Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) Flashy válasza DaDa (#12198) üzenetére


Flashy
veterán

a technokol jó ragasztó volt, csak sose jól használtuk. bekened a két felületet, vársz, összenyomod, összeszorítod 24 óráig és kész. csak régen mindenre azt használtuk, mert nem volt más. nem gyereknek való és nem papírhoz, de mégis arra használtuk :D aztán jöttek a ragasztóstiftek, először jók voltak de drágák, mostanra a legtöbbje két papírlapot se fog össze...

(#12202) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Köszi!
Gondolom a telóval is újra kell párosítani...

(#12203) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

A reset segített, köszi!

(#12204) DaDa válasza SamiCsillag (#12203) üzenetére


DaDa
senior tag

Örülök, reméljük meg sokáig bírni fogja.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12205) Pereces 69


Pereces 69
friss újonc

Helyi óratémák feltöltése MI Fit-re egyszerűen:

(#12206) divan


divan
senior tag

A héten tértem át Iphone 7-ről Xiaomi Mi 9T Próra. Az órával kapcsolatban nem nevezném zökkenőmentesnek az átállást. Iphone-on kijelentkeztem a MiFitből, bluetooth párosítást megszüntettem. Xiaomira letöltöttem a Mifitet, bejelentkeztem, párosítottam. Kicsit furcsa volt, hogy a bluetooth eszközök között nem láttam, de a MiFit összekapcsolódott vele, működött. Feltettem Notify & Fitness for Amazfit programot is, idegesített, hogy az értesítések szövegeit nem küldi át, így meg is vettem a Pro verziót. Délután beültem az autóba, ott is párosítani akartam a hangrendszerrel, az sem ment rendesen, emiatt kipróbáltam, hogy bluetooth kikapcs-bekapcs, sikerült is a párosítás. Azóta viszont az órához nem tud kapcsolódni. Először újraindítottam a telefont, majd az órát. Semmi. Nyomtam az órán egy factory resetet, újraindult, azóta az van a képernyőn, hogy? "Open the App to pair", de továbbra is az az üzenet a MiFitben, hogy Órához való kapcsolódás sikertelen. A bluetooth eszközök között már látható, de "leválasztva" állapotban, nem kattintható mintha nem lenne elérhető. Leszedtem már a MiFitet, és a Notifyt is, újraraktam, ugyanaz. Laptop látja, sőt kapcsolódik is hozzá, de azzal nem tudok mit kezdeni. Még valami ötlet?

(#12207) DaDa válasza divan (#12206) üzenetére


DaDa
senior tag

Amíg a telefon BT menüjében ott van, addig nem fogod tudni újra párosítani mi fittel. Töröld a telefon BT menüjéből. És mi fit párosítás közben a gps is legyen bekapcsolva.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12208) divan válasza DaDa (#12207) üzenetére


divan
senior tag

Az a baj, hogy nem a párosított eszközök között van, hanem a ritkán használt eszközök menüpont alatt.

De innen nem lehet törölni, nincs ilyen lehetőség.

(#12209) DaDa válasza divan (#12208) üzenetére


DaDa
senior tag

Vannak playen ilyen BT eszköz törlő alkalmazások, azzal biztos lehet. Nekem most nem jut eszembe melyiket szokták itt ajánlani, de valaki biztos besegit majd.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12210) divan válasza DaDa (#12209) üzenetére


divan
senior tag

Közben meglett a megoldás. Annak ellenére, hogy azt írta, hogy sikertelen a kapcsolódás, párosítva továbbra is volt az appban. Ott kellett először megszüntetni a párosítást. Viszont az sem működött először, ebben segített amit írtál, hogy gps is kell neki. Kimentem a lakásból, ott egyből ment a párosítás megszüntetése. Utána már odakint csináltam, ott egyből ment az újrapárosítás. :R

[ Szerkesztve ]

(#12211) DaDa válasza divan (#12210) üzenetére


DaDa
senior tag

Örülök, hogy segíthettem. 😊

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12212) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Azt vettem észre, hogy az órát nem tudom 100% ra feltölteni, leveszem a töltöről, mert az irja ki elkészült ezzel szemben csak 85% on volt. Így viszont nem bír ki már 30 40 napot az óra mint korábban.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12213) DaDa válasza Jégkokó (#12212) üzenetére


DaDa
senior tag

Próbáld meg ilyenkor megint visszarakni de ne egyből hanem pár perc múlva. Esetleg ha túl nagy a töltő akkor egy kisebb max 1A-es töltővel töltsd.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12214) cappa72 válasza DaDa (#12213) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mit értesz az alatt, hogy túl nagy töltő?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12215) DaDa válasza cappa72 (#12214) üzenetére


DaDa
senior tag

Gyorstöltő... 2 vagy több amperrel és több féle feszültséggel. Egy regebbi sima (nem gyors) töltő csodákra képes.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12216) zeon.hu válasza DaDa (#12215) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A gyáriban van töltésvezérlés, nem enged többet, mint amit elbír az óra.

#?*@&!

(#12217) cappa72 válasza DaDa (#12215) üzenetére


cappa72
nagyúr

A tölteni kívánt eszköz töltőelektronikája határozza meg a töltést, a töltőfej fog ehhez igazodni. Legalábbis tudtommal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12218) DaDa válasza cappa72 (#12217) üzenetére


DaDa
senior tag

Ezt tudom de nekem sem a ebook olvasom se a régi ki Band 2-őm nem töltött jól gyorstöltővel. Lehet az elektronika hamarabb lekapcsol a védelem miatt.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12219) cappa72 válasza DaDa (#12218) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor inkább a gyorstöltő lehet a gond (ahogy másodszorra írtad), nem a magas kimeneti maximális áram.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12220) internetezoo


internetezoo
senior tag

Ennek annyi? Vagy lehet cserélni az üveget? "Vízálló" a kinyílt sarok?

[ Szerkesztve ]

(#12221) Jégkokó válasza DaDa (#12213) üzenetére


Jégkokó
veterán

A hozzáadott töltő bölcsőt szoktam használni amit bedugok egy usb portba és onnan töltöm fel. Eddig nem volt vele ilyen probléma.Tavaly február óta van meg a telefon.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12222) Dr.NX válasza internetezoo (#12220) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem ennyi. Mire cseréled? Nem árulnak hozzá alkatrészt.

Elfogadom a sütiket.

(#12223) divan válasza Jégkokó (#12221) üzenetére


divan
senior tag

A töltőfejről van szó, hogy azt próbáld meg másikkal, ahova bedugod az usb portba.

(#12224) tothferenc válasza internetezoo (#12220) üzenetére


tothferenc
senior tag

Max donort tudnal venni, plane ha a kijelzoje ep, es mukodik, rendszerint a doglott akkusokat eladjak. vagy hasznaltan nezel masikat. De ugy nez ki, ennek ennyi volt.
(Mas: a watchface-hez kerhetnek egy linket? :) )

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#12225) amtibacsi válasza tothferenc (#12224) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

[link] vagy [link] bár nekem ez jobban tetszik [link] :)

(#12226) internetezoo válasza tothferenc (#12224) üzenetére


internetezoo
senior tag

Itt van: [link]

Ha nem aprozódik a repedés akkor használható továbbra is, max víz ne jusson a repedésen keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#12227) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Kipróbáltam egy telefon töltő csatlakozójára dugva tölteni az órát. Az eredmény ugyan az, max 98% ig ment a töltöttség majd pillanatok alatt leesett 88 ra.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12228) DaDa válasza Jégkokó (#12227) üzenetére


DaDa
senior tag

Akkor az akku hibás lesz valószínűleg.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12229) tothferenc válasza internetezoo (#12226) üzenetére


tothferenc
senior tag

Koszi. Most lattam marketplace-en, mar 10ert dobalnak hasznaltan.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#12230) gyemipapa válasza internetezoo (#12220) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hogy vízálló-e törött kijelzővel? Még sérülésmentes állapotban is necces, épp elegen "befürödtek" vele, szó szerint is...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#12231) SzaboZE válasza internetezoo (#12220) üzenetére


SzaboZE
addikt

Létezik egy megoldás törött mobil kijelzők javítására, szerintem itt is működhet.

https://www.youtube.com/watch?v=q-6Onz-FbZk

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#12232) zoltan.bagi


zoltan.bagi
csendes tag

Xiaomi amazfit bip-et akarok vásárolni. Kérdésem, hogy üzeneteknél megjeleníti-e az ékezetes karaktereket, illetve hívásnál a hívó nevét.
Nekem mi band 4 van, az tudja, Feleségemnek hezitálok melyik legyen.
Köszönöm!

(#12233) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Sziasztok!

Mi Bandage-et használok MiFit nélkül, mert tudja azt ami nekem kell.
Viszont egy dologra nem találtam még megoldást. Ha jön egy értesítés, (pl. telegram), telefonon elolvasom az üzenetet, de ha az órán a főoldalon lefele swipe-olok, akkor ugyanúgy ott van még a notification.
Meg lehet valahogy oldani, hogy ha telefonon megnézem, akkor az óráról is eltűnjön?
(nem egy nagy probléma, csak egyszerűbb lenne :) )

Köszönöm előre is!

szerintem

(#12234) DaDa válasza littlebuddha (#12233) üzenetére


DaDa
senior tag

Tudtommal ezt egy programmal sem lehet. Sem a mi fittel sem egyik 3rd appal sem. Ez egy védelmi funkció valószínűleg. Néha engem is dühít de sokszor direkt hagyom az órámon az értesítést, hogy ne feledjek el valamit.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12235) littlebuddha válasza DaDa (#12234) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Köszönöm szépen!
Együtt lehet vele élni, csak gondoltam, hátha.

szerintem

(#12236) fecus válasza littlebuddha (#12235) üzenetére


fecus
őstag

A MiBandage-ban beállítottam, hogy ha 3-szor nyomom a gombját törölje a telefonon az értesítéseket. Igaz ez mindent töröl.
Elolvasod és törlöd.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#12237) littlebuddha válasza fecus (#12236) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Ez is egyfajta megoldás, köszönöm! :R

szerintem

(#12238) DaDa válasza fecus (#12236) üzenetére


DaDa
senior tag

Nekem is van erre gomb program de ez a telefonról törli nem az óráról. Az óráról így sem lehet. De valóban hasznos dolog.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12239) fecus válasza DaDa (#12238) üzenetére


fecus
őstag

Ooopsz! Nem olvastam elég figyelmesen.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#12240) xedos válasza internetezoo (#12220) üzenetére


xedos
addikt

Nem éri meg. 7000Ft-ért láttam Facebook marketplacen komplett BIP-et...

(#12241) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Sziasztok,

Lehet hogy hülye kérdés, de nem ismerem ezt a fajta kijelzőtechnológiát.
Van mérhető fogyasztásbeli különbség attól függően, hogy olyan óralapot használok, ami jelzi a másodperceket, vagy olyat, amelyik nem?

Köszönöm!

szerintem

(#12242) rjg válasza littlebuddha (#12241) üzenetére


rjg
őstag

Igen. A mp-es óralapok többet fogyasztanak.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#12243) DaDa válasza littlebuddha (#12241) üzenetére


DaDa
senior tag

Igen, ahogy előttem is írták, ráadásul nagyon nagy különbség. Nem érdemes másodperces wf-et használni.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12244) Quqesz válasza littlebuddha (#12241) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Múltkor felraktam egy mutatós óralapot(a mifitből letöltöttet) és azt hittem beszart az aksi benne(1 éves elmúlt). 8 napot ment egy töltéssel, míg előtte kb 30 napot is. Kicserélve az egyik gyárira megint hozza a kb 30 napot. Szóval van.

Más
Asszonynak vettem egy Amazfit GTR 42mm fehér okosórát és ha azon nincs bekapcsolva az AOD, akkor kb 35 napot elmegy. Nem rossz. :C AOD-val viszont 4 nap. :O

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12245) toto0569 válasza Quqesz (#12244) üzenetére


toto0569
addikt

Ezen ne aggódj.
Az Amazfit mellett van egy Samsung Watch Active 2 órám is...max. 3 nap AOD nélkül... :D

(#12246) SzaboZE válasza littlebuddha (#12241) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hogyne lenne. Az E-ink kijelző csak akkor fogyaszt, amikor frissíteni kell a képet. A statikus kép önmagában nem igényel energiát! Tehát minél ritkábban frissül a kép, annál kevesebb a fogyasztás!

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#12247) twon


twon
tag

Pár napig nem használtam az órát ! Most bekapcsoltam és nem akar csatlakozni a telefonhoz! Mit csináljak, hogy csatlakozzon?

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#12248) cappa72 válasza twon (#12247) üzenetére


cappa72
nagyúr

BT bekapcsolva?
Mifit (vagy egyéb "híd") bekapcsolva?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12249) Dr.NX válasza SzaboZE (#12246) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez igaz az e-inkre. Azt hozzá kell tenni, hogy a Bipben nem e-ink van, hanem transzflektív LCD.

Elfogadom a sütiket.

(#12250) twon válasza cappa72 (#12248) üzenetére


twon
tag

Igen bekapcsolva a Bt!
Most mit jelent, hogy a mi fit be van e kapcsolva?
Abban az appban kerestetem az órát!

[ Szerkesztve ]

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.