Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) snooze válasza DaDa (#12700) üzenetére


snooze
veterán

köszi..de ahogy irtam a mifitet leválasztottam,ugy raktam fel a fontot,akkor meg kiirta,hogy update,és addig nem indul el az óra,amig mifittel nem frissit..ez a bajom..

GO Gunners!!!

(#12702) pilipi válasza snooze (#12701) üzenetére


pilipi
aktív tag

Ezért írta le a megoldást abban a hsz-ben amire válaszoltál :R

(#12703) snooze válasza pilipi (#12702) üzenetére


snooze
veterán

az oké,de nem akarok modolt dolgokkal sza.akodni..a mibandaget irta,de azt is irtam,hogy ugy csináltam,de mégsem megy fel,mert updatet ir..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#12704) Viktor0610 válasza snooze (#12703) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De a nem gyári font is moddolás. ;]

Ha pedig nem használsz ilyeneket, akkor fogadd el, hogy frissítés után visszaáll a gyári font.

Samsung Galaxy A54

(#12705) snooze válasza Viktor0610 (#12704) üzenetére


snooze
veterán

el is olvastad az elejétöl mit irtam??mondjuk a 12699??ezek szerint nem..mindegy,hagyjuk..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#12706) SztiviVander válasza snooze (#12705) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ha az uj fw nem hajlando menni a regebbi custom fontokkal, akkor mifit nelkul tegyel fel egy regebbi fw-t (meg persze res es gps faljt is) es utana a custom fontot. gadgetbridge wiki oldalan le van irva hogy kell. utana meg ne hasznalj mifitet. en az utolso (mar ota-s) fw frissites ota meg nem probaltam rarakni a custom fontot.

(#12707) Degeczi válasza snooze (#12699) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sokszor volt már róla szó (utoljára talán egy hete), h a legegyszerűbb egy tavaly tavaszi, 3.6-os verziójú Mifit-et fölrakni (pl. apkmirror-ról).
Az még nem erőszakolja vissza a gyári fontot - de nem utolsósorban sokkal kisebb, és kényelmesebben kezelhető, mint az a förmedény, amire a 4-es verziót átalakították.

[ Szerkesztve ]

(#12708) SztiviVander válasza Degeczi (#12707) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az új mifit sem erőszakolja vissza a fontot, max nézegetheted az órán a "csatlakoztassa a mifithez és frissítsen" feliratot... Leírta érthetően hogy azért kell a mifit-el visszarakni a gyári fontot mert különben nem indul el az óra. Nekem sose rakta vissza egyik gyári 4.x mifit sem a gyári fontot, ha volt frisebb fw akkor frissítés után mindig felraktam a bold fontot és ennyi, simán lehetett használni utána a mifitet is. És szoktam is időnként mivel a többi 3rd party app nem frissíti az agps-t.

[ Szerkesztve ]

(#12709) Degeczi válasza SztiviVander (#12708) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ki tudod kapcsolni az ota firmware frissítést a böhönc 4.x verzióban? Nem = azaz kierőszakolja a gyári font visszaállítást. Vagyunk páran, akik nem szeretünk az időnkénti fontvisszatöltéssel vacakolni, hanem csak használni az órát, ennyi.

(#12710) SztiviVander válasza snooze (#12705) üzenetére


SztiviVander
őstag

Igazad van, kipróbáltam, felraktam amit szoktam használni myamazfit.ru_BOLD_v4m fontot és valóban nem kompatibilis az új 1.1.6.48 fw-el. szóval vagy az van hogy régi fw vissza és no more mifit (mert akkor lefrissíta fw-t megint az újra), vagy keresni kell egy újabb moddolt fontot amit megeszik az új fw is.

(#12711) SztiviVander válasza Degeczi (#12709) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem érted, nem baj :) Jelen esetben nem a mifit erőszakol ki font visszaállítást hanem a régi fontok nem mennek az új fw/res-el. Ha most felrakom a 3.6-os mifitet akkor az nem fog se fw, se res, se font fáljt frissíteni (mivel fontot amúgy sem szokott egyik se csak úgy fw-től frissítéstől függetlenül külön magától frissítgetni, a többi meg újabb van az órán mint amit a régi mifit ismer) ergo nem indul el az óra. Mellesleg a régi 3.6-ban se tudod kikapcsolni a frissítést, ha felraksz egy régebbi fw-t akkor az is lefrissíti automatikusan arra ami abban van, szóval ebben nincs különbség, max a fw verziókban amiket felraknak.

[ Szerkesztve ]

(#12712) Degeczi válasza SztiviVander (#12711) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "szeretné vki használni az órát" pont nem azt jelenti, h fontot vadászgat (egyáltalán létezik új szoftverrel kompatibilis, ékezetes bold?) amikor a Xiaomi épp úgy dönt, h változtat vmin. Kínlódás a semmiért - miközben a régi Mifittel használható

(#12713) SztiviVander válasza Degeczi (#12712) üzenetére


SztiviVander
őstag

Egyrészt aki kérdezte ő pont moddolt fw-el szeretné használni. És igen, képzeld elég sokan vagyunk akiknek nem tetszik a gyári fos vékony ékezettelen font. Vadászgatni meg nem kell, ezer éve ott van az összefoglalóban. És az utolsó fw-ig jó volt az eddig használd bold font, ezzel a .48-assal lett csak inkompatibilis. Eddig semmi kínlódás nem volt vele, de mondjuk most se volt több fél óránál amennyi idő alatt visszaraktam olyanra ahogy nekem jó. lásd lentebb.

(#12714) SztiviVander válasza snooze (#12705) üzenetére


SztiviVander
őstag

Egyik font-al se indul el, se a legutolsó letölthető myamazfit.ru_BOLD_v4p -vel, se a myamazfit.ru_BOLD_v5l -el se a mili_chaohu -val. pff, viszont ez az új font annyira olvashatatlan lett, hogy én inkább visszaraktam, így:
-apkmirror-ról 3.5.9 es mifit letölt (mivel ebben volt utoljára fw file, 1.1.5.16 verzió, a többi fw már ota-s és ezért nem is lesz valószínűleg az újabb fw-ekkel kompatibilis moddolt font)
-kiszedtem belőle a mili_chaohu.fw/res/gps fájlt és ebben a sorrendben ráraktam gadgetbridge-el (amúgy a res felrakás után már elindul az óra), majd végül rá a myamazfit.ru_bold_v4p.ft
-play-en mifit frissítése letilt, 4.1-es mifit uninstall, apkmirror-os 3.5.9 telepít

így van jó font és frissül az agps. viszont nem friss a fw, na bumm úgyse látszott a frissítésekkel semmi érdemi változás az utóbbi időben.
Gadgetbridge wiki
MiFit 3.5.9

(#12715) Degeczi válasza SztiviVander (#12713) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem érted, nem baj ;) Az összefoglalóban lévő font nem jó a most aktuális programhoz, pont mert "ezer éve van ott", és nyilván azért ezt kérdeztem, mert képzeld, én is azt használom. De ezek szerint nem tudsz magad sem mást, hiába ajánlod, h "keresni kell".

(#12716) SztiviVander válasza Degeczi (#12715) üzenetére


SztiviVander
őstag

A "keresni kell"-t azért írtam mert attól hogy én nem tudok róla még lehet hogy létezik már olyan font ami megy az új fw-en is...
Mondjuk nehéz is a folyamatos kötekedésedet megérteni, de igazából nem is érdekel annyira hogy megpróbáljam :) A "rakjál fel 3.6-os mifitet" önmagában baromira nem segített volna a kérdezőn, úgyhogy kösz roppant hasznos mozdony voltál :D

[ Szerkesztve ]

(#12717) snooze válasza SztiviVander (#12714) üzenetére


snooze
veterán

hát igen..a frissitések..mindig elcsesznek valamit..akkor marad igy addig,amig lesz erre az sw-re is jol olvashato font,ez valami iszonyat ami van..olvashatatlan..

GO Gunners!!!

(#12718) bl4ze


bl4ze
veterán

Én most sima Bip-pel oda jutottam, hogy háromszor kell feltenni töltőre, hogy végre 100%-ra menjen fel :
1. töltés : 99% - leveszem majd 1 óra alatt kb 92-94%-ra merül
2. töltés : itt is csak 99%-ra megy a töltöttség, leveszem és megint lemerül elég hamar 5-6%-ot
3. töltés : itt már sikerül 100%-ra tölteni, és így bír kb. 25-30 napot még

.:. bl4ze .:.

(#12719) Degeczi válasza SztiviVander (#12716) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk nehéz is a folyamatos kötekedésedet megérteni, de igazából nem is érdekel annyira hogy megpróbáljam :)

(#12720) SztiviVander válasza snooze (#12717) üzenetére


SztiviVander
őstag

No, ezért írtam hogy keresni kell mert az oroszok mindent is megoldanak.
Felraktam drive-ra, BOLD_v6.15_9_spec.ft fontot amire azt mndják hogy már a problémás fw-el is kompatblilis, ha gondolod rakd fel és kiderül. A nevében a "latin" ne zavarjon, azt írják hogy ez már uni és latin font egyben.
Én is ki akartam próbálni, viszont az a fura dolog van hogy leszedtem a 3.5.9 mifitet, felraktam a play-ról a 4.1-est ami le is frissítette szépen a bipet, de az 1.1.6.34 -esre... Az pedig még nem cseréli fontot mint az 1.1.6.48 tette, szóval maradt rajta szépen a myamazfitbold font amit tegnap ráraktam. Nem tudom hogy esetleg időközben visszavonták a 48-as fw vagy miért nem arra frissített (kikapcsolás/újrapárosítás után se talál a 34-esnél frisebb fw-t, bár nem lehetetlen hogy később majd igen), de most ez van. Igazából nekem így is jó :)

(#12721) snooze válasza SztiviVander (#12720) üzenetére


snooze
veterán

köszi,de nem lehet letölteni,nincs engedélyezve a hozzáférés..amugy ez hasonlo,vagy ugyanaz a font?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#12722) SztiviVander válasza snooze (#12721) üzenetére


SztiviVander
őstag

Bocs elfelejtettem publikusra állítani. Nem tudom milyen, mert ha rárakom erre a .34 -es fw-re ezt a v6 fontot akkor jön a csatlakoztassa a mifitet duma. De gondolom ugyanúgy vastag és ékezetes mint a korábbiak.

[ Szerkesztve ]

(#12723) Gloob válasza snooze (#12721) üzenetére


Gloob
addikt

Miért nem lehet letölteni? Már csak kiváncsiságból is letöltöttem, ugyan nincs Bip-em. Igaz, van, de az asszonynak, ő meg IOS-sel használja. Lényeg, hogy le lehet tölteni!

Samsung Galaxy A52S

(#12724) Viktor0610 válasza Gloob (#12723) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már javította a linket. ;)

Samsung Galaxy A54

(#12725) snooze válasza SztiviVander (#12722) üzenetére


snooze
veterán

ilyen lett..kép link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#12726) SztiviVander válasza snooze (#12725) üzenetére


SztiviVander
őstag

Akkor ezek szerint .48-on megy a v6 font, szuper. Hátha egyszercsak mégis lefrissiti rá magát a bipem. Igy kép alapján ugyanolyannak tűnik mint az előző v4-es. Értesítésekben megjelennek az ékezetes betűk is gondolom. Egyébként a gyári font baromi ritkán frissül, talán ha egyre emlékszem az elmúlt 2.5 évben mióta van a bip.

[ Szerkesztve ]

(#12727) SztiviVander válasza SztiviVander (#12726) üzenetére


SztiviVander
őstag

Hmm, most nézem a bipen ezt a menüt, ez az új font mégsem teljesen ugyanaz. Nagyobbnak tűnik, legalábbis a régivel egy sorban elfér a két alsó menüpont neve a tiéden viszont már két sorba rakja.

(#12728) Pinty0


Pinty0
friss újonc

Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni tőletek!
Pár hónapja tulajdonosa vagyok egy amazfit bip órának.
Rendszeresen túrázok, ahhoz nagyon szeretem használni az órát. Sokat próbálkoztam, de sehogy sem tudom a gpx fájlokat letölteni, exportálni a számítógépemre.
Milyen alkalmazást ajánlotok erre a célra?
Ti milyen alkalmazásokat használtok még, ami túrázáshoz jó szolgálatot tesz?
Csak felhasználó vagyok, a bonyolult telepítési varázslatokat nehezen tudom megoldani.
Köszönöm előre is a segítségeteket!

pintyő

(#12729) Viktor0610 válasza Pinty0 (#12728) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Összefoglaló? ;)

Samsung Galaxy A54

(#12730) SztiviVander válasza Pinty0 (#12728) üzenetére


SztiviVander
őstag

Próbáld ki az amazfit appot, abba most került bele a gpx export.

(#12731) nolan42


nolan42
tag

Sziasztok. Vásárlást tervezek. Mi szól a bip s mellett? Érdemes azt venni? Szebb a kijelző? Jobb minőség, mivel újabb?

(#12732) Viktor0610 válasza nolan42 (#12731) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Összefoglaló, illetve volt szó erről nem is olyan rég.

Samsung Galaxy A54

(#12733) Buvana


Buvana
aktív tag

HaliMali!

2 éve megvan a BIP, és nem volt még ilyen gondom: 3 napja nem monitorozza az alvást!
Hol keressem a bajt?
Amúgy pont május 27.-én frissült az app, szerintem valami köze lehet hozzá!
További érdekesség, hogy a redmi note 5 öm "getapps" appja auto frissítette idáig is a mi fit et, és nem a play store ból ugye. De soha nem volt vele gondom. Aztán megnéztem, hogy a play store os az 4.1.0 verziójú, a "getapps" telefon által letöltött meg 4.1.1. Ez hogy lehet?

Pulzust mér, minden ok, most letiltottam a getapps féle verziót, és a playstoreos 4.1.0 van fent. Remélem reggelre meggyógyul. Vagy mi okozhatja? :U

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#12734) Pinty0 válasza Viktor0610 (#12729) üzenetére


Pinty0
friss újonc

Kedves Viktor0610!
Elolvastam, többször is. De sajnos, mivel mezei felhasználó vagyok, nekem kicsit szájbarágósan kellene elmagyarázni, mert különben nem értem. Nem tudom mi az a moddolt app, meg hogy mi a helyzet a firmware-rel.

(#12735) pilipi válasza Pinty0 (#12734) üzenetére


pilipi
aktív tag

Ha az összefoglalóban leírtak számodra soknak és/vagy érthetetlennek bizonyulnak, hidd el nem kell hozzáfognod az egész procedúrához, ennél egyszerűbben és érthetőbben (szááájbaaarágósabbban) nem lehetséges leírni a dolgokat. :R

(#12736) Pinty0


Pinty0
friss újonc

Kedves pilipi!
Hidd el, ha akarsz segíteni, akkor biztosan menni fog. Ha nem akarsz, azzal nem jut senki előbbre, ha bizonygatod, ez mennyire egyszerű.

(#12737) Dr.NX válasza Pinty0 (#12736) üzenetére


Dr.NX
addikt

SztiviVander tippjét olvastad, kipróbáltad?

Elfogadom a sütiket.

(#12738) SztiviVander válasza Dr.NX (#12737) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az meg lehet azért nem jó mert túl egyszerű:)

(#12739) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok. Tudtok valamit az bip s-rol?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#12740) Dr.NX válasza Tiger. (#12739) üzenetére


Dr.NX
addikt

Van egy csomó vélemény, beszámoló, használd a keresőt.

Elfogadom a sütiket.

(#12741) tothferenc


tothferenc
senior tag

Apos beujitott egy ugy vaccsot, igy "megorokoltem" a Bip melle egy Stratost. Azert eg es fold a kulonbseg. Mondjuk alapbol mas liga mindketto. Nem tudom, hogy meg tudom-e szokni majd a nagyobbat. Akkuban sokkal szarabb, az en felhasznaloi szokasaimnak es a kisebb kezemnek a Bip jobban all. Plusz a Stratos moddolt firmware-jevel is szoptam egy orat a parancssoros telepitessel.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#12742) Upo válasza kazanka (#12698) üzenetére


Upo
addikt

Haylou solar-ról már megírtam a véleményem, attól függ mik az igények.
[link]
Gyártó:
[link]
Minőségben nem egy sztár ahogy olvasom, a szoftverrel is vannak pl. értesítési gondok.
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12743) Upo válasza Karesz1113 (#12622) üzenetére


Upo
addikt

Oroszok szerint nem kompatibilis a bip ékezetes font a bip s-el.
De nekem vannak ékezetek az amazfit app-al.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12744) Upo válasza SztiviVander (#12730) üzenetére


Upo
addikt

És tényleg. Az amazfit aex mod-ból is már van 4.3.0, csak nem néztem rá vagy egy hete a telegramra. De a strava-ról eddig is le lehetett menteni gpx-et. A mod-ban meg van endoondo export is, meg nekem bejön a kényszeríthető agps frissítés, a telefon merülést is tudja jelezni, firmware frissítés kikapcsolható, és gadgetbridge párosításhoz kimásolja az auth key-t is, nem kell adatbázisban turkálni.
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12745) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Most már az Ares is alternatíva lesz.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#12746) Pinty0 válasza Dr.NX (#12737) üzenetére


Pinty0
friss újonc

Kedves SztiviVander!
Próbáltam. Az Amazfit nem tudja párosítani az órát. Látja, de ha rányomok a párosításra, akkor kiírja, hogy állítsa vissza az órát, próbálkozzon újra.
Fura, mert kereséskor azt írja, egy korábban párosított órát találtam. Pedig most raktam fel először az Amazfitet. Nincs ötleted mi lehet a baj?
Köszönöm
Pinty0

(#12747) snooze válasza Pinty0 (#12746) üzenetére


snooze
veterán

telefonon is töröld a párositást..

GO Gunners!!!

(#12748) kazanka válasza Upo (#12742) üzenetére


kazanka
őstag

Köszönöm a választ.

(#12749) SztiviVander válasza Pinty0 (#12746) üzenetére


SztiviVander
őstag

Próbáld meg törölni a párosítást a mifitben és utána párosítsd az amazfitben. Egyébként valami közös adatbázist használnak, szóval elvileg ha mifitben párosítva van akkor az amazfitben is látszania kellene újabb párosítás nélkül.

(#12750) Viktor0610 válasza SztiviVander (#12749) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Feltéve, hogy ugyanazzal a fiókkal (pl. Mi fiók) lép be mindkét appba.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.