Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Új Gadgetbridge [link]
New in version 0.40.1
* Mi Band/Amazfit: Recogize changes when toggling alarm on device (immediately when connected, else when connecting)
* Mi Band/Amazfit: Fix some bugs with stuck connection when re-connecting

download link: [link]

(#11902) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

A futás során rögzített GPS útvonalat a Gatgetbridgeből

közvetlenül pl.: a GPX Viewer-rel lehet megnézni: [link]
Ingyenes és a Google térképen jeleneti meg az utat.

(#11903) Tiger. válasza Upo (#11899) üzenetére


Tiger.
nagyúr

jó is a modolt mifitt, kár, hogy iosra nincs.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11904) Antaz válasza acws (#11851) üzenetére


Antaz
újonc

Sajnos a probléma továbbra is fenn áll, új fw. nem érkezett, a support sem jelzett vissza.
A megoldás: nem használom ilyen célra tovább a bip-et, és veszek egy valódi sportórát :(((

(#11905) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Az óra (március elején rendelt, még Eustockos) edzés közben szétnyílt, természetesen az ünnepek alatt, a B7000 természetesen azonnal berendelésre került (konkrétan csak töltés idejére került le a kezemről, így a garanciát nem is erőltetem😉). 2-án vettem át a ragasztót, perem mentén körbeérve, kijelző visszarakva a helyére, lesúlyozva, 24 óra múlva teszt. Köszi a sok-sok infót :C .

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#11906) Jabby válasza Tyca (#11884) üzenetére


Jabby
őstag

Első alkalommal mivel ragasztottad, hogy újra megadta magát a ragasztás?

(#11907) Yura


Yura
csendes tag

Kedves fórum társak!
Próbáltam át böngészni a topikot hátha találok megoldást a problémámra. Nagyon gyenge a Bluetooth kapcsolat a Bib és a Xiaomi Note 7 közt. Van hogy a zsebemben van a telefon és a másik karomon lévő óra bont. Általánosságban négy öt méter az a távolság ahol még stabil a kapcsolat. Előtte Pebble óráim voltak, 25 méterre távolodhattam el bontás nélkül a telefontól. visszasírom pebble stabilitását, egyébként minden mást már megfelelően testre szabtam, és képes lennék együtt élni az órával, de gyakorlatilag percenként rezeg a csuklómon a gyenge kapcsolat miatt és ez nagyon idegesítő. Másnak is ilyen? Ez a Bip Lite ilyen? Vagy nálam xar valami? Esetleg megoldásra ötlet?
Előre is....

(#11908) Upo válasza Yura (#11907) üzenetére


Upo
addikt

Tuti hogy energiagazdálkodás, a miui (is) nagyon agresszív.
Mi fit - profil - Bip - Fusson a háttérben menüpont alattiakat csináld végig.
Az utolsó lakatolást kicsit hülyén írja, telefonon a (bal) menü gombot megnyomod, a mi fit kis képén nyomva tartod, a megjelenő kis lakatra rányomsz. A Mi fit neve mellett ilyenkor lesz egy kis lakat. A II. pont alatti akku beállítást azt néha véletlenszerűen visszaállítja miui akkukímélőre, ha furán viselkedik akkor érdemes megnézni és újra beállítani.
Illetve a Profil - Beállítások - Állapot kijelzése az értesítési felületen bekapcsolása is segít.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11909) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Valaki tud nekem segíteni abban, hogy tudom megoldani az üzenetek előnézeténél, hogy az ékezetes betűket rendesen mutassa a készülék, vagy csak ékezet nélkül?
Előre is köszönöm.

A kép

(#11910) Tiger. válasza tomszli11 (#11909) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Állítólag ez jó módszer.
[link]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11911) -zaki- válasza Antaz (#11904) üzenetére


-zaki-
tag

szia, régebbi fw felrakásával nem lehet megoldani ezt a problémát? van egyáltalán lehetőség az aktuálisnál régebbi fw-t tenni az órára?

(#11912) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Kollégám kapott egy ilyen eszközt karira.
Most, hogy találkoztunk, és szóba került, hogy én a saját mibandjaimat magyarítottam, egyből lelkesen érdeklődni kezdett, hogy a hívás kijelzést meg tudom-e neki oldani (ha angol nyelvű a teló, írja a hívót, hogyha magyar, akkor nem)?

Néztem első blikkre a téma összefoglalót. De érzésre eléggé elavult (most nekem valami 4.0.14 moddolt MiFit van fent a Mi Band 4 miatt, a leírás meg 3.5.X-ről szól).

Van esetleg valami frissebb? Illetve miből mi az utolsó? Mennyire analóg a Mi Band 4-el a ferdítés?
Ha "csak" a hívás kijelzést, meg a magyar karakter támogatást, és magyar nyelvű szoftvert szeretne rá, mennyire kell bele ásnom magam a témába, hogy meg tudjam csinálni neki?

Köszönöm a segítséget!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11913) Flashy válasza vegyszer (#11912) üzenetére


Flashy
veterán

legújabb firmware-es Bip-em van, régebbi Xiaomi telefon régi MIUI-vel, a telefon magyar nyelvre van állítva, a Bip-re mindössze egy betűtípust töltöttem rá, semmi más mod nincs, a telefonon csak Mi Fit fut, és mégis kiírja a hívó nevét.

az ékezetes betűtípus rátöltése nem nagy cucc, egy appot kell feltelepíteni (Gadgetbridge), fájlkezelőben ráküldeni a betűtípus fájl, aztán utána az appot le is lehet törölni. én mást egyelőre nem csináltam, az a pár menüpont nem zavar angolul a Bip-en.

(#11914) tomszli11 válasza Flashy (#11913) üzenetére


tomszli11
tag

Szia!
Én már több napja szenvedek azzal, hogy a Bip-en szeretném hogy az ékezetes karaktereket legalább megjelenítse, persze az se lenne baj ha ékezetesen.
Próbáltam nagyon sok appal, még a Gadgetbridge-el is, de sajnos nem megy...
a Gadgetbridge-n belül beállítottam a transzliterációt, de sajna így se történt semmi.
Kérhetek benne egy kis segítséget, hogyan kéne?
Köszi előre is.

(#11915) Flashy válasza tomszli11 (#11914) üzenetére


Flashy
veterán

én azt a verziót csináltam, amelyik csak rátölti a betűtípust a Bip-re, de utána a megjelenítést a Mi Fit végzi. GB install, le kell tölteni a betűtípus fájlt és a telefonra másolni, a Mi Fit-et bezárni (nem kell a párosítást megszüntetni, de legyen teljesen bezárva), GB-ben párosítani a Bip-et (nem ront el semmi beállítást), aztán valamilyen fájlkezelőből ráküldeni a fájlt a Gadgetbridge megosztás link segítségével. a GB utána eltávolítható akár. (az összefoglalóban benne van a link, itt a 2751. hozzászólásban írták le)

(#11916) Tiger. válasza tomszli11 (#11914) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Amit feljebb írtam, az nem jó?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11917) tomszli11 válasza Tiger. (#11916) üzenetére


tomszli11
tag

Szia!
Sajnos ez a módszer nem jó, mert addig sikeres, hogy az Olasz nyelven írja az összes ékezetes karaktert, viszont amikor visszarakom a telefont magyar nyelvre, akkor a Bip marad olasz... Sajnos ezek után egyik appal se lehet vissza állítani, így csak egy Factory reset segített nekem a Bip-en, amitől sajnos újra elfelejtette az ékezetes karaktereket.

(#11918) Tiger. válasza tomszli11 (#11917) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Érdekes, a bipnek nem kéne olasznak maradnia. Sztem elég lenne utána ki be kapcsolni.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11919) han_lev válasza Flashy (#11915) üzenetére


han_lev
senior tag

Üdv!
A betűtípus filmet honnan töltöttem le? És mivel? A GBel?
:R

MI9 6/64

(#11920) Flashy válasza han_lev (#11919) üzenetére


Flashy
veterán

fent nyisd ki az összefoglalót, van benne link a font fájlra, én a v28-ast töltöttem le (a telefon memóriájában kell lennie a fájlnak). átküldeni bármelyik fájlkezelővel kell, én az es file managert használom, a megosztások közé kerül be egy gadgetbridge-et meghívó ikon, az küldi át.

(#11921) Fall-N


Fall-N
veterán

[Amazfit Bip S] Nem sokat változtattak rajta.

(#11922) DaDa válasza Fall-N (#11921) üzenetére


DaDa
senior tag

Kérdés, hogy akkor már hivatalosan is vízálló lesz-e az 5 ATM miatt, valamint a BT. 5.0 miatt még tovább bírja majd az akku. 😀

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#11923) Dr.NX válasza Fall-N (#11921) üzenetére


Dr.NX
addikt

De azt legalább jó irányba.

Elfogadom a sütiket.

(#11924) Fall-N válasza Dr.NX (#11923) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen de a fém házat megkaphatná akár Pro változtként kicsit drágábban és akkor bestbuy lenne. Csak gondolom nem akarnak konkurenciát az új Xiaomi órák ellen, megvan Huamin belül is ezer modell van.

(#11925) HKorn válasza DaDa (#11922) üzenetére


HKorn
addikt

5 ATM minősítés az hivatalosan is vízállót jelent.

Run&Ride

(#11926) HKorn válasza Fall-N (#11924) üzenetére


HKorn
addikt

Mondjuk ezzel a kijelzővel, meg felbontással ez még messze lenne konkurenciának a Mi Watch ellen, sokkal inkább a GTS ellenfele lenne akkor.

Run&Ride

(#11927) han_lev válasza Flashy (#11920) üzenetére


han_lev
senior tag

OK!
Köszi! :R Meglesz.
Viszont a gadgetbridge nem találja a Bipet..?? :(((
Pedig újraindítottam, leállítottam a MiFitet..
Valamit nem jól csinálok... :F
A letöltés, áthelyezés, átküldés az menni fog majd. (Nekem TotalCommander szokot segíteni, bár az utábbi időben alig használtam..)

MI9 6/64

(#11928) han_lev válasza HKorn (#11926) üzenetére


han_lev
senior tag

Nekem ez a kijelző nagyon tetszik. Jó, lehetne a felbontása nagyobb egy kicsit, de egyébként kiválóan látom, amit meg akar, azt megjeleníti.. szóval.. :C

MI9 6/64

(#11929) Flashy válasza han_lev (#11927) üzenetére


Flashy
veterán

előtte a Mi Fit-ben be kell kapcsolni a Bip tulajdonságainál azt hogy felfedezhető legyen, utána kell kilőni a Mi Fit-et. ezt lehet hogy elfelejtettem írni. (utána a felfedezhetőséget is ki lehet kapcsolni majd)

(#11930) lugoka válasza Fall-N (#11921) üzenetére


lugoka
csendes tag

Nekem az 5atm - en kívül, más nem is hiányzik belőle.

(#11931) tomszli11 válasza Flashy (#11915) üzenetére


tomszli11
tag

Szia!
Először is köszi, úgy néz ki megoldódott az ékezet probléma.
Viszont ami még furcsa, hogy ha MI fit-et használok akkor a kiírt szöveget olyan mintha idézetbe tenné, még ha a GB-vel is össze van kapcsolva, akkor nem.
Mellékelt képen látszik
Ezzel már együtt tudok élni ha nem változik, csak gondoltam megkérdezem. :)

Köszi még egyszer!

(#11932) Fall-N válasza lugoka (#11930) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát lehetne IP68-as is, de úgy látszik nem érdekli őket.

(#11933) _greg_


_greg_
csendes tag

Megjött az utód! :C
5ATM, BT5.0 Javult a GPS és a pulzusmérő szenzor.
Amazfit BIP S

[ Szerkesztve ]

(#11934) HKorn válasza _greg_ (#11933) üzenetére


HKorn
addikt

Már egy ideje erről van itt szó, de sebaj, örülünk hogy csatlakoztál :D

Run&Ride

(#11935) Tyca válasza Jabby (#11906) üzenetére


Tyca
senior tag

b7000, de valószínűleg nem zsírtalanítottam tökéletesen

(#11936) pitetomi


pitetomi
csendes tag

Sziasztok!

Gadgetbridge nem találja továbbra sem az Bip Lite órát. Mi Fitet felraktam, felfedezhetőséget beállítottam, majd kijelentkeztem az appból, de továbbra sem találja GB.

Mit rontottam el!

Előre is köszi a segítséget!

(#11937) snooze válasza pitetomi (#11936) üzenetére


snooze
veterán

párositás törlésével sem?

GO Gunners!!!

(#11938) pitetomi válasza snooze (#11937) üzenetére


pitetomi
csendes tag

ha törlöm a párosítást, akkor meg: Open the App to pair, de GB továbbra sem találja.

Tudom, hogy béna vagyok, de hogy ennyire :( :(

(#11939) snooze válasza pitetomi (#11938) üzenetére


snooze
veterán

bt kapcsolatot is töröld a telefonba..ugy hátha..

GO Gunners!!!

(#11940) AttilaMvh válasza pitetomi (#11938) üzenetére


AttilaMvh
tag

Nem vagy béna, néha megmakacsolja magát az óra. Velem többször is megtörtént, hogy simán lekapcsolódott a telefonról, mikor távolabb került, aztán sehogyan sem kapcsolódott újra, csak miután magát az órát kikapcsoltam, aztán a telefonon Bluetooth kikapcsolás, újraindítás, óra bekapcsolás, Mifit indítás következett, úgy hogy a Mifit kérte és kapcsolta be a Bluetoothot. Ezután helyre jött a kapcsolat, és szinkronizált az órával. Tudom, hogy a sztoriban nem szerepel a Gadgetbridge, de hátha beválik a recept:)

[ Szerkesztve ]

(#11941) pitetomi


pitetomi
csendes tag

Gadgetbridge alkalmazáson kívül más programmal nem lehet rávarázsolni a betűtípust az órára?

(#11942) SztiviVander válasza pitetomi (#11941) üzenetére


SztiviVander
őstag

Dehogynem. Kb mindegyik tudja amit itt használnak. notify fitness, master for amazfit, tools and amazfit, mi bandage. Csak ugye nem feltétlen ingyen tudják. De azt meg nem mondtad hogy ingyen kell, bár sejtem :D

[ Szerkesztve ]

(#11943) Gloob válasza pitetomi (#11938) üzenetére


Gloob
addikt

Mifit-ben óra láthatóvá tétele, kapcsolat bontása, MiFit leállítása, BT kapcsolatok közül óra törlése, BT kikapcsolása, Gadgetbridge adatainak törlése, BT bekapcs, GB indítás és párosítás. Menni kell!

Samsung Galaxy A52S

(#11944) pitetomi


pitetomi
csendes tag

köszi srácok, sikerült!

(#11945) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Pár napja jött egy ilyen óraszíj, nekem nagyon bevált.
Erős a mágnes, mm pontosan beállítható.
(Nagyobb tenyerű embereknek nehéz lehet felvenni, mert át kell húzni a kézen)

Link

#?*@&!

(#11946) Flashback válasza zeon.hu (#11945) üzenetére


Flashback
addikt

Én is használtam ilyet elég sokáig de szétszedte a kabátom és a pulcsim ujjait sajnos... :(

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#11947) tothferenc válasza zeon.hu (#11945) üzenetére


tothferenc
senior tag

+1.
Aposnak a Stratosra es a GT-re is ilyet rendeltem, teljesen meg van elegedve vele. Talan annyi a negativum, hogy a feketenek bo fel ev utan, elkezdett kicsit kopni a festese ott, ahol pl asztalhoz er, stb...

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#11948) bl4ze válasza zeon.hu (#11945) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is ilyen van, ez a sötét szürke (fekete?) és nagyon szeretem.
Eddigi legjobb szíj :)

.:. bl4ze .:.

(#11949) SamiCsillag válasza zeon.hu (#11945) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Nekem is ilyen van. Nagyon kényelmes, a gyáritól sokkal kényelmesebb. Igaz, nekem már a második van fent, az első 1 év után szétesett...

(#11950) SzaboZE válasza _greg_ (#11933) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez inkább facelift, olcsóbb kijelzővel drágábban. A transflektív kijelző mindig vesz fel áramot ellentétben az e-inkkel. Az utód inkább a GTS szerintem. A régi BIP 45 napra volt reklámozva :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.