Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) ANT válasza trassher (#2200) üzenetére


ANT
őstag

Végülis egy (viszonylag vastag) tű szinte egyenértékű a vékony csavarhúzóval. :) Viszont volna egy kérdésem a neonok elhelyezésével kapcs. Jelenleg ugye alul-felül vannak vízszintesen. Viszont kipróbáltam úgy is, h a felső neon a hátsó sarokban volt függőlegesen. Mindkét elhelyezésnél sajna van a neonoknak ''holtterük'', azaz egy részt elég gyengén világítanak be. Szóval nem tudom eldönteni, melyik verzió lenne jobb. Nálad van(nak) neon(ok)? Ha igen, milyen elrendezésben? (Ja, nálam még az is bekavar, h a ledes ventinek baromi erős fénye van, ami szinte elnyomja az UV neont.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2202) trassher válasza ANT (#2201) üzenetére


trassher
addikt

nálam a régi házban a plexire colt felrakva alul és felül is. nekem azért nem nyomta el a ventik fénye a csőjét mert a ventik maguk is UV-sak voltak ezért a rájukeső fény még jobban erősítette a fényüket.
ilyen ventijeim vannak:[link] felülről a 3. típus
képek pedig itt vannak róla:[link] azóta már teljesen más a konfigom meg a házam is de ezek a képeken látszik a neon elhelyezése.

Redmi Note 7

(#2203) Gergo_pet válasza ANT (#2199) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

A legegyszerúbb módszer az, ha a külön erre a célra kialakitott célszerszámot használod. Boltban lehet kapni 2000 Ft-ért egy teljes készletet, amiben benne van a molexhez és a 24 pineshez, meg a floppyhoz való leszedő is. Mondjuk én például nem vettem meg, mivel kisvárosban lakom és elég jóban vagyok a számtech boltosokkal, igy az egyiktől kölcsönkértem 1 napra, szóval ez a legegyszerűbb. Persze mindig vannak, akik azt mondják, hogy ők kisollóval meg csavarhúzóval is simán megcsinálják. De hidd el, azokat a szerszámokat direkt erre csinálták és amit ők megcsinálnak 4 óra alatt, azt ezekkel megcsinálod fél óra alatt. Mondjuk a 24 pines azért azzal is kihivás (kb 15 perc) de a molexeket nagyon egyszerű vele leszedni (kb fél perc).

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#2204) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

[link] lemaradt

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#2205) ANT válasza Gergo_pet (#2203) üzenetére


ANT
őstag

Köszi a tippet :R , de az a gond ezzel a készlettel, hogy 2000 pénzér' egy elég csekély kihasználtságú cuccot kapnék. Ugyanis ebből max. a 24-es csati leszedőt használnám (ha használnám), a többit vígan lecserél(t)em házi eszközökkel (molexhez tollbetét, floppy és 3 pines ventihez meg órás csavarhúzó). A másik dolog: a te eseted szerencsésebb, de nem nevezhető tipikusnak (ti. boltostól kölcsönkérni egy szettet).

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2206) !Overdose! válasza Gergo_pet (#2203) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha egyszer ráérztél, akkor ugyanolyan gyorsan meg lehet csinálni órás csavarhúzóval, mint szerszámmal!

Nem azért mondom, mert sajnálom a 2k-t, hanem tapasztalat!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#2207) pszihó


pszihó
aktív tag

Sziasztok.

Ha lenne 20k egy új házra milyet vennétek?

Nyomhatok link-et is.

Köszi a segitséget előre is.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#2208) Nimda válasza pszihó (#2207) üzenetére


Nimda
addikt

[link]...bár biztos ki kell még pótolnod...:D

(#2209) pszihó válasza Nimda (#2208) üzenetére


pszihó
aktív tag

Szép sárga. Rádobok még 5k-t. Melyik boltba lehet kapni? Aszem tuti eszt veszem.
:C
:W

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#2210) Nimda válasza pszihó (#2209) üzenetére


Nimda
addikt

Még egy kicsit rádobsz és itt válogathatsz...[link] ...;)

(#2211) djtoomi válasza pszihó (#2207) üzenetére


djtoomi
addikt

[link]
én innen az elsőt venném.nekem az van. :) nagyon meg vagyok vele elégedve.könnyen szerelhető,nem hangos,könnyű,jól néz ki.és még mellé befér egy jó táp ára.esetleg pár neon.vagy esetleg a ninja.még az ami jó.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2212) trassher válasza pszihó (#2207) üzenetére


trassher
addikt

ha olyan házat akarsz ami jól szellőtik és még villogni is lehet vele LAN-on akkor pl ezt:
[link]
PH! teszt: [link]

ha viszont egy egyszerűbb darab kell akkor a Masstige vagy AeroEngine II:
[link]

Redmi Note 7

(#2213) Csapi007 válasza trassher (#2212) üzenetére


Csapi007
veterán

:Y
Ezt a házat ennyiért???
Csavarokkal meg lehet oldani hogy kiveszem az oldalsó ''rácsokat'' és plexit csavarozok a helyükre?

"Csak úgy mondom"

(#2214) trassher válasza Csapi007 (#2213) üzenetére


trassher
addikt

szerintem semmi akadálya (én is pont ezen gondolkodtam). nagyon jó árban van, ha nem most szeréltem volna el a házam akkor bisztos vennék 1 ilyet

Redmi Note 7

(#2215) Csapi007 válasza trassher (#2214) üzenetére


Csapi007
veterán

Faterral majd ezt is ''megügyeskedjük''.
Akkor valszínű ilyet fogok venni. :P

"Csak úgy mondom"

(#2216) trassher válasza Csapi007 (#2215) üzenetére


trassher
addikt

hajrá! ha vkész várjuk a képeket

Redmi Note 7

(#2217) pszihó


pszihó
aktív tag


Köszi a házas segitséget

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#2218) mazda626


mazda626
addikt

Hali!
[link]
Acase Twin Engine házat hol lehet kapni Mo.-n? :R

(#2219) trassher válasza mazda626 (#2218) üzenetére


trassher
addikt

nah ezzel a házzal se találkoztam még magyar oldalon, de űberbrutálul néz ki az tuti :Y

Redmi Note 7

(#2220) mazda626 válasza trassher (#2219) üzenetére


mazda626
addikt

Nekem is nagyon bejön, de ami vonz benne az egy adat: 2X25cm fans!!! :R :R :R Mekkora orkán. :DDD Tornádó a gép belsejében. :DD sssss :)

(#2221) Csapi007 válasza mazda626 (#2220) üzenetére


Csapi007
veterán

sssss :DDD

"Csak úgy mondom"

(#2222) eastsider válasza mazda626 (#2220) üzenetére


eastsider
nagyúr

emlékeztet egy CM stackerre :D
vagy egy TT matrixra? :F :)

[Szerkesztve]

(#2223) DeadMeat válasza mazda626 (#2218) üzenetére


DeadMeat
veterán

tts-t kerdezd meg.O ha jol emlexem onnan rendeli a cuccait,ahol ez a haz kaphato nemeto.-ban.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2224) Gergo_pet válasza pszihó (#2207) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Szia, szerintem mindenképpen a coolermaster és a thermaltake házai táján kéne szétnézned, ha hatékony hűtésrendszerrel szeretnél házat, ha pedig valami elegánsabb, kevésbé jól szellőző (de még mindig bőven elég jó) házat akkor az asus újabb cuccait ajánlanám, vannak köztük kellemes darabok. Ha meg a mai csicsatrendet szeretnéd követni akkor ott vannak a különböző kigyók meg japán harcosokról elnevezett csodacsillivillik akármelyik honlapon. :(

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#2225) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Rég elterveztem, hogy egy Coolink BAT-ot rárakok a chipsetre. Hogy miért? Pontosan nem is tudom, de miért ne?:D Szereztem BAT-ot, rá is raktam, íme:

Így néz ki a műanyag denevér nélkül a hűtő vége:

[kép][link]
[kép][link]

Azt már rég tudtam, hogy ha lesz a chipsetre is egy denevér akkor az egyiket meg kell nyírbálni mert a VGA-n levővel nem fog összeférni.

[kép][link]

Neki is láttam a csonkításnak. A VGA-n levőből kivágtam azt a darabot ami az összeakadást okozta volna:

[kép][link]
[kép][link]
[kép][link]

A BAT rögzítőjénen a rögzítő lyukai pont úgy helyezkednek el mint a chipsetnél a rögzítő lyukak vannak, így nem kellett új lyukakat fúrnom a hűtőhöz, csak a hátlapi panelhoz:

[kép][link]
[kép][link]

A BAT-on levő lemezt itt-ott megnyírbáltam, az alaplapról 2 kondit odébb kellett tenni, mert útban voltak (egy már odébb volt téve régebbről):

[kép][link]

Ezután jött az összeszerelés, ami eléggé elhúzódott, mert valami sosem akart jó lenni én meg nem akartam az egész denevért leamortizálni.
Miután eljutottam odáig, hogy a VGA-t a helyére lehessen tenni amikor a chipset BAT a helyén van addig 2-3 alkalommal kellett levenni a hűtőt és mindig alakítani rajta valamit. Végeredményben az jött ki, hogy sokkat le kellett köszörülni és egy lemezt is ki kellett szednem:

[kép][link]
[kép][link]

Miután be tudtam tenni a VGA-t a helyére, jött a chipsetes BAT buhera. Ezt már nem akartam piszkálni, de sajnos muszáj volt, mert a VGA-n levő kondenzátorok nem igen fértek el, így a BAT-ból ki kellett köszörülnöm a kondik helyét:

[kép][link]
[kép][link]

Miután ezzel is kész lettem (4-5 le és felszerelés után), a kondik végére a biztonság kedvéért tettem szigetelő szalagot, majd betettem a gépbe a denevéreket, had ismerkedjenek:)

[kép][link]
[kép][link]
[kép][link]
[kép][link]
[kép][link]

Így néz ki az alaplapom hátulja:

[kép][link]

Így pedig 2 denevérrel az alaplapom:

[kép][link]

Végezetül pedig így néz ki a chipset a BAT levétele után. 100%-os felfekvés:

[kép][link]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2226) trassher válasza Winner_hun (#2225) üzenetére


trassher
addikt

engedd meg hogy elsőként gratuláljak :R . mindíg tudtam hogy BAT fanatikus vagy de ez brutális

Redmi Note 7

(#2227) Winner_hun válasza trassher (#2226) üzenetére


Winner_hun
félisten

az első címről már lekéstél:P
Amúgy kösz:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2228) trassher válasza Winner_hun (#2227) üzenetére


trassher
addikt

hüpp :O ;]
akkor ezen a topikon belül az első :DD amúgy milyen hőfokon tartják passzívan a dolgokat a denevérek?

Redmi Note 7

(#2229) Winner_hun válasza trassher (#2228) üzenetére


Winner_hun
félisten

proci állandó terhelésen 45 fok, VGA fogalmam sincs hogy így, a csonkítás után mennyi, de előrre terhelve 60 fölé nem ment, ha jól emlékszek idle 40 fok körül volt (most 38 fok), chipset meg minimum 60 fok volt az előző hűtővel, ezzel ha 30 lehet sokat mondok, alig érzem langyosnak a hűtőt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2230) dan390 válasza Winner_hun (#2225) üzenetére


dan390
aktív tag

te nagyon vadallat vagy :DDD
grat

(#2231) HaRdCoRe válasza Winner_hun (#2225) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

Hát nem semmi munka az biztos! De ha másért nem is a hőmérsékletekért, no és a hangtalanságért megérte nagyon! Azaz csak jól járhattál velük! :D Grat! :C

(#2232) ilyesocsi


ilyesocsi
csendes tag

sziasztok !
aki ert hozza mondjon velemenyt errola tarsitasrol :
# INTEL CORE 2 EXTREME QX6700 (BX80562QX6700) 2.66GHZ EM64T QUAD CORE W/4MB X 2 CACHE es
# ASUS STRIKER EXTREME nVIDIA nFORCE 680I SLI CHIPSET
Meg orulnek ha valaki felvilagositana hogyan tudok 8GB memoriat tenni az alaplapba ( mert ennyit is lehet a gyarto szerint habar csak 4 slot-la van )

elore is kosz :F :F :F

(#2233) trassher válasza ilyesocsi (#2232) üzenetére


trassher
addikt

8 giga úgy megy bele hogy 4db 2 gigás modult használsz. a párosításról meg inkább a C2D topikjában kérdezz ott úgy is többet tudnak róla [link]

Redmi Note 7

(#2234) ilyesocsi


ilyesocsi
csendes tag

ezt en is sejtettem , de sehol nem talalok 2 GB-os memoriat . Egy szallitoval egyeztettem telefonon is es amikor elkuldte volt 4 db 2X1024-es memoriam 4 slotra :F
Esetleg ha tudsz egy memoria tipust :F

(#2235) ilyesocsi


ilyesocsi
csendes tag

ugy latom nem eleg ertheto amit irta: 8 db 1024 es memoriat kaptam , 4 csomagba volt de minden csomag 2 db 1024-est tartalmazott
:(((

(#2236) trassher válasza ilyesocsi (#2234) üzenetére


trassher
addikt

például [link]

Redmi Note 7

(#2237) djtoomi válasza ilyesocsi (#2235) üzenetére


djtoomi
addikt

mondd meg neki hogy nem ez kell hanem 4db 1x 2048 mega.de ezt ne itt ted fel sztem

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2238) Winner_hun válasza HaRdCoRe (#2231) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mértem most egy hőmérsékletet:

[kép][link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2239) HaRdCoRe


HaRdCoRe
aktív tag

A vasam vizhűtés beszerelése után:

oldalról totál[link] oldal1 [link] oldal2 [link] oldal3 [link] oldal4 [link] radin 2x12es ventik [link] ház eleje [link]

(#2240) prmcsk


prmcsk
addikt

Az enyém ilyen:[link]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2241) hoby36


hoby36
senior tag

Még csak ilyen az enyém:[link] :DDD

A logikában semmi sem véletlen!

(#2242) dan390 válasza ilyesocsi (#2235) üzenetére


dan390
aktív tag

az te bajod hogy 1024 eseket kaptal
amugy igen 8gb csak ugy megy bele ahogy elöttem is irtak 4*2gb :(((

(#2243) ilyesocsi válasza dan390 (#2242) üzenetére


ilyesocsi
csendes tag

hat az en bajom , csak a baj az hogy 800 MHz-est 2 GB-ba nem talaltam . Amit kuldtek arra azt mondtak 2 GB , de mikor megjott kiderult hogy 2 X 1024 :F

(#2244) BloodRay


BloodRay
veterán

Zalmigyűjteményem! :D Kis northbridge hűtő már csak elfordítva fért el :B
Zalmi házventik az új házra majd... ;]
Kép 1(szembül :DDD):
http://kepfeltoltes.hu/070128/Photo0009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kép 2(fentről):
http://kepfeltoltes.hu/070128/Photo0007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[Szerkesztve]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2245) pszihó válasza Winner_hun (#2225) üzenetére


pszihó
aktív tag

Ez igazi meló.
A nagyfater azt mondta volna erre, hogy igazi ''barkács gazember'' vagy.
Ha összeszerelsz 1 gőzmozdonyt meg 1 ikarusz buszt mindenki azt hiszi igazi eredeti.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#2246) mmdms


mmdms
addikt

hali!!!!

nekem gudellahoz lenne kérdésem:
1.az első oldalon lévő chiftek dragon házba az a padlószőnyeg ér-e valamit, mert ha igen én is szebok bele...
2.ha nem használ semmit akko mit ajánlasz, ami nem nagy összeg és könnyű beszerezni? valami választ várnék me má szétmegy a fejem :F

a választ előre is köszi!!! (aki ismeri gudellát az szolhatna neki!)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2247) Winner_hun válasza mmdms (#2246) üzenetére


Winner_hun
félisten

Írj neki privát üzenetet: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2248) mmdms válasza Winner_hun (#2247) üzenetére


mmdms
addikt

köszi!!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2249) Gergo_pet válasza Winner_hun (#2225) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Ez már kezd fanatizmusba átcsapni, remélem nem egy újabb batman szabadult a világra! Egy dogot ne értek csak, a videokártya azért szerintem kicsit több hőt termel, mint a chipset, szóval miért nem a chipsetnek a hűtőjéből vágtál ki pár darabot?

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#2250) Gergo_pet válasza HaRdCoRe (#2239) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Egészen jó lett, bár jó sok szint összeszedtél, olyan kérdésem lenne, hogy a radin levő ventiknek mi a neve és honnan sikerült beszerezni, lehet, hogy csak a kép miatt de nekem nagyon bejön ez a halvány kékes fekete szin.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.