Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Met válasza nubreed (#11099) üzenetére


Met
nagyúr

A számlatörténetben kiválasztod az előzőt, utalás még egyszer vagy másolás nem tudom mi a pontos neve.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11102) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Voltam ma a CIB bankban számlát nyitni és az ECO számla mellé nem dombornyomott kártyát, hanem sima bankkártyát, hitelkártyát és internet kártya kombinációját kértem.
Éves díjuk elenyésző, így jobbnak láttam ha ezt a hármat igénylem, illetve picit biztonságosabb is, talán.
Kérdésem az volna, hogy a hitelkártya hogyan működik pontosan? Nincs benne tapasztalatom és félek tőle.
Az világos hogy kapok visszatérítést ez jó dolog.
Szóval kapok a banktól pl 100.000 Ft keretet, amit túl lépnem nem szabad? A havi keretet nekem kell beállítani, hogy mekkora összeg legyen?
Az általam elköltött összeget vissza kell fizetnem, vagy a számlámról automatikusan levonódik?
Mire nem szabad és nem érdemes használni a hitelkártyát és helyette más alternatívával fizetni?
Örülnék ha pontosan leírnátok a rendszert hogy működik és mire kell vigyázni és figyelni? :R
Holnap még vissza kell mennem a bankba, igénylés ügyben, de ha lehet nem teljesen hülyén. :)

(#11103) Mercutio_ válasza Corsair90 (#11102) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szóval kapok a banktól pl 100.000 Ft keretet, amit túl lépnem nem szabad?
A havi keretet nekem kell beállítani, hogy mekkora összeg legyen?
Az általam elköltött összeget vissza kell fizetnem, vagy a számlámról automatikusan levonódik?

Ezt a 3 kérdést speciel a banki ügyintézőnek kellett volna a helyszínen feltenni, de ha holnap úgy is mégy érdemes feltenni neki...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11104) Corsair90 válasza Mercutio_ (#11103) üzenetére


Corsair90
tag

Oké, de ő a bank érdekét nézi nem az ügyfelét.
Nincs ismeretem és örülnék ha valaki leírná ennek a rendszerét. :)

(#11105) fokukac válasza nubreed (#11099) üzenetére


fokukac
nagyúr

én azt nem értem, hogy pl. díjnet miért nincs az app-ban. Illetve az online felületen sem.
Külön be kell lépnem a java-s netbankba, hogy a számláimat elutaljam...

Illetve azt vettem még észre, hogy baromi informatívan mutatja, hogy mennyi bevételem és kiadásom volt az adott hónapban, viszont tuti, hogy rossz számot mutat.
A bevétel jó, de nekem terhelésnek erre a hónapra valami 153 e Ft-ot mutat, úgy, hogy csak a cib-es hiteltörlesztőm 128 e Ft, és erre jön még rá minden, 20e Fundamenta, 14e közös költség, villany, gáz, UPC, és múlt héten voltam hollandiában is, ami szintén nem kevés költséggel járt. És kiírja, hogy 153 e Ft, ami tuti fals szám.
Ja, és ezen felül van még ott egy grafikon is, ami két oszlopból áll, de a kiadás a nulla szinten van.
Nektek jó számot mutat? Jó a grafikon? Vagy csak engem boldogít ezzel?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11106) Kobe válasza Corsair90 (#11102) üzenetére


Kobe
veterán

Na, ha ilyenszintu alap fogalmi problemak vannak a hitelkartyaval, akkor egyetlen egy dolog biztos: a hitelkartya NEM a te banki termeked.
Holnap ha mesz be a fiokba, szuntesd is meg rogton es azonnal.
A bank nagyon jol fog jarni, te a 30-40%os kamattal annyira nem

[ Szerkesztve ]

(#11107) INGJOKE válasza Corsair90 (#11104) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha félsz tőle ne használd. A legfontosabb hogy itt nem a saját pénzed költőd, csak annyit költs róla amennyi pénzed van a bankszámládon. (Tudom hogy itt lehet trükközni azzal hogy biztos tudod bejön, de ezt egyenlőre hagyjuk) A legfontosabb azt kérdezed meg hogy mettől meddig tart az adott periódus. Mondjuk az ersténél 10.-étől következő hónap 10.-éig tart és utána 15 napod van hogy visszafizesd. Ez azt jelenti hogy 10.-én csinálnak egy zárást ha ez nem hétvége akkor következő nap küldenek egy sms-t és leírják hogy xxx az elköltött összeg és minimum mennyit kell befizetned. Nah azt sose fizesd be mindig a teljes összeget. És hogy mikor használd? Mindenhol ahol egyébként is kártyával fizetnél, vagy vásárolnál legyen ez online vagy offline cucc.
Én minden hónapban mikor megjön az sms-es belépek az appba és átvezetem magam és akkor biztos ami tuti. :)

(#11108) Met válasza Corsair90 (#11102) üzenetére


Met
nagyúr

Mi a fenének kértél hitelkártyát ha nem tudod hogy működik? :U

Nagy vonalakban, van egy keretösszeg amit elkölthetsz vele, ezt időre vissza kell fizetni mert ha nem akkor elég durva kamatot számolnak fel.
Ezt mind el kellett (volna) mondania az ügyintézőnek, vagy oda kellett volna figyelni amikor elmondta.

Internet kártya mellé tök felesleges a hitelkártya (ha amúgy van pénzed), a netkártyával annyit tudsz költeni amennyit előtte rátöltöttél.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11109) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Gránitbanknál vagyok, a számla kondició szerint akkor ingyenes a számlavezetés ha egy bizonyos összeg minden nap ott van a számlán. Hogy védhető ki, hogy egy jogosulatlan kártya használat esetén eltünjön a pénzem?

(#11110) dptrsk válasza Peter.70 (#11109) üzenetére


dptrsk
addikt

Gránit Lockal lezárod a kártyát.
Vagy a vásárlási limiteket mindig a rendelkezésreálló egyenleg minusz a kötelező egyenleg szintjére állítod.

Ez a 2 módszer csak a kártyás vásárlások ellen véd, a rendszeres átutalások, éves kártyadíj, stb ettől függetlenül be tud terhelődni a számlán, s minimum alá kerülhetsz, de legalább egy mosógép megvásárlásával nem bukod az ingyenességet lock-olt kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#11111) Nordik válasza Corsair90 (#11102) üzenetére


Nordik
őstag

Egy folyószámlahitel szerintem egyszerűbb lenne neked.

(#11112) Corsair90 válasza Kobe (#11106) üzenetére


Corsair90
tag

Hűű de jó indulaú vagy, köszönöm a tanácsod. :)
Te biztos úgy születtél hogy mindent tudsz, de én nem sajnos. Illetve nem kellene analfabétának nézni a másikat, attól hogy én nem használtam ilyet. Egyszer el kell kezdeni.

INGJOKE:
Munkatársammal még régebben beszélgettem erről, annyit tudtam hogy időben vissza kell fizetni, mert különben igen borsos árat kell fizetni.
Nem félek tőle csak nem ismerem még teljes egészében.
A dombornyomott kártyát hivatott kiváltani, mert egyrészt olcsóbb az éves díja+ van visszatérítés. Nem szeretném a keretet túlkölteni.

Illetve köszi mindenkinek, ezekre a dolgokra is majd rákérdezek. Már írom a listát neki, ami még nem világos, vagy szertnék tisztában lenni.

(#11113) Peter.70 válasza dptrsk (#11110) üzenetére


Peter.70
őstag

Ezzel tisztában vagyok, de mi van akkor ha pl állok a sorban a pénztárnál és felemelem a limitemet mondjuk 20 ezerre, és feloldom a lockolást. Pont abban a 1-2 percben vásárolnak a lopott kártya adataimmal a világ tulsó felén?

(#11114) Kobe válasza Corsair90 (#11112) üzenetére


Kobe
veterán

Nem azzal van a gond, hogy nem tudsz rola mindent, hanem azzal, hogy rogton a kutba ugrottal, anelkul h elore barmit is megneztel volna.

Bementel egy fiokba, nyitottal egy szamlat, es rogton igenyeltel is egy hitelkartyat, meg minden foldi jot hozza.
Makod van, mert pont tudom, cibnel ez hany papirt jelent, az orrod ala dugtak legalabb 6 darab paksametat 2 peldanyban, amit vagy 12x ala kellett irnod.
Nah, 12 darab alairas utan, utolag el lehet kezdeni nezegetni, olvasgatni mit is irtal ala.

A problem az, hogy ennyi erovel azt is alairhattad volna hogy napi 380%os kamatot fizetsz es havi 180e forint a kartyadij, es melle meg a fizetesed 90%rol es a fel tudodrol / vesedrol lemondasz....teljesen legalis lenne az is.

Penzugyi szerzodest latatlanba, attekintes, plane atolvasas nelkul nem kotunk, nem irunk ala. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#11115) dptrsk válasza Peter.70 (#11113) üzenetére


dptrsk
addikt

Mivel a napi POS limited 20.000 forintra volt állítva vagy a csaló vagy te tudsz 20.000 forintért vásárolni, a limiteknél nem tranzakciónkénti limitet állítasz, hanem napi limitet.

Vagy te vagy a csaló marad hoppon a tranzakcióval, de mivel a Te beállításaid csak a minimum feletti egyenleg elköltését engedték, ezért a minimum egyenleged biztonságban megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#11116) El Gringo válasza Peter.70 (#11113) üzenetére


El Gringo
senior tag

a banknak szerinted nem lesz furcsa, hogy egyszerre a világ két pontján akarsz vásárolni? ;]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#11117) Peter.70 válasza Kobe (#11114) üzenetére


Peter.70
őstag

Azért azt lássuk be, hogy egy bankszámla szerződéskor azt is aláírod, hogy elfogadod a hatályos ÁSZF-et. Szerintem a szerződés aláírása előtt 100 emberből talán 1 olvassa el és értelmezi az ÁSZF-et.
Abban viszont igazad van, hogy előbb illik tájékozódni, és az ügyintézőnél kérdezni.

(#11118) Kobe válasza Peter.70 (#11117) üzenetére


Kobe
veterán

hát, pont ez a lényege a mondanivalómnak :) először elolvasom, mire is szerződök (minimum aktuális kondíciós lista, feltételek, díjszabás táblázat, extrém eprverzek full ÁSZF-et), utána ha kell kérdezek az öügyintézőtől és max harmadik lépésben írok alá bármit, nem pedig fordítva

(#11119) Peter.70 válasza El Gringo (#11116) üzenetére


Peter.70
őstag

Egyébként ebben az esetben simán lehetséges, hogy egyszerre két különböző országban legyen fizetve ugyanazzal a kártyával. :) Az már más kérdés, hogy én nem lehetek egyszerre két helyen

(#11120) axioma


axioma
veterán

Na erre pont tudok is peldat. En hulye majdnem(!) megbiztam a premiumos ugyintezoben (aka fiokvezeto). A mar lebeszelt hitelkondiciok helyett mast tett elem. Az egyiket ram fogta (vegul kisebb hitelt kertem), a masikat arra hogy en adott dijnevre kerdeztem az nincs, de masik ugyanolyan celu ugyanakkor az van... pedig azt gondolnam hogy ha o a szakember akkor odafigyel a reszletekre, foleg ha latja hogy ertem es kerdezek is.
(Szepsege a dolognak hogy pont az utcarol beesoknek megfelelo aron kaptam volna a hitelt, nulla rugalmassag, 6 honap alatt siman meglenne de min 3 ev naluk stb.)
Mar fordultam is ki a fiokbol, ugy felhuzott, mondjuk hulye vaygok es udvarias, azt mondtam hogy megbeszelem a valtozasokat a ferjemmel... Raiffeisen. Egyetlen dologban jo: premium szamlavezetesben. Az osszes tobbi termek gyatra, es nincs semmi kedvezmeny nagy forgalomra se.

(#11121) Corsair90 válasza Kobe (#11118) üzenetére


Corsair90
tag

Én leírom neked mert tudtam már, úgy mentem oda.
Eco számlacsomag, minden ingyenes! Feltétel kb 95.000 Ft-nak havonta be kell érkezni a számlára és ennyi.
Igazad van ennyi papír volt ahogy leírtad és nem olvastam el, csak átfutottam. Időm sem lett volna már, de amit átbeszéltünk, arról is született a szerződés. Meg persze még millió egy dologról ami nem érdekelt pl, nyilatkoznom kellett róla hogy amerikában nincs számlám meg stb...
Szóban is elmondta ezeket és a papíron is azok álltak.
Nem a kocsmában kötetett a szerződés, hanem egy hivatalos helyen, bankban. Ott is lehet átverés persze, de akkor ki a f@aszom menne oda a jövőben már, ha akár 2 embert is átvernének és híre menne? Sok ember nyit náluk ilyen számlát, ez számomra itt a fórumon és máshol is sikerült kiderítenem, szóval nem átverés, nem zsákbamacskát árulnak! Nem csak betévedtem a banka véletlenül.

Másfelől itt már csak a dombornyomott kártya volt a kérdés, van-e más alternatíva, és aminek éves díja kb 7-8 eFt lett volna a CIB-nél.
Egy évben minimum 2-3 alkalommal megyek külföldre, ezért fontos számomra hogy mindenhol és mindenre elfogadják és tudjak vele fizetni! A több típusú interneten történő vásárlásokról nem is beszélve. Illetve utalásokról is, mert ezzel kaszálnak a bankok, a legtöbb helyen díja van ennek!
"Bementel egy fiokba, nyitottal egy szamlat, es rogton igenyeltel is egy hitelkartyat, meg minden foldi jot hozza." Persze meg akinek 6 a..ja van? :D Fogalmad sincs az előzményekről...!

axioma: +1 én is ezért váltok bankot.

[ Szerkesztve ]

(#11122) .tnm válasza Peter.70 (#11109) üzenetére


.tnm
addikt

szerintem a hirdetmény alapján a lekötött pénzek beleszámítanak az egyenlegbe. az más kérdés, hogy ezt esetleg utólag kell kireklamálni (nekem egyszer kellett)

viszont azt a pénzt csak betét feloldás után kehet elkölteni, szóval nem egyszerű lenyúlni.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#11123) Kobe válasza Corsair90 (#11121) üzenetére


Kobe
veterán

"Nem a kocsmában kötetett a szerződés, hanem egy hivatalos helyen, bankban. Ott is lehet átverés persze, de akkor ki a f@aszom menne oda a jövőben már, ha akár 2 embert is átvernének és híre menne?"

Csak halkan szolok hogy 2019 tavaszan - uszkve 10 evvel a valsag tetopontja utan - meg mindig transzparensekkel jartak tuntetni a Lakaskarosultak egyesulete es a Nem adjunk a lakasunk brigad pl a raiffeisen arpad hidi fiokjaba, a cib mammutnal levo fiokjaba es meg sorolhatnam hova
Na, ok sem a kocsmaban kotottek szerzodest, es ok is kenytelenek azota is bankolni valahol (es ok is az ugyintezo szavara adtak az alairt papir aprobetuse helyett)

Ezeket csak csak erzekeltetes vegett, hogy a sebbel - lobbal mentalitas meddig vezethet

Ps: a cibes hitelkartya annyira szar, hogy 100ezres kerettel es a minimal %os visszateritessel meg maximalis kihasznalas mellett is eselyes hogy az evi 8-9ezres kartyadijat sem termeli ki a hasznalata

(#11124) Corsair90 válasza Kobe (#11123) üzenetére


Corsair90
tag

Először is nem hitellel kapcsolatban mentem bankba. Aki lakás, autó, személy, stb hitelt vesz fel, magára vessen. Van benne buktató és kockázat, ha nagyon odafigyel az ember akkor is pórul járhat. Lásd pl régen mindenki azt mondta svájci frankban kell hitelt felvenni, hogy az milyen jó. :)

Másik dolog pedig rosszul tudod. A hitelkártya éves díja 2-3 ezer között van. De most x ideig akció van náluk, úgyhogy ennél is olcsóbb jelenleg!

[ Szerkesztve ]

(#11125) .tnm válasza Corsair90 (#11124) üzenetére


.tnm
addikt

hazai statisztikát nem tudok, de ha jól emlékszem USA-ban az embereknek 12% NEM járt pórul hitelkártyával. (a maradékban egyszer vannak benne azok, akik többször is benézték)

akár hiszed, akár nem, a kolléga nem lehülyézni akart Téged, hanem jót Neked.

kb 3 dologra jó a hitelkártya:
- visszatérítés vásárlások után (hát ezt jelenleg a legtöbb kártyánál elég durván megnyírbálták, sorra adják vissza ismerőseim a kártyáikat)
- valamivel könnyebb visszaszerezni rá a pénzt, ha csalás áldozata vagy (de nagyobb kockázattal szívod meg a hitelkártya kondícióit, mintegy csalást [várható értékeket hasonlítok össze, azaz esemény valószínűsége szorozva a kár mértékével])
- külföldi autóbérlésnél nagyobb kölcsönzőknél kötelező a hitelkártya megadása (de már ez is lazul fel, ahogy egyre többen ábrándulnak ki a hitelkártyákból)

Én csak ezen utóbbi miatt gondolkozom/tam egyen, de olyan szigor kell hozzá, hogy nem nagyon van kedvem hozzá.

Szóval, ha meg akarod tartani, akkor nagyon alaposan olvasd el, mit is írtál alá, aztán az ÁSZF hitelkártyákra vonatkozó részét. Aztán meg egy pár cikket a hitelkártyák veszélyeiről.

"Nem szeretném a keretet túlkölteni."

Eleve ne a keret lebegjen a szemed előtt. Csak annyit költs, annyi mínuszba menj le, amit azonnal ki is tudnál fizetni, nem "majd a következő fizu addigra megjön".

(#11102) Corsair90
[...] Kérdésem az volna, hogy a hitelkártya hogyan működik pontosan? Nincs benne tapasztalatom és félek tőle. [...]


(#11107) INGJOKE > Corsair90 (#11104)
[...] Ha félsz tőle ne használd. [...]

(#11112) Corsair90
[...] Nem félek tőle csak nem ismerem még teljes egészében. [...]

:U

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#11126) nubreed válasza INGJOKE (#11100) üzenetére


nubreed
veterán

Létrehoztam sablont, abban kitöltöttem a közleményrovatot, elmentettem, de hiába. A sablonban ott van szépen, csak éppenséggel a főképernyő aljára ha lemegyek ehhez a kedvenc átutalási partnerhez, ott nem jelenik meg továbbra sem az amit pl. a sablonban is megadtam.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11127) INGJOKE válasza nubreed (#11126) üzenetére


INGJOKE
veterán

Akkor marad az hogy simán mész az utalásra és utána választod be a sablont így 1-2 kattintással több, de legalább jó lesz. :D

(#11128) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kérdés azokhoz akik, 0- ft-os bankmonitoros cib eco számlát használnak:
1. Mennyire pocsék most a cibes app?
2. Mennyire működnek jól a cibes appban a push értesítések?
3. Milyen buktatók vannak a cibel?
4. Egyéb hátrányok észrevételek.

Azon gondolkozom, hogy megszüntetem az Erstés privilégium 1.0-s számlám (nincs vele semmi baj, de a (ex)feleségem nevén van és a héten elváltunk) és nyitok egy cib eco-t, viszont az erstés hitelkártyám megtartom már csak a jobb visszatérítés miatt és mert az erste a visa árfolyamát használja az átváltáshoz és az elég kedvező. :D

Vélemények?

(#11129) kleinguru válasza INGJOKE (#11128) üzenetére


kleinguru
addikt

1. Ha működik, akkor használható. (értsd nincs szerver oldali para)
2. Egyáltalán nem (alkalmazás megnyitása után kaptam meg 2 nappal korábbi értesítést)
3. Nem találkoztam eddig semmi extrémmel
4. Ha ért hozzá az ügyintéző, akkor is kb 1 óra a számlanyitás ideje.

Irasd át inkább a nevedre az erstét.

Nekem is ez a 2 van. Együtt egészen használhatóak.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11130) axioma válasza Corsair90 (#11121) üzenetére


axioma
veterán

En nem valtok, szaporitom oket :) A cib eppen szar amugy foleg nem bizhatsz meg az infokban amit a netbankon latsz (1 eve(!) bejelentett hiba, igaz nem az enyem hanem ismeros akinek van befektetese, sok plusz helyett oriasi minusz szamot lat ami ugyintezo szerint is hamis), szoval amig igy van en ugyan nem megyek fixre vissza hozzajuk. De fel evet kapnak, amig a hitel miatt kell/jo.

(#11131) INGJOKE válasza kleinguru (#11129) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem tudom átíratni. Próbáltam már. Ő a fő tulajdonos, de amit ezen kívül meg lehetett adni meg is adattam, de még így sem mondhatok le vagy csinálhatok másik sms szolgáltatást, mert az új szerződés és nem vagyok jogosult rá. Kabaré
Meg hát mindig az ő neve van kiríva mikor utalok. Ami már ugye nem is az. :D Szóval vicces.

(#11132) axioma válasza INGJOKE (#11131) üzenetére


axioma
veterán

Lehet hogy en vagyok paranoias, de kerdezz ra, hogy ha lemondani nem tudod a szolgaltatasokat akkor milyen modon vagy felelos a tartozasokert amiket pl. a szolgaltatasi dijak halmoznak fel. Ha rajtad is kovetelhetik, akkor bizony nemhogy nem kell hasznalni hanem ki kene belole lepni...

(#11133) INGJOKE válasza axioma (#11132) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az a helyzet, hogy csak én használtam világ életemben az én fizetésem jön rá nálam van minden kártya és kód meg minden, csak anno nem lehetett az én nevemre megcsinálni és gondolná az ember, hogy mi baj lehet belőle ha az asszony nevén van, úgyis én használom. :D

(#11134) Kobe válasza INGJOKE (#11128) üzenetére


Kobe
veterán

Cibet eleg jol ismerem belulrol, kozelrol.

Az utobbi evekben folyamatos melyrepules. En is elhagyni keszulok oket es valtok lassan OTP hez, premium+ csomagba.
Egyedul a magnifica kedvezmenye jo a cibnek a lakashitelhez.

Par pelda, elmeny:

Kiemelt ugyfelnek azert mindenhol van mar szoszerint 0 hufos szamlaja, naluk nincs

Kartyakondiciok szarabbak, a nem dombornyomott dragabban jon ki mint otp nel egy dombornyomott pl (ami ha hasznalod aktivan, minden evben 0 forint) - otp s mastercardra pl minden honapban vannak gyujtheto kedvezmenyek, visszaterites, mashol ez kb hitelkartyara van csak

Ugyintezes idopont nelkul orakig tart, tulterheltek es hatalmas a szemelyzetben a fluktuacio (ha 2x mentem egy adott fiokba, soha nem lattam 2x ugyanazt az embert)

Privat bankart az erintett ugyfel kiertesitese nelkul 2-3x csereltek alattam, az elozo szimplan le se szarta a telefonhivasaim, az ujrol meg azt sem tudtam kicsoda ergo hivni nem tudtam

Nalam az apple pay frissites ota konkretan nem mukodik rendesen az app, mindenre rendszer hibat dob, de mar 3an 4en probaljak boszen bemagyarazni hogy ez xiaomi kompatibilitasi hiba (furcsa, asszony ugyanilyen telojan nincs kompatibilitasi gond...)

Utobbi evekben tobbszor futottam vele, hogy megbizasokat nem teljesitettek, pl kotottem utasbiztositast naluk, papirt odaadtak, dijst beszedtek de nem kotvenyesitettek, igy volt meglepi nyaralaskor amikor korhazi kezelest zsebbol kellett fizetnem es utana 60 napig rohangalni a cibhez

Ugyanigy evekkel ezelott megszuntettem egy meghatalmazast egy szamlahoz, kiderult azt sem vittek vegig igy a meghatalmazas az utobbi napokig elt...

Van baj naluk boven, sajnos, es tobb helyrol forrasbol hallom h kb ez az altalanos

(#11135) INGJOKE válasza Kobe (#11134) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hmmm pedig a xiaomit nem cserélem le semmi pénzért... :D :D :D

"Kiemelt ugyfelnek azert mindenhol van mar szoszerint 0 hufos szamlaja, naluk nincs"
ez nem érint, mert ez most 0 ft-os lesz

"Kartyakondiciok szarabbak, a nem dombornyomott dragabban jon ki mint otp nel egy dombornyomott pl (ami ha hasznalod aktivan, minden evben 0 forint) - otp s mastercardra pl minden honapban vannak gyujtheto kedvezmenyek, visszaterites, mashol ez kb hitelkartyara van csak"
Ez em érint mert nem kell dombornyomott kártya, van hitelkártyám

"Ugyintezes idopont nelkul orakig tart, tulterheltek es hatalmas a szemelyzetben a fluktuacio (ha 2x mentem egy adott fiokba, soha nem lattam 2x ugyanazt az embert) "
Ez már lehetne baj, de mivel évente max egyszer megyek be a bankba, vagy annyiszor se, így kevésbé érint, ha csak nincs valami szarság amit csak ott lehet elintézni. :D

Privát bankár nem érdekel szart se tudnak... :D

Az már para ha az unlock-olt xiaomi telefonom nem megy, bár eddig egyik alkalmazás sem tiltakozott miatt, csak a a root-ot nem szeretik.

Utasbiztosítás van a hitekártymba, ha meg hosszabb időre megyek külföldre mindig kötök vmit a neten. :D

Hmm de sajnos én is azt hallom nem annyira olajozott a rendszer. :(((

(#11136) Kobe válasza INGJOKE (#11135) üzenetére


Kobe
veterán

2 evente egyszer jarok bankba, akkoris max ha valamit fenymasolni kell, penzmosas elleni faszsagok, azonositas es tarsai
Utobbi idoben a jol sikerult app frossitesek miatt mentem volna fiokba, ha a kijelolt ugyintezot nem ket het lett volna utolerni
Vagy B opciokent mehetek idopont nelkul a fiokba es cseszhetek el 2-3 orat a fiokban lablogatassal

(#11137) headhunter válasza Kobe (#11134) üzenetére


headhunter
addikt

Ezt a számlacsomagot, sem érdemes náluk megnyitni? [link]

(#11138) Kobe válasza headhunter (#11137) üzenetére


Kobe
veterán

Attol hogy masik bankszamlacsomagot valasztasz, ugy gondolod majd mas / jobb / tehetsegesebb ugyintezo vagy ugyesebb / gyorsabb mobilfejleszto fog veled szemben ulni a fiokban? :)
A fo gond nem a csomagjaikkal van hanem a dolgozoival

(#11139) Peter.70 válasza Kobe (#11134) üzenetére


Peter.70
őstag

Erről az otp premium+-ról, meg az " ingyenes " kártyáról pár szót tudnál írni? Akár privátban?

(#11140) axioma válasza Kobe (#11138) üzenetére


axioma
veterán

Tegnap talalkoztam tok veletlen - masik bankban - evekkel ezelott megismert cib-es ugyintezovel. Ex kollegai szerint a probaido alatt mar mondanak fel sorban az ujak... nem csoda.
Sajna mindenhova ugy kell menned, hogy a kulcsszot TE tudod, hogy mit akarsz, elegge konkretan termek kene legyen. Ritka aki kitalalja neked a jo megoldast, pedig csak a sajat termekeikbol kene ugyeskednie. Multkor chat-ben mondtak hogy bocs csak a kolcsonrol tajekoztathatnak... de arrol korrekten (ja bb).

(#11141) Kobe válasza Peter.70 (#11139) üzenetére


Kobe
veterán

Nincs benne semmi ordongosseg. Az otp nel van a dombornyomott mastercard multipont kartya, ami az elso evben alapbol ingyenes, a masodik evtol meg akkor ingyenes ha az elozo evi koltes elerte a 600ezret.
Na ezt abszolvalni nem nehez, ha a hetvegi bevasarlast ezzel intezed mar jo vagy.

A premium plusz szamla fizetos, 1000 forint a havidija, de vannak kedvezmenyes ajanlataik pl munkaltatoi csomagban ingyenes, igy ossze lehet legozni ingyenes kartya + ingyenes szamlakent a kettot

Viszont h igenyelheto e es ha igen akkor milyen formaban az most nem 100% egyertelmu. Nekem az otp bankszamlavalaszto folyamatosan ezt ajanlja, a honlapon es a kondicios listaban pedig 'nem igenyelheto' kent szerepel

[ Szerkesztve ]

(#11142) windlord


windlord
őstag

Aposelnak kellene vmi jo kis szamlacsomag.

Egy folyoszamla, kb. 400k erkezo jovedelem van ra havonta.
Kellene tarskartya felhetoseg, netbank, ertesitesek es olcsosag.

Granitnak van jo csomagja?
Vagy mi az ajanlott ezekre az opciokra?

(#11143) dptrsk válasza Kobe (#11141) üzenetére


dptrsk
addikt

A prémium plusz számla régi

A bázis számla prémium szolgáltatás csomaggal az új.

(#11144) dptrsk válasza windlord (#11142) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha okostelefonja van apóséknak, akkor gránitnál a Bajnok csomagot nézném meg, alap vésett fő(és társ)kártyákkal iSMS értesítéssel az éves kártyadíjak merülnek fel költségként, illetve ha utalnak 0,1% a díja.

OTP Smart csomag is jó lehet, havi fix 300 körüli díjért korlátlan darabszámú SMS + éves kártyadíjak, illetve 0,2%-os utalási költség

Raiffeisen Prémium Gold 2.0 is érdekes lehet, ha megfelelnek a feltételeknek. Itt nincs SMS csomag, nem tudom darabszámra mennyi SMS-t kapnának... Itt SMS díjak és aktivitás esetén csak a társkártya éves díja a költség

Hirtelen ez a 3 ajánlat tűnik a legjobbnak, de tudni kéne a bankolási szokásokat, hogy pontosabb ajánlatot lehessen mondani.

(#11145) egykori


egykori
őstag

Érdeklődöm, hogy van-e itt olyan fórumtárs, akinek Gránit bankos számlája van és működik az iSMS bankkártyás és számlás tranzakcióknál? Nekem csak egyéb infós iSMS jön.

(#11146) ratcache válasza egykori (#11145) üzenetére


ratcache
aktív tag

igen, működik: kártyás vásárlás, készpénz felvét, jóváírás, utalás (eseti és rendszeres), csoportos beszedés, számlák közti átvezetés, betéttel kapcsolatos műveletek amiket most gyorsan látok.

push értesítés mondjuk szerintem a feléről sem jött, csak az app-ba belépve látom.

(#11147) dptrsk válasza egykori (#11145) üzenetére


dptrsk
addikt

Jelen.
Az appot nem zárod be/ nem lövi ki a rendszer akku kímélés miatt?

Hozzá van adva a kivétel listákhoz, engedélyezve van a háttérben futás?

(#11148) egykori válasza dptrsk (#11147) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm, akkor talán mégis lesz remény, hogy működni fog. Minden beállítás, engedély megvan. Most éppen a napokban nem lesz ugyan tranzakció, de majd jelzek.

ratache: Köszi neked is.

(#11149) MrPeekaboo válasza egykori (#11145) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Nálam már volt olyan, hogy annak ellenére, hogy csak iSMS volt beállítva SMS-ben kezdtek jönni a tranzakció értesítések. Az app-ban elkezdtem átállítgatni az értesítés típusát, aztán helyrejött.

(#11150) .tnm válasza egykori (#11145) üzenetére


.tnm
addikt

van egy limit is, ami alatt nem küldenek értesítést egyáltalán. ezt azt hiszem 100 Ft-ért (de lehet ingyen) tudod állítani szabad formátumú levélben a netbankból kezdeményezve. lehet, hogy emiatt nem jön semmi.

azaz, ha megnyitva az app-ot és pár percig nyitva hagyva se jelenik meg az isms (piros számláló az értesítés kategóriákon), akkor velszeg ez a probléma. ha ilyenkor megjelennek, de notification nem jön, akkor valszeg az, hogy le van tiltva gárnit bank app-nak, hogy a háttérben adatot forgalmazzon (vagy nincs bekapcsolva a mobilneted se, se wifi), vagy nem futhat a háttérben akksi kímélés miatt.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.