Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Macka


Macka
veterán

Bedobtam vizesblokkot gépbe, holnap rakok fel képeket- ha érdekel valakit... :))

(#2452) Macka


Macka
veterán

(#2453) Zájec


Zájec
veterán

ha van valakinek eladó 8és12cm kékledes ventije, dobjon egy privit.. :DD

(#2454) Tomi 16 válasza Macka (#2452) üzenetére


Tomi 16
őstag

Jól néz ki a waterhűtésed :C

(#2455) Gergo_pet válasza Macka (#2452) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Persze hogy érdekel mindenkit :DDD Szóval még van 10 perced, hogy felrakd azokat a képeket. :((( Milyen blokkod van, mert ha jól látom akkor a pumpa egy laing DC, a radi egy innova dual? Érdekelne, hogy mi volt a procin eddig, milyen hatásfokkal dolgozott és mik az eredmények most? Illetve mennyit melegedett a chipset miután a procihűtő nem fújja rá a levegőt. Dióhéjban ennyi :)

[Szerkesztve]

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#2456) Tomi 16 válasza Macka (#2452) üzenetére


Tomi 16
őstag

Uaz a kérdés mint Gergő_Pet nek :)
Jobban hűt mint az előző coolered ha az volt előtte.
És a proc vga ezek mennyire melegednek :F

(#2457) Macka válasza Tomi 16 (#2456) üzenetére


Macka
veterán

Gergo_Pet és Tomi 16:
Eddig egy Zalman 9500 volt rajta. Ezzel a CPU hőmérséklete Prime 95 futtatása alatt maximum 47 fok volt. Sajnos az alaplapom ( Abit KN8 ) nem méri a chipset hőmérsékletét, de a korábbiakban a VGA oldalára egy 12 cm-es venti volt ráállítva, aminek a szeléből bőven kapott a chipset is.
Most egy Laind DDC AGB PRO pumpa van, és egy Alphacool Nexxxon XP Bold CPU-blokk egy duál radival erősítve.
A Prime 95 futtatása alatt a max hőfok visszaesett 40-41 fokra, 1.55 voltos feszültség mellett. Ez kb 7-8 fokos előnyt jelent. Megmondom őszintén, én nagyobb különbségre számoltam, habár a 9500 Zalman nagyon jól hűt. Próbaként feltettem CPU feszültségét 1.8 (!) voltra, és ott volt már hoppá!!! CPU max. 48 fokos volt. Egy a Zalmannal 63-64 fok körül állt meg.
Amúgy CPU-m eg 3700+ Sandiego, ami 2960 Mhz-n kotyog.
VGA maximum 51 fokos egy Zalman Vf700 CU Fatal1ty-vel, hozzá kell tennem, hogy a gyári 560/700 Mhz helyett 760/920 Mhz-n megy.

(#2458) pityeszka válasza Macka (#2457) üzenetére


pityeszka
őstag

Szia!

Látom a te kuckód is AE2-es!Figyeltem,hogy van az oldallapodon egy 12cm-s venti!Neked nem ad ki ilyen zugó-búgó hangot,mert én tegnap vettem egyet betoltam és vmi olyasmi hangja van.de ha eléteszem a kezem páldául akkor megszünik.Kéne elé egy porfogó,de 12-es ventihez nem találok sehol sajnos,lehet csináni kéne vmiből :) ...jjha a venti coolinkX8...

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2459) Gaben01


Gaben01
őstag

Na,akkor én is feldobok ide pár képet a gépemről:
[link]
[link]
[link]
[link]
A ház egy 3D Aurora, a szivattyú egy Eheim 600 Station (220V),de egy 12V-os kapcsolórelén keresztül a tápra van kötve,így akkor kapcsol ki/be,amikor a gép is.Azt ne kérdezzétek miért van ijen gyönyörű szigszalaggal körbe tekerve,így vettem az előző tulajától. :)

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2460) pityeszka válasza pityeszka (#2458) üzenetére


pityeszka
őstag

X8....azaz :W

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2461) Tomi 16 válasza Gaben01 (#2459) üzenetére


Tomi 16
őstag

szép csak vihetnél bele több életet mármint szinekből. ;)

(#2462) Gaben01 válasza Tomi 16 (#2461) üzenetére


Gaben01
őstag

Mivel az oldallap a rácsos verzió belülről hangszigetelve,nem a plexis,így nem sokra mennék vele :)

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2463) Tomi 16 válasza Gaben01 (#2462) üzenetére


Tomi 16
őstag

De egyébként fainúl néz ki.
Én is beinvitálnék egy vízhűtéses megoldásba,csak most másra kell a pííz.

(#2464) Gaben01 válasza Tomi 16 (#2463) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm. :R
A napokban valószínűleg beszerzek fekete szigszalagot,és áttekerm avval a szivattyút,mert azért rendesen zavarja az összképet az a retek randa zöld-sárga :DD
Úgy rémlik a szivattyú hangjának halkítását szolgálja a szigszalagozás,de leszedem róla és kiderül.Erősen gondolkodom még azon is,hogy a 2db 12cm-es ventit inkább kívülről kéne rátenni a hőleadóra (magyarul ne bentről fújják ki a levegőt a radiátoron keresztül ami elég sűrűn bordázott,hanem szívják el róla a leadott hőt),így remélhetőleg még nyerek pár fokot.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2465) Macka válasza pityeszka (#2458) üzenetére


Macka
veterán

Nekem is zúgó-búgó hangot ad. A ventid befelé, vagy kifelé fúj? Nekem befelé, és így még jobban zúg, mint amikor kifelé fúj. A vízhűtés igazán a teljesítményt szolgálja, nem a ''noiseless''- feelinget, valamivel a chipsetet és a VGA-t is kell hűtenem.
Azért hangos, mert az AeroCoolnál elb@szták a nyílások tervezését, és rohatdul süvít a be, illetve a kiáramló levegő. Megoldás lenne, ha vennél egy 8/12 cm-es ventillátorszűkítőt. Azt a 8 cm-es végével belülre, a plexihez rögzíted, úgy, hogy befelé táguljon. A 12 cm-es végére meg ráteszed a 12 cm-es ventit. Így a ventillátor nem érintkezik a plexivel, és a légáramlás sem ad sivítós hangot.
a vízhűtés teljesen kész van, beépítettem az egészet a házba, este dobok fel képeket. Még tervezek egy előlepi kijelzős panelt, és uv-aktív hűtőfolyadék adalékot.
Porfogót a computermode.hu oldalon találsz.

(#2466) pityeszka válasza Macka (#2465) üzenetére


pityeszka
őstag

A ventim nekem is befeléfuj,mivel úgy megy a prockóra a friss levegő,meg a tápnak kell a friss,mert a vga-ról megy felfelé a meleg!amugy kösz a tippet veszek majd egy szűkitőt.hátha ugy jó lesz! :R

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2467) Tomi 16 válasza Gaben01 (#2464) üzenetére


Tomi 16
őstag

A 7900GTO-ra külön hűtőblokott szereltél rá akkor vagy azt úgy készen vetted :F

(#2468) Csapi007 válasza Macka (#2465) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Hol vannak az ígért képek? :U

"Csak úgy mondom"

(#2469) vazzz válasza Gaben01 (#2459) üzenetére


vazzz
őstag

Kira :R

(#2470) Tomi 16 válasza Csapi007 (#2468) üzenetére


Tomi 16
őstag

Gaben már ellátot minket. :C :)

(#2471) Csapi007 válasza Tomi 16 (#2470) üzenetére


Csapi007
veterán

Azt láttam, jó képek, csak elég szürke...
De én Macka színes csilli-villi gépéről akarok új képket. :))

"Csak úgy mondom"

(#2472) Tomi 16 válasza Csapi007 (#2471) üzenetére


Tomi 16
őstag

Azt is várjuk sok szeretettel ha majd lesz ideje feldobja reményhetlőeg :DDD

(#2473) Macka


Macka
veterán

(#2474) Macka válasza Macka (#2473) üzenetére


Macka
veterán

Holnap elvileg berekelül egy előlapi panel, amivel az alaplapi chipset hőmérsékletét tudom majd mérni...

(#2475) Gaben01 válasza Tomi 16 (#2467) üzenetére


Gaben01
őstag

Természetesen külön vettem rá a Heatkiller blokkot,amihez van egy kisebb blokk is a fet-ek hűtéséhez.Eredetileg a gtx hűtése van rajta.

Csapi007: igazad van,tényleg szürke a belseje,de minek legyen csilli-villi,ha úgyse látszik belőle semmi? :) A 3D Aurora elejében 1db 12cm kéken világító venti van,maga alá vetíti a 3D Aurora feliratot,a 2db hátsó 12cm-es is kéken világít,csak az nem látszik.A gép nagyon halk,erős és amúgy se sok minden látszana a belsejéből az asztal alatt. :)

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2476) Csapi007 válasza Gaben01 (#2475) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Hát egy ilyen gépet bűn az asztal alá rakni, legszívesebben a monitor mellé raknám az enyém de mutter nem engedi szóval kicsit odébb van, de szemmagasságban, jön vendég hamarabb észreveszi mint a teknőst (ami már van vagy 10cm). :)

Macka: :R , Milyen előlapi panel lesz?

"Csak úgy mondom"

(#2477) Macka válasza Csapi007 (#2476) üzenetére


Macka
veterán

Egy Cooler Master lesz, de analóg mutatós, nem lcd.

(#2478) Csapi007 válasza Macka (#2477) üzenetére


Csapi007
veterán

Kép vagy link?

"Csak úgy mondom"

(#2479) Macka válasza Csapi007 (#2478) üzenetére


Macka
veterán

[link]

Ő lenne az, feketében. Nem a legfrissebb, de tetszik az analóg kijelző...

(#2480) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Tud valaki helyet Pesten ahol plexit gravíroznak?

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#2481) Armahun


Armahun
addikt

P3-mas házikóm kibővítve p4-re:
[link][link][link][link]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2482) djtoomi válasza Armahun (#2481) üzenetére


djtoomi
addikt

Ez gyönyörű!Grat nagyon jó lett!

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2483) Csapi007 válasza Armahun (#2481) üzenetére


Csapi007
veterán

Szép. :C
A házat teljes egészében te csináltad vagy ''csak'' falapok vannak egy házra ragasztva?

"Csak úgy mondom"

(#2484) MZsoltee válasza Armahun (#2481) üzenetére


MZsoltee
veterán

Gyönyőrú, ha nagyon unatkozol a DVD íróra mégy egy kis fa (azt nem tudom hogyan:D)!
:R :R :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2485) Armahun


Armahun
addikt

Saját gyártású, trópusi fábol lett buherálva.Régi fémház van körberakva fával(sajnáltam a pént egy újra)[link],hogy elférjen a táp is.
Volt már eltakarva a dvd, csak egy idő után mindig elengedett a ragasztó. Meg retrobol a flopi is helyet kapott az elején[link]

[Szerkesztve]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2486) Winner_hun válasza Armahun (#2485) üzenetére


Winner_hun
félisten

Qva jó lett:C

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2487) Macka


Macka
veterán

(#2488) Tomi 16 válasza Macka (#2487) üzenetére


Tomi 16
őstag

De mért nem szürkében vetted :F
Feketében nem jól néz ki szerintem

(#2489) Tomi 16 válasza Armahun (#2481) üzenetére


Tomi 16
őstag

Jó a kecód nagy GRAT :C :C

(#2490) Csapi007 válasza Macka (#2487) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Jól néz ki.
Azt a maradék egy ''takarólemezt'' befestenéd feketére zsír lenne. ;)

"Csak úgy mondom"

(#2491) nesa válasza Macka (#2487) üzenetére


nesa
veterán

A kedvenc elolapi panelem szep:))

(#2492) Gaben01 válasza Armahun (#2485) üzenetére


Gaben01
őstag

Gratula a házhoz,tényleg szép lett.De egy jótanács: azt a Q-tec feliratú elektronikai hulladékot majd cseréld le egy rendes tápra (pl FSP 350PNF [link]),mert ha véletlenül bemondja az unalmast,vihet magával ezt-azt,és azért nagy kár lenne.
Igényes munka,megérdemli az elismerést. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2493) trassher válasza Armahun (#2481) üzenetére


trassher
addikt

nagyon jó kis kuckó. a tetejét használhatod uzsonnázóasztalnak :) . azzal a Q-tec táppal én inkább vigyáznék. 12 körül már kapsz rendes Chieftech-et és azzal már nagy valószínűséggel nem lehet gubanc.

Redmi Note 7

(#2494) Levin01 válasza Armahun (#2485) üzenetére


Levin01
őstag

Már bocsi, de nagyon randa :(
Kb olyan mint nagyapám régi penészes butorai :U

(#2495) Armahun válasza Levin01 (#2494) üzenetére


Armahun
addikt

Na végre egy negatív vélemény is, így teljes a kép. A penészen még dolgozom :DD

köszönöm az aggodalmatokat a qulateket végett, már rég száműztem. a besejéről csak ez a régi képem van,amin még az csúfoskodik. A tápcsere után feltönően nagy lett a csend.
Már csak a gyári video és proci hűtőket kelleni modernizálni, meg valamilyen csicsás vezérlőpanelt szeretnék előre.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2496) Csapi007 válasza Armahun (#2495) üzenetére


Csapi007
veterán

És milyen tápod van most?

"Csak úgy mondom"

(#2497) Armahun válasza Csapi007 (#2496) üzenetére


Armahun
addikt

Chieftec 350W 12cm vent, APFC

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#2498) Levin01 válasza Armahun (#2495) üzenetére


Levin01
őstag

Csak, hogy indokoljam a vélményem: nem az ötlettel van baj és nem is a munka minőségével. Nekem az a bajom vele, hogy nagyon nem jó fajta és színű faanyagot használtál és tényleg olyan mint valami öreg bútor (persze ha ez volt a célod akkor azt tökéletesen sikerült elérned) Valami világosabb, modernebb stílusban ez egy nagyon tuti dolog lenne. Persze ez az én meglátásom.

(#2499) Eagle16 válasza Armahun (#2481) üzenetére


Eagle16
addikt

Jó kis ház, érdekesen néz ki, de lan partykra tuti hogy nem cipelném :DDD

És nekem is pont ilyen az alaplapom

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#2500) shteer


shteer
titán

a jelenlegi belső:

[kép]
[link]

további 3 blokk kerül még beszerelésre + 1 DVD-RW várakozik a polcon és az SLI tápkábelt az alaplap mögül akarom kivezetni a hátsó panel alatt

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.