Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) trassher válasza !Overdose! (#2750) üzenetére


trassher
addikt

igen jól mondod. a mostani toronyházamba is üveget akarok rakni mert szebb mint a plexi, nem lesz dzsuvás. már csak az a kérdés hogy a biohazadr jel marva legyen bele vagy gravírozva

Redmi Note 7

(#2752) vedini


vedini
őstag

úgy gondoltam megörvendeztetlek titeket egy két képpel, terveim
szerint már csak 1-2 dolog kell, hogy tökéletes legyen (számomra):

1. [link]
2. [link]
3. [link]
4. [link]
5. [link]
6. [link]
7. [link]

gyakorlom még a fényképezés tudományát :B

workworkwork...

(#2753) dokar válasza vedini (#2752) üzenetére


dokar
addikt

hoppá, hová tűnt a szopós csajos háttérképed? :D

extra - SEXRay

(#2754) vedini válasza dokar (#2753) üzenetére


vedini
őstag

katának felolvastam, és azt üzeni fejezd be ;]

workworkwork...

(#2755) Macka válasza vedini (#2752) üzenetére


Macka
veterán

Látom neked is Laing DDC PRO pumpád, Nexxxos XP Bold CPU-blokkod, és Ultra-D lapod van. Pumpával nem volt olyan tapasztalatod, hogy nehezen- vagy nem indul?

[Szerkesztve]

(#2756) vedini válasza Macka (#2755) üzenetére


vedini
őstag

bizony sok a hasonlóság :)
de volt, aztán kontakthibára gyanakodva a pumpa tövénél megigazítottam a kábeleket, azóta minden ok

workworkwork...

(#2757) Macka válasza vedini (#2756) üzenetére


Macka
veterán

Akkor ez tipikus probléma. Nekem olyan volt, hogy uv-cső rá volt kötve gépre, és áramtalanítás után pumpa nem indult, pedig 460W-s Zalman tápom van. Most másik ággal próbálkozom.

(#2758) !Overdose! válasza vedini (#2752) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem is ilyen házam van! :C

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#2759) vedini válasza !Overdose! (#2758) üzenetére


vedini
őstag

vagy tucat cuccaim vannak, vagy itt a topikban mindenkinek jó az ízlése :DDD
egyébként a házat átalakítottam kicsit, a vinyó tartókat kiszedtem, mert feleslegesek számomra és sok helyet foglalnak

workworkwork...

(#2760) !Overdose! válasza vedini (#2759) üzenetére


!Overdose!
őstag

Sztem egy 20k-s házra nem lehet azt mondani, hogy tucat!
Egyszerűen csak sokan vagyunk a PH!-n és életbe lép a nagy számok törvénye!

Ja és nekem is jó ízlésem van! :C

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#2762) Macka


Macka
veterán

(#2763) !Overdose! válasza Macka (#2762) üzenetére


!Overdose!
őstag

Sok boldogságot kívánok nektek! Egyébként nem sértődsz meg, ha megkérdezem, hogy hány éves vagy? Az én menyasszonyom nehez fogadta a számítógépes dolgaimat, de mára már jobb gépe van, mint nekem! És ez komoly!

[Szerkesztve]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#2764) Macka válasza !Overdose! (#2763) üzenetére


Macka
veterán

26 leszek, Kedvesem pár hónappal idősebb. Még az egyetem alatt jöttünk össze. A vízhűtés-szereléseket nem nagyon szereti, mert időigényes, és rumlis. Persze türelmes is, mert tudja, hogy szeretem csinálni, és érdekli is Őt. Múltkor kérte, hogy mutogassam el neki a BIOS-beállításokat. Azóta együtt tuningolunk... :DDD
De azon lepődtem meg nagyon, hogy simán feltűnt neki az, amikor kicseréltem a chipsethűtést. Én meg mosogatok,porszívózok,főzök..., neveljük egymást.

(#2765) Gergo_pet válasza Macka (#2762) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Hi, nagyon jól néz ki a felszerelés, tudnál felrakni olyan képeket amin nagyjából az egész gép oldala látszik?
Ha jól látom alphacool blokkod van, hogy muzsikál. Érdekelne, hogy milyen hűtés volt ez eőtt, milyen hőfokokkal és hogy most milyen, mekkora radid van, ezek gondoloom 10/8--as csövek?
Csak azért, mert én is éppen most szereztem be egy cpu blokkot alphacoolt, még nincsenek hozzá csatlakozóim, de hétvégén nagyon szeretném beszerelni.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#2766) Macka válasza Gergo_pet (#2765) üzenetére


Macka
veterán

Este pakolok majd fel képeket. Adiig is:

Alphacool Nexxxos Xp blokkom van, csövek 11/8-asak. Víz előtt is combos hűtésem volt, Zalman 9500 Series. Szintetikus teszt ( Orthos, 10-es priority, 3-4 óra ) 38-40 fok körülre megy fel a CPU max hőmérséklete. Ez Zalmannal 45-48 fok körül volt, környezeti hőmérséklettől függően. Azért azt el kell, hogy mondjam, hogy 1.68 voltot kap CPU, Zalmannal 1.55-öt adtam neki, és nem is ment 10x300-at. Csináltam teszteket 1.8 volttal, ott max 43-45 fok volt vízzel. Ez léggel már 70 körül lenne. Az igazsághoz hozzzátartozik az is, hogy elég jó a pumpám-Laing DDC, és van még egy kiegyenlítő tartályom is, a duál radin kívül. Duál radit 2x12 cm-es venti hűti.
Pár fokkal alacsonyabb lenne a hőmérsékle, ha a CPU-blokk nem a VGA után, a második helyre lenne kötve.

(#2767) Gergo_pet válasza Macka (#2766) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Kösz az infot, nekem egy innova dual radim van 2 12-essel, kiegyenlítő tartályom valószínűleg egy befőttes üveg lesz :) de amint tudok csinálok majd egy 5,25''-ös helyre beépíthetőt plexiből. Egy alphacool nexxos XP blokkot fogok rárakni a P4 Northwood 2,66-os procimra. Most egy Thermaltake bigTyphoon van rajta, ami kifelé szívja a levegőt át a lamellákon, igy 38 fokos max a proci, pedig 3,2 Ghz-re van felhúzva. Szerintem ha rárakom a vízhűtést, le fog menni olyan 30 fok körülre a hőmérséklet, ráadásul nekem egyenlőre csak a proci lesz rákötve.
Már csak gyorscsatikat kell szereznem és össze is rakhatom a hűtést, akkor majd csinálok én is képeket.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#2768) Macka válasza Gergo_pet (#2767) üzenetére


Macka
veterán

Várjuk... :))

(#2769) Kenny88


Kenny88
tag

Hi. Ugy gondoltam en is felteszem a Gepezetett :)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Felteszem meg egyszer mert valmi nem oke :F

[Szerkesztve]

(#2770) Kenny88


Kenny88
tag

Most mar jo lessz

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#2771) BloodRay válasza Kenny88 (#2770) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem csúnya! ;) :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2772) Macka válasza Kenny88 (#2770) üzenetére


Macka
veterán

Szép gég-jó gép...

(#2773) Csapi007 válasza Macka (#2762) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Egyre szebb, de nekem nem tetszik az a sárga ide kábel.

"Csak úgy mondom"

(#2774) Csapi007 válasza Kenny88 (#2770) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Szép. ;)
MI az a memóriákon?

"Csak úgy mondom"

(#2775) Speed® válasza Csapi007 (#2774) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekiállhatnék én is 25másodpercenként posztolgatni...
A memóriákon hűtő van, 2x6cmes ventivel ha jól látom. 2.3V alatt giccsnek jó...
Amúgy jól néz ki, de a böszme oldalsó ventit kihagytam volna a gyártó helyében.
Megtöri az elöl/alul be-hátul/felül ki áramlatot és engedi kiszűrődni a zajt.
Ha a nálam járt 25cmes példányból indulok ki, akkor az is igaz rá, hogy hangos..
Lehet utálni a véleményemért :D

(#2776) magi20


magi20
senior tag

sziasztok..........hát segítségre lenne szükségem...

A téma gránit ház,biztos sokan olvastatok róla,régebben nyitottam egy topicot,csak behalt a téma,illetve jegelni kellett az építést,mert nem volt időm.viszont nyáron elég sok lesz,így lehet nem csak 1 lesz kész.

Viszont ötleteim vannak,amiket valószínűleg be is fogok tartani,először,aztán majd tanulok belőle,de van 1-2 dolog amit nem igazán fogok tudni megvalósítani illetve egyáltalán kitalálni,hogy hogyan is legyen........
vázolnám az elképzelést.

Sima Atx-es álló házból indulok,,,,ezt szeretném előszőr megvalósítani.

1:: Alsó rész: 2-3 cmer vastag gránit lap..inkább 3, hisz ez a tartó rész.lehet akár 5 is lesz..az ugysem lényeg plusszba. nem feltétlen téglalap formára kell gondolni,hanem lekerített élekre akár ,,tehát nem kiforott a téma,lehet ötleteket mondani.

2:: 4-6 keréken fog állni az egész ház..,ehhez is jelenleg keresek elég masszív forgó kerekeket..bár erre megvan az emberem. Valszeg 6 lesz hisz elég súlyos lesz a ház

3:: Első rész...azaz a legeleje a háznak.

Van egy olyan ötletem hogy ide nem akarok elölre fele nyíló dvd-t vagy akár milyen meghajtót beletenni. mert az hátra fele érdekesen nézne ki,mindjárt ecsetelem hogy miért is.

sajna túl nagynak találom a hátra fele nyúló részt.Méghozzá azért nem tetszene,mert mindkét oldal plexi lesz..Bal illetve jobb oldal-Mindjárt mondom miért is

Először olyan megoldásra gondoltam hogy a plexit fogom valahogy gránittal körbe ölelni,de ezt meg lehetne oldalni,viszont ha oldalra szeretném nyitni a plexi oldalt,akkor túl nehéz lenne..mármint hátúl valamilyen nagyon erős szerkezeti megoldást kellene találnom ami elbírná ezt,és lehet nem lenne elég két ponton rögzíteni a nyíló ajtót..ajtókat.

Ezért magán a házon lesz egy az első részből oldalsó részből.alsó részből kialakítva lekerekítve a gránit, hogy csak a plexi tudjon faszán nyílni,de úgy hogy azért valamennyire illeszkedjen az egész ház oldalához.

Így az ajtók két ponton lesznek rögzítve..és valamilyen oldalsó kisebb fogó is lesz rajta,vmilyen rozsdamentes cumo..talán ikeából


Tehát 3:::: első rész..: homokfúvóval lesz részlegesen vagy teljes vastagságban kimarva valamilyen minta....lehet hogy nem csak 1cmer mélyen ..ha pl 2cmer vastag lesz a gránit része..hanem teljes 2 cmerben tehát üreges lesz.át lehet látni.

Így lehetne feldobni az első részt..illetve

4::: a tetejét........na és a tetejének az első rész felöli részén lenne ::: a pl dvd író

úgy hogy persze ne látszódjon át a csúny része..ott ahol elöl ki lesz fújva a minta vagy csak félig kifújva. rem érthető

erre valamilyen megoldás kéne hogy a lemez így ne essen ki,,erre is van egy ötletem a belső tartó 4 oldalas akárminek a kibővítése,vagy nagyobbra cserélése.bár akkor nehezebb lesz belerakni a lemezt..

Itt kéne egy kis ötlet segítség. jah a tetőre is gondoltam vmilyen mintát,illetve átmarni teljes vastagságban...ha esetleg neonok lesznek benne.vagy akármilyen modding cucc--látvány miatt


5:::: Mivel a jobb oldal is plexi lesz...Méghozzá designosabb lesz illetve elég sok plussz kilótól szabadulok így meg...elég sokat jelent.hisz az a legnagyobb rész.

Ezért az alaplapra ki kellene találnom valamit

1: nem szeretném a plexihez fogatni
2:nem szeretnék berakni egy csúnya lemezt amire belecsavarozhatom az alaplapot.
3:inkább az alaplap színe üssön át.,,esetlegesen majd oda valami ötletes megoldás

mi lenne ha az alsó rész,illetve a felső résznél...lenne valamilyen gumis akármilyen fém+gumis megoldás amibe belelehetne csúsztatni az alaplapot....hogy alul illetve felül megfogjva..oldalra valahogy rögzíteni.,nehogy kicsússzon.

Sajna viszont erre nem mindegyik lap felel meg.

ÉS FELMERÜL A KÉRDÉS: honnan csúsztatom bele az alaplapot??? mert ha oldalról akkor elég nagy házat kell csinálnom,vagyis hosszút(

Sok ötletet várnék

A hátsó rész gránitnak kell lennie,hogy legyen tartása az egésznek.
de viszont a kártyatartó helyek illetve rögzítések.....valamint alaplap hátlapja...ennek ki kell maratni valamilyen rozsdamentes inox cuccot.....
Mert gránitból fizikai képtelenség megcsinálni.

Félreértés ne esség.nem egy ház lesz beburkolva.
Hűtés.vízhűtésre nem lesz pénzem,tehát halk hatékony hűtők lesznek.


Gombok????

Erre érkezett Josephtől egy olyan ötlet hogy mi lenne ha oldalt lennének.?
erre beugrott nekem hogy mi lenne ha a bal oldalsó plexi rész két részből állna közép vagy alsótájt be lenne iktatva egy vékony gránit csík...amibe mehetnének a vezetékek,illetve a gombok rögzítései...hogy az első rész is szép maradjon,egybe legyen az egész.ne kelljen furkálni,ne szokványos legyen..

Remélem sok ötlet illetve esetlegesen plexisek telszámai.jönnek.

Inox kivágása..?

Köszönöm

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#2777) trassher válasza Kenny88 (#2770) üzenetére


trassher
addikt

grat, sztem nagyon jól néz ki. arra lennék kíváncsi hogy az a rács az most mi? takarja, hűti a memókat talán?

Redmi Note 7

(#2778) Kenny88 válasza trassher (#2777) üzenetére


Kenny88
tag

Koszonom a dicsereteket :R Az a racsos valami a ramok felet az a Ram huto OCZ XTC ha jol elmlekeszem ez a neve.

(#2779) Macka válasza Kenny88 (#2778) üzenetére


Macka
veterán

És ér valamit?

(#2780) Kenny88 válasza Macka (#2779) üzenetére


Kenny88
tag

Szerintem ert valamit, mondjuk a hazam is jol szelozik es igy kb: -6 fok al lettek hidegebek a ramok.

(#2781) Macka válasza Kenny88 (#2780) üzenetére


Macka
veterán

Nálam a RAM-okat a ház oldalában lévő 12 cm-es venti hűti.

(#2782) Kenny88 válasza Macka (#2781) üzenetére


Kenny88
tag

Es neked mennyire hute le igazabol, azert tettem fel mert a Ramokt 900-950Mhz-n hasznalom es oda mr irtak hogy el kell egy jo ram hutest es igy a 45 fokot nem erik el.

(#2783) Tuareg0


Tuareg0
tag

Az én gépem belsejében jelenleg semmi sem világít, az alaplapon kívül. De szeretnék bele valami kék ledet, mivel a ház elöl és az egerem is kéken világít, szóval optikailag jól mutatna ha a ház belseje is kék fényben úszna. Tudtok erre valami megoldást, ventiket/procihűtőt ilyesmiket már nem szeretnék cserélni.

(#2784) laragirl83


laragirl83
őstag

most így, nyárra felkészülten :)
[link]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#2785) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Néhány képen láttam ''kocka alakú'' ( bocs a kifejezésért ) házakat... Én is gondolkodtam ienbe... Belinkelne valaki vmi olcsó fajtát? OLCSÓt! :)

(#2786) pigatt válasza Tuareg0 (#2783) üzenetére


pigatt
őstag

Én úgy oldottam meg, hogy sima billenő kapcsolós fénycsövekkel, és úgy ha akarod világít, ha nem akarod nem, 2642-es hsz-ben meg is tudod nézni!

Jövőhéten újabb képek rakok majd fel, mert kicsit átfog alakulni!

[Szerkesztve]

i9 / 4080 / 32"

(#2787) Nimda válasza laragirl83 (#2784) üzenetére


Nimda
addikt

A vinyónál nem látok nyilat...:)

(#2788) Tuareg0 válasza pigatt (#2786) üzenetére


Tuareg0
tag

Oks. Ezeket a fénycsöveket hogy kell felfogatni?

(#2789) pigatt válasza Tuareg0 (#2788) üzenetére


pigatt
őstag

Adnak hozzá mindent, vagy felragasztható talpal + kábelkötegelővel, vagy öntapadós tépózárral (én tépőzárral csináltam)! aztán egyszerűen csak rá kell kötni a tápra!

i9 / 4080 / 32"

(#2790) jhos910


jhos910
aktív tag

[link]Halisztok!
Ez lenne az új masinám (kemény 25 napos :)
Megvettem gépet aztán már kapta is az új coolert, látjátok a szerelés pillanatait is :)
Majd még feldobjuk kicsit 1-2 ventivel meg neoncsővel :)

(#2791) twollah válasza jhos910 (#2790) üzenetére


twollah
nagyúr

Codegen tap?!?!
Bator vagy, nem is bator inkabb vakmero!

En cserelnem a helyedben...

Bar miert is szolok bele, mindenki ugy szivatja magat ahogy neki jol esik.

(#2792) Macka válasza twollah (#2791) üzenetére


Macka
veterán

Én is néztem, de gondoltam nem szólok. Az userek 90%-a azt sem tudja, hogy milyen táp van a gépében, a maradék 10%-ból 5% tudja, de lesz@rja. A maradék 5%-ból 3%-nak már kinyítra a táp a gépét, és ezért vett/vesz Tápot(!), a maradék 2% meg olvassa a PH!-t gépvásárlás előtt....

Ha viszont nézed a konfigját, akkor talán ahhoz a kodegány is elég.

(#2793) twollah válasza Macka (#2792) üzenetére


twollah
nagyúr

''Ha viszont nézed a konfigját, akkor talán ahhoz a kodegány is elég.''

Ennyi erovel egy Vargane tap is boven eleg lenne annak a vasnak.

En inkabb aldoznek egy kicsivel tobb penzt egy 300-350es markas tapra, minthogy az egyik bekapcsolas alkalmaval meglepetes erjen.

Lattam, hallottam mar eldurrano tapot es az elmeny felejthetetlen volt a szamomra.

(#2794) magi20


magi20
senior tag

én is szólni akartam,de jelen esetben sajnos ez nálam nem meríti a modding fogalmátt......................nagy moddolok hol vagytok???
Miért nem reagál senki a gránit cuccra?????????????ez talán több modding lesz mint egy szalagkábel felrakása oldalra.és vmilyen módon az odabiggyesztése..

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#2795) Folze válasza twollah (#2791) üzenetére


Folze
aktív tag

Codegenhez annyit fűznék hozzá (bár már én sem használok):
Régebben, mikor még 9500Pro volt a gépben 1700-es xp-vel, és cseréltem le a vga-t 9800Próra, akkor ért egy 5 perc után meglepi. De nem a gép szállt el, hanem a 300W-os Codegen táp. Egyik barátom a mai napig Codegent használ, kb. 2 éve.

Szóval én speciel nem találkoztam gép-hazavágos Codegen táppal.

[Szerkesztve]

(#2796) trassher válasza twollah (#2793) üzenetére


trassher
addikt

az ő konfigjának a codegány is megfelel. nekem is volt 400as codegen mikor már a 3700+ meg a 6600GT volt a gépben és semmi gáz nem volt pedig a san diegom 3000-en ment feszemeléssel. a hurka márkák közül még mindíg a codegen a legjobb bár én a sajátomat egy 420as chiftecre cseréltem 0 ft ráfizetéssel. most az van a gépben és nem sok a különbséget veszek észre azon kívül hogy 2 ventivel is halkabb mint a codegen 1el. a másik meg az hogy mostmár nyugodtszívvel hagyom bekapcsolva a gépet napokig.

Redmi Note 7

(#2797) -Nemtom- válasza jhos910 (#2790) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

szvsz fordítsd meg a freezert, igy ráfújja a vinyókra meleget...

(#2798) nesa válasza Folze (#2795) üzenetére


nesa
veterán

Egyik ismesoros par hete gondolta lecsereli a codegen tapot:) en mar regen mondogattam hogy baj lesz :) bajt megelozve bement pecsre egy neves uzletbe ahol jo 400w tapot kert kezebe nyomtak egy MERCURYt:))))))) aztan felhivott hogy milyen ugyes volt es mennyivel olcsoban kapot jo tapot mint en kinaltam neki, mar majdnem szarul ereztem magam mikor bebofogte milyett vett...majdnem osszeszartam magam a rohogestol:)) es elmagyaraztam neki hogy mit vett akkor habogott es nem tert magahoz........ mert neki azt mondtak ez jo .....

(#2799) jhos910


jhos910
aktív tag

Nemlefikázni engemet ! :DD
Nagyonjól tudom hogy egy fos kodegány van a gépemben, és nem is akartam összerakni a gépet ezzel de muszály volt, most is csak azért van benne mert még nemvolt rá elég zsozsó kicserélni. Amúgy ez lett volna a köv dolog a vinyók meg a dvd író előtt amit veszek :P :P
De olyan hszt nemláttam ami azt írja le h tetszik neki ! :Y
Nekem tetszik, és gondolom ez a lényeg.

re Nemtom hsz-ére: Nem baj hogy ottvannak az ide kábelek meg a tápcsatik ?? nekem túl zsúfoltnak tűnik :F
Ha berakok egy 8as ventit a hátlapra ami pont a cooler pofijába nyomatja a hüsi levegőt az megoldaná? (ígyis úgyis lesz ott venti de akkor nem kellene megfordítanom a coolert)
(Probiker barátom mondta h fordítsam meg, akkor meg is tettem de nekem zsúfoltnak tűnt)

Üdv Jhos

[Szerkesztve]

(#2800) -Nemtom- válasza jhos910 (#2799) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Nem baj hogy ottvannak az ide kábelek meg a tápcsatik ?? nekem túl zsúfoltnak tűnik
Ha berakok egy 8as ventit a hátlapra ami pont a cooler pofijába nyomatja a hüsi levegőt az megoldaná? (ígyis úgyis lesz ott venti de akkor nem kellene megfordítanom a coolert)


az a baj, h. hiába raksz be hátulra mégegyet, mert a cooler hátulján akkor se hideg jön ki (mivel a proc akkor is termel hőt), és meg is áll a meleg levegő, ami a vinyóknak nem tesz jót...

viszont ha megfordítod, kiszívja a meleget, ami hátul szépen ki is tud menni :) az a pár kábel meg egyáltalán nem vészes, nézd meg az én dzsungelem ;] [link]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.