Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) ACE-


ACE-
addikt

Ti tudtok bárhogyan ERSTE bankos kártyán állandó napi limitet módosítani? George-ban nincs is ilyen opció, a régi Netbankban meg hiába módosítom, nem változik. Ez valami vicc már megint?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19102) bigdady


bigdady
nagyúr

Jó ez a telekom apple microsoft ecipo revolut és barátai egyik sem állt át a psd2-re január 1-el és nem tudok fizetni a bankkártyámmal de csak náluk nem... :W
Most apple payel töltöm a revolutot és azzal fizetek mert a revolut a másik oldalon sem állt át és azért megy :(((

[ Szerkesztve ]

(#19103) RR-13 válasza ACE- (#19101) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos az egész Erste George egy vicc szerintem, ami nem vicces. :(((
Ami a George-ban a Funkciók alatt van Kártyalimit módosítás, az nem is tudom, hogy állandó vagy időzáras, mert még azt sem írja. :W
Ott próbáltad amúgy?

Viszont ezért nem változik a Netbank felületén még az Állandó Limit:

"A módosítás legkorábban a sikeres beküldést követő banki munkanapon, legkésőbb a beküldést követő második munkanapon lép életbe. "

Az időzáras viszont azonnal életbe lép.
Ha sürgős most, akkor állítsd azt be egyelőre. Hétfőn meg az állandó módosulni fog már. :K

[ Szerkesztve ]

(#19104) ACE- válasza RR-13 (#19103) üzenetére


ACE-
addikt

Már 1 héttel ezelőtt is próbáltam módosítani, azóta sem módosult...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19105) RR-13 válasza ACE- (#19104) üzenetére


RR-13
őstag

Azt nem írtad, illetve nem múlt időben írtad az egész hsz-t:

"a régi Netbankban meg hiába módosítom, nem változik"
Ez arra engedett következtetni, hogy ma próbáltad.

Én még ilyet nem láttam, hogy egy állandó limitmódosítást ne hajtsanak végre, ha az rendesen jóvá van hagyva a netbank felületén.

[ Szerkesztve ]

(#19106) ACE- válasza RR-13 (#19105) üzenetére


ACE-
addikt

A tevékenységnaplóban is látszik a 19.-ei limitmódosítás, és a kártyáknál még mindig a default 300/150ezer látszik...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19107) RR-13 válasza ACE- (#19106) üzenetére


RR-13
őstag

Oké, csak korábban nem ezt írtad.

(#19108) kuksa90 válasza K Norbi (#19097) üzenetére


kuksa90
őstag

Nekem is megjelent.. Visa, debit. Átállítottam, próbáltam vele fizetni, de elutasított... de legalább próbálkoznak. :D

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#19109) RR-13 válasza kuksa90 (#19108) üzenetére


RR-13
őstag

Azt tudjuk, hogy milyen hibaüzenettel utasított el? ;]
Abból kiderülhet, hol tart a dolog. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19110) kuksa90 válasza RR-13 (#19109) üzenetére


kuksa90
őstag

Csak a sikertelen fizetés maradt meg, átálltam gyorsan a gPay-re, mert hosszú volt a sor...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#19111) K Norbi válasza kuksa90 (#19108) üzenetére


K Norbi
addikt

:R Ezt jó tudni. Hogy még nem jó

(#19100) RR-13 Szerintem lassan fog menni. :C
1-2 hónap és kánaán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19112) RR-13 válasza K Norbi (#19111) üzenetére


RR-13
őstag

Igen :D

(#19113) RR-13


RR-13
őstag

CIB Bank Rendszerfejlesztés - 2021.04.27-28.

"Ezúton hívjuk fel tisztelt Ügyfeleink figyelmét, hogy a bank informatikai rendszerének fejlesztése miatt

2021.04.27. (kedd) 22:00 és 2021.04.28. (szerda) 02:00 óra között

- a lízing funkciók a CIB Bank Mobilalkalmazásban, CIB Bank Online-on és a CIB Internet Bankon nem lesznek elérhetők,
- a Business Terminál és a CIB Business Online nem lesz elérhető,
- a CIB24 telefonos ügyfélszolgálat korlátozott funkcionalitással lesz elérhető."

Forrás.

Lehet, hogy kifog hatni egyéb funkciókra is, ezért linkeltem be most ezt a fejlesztést.

(#19114) István89 válasza K Norbi (#19111) üzenetére


István89
tag

1-2 hónap és lesz Google Pay, szerintem nem fognak külön mobilfizetést fejleszteni, ha külön fejlesztenek akkor nagy valószínűséggel a MasterCard kártyákhoz, mivel akkor azt nagy valószínűséggel kihagyják Google Pay-ből.

[ Szerkesztve ]

(#19115) agroman


agroman
senior tag

ha valakinek uj lenne (mint nekem) bm-es cib eco-nal kartyahasznalati korlatozasok vannak.
az egyik legfontosabb hogy csak idehaza lehet online hasznalni.. :O
jo hir, hogy ezt feloldjak ha fiokban azonositod magad.

------

(#19116) UHHH válasza agroman (#19115) üzenetére


UHHH
senior tag

Tehát emagtól még vehetek onlány valamit, de amazonról már nem tudok rendelni?!
Akkor berakom curve alá és úgy már menni fog?!

-

(#19117) agroman válasza UHHH (#19116) üzenetére


agroman
senior tag

egy sikertelen vasarlas utan nekem ezt mondta az ufsz.

------

(#19118) K Norbi válasza agroman (#19115) üzenetére


K Norbi
addikt

Csinálj egy Revolutot.
Vagy TW-t

(#19119) agroman válasza K Norbi (#19118) üzenetére


agroman
senior tag

par eve mar meg van..viszont hogy ne legyen olyan egyszeru au elet, vannak olyan oldalak, ahol Mo-rol csak magyar kiadasu kartyakat fogadnak el.. :U

------

(#19120) sifarr válasza agroman (#19115) üzenetére


sifarr
senior tag

... cib eco-nal kartyahasznalati korlatozasok vannak. az egyik legfontosabb hogy csak idehaza lehet online hasznalni.
Ez nekem is új. És kicsit hihetetlennek is tűnik. Miért csak az ECO számláknál van ez a korlátozás? És a többinél miért nincs? Az is hihetetlen, hogy csak hazai online lenne engedélyezett.
Szerintem másról van szó, és az üfsz nem egészen pontosan tájékoztatott.
Újabban a CIB bevezette a kártyáknál a Geocontrol beállítási lehetőséget. Két opció van: európai régió és az egész világ. Ha az európai régió van kiválasztva (mint biztonságos terület), akkor máshol nem lehet a kártyát használni. Nemcsak az online tiltott, hanem az ATM és a POS is. Az alkalmazásból szabadon lehet állítani ezt a beállítást, nem kell hozzá a CIB24.
Valószínűleg a bevezetéskor vagy az új ügyfeleknek az európai beállítás az alap. Ha más kell, át kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#19121) axioma válasza sifarr (#19120) üzenetére


axioma
veterán

Nekem - lehet hogy tevesen - az hallattszodott ki a sorok mogul, hogy csak online szamlanyitaskor, az elso fizikai bankfiok latogatasig e'l a korlatozas. Legalabbis abbol hogy beazonositas kell, en erre gyanakodnek.
Mondjuk en direkte nem adok meg valos kartyaadatot kb. sehol, devizasan alapbol revolut, de paypal fiokon at, kiveve ha muszaj kartyaszam akkor egyszer hasznalatos szinten toluk. En eddig szerencsere tudtam mindenhol fizetni igy, bar teny hogy nem annyira szerteagazoan vasarlok.

(#19122) sifarr válasza axioma (#19121) üzenetére


sifarr
senior tag

az hallattszodott ki a sorok mogul, hogy csak online szamlanyitaskor, az elso fizikai bankfiok latogatasig e'l a korlatozas.
Lehet, hogy igazad van. Akkor viszont az online számlanyitás értelmetlen lenne. Ha mindenképp be kell menni ...
Ráadásul online nyitás után aktiválod a kártyád, vásárolsz itthon. Azután kimész külföldre. Tudsz vásárolni, kp-t felvenni kinn? Vagy csak a külföldi online vásárlás a tiltott? Miért pont csak az online vásárlás tiltott? Önmagában az is értelmetlen. Ha meg minden külföldi tranzakció tiltott, akkor abból már rég rengeteg reklamáció lenne.

Szóval lehet, hogy igazad van. De én azért mégis a Geocontrolra gyanakszom.

(#19123) .tnm


.tnm
addikt

Ma az egyik Auchan-ban, múlt héten az egyik Tesco-ban fordult elő velem (hosszú idő után először), hogy nem tudtam gránit ebank app-pal telefonon fizetni. Mindkétszer önkiszolgáló pult, mindkétszer megpróbáltam másodszor is, mind a négy alkalommal "50-es hibakód: egyéb hiba". Mindkét alkalommal a harmadik próbálkozás már a fizikai kártyával történt, elsőre sikeresen. A Tesco után 5 percen belül a Tesco melletti Gyros-osnál tudtam telefonnal fizetni megint és azóta a mai napig többször fizettem telefonnal sikeresen kivétel nélkül.

Másnál is köhög a rendszer?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19124) ratcache válasza .tnm (#19123) üzenetére


ratcache
aktív tag

múlt héten CBA ugyanez: 9k körüli összeget 2x is visszadobta, kártya elsőre ment gond nélkül. 5 perc múlva 30k-t dohányboltban simán sikerült... :U sajnos rendszeres. van olyan hely (pékség), ahol soha nem sikerül a telefonos fizetés, csak kártya. sok értelme nincs így, GPay sokkal stabilabb, remélem áttérnek idővel rá.

szerk.: sőt, most hogy pörgetem fejben, spar-ban az önkiszolgáló kasszáknál is jártam így. az legalább már biztos, hogy nem boltfüggő :D

[ Szerkesztve ]

(#19125) .tnm válasza ratcache (#19124) üzenetére


.tnm
addikt

Köszi a választ. Nekem ez az elmúlt fél évben nem volt jellemző. a két esetben annyi volt a közös, hogy önkiszolgáló pénztár (és talán mindkét helyen régi POS terminál volt). De mindkét üzletben fizettem már az elmúlt 3-4 hónapban többször is ilyen (vagy akár még pont ugyanezeken az) önkiszolgáló kasszákon.
Nálam mindkét vásárlás 1000 Ft alatti volt.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19126) István89 válasza agroman (#19119) üzenetére


István89
tag

Revolut-nál és a Wise-nál a MasterCard kártyák magyar binesek.

19124ratcache
A a spar-ban az önkiszolgálónál nekem is sokszor elutasította korábban a Gránit Pay, sőt be terhelte, de szerencsére pár perc elteltével törölték.

Sajnos Google pay nem valószínű, hogy valaha is elindul. Én is reménykedek még, de januári álláspont alapján ezt a megbízhatatlan lassú Gránit pay-t fejlesztik tovább. :(

[ Szerkesztve ]

(#19127) bigdady válasza agroman (#19115) üzenetére


bigdady
nagyúr

Írta a bm nagy betűkkel igényléskor. Pénzmosási korlát online szanlanyitas miatt pl kp is asszem max 300e ilyesmi. Bemész és feloldják

[ Szerkesztve ]

(#19128) agroman válasza István89 (#19126) üzenetére


agroman
senior tag

az en rev kartyam UK-s mastercard

------

(#19129) RR-13


RR-13
őstag

Erste Bank ismételt sokkolása :(((

Csak 2021. június 30-áig lehet használni a régi NetBank felületet, aztán már csak a George Web fog élni. :W

[ Szerkesztve ]

(#19130) ACE- válasza RR-13 (#19129) üzenetére


ACE-
addikt

Csak egy kérdésem lenne hozzájuk, hol a büdös lófüttyben lehet majd csoportos beszedést indítani? Hol fogom látni az állandó utalásokat? Hol látom hogy az adott bankkártyás terhelés mire vonatkozik? Komolyan úgy tűnik csak visszafejlődünk. Ha minden ilyesmit tudni fog akkorra a George, azt mondom ok, de addig kapjákbe! Ja, állandó bankkártyás limitet sem lehet benne állítani...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19131) RR-13 válasza ACE- (#19130) üzenetére


RR-13
őstag

"Ja, állandó bankkártyás limitet sem lehet benne állítani..."
na ezt én ma tapasztaltam pont, hogy tényleg nem. :W

Gondolom a május-júniust szánják arra, hogy minden elérhető legyen majd ott. :U
Az Erste pontok már elérhetőek, de a Store-on keresztül, amit nem értek, hogy miért kell ennyire elpakolni mindent, hogy az ügyfél keresgéljen mindent. :(((

(#19132) pictigjis válasza RR-13 (#19129) üzenetére


pictigjis
senior tag

majd az utolsó pillanatban eltolják 1-2 hónappal, mert úgyse lesznek kész

nem hazudok, én még be se léptem abba a szarba weben, épp elég az appal szívni

(#19133) RR-13 válasza pictigjis (#19132) üzenetére


RR-13
őstag

Vagy a rosszabb verzió lesz, hogy mégis lekapcsolják július 1-el a régi NetBankot, és a George Web meg még "sehol" nem fog tartani, ahogy az appal is csinálták..., elkapkodva bevezették és kb. semmilyen funkció nem volt benne még elérhető az aktiválásakor :(((
És aki frissítette a régi appot a George-ra, az nem használhatta már a régit többet..., ez volt a legszemetebb húzás részükről. :((

(#19134) axioma


axioma
veterán

Direkt megvartam, ma 9:42-kor lejart a masodlagos azonositom. "Termeszetesen" a Raiffeisen a sajat rendszerebol nem torolte, es barmilyen ujrarogzitesre (korabbi osszerendeles torlese igen/nem mindkettore) "technikai hiba" miatt nem rogziti.
Mivel ez nem volt kulonosebben hasznalatban, ezert megvarom hogy mi tortenik a beavatkozasom nelkul... lehet hogy hosszu sztori lesz:)

(#19135) user12 válasza axioma (#19134) üzenetére


user12
őstag

Hogyhogy lejárt?
Nekem is van rögzítve másodlagos azonosító, de nem látok lejárati dátumot.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#19136) merqree válasza axioma (#19134) üzenetére


merqree
őstag

Ugyebár nekem "cirkuszos" volt a másodlagos azonosítóm a bankváltás miatt, a vizsgálat nem állapított meg banki hibát...
Holott emailt is kaptam anno, amiben visszaigazolták, hogy rögzítették.
Úgy néz ki, hogy az előző banknál (Gránit) kellett volna megerősíteni, ami azért hülyeség, mert az a számla megszűnt.

(#19137) merqree válasza user12 (#19135) üzenetére


merqree
őstag

Évente meg kell "erősíteni", elvileg.

(#19138) kuksa90 válasza merqree (#19137) üzenetére


kuksa90
őstag

Ja, a CIB-nél be tudod jelenteni neten, de meghosszabbítani csak személyesen, vagy telefonon... :(

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#19139) sifarr


sifarr
senior tag

Aki a lejáró CIB BM ECO számla helyett keres nullás számlát, annak van egy új lehetőség a Bankmonitornál: az unicredites Partner Aktív Zéró csomag. Ez 3 évig nullás.
Azért akit érdekel, a részleteknek érdeklődjön utána.

(#19140) kleinguru válasza sifarr (#19139) üzenetére


kleinguru
addikt

Tetszetős, de ha a kalkulátoron keresztül nézem, akkor a KP felvétel esetében állandóan számít díjat, méghozzá jelentősen.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19141) sifarr válasza kleinguru (#19140) üzenetére


sifarr
senior tag

.. a KP felvétel esetében állandóan számít díjat, méghozzá jelentősen.
A havi 2, max. 150e nem elég?
Akinek nem, azoknak a rafis hasitasi csomag való. :K
(Ne vedd magadra!)

(#19142) pirosmajom válasza sifarr (#19139) üzenetére


pirosmajom
csendes tag

Akinek elég a 2x ingyenes 150 ezer Kp felvétel annak még jó is lehetne, ha nem lehetne az UC-ről horror sztorikat hallani. Rejtett ktg még a 36 Ft SMS. Ha gyakran vásárolgatsz kisebb tételeket kártyával, azért az elég sok lehet havi szinten. Pl napi 4-5x az havi mondjuk 100-150 SMS, annak a díja összesen 3600-5400 Ft/hó. De ha csak tegyük fel havi 30x vásárolsz az is egy ezres. Ezresért viszont full 0-ás Bajnok pluszt kapsz a Gránitban 3%-os lekötési kamattal.

(#19143) sifarr válasza pirosmajom (#19142) üzenetére


sifarr
senior tag

Rejtett ktg még a 36 Ft SMS.
Úgy tudom, hogy van push, az valószínűleg ingyenes.

még jó is lehetne, ha nem lehetne az UC-ről horror sztorikat hallani.
Ezzel egyetértek. Nem is a horror sztorik az érdekesek, hanem a bank szemlélete, amit a kondíciós listák is tükröznek. Rengeteg tételnél a kitétel, hogy "akcós eddig és eddig". Az meg valóban horror, hogy a bankkártyás vásárlás csak akciósan ingyenes, egyébként terhelik a tr illetéket. Abszurdum! :W Összesen évi 170 ezer után már nincs az állam felé több fizetendő tr illeték, ők meg vonnák továbbra is. :(((
Szóval én nem mennék az Unicredithez, de másnak ettől még jó lehet. Sokaknak fontos a "nullás számlám van" érzés, ők kipróbálhatják. Nekem nem ez az érzés fontos, hanem a valós ár-érték arány. Ebből a szempontból pl. a K&H prémium számlája is - bár fizetős - nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#19144) pirosmajom válasza sifarr (#19143) üzenetére


pirosmajom
csendes tag

Raiffeisen Premium gold 2.0-n nem gondolkodtál még? Az prémium is, nullás is :)

(#19145) zsola400 válasza pirosmajom (#19142) üzenetére


zsola400
aktív tag

Unicreditnél én is megtapasztaltam ezeket, lehúzosak az biztos. Nálam is kijöttek ilyen több ezer Ft-os havidíjak sms +egyéb díjak, de csomagváltás, lemondtam az összes sms értesítést, van push az mindig megjön és közel 0 a havidíj, tudom van más banknál tényleg nullás havidíj de bizonyos okok miatt ez nekem előnyősebb.
Nem fényezni akarom őket mert lehúzásra mennek, ha nem figyelsz, meg kb 3x kellett személyesen bemennem a 1x év alatt különböző fiókban és flegma, unszimpatikus ügyintézővel találkoztam.

(#19146) axioma válasza axioma (#19134) üzenetére


axioma
veterán

Pozitiv csalodas: mara eltunt a tegnap lejart masodlagos azonosito es siman felrogzitettem ujra.
Btw ugy tunik minimalis a forgalom ezek alapjan, kell me'g egy kis ido hogy elterjedjen: [link]

(#19147) kuksa90 válasza sifarr (#19139) üzenetére


kuksa90
őstag

Ööö... nekem lejárt februárban, de (eddig) semmi plusz költség nincsen. Használom, vásárolok, utalgatok, igaz, kp-t nem vettem fel,..

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#19148) sifarr válasza pirosmajom (#19144) üzenetére


sifarr
senior tag

Raiffeisen Premium gold 2.0-n nem gondolkodtál még? Az prémium is, nullás is
Persze, plusz a rejtett költségek ... :)) Limitmódosítási díj (normál és horrorisztikus eset), push nincs, viszont a számlaforgalom sms-re fizethetsz havi díjat. A feltétel teljesítésének kedvezményét (3 bejövő, min 400e, egyébként 1x400e) is évről évre hosszabbítgatják, amíg akarják. Nekem ez is felejtős.
A K&H prémium azért jó, mert ugyan fizeted a tr illetéket, viszont sok ingyenes plusz szolgáltatás van. Pl. 2 db díjmentes debit, az első gold (benne utazásbiztosítás, stb). Ingyenes hitelkártya is, havi díj sincs, ráadásul a teljes tartozás automatikus törlesztése a folyószámláról is ingyenes. Hitelkártya visszatérítéses, tehát bőven kitermeli a kifizetett tr illetéket. Az elvárt havi bejövő 500e mehet 3 tételben, és ez nem akciós. Szóval jó ez. Jobb, mint az "ingyenesek". :B

Egyébként én nem gondolkodom váltáson. Jó nekem a CIB Online ingyen még a debit díjával együtt is. Nem magam miatt írtam a bankmonitoros Unicreditről, segíteni akartam a CIB-et elhagyóknak.

(#19149) .tnm válasza pirosmajom (#19142) üzenetére


.tnm
addikt

A Gránit plusz végű csomagjait felejtsük már el. Talán nincs is olyan ember, akinek ezek érnék meg a legjobban.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19150) sifarr válasza kuksa90 (#19147) üzenetére


sifarr
senior tag

Ööö... nekem lejárt februárban, de (eddig) semmi plusz költség nincsen.
Örülj neki. Letelt a 2 év, de még nem vették észre. Viszont bármikor elkezdhetik a díjterheléseket. Nem hiszem, hogy az info-rendszerükben leprogramozták volna a 2 év lejáratának figyelését. Majd időnként lefuttatnak egy vizsgálatot, ami kibuktatja a lejárt kedvezményes számlákat. Addig használd ingyen egészséggel! :K És tartsd a szemed a konkurrencián, hogy képben lész, ha váltani akarnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.