- sh4d0w: Árnyékos sarok
- bigyo108: A vén PC-Főnix újjászületése
- Kalandor: Elhunyt I. Ferenc pápa
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Ma a Samsung Galaxy S24 FE-re is megérkezett az Android 15-ön alapuló One UI 7.0
- bambano: Bambanő háza tája
Új hozzászólás Aktív témák
-
SP4C3
veterán
válasz
#38075904 #47766 üzenetére
Ha nem érted, akkor tanulj tovább.
Inkább neked kéne olvasgatni kicsit, akár itt a fórumon is, nem belekötni akartam a mondandódba, de az amit írtál az tényleg butaságnak hangzik, valószínűleg az is.
8GB ram mellett a windóz-ra bíztam nemrég a pagefile méretét most 512MB-ot állított be magának, eddig mindig én adtam neki 2048MB-ot kézzel, az meg egy másik dolog, hogy telepítés után ha nem állítod be, akkor indokolatlanul hatalmas méretet igényel magának... Hiberfil-t hol tárolod?
-
SP4C3
veterán
válasz
#38075904 #47761 üzenetére
"SSD arra van hogy pusztoljon, ne kíméld." - Ez így van, ha van rá garancia.
"Mondjuk ha rengeteg 1-2 kb-os file-al bombáznád, na akkor tényleg vége lehet pár év alatt." - Chrome így tesz, nem érdekli. Sőt, szerintem a windóz is.
"Lapozofile pl 8g ramnál 8g írás az ssd-re" - Nettó hülyeség.
"24 giga ramnál már kezd necces lenni a dolog" - Ez meg értelmetlen."Az ha mindenképp szükséges dobd át hdd-re, meg a hiberfilt." - A hiberfilt nem lehet mozgatni, sem a swapfile-t.
-
PeL
addikt
válasz
#38075904 #47761 üzenetére
Erre már semennyi garancia nincs, ismerősömtől kaptam ingyen, mert neki lett egy másik, új. Ez egy 4 éves 64GB-os Samsung 830-as SSD, 80%-os kondíciója van (100% teljesítmény) a 18.21TB írt adatmennyiségtől ami ha jól értesültem a 4 évre vetítve szinte semmi. De azért kímélném továbbra is én is amennyire lehet. A lapozófájlt nem mozgattam át mert akkor tulajdonképp az SSD értelmét is veszítené mert ugyanúgy a lassú HDD kezelné.
-
válasz
#38075904 #47756 üzenetére
"Ha a kezelésben látod a meghajtót, és..."
Nem akarom leállítani és nem akarom szétszedni... Olyat mondj amivel ezek nélkül tudnám megállapítani a lemezek típusát (pl telneten)"Sehol nem irja, hogy ne kezelne a home dinamikus kötetet."
Ezért reméltem hogy van valakinek tapasztalata ezügyben (mert eszerint neked sincs)...
(a google keresés nem egyenlő a tapasztalattal) -
-
válasz
#38075904 #47751 üzenetére
Igen, nem most kell, mert vannak időszakos offline mentések róla az asztalfiókban, de ilyet nem készítek naponta.. A NAS már öreg és ha az kinyiffan akkor a hdd-kről le akarom menteni az időközben létrejött adataimat, de win-ből csak home verziót használok, ezért lett volna kérdés ez a Dynamic volume, de akkor hagyjuk.. Marad a pendriveos live Linux másolásra.
Minden Linux verzió kezeli a dynamikus köteteket, vagy az is válogatós ?
-
válasz
#38075904 #47741 üzenetére
Szerintem ezt nekem szántad..
Úgy látom egyáltalán nem tudja a dinamikus kötetet a home. De valóban nem egy elterjedt dolog, főleg hogy még a leírások, tesztek se említik.. Az emberek se találkoznak soha vele, mert inkább az alaplap (hardweres) Raid 0 v 1 funkcióját használják a win beépített (szoftveres) helyett.
Nekem igazából NAS-ról való mentés esetén kellhet ami linuxos és ott még az se biztos hogy dinamikus kötet kell a raidhez, ezért gondoltam hogy win alatt csak egy ext4fs driver kellene csak a win10-home hoz, de ha dynamic akkor abszolút nem kezelné a hdd-t, inkább egy linux pendriveal készülök elő ha menteni kellene.
(Raid0-ról már átálltam két sima 'alap' típusú kötetre a nason, de nem tudom van-e a diskpart-hoz hasonló valami MC alatt hogy megnézzem a lemezek típusát)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Energiaital topic
- Nemzetbiztonsági aggályok merültek fel a TP-Link kapcsán
- Androidos tablet topic
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Viccrovat
- Gyúrósok ide!
- ASUS routerek
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- Ez lenne a népkártya? Teszten a GeForce RTX 5060 Ti 16 GB
- További aktív témák...
- Sandisk 1TB SD kártya
- Hibátlan - SEAGATE 2TB ST2000DM008 3.5" 7200rpm 256MB SATA merevlemez
- 2 TB 2280 M.2 PCI-E NVME SSD BAZÁR - Samsung, SK Hynix, Kioxia, WD, Micron
- Hozz a Nyuszi Tárolót? Hozzon! Yó áron érdekel? Persze! WD 2TB LILA (WD20PURZ) INGYÉ FOX-al mégjobb?
- Samsung 990 EVO Plus 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4/5.0 x2 - Új - Eladó!
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 7600 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U727 - i3-7GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
- Bomba ár! HP ProBook 6560B - i5-2GEN I 8GB I 480GB SSD I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest