Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25351) peto.istvan válasza sagit (#25350) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Kahva!

Szia!

Most vidd el gariba, amíg még nem késő! :R

[ Szerkesztve ]

(#25352) pumukli23 válasza kahva (#25349) üzenetére


pumukli23
senior tag

Adatmentés amíg lehet, aztán garanciális javítás!

(#25353) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! A napokban kaptam egy Hp dv6-ot és szeretnék venni hozzá valami hűtést. Mit ajánlotok hozzá?
Köszi

(#25354) Magnum_ válasza kutga (#25344) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerinted merre? ;]

I humbly and respectfully decline™

(#25355) SzaboZE válasza kahva (#25349) üzenetére


SzaboZE
addikt

11 nap alatt 142 bekapcsolás? Szerviz mindenesetre.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25356) GerisB


GerisB
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Hp Pavilion dv6 1100eh laptopom. Ma amikor bekapcsoltam, azt tapasztaltam, hogy egy fekete képernyő, minden világít, és villog a caps lock és a Num lock. Ha ki illetve bekapcsolom sem történik semmi. Volt már valakinek ilyen jellegű problémája vagy esetleg valami tipp, hogy mégis milyen irányba induljak el?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#25357) SzaboZE válasza GerisB (#25356) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hányat villog?

[link]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25358) GerisB válasza SzaboZE (#25357) üzenetére


GerisB
csendes tag

Folyamatosan szépen ütemesen villog, nem hagyja abba... Olvastam, hogy e szerint van egy hibakód lista, és a villogásokat kell számolni, de nap estig számolhatnám mert nem hagyja abba :S

(#25359) SzaboZE válasza GerisB (#25358) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem hagy köztük pár mp szünetet se?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25360) GerisB válasza SzaboZE (#25359) üzenetére


GerisB
csendes tag

De igen van közte kb 1-2 másodperc szünet, és ezért nem nagyon tudom eldönteni, hogy egyet villog, vagy folyamatosan. A Hp honlapján azt írják hogy abba hagyja a villogást egy bizonyos hibakód számnál és csak akkor kezdi újra ha ismét bekapcsolom.

(#25361) kahva válasza SzaboZE (#25355) üzenetére


kahva
tag

Szerintem az nem reális, már 155 van.

(#25362) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

Szevasztok!

Egy kis tanácsra lenne szükségem!

Pár napja beszereztem egy HP Compaq 620-as notit, habár használt darab, még így is elfogadható 2 órás (az aksi a gyári HP diagnosztika szerint 80%-os kapacitással rendelkezik az eredeti értékhez képest) üzemidőt ki tudok szedni a notiból.

Viszon nekem, mint olyan embernek, aki szeret bütykölni, ellenálhatatlan kísértés az, hogy többet próbáljak belőle kisajtolni XD

Gondoltam megnézem lehet-e kicsit alulfeszelni a procit, és így üzemidőt nyerni.

Na ekkor belefutottam abba a végtelenül lebutított valamibe ami a BIOS (bár szerintem ez már UEFI, de nem vagyok biztos benne) akarna lenni. Létezik bármilyen program aminek a segítségével el tudom érni a rejtett beállítási lehetőségeket?

Minden segítséget köszönök!

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#25363) kutga válasza Biliskmer (#25362) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Mikori a BIOS? Innen tudsz letölteni frissebbet, bár én sosem frissítek BIOS-t mert félek hogy félresikerül és akkor szerviz:
[link]

Nincs hozzá nagyobb akksi?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#25364) Biliskmer válasza kutga (#25363) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Nagyobb akku? Biztos van hozzá, de az nincs ingyen :D , ellenben egy kis rászánt idő és próbálkozás ingyen lenne, meg mint írtam is szeretek bütykölni...

A BIOS frissítésnek meg szerintem nem sok gyakorlati haszna lenne, mivel a gyári (friss) verzió is csak ugyan ennyi beállítást tenne lehetővé.

Manapság ez a divat, ami gagyi és primitív, arra ráfogják, hogy falhasználó barát és ennyi...

Én ezt a lebutított menüt megkerülve szeretném elérni a háttérben meglévő beállításokat.

A BIOS 2009.09.15-ös...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#25365) kutga válasza Biliskmer (#25364) üzenetére


kutga
nagyúr

Igaz az én gépemhez sincs megjelenés óta frissebb BIOS.

Hogy hogyan lehetne előhozni, passzolok.

Let the Zone take me if I am.

(#25366) Biliskmer válasza kutga (#25365) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Lehet a kérdésemmel át kéne mennem egy tuning-al foglalkozó fórumba, hátha a fanatikus Mhz huszárok tudnak egy megoldást a gondomra.

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#25367) kutga válasza Biliskmer (#25366) üzenetére


kutga
nagyúr

Lehet, de azért itt is vannak hozzáértő emberkék. :P

Let the Zone take me if I am.

(#25368) Biliskmer válasza kutga (#25367) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Nem állítottam az ellenkezőjét, de gyorsabb eredményt hozhat ha két vasat tartok a tűzbe, az egyik csak hamarabb megégeti a kezem mint a másik ;]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#25369) kutga válasza Biliskmer (#25368) üzenetére


kutga
nagyúr

Igaz. :)

Let the Zone take me if I am.

(#25370) ktommy91 válasza Biliskmer (#25362) üzenetére


ktommy91
addikt

RMclock-kal tudod alulfeszelni.

Nincs kerítés.

(#25371) Biliskmer válasza ktommy91 (#25370) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Kösznöm a tippet, hamarosan megpróbálkozom vele...

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#25372) opeter87


opeter87
senior tag

Sziasztok!

A Nagy RAM-os topicban is feltettem már a kérdést, de itt is felteszem hiszen egy HP laptopot szeretnék RAM upgradelni.

Szóval adott egy HP ProBook 4530s - Intel i5, gyárilag 1x4GB RAM van benne

Ezt szeretném úgy bővíteni, hogy 8GB RAM legyen 2x4GB. Mindenképpen 8GB vennék a gyárit, meg valószínűleg eladnám itt az aprón.

Kérdésem az, hogy mire figyeljek milyen RAMot érdemes venni?
Van érte a magasabb MHz-nek? vagy mindegy, hogy 1066 vagy 1333 vagy 1600?

Kinéztem egy RAMot, de most éppen pont nincs, ahonnan rendeltem volna. Ha újra lesz, akkor ez egy jó választás?

Ugyanakkor olvastam olyat is, hogy a HP-k néha nem működnek csak olyan RAMokkal, melyek HP kompatibilisek. Ez igaz? Mely RAMokra, gyártókra igaz ez?

Minden segítséget előre is köszönök. :R

(#25373) ktommy91 válasza opeter87 (#25372) üzenetére


ktommy91
addikt

Szerintem ez is simán jó neked: [link] Mostanában 2 HP gépben is bővítettem RAM-ot és egyikkel sem volt probléma.(Meg sem néztem hogy milyen van benne...) Az 1600MHz-nek pedig szvsz semmi értelme.

Nincs kerítés.

(#25374) Siriusb válasza opeter87 (#25372) üzenetére


Siriusb
veterán

Én annyit tudok, hogy Sandy Bridge procik nem profitálnak a magasabb órajelű RAM-ból, tehát a gyári 1333 MHz elég. Arra érdemes még figyelni, hogy egyforma modulokat rakj be.

(#25375) opeter87 válasza ktommy91 (#25373) üzenetére


opeter87
senior tag

#25374 Siriusb-nak is Köszönöm szépen :R

Akkor nem fogom a drágább RAM-ot venni és mindenképpen 2x4 GB-ot tervezek, nehogy kavarodás legyen.

(#25376) reflxx


reflxx
aktív tag

valaki?:|[link]

(#25377) cassius.clay válasza opeter87 (#25375) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Szerintem meg ne üzletbe vegyél, hanem LeC kollegától itt fórumon. Gyors, megbízható általában árul Kingston, Cruical, Samsung ramokat 2x4-es kitben is 1333Mhz-es sebességgel és ami a legfontosabb, hogy notikhoz ;]

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#25378) Noisegate


Noisegate
csendes tag

Tudna valaki segíteni ?
van egy nem induló hp 8510p PRoci t7500 Vga quadro fx 570
notim egyik pillanatról a másikra nem müködött előtte cseréltem benne
merevlemezt 60gb Hitachiról 250 gb Samsungra
ez a laptop az aminek van 3d rezgés védelme és lekapcsolja a vinyót ha bármilyen shock éri
van youtubon egy video hogy megrázzák és elindul a boot
na most ez nem indul el :)
előtte hibátlan fagyás mentes volt
most is pörög a ventilátor villognak a kontroll ledek felvan töltve a notebook
és még se add képet fekete a kijelző
előre is köszönöm a segítséget

(#25379) Biliskmer válasza ktommy91 (#25370) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Érdekes progi, de nem engedi a feszt lejjebb venni mint a Vid, szóval nem tudok vele alulfeszelni.

Vagy csak én nézek el valamit?

Más javaslat?

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#25380) ktommy91 válasza Biliskmer (#25379) üzenetére


ktommy91
addikt

Anno P8600-at feszeltem alul vele, ezért ajánlottam. C2D procikat elvileg kezeli, úh. nem tudom hogy mi a hiba...

Nincs kerítés.

(#25381) Turbobacsi válasza opeter87 (#25372) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én a gyári Samsung 4GB mellé egy 4G-s Kingmaxot vettem, simán megy (dual channelben)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#25382) kenand válasza Laybee (#25313) üzenetére


kenand
veterán

Fényerő változik, de de lehet kapcsolni. Engem is zavart.
nem sípol semmi, esetleg takarítsd ki a proci ventilátort.

(#25383) kenand


kenand
veterán

Más

Úgy olvasgatom több mindenkinek van HP2530p-je.
Lassúcska HDD helyett tettem bele egy Samsung (Lenovo OEM) SSD-t.
A gondom az, hogy az SSD-nek nincs semmi tokja, látszanak a chipek, ez nem lenne gond, csak így jóval vékonyabb és 3-4 mm-rel rövidebb is, mit a régi HDD.
Neten a képeken elviekben van fém háza, de amit nekem eladtak-valami refurbished darab lehet- nincs.
Az a gond, hogy a HDD leszorítás így nem működik tökéletesen.
Jól működött eddig , ma viszont azt írta nem talált rendszer lemezt.
Először megijedtem, de szétszedés után lehetett látni, hogy kicsúszott az SSD.
Ma a munkahelyemen vagyok, egy karton papírral kitámasztottam, de kellene valami jobb megoldás.

Valakinek ötlete?

(#25384) DUNKENSTEIN


DUNKENSTEIN
tag

Sziasztok!

Tettem a Probook 4535s-re ProtectTools-al Pre-boot securiry pw-t.

Ez szép és jó, de egy idő után levettem mert megelégedtem a Win7 logonjával. Csakhogy ez a csoda tett a BIOS-ra is ezzel a lendülettel egy pw-t, ami pedig nem a Pre-boot is jelszó. Ez nem is okozna gondot, de így nem tudok a BIOS-ban állítani semmit, mert guestként tesz be mindig (lévén, hogy nem tudom a jelszót). Ez akkor gondolom gondot fog okozni amikor frissíteném majd a BIOS-t.

Kicsit érthetetlenül írtam, de a lényeg annyi lenne, valami trükkel le tudom satírozni a bios ismeretlen jelszvaát, hogy ne csak guest-ként tudjak nézelődni a bios-ban?

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#25385) sagit válasza kenand (#25383) üzenetére


sagit
addikt

ötletem az nincs, de a sebesség milyen lett? mekkroa az ssd?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25386) kenand válasza sagit (#25385) üzenetére


kenand
veterán

128-as az SSD,

Először egy MZUPA128-at próbáltam (szintén OEM, az is csupasz volt) de az nem jött be
Jobb lett volna pedig, mert kicsit gyorsabb 220G/s olvasás 180-190G/s írás, de folyton fagyott a rendszer, tény VISTA alatt próbáltam, az jogtiszta.
Ez MMCRE128 egy kicsit régebbi, úgy 190G/s körül olvasott és változó 110-150/s körül írt.
De nem a legújabb FW van rajta, bár a legújabbat kicsit trükkösen lehet ráheckelni és Win7-en lehet majd utána kihasználni, az be kapcsolja a TRIM-et is. És a tesztek alapján fel is gyorsítja.
Most várok egy uSATA-SATA átalakítóra és a desktop gépen falsh-elem, remélem nem fog kinyúlni.

Érezhetően gyorsabb lett a gép már így is, bár a feleségem 2510p-je egy egyszerűbb/lassabb PATA/ZIF SSD-vel és Win 7-tel fürgébben indul és ott kínai SSD csodát tett. Itt valahogy a csoda eddig elmaradt...
(persze lehet, hogy a PATA 1.8" HDD is lassabb, mint a SATA 1.8" HDD ezért volt a gyorsulás feltűnőbb)

Ha a flash menni fog én is win 7-re váltok, szereztem egy jutányos Win 7-et.
Ha már beindul egész tűrhető a Vista is, de a bootolási idő vagy 3x olyan hosszú.

Egy ismerősömnek szereztem egy olcsó DVD helyére rakható SSD bay-t, beszámolója szerint ragyogóan működik.
12 USD-ért egy cardbus eSATA kártyát, az eSATA-s 2.5" case még úton van, de beszámolok róla ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#25387) somasz válasza kenand (#25383) üzenetére


somasz
addikt

az én ssd-imen van burkolat és van uSata-Sata átalakítóm is ;]

én valami burkolatot keresnék ebay-en, de kérdéses, hogy kompatibilis-e a tieddel...

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25388) kenand válasza somasz (#25387) üzenetére


kenand
veterán

Meg is néztem a képet amit belinkeltél, én sem értem az enyémen miért nincs, akkor még nem hirdetted.... bár nem duplája volt a 128-as.....

nem hiszem, hogy találnék, talán egy rossz HDD-t/SSD-t kellene vennem és szétkapnom...

[ Szerkesztve ]

(#25389) sagit válasza kenand (#25386) üzenetére


sagit
addikt

lassult? az fura

itt egy kis okoskodás, hátha

a tartozékokról meg jöhet a beszánmoló :)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25390) kenand válasza sagit (#24997) üzenetére


kenand
veterán

Optika helyére megy a 2.5" HDD
Olcsón lehet venni utángyártott bay-t

Nem lassult félre értetted, a HDD jóval lassabb, én azt mondtam az MZUPA gyorsabb típus volt, csak kompatibilitási gondjaim voltak.

MMRCE is gyorsabb, mint a HDD, de nem éreztem az ugrásszerű felgyorsulást VISTA alatt, ezért készülök most SSD firmware frissítésre és WIN7-re áttérésre.

[ Szerkesztve ]

(#25391) sagit válasza kenand (#25390) üzenetére


sagit
addikt

a caddy-n már túlvagyunk.. enyém is útban van felém :))

a 4k értékeket megmérheted azért, ha alacsony akkor érdemes megcsinálni azt a kis mókolást

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25392) kenand válasza sagit (#25391) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

AHCI mód nekem be van kapcsolva a BIOSban.

4k nem magas, az tény

Hp2530p-ben ICH9-es vezérlő van, nem tudom a belinkelt jó e....az ICH 8-hoz van

[ Szerkesztve ]

(#25393) sagit válasza kenand (#25392) üzenetére


sagit
addikt

2530p topikjában találtam, még ott amit te linkeltél nekem :)
nem próbáltam

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25394) szbalogh


szbalogh
őstag

Kis segítségre lenne szükségem. HP Compaq 610 laptop T1500-as processzor van benne és nem veszi vissza idle-ben a feszültséget és frekvenciát. A processzor adatlapja szerint pedig tudnia kéne. Biosban speedstep beállítást vagy hasonlót nem találtam. Biost is frissitettem már. Win 7 alatt a minimális energiagazdálkosással 5% minimun processzorteljesitménnyel sem működik. A proci >65 fokos. Az eszközkezelőben 2db ilyen proci van feltelepitve... hátha számit.
Hogyan kell aktiválni a speedstepet? Mi lehet a gond?

Nick: HE_Storm

(#25395) kenand válasza sagit (#25393) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

De ezt írja:
autoexec.bat (ICH7M or ICH8M, change code for either) converted to DOS setpci calls from this code

szbalogh

Nézd meg a BIOSát nincs eletiltva

[ Szerkesztve ]

(#25396) szbalogh válasza kenand (#25395) üzenetére


szbalogh
őstag

Nincsen, semmi ilyesmit nem találtam biosban. A frissitettben sem.
Annyi processzorral kapcsolatos beállitást találtam, hogy "enable dual core cpu" . Egyik módban sem müködik.

Nick: HE_Storm

(#25397) kenand válasza szbalogh (#25396) üzenetére


kenand
veterán

Pedig azt írja a T1500 támogatja

Power saving features:

Core C1/AutoHalt, C1/MWAIT, C2 and C3 modes
Stop Grant mode
Sleep mode
Deep Sleep mode
FSB low-power enhancements

These processors have the same power-saving features as the Core based microprocessors such as extended HALT extended Stop Grant modes with enhanced SpeedStep technology.

Article Source: http://EzineArticles.com/1828528

(#25398) kenand válasza szbalogh (#25396) üzenetére


kenand
veterán

Itt meg mást olvasok, azt hogy a CPU nem támogatja!
Most mi az igaz....

De lehet, hogy ez és azért nem működik.
Driver nélkül megy a speedstep.

[ Szerkesztve ]

(#25399) pumukli23


pumukli23
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani valakit, aki HP ramokat árul? Esetleg be is tudna számítani 1 GB ddr2-őt pl 2, esetleg 4 gigába?
Köszi. :)

(#25400) Dózer


Dózer
tag

Hello!
A következő problémával fordulok hozzátok: adott egy HP 6735b laptop, ami a következő tüneteket produkálja/produkálta:
Otthon használtam minden probléma nélkül azonban egy leállítás után, legközelebb mikor indítottam nem indult, csak a Num Lock és a Caps Lock villant fel 5x (General board error) villogás fogadott később kiderült, hogy BIOS formázás után negyed órát villogva elindul és a Windows alatt már semmilyen hibajelenséget nem produkál,
ezután remélve, hogy a BIOS a gond, frissítettem, ami 2 indításig megoldotta a problémát, de azóta egyáltalán nem indul.
Kérdésem a következő lenne: tud-e valaki erre megoldást?

a Williams pilótája nem sokkal a teszt megkezdése ELÖTT, délelőtt negyed tizenegy körül "brutális" kört autózott,

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.