Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18051) BBéci válasza Illusion1010 (#18049) üzenetére


BBéci
titán

Sikerült kiválasztanod a legolcsóbbakat, amiktől jó hangzást nem várhatsz.
A CAV elfogadható, de mélyláda nélkül gyengusz lenne.
Hasonló áron jobbat, használtban kapsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18052) Illusion1010 válasza BBéci (#18051) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Esetleg tudnál hozzá ajánlani egy mély sugárzót?

Te milyen rendszert építenél a legalsó kategóriában, ami még éppen vállalható? Most vonatkoztassunk el az általam megjelölt ártól :)

A segítséget előre is köszönöm :R

(#18053) Illusion1010 válasza BBéci (#18051) üzenetére


Illusion1010
senior tag

ezen használt cuccok közül van ami meg éri az árát? ( sorry, de sajnos nagyon kezdő vagyok a témában)

[link]

[link]

(#18054) BBéci válasza Illusion1010 (#18052) üzenetére


BBéci
titán

A topik fele a belépő kategóriás rendszerekkel foglalkozik, ne kelljen minden nap elismételni ugyanazt. Olvass vissza párszáz hozzászólást!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18055) Illusion1010 válasza BBéci (#18054) üzenetére


Illusion1010
senior tag

rendben :B

(#18056) ricsik válasza BBéci (#18044) üzenetére


ricsik
őstag

Én pl azt fogadom el nehezen, amit az egyik kollega írt, hogy egy gyári BD lejátszó nem ad olyan képet, mint egy DUNE a PC-ből ismert gagyi BD-ROM meghajtójával.
Biztos hogy az elektronika sokat számít, ami nem hiszem hogy rossz lenne egy 60-80e Ft-s BD playerben. De biztos sokat számít a beépített olvasó egység is. Ebből kiindulva nem tudom elhinne, hogy egy 15e forintos PC-s BD-ROM tud annyit, mint egy Player olvasója.
Meg lehet győzni.

(#18057) BBéci válasza ricsik (#18056) üzenetére


BBéci
titán

Az olcsó, 40-70000 forintos BD-játszók lemezmeghajtója semmivel nem jobb minőségű, mint amit Te PC-s BD-ROM-nak nevezel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18058) Vikthor válasza ricsik (#18056) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Anno amikor BD lejátszó volt a kérdés nálam, hogy melyiket vegyem, én is gondolkodtam ezen, aztán valahogy mégis a PS3 mellett döntöttem, mert olcsóbb is volt és még játszani is lehet vele, igaz csak a little big planet van meg promósan, nem vagyok egy nagy ps3 gamer, a lényeg, hogy remek képet és hangot nyerek ki belőle. Egyetlen bajom az van vele, hogy sokat kell várni mire betölti a filmet a lemezről. Ez is filmfüggő erősen persze, ez 40mp-100mp között szokott változni. Szívesen lecserélném emiatt, a PS3-at egy olyan BD-re ami a lemezbetöltés után mondjuk max 10-15mp-t kell csak várni (bár ez is rengeteg véleményem szerint, 1 szó mint 100 a bluray szabvány ebben a tekintetben egy EPIC FAIL).

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18059) Gis86 válasza BBéci (#18048) üzenetére


Gis86
csendes tag

Igaz és köszönöm a válaszokat.

(#18050) BaLee Neked is köszönöm.
:R :R

(#18060) Vikthor válasza BBéci (#18057) üzenetére


Vikthor
nagyúr

gondolkodom a mai napig egy normálisabb Denon BD lejátszó megvásárlása miatt (Denon DBP-1611UD), hátha azok gyorsabban eszik meg a lemezeket, ezt meg tudnád erősíteni?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18061) BBéci válasza Vikthor (#18060) üzenetére


BBéci
titán

Eddig az összes általam kipróbált BD-játszó tetű lassan "bútolt". Állítólag ezen a téren is történtek előrelépések.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18062) ricsik


ricsik
őstag

Soha nincs szó a popcornról, ennyire gáz lenne? Nekem A200 van és nagyon bevált. A Dunénél olcsóbb is. Sokaknak alternatíva lehet.

(#18063) Vikthor válasza BBéci (#18061) üzenetére


Vikthor
nagyúr

múltidőben írtad, tudnál esetleg konkrét márkákkal-típusokkal példálózni? Mennyivel sikerült lejjebb vinniük a betöltést?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18064) Thuglife válasza Vikthor (#18063) üzenetére


Thuglife
senior tag

Én is PS3-at használok, és azt tudom hogy a maga idejében a leggyorsabb Blu-ray lejátszónak számított!

(#18065) BBéci válasza Vikthor (#18063) üzenetére


BBéci
titán

Konkrét számokat, típusokat most nem tudok mondani, majd térjünk vissza rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18066) Integra válasza Vikthor (#18058) üzenetére


Integra
titán

kevés jobban elqrt dolog van ezen a földön mint az optikai meghajtók...
és egyszerűen nem lehet kikoptatni ezeket az életből sajnos. az értékesítési csatorna miatt.
szigorúan szvsz.:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18067) Vikthor válasza Thuglife (#18064) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én csak azt nem értem meg, hogy miért nme lehet mondjuk egy firmware patchel megoldani, hogy ha már van a PS3 főmenüjében eleve lehetőség arra, hogy angol (eredeti nyelv) legyen az audio és a felirat meg magyar és ezzel a tudattal rögtön a film elejére scanneljen az olvasófeje a lejátszónak és kezdje el a filmet és ne pedig a film menüje jöjjön be először... :F Ezzel sztem sok időt értékes mp-t meg lehetne spórolni.

Anno volt egy "vicces" kép az eredeti Mátrix DVD vs. pirate version Matrix DVDRip (nincs tömörítve mégjobban, csak a felesleges FBI warning és a komplex menü kivágása történt meg). Az eredetivel másfél-2 perc volt mire elkezdődött a film, a kalózon meg azonnal... Na melyik motiválta az emberek java részét sztetek?

Jó lenne azt az alig több mint féltucat eredeti kópiáimat úgy élvezni, hogy ne kelljen ilyen ostoba hibákon felidegeskedni.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18068) Vidala válasza Sixkiller6 (#18030) üzenetére


Vidala
senior tag

Úgy látom, én vagyok épp a szolgálatban lévő HK+JBL felelős :)
Szvsz passzolna, mind teljesítményben, mind hangzásban.
Én az AVR 255-mel sztereóban egy pár JBL ES80-ast hallgatok, a nappali+amerikai konyhámban ~35nm-en. Az AVR 2x65W-os sztereóban, amit nem tudok kihajtani, max. házibuliban. A 980-as ugye 2x100W, és az ES90-nek egy hajszállal még az érzékenysége is jobb.
Én ezen az erősítőn az ES30-at hallgattam, nekem bejött a hangzása (többek között ezért is választottam ezt a szériát, még ha egy AVR-el nem is ugyanolyan).

Innentől a többi a te ízléseden fog múlni, mert kinek a pap, kinek a papné, ezért az örök javaslat következik: hallgass meg egyet (s mást) előtte.

Egy jó hi-fi sztereó rendszer sok sorround szettel nemhogy felveszi a versenyt, hanem csúnyán sárga irígységre is tud késztetni, akár térleképzésben is.

CoVboy Forever!

(#18069) Vidala válasza Vikthor (#18067) üzenetére


Vidala
senior tag

A PS3-ra egy barátom használtan veszi, csere-beréli a játékokat (csak néhány ezres/db, és kb ugyanennyiért tovább is passzolja, ha már nem kell). Csak azért ajánlanám, mert akad 1-2 igen jó is, brutál grafikával (már ha szeretsz játszani persze)

Nekem a HK DVD 39-em tud ilyen beállítást: automata indítás a lemez berakása után, a kiválasztott hang és audio sávokon (magyar-magyar). Ugyan ez nem mindig minden lemeznél sikerül, mondjuk a hangsávot eltalálni, de ez lemez függő. Pl. az Aliens magyar dupla lemezes extra változatával még menüből is bajlódtam vagy 3 percet, mire elindult rendesen a flim (nem tudom ki csinálta, de eltiltanám a szakmától)
Nem tudom, hogy a komolyabb BD lejátszók ezzel hogy állnak, de gondolom érdemes keresgélni.

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#18070) kimi02


kimi02
őstag

Már nagyon közel van a hangfal rendelésének az ideje :K
Ez lesz a végleges cuccom :
H/K 445
H/K DVD 39
Gotham 2*2.5
Polk Audio RTI A7 szett
Szerintetek ez milyen szinvonalat képvisel ? Véleményetek az összeállitásról ?

(#18071) Vikthor válasza kimi02 (#18070) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nem kell az SACD-s aranyozott csatis 5.1-es Denon DVD-1940 helyette? :D A kategória egyik legjobbja volt anno...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18072) soma165


soma165
tag

Velodyne CHT-10R
ha kikapcsolom a távirányitoval a mélynyomót akkor is bug
ez éjjszaka ha aludni szeretnék elég zavaró
oda kell menjek és a hátulján lévő főkapcsolóval kell teljesen áramtalanitanom hogy csendben legyen.
hibás sub-ot vettem?
vagy be kellene kötni a subkábelhez kapcsolt test drótot ?
esetleg másik aljzatba dugni a sub tápkábelét?
/erösitő:HK AVR255/

(#18073) schweppes válasza Vidala (#18068) üzenetére


schweppes
csendes tag

Nekem is kb. két hónapja van egy HK3490 erősítőm (2x120W) + két ES100 nappali + konyha amerikásan megoldva cca. 50 m2 és nagyon bejött nekem a cucc! Egyre szebben szól pedig hallgatok mindent :-) Sztem is jó választás! :K

[ Szerkesztve ]

PGA

(#18074) KTTech válasza Thuglife (#18036) üzenetére


KTTech
veterán

Teljesen meg vagyok elégedve az erejével... 50% fölé még nem vittem, mert a 15m2-es szobában már az is sok. A kalibrálás Ha BP-n vagy, meg tudom mutatni, mit tud nálam a "malac" :) mivel a hangfalszettünk azonos, tudsz viszonyítani is.

Viszont az Onkyodban fejlettebb a szobaakusztika-korrekció. Az egyel magasabb szériás Marantzban már ugyanaz van (az NR1501-ben még az M.R.A.C kapott helyet, nem az Audyssey). Az is tény, hogy pont duplája a kimenő teljesítménye a tiednek 8 ohm-on... bár ez hangnyomásban természetesen nem jelent duplázást - sőt... (3dB a különbség)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#18075) czegee


czegee
csendes tag

Hali.
Segítségeteket szeretném kérni.

Tegnap vettem egy Onkyo 5305-ös szettet, amit mostanra sikerült is összeraknom úgy hogy működjön is, viszont van 1 kis problémém.

Az erősítő HDMI-n keresztül csatlakozik a Sony 40EX6000-es Led TV-hez, de sehogy sem tudom elérni hogy a TV műsor hangja az erősítő hangfalain szóljanak.

HDMI outra van kötve TV, és elvileg támogatja az audio return chanel featuret, mégsincs hang.
Beállításokban mind2 eszközön beállítva a HDMI control engedélyezése, a TV látja is az erősítőt, ha bekapcsolom a TV-t bekapcsolja az erősítőt is, ha lekapcsolom lekapcsolja. Tv távirányítóval állítja az erősítő hangerejét, de hang semmi.

Egy PS3 is van kötve (3as HDMI in-re) ott simán működik a dolog és tudom váltogatni hogy csak az erősítő, csak a TV hangfalak, vagy esetleg mind2 szóljon.

A kérdés tehát hogy mi lehet a probléma? Az hogy milyen HDMI kábellel van összekötve az erősítő a TV-vel számít valamit?

És még egy bonusz kérdés: a beállításokban van egy ilyen menüpont hogy crossover és alapjáraton 120 Hz. Ezzel kell babrálni valamit, vagy jó úgy ahogy van.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#18076) Festina86 válasza czegee (#18075) üzenetére


Festina86
tag

Szerintem a helyes bekötési sorrend a következő: ps3 hdmi-vel az erősítőbe, erősítő hdmi-vel a tv-be, és a tv optikai kimenete összekötve az erősítő optikai bemenetével. Ezt a hdmi-s bekötésed nem értettem csak az 1.4-es hdmi képes egyszerre küldeni a jelet az erősítőből és levenni a tv hangját ha jól tudom. Nem vagyok szaki, csak megpróbáltam gyors segíteni, de majd az okosabbak megmondják.

(#18077) czegee válasza Festina86 (#18076) üzenetére


czegee
csendes tag

Köszi szépen a gyorsválaszt.
Igen az 1.4 képes erre, és 1.4-es csatlakozó is van a TV-n és az erősítőn is., a kérdésem az hogy van ezekhez külön 1.4-es hdmi kábel is? (hülye kérdés tudom)

(#18078) czegee


czegee
csendes tag

Ja és még egy kezdő kérdés, eddig ilyen dvd lejátszós egybe szettem volt, a szekrény mögötti kábelezgetés elkerülése miatt most az ahhoz adott hangfal kábeleket használtam az Onkyo hangfalakhoz, tehát csak lehúztam a régi hangfalat és rákötöttem az újat. Ezzel minőségromlás járhat? Vagy azok a kábelek nem csak nekem laikusnak tűntek teljesen ugyanolyannak, és tényleg mind1 melyiket használom.

(#18079) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Köszönök minden segítséget!

Ma jön az Onkyo TX-SR608 és a Dune Prime 3.0. :K

Viszont a háttérsugárzót mégis lecserélném.
Front Magnat vector needle 200/320W 90db 4ohm 20-35.000Hz
Center Magnat vector 80/100W 35-25.000hz 4 ohm
Sub Magnat Alpha 38A

Melyik lehetne szerintetek, mint háttér? :

http://elektronika.vatera.hu/hangfal_hangrendszer/magnat_profi_hangfalpar_130_210w_fekete_szinu_185799903.html

http://elektronika.vatera.hu/hangfal_hangrendszer/magnat_vintage_410_hangfalpar_allvany_187401885.html

http://elektronika.vatera.hu/hangfal_hangrendszer/magnat_vector_needle_11_hangsugarzo_par_187077815.html

Tudom, hogy az egyik front, de magnatból csak ezeket találtam.
Nyugodtan kövezzetek meg, ha hülyeség lenne bármelyik! :C

[ Szerkesztve ]

(#18080) Tizedes1 válasza Tizedes1 (#18079) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Bocs, mintha nem tudnám, hogy kell :Y :W :K
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18081) Thuglife válasza Tizedes1 (#18079) üzenetére


Thuglife
senior tag

Te ennyire elvakult Magnat párti vagy? Vagy azok már megvoltak régebb óta?
De ha csak ezek közül akarsz választani akkor vectort venném háttérnek is, mert a front is az a család.

U.i.: Légyszi használd a link gombot máskor, nem egy nagy ördöngősség

Ok, látom javítottad:)

[ Szerkesztve ]

(#18082) Tizedes1 válasza Thuglife (#18081) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Ahogy írod, már megvoltak frontok.
Egy Sony 2 utast cseréltem le egy vékonyabb vectorra, az ezüstre:
[link]
majd ezt eladtam 5éve és idén vettem egy (a 7es kép) [link]

De most akkor Te mit ajánlanál?
Cserélni nem cserélek se frontot, se centert, mert az én igényeimet tökéletesen kielégítik.

Köszi a tanácsot :K

(#18083) Festina86 válasza czegee (#18077) üzenetére


Festina86
tag

Igen, létezik külön 1.4 hdmi kábel. Szerintem ez lehet a gond nálad, én úgy tudom mindennek 1.4-esnek kell lennie ahhoz hogy kihasználd. Nekem nem ilyen a tv-m, úgyhogy csak tippelek, de majd szerintem lesz aki biztosan tudja. Én az onkyo saját kábeleit használnám ha volt hozzá. Hangfal kábelek közt nagyon sok a különbség hangzásban, bár lehet nagyobb árkategóriájú termékeknél számít igazán.

(#18084) #09634560 válasza czegee (#18075) üzenetére


#09634560
törölt tag

A tévé hátuljába is oda kell dugni a HDMI-t ahol oda van irva hogy ARC és az erősitő távirányitójának tv/cd gombjának megnyomásával szólal meg.Ha nem ilyen a tévéd akkor nem müködik. Nyugodtan hagyhatod a keresztváltási frekvenciát(crossovert) 120 Hz-en. 1.4 vagy High speed feliratú HDMI kábeleket használj. Nem tudom milyen kábelek voltak előzőleg így ebben csak annyit tudok tanácsolni,hogy ha vékonyabbak akkor nem árt vastagabbra cserélned azokat,mivel a legtöbb egybeszetthez <1.5 kábeleket adtak.

[ Szerkesztve ]

(#18085) czegee válasza #09634560 (#18084) üzenetére


czegee
csendes tag

Kösz a helpet, meló után meg nézem akkor hogy mi a helyzet. A HDMI kábelem az High speed-es mindegyik akkor azzal nem lesz gond elvileg. Valamint akkor ha jól értem, ha nincs ARC-s HDMI csatlakozó a TVn akkor optikai kábellel kell összekötnöm. Azt hogy abból milyet veszek az mind1?

(#18086) #09634560 válasza czegee (#18085) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,ha nincs ARC-s HDMI 1.4-es csatlakozó -legtöbbször a 2. szokott az lenni- akkor Toslink tipusú (tehát sima és nem jack dugós) optikai kábelt kell venned.megfelelő hosszút hogy ne nagyon törjön.

[ Szerkesztve ]

(#18087) Sea Edge válasza Festina86 (#18083) üzenetére


Sea Edge
tag

Nincsen 1.4-es hdmi kabel.
5 fajta hdmi kabel van.
Standard, High Speed, Standard with Ethernet, High Speed with Ethernet es Standard Automotive.

www.hdmi.org

(#18088) Jozi válasza #09634560 (#17936) üzenetére


Jozi
tag

Mélysugárzóból miért nem ajánlod a lefelé sugárzót, Yamaha YST-SW315 néztem ki de elbizonytalanítottál, nem tudom milyen hátrányt okoz ez. JBL E150p jobb választás lenne ?

Üdv

(#18089) #09634560 válasza Jozi (#18088) üzenetére


#09634560
törölt tag

Te nyugodtan veheted a lefelé sugárzót,ha nem panelban laksz.Az emlitett hsz.-ban Palapo-nak csak a panel miatt nem javasoltam a lefelé sugárzót.De neked kis szobában teljesen jó választás. Megjegyzem 120 watt az kb. 12-16nm.re elég. Az emlitett JBL nagyobb,akár 25nm. szobában is jól teljesit. Szerintem.

(#18090) BaLee válasza Sea Edge (#18087) üzenetére


BaLee
addikt

Ez szerintetek milyen kábel, honnan tudom kideríteni, hogy High Speed vagy nem? Illetve Standard nem viszi el az 1080p-t vagy hogy van ez?

[link]

(#18091) #09634560 válasza Sea Edge (#18087) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azért egypár bolt polcain virit az 1.4 felirat HDMI kábeleknél,Festina86 biztosan arra gondolt.Azok valójában High Speed kábelek lehetnek.

(#18092) BBéci válasza Jozi (#18088) üzenetére


BBéci
titán

Ízlés dolga, nekem nem tetszenek a lefelé sugárzók. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18093) BBéci válasza BaLee (#18090) üzenetére


BBéci
titán

Az szinte biztosan nem hájszpídes, ennyiért nem szoktak olyat adni 5 méter fölött.
Például QED-ből idén őszig nem is létezett 5 méternél hosszabb High Speed kábel, pedig a legelismertebbek közé tartozó cég.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18094) madgie válasza #09634560 (#18089) üzenetére


madgie
titán

Panelban mé' nem jó? Az alsó szomszédok miatt? (nálunk pont átjáró van alattunk, így talán egyszer előnye is van? :D)

(#18095) BBéci válasza Sea Edge (#18087) üzenetére


BBéci
titán

Jó lenne, ha nem tájékoztatnád félre a társaságot!!!
Idézet az általad linkelt oldalról:
"latest HDMI Specification Version 1.4 features, such as HDMI Ethernet Channel, Audio Return Channel, 3D, 4K and Content Type."
HOPPÁ!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18096) #09634560 válasza madgie (#18094) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen. Vékonyabb panelban erősebben lehallatszik. Pincébe is,ezt kipróbáltuk.(Igaz a 2 között volt kis teljesitmény és méretkülönbség is,az is dominálhatott.)

[ Szerkesztve ]

(#18097) BaLee válasza BBéci (#18093) üzenetére


BaLee
addikt

Értem, és ez miben nyilvánul meg?

Gondok lehetnek az 1080p-s hang és kép átvitellel?

Mert a fentebb linken fel van sorolva, hogy van Standard meg High Speed kábel de a különbségről nem írnak.

(#18098) BBéci válasza BaLee (#18097) üzenetére


BBéci
titán

Keresgélj a HDMI oldalán, mindent leírnak, van FAQ is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18099) #09634560 válasza BaLee (#18097) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha gond van akkor no kép és hang,kockásodik,szétesik szóval nincs kis,csak nagy hiba. Már az 1080p-t a 1.0 profil is átvitte,az 1.2 nagyobb sávszélességet tesz lehetővé,még nem HD hangátvitellel,ere a 1.3 képes. Amit linkeltél az csak 1.2.

[ Szerkesztve ]

(#18100) Sea Edge válasza BBéci (#18095) üzenetére


Sea Edge
tag

Talan nem csak azt a fel mondatot kellene nezni a szovegkornyezetbol kiemelve.

"The CTS Version 1.4. is the latest version of the Compliance Test Specification which contains technical criteria and tests that all HDMI-enabled products must satisfy.
The CTS covers compliance testing for the latest HDMI Specification Version 1.4 features, such as HDMI Ethernet Channel, Audio Return Channel, 3D, 4K and Content Type."

na meg:

"Adopters will no longer be allowed to use HDMI specification version numbers in the labeling, packaging or promotion of their HDMI-compliant products. In the case of cable products, these restrictions are effective immediately."

HDMI Version Numbers Banned By Licensing Body: No More HDMI 1.4

"For HDMI cables, a grace period of one year was given to HDMI cable manufacturers and distributors to remove the offending descriptions, which means that as of 18th of November 2010, any HDMI cables that bear HDMI version numbers will actually infringe the trademark."

l2r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.