Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19401) kisbuba válasza Thuglife (#6419) üzenetére


kisbuba
tag

Szia!

Még egy kérdésem lenne a KEF C4-vel kapcsolatban, hogy tudja-e az automata kikapcsolást? :F

(#19402) xtremetuning válasza sirfer (#19399) üzenetére


xtremetuning
addikt

Szvsz ne erőltesd.
Nyomass inkább egy kis zenét neki, arra való...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19403) python1 válasza xtremetuning (#19400) üzenetére


python1
veterán

Én sem sok olyan frontot halottam még amik tudták volna a 40-et.
Subládának is jó nagynak kell lenni ahhoz,hogy leadja na meg jó nagy erős elektronika hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#19404) xtremetuning válasza python1 (#19403) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én hallok néha-néha...
De hogy Béci papánál van most ilyesmi, azt nem tudtam.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19405) python1 válasza grabber (#19398) üzenetére


python1
veterán

Hali!Nekem is volt Yamaha erősítőm csak 530-as.Maxon is tudod nyomatni semmi baja nem lesz egyiknek sem, de azért ésszerű keretek között nyomasd.Nekem jó gyengének tűnt akkor az 530-as.
Neked,hogy muzsikál a 430 Videoton kombó?
xtremetuning:Gondolom jó nagy combos hangfalak lehettek! :Y

[ Szerkesztve ]

(#19406) xtremetuning válasza muzsikpeti (#19382) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor nézd meg ezt

Van egy-két név itt is.... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19407) xtremetuning válasza python1 (#19405) üzenetére


xtremetuning
addikt

Hááát cipelni nem egy élmény az tuti...
De hallgatni... :DD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19408) grabber válasza python1 (#19405) üzenetére


grabber
addikt

Majd ha egyszer napközben hazaérek beszámolok.Igazából a szoba nem teszi lehetővég,hogy szimmetrikusan helyezzem el a két hangfalat és ez zavar most a legjobban.
Tényleg nem tudok még semmit sem mondani,de más mint a Tv hangszórója :)

(#19409) spae válasza BBéci (#19334) üzenetére


spae
aktív tag

Bocs, megint én vagyok!

Fejlemények vannak. Rádugtam a hátsó bemenetre egy mp3 lejátszót, és kirakta a hangot a hátsó hangfalakra! Tehát a bemenet, és a kimenete is jó az erősítőnek! Akkor a hangkártya(ák) rosszak?! Ugye?

(#19410) python1 válasza grabber (#19408) üzenetére


python1
veterán

Az biztos!

Igazából kisebb hangfalakra van subbal megfűszerezve.Majd ha egyszer lesz rá alkalmad próbáld ki lehet,hogy a hangfal elhelyezési problémád is megoldódna.lényeges a jó szimmetrikusan elhelyezett hangfal a tökéletes hangkép miatt!

(#19411) python1 válasza spae (#19409) üzenetére


python1
veterán

Nem!
Beállítási probléma!Ritkaság lenne ha mindkét hangkeltő a pc-be kimenne.

Ja igen az erősítőd nem tudja dekódolni a digitális hangot mivel,hogy nincs bemeneted!De semmi gáz, jó hangkártya beállítással semmivel sem lesz rosszabb a hangzás minőség.

[ Szerkesztve ]

(#19412) BBéci válasza xtremetuning (#19404) üzenetére


BBéci
titán

Saját Quadral Aurumjaim voltak hozzákötve, mind az 5 dobozt Large-nak mérte az erősítő, amivel elégedett voltam. Még mindig nálam van a Velodyne SPL1200 Ultra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19413) python1 válasza BBéci (#19412) üzenetére


python1
veterán

Ja így már mindent meg is magyaráztál!

a cuccnak :R

[ Szerkesztve ]

(#19414) xtremetuning válasza BBéci (#19412) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pontosan melyik típus van neked ? Jöhet priviben is.... :))

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#19415) ricsik válasza kisbuba (#19401) üzenetére


ricsik
őstag

Igen tud.

(#19416) bozont válasza spae (#19409) üzenetére


bozont
veterán

Nem tudom próbáltad-e, de a hátsó hangfalak kábelét ne a rear out-ba, hanem a side out-ba dugd. Az én Asus Xonar kártyámon is így működik analóg kimenetnél.

(#19417) python1 válasza bozont (#19416) üzenetére


python1
veterán

Éppen írni akartam!Nekem is így működött :)

(#19418) kezdocske


kezdocske
csendes tag

Sziasztok!

Évek óta szeretném magamat és családomat meglepni egy házimozi rendszerrel, azonban minden évben eltántorít a hozzá nem értésem...

Fórumot olvasva remélem, hogy idén ha nem is fogom megtanulni, de segítetek kiválasztani a tutit:

körülmények:
- 200 eFt-ot szánnék rá (de ha nagyon kell kicsit fölé is mehetünk, de az én hallásommal minek? :)
- helység 5x8,5 m, de ebből 5x4 amit "körbe venne" a hangfalszett, a többi konyha+étkező. Belmagasság: 5x4-nél galária (~5,5m), a konyhánál csak 2,7m
- kábelek a hátsó hangfalakhoz a falban (1,5 mm piros-fekete), nem nagyon lehet cserélni
- házimozira használnám (90%-ban)
- panasonic CRT-s tv van jelenleg, ezt 1-2 év múlva HD-s LED vagy Plazmára cserélném
- Panasonic DVD felvevő-lejátszó HDD-s (DMR, 2 éves) szintén van jelenleg
- szomszédban, nálunk is kisgyerek, fal hangszigetelése kritikán aluli (basszus miatt fontos lehet)
- szomszéddal közös falon a falnak háttal van a tv (és a többi)
- erősítő tudjon rádiót is
- ne kelljen 5 éven belül lecserélnem a cuccot (audiofil sose leszek)

Amit kinéztem:
- Onkyo TX-SR 308
- Jamo S 426 HCS 3
- Jamo SUB 210

Szerintetek mennyire passzolnak a fenti cuccok egymáshoz, ill. a körülményekhez? Van jobb ötletetek? (Onkyo márka 95%-ban el van döntve, bármi más változhat...)

Köszi a segítséget mindenkinek előre is!

Üdv.
Kezdőcske

(#19419) python1 válasza kezdocske (#19418) üzenetére


python1
veterán

Szerintem az Onkyo tuti!
Ehhez az erősítőhöz ez a hangfal család tökéletes választás.Ne változtass rajta!
Még jó kábelek és elrendezés és irány a mozi!

[ Szerkesztve ]

(#19420) KTTech válasza sirfer (#19399) üzenetére


KTTech
veterán

A frekis részt ÉN nem erőltetném... simán ki lehet nyírni vele bármilyen hangfalat (tapasztalat... itt nem nagyon vannak 1200W terhelhetőségű 3 utas cuccok, de hangosítástechnikában nem ritka. 300W-os erősítővel nyírtam ki a magasat... és nem volt túlságosan hajtva, jó, ha 35W körül ment, csak épp elfelejtettem a limitert, amit előzőleg szépen belőttem meghalás előtti értékre...). Az 1KHz-es jellel is csak óvatosan. Kopp hangerőn semmiképpen...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19421) Thuglife válasza kisbuba (#19401) üzenetére


Thuglife
senior tag

Igen.. Standby-on van nálam is, kb 15-20 perc kell amíg kikapcsoljon magától használat után...

(#19422) python1 válasza KTTech (#19420) üzenetére


python1
veterán

Régebben nálam is sorba mentek ki a magasak.Könnyen ki lehet rossz beállítással lőni őket!Mondjuk eqvalizer-rel toltam ,tolom.

(#19423) evko


evko
aktív tag

Pár hsz-el ez előtt kérdeztem... Valaki tudna hozzászólni? :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#19424) ricsik válasza evko (#19423) üzenetére


ricsik
őstag

Várj türelemmel, ha tud valaki érdemben hozzászólni, megkapod a választ, ha nem kapsz választ csak azért nem, mert senki sem tud segíteni benne.

(#19425) ricsik válasza kezdocske (#19418) üzenetére


ricsik
őstag

Itt páran úgy vélik hogy a Jamo nem igazán hifi kategória, pláne nem az említett hangfal. Rengetegszer elhangzott, hogy ár érték arányban a Mission szett a nyerő, még a keretedbe is beleférne, később majd veszel mellé egy Kef C4-et ha úgy érzed. Jamonál csak jobban járhatsz ezzel a megoldással.

(#19426) szmegma válasza python1 (#19397) üzenetére


szmegma
aktív tag

Ertem. 6ohmosak a dobozok mind. Akkor erdemes atallitani 4ohmra? Lassan fel eve 8 ohmon futott az erosito.

TV: JZ1000

(#19427) spae válasza python1 (#19411) üzenetére


spae
aktív tag

Mit tudok itt rosszul beállítani? Mindent átnéztem már ezerszer!
(Olvastam, hogy a Live nem szól csak stereoban win7 alatt, az alaplapival kapcsolatban szintén olvastam problémákat!)

(#19428) spae válasza bozont (#19416) üzenetére


spae
aktív tag

Azt hiszem néztem, de megnézem holnap még 1x!

(#19429) bozont válasza spae (#19427) üzenetére


bozont
veterán

Az csak arra vonatkozik ha SPDIF kimenetet használsz (de arra is van már megoldás), analóg kimenetnél nincs gond az 5.1 hanggal (ha jól rémlik te is így használod).

[ Szerkesztve ]

(#19430) kezdocske válasza ricsik (#19425) üzenetére


kezdocske
csendes tag

Először is köszi!

Úgy érted, hogy akár mélyládát ne is vegyek most csak később? Addig elleszek nélküle is?

Nem lenne jobb ugyanolyan márkájú hangfalszett és mélyláda? (Pl. (pl. KEF C5 5.0+KEF C4, vagy mission ms8 + MV cinema pack) (vagy most bizonyítottam, hogy kezdő vagyok? :)_ )

(#19431) Palapo válasza Vidala (#19297) üzenetére


Palapo
aktív tag

Találtam is 650ft/m-ért a streamaudionál. [link] [link] Ezek közül melyik a jobb? Van köztük valami különbség?
Akkor a banándugó majd januárban lesz aktuális. Saját kezüleg is meglehet csinálni a hangfal kábel összeszerelését a banándugóval?
A "legolcsóbb" dipól. Hát,igen. Ez is felejtős egy darabig.
Nálad hogy van,akkor elhelyezve a két hátsó hangfal? 45fokban? Inkább feléd van irányulva vagy a tv felé?
Köszi a sok infót! :R

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#19432) KTTech válasza kezdocske (#19430) üzenetére


KTTech
veterán

Én a Mission Mv Cinemapackot használom a KEF C4-el :) Jó párosítás :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19433) BBéci válasza kezdocske (#19418) üzenetére


BBéci
titán

Nekem Jamo S ingyen sem kellene, rémes a hangja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19434) BBéci válasza kezdocske (#19430) üzenetére


BBéci
titán

Azt bizonyítottad, hogy figyelmetlenül olvastad az első hozzászólást.:K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19435) spae válasza bozont (#19429) üzenetére


spae
aktív tag

Analóggal szeretném, de a hátsó nem szól!

(#19436) zozy84


zozy84
senior tag

Ma sikeresen elköltöttem a házimozi árát motoros felszerélsekre. (Alpinestars verseny bőr ruha , verseny kesztyü meg ilyenek) szóval tényleg elöbb bemegyek majd február elején a Streamaudioba hallgatózni és majd utána veszek valamit.
Ma egy nagy műszaki cikkes boltban (Currys) láttam, hogy nyílt hifis szoba és tele volt Onkyo meg Pioneer cuccokkal, és ott szólt 2 db KEF IQ70es. Nekem naaaagyon tetszettek!! :D Valami rock zene ment éppen de nagyon szépen szóltak. Én nem is gondoltam , hogy sub nélkül ilyen mélyet tud. :) :C

De voltak még wederfedelek is de csak 10.3asok.

(#19437) BBéci válasza Palapo (#19431) üzenetére


BBéci
titán

Kábel ügyben hallgass a Streames fiúkra, biztosan azt fogják ajánlani, ami a rendszeredbe jobban illik.
A linkelt dipólok bőven megérik az árukat, ha beruházol egy párra, garantáltan fülig érő szájjal fogsz mozizni a következő néhány évben.

(#19436) zozy84
Képzeld el, milyen lehet az IQ90 mélyhangja! Zenére nem is kell annál több.

(#19435) spae
Keríts valaki hozzáértőt, aki megnézi a beállításokat, vagy vegyél egy médialejátszót!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19438) zozy84 válasza BBéci (#19437) üzenetére


zozy84
senior tag

Monitor Audio Bxfx-eknél jobbak?
Vagy nem érzékelhető különbség? (5eft a különbség köztük)

Húúú ne is mond! :DDD Tisztára "transzba" estem úgy hallgattam meg nézegettem őket. :DD Mondjuk 250eft körül van az 5.0ás rendszer és akkor még nincs erősítőm meg kábelek meg sub. Itt asszem 700font volt a pár.

[ Szerkesztve ]

(#19439) BBéci válasza zozy84 (#19438) üzenetére


BBéci
titán

1. Nekem a Bronzok hangja nem tetszik.
2. A BXFX felépítését, hangszóró elrendezését nem tartom igazán jónak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19440) ToxLee


ToxLee
őstag

Itt kinek van Dali Concept 6 frontja?

(#19441) kezdocske válasza BBéci (#19434) üzenetére


kezdocske
csendes tag

Elolvstam az elsőt hozzászólást újra: veszek mélyládát a hangfalszettel együtt. Köszönöm!

(#19442) MaTTeS válasza ToxLee (#19440) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Doriannak van, asszem.

(#19443) ricsik válasza ToxLee (#19440) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem is az van.

(#19444) ricsik válasza kezdocske (#19430) üzenetére


ricsik
őstag

Ha belefér a keretbe vegyél egyből mélynyomót is, a mozizás úgy az igazi, de nélküle is lehet élvezni ha most nem fussa. A kábelek árát se hagyd ki a kalkulációdból. Érdemes azért valamivel jobbat venni az alapnál. Nekem 600Ft / m, de elég fos :DDD .
Mélyládából lehet választani más márkából is, csak az 5.0-át érdemes egy családból.
Én majdnem a Jamo nagytesót az S606-ot vettem meg, szerintem egyedüli vagyok itt az akinek tetszett a hangja, de amit néztél az sehol nincs a 606-hoz képest. Azért inkább a Mission, sokaknak van ilyen a fórumon, lehet nem véletlen.

(#19445) Dorian válasza MaTTeS (#19442) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, nekem Dali C6 van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19446) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok
No most hogy megvan az sr608, normalis tv, normalis hangfal...mostmar csak normalis hangfal kabel kellene.
Kerdes van e valakinek tippje. Itt most nem arrol akarok beszelgetest hogy miert TaraLabs Airt vegyek 5 misiert...egy parat hanem ehez a szetthez egy jo ar/ertek aranyu kabelt :)
a hangszorok 125W ot birnak ezt figyelembeveve nem tom milyen keresztmetszetre lenne szukseg. 2.5mm2 re gondoltam. (most is az van) Szerintem az eleg lenne. vagy nem?
Ezustozott moka mennyit szamit?
Milyen legyen a vege? Mivel sajnos az europaban forgalmazott onkyo-k nem banandugosak igy arra gondoltam hogy csak befuttatom a veguket onnal. Vagy azt nem kellene? Hangszoro oldalon lehetne banan rajta vagy saru. Meg kitalalom. (a hangfalak arban kb 180K ba voltak sub nelkul csak hogy tudjunk mihez tartani...tehat nem B&W nautilus direkt :D)
Egyeb tippek?
Koszi
Udv

(#19447) Winzsolt válasza Z0mbi (#19446) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

az erősítő banánjából nem lehet kiszedni a műanyag pöcköt? :B és akkor banándugós.

(#19448) Dorian válasza Winzsolt (#19447) üzenetére


Dorian
félisten

:C :DD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19449) Z0mbi válasza Winzsolt (#19447) üzenetére


Z0mbi
senior tag

hehe nem tom. Igazibol azt sem ertem hogy ez az europaiban miert tiltott. Sok gyarto csinalja ezt. :( Valaki tudja miert?

(#19450) Warter válasza Vidala (#19362) üzenetére


Warter
őstag

Elsőre nem értettem, hogy mire utalsz, aztán leesett. Igazándiból ez több lépcsős döntés volt, pl benne volt, hogy kéne a hálóba is egy szerkezet illetve, hogy az Asus nem játszik le HD hangokat és az erősítő+hangfalak megvétele után erre is van lehetőség. Aztán az is, hogy nincs otthon se cd, se blueray lejátszó és néha jól jönne. Szóval ezek mind közrejátszattak abban, hogy beterveztem egy Dune-t a nappaliba és az Asus költözik a hálóba. :)

sirfer: Még szerencse, hogy szétfagyott a lejátszó, így még véletlenül se sikerült kárt csinálni. Körbe is nézek, hogy hogyan működnek ezek a CD-k.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.