Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72001) niof válasza Laraxior (#71999) üzenetére


niof
addikt

Hát, nálam sem dől el olyan könnyen, ahogy magamat ismerem. Szoktam impulzusvásárolni, de jellemzően olcsóbb dolgokat, bizbaszokat. Ez azért egy komolyabb, hosszú távú "befektetés", nem árt alaposan átgondolni. A fő érv a nagyobb mellett a 14cm-es ventik lehetősége, illetve a nagyobb radiátor. Lehet őket alacsonyabb fordulaton járatni, hogy halkabb legyen, mint amilyenek a 12-es ventik lennének. Ahogy a fórumokat olvasgattam az évek alatt, azért ez sok embernél szempont. Na persze nem akarok full silent megoldást, az igazi pénztemető. A HTPC-m az, és nem volt olcsó, pedig egyszerű kis gép, egy 12-es NUC egy Akasa Maxwell AC Pro passzív házban. Az a ház is közel 70k volt, és közel sem tökéletes...
Meglehetősen halk gépeket lehet építeni 14-es ventikkel, ha az optimális légáramlás a házon belül biztosított. Ez volt az első dolog, ami a mezei O11-nél megfogott (talán a ROG-os változat volt, amit először láttam). De ott még csomó dolog nem tetszett, aztán jött az EVO, a hihetetlenül testreszabható dizájnnal, aztán az EVO XL, ami még rátett egy lapáttal. Szóval, nem egyszerű ez. :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72002) Rowon válasza niof (#71997) üzenetére


Rowon
veterán

"Van az úgy, hogy az érzelmek felülírják a racionalitást, és nem is jó mindig racionális döntéseket hozni, mert abban nincs semmi élvezet."

:C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72003) KAMELOT válasza niof (#72001) üzenetére


KAMELOT
titán

Micsoda pénztemető?
Chiller + blokk + csövek + radi. Konfig váltáskor csak blokkot kell cserélni többi marad :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72004) Laraxior válasza KAMELOT (#72000) üzenetére


Laraxior
titán

Van rá blokkom, de nem érzem szükségét, hogy beüzemeljem őket :N
Így télen meg pláne nem, főleg hogy game sincsen ami igényelje a nagyobb teljesítményt

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#72005) niof válasza KAMELOT (#72003) üzenetére


niof
addikt

Ha teljesen passzív hűtést szeretnél. Erre gondoltam. Lehet látni pár ilyen build-et, és hát nem éppen földhöz ragadt az árcédulájuk. Ha valaki játszik, és passzív gépet akar, már a megfelelő, nagy teljesítményű táp is problémás lehet.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72006) herion válasza BioNiCMaN (#71880) üzenetére


herion
tag

Szia.
Tavaly vettem egy ilyen cuccot, bőven vannak gyerekbetegségei :D
A kínaiak amit adnak hozzá szoftvert, sokszor önálló életet él. Van, hogy elindul a rendszerrel, máskor csak a fele adatokat jeleníti meg, vagy el sem indul stb.
A CPU, GPU frekvencia-fogyasztás adatok pontossága sem mindig tükrözi a valóságot. A szoftver futtatása nálam 15-20% CPU terhelést generál, ami azért nah..
Tehát összességében nem ajánlom. Én is csak azért vettem meg, mert az Alin akciósan 6 ezer Ft volt ingyenes szállítással, az még nem volt olyan nagy pénzégetés.

Who Let The Dogs Out?

(#72007) BioNiCMaN válasza herion (#72006) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi! Időközben rájöttem, hogy a gép a lábamnál van és kb sose néznék rá. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#72008) imibogyo válasza niof (#72001) üzenetére


imibogyo
veterán

Na persze nem akarok full silent megoldást, az igazi pénztemető. A HTPC-m az, és nem volt olcsó, pedig egyszerű kis gép, egy 12-es NUC egy Akasa Maxwell AC Pro passzív házban. Az a ház is közel 70k volt, és közel sem tökéletes...

Nem vitázni akarok, mert mindenkinek más a teljesítményigénye (és játékigénye...), de azért lehet full passzív gépet építeni relatíve olcsón, ha nem kell túl nagy teljesítmény (ha már HTPC felhasználás például...). A lenti favázas ITX gépem kezdetben egy Celeron G1820-al és egy passzív GTX 750Ti-vel vígan elvolt teljesen passzív üzemben. Később kapott egy alacsony TDP-jű i5-öt és vagy 3 évig használtam tovább úgyis ezt a konfigot, úgy, hogy még moddolt Skyrim-oztam is rajta FHD-ben, tehát erősnek ugyan messze nem volt nevezhető a gép, de azért bőven használható volt, ja és még CW sem zavarta meg az összképet... Szerintem az egész nem volt több anno 150e Ft-nál, ami szerintem egyáltalán nem a világvége...

(#72009) KAMELOT válasza imibogyo (#72008) üzenetére


KAMELOT
titán

Nagyon jót építettél! Jó ez a full passzív kis minigép! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72010) imibogyo válasza KAMELOT (#72009) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Elég sok passzív/részben passzív gépet (meg úgy általánosságban gépet) építettem a múltban, csak sajnos a legtöbbet nem fejeztem be, akár kinézetileg, akár magát a konfig kiépítését, mert sokkal előbb eladtam, mint hogy befejeztem volna őket. Mára már lenyugodtam és nem locsolom a pénzt feleslegesen számítógépekre... Találtam más területeket, amikre sokkal több pénzt elszórhatok --> család, kertes ház, műhely, traktor stb... :DDD




(#72011) niof válasza imibogyo (#72008) üzenetére


niof
addikt

Zseniális kis házikó. :C
A NUC-om gen.12-es i5-el van szerelve. Azért ez kellett, mert ebben már Iris Xe GPU van, így támogatja a HDR-t HDMI 2.1-en keresztül. Ezzel gond nélkül megy a 60 frame-re való interpolálás on the fly. Viszont a gyári hűtése egy vicc, nem is értem, az Intel ezt hogy gondolta. Hangos is, és lazán elérte a 100C környékét. Így a gyári háznak és hűtésnek mennie kellett. Az Akasa gyárt a NUC-okhoz való ilyen-olyan házakat, így választottam egyet, és lett a Maxwell.
Viszont az átépítés után derült ki, hogy ezzel is vannak bajok. Egy teljesen zárt alumínium dobozt kapsz ugyanis, aminek a belsejét fűti a proci és az SSD, hiába a hőcső és a nagy bordák oldalt, a belseje egy kazán. Nem melegedett annyira fel, mint az Intel megoldása, de távol állt a megfelelőtől. Ezért először lyukakat fúrtam az aljára és a tetejére, hogy megmozduljon a belül keletkező forró levegő. Nyertem vele 5-6 fokot, ami azért még kevés volt. Nyáron, a 28-29 fokos szobában még mindig 80C környékére volt hajlamos melegedni. Ezért fogtam, és egyszerűen eltávolítottam a doboz alját, így az alaplapot a hőcsövek tartják, de az olyan pehely könnyű, hogy nem okoz gondot, illetve a tetejét megemeltem alaplap távtartókkal, kb. 5-6mm-el. Így szabadon áramlik a hő ki a tető alól, és a legmelegebb napokon sem érte el a 70 fokot. Sima netezgetés közben meg inkább 52-55, teljesen passzívan. Most, hogy hűvösebb van, filmezés közben jellemzően 62-63 fokos, YouTube videók nézése közben pedig 50 körül valahol. Üresjáratban pedig 40 körül beáll.
A sárga ragszalag a ledek fényét tompítja, erre majd még kell találnom valami elegánsabb megoldást... :B

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72012) Rowon válasza niof (#72011) üzenetére


Rowon
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72013) imibogyo válasza niof (#72011) üzenetére


imibogyo
veterán

Frankó kis géped van neked is. Anno radi8tor kollégának így oldottam meg a hőmérséklet gondjait egy hasonlóan pici és zárt gépházban... ;)


Az én esetemben a "HTPC"-zés egyébként mindössze ennyi. Maradjunk annyiban, hogy ugyan ezen fut minden filmem, sorozatom és a stream szolgáltatások, de mára sem hangrendszer, sem semmi más nem kapcsolódik hozzá, amitől házi-mozinak és így HTPC-nek lehetne nevezni ezt az akármit. Másra három gyerek, kertes ház és munkahely mellett amúgy sincs időm (régen volt komolyabb házimozim, de teljesen felszámoltam). A műhelyben van még egy projektorom és egy másik dedikált elég erős gépem, komoly PA hangfalakkal, ezen a rendszeren néha szoktam filmezni (és néha játszani is, mondjuk ez egy régi kép (most már projektor vászon van), de hatalmas élmény így szimulátorozni). Na ez az egész sokkal inkább nevezhető HTPC-nek, mint a házban lévő... :B

A sárga ragszalag a ledek fényét tompítja, erre majd még kell találnom valami elegánsabb megoldást... Fekete ragszalag... :P

(#72014) Angie™ válasza imibogyo (#72013) üzenetére


Angie™
addikt

Ez egy gép ? :DDD :B

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#72015) KAMELOT válasza Angie™ (#72014) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó kis mini gép!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72016) Angie™ válasza KAMELOT (#72015) üzenetére


Angie™
addikt

Igen, nem rossz :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#72017) niof válasza imibogyo (#72013) üzenetére


niof
addikt

Elsőre nekem is az volt az ötletem, hogy a NUC tetejébe applikálok egy extra ventit, de mikor levettem a fedelét realizáltam, hogy egyszerűen nincs benne hozzá hely. Ez a vékonyabb (slim) kialakítású modell, ami nekem van, talán 5 cm magas eredetileg. A tetejére ráültetni meg nem akartam, mert az meg ronda.
Nekem is van még 2 gépem ezen kívül. Van egy, amin néha játszogatok (bár ez már egyre ritkább), ezt akarom majd valamelyik O11 verzióba átköltöztetni idővel, és van egy RPi4, amin Volumio fut. Ez utóbbi és a HTPC van egy Rotel erősítőre kötve. Egyébként a Pi is egy moddolt alumínium házban van, épp csak langyos, ha 0-24-ben megy, akkor is.
"Fekete ragszalag"... 😄 Nyehhh... Nem akarok olyat. Valami színezett lencse kéne elé, mert látni akarom, hogy villog, de csak szolidan, hogy a sötétben ne legyen zavaró. Sajnos a belül lévő LED-ek mindegyike "szúrófényű", a kék is, meg a sárga is, ezért kellett valami elé.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72018) niof válasza niof (#72017) üzenetére


niof
addikt

Megkerestem az alzán a rendeléseim közt, pontosan ez a típus van nekem, csak már nem így néz ki... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72019) Laraxior


Laraxior
titán

Keresgéltem, de nem talaltam...
Corsair 7000 házhoz esetleg az uveg oldallap helyett ventis oldallapot nem látott valaki? :D
Vagy esetleg akinek ilyen haza van, es engedi az ideje, akkor megnézné, hogy a masik oldalon levo felmegy-e az uveglap helyere. Nekem rajta van a mora radi, igy eleg korulmenyes a proba :(((
:R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#72020) KAMELOT válasza Laraxior (#72019) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék vásárolni chillert és nem kell ilyen radi ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72021) Angie™ válasza Laraxior (#72019) üzenetére


Angie™
addikt

Miért akarod leszedni a TG oldallapot?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#72022) Csavez™


Csavez™
veterán

rossz topik

[ Szerkesztve ]

(#72023) Laraxior válasza Angie™ (#72021) üzenetére


Laraxior
titán

Csakúgy, hobbyból :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#72024) KAMELOT válasza Angie™ (#72021) üzenetére


KAMELOT
titán

Mert hobbista és nincs mit csinálnia! ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72025) RazoR


RazoR
veterán

Az O11 Air Minibe csak elöl fér el a 280-as AIO!
Fogd meg a söröm.... :DD
Még felülre kell egy 120-as meg előre 2 db 140 venti és jöhet a 4080/4090, el fog férni.
Az AIO csöveit még hátra rögzítem valamivel a radi elé és akkor el fog menni a kártya mögött.

(#72026) RazoR válasza RazoR (#72025) üzenetére


RazoR
veterán

Ja, korábbi verzió:

(#72027) VTom válasza RazoR (#72025) üzenetére


VTom
veterán

Én inkább megfordítanám a radit, sokkal egyszerűbb.

Egyébként szép lett, a fekete tető odab*sz :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#72028) palfitom válasza RazoR (#72025) üzenetére


palfitom
félisten

:D :C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#72029) Angie™ válasza RazoR (#72026) üzenetére


Angie™
addikt

Csodaszép, mint mindig :B

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#72030) RazoR


RazoR
veterán

Köszi mindenkinek, bár még mindig nincs kész, vannak még ötleteim. :D

(#72031) Floyd80 válasza RazoR (#72030) üzenetére


Floyd80
addikt

Csak nem AIO sleeve-re gondolsz? :DDD Tényleg szuper, nekem ez lenne amit még "javítanék" feketére.

Imgur: The magic of the Internet

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#72032) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Nemrég raktam össze egy kis multimédiás pc-t. Csak filmezésre, netezésre meg ősrégi játékokhoz. Van még egy két dolog amit változtatok rajta, de alakul. Nappaliban van, tv-re kötve.
Amd 4600G
Asus tuf m450b lap
16 gb ram
M. 2 Ssd + laptop hdd
Mindenre is elég 🙂

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#72033) jokeph válasza Jakuskacsa (#72032) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pofás lett. :C
Még egy Wraith Prism RGB cpu hűtő megdobná. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72034) Jakuskacsa válasza jokeph (#72033) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Azt hittrm a 4xxx es szériához is jár, de sajna tévedtem. De tervben van a csere, van itt a ph-n eladó.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#72035) KAMELOT válasza Jakuskacsa (#72032) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja az a hűtő megdobná. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72036) pandras83


pandras83
senior tag

Hi All

Zalman Z3-ból költöztettem át nemrég a pakkot ebbe a Lian Li O11 Air Mini-be és hát "az ég és föld" halovány közhely ide.
gpu: 64 C max ( -3 C javulás)
cpu: 60 max (-5 C javulás)
Lesz még kábelfésülgetés a 24 pin-es csatin mindenképp meg talán sárga fényű ventik a fenti két 120-as helyett. Élmény volt átszerelni, elsőre indult is. Nincs túl sok gyakorlatom, emiatt különösen jó mert eléggé lámabiztos a ház. Nagyon ajánlott vétel. ;)


Cyberfuck Patchrunner

(#72037) Angie™ válasza pandras83 (#72036) üzenetére


Angie™
addikt

Szuper lett, használd egészséggel :B

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#72038) VTom válasza pandras83 (#72036) üzenetére


VTom
veterán

Szép, rendezett konfig.
Csak ez a négy venti van benne?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#72039) niof válasza VTom (#72038) üzenetére


niof
addikt

Én látok ott egy ötödiket is... A felső rész meg nem látszik.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72040) pandras83 válasza VTom (#72038) üzenetére


pandras83
senior tag

Köszönöm! 4 db 120-as (hatul-fent-lent) + 2 db 140-es elől. Darálja is befelé a port rendesen, de már nézegetem a porszűrőket. Egész halk még terhelés közben is, bár egyik ventit sem engedem 1100 fölé, szeretem a "csendet".

Cyberfuck Patchrunner

(#72041) VTom válasza niof (#72039) üzenetére


VTom
veterán

'sztá hol látsz ötödiket? :)
Ja, téynleg, már én is látom, csak elsőre nem nagyította fel a képet valamiért.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#72042) VTom válasza pandras83 (#72040) üzenetére


VTom
veterán

120-asból befér 3 is alulra/felülre. ;)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#72043) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Ő lenne itt az én kis építményem. :) Most még tervben van a hűtőre push-pull módon egy ventipáros. CM Halo vagy TUF TF120. Ha minden igaz hasonló db érték mellett a TUF hatékonyabb, Szerintem az lesz, viszont a Halo jobban beillene a képbe.

(#72044) niof válasza Barell (#72043) üzenetére


niof
addikt

Haveromnál próbáltuk a sima, illetve a push-pull elrendezést, utóbbinak nem sok haszna volt végeredményben, csak pár fok (280-as Arctic radival). Nem lebeszélni akarlak, csak nem biztos, hogy megéri...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72045) Barell válasza niof (#72044) üzenetére


Barell
senior tag

Tudom hogy nem hoz sokat ha hoz is mert volt már más hűtőm így csinálva. Igazából esztétika miatt, jobban tetszik. Mindig úgy voltam vele ha valahol van hely ventinek oda legyen is rakva. :)

(#72046) niof válasza Barell (#72045) üzenetére


niof
addikt

Így, ebben a formában persze, akkor hajrá. ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72047) pandras83 válasza VTom (#72042) üzenetére


pandras83
senior tag

Láttam egy build videót hasonló elrendezéssel (air cooling only), ahol az illető füsttel mutatta meg a légáramlást, ebből indultam ki, ott csak 1db 140-es volt a cpu felett pontosan. Gyanítom hogy az elől lévő fenti 140-es feleslegesen dolgozna, mert ami friss luftot beszívna, azt rögtön tolná ki felfelé egy esetleges harmadik 120-as top. Szóval egyelőre marad ez az elrendezés, így is messze felülmúlja az elvárásaim.
Úgy tervezem, hogy amíg létezik ATX szabvány, addig marad ez a ház.
Az átszerelés előtt izzadt a kezem, túl akartam lenni rajta, aztán a végére érve legszívesebben kezdtem volna elölről, annyira jól szerelhető.

Cyberfuck Patchrunner

(#72048) VTom válasza pandras83 (#72047) üzenetére


VTom
veterán

Igen, léghűtésnél nem sok értelme lenne, mindössze sztétikailag néz ki jobban úgy.

Nálam elöl/alul 2x140 van, hátul 1x120, oldalt 2x120, plusz az AIO 2x140-es ventijei felül

Tökéletes így.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#72049) Angie™ válasza niof (#72044) üzenetére


Angie™
addikt

Én többek között emiatt tudom lehűteni a procimat egy X73 Kraken-nel, azért van értelme :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#72050) Floyd80 válasza Angie™ (#72049) üzenetére


Floyd80
addikt

Próbáltad előre tenni a radiátort? A 7900XTX csak fűteni fogja a tetőt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.