Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70001) Moby válasza 3L1T3 (#69999) üzenetére


Moby
addikt

Mit terevezel vele? :)

(#70002) 3L1T3 válasza Moby (#70001) üzenetére


3L1T3
addikt

Az összes ventilátort szeretném argb-sre cserélni csak a gyártó a kérdés, bár a corsair és cm vonal felé hajlok ahogy az elmúlt gépeim esetében is.

Bár az is biztos, hogy ennél sokkal kifinomultabbat akarok mint amilyen az előző megborulásom volt. :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#70003) Moby válasza 3L1T3 (#70002) üzenetére


Moby
addikt

Lian Li SL Infinity? Az kifinomultságban eléggé ottvan a szeren :D
(az alaplapod rohatjól mutatna egy hófehér buildben :) )

(#70004) indigo


indigo
aktív tag

Sziasztok!

Itt tettem fel kérdést egy elképzelt házzal kapcsolatban, viszont válasz nem érkezett, így terveztem és készítettem magamnak egy 'kétkamrás' házat, de lehet, hogy szendvicsnek mondják az ilyen típust. Első saját tervezésű házam. Az alumínium lemezeket lézervágattam, majd egyengettem a hőhatás miatti deformáltságokat, és lefestettem őket. Akrilt szintén lézervágattam és festettem a széleit. Alumínium kis kockák (8mm) fogják össze a lemezek sarkait és a középső merevítő lemez, amelyre az alaplap és az AIO van csavarozva, három helyen van rögzítve (fedőlemez, hátlemez alsó lemez), így elég stabil a ház.

Perifériák:
MSI PRO B660M-A-WIFI mATX alaplap
i5-12400 CPU + DeepCool GAMMAX L120 v2
Sapphire Pulse RX6600 videókártya
SeaSonic Focus SGX-450 SFX-L táp.
Egy 2,5"-os HDD/SSD fér el benne az AIO alatt a táp mögött.

Már kb. 1 hónapja használom, számításaimnak megfelelően működik, de már szállingóznak be a porszemek, mert nincs porszűrő a 120-as ventik előtt. Az akrilon már látszanak a porszemek. A hőmérséklet ideális, 100%-os terhelés alatt sem a GPU, sem a CPU nem éri el a 70°C-ot, mondjuk, egyik sem nagy teljesítményű. A két 1TB-os SSD sem éri el a 37°C-ot általános használat mellett.
Viszont nem alapoztam le az alumínium lemezeket és vízbázisú zománcfestés után összeütődést követően egy-két helyet lepattogott. Nincs még reset gomb, amelyet nem is igazán hiányolok, de az előlapi lemezen ott van a furata.

Tervezem, hogy a tápkábeleket lecserélem egyedi szövetborítású tápkábelekre, majd szépen elrendezve látszódna a plexin keresztül. Bár csak a videókártya kábele lenne szembetűnő, mert az alaplapi tápkábel (24pin) az AIO két ága között kapcsolódik az alaplapra, ezért alig észrevehető most, illetve a CPU tápkábele meg majdnem a fedőlaphoz ér, szóval abból sem sok látszódik jelen pillanatban. Még gondolkodom rajta.

[ Szerkesztve ]

(#70005) hegegabi80 válasza DraXoN (#69996) üzenetére


hegegabi80
addikt

Huh ez nagyon ütős és egyedi, nekem bejövős. :Y :Y Ennek a gépnek asztalon lenne a helye. :K

Sőt ezzel a matricával nagyon jó ötletet adtál, így engem is érdekelne honnan is származik. Sőt a rózsaszín karbon matrica is érdekelne.

(#70006) hegegabi80 válasza indigo (#70004) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nagyon jó kis gépecske ez is.
Akril lemez és alu lemez honnan származik? Engem érdekelne pár belső fotó is, hogy jobban értelmezzem a dolgokat.

(#70007) DraXoN válasza hegegabi80 (#70005) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A PC matricát innen vettem [link] (de rakosgattam úgy másfél évet ide-oda)... de még úgy 2 éve (mielőtt lett vám postán ... meg betölt volna a forint én jó ha 2000Ft-ot fizettem érte anno.. a mostani árán nem venném meg (vagy nagyon meggondolnám).
A rózsaszín karbon fólia is Aliról van, bár az kb nem számít kitől mert sokaknál kapni ... amit vettem nem is az igazi, enyhén "átüt" rajta ha nem egyszínű az alatta levő szín (így vékonynak mondanám).

De lehet megkéne kérdeznem, mert szó szerint a sarkon van itt egy elsősorban "betü és cégfelirat" matrica vágással foglalkozó vállalkozás ... lehet gyártanának ilyeneket is ha van rá igény.. nem tudom mennyiért, de 8eFt ért eléggé nagy cégtábla-matricákat csinálnak már (tartottam karban a gépeiket nemrég.. szerintem alkalmas rá a felszerelésük).

A gépem annyiban "módosított" még, hogy van egy "lyukacsos" takaró a beltérben, mert a Define R5-nek ügyen a merevlemez helyén ha nincs bent minden keret csak "lyuk" van a hátlapra. Az zavart, illetve a tetején a moduvent elemekből is 2db ki van véve, oda is csináltam egy "takarót" amin átmegy a levegő, de nem teljesen nyitott. Oda ilyet használtam: [link]
Régebbi változatról kép, ahol látható a "lyuk": [link]
Az adott hálót méretrevágtam és öntapadós mágneses szalaggal láttam el a szélét, így "odatapad" (de levehető bármikor) [link] (ezt se ennyiért vettem még)
A gép tetelyén levő takaró ugyan ezen 2 eleből áll, ez a háló és öntapadós mágnescsík.

.. lényegében jó pár év alatt alakult a gép, folyamatosan változik (változott)... mondatni ... bár majd fél éven belül egy CPU csere lesz majd még.
Meg a hűtőt "kiegyenesítem"... beszéltem a gyártóval, küldek keretet LGA1700 foglalathoz, a korábbi AM4 kitjük már nem volt elérhető egy ideje, de LGA1700 kitjükön megvannak az AM4 lyukak is. így megoldódik a rögzítés gond (úgy keresem meg őket emailben.. 10USD-t fizettem postaköltségnek, és mást nem is kértek.. azt majd meglátom a magyar posta rádob-e egy csinos vámot)...

De az se lehettlen, hogy nem csak CPU-t cserélek hanem akkor alaplapot és CPU-t ... bár nagyon csábító árban kell lennie mondjuk az LGA1700+CPU-nak.

De szerintem mindenképp rákérdezek majd a fólliákra a cégtábla matricákat gyártó vállalkozásnál ... (lehet egy országos piaci rés?)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#70008) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, érdekes és szép gépeket látni itt és gratulálok mindenkinek és folytassátok a gépépítéseket :)
Elkészült az enyém is végre :

Talán még apró ráncfelvarrások lesznek :D

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#70009) Moby válasza blu79 (#70008) üzenetére


Moby
addikt

Gyönyörű, óriási gratula! :C :R Iagzán büszke lehetsz rá!

Két apró észrevétel: ram modulból négy illene bele, nem is feltétlenül ebből, de ha ez marad, akkor is teli kellene rakni. A másik, hogy a gpu alső csövénél mintha nem az alphacool vastagságára, és/vagy erre a könyökméretre lenne tervezve, mert a fotón úgy tűnik, mintha sérülne a párhuzamosság, de ez még a fotó torzítása is lehet.

(#70010) blu79 válasza Moby (#70009) üzenetére


blu79
addikt

Köszi, és az eszrevételeket is, előtte 4 modul volt de tuning és B die miatt lett ez a ram, ezért nem szeretnék váltani bár a fehér nagyon illene bele :)
Az alsó csővel tényleg van vmi, nem jöttem rá mi lehet a gond, ha esetleg leeresztem később akkor megnézem jobban hátha igazítani tudok, előtte vizes Giga volt annál nem volt gond.
A hűtéssel nagyon meg vagyok elégedve, 3080 gpu ilyen 41 fok mem 58 fok , 12600K 5Ghz ilyen 55 fok, majd ki lesz jobban tesztelve hátha lehet még faragni :))

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#70011) 3L1T3 válasza blu79 (#70008) üzenetére


3L1T3
addikt

A betyárját. Profi munka, régi vágyam egy hasonló összehozása, de sose voltam rá elég bátor. :C :C

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#70012) Moby válasza blu79 (#70010) üzenetére


Moby
addikt

Ha tippelnem kéne, vastagabb az blokk, és magasabb a könyök, mint amivel az EK kalkulált a distroplate-nél (gondolom ők a saját blokkjaikra és fittingjeikre méreteznek). Ezt viszonlyag könnyű kimérni. Egy alacsonyabb könyök megoldás lehet, de biztosan méricskélni kell (micro rotary?). Meg valszeg festeni.

(#70013) tvamos válasza blu79 (#69991) üzenetére


tvamos
nagyúr

Eddig jol nez ki!

(#70008) blu79

Nagyon jo lett. Az en izlesemnek kicsit sok az RGB, de meg igy is nagyon szep.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#70014) 3L1T3 válasza Moby (#70003) üzenetére


3L1T3
addikt

Lian Li-t mint márkát nem ismerem, mármint ok megvan a létezése de nincsenek tapasztalataim.

Ettől függetlenül a héten elkezdek egy ARGB fan cserét , elindulok egy vonalon aztán meglátjuk, hogy hogyan tovább.

Hozok majd képet természetesen.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#70015) ADAM1337 válasza 3L1T3 (#69999) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jó vastag az a felső radiátor, ez 5000x rgb ?
Nekem a kis tesója van a 4000x rgb és enyém ragyog jelenleg. :DDD

(#70016) 3L1T3 válasza ADAM1337 (#70015) üzenetére


3L1T3
addikt

Sima 5000D , és nem is fért be rendesen a radiátor se a VRM hűtéstől se a CPU táptól... :DDD

Így tudtam megoldani. De nem mocorog , stabil mint a forint akarom mondani az euró vagyis a dollár. :D

Elégedett vagyok ezzel a házzal, de bánom, hogy a mostani confignál nem néztem meg a többi általam preferált gyártó termékeit. Lehet nem ezt választottam volna. 1 hónapja még letisztult sleepert akartam most meg argb csillámpónit.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#70017) ADAM1337 válasza 3L1T3 (#70016) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jól előre kellett hozni azt a radiátort, és értelmetlenül van ennyire lenyomva a ház rögzítési pontja a tetejéhez képest.

(#70018) Skynet258 válasza 3L1T3 (#70016) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezért kell telibeverni RGB-vel már az elején, aztán ha kilősz mindent sleeper lesz, ha meg úgy van van lehetőség csillámpónira is. :D

https://geekpulse.hu

(#70019) Moby válasza 3L1T3 (#70016) üzenetére


Moby
addikt

Csillámpónihoz az kell, hogy mindenhonnan lehessen látni. Az meg az O11-ek, vagy talán méginkább a Hyte Y60. Ezek tényleg csillognak-villognak, mint a salamon töke. Ezeket tényleg agyon lehet verni RGB-vel, meg az erre fogékonyaknak érdemes is, mert LÁTSZIK, és ez aRGB-nél végeredményben ez a lényeg. Y60-at amúgy is szokás tokáig tömi blingblingel,kívánja a sarkába a screenmodot, stb.
[link]
Elég menők az O11-be szerelt screenmodok, széjjel lehet verni a LianLi rgb ledes tápkábeleivel a gépházban. Szóval lehet fullba tolni a kre...kreativitást! :DDD
[link]

(#70020) 3L1T3 válasza Moby (#70019) üzenetére


3L1T3
addikt

Én a szoba megvilágítást is kiakarom ezzel váltani, legalábbis egy részét. Meglátjuk mi fog kisülni belőle. :D

Hyte Y60 ez undorítóan jól néz ki. :D Na majd legközelebb. ;)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#70021) 3L1T3 válasza Skynet258 (#70018) üzenetére


3L1T3
addikt

Jelenlegi tendencia alapján 4 hónap múlva megint új gépet kell összeraknom mert eladom. Bár jó lenne ha végre benőne a fejem és nem játszanám ezt a se veled se nélküled hazárd játékot. Főleg a mostani árak mellett. :DDD

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#70022) palfitom válasza blu79 (#70008) üzenetére


palfitom
félisten

Nagyon tetszik, gratulálok!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#70023) KarvajTV válasza Moby (#69979) üzenetére


KarvajTV
újonc

Ez valami brutálisan szép lett . Hasonló az enyém is csak kicsit nagyobb darab azért .

Ha éjfélig nem jövök ma már ne várjatok.

(#70024) sixpak válasza KarvajTV (#70023) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szép darab :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#70025) Csavez™ válasza KarvajTV (#70023) üzenetére


Csavez™
veterán

Ijjj, ehhez már légszűrő kell a szobába, mert egy fotó erejéig pormentes.
Amúgy szép.

[ Szerkesztve ]

(#70026) Moby válasza KarvajTV (#70023) üzenetére


Moby
addikt

Gyönyörű, képet még! :C :R

(#70027) palfitom válasza KarvajTV (#70023) üzenetére


palfitom
félisten

Szép! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#70028) KarvajTV válasza Moby (#70026) üzenetére


KarvajTV
újonc

Parancsolj hoztam még pár képet :R

Ha éjfélig nem jövök ma már ne várjatok.

(#70029) KAMELOT válasza KarvajTV (#70023) üzenetére


KAMELOT
titán

Valakik nem talicskáznak itt :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#70030) F e Z o válasza KarvajTV (#70028) üzenetére


F e Z o
veterán

Ez nem az EK kijelző, ugye?

#70029 KAMELOT : Nem mindegy, mit talicskázik az ember fia... :D

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#70031) KAMELOT válasza F e Z o (#70030) üzenetére


KAMELOT
titán

Bizony!
Csak jó talicskával lehet! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#70032) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Sziasztok! Az AM5-re váltást dráganak itéltem, így maradt az AM4 upgrade. :))

[ Szerkesztve ]

(#70033) DraXoN válasza DEV_NULL (#70032) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ha jobban megéri, nem szégyen nem a legújabbat használni.. (volt nekem kínai 2011-3 X99 platformom is :DDD)
Valószínű én is így döntök majd, tavasszal kap a gépem egy erősebb CPU-t azt ennyi (egyenlőre.. valószínűleg valami 5700X-5900X vagy 5800X3D körülit, a mostani alaplapba).. Egyedül a VGA az amit nem tudom mi legyen vele RTX3070 ... nem igazán jön be az nvidia kártya... és szerintem tutira "csal" játékokban, AMD kártyával valahogy nem tűnt fel, hogy minden akkor rajzolódik ki amikor már "képernyőnvan", több játékban is észrevettem ezt (és a tükröződési effektek is eléggé.. furák)..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#70034) varmi2 válasza DraXoN (#70033) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha váltassz majd amd vga-ra, akkor plusz fps-t kaphatsz majd az amd sam bekapcsolásával, ha a játék is támogatja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70035) tvamos válasza KarvajTV (#70028) üzenetére


tvamos
nagyúr

Franko! Szellos...

Milyen display ez?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#70036) DraXoN válasza varmi2 (#70034) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A sam az valójában csak egy marketingnév a resizablebar-ra.
Így nvidia is megkapja a pluszt ott utóbbit bekapcsolva. Intel kártyáknál meg kvázi kötelező a használata. Igazából egyszerű oka van ennek, nem kell annyit drivert optimalizálni. A driver szintű memória optimalizációt teszi feleslegessé (ez nincs is meg intelnek, így pont kapórajön nekik a resizablebar), a jövőben vélhetőleg amd és nvidia kártyáknál is kötelező lesz, mert az újabb hardvereknél nem sokat nyernek az extra oprimalizálással, ellenben aktívan kell írni memóriaprofilt egy-egy játékhoz (ha a készítő alapból hanyagul állt a művelethez, vagy csak egy gyártóra oprimalizált).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#70037) Zsohi


Zsohi
őstag

Mindig van valami új és felfedezni való, és íme, gépen 250 000. reinkarnálódása :D , pluszban a gamer sarok. A megfolyt festék a falon pedig el volt takarva, eddig, most már az alkotás része. :DDD

[kép]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#70038) #16729600 válasza Zsohi (#70037) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nice, bár én ezekkel a kerti locsolós slag tömlőkkel szemben valahogy idegenkedek esztétikai szempontokból. :)

(#70039) Zsohi válasza #16729600 (#70038) üzenetére


Zsohi
őstag

Jelen pillanatban ez fogott meg, korabban mar voltak merev csovek is.

[kép] [kép] [kép] [kép] , szinesfemes korszak :DDD
A merev muanyag csovezessel egyszer mar probalkoztam, akkor egyetlen cso beilleszteseig jutottam, nekem tulontul bazari volt.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#70040) #16729600 válasza Zsohi (#70039) üzenetére


#16729600
törölt tag

Yeeeees, na ez patent nagyon. :) :R Bár most már még kevésbé értelek, váltottál #palvinbarbiról #gobbihildára ?? :D

(#70041) Pakmara válasza Zsohi (#70039) üzenetére


Pakmara
őstag

Ez a réz+fekete nagyon baró!

(#70042) Zsohi válasza #16729600 (#70040) üzenetére


Zsohi
őstag

2 hetig vacakoltam vele... :DDD Amugy nekem tetszik. :))

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#70043) Moby válasza Zsohi (#70039) üzenetére


Moby
addikt

Az ilyen rgb, meg mindencsicsamentes gépekben a corsair satin black csövei nagyon jól néznek ki.

(#70044) Zoltn válasza Zsohi (#70039) üzenetére


Zoltn
senior tag

Na jólvan már! Ezeknél mostanában nem láttam szebb gépeket! :R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#70045) abridabri válasza DEV_NULL (#70032) üzenetére


abridabri
veterán

Elég fsza lett :K
Én a zárt ház helyett én airflow házat vettem volna .

(#70046) DEV_NULL válasza abridabri (#70045) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Köszi! :R
Elől két Arctic P14 PWM van bent, hátul pedig egy P12 PWM.
A fekete-piros harisnyázott táp toldóra még várok és bekerült Darth Maul megtámasztani a vga-t, mert bizony lógna...

[ Szerkesztve ]

(#70047) tvamos válasza Zsohi (#70039) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez aztan az evolucio... Nem semmi!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#70048) Csavez™ válasza Zsohi (#70037) üzenetére


Csavez™
veterán

Még a plafont is összekented! :D
Tetszik, ötletes!

(#70049) palfitom válasza #16729600 (#70040) üzenetére


palfitom
félisten

Jó megfogalmazás! :D

#70042 Zsohi
Ha neked tetszik, akkor az a lényeg! :K (nekem is jobban tetszett az előd)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#70050) belaazallat válasza DEV_NULL (#70032) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv! A háznak mi a típusa?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.