Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#386) DonJoee


DonJoee
tag

Üdv!
Bár karácsonyra vettem, mégis ki tudtam csomagolni a 65A7500F tévét a célszemély tudta nélkül. Bár, ahol most van, az házunk legalacsonyabb pontja (pincegarázs) és oda valamiért se a kábeltévét, se az UTP-t nem vezettem le. Nem is értem, pedig lenne rá igény... :)

Amúgy a tévé egész jól be van csomagolva, gondoltak a fekve szállítós ökrökre is a képernyő elé tett hullámkarton + hungarocell csíkok formájában. Amúgy egy átlag kombi autóba nem is fér be nagyon máshogy... Jóvanna, most kiderült, hogy én is ökör voltam, de én legalább megnéztem, hogy melyik a front (képernyő) és az volt felül. :D

Szóval kaptunk egy tévét, egy távirányítót, bele elemeket, egy 1.5 méter "rövid" 220-as kábelt, egy angol-német-satöbbi nyelvű kézikönyvet, egy románoroszhorvátmagyarlovárisatöbbi másik könyvet, egy semmiresejó garanciafüzetet, egy talpat, hozzá 4 csavart.

Bár azt írja, hogy kétemberes feladat kicsomagolni és üzembe helyezni, én egyedül voltam kénytelen megoldani a mutatványt. Mindenféle probléma nélkül sikerült is (a cucc csak 19.5 kiló). Emeltem, forgattam, óvatos mozdulatokkal el tudtam boldogulni, mert bennem két szúnyogcsődör ereje lakozik. De ti ezt ne csináljátok otthon, gyerekek! Hívjátok az asszonyt, hogy ha törik, legyen kire fogni! :D

Mindegy, ott tartottam, hogy a kábeltévé levezetését megoldottam, de az UTP-t holnap kell kiépítenem, mert a tévében levő wifi egy kicsit süket, nagyot hall, alig lát. A ház minden pontján van legalább "három pálcás" 2.4-es (n) és "két pálcás" 5 GHz-es (AC) wifi. A pincében a telómon majdnem fullos a 2.4-es jel, de a tévé épp csak látja (egy pötty jelenik meg a wifi ikon alján). Éppen csatlakozik rá, de pl. firmware letöltéskor eldobta a jelet 10%-nál. Az 5 gigás jelet egyáltalán nem látja. Mindegy, a végső helyén (az épület függőlegesen nézve másik végletében) kábellel lesz megoldva a net, szóval én nem bánom, csak hát nem erről volt szó. (Ez egy szinteltolásos lakás, összesen 7 szinttel, pincét és padlást beleértve, a router nagyjából középen van, tehát a pince szinttől két födémnyire.)
Most ideiglenesen a telómról hotspotolva van rajta net, úgy frissítettem a firmware-t K0530-ról K0901-re.

Az első bekapcsolásnál vettem észre, hogy amíg indult a tévé illetve ment az első bekapcsoláskor szokásos beállítósdi, eléggé "érdesek" voltak a betűk és grafikák. Nocsak, az UHD TV-nek full HD-s lenne a felhasználói felülete (sőt, inkább 720)? Elég ciki... illetve... így lehet, hogy gördülékenyebben megy a szoftver, mintha mindent 4K-ban kellene kirajzolgatnia. Vagy ez csak az első beállításra vonatkozna? Vagy nem tudom. Ez még belefér az "olcsóságba", csak hát észrevettem, na. (jav: a normál bekapcsoláskor megjelenő Hisense felirat is eléggé 720p-s, na mindegy, ez ilyen, nem ezt nézegetjük 0-24-ben, még mindig belefér)

Ahogy azt a távolkeleti tévéknél már tapasztalhattuk, alapbeállításban túlszaturáltak a színek. A pirosak majd' leesnek a panelről (vagy mit is mondunk most képernyő helyett? :D ) a feketék túl feketék, kontraszt gondolom csumára felnyomva + 10% (mint az Orion űrhajó kalandjaiban, ha "nagyon" akartak menni: "Hiperűr-sebesség plusz 10% !").
Állítgatni még nem volt érkezésem, de így hirtelen a "nappali film mód" kellemesebbnek, természetesebbnek hat. Aztán majd keresek a neten valami kalibrálás utáni beállítást.
Bár ennek a tévének a fő végzete egy Nintendo Switch lesz, lehet, hogy anyával rászokunk, mint mozis TV, amíg a nappaliba nem jut egy normális cucc a rácsos plazma helyett.

Egyelőre még nem dugtam rá semmit, csatlakoztatásról, HDR-ről stb. nem tudok mit mondani. Azt talán ennél a pontnál megállapíthatom, hogy árában vettem (177.900), szép képet is lehet majd bele csiholni, nem bántam meg. Még. :P

Ja, a távirányító a szokásos "gumibillentyűzetes" cucc, néha kettőt kell nyomni, hogy egyet lépjen. Ez leginkább gépelésnél zavar egy minimálisat. Általános tévé funkcióknál nem igazán kapom magam azon, hogy a távirányító miatt b*sszáznék.

Szóval itt tartok. Majd ha lesz benne net helyi hálóval, akkor meg tudom lesni, hogy hozza-e legalább azt a szintet, mint a többi tévém: ASUS RT-AC87u routerre kötött 2TB HDD-ről a routerbe épített miniDLNA-szerverről rezzenésmentesen (egyelőre csak) full HD filmet nézni.
Ha itt elbukik, akkor nem tudom, mi értelme lesz a 4K-nak? De ez a jövő (holnap) feladata.
Mára ennyi.
Bocs a hosszúért.
Most megyek, és megnézem, hogy telóról hotspotolva hogy mennek a 4K-s youtube demo videók? :D

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.