Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25401) szbalogh válasza kenand (#25398) üzenetére


szbalogh
őstag

Akkor valsz ez lesz a hiba, Köszi :R

Nick: HE_Storm

(#25402) Laybee válasza kenand (#25382) üzenetére


Laybee
őstag

Fényerőszabályzás le van tiltva a biosban és változik a fényerő és csak win7 alatt, ubuntu alatt nem. Ventilátornak semmi baja, úgy sípol időként mint valami morze jelzés. De annyira nem zavaró. 2530p-nél is érdemes egyforma ramot beletenni? Most Hynix féle van bent. Esetleg tud valaki linkelni olyan dokumentumot ahol részletesen le van írva, pl hogy kell bill. kivenni vagy a ventilátort kitisztítani? Köszi előre is.

(#25403) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

pavilion dv6 6b08eh notiba mennyi ram megy maximum és mekkora sebességgel? (1600 mhz-eset viszi vajon? )

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#25404) ktommy91 válasza cassius.clay (#25403) üzenetére


ktommy91
addikt

Elvileg 8GB-ig bővíthető és vinnie kellene az 1600 MHz-es modulokat is.(Az viszont kérdéses hogy lenne-e értelme a gyorsabb RAM-nak...)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#25405) cassius.clay válasza ktommy91 (#25404) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszi; ha már bővítek, akkor plafonra, félmunkát nem végzünk :DDD

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#25406) Péter_90


Péter_90
csendes tag

segítséget szeretnék kérni, hogy mitől van az, hogy magától kinyomja a dvd tálcát a gépembe? (hp g6)

(#25407) DUNKENSTEIN válasza DUNKENSTEIN (#25384) üzenetére


DUNKENSTEIN
tag

Még érdekelne a megoldás, márha van

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#25408) pumukli23 válasza DUNKENSTEIN (#25407) üzenetére


pumukli23
senior tag

Elitebookoknál azt rebesgetik, hogy bios jelszó nem tudása egyenlő egy alaplapcserével. Probooknál nem tudom van-e más megoldás.

(#25409) deadmember


deadmember
csendes tag

http://prohardver.hu/tema/hp_notebook_laptop_topik/hsz_25321-25321.html

???

(#25410) deadmember


deadmember
csendes tag

[link]

???

(#25411) szbalogh


szbalogh
őstag

HP compaq 610-ben T1500 proci tdp 25 W de nincsen speedstep. Ha ezt lecserélem T7250-re amiben van speedstep de 35 W-os nem fog túlmelegedni? Elég béna hűtése van. Támogatja egyáltalán?

Nick: HE_Storm

(#25412) DUNKENSTEIN válasza pumukli23 (#25408) üzenetére


DUNKENSTEIN
tag

Az jó mert én a biosra nem raktam jelszót, csak a Hp csodálatos programja kreált rá valami szuperbiztonságosat, amikor pre-boot jelszót írtam :)

Mondjuk annyira nem érdekes mivel a legfrissebb bios van, és minden megy rendesen

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#25413) Thusor válasza DUNKENSTEIN (#25412) üzenetére


Thusor
őstag

Nem akarok kötözködni, de a HP csodálatos programja nem kreál rá jelszót. Pontosan azt ad rá amit te adtál meg a windowsban. Én is így használom jelszóval és ujjlenyomattal.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#25414) DUNKENSTEIN válasza Thusor (#25413) üzenetére


DUNKENSTEIN
tag

Pedig hidd el, tudom mit adtam meg neki (mivel mindenhova ugyan azt használom a fórumok kivételével) és azzal nem enged be.

Ellenben most sikerült frissíteni jelszó nélkül is a május 15-ös bios-ra. (68CPC Ver. F.22)

Valahol lehet olvasni ehhez valami részletes changelog-ot? Mert hp oldalán nem igazán találtam

UPDATE: Találtam mégis:

- Fixes an intermittent issue where a system that is using AC power does not power on (boot) when the system is not connected to a battery.

VÉÉÉGRE :R

[ Szerkesztve ]

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#25415) Dhampir


Dhampir
félisten

HP ProBook 4730s-ről kérdeznék, hátha valaki érdemben válaszolni tudna rá.

A gyári SUSE Linux Enterprise Desktop 11 Linuxban az ATI Catalyst segítségével könnyű átváltani az integrált és a diszkrét VGA között, ott minden stimmel, azonban Windows Vista Home Premium 32-bites verzió alatt a Catalyst indításakor ez az üzenet ugrott fel:

A drivert innen töltöttem le, a többi illesztőprogramot pedig ezek közül szemezgettem ki. Sajnos a HP nem adott driver CD-t ehhez a géptípushoz, ami enyhén szólva sajnálatos.

Windows alatt hogyan tudom beállítani a GPU átkapcsolást?

A jelenlegi Windows élményindex így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#25416) Laybee válasza Laybee (#25402) üzenetére


Laybee
őstag

Rájöttem mi a vibrálás oka: az Intel grafikus beállításokban be volt kapcsolva valami energiatakarékossági funkció :U Meg azt is megtudtam, hogy alaplapig kell szerelni a ventilátor kiszedéséhez a gépet.

(#25417) pumukli23 válasza Laybee (#25416) üzenetére


pumukli23
senior tag

Egy ideje filózok, hogy lemenjek 14" alá.. de ebben pikkpakk tudok cserélni hűtőt... ha pl 2530p-ben ennyire macerás.. akkor jó nekem a 14"..

(#25418) sagit válasza Laybee (#25416) üzenetére


sagit
addikt

van valami linked?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25419) Thusor válasza Laybee (#25416) üzenetére


Thusor
őstag

Ja, nekem is 2540p-ben teljesen szét kell szedni a gépet ahhoz, hogy ki tudd cserélni a ventit. Szerencsére a venti lapátjait teljes szétszedés nélkül is tudom pucolni, de a hűtés kimeneti nyílását már nem tudom tisztítani ilyen egyszerűen. A teljes memória csere is billentyűzet kiszedéshez vezet, szóval annyira nem egyszerű ennek a gépnek a karbantartása.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#25420) Siriusb válasza Dhampir (#25415) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha figyelmesen elolvasod, amit linkeltél, az Windows 7-hez van és nem Vistához.

(#25421) kutga válasza Dhampir (#25415) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem is ugyanezt irja ki bar en az Ati oldalarol szedtem le 7-eshez valo drivert.

Megoldast eddig nem talaltam, igazabol ha rakeresek neten akkor sem dob ki semmi hasonlot. :(

Let the Zone take me if I am.

(#25422) Dhampir válasza Siriusb (#25420) üzenetére


Dhampir
félisten

Abban hibáztam, hogy a második link az a Windows 7-re vonatkozik csakugyan, de nem onnan töltöttem le a többit. :B

Na mostan a Vistához nem, csak a Windows 7-hez volt driver, mert itt csak az Intelhez adnak.

[ Szerkesztve ]

(#25423) Dhampir válasza kutga (#25421) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor nem is tudod használni az AMD kártyát?

(#25424) kutga válasza Dhampir (#25423) üzenetére


kutga
nagyúr

De megy, nekem APU dolgozik a gépben, csak épp a beállításai nem érem el. :P

Let the Zone take me if I am.

(#25425) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!
most akarok venni egy hp dv6-6126sl notit, de érdekelne, hogy milyen gyártmányú hdd van benne. mindenhol csak az van írva, hogy 500GB 7200rpm, de gyártó az nincs. neten nem sok mindent találtam a kérdéskörben.
van valakinek erről infója?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#25426) szmoli válasza deathtania (#25425) üzenetére


szmoli
csendes tag

(#25427) deathtania válasza szmoli (#25426) üzenetére


deathtania
senior tag

akkor örülünk. :D
köszi. :)

www.brczart.hu

(#25428) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Nincs itt olyan pécsi, akinek van dv5-1190eh-hoz töltője? Haver gépét kellene tesztelni, hogy a töltője, vagy pedig maga a gépe rossz...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#25429) pumukli23 válasza rizso (#25428) üzenetére


pumukli23
senior tag

Elvileg sima centerpines hp töltő való hozzá.

(#25430) Dhampir válasza kutga (#25424) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem minden megy Linux alatt. :P

(#25431) sagit válasza rizso (#25428) üzenetére


sagit
addikt

ha centerpines akkor én tudok holnap kölcsönadni

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25432) sagit


sagit
addikt

HP 2530p Service Guide

minden benne van kb ami kellhet :C

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25433) kutga válasza Dhampir (#25430) üzenetére


kutga
nagyúr

Még nem vitt rá a lélek Linuxra. :) Anno netbookon próbáltam Ubuntut de hamar visszatértem winhez. Majd egyszer ha türelmesebb leszek felpakolom még egyszer mert nem volt rossz rendszer.

Let the Zone take me if I am.

(#25434) kutga válasza kutga (#25433) üzenetére


kutga
nagyúr

HP 6465b-ből kiszedtem az optikai meghajtót és szeretnék venni hozzá egy USB racket.

Hol találok ilyet?

Let the Zone take me if I am.

(#25435) rizso válasza sagit (#25431) üzenetére


rizso
addikt

Köszi, megadtam neki a mail címed :R Ha eddig nem talált, akkor szerintem keresni fog...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#25436) kenand válasza Laybee (#25402) üzenetére


kenand
veterán

Menj a HP 2530p oldalára ott van tökéletes service manual és video is a tisztítástról
Billentyű paranccsal is lehet tiltani a a fényrő szabályozász FN+ Fx (most nem vagyok a gépnél talán f10 de nem biztos)

(#25437) Dhampir válasza kutga (#25433) üzenetére


Dhampir
félisten

A HP-hez adott Linux alapból véve mondjuk erősen rendszermaghoz kötött, nem lehet bármit rápakolni, mert a HP egyenlőre csak a Service Pack 1-et támogatja, holott már kiadták tavasszal a SLED 11 SP2 verziót.

(#25438) kutga válasza Dhampir (#25437) üzenetére


kutga
nagyúr

Az én gépemen is volt vmi Linux, legalábbis volt egy webstart nevű cucc, amit ha elindítottam egy alap felület jött fel amivel lehetett levelezni meg böngészni az interneten, de asszem csak ennyi, az is vmilyen Linux alapú volt de gyorsan leszedtem mert kb használhatatlan volt. :P

Let the Zone take me if I am.

(#25439) rizso válasza sagit (#25431) üzenetére


rizso
addikt

Közben írt, hogy elindult "merlinékhez", mert biztos benne, hogy a töltő a rossz.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#25440) sagit válasza rizso (#25439) üzenetére


sagit
addikt

"merlinék" korrektek is, ha a töltő a rossz akkor jó árban fog tudni tőlük venni másikat, ha meg az alaplapot kell forrasztani azt is vállalható árért fogják korrektül megcsinálni :C

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25441) Dhampir válasza kutga (#25438) üzenetére


Dhampir
félisten

Neked milyen típusú HP géped van?

Windowsra a HP QuickWeb 743MB(!) méretű program.

[ Szerkesztve ]

(#25442) kutga válasza Dhampir (#25441) üzenetére


kutga
nagyúr

6465b

Let the Zone take me if I am.

(#25443) kenand


kenand
veterán

Szervíz vidok itt

(#25444) sagit válasza kenand (#25443) üzenetére


sagit
addikt

hasznos oldal, köszi :R

a manual-al karöltve menni fog az újrapasztázás és a tisztítás
tényleg rendesen szét kell kapni a gépet :Y

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25445) Laybee válasza kenand (#25436) üzenetére


Laybee
őstag

Igen, a HP oldalán találtam a service manualt. Rendben van a "vibrálás", azt hittem rossz a képernyő, azért aggódtam egy picit.

(#25446) Dhampir válasza kutga (#25442) üzenetére


Dhampir
félisten

Az igen! A6-os cpu-val, jó választás volt. :K

(#25447) kutga válasza Dhampir (#25446) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen azaz, a Quickweb. Már nem használom.

Jó kis gép, nem bántam meg hogy ezt választottam, elég erős az APU winhez, ha kell játékokat is megmozgat, Diablo 3-at pl egész jól viszi, de csak alkalmanként játszok.

Akkuidő jó, fémből van, teljesen matt, és ami a legjobban tetszik hogy jól bővíthető. Proci, RAM, HDD, ODD, akksi, 3G modul, minden rakható bele. Igaz nem volt olcsó de pár évig biztos nem cserélem le.

Let the Zone take me if I am.

(#25448) wens33


wens33
csendes tag

Sziasztok!
Most szeretnék notit vásárolni, és az egyik amit kinéztem a HP Pavilion dv7-ese.
Elsősorban képszerkesztésre és HD videó vágásra fogom használni, ezért kell az i7 proci (notebookcheck.com szerint ezen a téren lényegesen jobban teljesít az i5-től).
Azonban az i7-tel forgalmazott dv7-esek nagyon szeretnek melegedni és hosszútávon ezt a félvezetők ugye nem szeretik.
Van esetleg valakinek tapasztalata/gondja hasonló konfiggal kapcsolatban? (i7-2670QM, 6GB RAM, 500GB HDD, HD 6770M - memória és adattároló természetesen bővíthető)
Konkrétan "CPU throttling", tehát belassult a proci nagy (extra) terhelésnél.
Köszi!
Üdv
Norbi

[ Szerkesztve ]

(#25449) Dhampir válasza kutga (#25447) üzenetére


Dhampir
félisten

Én a kijelző miatt választottam a 4730s típust. A billentyűzet azonban nekem nem vált be, ráadásul túl vékonyak a karakterek, nem látom jól őket.

Az ujjlenyomat-olvasót használod?

[ Szerkesztve ]

(#25450) DUNKENSTEIN


DUNKENSTEIN
tag

Kíváncsiságból kipróbáltam milyen játékra a Probook 4535s

Cs 1.6: Fix 100fps, de egy füstben már 40
Cs Source: Fix 100Fps 1 füstben is fix 100, 2 ben már 40-50
Cs Go: Fix 25 fps
League of Legend: 40-50 fps, ha 3v3 van mennek a spellek akkor olyan 20 (ezen meglepődtem eléggé mondjuk)

A kérdés: Hogyan lehet az, hogy a '99-es játékban 1 füstben 40fps míg a 2004-ben (ami most cserélt 1-2 éve enginet) fix 100? :D

(Mid-high grafika, blur kikapcsolva, dx 9.0)

[ Szerkesztve ]

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.