Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Winner_hun válasza Gergo_pet (#1600) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nemnyert:P [link] egy hsz volt ebben a topikban, ott nem linkelt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1602) XSiGma válasza Winner_hun (#1601) üzenetére


XSiGma
aktív tag

respect :R ;]
egyébként télleg először linkeltem
tha már itt járok tudnátok nekem kék nem uv reagens csőkábelt mondani,mert eddig nemtaláltam sehol.szvsz elég sokat dobna az összképen...

(#1603) Gergo_pet válasza Winner_hun (#1601) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Mikre nincs időd, ezért végignéztél 1600 hsz-t? Lol

Talán Revolteknek van kék körkábelje, de nem valószinű, sajnos mostanában csak ezek az UV ragensek mennek, az én legnagyobb bánatomra is.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1604) Winner_hun válasza Gergo_pet (#1603) üzenetére


Winner_hun
félisten

kb 5 mp volt az egész:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1605) slayer006 válasza XSiGma (#1602) üzenetére


slayer006
addikt

én itt vettem kék csőkábelt (IDE, nem UV -s): [link]
ya és volt 3 féle méretben

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1606) .:T.H:.


.:T.H:.
aktív tag

Egy kis érdekesség: [link]
Egyik nap kitaláltam hogy mennyire slankít az rengeteg piros-sárga kábelrengetega gépem belsejében, arról nem is beszélve hogyhiába vannak elrendezve, akkor is nagyon sok helyet foglalnak és akadályozzák a légáramlást.
Támadt is az ötlet: Szépen összerendezgettem a kábeleket egyenként és spirálisan körbetekergettem fekete szigetelő-szalaggal. Így már elég megnyerő volt a látvány a plexin bekukkantva és még pár fokot csökkent is odabent a hőmérséklet! :)

Pár napra rá, amikor már eleget ízlelgettem az ''optikai tuningot'', rájöttem hogy nekem vmi faxányosabb kinézet kell. Szaladtam is a helyi vas-műszaki boltba és vettem két fajta, különböző átmérőjű átlátszó gumi(műanyag?)csövet. Otthon hozzámértem a kábelvégződéstől kábelvégződésig és szépen felszabogattam őket egyszerű tapétakéssel. Eleinte az volt a tervem hogy leszedem a tápcsatikat és úgy húzom rá a kábelekre(amik már fekete szig.szalaggal meg lettek karcsúsítva), de nem lévén nagy műszaki tudásom(feketeöves blankolásig jutottam csak el :DDD ) inkább lemondtam róla és hosszában bevágtam a csöveket. Így már kényelmesen rá bírtam erőszakolni a kábelekre. Ahol feszült és le akart válni róla, ott átlátszó tixóval körbtekertem.

Van pár szépséghibája a dolognak, de előbb utóbb majd csak kialakul a masinám belseje..

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#1608) .:T.H:. válasza Kalandor (#1607) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Bocsesz, elfelejdkeztem hogy nem mindenki ilyen nagy felbontáson nézegeti a dolgokat, legközelebb megnézem mi van a fényképezőben beállítva.

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#1609) twollah válasza .:T.H:. (#1606) üzenetére


twollah
nagyúr

OMG

Nagyobb kepet nem tudtal volna csinalni?

Meg 1600x1200as felbontason is scrollozni kell a kepet, 1280x1024rol ne is beszeljek.

Hidd el boven eleg az 1024x768.

(#1610) .:T.H:. válasza twollah (#1609) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Tudom nem mentség, fényképeztem és rögtön töltöttem fel..#1608-ban elnézést kértem, de már nem bírom szerkeszteni hsz-t..
Most nézem csak nincs is más képméret a fényképezőben csak 800x600, 1600x1200 és 2048x1536.. érdekes, imho jóval többnek kéne lennie..

[Szerkesztve]

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#1611) Winner_hun válasza .:T.H:. (#1610) üzenetére


Winner_hun
félisten

ez valami krómozott gumi?:DDD
Amőgymeg tökmindegy, hogy a fényképezővel milyen felbontással fényképezel, jó a legnagyobb is, csak utána paint, 50%-ra lecsökkented a méretet és voilá:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1612) Gergo_pet válasza .:T.H:. (#1606) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Nem rossz, kis költségvetésből, de szerintem választhattál volna nem átlátszó csövet és akkor egységesebb szinű lett volna a dolog. Esetleg szerintem kicsit több pénz befektetésével vehettél volna wrapot, ami valljuk be, sokkal jobban nézne ki rajta és ahhoz sem kell leszedni a csatikat, esetleg spirál megoldás, az sem drága, ha valami barkácsboltban veszed, sima fekete és ahhoz sem kell a csatikat leszedni.
Ha sokat nézegeted a számitógépet, előbb utóbb elkezd ám a műszaki tudás átáramlani és azt fogod észrevenni, hogy egyre többet vállalsz be. :D

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1613) .:T.H:. válasza Gergo_pet (#1612) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

''Ha sokat nézegeted a számitógépet, előbb utóbb elkezd ám a műszaki tudás átáramlani és azt fogod észrevenni, hogy egyre többet vállalsz be.''

Bizony, egyre többet vállalok be majd. A terv megvan már: Mivel bútorasztalos vagyok úgy gondoltam csinálhatnék tömörfából házat.. Nézegettem a fa-házas topicot is,de nem nyerte el egyik ötlet sem a tetszésemet.
Úgy tervezem hogy bükk lesz az egész(a megmunkálhatósága és színe miatt) és az oldallapja plexi(amibe gravírozok majd vmi ábrát(milyen jó ha az ember a munkahelyén egy 500x500-as gravírozógépet kezel) gravírozással), azt szeretném hogy az egész ház fából legyen, mindent beleértve. Belülről kénytelen leszek rétegelt lemez vázra támaszkodni(nomeg az alaplap tálcát is meghagyom fémből)mert egyszerűen lehetetlenség akár egy pallónyi ull száraz bükköt szerválni a környéken..
Tudnám még ragozni, a terv megvan rengeteg egyedi ötlettel, csupán a kivitelezés van hátra..



mod: helyesírás

[Szerkesztve]

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#1614) Gergo_pet válasza .:T.H:. (#1613) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Nagyon várjuk a fejleményeket, addigis tekintsd meg ezt a szerény blogot, hátha találsz benne használható ötletet, lévén bútorasztalos vagy, talán érteni is fogod hogyan csinálja a srác. Remélem te is hasonló minőségben gondolkodsz.
Viszont, nagyon régóta keresek olyan embert vagy céget, aki tudna nekem plexibe gravirozni, mert akkor nem kézzel kéne gányolnom, ha meg nem sértelek, nem vállalsz esetleg +munkát , természetesen megfelelő ellenár elenében, ha igen kérlek beszéljünk privátban.

mod: de hülye vagyok a linket lehagytam, ime [link] a bolg alján a számokkal tudsz oldalt váltani.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1615) .:T.H:. válasza Gergo_pet (#1614) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Egész jó ötletei vannak a srácnak, néha én is találok egy-két érdekességet: [link] [link]

A gravírozásról meg annyit, hogy csinálok pár printszkrínt a céges gépen hogy tulajdonképpen meddig is valósítható az ember fantáziája, mert a gravírozónk is korlátozott tudású(mivelhogy nincs hozzá marófej, csupán gyémánt-heggyel karcoljuk a dolgokat), tavaly csináltam pár plexi névtáblát, egész pofásak..

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#1616) Winner_hun válasza Gergo_pet (#1593) üzenetére


Winner_hun
félisten

mellesleg a firefox is torzit a képen

Ezt honnan veszed? Jobb lenne a marhaságok irogatásával leállni, kösz. Szóval itt megint Te okoskodtál, fölöslegesen:)

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1617) Gergo_pet válasza Winner_hun (#1616) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Esetleg mond már el hogyan jeleniti meg akkor az 1600x1200-as képet egy 1280-as monitoron? Mert szerintem összezsugoritja a képet, és ha már összekicsinyiti, akkor az el is torzitja, mert nem konvertálja át és nem állitja át szoftveresen a kép méretét, csak összehuzza. Mellesleg netscape-et használok, s mint tudjuk az firefox alapú böngészö. Egyébként miért jutott eszedbe 20 hsz-el később ismét kommentálni a dolgot? :)

[Szerkesztve]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1618) Winner_hun válasza Gergo_pet (#1617) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt írtad, hogy torzít. Namost átméretezi, de méretarányosan és az nem torzítás.:)
1600x1200-as képet nem találtam így nagy hirtelen, de egy 2058x1536-os képet igen, ami a ff átméretezése után 1138x853-as lett, teljesen méretarányosan átméretezve a képet. Direkt megnéztem irfanviewvel is, ott a méretarányos átméretezésre mentem és azzal 1138x854-es kép jött, az az 1 pixel azthiszem nem sokat számít:)
És nehogy azt hidd, hogy össze vissza beszélek, ezt nézd meg: [link];)
Hogy miért most válaszoltam? Mert kimaradt:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1619) Gergo_pet válasza Winner_hun (#1618) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Hi, sajnos a benti laptopon semmit nem tudok megnézni ebből, mert kevés a kraft a gépben ráadásul 1024-es felbontás, de otthon megnézem és majd nyilatkozom a dologról. Addig ajánlom figyelmedbe ezt a linket [link], főleg a zárszó a lényeg. Hátha felhagysz végre a firefox mániával. :P

mod: Ja, ez off.

[Szerkesztve]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1620) Winner_hun válasza Gergo_pet (#1619) üzenetére


Winner_hun
félisten

in Vista.
az még nincs itt, ff2 sincs itt véglegesen, ff-ben túl sok jó dolog van ahhoz, hogy én ezt itthaggyam, mellesleg az még csak egy béta ie, amivel én is találkoztam vistában és iszonyat bugos volt, szóval biztos, hogy nem fogok váltani:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1621) Gergo_pet válasza Winner_hun (#1618) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Na megnéztem. Ja, hát kitorlünk, meg módositunk, ugy nezzuk meg akkor persze, de en nem szoktam ilyenekkel foglalkozni ahogy behozza a böngésző engem az érdekel. Mindenesetre a lényegen nem változtat, mint sokan mások is megjegyezték utánam, meg kellene tanulni átméretezni a képeket, esetleg megvágni, bár az már aztán végképp meghaladja a képességeket, mint ahogy a vizszintes és függőleges irányú fényképezés is. általában az ''oldalról meg féloldalról rádurrantok kettőt oszt mhet is fel'' stilus jegyében születnek a képek, köszönhetően a digitális technikának, senki nem figyel arra hogy a kép jó lesz-e, amikor meg csak film volt kétszer meggondolták mit és hogyan fotozzanak. De ez már egy másik topic, inkább maradjunk a moddingnál. Főleg mert megrendeltem a Razer Krait egeremet, holnap meg megyek ledért aztán lesz nemulass. :D

[Szerkesztve]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1622) Winner_hun válasza Gergo_pet (#1621) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na megnéztem. Ja, hát kitorlünk, meg módositunk, ugy nezzuk meg akkor persze,

Őszintén szólva nem értem, hogy ez mit jelent, Nem töröltem, nem módosítottam semmit sem.


Mi lesz ledezve? Az egér fog más színben pompázni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1623) Gergo_pet válasza Winner_hun (#1622) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Kitöröltél egy szót a cimból, hogy csak a kép jöjjön be, láttam ám.

Nem az oldalapot csinalom meg ujra abban lesznek a ledek, csak az elozonek elbasztam a gravirjat, mert kivulre kezdtem el gravirozni pedig belulre akartam, de estére remélem kész lesz.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1624) Winner_hun válasza Gergo_pet (#1623) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt azért töröltem ki, hogy csak a kép legyen, hogy megmutassam, hogy arányosan méretezi át a képet. Amúgy van, hogy pont azon kitörölt rész nélkül linkelnek ide képet, akkor ugyan így átméretezi. Komolyan, itt kezdem érezni, hogy direkt kötekszel:U

Várjuk a kész művet:C

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1625) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Nos elkészült az oldallapomnak a plexije, azért nem tudtam még berakni, mert szárad az oldallap festése, de remélem holnap este már fel udom rakni a gépre is. Addig kép.
[link] [link]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1626) Winner_hun válasza Gergo_pet (#1625) üzenetére


Winner_hun
félisten

Qva jól néz ki:C Mennyi idő alatt van meg egy ilyen karcolás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1627) twollah


twollah
nagyúr

Csinaltam ket uj kepet a gepemrol, majd ujra beszart a fenykepezogep.

A kepek [link].

(#1628) Gergo_pet válasza Winner_hun (#1626) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

A betűk kb fél óra a sárkány biztos volt egy óra. Az igazat megvallva a vilagitas tartott kicsit tovább, mert baromira nem tudok forrasztani és igy azzal megszenvedtem. Meg a plexivel is megdolgoztam rendesen és még igy is elég gnóm kört sikerült belevágnom. De kb az egész megvolt 4 óra alatt.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1629) nyuzoka válasza Gergo_pet (#1625) üzenetére


nyuzoka
tag

ténleg jó lett

(#1630) nyuzoka


nyuzoka
tag

[link]
elős gravírozásom...(szerintem elsőre nem is rossz de lessz ez még jobb is :DDD :D :DDD ) cd tokot szétvágtam komieszközzel és lett 1 darab plexim:D ebbe az említett eszközzel gravíroztam...


(boccs a minőségért mobilal lett csinálva, néhany vonol még nem is látszik :Y :DDD ...)

[Szerkesztve]

(#1631) Gergo_pet válasza nyuzoka (#1630) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Mi az a komieszköz? Kicsit azért remegett a kezed azt látom, egyébként nekem is ez volt az első gravirozásom és remélem nekem is lesz ez még jobb is. :D

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1632) szlosi


szlosi
tag

Sziasztok!

Aki már harisnyázott kábelt az nem szenvedett vele? Mert nekem teljessen szétmorzsolódik ez a barom harisnya :(((
Nagyon sz@r anyag, nem ilyenre számítottam!
Inkább spirált kellett volna venni... na de mind1 ;)

(#1633) Winner_hun válasza szlosi (#1632) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt próbáltad, hogy ha levágod méretre, akkor a végét óvatosan megmelegíted. hogy a szálak összeolvadjanak aztán nem megy szanaszéjjel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1634) szlosi válasza Winner_hun (#1633) üzenetére


szlosi
tag

HÚ! erre nem gondoltam ;)

Köszi szépen! már tiszta ideg voltam ez miatt.... :(((

Köszi :R

(#1635) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Na befejeztem a kis aranyost. [link]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1636) Winner_hun válasza Gergo_pet (#1635) üzenetére


Winner_hun
félisten

Grat, kazánfeeling rulz;]:D
Olyan kép nincs, amikor kész van és a plexi olallap telibe oldalról van fényképezve?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1637) Almosito válasza Gergo_pet (#1635) üzenetére


Almosito
tag

Énis gratulálok tényleg qva jól néz ki...
Vörös színű optikai meghajtón még nem gondolkodtál? :DDD

(#1638) Gergo_pet válasza Almosito (#1637) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Feketét akarok, csak még nem volt rá pénzem.
Winner, megoldom szerintem este rakok fel világosban és sötétben fényképezettet is.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#1639) Almosito válasza Gergo_pet (#1638) üzenetére


Almosito
tag

Értem...
Várom a további képeket :D

(#1640) wesker24


wesker24
senior tag

Na itt van az én gépem tudom hogy eléggé szarul néz ki de majd ha lesz több lovém akkor majd megint alakitok rajt valamit !!!! Egyenlőre a procihütö meg a ventik cseréje van be tervezve !!!

[link]

[link]

[link]

[link]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#1641) Winner_hun válasza wesker24 (#1640) üzenetére


Winner_hun
félisten

az alap 8sőt annál egy kicsit több) már megvan. Mit tervezel rajta?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1642) wesker24 válasza Winner_hun (#1641) üzenetére


wesker24
senior tag

Hát a procihütö ki lesz cserélve valami jó kis LEDES változatra ami jól hüt
Aztán a két ventillátor helyett is lenne valami két jó kis LED-es venti
Kell hozzá még egy másik kék IDE kábel a fekete helyett
A kábeleket se ártana befonni egy kábelharisnyával (az elölapi szabályzóról nem is beszélve) amennyi kábele van ennek az elölapi szabályozonak)
A tápegységet is jó lenne valahogy átalakitani hogy jól nézzen ki
Ha már a kábeleknél tartunk azoknak a csatiját is ki lehetne cserélni

KB ennyi lenne nagyjából de ez mint csak álom marad számomra mert nem hiszem hogy valaha is jól fog majd kinézni mert annyi mindent változtani kéne rajta hogy ki tudja mennyibe fog ez mind kerülni az biztos hogy a közeljövöben nem tudok majd előteremteni annyi pénzt hogy ez mind meg legyen csinálva !!!!

De most a procihütö és a ventik cseréje van tervbe véve az biztos hogy meglesz !!!
Erre is azért van pénzem mert közeleg a szülinapom !!!!

De hogy a többivel mi lesz azt nem tudom !!!!

Lenne egy pár kérdésem ha lehetne !!!!

Ugye van ez a plexi oldal lap erre érdemes lenne valamit rárakni hogy jól nézzen ki ??
Vagy ez ugy jó ahogy van ?? pl: (lemezből kivágott jó kis figurák UV-ben).

Láttam az interneten ezeket a chipset hütöket amik világitanak na szóval érdemes ilyet rakni az alaplapra vagy nem ??? mert az alaplapomra most 3 év gari van érdemes vele bajlódni vagy inkább hagyjam úgy a gari miatt ??

Meg jó lenne átfesteni az egész házat hogy egész jól nézzen ki de ez úgyse fog megvalósulni !!!! Mert ez is biztos rohadt sok pénz lenne !!!

Inkább be is fejezem mert biztos hogy soha sem fog olyan jól ki nézni a házam mint itt egyeseknek a prohardveren !!!

Az ember már a látványtól :Y :Y infarktust kap olyan jól néz ki !!!!

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#1643) Winner_hun válasza wesker24 (#1642) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nagyon negatív a hozzáállásod:( Kicsit több lelkesedést:)

A plexi oldalra ízlésed szerint csinálj valamit, ha akarsz. Karcolás aztán élvilágítás, az szerintem nagyon jól néz ki. (lásd Gergo_pet oldallapját kicsit feljebb)
Chipsethűtőt cserlélhetsz, csak ne látszódjon meg és akkor a garancia is megmarad. De ha jól teljesít akkor szerintem az egyelőre felesleges.
Az egészet átfestenéd? Vagy csak a belsejét? (szinterezés)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1644) twollah


twollah
nagyúr

Vegre tudtam csinalni par normalis kepet az uj gepdobozomrol.

[link]

(#1645) Speed válasza twollah (#1644) üzenetére


Speed
őstag

Jól néz ki benne a fehér cd ;) :D

[Szerkesztve]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#1646) Speed


Speed
őstag

Alakulóban :U
[link]
[link]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#1647) Muton válasza twollah (#1644) üzenetére


Muton
addikt

párelszívó szilikát.... hmmm... ez csak a vérprofikra jellemző...
... fel vagy véve :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1648) szlosi


szlosi
tag

Én is alakítgatom de még nem teljes :D
[link]
[link]

(#1649) wesker24 válasza Winner_hun (#1643) üzenetére


wesker24
senior tag

Hello nem a ház belsejében lévő hardvererekre gondoltam hanem magára a külsö házra hogy azt kéne ugy lefesteni hogy jól nézen ki pl : ilyen non figurativ elemekkel kipingálni a házat !!! Biztos jól nézne ki az tuti !!!

A chipset hütövel semmi gond nincs tökéletesen hüt !!

Ha meg a plexire ilyen figurát csináltatnák az vajon mennyi lenne ??

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#1650) wesker24 válasza Winner_hun (#1643) üzenetére


wesker24
senior tag

Nem is néz ki olyan rosszul a PC házam láttam már rosszabat is az enyémnél!!

Majd szép lassan apránként kifog ez alakulni nem kell mindent egyszerre !!!

Még ha kicsinyesként is lesz rá pénzem a módositásokra akkor is
elöbb utóbb csak el fog készülni ez a ház !!!

Olyan házat csinálok belöle ha az Isten is engedi na meg a pénztárcám is
hogy rá se lehet majd ismerni !!!!

Valami ilyesmire gondoltál !!!! :) :) :)

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.