Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29001) jaja1981 válasza Beretvás (#29000) üzenetére


jaja1981
addikt

Lehet, passz.

(#29002) Hawk1979 válasza Beretvás (#28997) üzenetére


Hawk1979
őstag

Kérlek nézz utána az "LY" és "J" betűknek a közeljövőben.
Érdekes a téma, de sírok közben a gyerekes hibáid miatt.

(#29003) Beretvás válasza Hawk1979 (#29002) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem értem most ezt miért kell mindenkinek felhozni. Ha mindig arra figyelgetnék hogy hej"ly"esen irjak akkor most nyelvtant tanitanák nem pedig itt ülnék és magyarázkodnák.

(#29004) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Lőttem ma pár képet, töltök fel ide, ha nem baj :)
A port ne nézzétek, a makro + vaku miatt szépen látszik :B



Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#29005) gabikiraly2 válasza jaja1981 (#28999) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

A nitrós törölgetés nem túl jó ötlet. Ugyanis a nitróhigitó randa agresszív holmi. A legtöbb (kivétel persze, a direkt nitrónak és hasonló oldószereknek ellenálló festékek), nem kemencében edzett festéket képes oldani, vagy marni. Ha gépházat festesz újra, vagy át ajánlom a tiszta alkoholt zsírtalanításra, vagy amit Razer6666 kolléga ajánlott. Igaz alkoholt nem túl könnyű beszerezni, de minden megoldható a mai világban...

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#29006) benjemin1994


benjemin1994
tag

Látom van ilyen topic is :C
Akko beszállok
http://imageshack.us/g/263/dsc09397d.jpg/

(#29007) Laraxior válasza HornedReaper (#29004) üzenetére


Laraxior
titán

jó ez az átlátszó ház..csak hát annyira átlátszik hogy a kábelelrejtés benne nulla :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#29008) Beretvás válasza HornedReaper (#29004) üzenetére


Beretvás
addikt

Nagyon tetszik, csak tényleg nem lehet benne a kábeleket elrejteni. Ám ha nem titok mennyibe fáj egy ilyen háziko??

(#29009) HornedReaper válasza Beretvás (#29008) üzenetére


HornedReaper
senior tag

12eFt volt ventik és táp nélkül, amikor még volt Mistral :) 6-7 éve vettem minimum.. Jó minőségű plexiből lehet, mert nem sárgult be (mondjuk nem is volt direkt napfényben, de a ventik elvileg UV-ledesek benne). Aerocool Acryclear II+ a típusa. Az elektroszmog is kisebb lehet, mint fémházas gépnél :C

A kábelelrejtés sajnos valóban lehetetlen benne, és van is benne rendesen..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#29010) Beretvás válasza HornedReaper (#29009) üzenetére


Beretvás
addikt

Kösz az infot.. :R

(#29011) Bloodaxe válasza benjemin1994 (#29006) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Ez durván néz ki, így kell kinéznie egy pc-nek! "látszik hogy van gazdája" :DDD :R

Üdv: Zsolti

(#29012) albert8 válasza benjemin1994 (#29006) üzenetére


albert8
addikt

NAgyon szép lett grat :D

harveszter bocsi lehet csak nekem nem tetszik, de nekem nagyon nem :(

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#29013) Bloodaxe válasza albert8 (#29012) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

nekem sem jönnek be a plexi gépek:)

Üdv: Zsolti

(#29014) Beretvás


Beretvás
addikt

Izlések és pofonok. :)

(#29015) Bloodaxe válasza Beretvás (#29014) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Igen, ez szubjektív dolog. Asszem nagy szarba lenne az emberiség, ha mindenkinek megegyezne az ízlése:D

Üdv: Zsolti

(#29016) Sandrew válasza gooool (#28963) üzenetére


Sandrew
őstag

Hol vannak a képek?

(#29017) gooool válasza Sandrew (#29016) üzenetére


gooool
őstag

Ohh elnézésed kérem,de kicsit átnevezgettem és rendezgettem az albumokat és ezek szerint akkor a linkek már nem ugyan azok.
ITT vannak újfent. ;)

Üdv, Balázs

(#29018) Sandrew válasza gooool (#29017) üzenetére


Sandrew
őstag

Köszi :R

Lehetséges, hogy hátra is kéne egy venti?! Mert szerintem ott megreked a meleg. Bár ott a táp is ami szívja ki.

I3-ra meg bőven elég/sok a gyári hűtés ráadásul még maxon is hangtalan :))

(#29019) gooool válasza Sandrew (#29018) üzenetére


gooool
őstag

Hátulra nem létszükség a venti,havernál megküldtük rendesen péntek délután és minden hőfok rendben volt,a tápból sem jött enyhe langyosnál melegebb levegő.
A gyári hűtőnél meg jobban megbízok ebben az AC-ben és aprópénz volt a konfig szempontjából,viszont jobb,szebb,halkabb. :)

Üdv, Balázs

(#29020) Sandrew válasza gooool (#29019) üzenetére


Sandrew
őstag

Halkabb? Biztos vagy te ebben? :D

Miért fejjel lefelé van? Így nem szép :P

(#29021) gooool válasza Sandrew (#29020) üzenetére


gooool
őstag

Látom te mindenbe bele tudsz kötni. ;]
Nyugi,ha tehettem volna akkor kap rá egy csúcs Thermalright hűtőt,meg ugye akkor P67 meg 2600K meg nagy házikó,harisnya,stb. de ennyi fért bele és ő úgyse nézegeti mi van a házban hanem játszik vele... :K
De sztem akkor is pofásabb,mint ha az ájponos szakikkal rakattam volna össze...

Üdv, Balázs

(#29022) Sandrew válasza gooool (#29021) üzenetére


Sandrew
őstag

Azok a nagy szakik :DDD
2k-ért beledobálják a cuccokat azt megkötik kötözővel :D

(#29023) gooool válasza Sandrew (#29022) üzenetére


gooool
őstag

Naja,tapasztaltam,azért is írtam az előbb... :))
Am hogy kicsit ON és OFF is legyek:
Egy bajom van a notimmal,az,hogy nem lehet bíbelődni,szépíteni,fejleszteni...De ellenben imádom,mert megy szó nélkül mindig,nem került a megvásárlása óta egy fillérembe se,nincs bennem a kényszer,hogy új hardver vagy hűtés kellene bele.
De már gyűjtök vmi asztalira,remélem jövő nyáron össze tudok dobni egy közepes gépet,jó perifériákkal.

Üdv, Balázs

(#29024) Sandrew válasza gooool (#29023) üzenetére


Sandrew
őstag

Na igen. Nekem is van egy notim... De kellet egy asztalit vennem amiért ma megyek mert nem bírtam magammal :D

Este felé jönnek képek :K

(#29025) gooool válasza Sandrew (#29024) üzenetére


gooool
őstag

A táp kivételével minden pontja tetszik,és igencsak szép összehatást lehet majd elérni azzal a házzal. :)

Üdv, Balázs

(#29026) Sandrew válasza gooool (#29025) üzenetére


Sandrew
őstag

Mi a bajod azzal a táppal? :D

(#29027) Beretvás válasza Sandrew (#29024) üzenetére


Beretvás
addikt

Jofélének néz ki. Már várom képeket...

[ Szerkesztve ]

(#29028) Sandrew válasza Beretvás (#29027) üzenetére


Sandrew
őstag

Picit jobban nézd át és rájössz :D

(#29029) gooool válasza Sandrew (#29026) üzenetére


gooool
őstag

Nem igazán minőségi a bele,ha jól tudom,tápoknál maradi vagyok ilyen téren... :))

Razer6666:
Ott van az is alistán,hogy egy CM 692 lesz a kiszemelt,ráadásul a plexi oldallapos változat. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#29030) Beretvás válasza gooool (#29029) üzenetére


Beretvás
addikt

Jah benéztem de már szereksztettem a HSZ-t..

(#29031) Sandrew válasza gooool (#29029) üzenetére


Sandrew
őstag

GX450 ajánlott :K
A felette lévő GX-ek nem ajánlottak!

(#29032) gooool válasza Beretvás (#29030) üzenetére


gooool
őstag

Én már nem tudtam. :)

Sandrew:
Ha te mondod elhiszem. :D
Minden esetre képeket kérünk ha belaktad a "kis" 692-őt. :K :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#29033) Sandrew válasza gooool (#29032) üzenetére


Sandrew
őstag

Már csak haza kell érnem :K Otthon vár a házikó :))

(#29034) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ismétlős 2 helyre, mert on: barkács + gépmuató... :B

KPC, (újaknak kitchen pc), újabb fejezet. a külső rács még nincs meg rá, ami kék lesz. (méhsejt, körperforált?) de a bele le lett festve. összeraktam.

munka közben:

winyó aljára némi öntapadós gumi lábazat szegély. (10m obi, 2k, relatív olcsó, hasznos cucc, sosem fogy el...)

még tegnap este a szokásos 2 oldalú öntapadó, hővezető ragasztó előkészít. a bordákat szintbe hoztam.

összerakás után kiderült, hogy a cpu-a nem elég a ragasztó, (benne volt a pakliban), oda bizony paszta kell. de a stabilabb rögzítés miatt megpróbáltam, hátha).

széteszed, de itt a hűtőtömb a ragasztások miatt már egyben jött le. így adódott egy új látószög:

úgyhogy a cpu-ra paszta. és újból összerak:

egy picit jobb, de nem az igazi. a festés előtti teszteknél feküdt a gépezet. ráadásul külön bordán volt a cpu és a nb. akkor a borda súlya nekinyomta a cpu-nak az blokként dolgozó alu téglatestet. most sajnos ez a nyomás nincs meg. hasonló a jelenség, mint amikor a könnyű autó az esőben vízen csúszik. a teherautó meg tömegénél fogva kipréseli a vizet a gumi és az aszfalt közül.

tehát: vagy vízszintes elhelyezés kell, vagy valamivel neki kell húznom a bordát a cpu-nak.

viszont, még az is nehezítő tényező, ha a bordát a cpu-hoz igazítva kicsit billentem, akkor a monstrum megbillenti a gyári nb bordát, (hála a béna rugós lefogatásnak, majd jól lesarkazom), és rögtön 103 fokot mutat.
ha rendesen hozzáér, max 60...

tehát a másik feleadat, a nb hűtőt újból függetleníteni kell. de szerintem annak bőven elég lesz a + 4 fejjelé lefelé betuszkolt, bontott chipset borda. nem kell, hogy nekiérjen a nagynak. tehát belljebb nyomom őket a gyári nb bordába...

ha a hűtést korrigáltam, akkor jön a kék rács körbe, egy fehér egér és fehér gumis bill. és kész...

de azt még nem tudom, mivel húzzam a bordát a lap felé, és ez igen komoly kérdés, mert ezen perpill bukik a dolog. és fekvőre meg nem akarom a házat... :(

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29035) Tothgera30 válasza szab.tam (#29034) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bordát átfúrod vagy négy helyen, ez alatt azt értem hogy kettő alul, kettő felül. Azután bovdent fűzök át a lyukakon és a az alaplapi tálcához huzatod!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#29036) szab.tam válasza Tothgera30 (#29035) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a terv szerint a nb hűtést függetlenítettem a nagy bordától, a hővezető ragasztók helyett pasztázás lett. azt megoldottam némi szigazsalgal, és öntapadó kumiperemmel, hogy ne csússzanak le a "blokk" alutéglái.
és egyszerűen ezek után a hűtőt nekicuppantom a cpu-ank. nem kell nyomást kifelteni, ahogy gondoltam. 2 hiba volt: a nb hűtés miatt nem feküdt fel redesen, és egy hőlépcsőnél sem volt ja ragsztó. (pedig jól bejáratott tech nálam, de valamiért itt nem működött)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29037) Sandrew


Sandrew
őstag

Itt lenne az ujdonsült gépem:
[link]

(#29038) szab.tam válasza Sandrew (#29037) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak megszülted?
mondjuk vergődtél hozá eleget.
látom, letettél a gtx480-ról. (godnolom, költségvetési kérdés is volt...)

viszont amikor meglátok ennyi ventit, általában elfog a sikítófrász... :D
(nem megint villogni akarok, és világítani géniuszként az éjszakában.)
de:
az összerakott 4 konfigomban összesen nincs ennyi venti...

azzal a gyári, világító cm förmedvénnyel kezdeném ott az elején.
azután az alsóval, majd a hátsóval, ha jól látom, és van felül egy. az maradna.
így a légáramlás alulról fölfelé lenne.

ehhez + melók, (és némi költség, de ez mind később is felhasználható):
hdd-t egy hangtompító eszközbe betenni. pl himoro. van 2 isa ph-n, 4k. és rátenni valami szivacsra, allura, előre.
konkrétan ezt a házat nem ismerem, mert cm690 rev1-em van.de annak a tetején a ventikivágásoknál van egy idióta műanyag, cikk-cakk rácsozat. én kitörtem az összeset, mert kb. a fele keresztmetszetet elzárja.konkrétan ez...
oldalt kivágni, és berácsozni. a levegő majd utat talál magának. ha felül jól tud távozni, akkopr alulo jobban fogja szívni a kémnényhatás, mint bármely ventivel. soakt játszottam vele...

így megmaradna a vga-n, cpu-n, és felül valmi jó minőségű, szabályozható venti, 400-1200rpm állíthatósággal, potin.
a vga ventijét nem ismerem, de valszeg lenne egy jól szellőző, aránylag halk géped.
és minden + befektetést következő konfigcsere után is tudsz majd használni. az oldalrács pedig esetelges cf terveidnél is jól jöhet....
pl:

ez egy régebbi összeállítás. ebbena gépben össz 3 venti volt. 2 a vga-n, az biztosította a vga hűtésén kívül a fölfelé légáramot, és a pasazv táp felöl is cuppantott némi levegőt. a 3. anmi oldalt látható, beforgatva, pediog 3 dolgot intézett el egyszerre: cpu, ram, nb. ennyi. és mind 400rpm-en.. (q9550 + gtx480...)
ésszel és kevés venitvel

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29039) szab.tam válasza Sandrew (#29037) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de tetszik ez a szép fekete belső a házon. nálam ez mindenhol hiányzik. és viszonylag szépen és jól elrendezted a kábeleket. na. én erre genetikailag képtelen vagyok... :N

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29040) Sandrew válasza szab.tam (#29039) üzenetére


Sandrew
őstag

Szerencsére néma a gép :)

500Rpm-en pörög az összes venti. Lapra vannak kötve és Uefi biosból tudo szabályozni őket. Tényleg néma :)
Az első ledes ventinek a fénye meg kikapcsolható :))

Azért nem GTX480-lett mert eléggé határon lett volna vele a táp. Így maradt ez szintén jó ára volt :K

[ Szerkesztve ]

(#29041) gooool válasza Sandrew (#29037) üzenetére


gooool
őstag

Jól lett,de a venti elrendezést tényleg át kellene gondolni.
Sokkal ésszerűbb,ha az elsőt eggyel lentebb rakod,az alsó és hátsót kiveszed és felül pedig 2 venti dolgozna.
Grat hozzá,használt egészséggel! :R

Üdv, Balázs

(#29042) Sandrew válasza gooool (#29041) üzenetére


Sandrew
őstag

Az lesz amit mondasz.

Hátsó teljesen felesleges. Lehet, hogy átkerül felülre mert ott dől ki rendesen a meleg. Elsőt meg eggyel lentebb rakom majd :)
Ezt csak gyorsan bedobtam kb 3óra alatt :DDD

Hátulra csak azért vettem az AC-t mert úgy terveztem, hogy a Freezer hátra felé fog nézni. Igen ám csak úgy nem lehet felrakni. De nem is baj mert ugye a meleg felfelé száll. Már csak arra kéne rájönnöm, hogyan lehet leszedni a ház tetejét :F

[ Szerkesztve ]

(#29043) gooool válasza Sandrew (#29042) üzenetére


gooool
őstag

Én is sokáig legóztam én is annó a 690-ben,de végül ez tűnt a legszebb és leghatásosabb kialakításnak.
"gyorsan bedobtam kb 3óra alatt" :DDD
Neked mennyi időd lehet,ha 3 óra csak úgy elrepül. ;]

Üdv, Balázs

(#29044) Sandrew válasza gooool (#29043) üzenetére


Sandrew
őstag

Az ODD meg szerintem át fog kerülni alulra. Egyszerűbb lesz a kábelezés. Meg lehet, hogy a GX450 cserélődik egy GS800-ra és +ba beugrik egy 5830.

Olyan kártya kéne aminek a hátulján van a tápcsati. Szebben meg lehetne csinálni. Következő lépés egy harisnyázott 24-es hosszabbító lesz.

(#29045) gooool válasza Sandrew (#29044) üzenetére


gooool
őstag

Az alulra tedd ODD jó 5let,az a GS800-as Corsair már sokkal inkább elnyeri a tetszésem,mint ez a CM tápocska,szebb a harisnyázása többek között.
Még egy 5830?Fincsi lesz... ;]
Meg lehet így is pofásan oldani,csak kreatívnak kell lenni és aludni párat.
A 24-es hosszabbító szintén sokat dob majd a kinézeten. :K

Üdv, Balázs

(#29046) Sandrew válasza gooool (#29045) üzenetére


Sandrew
őstag

az a baj az 5830-al hogy oldalt van a tápcsati :W

5770 CF-en gondolkodtam még. De abból csak Ref vagy Vapor-X jöhet szóba. Bár lehetséges, hogy 1920*1080-ban karcsú lesz :F

Nem tudsz esetleg 30k-ig olyan Amd-kártyát ami 5830 szinten van kb és hátul van a tápcsati? Csak új jöhet szóba :R

Ezt a hosszabbítót néztem leginkább A harisnyás már eléggé drága.

[ Szerkesztve ]

(#29047) mitkov77


mitkov77
aktív tag

Akkor most már én se maradjak ki. Cikkem végeztével készítettem végre pár képet a gépről. Még nem 100%, de alakul.

https://picasaweb.google.com/104151087961636392983/CMStormScout?authkey=Gv1sRgCNK2xf-GuqvAgwE

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29048) gooool válasza Sandrew (#29046) üzenetére


gooool
őstag

Az 5770 CF nem valami jó megoldás,mert ugye egy kari nem vmi acélos az meg,hogy minden játékban jól fog skálázódni,az nem biztosított,akkor meg cumi van fullHD-ban.
Én maradnék a Sapphire 5830-nál és azt raknám CF-be,mert ennyi pénzért nem kapsz jobbat,és mint írtam,meg lehet szépen oldani azt a kábelezést.
Ez a hosszabbító talán még jobb is lehet,mint a harisnyázott,mert vékonyabb annál és tuti nem üt át a kábelszín sehol.

Üdv, Balázs

(#29049) szab.tam válasza Sandrew (#29042) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Már csak arra kéne rájönnöm, hogyan lehet leszedni a ház tetejét"

feltételezve, hgoy úgy van megoldva, mint a cm690-emben.
2 oldal leszed. a tetőből van asszem 8 db műanyag pöcök. 2 hátul, 3-3 oldalt. a a tető szélétől jó 1 centivel beljebb. azokat kell befelé nyomni. én a hátánál szoktam kezdeni. és közben ahol már adódik kis rés, oda bedugok egy valmailyen lapot, nehogy vissazpatanjon. és így előre fokról fokra, míg az utosót is kiakasztom.

tiédnél nem tudom, mi a rendszer. trükkös, mert 1-2 a leszedett oldallap után sem látható kívülről. ki kell tapogatni. legalábbis a cm690-nél így van.
de az idióta megoldásokat a gyártók jó szokás szerint átörökítik, csak a jókat hagyják el....

ha a gépbemutatód linkeden lévő képen látszana a teteje is, akkor talán többet tudnék mondani...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29050) voyi válasza mitkov77 (#29047) üzenetére


voyi
aktív tag

hehe,nekemis cm storm scoutom van,jó kis kuckó:) tetszik ez a kék szín is.
azon a szőnyegen van amúgy a alapból géped?

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.