Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) xnace válasza Sandrew (#30000) üzenetére


xnace
őstag

Hajlítgattam vagy 100-szor. Csak olyan forró lett, hogy megégette a kezem, de nem tört le.

Más: Azt a keretet, ami a hátlapon az alaplapról kivezetett csatlakozóknak van fenttartva lehet venni valahol? mert ami ebben a házban gyárilag volt, az nem volt jó a lapomhoz, az előzző házba meg bele volt szegecselve, nem tudtam kiszedni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#30002) Sandrew válasza Sandrew (#30000) üzenetére


Sandrew
őstag

na kié a 30000 hsz? :D

nem össze kell gyűrni hanem le-föl le föl és kiesik magától.

[ Szerkesztve ]

(#30003) petison válasza Sandrew (#29998) üzenetére


petison
tag

Na erről lenne szó:
Kép 1
Kép 2
Kép 3.

A képminőségért elnézést, de sajna behalt a fényképezőm. A telefonnal meg csak erre futotta :)

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#30004) Sandrew válasza petison (#30003) üzenetére


Sandrew
őstag

Azt a kis rácsozatot még applikáld ki onnan. És úgy levegőt is fog kapni a táp :)

(#30005) simii16 válasza petison (#30003) üzenetére


simii16
aktív tag

Szerintem egy kicsit kevés az a rács a tápnak. Én kivágnám a helyedben a táp felett a lemezt és úgy tuti jó lesz. úgy is takarja a "tetőlap". :K

közben megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#30006) petison válasza simii16 (#30005) üzenetére


petison
tag

Köszi a tanácsot neked és Sandrew-nak.
Majd kivágom úgy, hogy szép dizájnos legyen. :)

Új festést kap még, meg előlap is átalakításra kerül, ugyanis volt az elején egy LCD kijelző, de bedöglött és idegesített a kék lámpa elöl. :)

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#30007) niklebi válasza Dr_Syrex (#29970) üzenetére


niklebi
senior tag

Köszi, hogy tetszik. :R Ezt a kártyát nem akarom, most már megvárom az újakat és azok közül amelyik a nyerő lesz az vizezve is lesz.

Sandrew Neked is köszi :R a többire fentebb a válasz.

(#30008) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(2 helyre: gépmutogatós, barkács)

még volt egy fél napos utómunkálat. ki kellett alakítani a monstrum helyét. de ahhoz kellett némi bútortologatás, egy vagon elosztó áthelyezése, egy polc, amire a htpc felkerült, hogy az útban lévő elosztók bekerülhessenek alá, és egy gurulólap a szörnynek.

a polcra 4 db. ikea konyhaláb lett rakva. már használtam ilyet, a nagy képen látható is. 2 fajta méretben van. jól illeszkedik.
a gép alá 6 db. fix görgő. ez csak elég a kb. 40(?) kilónak. direkt fix, hogy egyenesen tudjon kijönni, és nehogy bebicsaklódjon...

htpc alatti polc közelről. ilyen rend is régen volt elosztó fetályon: elöl a sorban a túlfeszvédő. külön körön a monitork, router + modem, (amik ráadásul egymás mellett, - hihetetlen...) :D

és a nagy gép. végre nem centinként kell kicibálnom a dögöt, hanem kigurítom. itt még este lett némi módosítás: sok hely nem maradt, de pár mm-es távtartó a szekrénytől, a jobb szellőzésért. (habár a hőfokokat direkt megnéztem, és totál nem érdekli a hűtőt, hogy kint vana szoba közepén, vagy bent eldugva. akkora, hogy mire rendesen átmelegedne, már meg is untam a játékot.... :U :DDD
és a kijelzőket kicsit helyreraktam, hogy ne lógjanak egymásba....

és egy összkép. végre rend lett. legalábbis a fronton. (egy halszem optika még mutatna pár érdekességet a perifériáról: néhány karton bontott hűtő, stb....)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30009) imibogyo válasza szab.tam (#30008) üzenetére


imibogyo
veterán

Az az elosztó mennyiség.... :Y ;]
Így a helyén nagyon jól mutat a "szörny". :K
És az "elrendezés" is jót tett az összképnek.

Amúgy mire kell neked három gép?
Azt értem, hogy az egyik HTPC a másik meg a fő géped, de mire kell a harmadik?

Nekem is itt foglalja a helyet egy IBM eServer meg még egy netezős, letöltős gép, de mivel csak a fő gépemet használom, már alig várom, hogy meg tudjak szabadulni tőlük. ;)

(#30010) szab.tam válasza imibogyo (#30009) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

maradék alkatrészekből van. minden eleme kompatibilis. (775, ddr2, nvidia.) így bárhová át tudom tenni hibakresésre az alkatrészeket. van olyan os is, amit bárhová bedokkolhatok így. a hely is adott. és le van húzva róla minden kábel, így totál vírus és villlámvédett tartalákgép, ami 2 perc alatt üzembe helyezhető. ráadásul az sem az a hangerőbajnok, össz 1 db. 400rpm-en pörgő venti van az egész gépben. (a 3 gépben pedig össz 2 db. ilyen...)

(egyébként igazából a htpc a fő gépem, szinte csak az megy...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30011) imibogyo válasza szab.tam (#30010) üzenetére


imibogyo
veterán

Értem.

Én is hasonló képen használom a gépeimet, csak nekem a nagy gép a fő gépem. De például ha renderelek, akkor csatasorba szoktam őket állítani és létrehozok egy gigabites renderfarmot. Olyankor nagyon jól jön, hogy több gépem van. :K

Mondjuk más esetekben, meg csak porfogók. És nekem még csak nem is kompatibilisek egymással, szóval ez is kipipálva. :(

[ Szerkesztve ]

(#30012) Tothgera30 válasza szab.tam (#30010) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én tartalékgép célra egy 17"-es notebookot vennék, bár érthető a te verziód is. Amúgy meg a "nagy gép" elég fasza, mondjuk nekem kicsit kirívó a színe, talán a szobában is feltűnő jelenség, de egy Antec P193-ba befarigcsálva azonnal rabolnám.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#30013) pepusos válasza petison (#29997) üzenetére


pepusos
senior tag

Vágsz oda egy lyukat meg fúrsz pár furatot csavarnak és ennyi sztem :)

(#30014) gbal65


gbal65
aktív tag

Gépújítás befejezve! :)
VTX3D... Kellemes csalódás :C Hűtése is egészjó (heatpipe segítkezik..). :R A ház kupis, meg beszerelem majd az 1terrás winyót, és átrendezem :DDD a belsejéről 1-2képet rakok csak. Kupi az egész ;]
[link]
winyóról egy szép kép :DDD
VGA
A HD6790 kifejezetten bejön külsőre is :D

[ Szerkesztve ]

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#30015) Beretvás válasza gbal65 (#30014) üzenetére


Beretvás
addikt

Hali. Látom HD6790 el nyomod.. Milyenek a tapasztalatok vele?? Csak mert Nekem is az van csak a powercoloros verzio de egy az egyben ugyanez a hütés is rajta.. :)

(#30016) gbal65 válasza Beretvás (#30015) üzenetére


gbal65
aktív tag

Hát szerintem elégjó a VTX is! Azthittem hangos hűtés stb, és nem! :) 30-ért nem volt sok. Szerintem nemnagyon tér el a Powercolortól :K
Tuningba miket visz a tied?

[ Szerkesztve ]

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#30017) Beretvás válasza gbal65 (#30016) üzenetére


Beretvás
addikt

Az igazat megvallva nem tuningoltam mert nem merem félek hogy el....om.. De ezek szerint te rántottál rajta?? Mennyit visz nálad és milyen höfökokkal??

(#30018) gbal65 válasza Beretvás (#30017) üzenetére


gbal65
aktív tag

én hanyagolom, sok dolgom van perpill.:S :W

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#30019) Beretvás válasza gbal65 (#30018) üzenetére


Beretvás
addikt

Értem.. :)

[ Szerkesztve ]

(#30020) szab.tam válasza Tothgera30 (#30012) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a rozsda szín okáról:
update-elem az összképi képet. (az előzőről lemaradt valami...)
színkód alapján kértem, a lapocskán ami volt, az bordósabb. még a konzervben is úgy tűnt, de megszáradva rozsdából kicsit kinarancsosodott a színe.
régebben szórakoztam: a photoshop-pal különböző kreációkat gyártottam, majd digitális fotólaborban kinyomtattattam fotópapírra. a konyhába oda illő színűeket, és a szobába is a falfestékhez, kárpitokhoz igazodókat. üveg előlapú klipszbe kerültek. ezen a képen is látszik egy. így talán jobban érthető a színválasztás...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30021) Tothgera30 válasza szab.tam (#30020) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Így már értem. Olvastam a cikked,. nagyon jó lett. Majd egy csöndes HTPC-re én is kíváncsi lennék, az jól jönne nekem is a TV alá mozizni, letöltögetni, ugye ott mindenképpen passzív kell, nem bírom az zajt.

Az én tervem egy alapi tálcára épülne, vagyis a köré épülne egy szál csiszolt ház, egy 1Tb-os Green merevlemez berakva gumibakok közzé és az egy Himuroba gyömöszölve, egy alacsony fogyasztású kétmagos proci és egy Ninja CU lenne a végcél. VGA-nak jó lenne egy 2600Pro/XT, van rá egy TR HR-03-am.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#30022) szab.tam válasza Tothgera30 (#30021) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:) :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30023) Frenky89 válasza szab.tam (#30008) üzenetére


Frenky89
őstag

A CPU hűtő hőcsövesítését nem tervezed? Maradt még abból a hőcsőből egy pár darab, ha jól láttam.

Jah és megragadnám az alkalmat, hogy gratuláljak. Szép munka! :R

(#30024) szab.tam válasza Frenky89 (#30023) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

de hát hőcsöves. van benne 2*5. igaz, csak alul....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30025) Frenky89 válasza szab.tam (#30024) üzenetére


Frenky89
őstag

Írtad, hogy a nagy alu bordán nem nagyon terjed a hő. Én ennek a problémának a megoldására gondoltam.

(#30026) szab.tam válasza Frenky89 (#30025) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, igen. kondolkozoma problémán, de olyan átmeneti megoldásra vágyom, ami nem igényel szétszerelést. de igazából ahhoz is lusta lettem hirtelen. legfeljebb nem linx-elek 4 gigán órákat...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30027) pepusos


pepusos
senior tag

Minden rosszat visszavonok amit a Freezer 13-ról mondtam... 955 BE idle 33 fok, prime95 alatt 3600 MHzre húzva is max 55 fok. Igaz hogy 1900-as ventifordulattal, de még így is szinte hangtalan. Ennél több és jobb egyelőre nekem nem is kell! :) :R

... már csak annak örülnék, ha ezt a megfelelő topicba írtam volna :) bocsi

[ Szerkesztve ]

(#30028) RMZ250 válasza szab.tam (#30020) üzenetére


RMZ250
senior tag

Egy passzív gépet így bepaszírozni két szekrény közé..hááááát jó béna.
Bocsi
Ráadásul még a monitor is fölötte van.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#30029) radi8tor válasza RMZ250 (#30028) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én az ágy végébe raktam volna lábmelegítőnek :D

⭐ Stella

(#30030) RMZ250 válasza radi8tor (#30029) üzenetére


RMZ250
senior tag

:C

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#30031) TaaT válasza RMZ250 (#30028) üzenetére


TaaT
veterán

szab.tam nemrég írta hogy nincs nagy különbség ahhoz képest amikor a szoba közepén volt... :U

Give them hell Ukraine!

(#30032) imibogyo válasza RMZ250 (#30028) üzenetére


imibogyo
veterán

Hihetetlen, hogy mindenki write-only üzemmódban működik. :((

szab.tam
innentől rád hárul a védekezés én meguntam, mindig ugyanazt leírni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30033) szab.tam válasza imibogyo (#30032) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem baj.... :N

lényeg, hogy nekem jó.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30034) RMZ250 válasza imibogyo (#30032) üzenetére


RMZ250
senior tag

Salynos ojan hüje vok hogy nem tudok angolul :B
Lya hogy akor irlyam be gugli forditoba.
write-only = leírás csak :F

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#30035) ZetorGumi válasza szab.tam (#30033) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát az a lényeeg. :) Ha az embernek tetszik a munkája, akkor más véleménye egy kicsit keveebbet számit a szemében. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#30036) szab.tam válasza RMZ250 (#30034) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azt jelenti a kifejezés, hogy valaki úgy írja le a véleményét, hogy előtte nem olvas. wirte only: csak ír...
mert a szekrény közé beszorításról kicsit feljebb pont írtam, hogy a mért hőfokokban nem jelentkezik a különbség ahhoz az állapothoz képest, amikor még kint állt a szoba közepén. legalábbis ezek az első tapasztalatok.
azért majd még megnyúzom, mert egyszerűen logikátlan, ha nem melegedne jobban. de szerintem normál játékon legalább kell neki 2-3 óra, hogy kijöjjön a különbség...

a tv alatti kis borda csak tartó és dísz. de még ha jobban melegedne, akkor sincs más hely neki...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30037) RMZ250 válasza szab.tam (#30036) üzenetére


RMZ250
senior tag

Köszönöm :R

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#30038) szab.tam válasza RMZ250 (#30037) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30039) Gyufaaa válasza Milka 78 (#28905) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Kellemes az a házikó. Milyen márka? Nem ismerem fel. Jól néz ki. :K A képen marha vastagnak tűnnek azok az AC ventik, amik a proci hűtőn vannak. Azok valóban olyanok is?

(#30040) Gyufaaa válasza Gyufaaa (#30039) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD :W Privi akart lenni. :P

(#30041) TESCO-Zsömle válasza Gyufaaa (#30039) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csalóka a kép, mert 92-es ventik azok. Am sima 25mm-esek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30042) Gyufaaa válasza TESCO-Zsömle (#30041) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ja. Azért néztem. Elég turbinásnak néznek ki. Bár nem lett volna rossz. :P

(#30043) Jim-Y válasza Gyufaaa (#30042) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez egy NZXT Vulcan, üdv

(#30044) Gyufaaa válasza Jim-Y (#30043) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Zsir. Köszke az infót! :R

(#30045) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Egy kis minta, persze besz@rt a DVD íróm, szóval majd akkor mutatok többet ha kész lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#30046) Atke


Atke
senior tag

érkezett sűrű szövésű harisnyám ocsóér
[link]

(#30047) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Jelenleg ezen dolgozom. Azóta kapott egy Enermax Revolution85+ 1250Wattos tápot és Gainward Rampage700 VGA-t. A másik oldalra bekerült egy Asus AT3N7A-I Ion konfig letöltő gépnek. A következő fejlesztésnél teszek fel fotókat. Várom a véleményeket és az ötleteket!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#30048) Beretvás válasza Nagytalp (#30047) üzenetére


Beretvás
addikt

Hogyan raktál te ebbe bele akkora VGA-t???

(#30049) TESCO-Zsömle válasza Beretvás (#30048) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem olyan hosszú az... ~27cm.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30050) Beretvás válasza TESCO-Zsömle (#30049) üzenetére


Beretvás
addikt

Aham.. Képen nagyon hosszúnak látszik.. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.