Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58001) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Beszereztem pár beépítőkeretet a 2,5"-os SSD+ HDD-neka kábelezésen még finomítanom kell, de túl rövid a sata kábel, csak elől tudtam elvezetni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#58002) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hallo urak,most épittem az "új"gépem :D Csak egy kérdésem lenne, csinálltam egy "takarót" az alaplapnak, szerintetek jól néz ki vagy hadjam a francba? nyugi az alsó kép utánn még vagy 2 órát reszelgettem :D

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#58003) Sanki válasza mclaren-d (#58002) üzenetére


Sanki
addikt

Nekem tetszik, bár a meleg levegő nem tudom mennyire díjazza majd. :)
Egy kérdés: mivel fogod rögzíteni az alaplaphoz?

(#58004) blu79 válasza mclaren-d (#58002) üzenetére


blu79
addikt

Nem rossz, én is gondolkodtam ilyenen, de a beszoruló hő miatt hagytam az ötletet...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#58005) mclaren-d válasza Sanki (#58003) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Hát a hő nagy kérdés ha valami gond lesz akkor megy levesbe:)a felfogatás a vga +2 csavar fogja tartank :)

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#58006) Drizzt01 válasza mclaren-d (#58005) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ha van pluszba alaplapi távtartó, rögzítsd azzal

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#58007) Laccoss válasza mclaren-d (#58005) üzenetére


Laccoss
addikt

Egy aktív ventit biztos raknék bele, 3 réteg plexi lenne, a legalsó (alaplaphoz legközelebbi) lenne bizonyos helyeken, vagy helyeknél kilyukasztva, a középsőnél lehetne nut-ok, kivágások, ami csatornaként funkcionál, és a hő ott jut el a ventilátorhoz, és a felsőt fóliázhatnád. A rétegek miatt viszont a vga és egyéb kártyák használata lehet problémás lenne.

(#58008) schray válasza mclaren-d (#58002) üzenetére


schray
tag

Nem rossz, én annyit csináltam volna máshogy a derékszögű sarkakat letörném 45fokban. Nehéz szép sarkot csinálni plexivel, egyszerűbb 45fokban lecsapni :D

Hűtés macerás lehet valóban, ráadásul olyan komponenseken is, ahol nem jelentkezik azonnal a gond és nem tudod mérni. Valami szellőztetést mindenképp alakíts hozzá, pl ha van alsó venti a táp mellett, burkold le és csinálj egy légcsatornát az alaplap és a plexi közé. Már egész kevés légmozgás is elég lehet :)

71% víz

(#58009) Tomdriver válasza mclaren-d (#58002) üzenetére


Tomdriver
őstag

Még azért lehetne szépítgetni de kézimunkával egyenes éleket úgysem kapsz, tök jó amúgy. :)

Milyen szerszámot használtál a kivágáshoz, kisflex, dekopír?

[ Szerkesztve ]

(#58010) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Minden képpen alaplap távtartóval szeretném :) azért nem aggódók mert tele lesz a ház ventivel, amúgy kis dremellel akartam de nagyon kente oO Így maradt a flex "milis" korongal. Ez még csak egy próba volt nincs kizárva hogy csinállok egy másikat, most már van egy kis tapasztalat :D Bár ez egy laza 5óra volt .. ;] A

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#58011) FID


FID
őstag

Alakul a dög :D

Összes kép: [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#58012) zolee5016 válasza blu79 (#58004) üzenetére


zolee5016
őstag

ezt a megszoruló hőt ezt honnan veszitek???
Egyre több gyártó rak a lapokra takaróelemeket....Az Asus Saber széria meg egyenesen teljesen burkolt évek óta.Nekem is ilyen lapjaim vannak...Burkolat nélkül és vele sincs 2-3 fok különbség a progi szerint....Ventit sem használok ami a saberre való.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#58013) Sanki válasza zolee5016 (#58012) üzenetére


Sanki
addikt

Azért valószínű van különbség, mivel azt a lapot direkt olyanra tervezték illetve úgy gyártották, egy mezei egyszerű lapnál pedig ez lehet nincs bele kalkulálva.

[ Szerkesztve ]

(#58014) Atke


Atke
senior tag

Nekem 2 lapon is volt utángyártott (+a sabertooth P67) semmi baja nem volt egyiknek sem....

ALBUM

mclaren-d: Kicsit szögletesíteném reszelném az éleket sarkokat...

[ Szerkesztve ]

(#58015) Tomdriver válasza Atke (#58014) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ez nagyon jól néz ki, grat hozzá! :C
Én is gondolkozom ilyen élénk szinekben, már kezdem únni a kéket.

(#58016) blu79 válasza zolee5016 (#58012) üzenetére


blu79
addikt

Szia, igen de azoknál a lapoknál, úgy emlékszem hogy hátul van egy kis venti, na meg nem plexiből van gondolom...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#58017) LLKobe válasza Atke (#58014) üzenetére


LLKobe
veterán

Nagyon szép! Merev csövezést nem akarod kipróbálni? :B

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#58018) seniman válasza blu79 (#58016) üzenetére


seniman
addikt

De csak azoknál,ahol a vrm is burkolat alatt van :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#58019) schray válasza zolee5016 (#58012) üzenetére


schray
tag

Programban nem fogod látni az olyan kondenzátorok gondjait, amiken nincs szenzor, csak kifagyogat, majd tönkremegy egy idő után. Lehet nem is tapasztalsz gondot, csak 5 év helyett 3 évig fog menni, lehet drasztikusabb dolog történik. Nagyon sok minden függ az alaplaptól. Egy jó minőségű alaplap, egyszerű felhasználás mellett simán kibírhatja, de egy nagytelejsítményű tuningdeszka, húzott rammal, RAID-et futtatva és hasonlókkal, már problémásabb lehet. A sabertooth azért elég strapabíró, ráadásul a kiegészítő amiről beszélsz nem véletlenül kapta a "thermal armor" nevet, alakjában és anyagában is úgy lett megtervezve, hogy segítse a természetes konvekciót és nagyobb felületen eloszlassa a hőt.

A házi plexi alatt viszont simán kialakulhatnak olyan zugok, ahol magától nem tud távozni a meleg levegő, a plexi hővezetése - főleg bevonva valamivel - nem olyan jó, de hőmérsékletfüggő, melegebb környezetben hatékonyabban veszi fel a hőt és adja tovább, így a komponens és a levegő körülötte addig fog melegedni, ameddig be nem áll az egyensúly. Ha szerencséd van ez az egyensúly még határértéken belül van, ha nincs szerencséd, akkor megsül. Mondjuk függőleges irányban hosszú vájatok a plexibe pl segíthetnek, de a legjobb, ha kellő távolságot hagysz, esetleg bevezetsz levegőt (régi videókártyáktól le lehet vakarni olyan hűtőket, amik oldalirányban tolják ki a levegőt, mint pl a mai referencia kártyák egy része... tökéletes lenne)

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#58020) Atke válasza Tomdriver (#58015) üzenetére


Atke
senior tag

Köszönöm szépen :R Én támogatom az élénk színeket!!!
hardverapron árulnak harisnyát is emlékeim szerint :DDD

ll-kobe: Ez a gép már a múlté, ahány alkatrész annyi felé az országban :)

blu79: Miből van? a Sabertooth sorozatoknál műanyagból az tuti,(szerintem ABS)

schray: "thermal armor" gagyi fröccsöntött műanyag...Mérnöki munka csak annyi van benne hogy hol milyen magas legyen.

Érdekelne hogy ha nincs rajta plexi,vagy thermal armor, akármi, akkor mi hűti? meg mit kell amúgy is?
Talán az usb vezérlőm volt a legmelegebb a lapomon 45C° körül . De egy mai házban szerintem nincs ventilátor ami hűtené.Alul,felül,elől,hátul de ezek nem hiszem hogy nagyon hűtenék, mivel ezek a chipek,kondik minden irányból körbe vannak véve valamivel (Ramok, kábelek, hűtőbordák, mind eltakarja a levegőáramlását...Régen míg a ház oldallapján volt venti addig volt ami hűtötte,de ezek mára eltűntek. Persze az egyértelmű hogy ha nincs rajta jobban szellőzik, és esetlegesen hűvösebb is, de nem számottevő...

[ Szerkesztve ]

(#58021) schray válasza Atke (#58020) üzenetére


schray
tag

Ha van egy minimális légmozgás, bármi, akár egy venti a ház másik végében, akár egy top-down cpu hűtő, akkor máz mozogni fog a levegő a komponensek felett, így nem tud tartósan túlmelegedni. A chipek, kondik, folyamatosan termelnek némi hőt, aminek nagyját a körülöttük lévő levegő veszi át. Ha a levegő nem mozog, felforrósodik, de a meleg levegő a konvekció miatt magától megindul... ha tud.

Az meglepett mondjuk, hogy a thermal armor ennyire rosszul teljesít (bár azt a cikk is kiemeli, hogy habár fröccsöntött műanyag, nem gagyi, meglepően szilárd) megvallom, nem néztem utána, egyszerűen többet vártam egy Asus terméktől, amit úgy akarnak eladni, hogy "thermal armor" :(
(habár a dolog visszafele is igaz, ha van egy 70-80fokon üzemelő videókártyád, nem fogja úgy átfűteni az alaplapot)

De mondom, felhasználásfüggő: Ha van egy RAID10 köteted és azon konvertálsz vagy renderelsz videót 24 órán át, akkor kell a légmozgás, ha nem akarod a hajad tépni, mert hibázott valamelyik 80fokos chip és kifagyott a felénél. Ez szélsőséges, ha nem tuningolsz és csak játékra használod, akkor egy mai alaplapon nem lehet gond, de ha 10 óránál hosszabb kemény munkának veted alá a gépet, kelleni fog a hűtés, mert az utolsó csavarig átmelegszik az egész hóbelebanc, és egy ilyen plexivel megfojtod a konvekciót is, meg a többi ház-venti munkáját is (azért tegyük hozzá, hogy a VRM, RAM és a chipset nem véletlenül kap passzív hűtőbordákat, és ha jól építkezel, akkor a kábelek meg a többi komponens nem takar el sokmindent)

71% víz

(#58022) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Az új netezős. :D

(#58023) Sebestyen01 válasza bombibmw (#58022) üzenetére


Sebestyen01
őstag

De kis guszta configon netezel :DDD

(#58024) tailor74 válasza bombibmw (#58022) üzenetére


tailor74
őstag

Nice! :C
Szokás szerint. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#58025) elfelejtette válasza bombibmw (#58022) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezen én is inkább csak neteznék... ;]
Facebook nem szaggat rajta nagyon? :DD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#58026) Walter_White


Walter_White
senior tag

Ismét Intelen Q9400-óta először :) de még csak egy kicsi G4400-as procival :))

(#58027) lotuska válasza Walter_White (#58026) üzenetére


lotuska
tag

szep, biztos kihajtja a kis pentium azt a gpu-t :D

(#58028) Walter_White válasza lotuska (#58027) üzenetére


Walter_White
senior tag

:D GPU hajtja magát a CPU-t is :D

(#58029) bombibmw válasza Sebestyen01 (#58023) üzenetére


bombibmw
veterán

(#58024) tailor74:
Köszi nektek! :R

(#58025) elfelejtette:
Nem szaggat, hiszen ezért netezős, de a Minecraft már gondot okoz. :D

A hűtő sajnos cserés lesz, mert el se indul a pumpa. :(

(#58026) GalaxyNote:
Szép ház. :)
Milyen proci lesz és milyen hűtő?

(#58030) Walter_White válasza bombibmw (#58029) üzenetére


Walter_White
senior tag

Köszönöm :R
Majd egy i7 6700K, április végén (illetve még el kell majd adnom a 8350-et, a Lapot, Ramot), és egy Lepa Aquachanger 240 - vagy ha majd lehet kapni akkor egy Deepcool Captain 360 (bár szerintem már megszünt a forgalmazása MO.-n...)

[ Szerkesztve ]

(#58031) Sebestyen01 válasza bombibmw (#58029) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Ne bax már, gyári hulladék? Enermax kellett volna látod! :K

(#58032) blu79 válasza Sebestyen01 (#58031) üzenetére


blu79
addikt

Hát igen.... ebből is vannak hibás darabok..itt se teszteltek eleget.... 2-ből 1 jó jelenleg a statisztikája....

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#58033) seniman válasza blu79 (#58032) üzenetére


seniman
addikt

Az komoly :Y Ezért kell épített víz,vagy marad a levegő :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#58034) Sebestyen01 válasza blu79 (#58032) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Hát nem tudom nem a legolcsobbat kell venni, nekem nincs gondom vele.

(#58035) SoulReaver válasza blu79 (#58032) üzenetére


SoulReaver
veterán

Havernak a raintek triton volt, 2x áztatta el a gépét, egyszer alaplap cserére kényszeritette.

(#58036) blu79 válasza SoulReaver (#58035) üzenetére


blu79
addikt

Ezzel hová akarsz kilyukadni.....? :U Szerintem nem kéne átesni a ló túloldalára .... és eltérni màsfele... Ez már ki lett alaposan tárgyalva.... jó hogy az Arcticnál is kiderül hamar a hiba mert nem rég jelent meg...
A fenti hsz. Xxx indítónak írtam .... hanem egyik gyártóval sem lehet biztosra menni.... a témáben ennyi részemről.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#58037) SoulReaver válasza blu79 (#58036) üzenetére


SoulReaver
veterán

Csak írtam. Nekem ez új volt. Azt hittem, hogy ezek a kompakt vizek megbizhatóak. Én is venni akartam, de csak mégjobban elriasztott..

(#58038) schray válasza SoulReaver (#58037) üzenetére


schray
tag

Ezt a vízhűtéses topicban elég alaposan többször is kitárgyalták. A Raijintek Triton hirhedten problémás, a többi az ajánlott kategóriában viszont nem, nyilván szerelési hiba, vagy ritkán egy-egy hibás darab megeshet, de amúgy nem szivárognak. Engem inkább az riaszt el, hogy ha problémás a pumpa, akkor így jártál... és teljesen szubjektív, hogy kinek mi zajos, az online tesztek méréseit meg hagyjuk... léghűtésen max kicseréled a ventit, nagyon más nincs mi elromoljon.

71% víz

(#58039) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Tudom, hogy kicsit off, de erről a ventiről mi a véleményetek? :R

Switch Tax

(#58040) SoulReaver válasza MasterMark (#58039) üzenetére


SoulReaver
veterán

Mihez kell? Egyébként van erre topic. Grózi választ tud neked adni rá :) ITT

[ Szerkesztve ]

(#58041) MasterMark válasza SoulReaver (#58040) üzenetére


MasterMark
titán

Ház ventinek kellene. Igen, már kérdeztem, de nem ismeri senki.

Switch Tax

(#58042) Grózi válasza MasterMark (#58039) üzenetére


Grózi
veterán

Nem volt lehetőségem még tesztelni,sajna.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#58043) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Utoljára 2 éve jártam erre, azóta sok minden, sokszor cserélődött de a ház maradt, apropó, nem tudtok valami vagány kicsi házat M-ATX-nek Raijintek STYX-hez hasonló (bár tetszik a Lian Li o6s kuckó is, és lehet hogy az alapján tervezek magamnak egy hasonlót).

Jelen szerény kis masinériám az alább látható:

A hátsó venti épp bütykölés alatt áll, mivel a lap nem tudja szabályozni a CPU_OPT csatolót úgy mint a többit, így az túl hangos volt, a többi ventihely meg elfogyott.

(#58044) DR|FTK|NG válasza Fr3eWar (#58043) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nekem tetszik, mutatós darab.

(#58045) Because válasza Fr3eWar (#58043) üzenetére


Because
őstag

szerintem a Modecom Alfa alumínium háza is menő és éppen találsz egyet az aprón :D

én még összébb tervezek menni egy Cooltek U1 társaságában :)

(#58046) LLKobe válasza Fr3eWar (#58043) üzenetére


LLKobe
veterán

Silverstone TJ08-E? :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#58047) MasterMark válasza Grózi (#58042) üzenetére


MasterMark
titán

Kár. Adatok alapján jónak tűnik, de a sleeve bearing kicsit elriaszt. Majdnem 8 ezerért meg beleugrani kettőbe pedig nem biztos, hogy jó ötlet.

Switch Tax

(#58048) bombibmw válasza blu79 (#58032) üzenetére


bombibmw
veterán

[link] ;)

(#58043) Fr3eWar:
Grat!
Nekem nagyon bejön.
Még a szivárvány kábelek sem gázak így a piros-fekete konfigban. :)

[ Szerkesztve ]

(#58049) blu79 válasza bombibmw (#58048) üzenetére


blu79
addikt

Check-oltam hamarabb mint ide raktad ;) van ilyen. Mindenre figyelni kell. Jó hogy mű ködik. Na lássuk mire képes az a 6700K . Megcélzod az 5Ghz-et? Kár hogy nem nagyon vannak most minuszok :)
Egyébként direkt nem írtam semmit a kompaktba mert kíváncsi voltam a végső verdiktre. Az Arctic jó hűtőket szokot csinálni. De hibák mindenhol lehetnek

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#58050) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

Sziasztok,
Remélem jó helyen járok, egy kis szakmai segítséget szeretnék kérni.Szeretnék lefesteni egy számítógépházat.Nem én magam, megfizetnék egy profit, hogy tényleg olyan legyen, mintha így jött volna ki a gyárból. Az lenne a kérdésem, kihez fordulhatnék? Autófényező vagy air-brush műhely? Nem fog lekopni?Erről lenne szó:
Amiga500
Érdeklődtem carbon fóliásoknál is, de a hűtőbordák miatt nem igen lehet megcsinálni.
Minden segítségnek örülnék. Ja, feketére szeretném.

A4000T "Only amiga makes it possible"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.