Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19051) BBéci válasza DVlad (#19050) üzenetére


BBéci
titán

Nem merném kijelenteni, hogy az összes lejátszó így viselkedik, de elképzelhető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19052) zozy84


zozy84
senior tag

Véleményeket szeretnék a következőkről.

Monitor Audio BX5
Monitor Audio BX c
Monitor Audio BX fx

A boltban Onkyo 608ast (449 font) ajánlották hozzá és nem a Denon 1911est (380 font).
Azt mondták jobb az onkyo és szebben szól mint a Denon. Ebben lehet valami vagy csak az extra 70 font miatt mondták az Onkyo-t?

A bolt ahol voltam. [link]

És most lenne 20% kedvezmény az erősítőből. az egész 1150 font lenne vagy az körül.

(#19053) ricsik válasza Gianni27 (#18928) üzenetére


ricsik
őstag

Ha megtalálod a megoldást a csúszásra mindenképpen érdekel.

(#19054) zozy84


zozy84
senior tag

Sőt a Denon 1911 csak 320 font!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#19055) BBéci válasza zozy84 (#19052) üzenetére


BBéci
titán

Miért minket kérdezel? Vásárlás előtt úgyis meg kell hallgatnod, bárki bármit mond róluk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19056) zozy84 válasza BBéci (#19055) üzenetére


zozy84
senior tag

Meg hallgatom persze!!! Csak ma találtam ezt a boltot és gondoltam meg kérdezlek titeket. Meg nem hiszem hogy az angol pali úgy tudna elmagyarázni a dolgokat hogy azt meg is értsem, pláne a szakszavakat.

Pl.: H/K 255-t nézegettem de az itt pont nincsen. A másik kettő amit néztem (Denon 1911 meg Onkyo 608) az van. Denon 320 font Onkyo 450 font. Vélemények? Meg fogom hallgatni őket persze de 130 fonttal "jobb" (többet tud) az Onkyo a Denonnál?

Monitor Audiokról meg álltalánosságban kérdeztem mert itt nem nagyon irtok róluk, inkább Polk , "Wederfedél", Mission és társaikról irtok, Monitorokról annyira nem.
És mivel sokkal-sokkal többet tudtok erről a "világról" mint én, ezért kédezlek titeket. (Néha hülyeségeket is)

:R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#19057) szmegma válasza zozy84 (#19056) üzenetére


szmegma
aktív tag

Akkor irok mar egy kicsit a Monitor Audiokrol.
Nekem is MA 5.0-as dobozaim vannak es felelmetesen jok. En sem ismertem, sot vasarlas elott nem is hallottam errol a markarol de miutan forumokon kerdezoskodtem es felvonultattam 8-9 markat, amikbol valasztani akartam, hogy mit veszek egybol a MA-ra es egy masikat emeltek ki. Majd vegul hosszu huza-vona utan a MA lett a nyertes.
Par napja allt ossze nekem is az 5.1 es lenyugozo az a tiszta es reszletezo hangzasvilag amit kepvisel.

Csak ajanlani tudom! ;)

TV: JZ1000

(#19058) zozy84 válasza szmegma (#19057) üzenetére


zozy84
senior tag

:) Köszi a választ.
Milyen MonitorAudio-id vannak? Bx? Erősítőd?
Én Bx 5ös frontokat néztem ki, Bx c centert meg Bxfx-eket hátra. Hátra jobb lenne a Bx 2 ? A bx 2 teszt győztes is.

(#19059) BBéci válasza zozy84 (#19056) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne szólhatna jobban a 608 mint a 1911??? Nem a magyarázattal kel foglalkoznod, hanem a hangjukkal.
Hallgattam Monitor Audio dobozokat, a Bronze sorozat nekem nem tetszett, de még véletlenül sem akarlak lebeszélni róluk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19060) ricsik válasza BBéci (#19059) üzenetére


ricsik
őstag

Netdepón fenn van mindkettő erősítő tesztje. A denoné nagyon seggnyalós fizetett hangvételű. Az onkyo annyira nem. Nehéz eldönteni manapság melyik tesztnek lehet hinni.

(#19061) Tizedes1 válasza krilinn (#19037) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Most lehet, hogy lamer vagyok, de Audioquest kábellel próbáltam, mindkettő forest típusú 1 és 3 méteresek. Az erősítőhöz kapott hdmi kábellel is ugyanígy jártam. ...és a lamer dolog: nincs truehd hanganyagom egyik mkv, blu-ray anyagomon sem, de ettől eltekintve a dts, DD hangot ugyanígy át kell küldenie a kábelnek, ugye?!

tudnál, tudnátok linkelni truehd hanganyaggal valami vidót fullHD-ban?

:R :R

(#19062) szmegma válasza zozy84 (#19058) üzenetére


szmegma
aktív tag

Bronz BR5-os szeriam van es szinten itt kint Angliaban vasaroltam.
Erosito: Sony STR-DA2400ES

Hátra jobb lenne a Bx 2 ? Mire erted, hogy jobb lenne? Minel lenne jobb?
Egyebkent nagyon jo a BX szeria!

TV: JZ1000

(#19063) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok
Lehet hogy leragott csont:
Onkyo SR608 a van valakinek? Meg tudja mondani nekem hogy ha 24p jel megy bele az a TVn hogy jelenik meg? Egy teszten ezert nagyon lehuztak mert allitolag 24p eseten artifaktok jelennek meg a kepen.... ami nalam a nagyon gaz kategoria. (es mindezt ugy hogy eddig istenitettem ezt a modelt :D)

Vasarlas elott vagyok es kicsit elbizonytalanodtam. Az mondjak hogy a hibasodasi rata is eleg magas. Tud errol valaki valamit?
Melyik erosito az amelyik kevesbe hibasodik?

Utolso:
A 608 as integralt vagy diszkret vegfokos?

Koszi
Udv

(#19064) ricsik válasza Z0mbi (#19063) üzenetére


ricsik
őstag

Én is ezen a kérdésen rágódom már egy ideje. Onkyo 608, HK 255/260 vagy Denon 1911.
Még jó hogy csak a rávaló gyűjtésénél tartok.

(#19065) sirfer


sirfer
aktív tag

Sziasztok,

Van vkinek tapasztalata diffúzorok elhelyezésében? A hangfalak mögé kerülnének. 50 X 50 cm-es nagyságúak, a hangfalak (frontok) 1 m magasak.

más :D

Teszteltem a Mentor 6-ot és az Ikon 6-ot is a H/K Stereo Legend erősítőjével és a Denon PMA-1510 AE erősítővel is. Ugyanolyan nehéz összehasonlítani a két erősítőt, mint a 2 hangfalat. Egyszerűen kategóriák vannak közöttük. Csak hallás után azt mondom, hogy a Denon lényegesen jobban "szól" , mint a H/K.
A H/K AVR-760 Stereo módja megközelíti a Denon hangját , itt talán csak hangzásbeli különbségek vannak.
A Dali Mentor 6. és a Dali Ikon 6 MKII szintén nagyon különböző. A Mentor 6 2 napos hallgatása után a visszarakott Ikon 6 erőtlennek tűnik, de itt is csak azt tudom mondani, hogy más kategória.
A diffúzorok elhelyezése után elvileg teljesen kész vagyok, a Dali Ikon 6 MKII a H/K Stereo Legend szetthez került, így a JBL E60 páros eladóvá vált. ;)

(#19066) Möhe


Möhe
addikt

Az onkyo 508-as kikapcsolt állapotában nem engedi át az audio és video jelet?

Bekötésem (HDMi) :

médialejátszó
\
erősítő - TV
/
DVD

tegnap este megakartam nézni egy kis szösszenet,de nem akartam hozzá nagy hangerőt (a tv-é pont elég lett volna) ,de csak a sötét kép fogadott

(#19067) ricsik válasza sirfer (#19065) üzenetére


ricsik
őstag

Valahogy éreztem, hogyha kipróbálod a mentort nem fogod visszaadni ;) Gratula ismét. Jöhetnek a mentorról is a képek ám. :R :C
Mi az a diffúzor? :B

[ Szerkesztve ]

(#19068) xtremetuning válasza sirfer (#19065) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nagyon komoly ismereteket kíván akusztika témában.... én is szenvedek a sajátommal ...
Béci talán tudná a választ...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19069) #09634560 válasza Möhe (#19066) üzenetére


#09634560
törölt tag

De igen, csak be kell menüben kapcsolni a HDMI Tru-t.

(#19070) #09634560 válasza ricsik (#19067) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha fogalmilag kérdezed akkor akusztikailag azt jelenti,hogy a hangot egyrészt szétteriti a direkt hanghullámokat másrészt elnyeli az utána jövő visszhangot,így előnyösen javitja a szoba akusztikáját.

(#19071) ricsik válasza #09634560 (#19070) üzenetére


ricsik
őstag

és tárgyilag?

(#19072) #09634560 válasza Tizedes1 (#19061) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,a hDMI kábel magától értetődően átengedi a normál DD és DTs hangot is.
Nézd meg az oldalon Stevve irásait,ott mintha láttam volna letölthető TrueHD hangganyagot.

(#19073) #09634560 válasza ricsik (#19071) üzenetére


#09634560
törölt tag

1. 2.[3.] De elég sok fajta van.

(#19074) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

Sziasztok!
Szerintetek melyiket vegyem meg?
-Magnat Motion sub 200a vagy esetleg a nagyobbik Magnat Motion Sub 250A
-Jamo SUB 200
-SAL SW 662/BK
Egy 13 m2-es szobába lenne.Főleg zenére és filmre használnám.Ha tudtok mindegyikre írjatok véleményt.

(#19075) #09634560 válasza Z0mbi (#19063) üzenetére


#09634560
törölt tag

'608 as integralt vagy diszkret vegfokos"
Integrált.
Nem hallottam még meghibásodott 608-ról. Attól mondjuk előfordulhat. De elég stabil szerkezetek. Még 1-1 rövidzárat is elvselnek.

(#19076) #09634560 válasza Hopkins_001 (#19074) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen áron adjál ezeket??
Nagyobb Magnat esetleg.

(#19077) Hopkins_001 válasza #09634560 (#19076) üzenetére


Hopkins_001
tag

-Magnat Motion sub 200a 32 ezer
Magnat Motion Sub 250A 41 ezer
-Jamo SUB 200 40 ezer
-SAL SW 662/BK 20 ezer
Ez a sal ér valamit? :))

(#19078) MaTTeS válasza Hopkins_001 (#19077) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nézegess használtpiacot. 2-3 kategóriával nagyobb subokat találsz 40-50ezer Ft között. Pl:
[link] 45 ezer [ilyen van itthon, nagyon szépen szól]
[link] 45 ezer
[link] 42 ezer
[link] 24 ezer
[link] 18 ezer

Amúgy van valakinek tippje, itthon miért nem forgalmazzák már a Yamaha YST-SW515-ös subokat mióta a Westprodukt hozza be a Yamaha termékeket? Csak a 315-öst kapni...

[ Szerkesztve ]

(#19079) zozy84


zozy84
senior tag

Ha elmegyek meghallgatni egy rendszert (erősítő + 5.0) akkor mire figyeljek oda?
Mivel ez lesz az első igazi HM rendszerem ezért gondolom ahogy meghallom a boltban valami BD filmen vagy zenén biztos le fog esni az állam. Persze a boltban a hangzás nem olyan mint itthon nálam, de van valami amire oda kell figyelni? :B

Meg most egy fele akkora szobába kerülne (angliai albérlet papír falakkal) mind amekkorába otthon fog kb 1 év múlva. Gondolom ezért hosszabb kábeleket kell vennem. Ennyi?

(#19080) haarmaan


haarmaan
tag

A Streamaudonál ezt a két hangrendszert rendszert ajánlották az igényeimhez van valakinek ezzekel tapasztalata? A jövö héten megyek meghalgatni öket.

Q Acoustics
[link]
[link]
[link]

MJ Acoustics Xeno
[link]
[link]

Ha valaki halotta már ezeket leithatná a véleményét.
Elöre is kössz.

(#19081) xtremetuning válasza zozy84 (#19079) üzenetére


xtremetuning
addikt

Legfőképp ne 'valami' filmen és zenén hallgasd, hanem olyan 'lehetőleg' eredeti zenei cd-n és blu-rayen, amit kívűlről fújsz, esetleg nagy kedvenced.

Ne egy rendszert nézz meg, hanem többet, hogy legyen viszonyítási alapod.
Ne hagyd magad és a füled befolyásolni az eladó által, a saját szubjektív impresszióidra figyelj, később is te fogod majd a kiválasztott rendszert hallgatni és nem ő.

Nekem anno bárki-bármit mondhatott, csak bólogattam, de magamban el tudtam dönteni tetszik amit hallok, avagy sem.

Figyelj arra, hogy el tudsz e merülni a zenében illetve a filmben, nincs e számodra zavaró felhang, valami, amitől nincs kedved ott ülni és legszivesebben felállnál onnan. Bármi ami unkomfortos a füleidnek, nagy eséllyel otthon sem fog tetszeni.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19082) zozy84 válasza xtremetuning (#19081) üzenetére


zozy84
senior tag

De most nincsen házi-mozi rendszerem csak egy Yamaha soundbar, az meg ugye nem 5.0.

A boltban csak KEF bögreszettek vannak meg MonitorAudio meg pár olyan amiről itt sem írt soha senki.
Zenét meg itt a laptopról hallgatok (eredeti CD-t is) JBL 2.1en.
CD-t majd viszek de filmet vigyek pendrive-on?

Erősítő Onkyo 608 vagy Denon 1911 lesz mert nincs H/K a boltban. www.ssav.com

Monitor Audio Bx 5.0 néztem. Hátra BXFX helyett BX2 jobb választás lenne?

(#19083) xtremetuning válasza zozy84 (#19082) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem csak házimozi rendszered nincsen, hanem könnyű dolgod sem... :(

Amit kinéztél frontnak 5.0 számomra nem tűnik rossznak...bár erről inkább olyan véleményét hallgasd meg, aki már hallotta őket .

A háttereket pedig neked kell eldönteni. Milyen a szoba elrendezése ahol a végleges helyük lesz ?
Egyébként ízlés kérdése, valaki jobban szereti a dipólokat (bxfx), valaki a monitorokat (bx2).
Nekem monitorok vannak itthon, hibátlanul megoldják a feladatukat. És talán könyebb elhelyezni őket.

A Jbl 2.1-et ha normálisan (neutrálisan) hallgatod otthon, alapot képezhet az is sztereó esetében. Ne legyen hangszín kiemelésed neadjisten loudness, stb...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19084) zozy84


zozy84
senior tag

Meg azért nyüglődök ennyit mert a rászánt pénzből a lehető legjobbat akarom megvenni mert utána 5-10 évig az lesz! Nem lesz pénzem mondjuk 2 év múlva lecserélni a 150-200eft-os hang rendzert egy 300eft-osra. De gondolom sokan vannak vele így. :)

Olyan boltot meg mint pl a Streamaudio olyat nem találok itt sehol. Arra gondolok hogy szinte minden nagyobb világ márkát megtalálod egy helyen és ki is lehet próbálni őket.
Múltkor egy boltban már hülyén néztek rám a 300eftos bűdzsémmel. (majd nem milliótól indultak a frontok :DDD )

Tehát ezért kérdezek ennyit. :D :B

(#19085) zozy84 válasza xtremetuning (#19083) üzenetére


zozy84
senior tag

nappali

De most fele akkora a nappalim, de nem tudok várni még egy évet. :DD

(#19086) Hopkins_001 válasza MaTTeS (#19078) üzenetére


Hopkins_001
tag

oké
Amúgy,hogy kell RCA-val összekötni ezeket egy av receiver-el?
Az av receiver-en az output subwoofer-be beledugom és kész?

(#19087) BBéci válasza sirfer (#19065) üzenetére


BBéci
titán

50 centis panelekből legalább 2 darabot kell egymásra tenned, de hárommal is érdemes próbálkozni! A sarkok mindkét falára, tehát a dobozok mögé és mellé is.

(#19086) Denyel
Igen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19088) xtremetuning válasza zozy84 (#19084) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ne már, hogy Londonban az audiofilek hazájában nem találsz boltot...... :O

Inkább kérdezz eggyel többet, mint hogy hülyeséget csinálj...
Én hobbiból végigolvastam ezt a fórumot (is), laknak itt okos, tapasztalt emberek. :R
Tuti lesz megoldás.
Egyébként nézve a leendő szobádat, egyszerű dolgod ott sem lesz... :( (persze szvsz)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19089) BBéci válasza xtremetuning (#19083) üzenetére


BBéci
titán

Üdvözöllek dicső lovag! :D

Rajtad kívül, ebben a topikban - kevesen birtokolnak high-end cuccokat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19090) BBéci válasza haarmaan (#19080) üzenetére


BBéci
titán

Barátomnak Xeno szettet vettünk, Proson szubbal, mert a MJ kicsi lett volna a szobájába.
Hozzáteszem, sok zenét hallgat, kevésbé lényeges számára az akciófilmek lehengerlő hangzása. A Xeno tere és részletezőképessége győzött meg, amikor kiválasztottam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19091) xtremetuning válasza BBéci (#19089) üzenetére


xtremetuning
addikt

Hello Főnök !

Ugyanmár..... szóra sem érdemes :N
Te állandóan tele vagy velük... :DD
És sokkal jobban szeretem a relatíve 'kisebb' pénzből építkező normális embereket, mint az újgazdag, pöffeszkedő p.cs.ket... (tisztelet a kivételnek).

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19092) Hopkins_001 válasza BBéci (#19087) üzenetére


Hopkins_001
tag

Azaz ha mondjuk csak rádiót hallgatom akkor azon subwoofer out-on akkor is van jel?
Mert így "üresben" nem tudom a dB-el értéket állítani a beállításokban.
Nekem most pc-re van kötve dvd bemenetre 2.0 ban. Így is szólni fog?

(#19093) Dorian válasza MaTTeS (#19078) üzenetére


Dorian
félisten

A Heco Vitas 30A-t lájkolom, ilyenem van :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19094) ricsik válasza #09634560 (#19073) üzenetére


ricsik
őstag

Hogy mik vannak! Ma is tanultam valamit :R :DD

(#19095) vtechun válasza Dorian (#19093) üzenetére


vtechun
veterán

nézd már meg a cimkéjén mekkora max teljesítményfelvétel van, köszi!

(#19096) sirfer válasza BBéci (#19087) üzenetére


sirfer
aktív tag

Akkor úgy ,hogy a hangfalak mögött 2 db egymáson (50 cm X 1 m), az oldalfalakon 1-1 db?
Arra is gondoltam, hogy csináltatok nekik vmi egyszerű állványt, hogy ne a falra kelljen felfúrni, így tudnék kísérletezgetni vele. Most csak 2 db van, érdemes ezt próbálgatni ,vagy várjam meg a többit? Ha igen, akkor milyen magasra tegyem?

(#19068) xtremetuning Neked milyen gyakorlati tapasztalatid vannak? Egyáltalán ,hogyan érdemes "teszteln" a hatást?

[ Szerkesztve ]

(#19097) Dorian válasza vtechun (#19095) üzenetére


Dorian
félisten

200W-os. Huszonpár m2-re nekem sok is, de amikor vettem, akciósan ugyanannyiba került, mint a 25cm-es, úgyh miért-ne alapon ezt vettem. Fél hangerőnél feljebb sosem tekertem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19098) xtremetuning válasza sirfer (#19096) üzenetére


xtremetuning
addikt

Első körben : miért érzed, hogy szükséged van rá ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19099) Jampec8686


Jampec8686
csendes tag

hello szeretnék egy kis segítséget kérni ujra. vettem egy sb audigy se 7.1 hangkártyát betettem a gépbe frankón megy felismerte! vettem optikai kábelt meg egy jack optikai átalakíót amit bedugtam a kék színü microfon/digitális jel kimenetbe és az optikai kábelt az erősítő (pioneer vsx d710s) optikai cd 1 bemenetébe.
a sb audigy programján mikor kipipálom az hogy digital output only (gondolom ez az hogy spdifen kimenjen a hang) elmegy a számítógéphangfalból a hang és ilyenkor kellene megszólalni az erősítőre kötött hangfalaknak. de nem szólsz semmi nagy csönd van
pedig az erősítő is oda van állítva amilyen bemenetbe dugtam az optikai kábelt.
szeretnék segítséget kérni hogy mit kell még beállítani v mit rontottam el????????,
hd filmeket szeretnék nézni gépről!

(#19100) sirfer válasza xtremetuning (#19098) üzenetére


sirfer
aktív tag

Csupasz falak, a hangfalakkal szembeni fal üvegfal, oldalfalak is csupaszok. Parketta.
BBéci javaslatára próbálom a szobaakusztikát javítani.

Fotók:
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.