Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18751) Old FatBoy válasza Vidala (#18749) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Köszönöm a Segítségedet!
Elolvastam az első hozzászólást sőt még jó párat ezenkívűl is ráadásul hetek óta figyelemel kísérem a topicot.
Nem vagyok egy technikai zseni de én mégis ragaszkodom ennél az erősítőnél a 6ohmos hangsugárzókhoz mert szerintem ehez ez az ideális.
A jelenlegi Orion HS288-ast is azért cserélném le mert egyrészt 8ohmos másrészt 40wattos és az idő is elszállt már felette és nem tetszik az sem,hogy a hangerőt nagyon fel kell tekernem.
Sajnos csak 50 000Ft áll a rendelkezésemre erre a műveletre/abból is 30 kölcsön/ és jónak tűnt a jamo s708-as ezért az árért ráadásúl falubeli árulja.
Ehez kértem a segítségeteket mert azt hittem ez a fórum erre van kitalálva.
Nem kioktatást hanem segítséget!
Jól esett volna kettőnél több vélemény is de eddig sajnos nem kaptam meg.
Kénytelen leszek a fülemre bízni a választást csak hát elég macerás/nem hiszem,hogy a tulaj elhozná nekem egy próbára/.
De azért még bízom hátha valaki reagál a hozzászólásomra:[link]
Senkit nem akarok megbántani de lehetőleg olyanok írjanak akik érdemben tudnak nyilatkozni az alapkérdéshez:Onkyo TX SR-308-Jamo s708 hogyan passzol?
Köszönettel:
Fati :))

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#18752) Vidala válasza G4ga (#18750) üzenetére


Vidala
senior tag

Nehéz ügy, csak DVD lejátszó jöhet szóba? (Nem mintha másból könnyebb lenne).

Drágább lesz a hús, mint a leves!
Hirtelen a legolcsóbb, amit találtam egy Cambridge Audio DVD-99 60K
Nekem egy Harman Kardon DVD 39-em van, amin szintén van (már csak használtan kapható, kb. 40K körül, új ára 100K körül volt).

Az a baj, hogy manapság már digitális kimenetre bízzák (optikai, koax, HDMI) a többcsatornás hangátvitelt. Ezek a készülékek pedig nem nem csak azért drágábbak, mert van rajtuk sokcsatornás analóg kimenet, hanem csak inkább annak a következménye, hogy DVD-Audio-t és/vagy SACD-t is lejátszanak, annak pedig megkérik az árát.
Erre pedig csak akkor buzdítanálak, ha a hangszettedet is cserélnéd, mert ezen még egy normál CD-ben is igen sok tartalék bennragad.

A használtpiacot kéne átnézned, hátha ott akad valami elfogadható áron.

Persze lehet, hogy a többiek tudnak még valamit (legalábbis szurkolok érte).

CoVboy Forever!

(#18753) #09634560 válasza Old FatBoy (#18748) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem mindenképpen: azt irtam:"te tudod".
92 már valóban jó érték de sem ennek,sem az Ohmok számának a hangminőséghez semmi köze. Ezek csak tájékoztató adatok.Nem csak ezek alapján irok. JBL ES érzékenysége pl 91watt 8 ohm és a hangereje, +a minősége fényévekkel megelőzi a studio bármelyik tagját.Vagy a Dali Mentor is 6 Ohmos és 92 db érzékenységű. Mégis magasan jobb minden tekintetben -és ez nem kifejezés rá.
Ismerem az Onkyo, ezenfelül a Pioner,Denon,Sony,H/K és egykét Yamaha erősitőket,hangjukat is hallottam 308-608-ig és majdnem az összes 06 sorozatot, tehát nem a levegőbe beszélek. Ha már itt tartunk:a 308-as 310 wattot képes felvenni,amiből hasznosulhat max 240 watt.Ugyanezen az áron az 507-es 380 wattot tud ebből kb 300 hasznosul,és kb az 508 20 ezerrel többért már 450 wattot vesz amiből 390 wattot használ hangositásra.Tehát ha a hangosságra utazol,mi tartott vissza az 507 vagy a 308-tól?
Egyet leszögezhetünk:ha elolvastad az 1 sz hozzászólást rájöhettél volna:NINCS 6 OHMOS ERŐSITŐ!! Csak annyi impedanciára adják meg az értékeket. 4(!) ohmig köthetsz rá hangfalakat, semmi baja sem lesz, mivel az erősitő forrásként viselkedik és a maiak nem érzékenyek rá nem úgy,mint a régi csöves erősitők.
Ezeket nem azért irtam hogy vitát vagy veszekedést szítsak kettőnk párbeszédében:ezek tények és ismeretek.Én átadom őket,te vagy hasznositod,vagy nem.

(#18754) Vidala válasza Old FatBoy (#18751) üzenetére


Vidala
senior tag

Szerintem itt mindenki próbál segíteni, de tapasztalatom szerint, ha alapvetően egyezik a véleményünk, akkor nem küldünk :K fejeket minden hozzászólást követően, mert úgy elég bután nézne ki a topik külleme. :))

Nem tudom, hol akadtatok el pontosan Sancival, mert a linket hozzászólás már csak egy sokadik, a korábbiakat nem találom hirtelen.

Az s708-ról itt találtam hirtelen egy kis technikai leírást, éppen 6 ohm-ot mond. :U

Egyébiránt, ha falubeli az eladó, akkor simán átvinném az erősítőm hozzá, és egy jó kis melegítő ital mellett meghallgatva, mindjárt meg tudnád állapítani, hogy mennyire illenek össze.

Szerk:
Bocs Sanci, hogy bele vau-vau, de nem bírtam magammal. :)

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#18755) #09634560 válasza Old FatBoy (#18751) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én kerestem de 40 ezer alatt nem találtam. 60 ezerért szerintem sokkal jobb alternativa az LG BD390 ami BD-játszó és Médiajátszó egyben.bár a vidala által ajánlott lejátszó is nagyon jó,de átlagigényeket bőven kiszolgálja.És ismer az NTFS-t tehát nincs gondja a <4 gigás MKV-val se.

(#18756) #09634560 válasza Vidala (#18754) üzenetére


#09634560
törölt tag

Inkább köszönöm a segitségedet ez ügyben és a belevauvaut,jövök neked eggyel! A 6 ohmost akarta mindenképp,és ajánlottam neki 8-ast,hogy simán megveheti,nem értettem a ragaszkodását a 6-hoz.De most már értem:nem olvasta az 1 sz hozzászólást és a régebbi beidegződést vette alapul.

[ Szerkesztve ]

(#18757) #09634560 válasza Old FatBoy (#18751) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én sokáig használtam Onkyo 494-est Jamo 600 szettel,meg voltam velük elégedve. Megjegyzem: 7 évnél régebben.
És utsó megjegyzés az Ohm-témához: ezeket ne vedd egzakt értékeknek,inkább kb sulyozottt átlag. Ráadásul frekvenciafüggő: tehát lehet hogyha mérnéd az orionod,,lehet pl néhol 5-máshol akár 20 ohm ellenálást (impedanciát) mérnél.Nincs ez másképp a Jamonál,ott lehet hogy akár 4.2 érték is előfordul!!!

[ Szerkesztve ]

(#18758) Old FatBoy válasza #09634560 (#18753) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Köszönöm a segítségedet ne haragudj ha bántó voltam de nagyon beleéltem magam az s708-ba!
Az 507-es helyett a 308 ast azért választottam mert az a 1080p-t nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#18759) Old FatBoy válasza Vidala (#18754) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Az,hogy falumbeli nem jelenti azt ismerős is.
De persze megpróbálom megbeszélni vele de akkor is elég macerás mivel már nincs autóm és elég nagy a falu/Pomáz/ és az utak is eléggé csúsznak.
Nem értem a fejekkel mi a bajod jó pár fórumot látogatok de még senki nem szólta le a smille-k használatát.

Audiophile Troll

(#18760) Jocee009


Jocee009
csendes tag

hello

a segítségeteket szeretném kérni abban hogy az én sony str 4800 erősítőmre rálehetne-e kötni egy Wharfedale VS-12MX mélynyomót?

(#18761) m47rules


m47rules
tag

Üdv!

[link]

Ezt láttam a MM-ban 85-ért actionban, csak a neve után volt írva hogy "BL". Erről tudtok valamit, hogy mi lehet, vagy csak ez a hivatalos megnevezése? Ugyanarról a modellről van szó?

(#18762) ToxLee válasza m47rules (#18761) üzenetére


ToxLee
őstag

Gondolom azt jelenti, hogy black.

(#18763) ToxLee válasza Jocee009 (#18760) üzenetére


ToxLee
őstag

Ahogy elnéztem az nem mélynyomó hanem egy monitor hangfal.

(#18764) #09634560 válasza Old FatBoy (#18758) üzenetére


#09634560
törölt tag

De engedi!!! És támogatja. Nézz utána: HDMi 1.3a profilú. Még a HD formátumokkal együtt is engedi.
Nem voltál bántó.
Ha neked tetszik vedd meg.De hallgads meg előtte.

(#18765) Jocee009


Jocee009
csendes tag

igen nem vagyok otthon a témában és az mit jelent ha szabad kérdezni?

(#18766) #09634560 válasza m47rules (#18761) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen.

(#18767) Jocee009


Jocee009
csendes tag

akkor mit jelent?

(#18768) m47rules válasza ToxLee (#18762) üzenetére


m47rules
tag

Óh én .... Hát persze, hisz ha jól tudom van ezüstben is. Köszi a választ! :)

(#18769) #09634560 válasza Jocee009 (#18760) üzenetére


#09634560
törölt tag

Bármilyen mélynyomót ráköthest,szobához és a hangfalakhoz szokták méretezni.
Itt a mélynyomó elsődlegesen a 80Hz alatti frekvenciákra épül,aktív erősitővel. Nem egyezik az autós hifibewn alkalmazott mélynyomóval.Tehát az általad irott hangfal egyáltalán nem alkalmas rá. Kis segitség. Leírást itt találsz.

[ Szerkesztve ]

(#18770) Old FatBoy válasza #09634560 (#18764) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Igazad van benéztem!
Sorry!

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#18771) Jocee009


Jocee009
csendes tag

akkor mondjuk ez már jó volna [link] ???

[ Szerkesztve ]

(#18772) egitomi


egitomi
csendes tag

Sziasztok.
Megjött az Onkyo SKF-4700as 5.0-ás szettem, meg a pioneer vsx520asom. Az árához képest szntem nagyon jó kis cucc, nagyon tisztán szól, persze nem hasonlítható egy JBL szetthez. Egy problémám van, nagyon kevés mély jön rajta.. Tudom hogy ezek 12-es hangszorók és ne várjak csodát, és vegyek egy mélynyomót, de ahoz képest is hogy 12esek a hangszorók, szntem kevés a mély, esetleg vmi beálítást kutyultam el? végül egy kép róla, hogy szntetek jól helyeztem el a hangfalakat (kevés a helyem) főleg az érdekelne hogy a centert a tv alatt hagyjam vagy a tv fölé tegyem?

(#18773) szmegma válasza #09634560 (#18700) üzenetére


szmegma
aktív tag

Jaja maxra tekertem es beallitottam az erositon is a cuccot.
Koszi!

TV: JZ1000

(#18774) Dorian válasza egitomi (#18772) üzenetére


Dorian
félisten

A centert semmiképp ne a tévé fölé tedd, az k. magas. Jó ott, ahol van.
Sőt, én a tévét is jóval lejjebb tenném: Ülő ember szemmagasságában (90-100 cm) legyen a középvonala.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18775) egitomi


egitomi
csendes tag

köszi a tippet, de tv ott marad:D nincs kedvem átfúrni, és pár hónap múlva vszeg költözöm, szóval majd akkor lejjebb teszem ahogy tanácsoltad.

(#18776) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Üdv!
lehet valahogy használni az av erősítőt úgy hogy ha nincs bekapcsolva a tv és hdmi-n a pc-re van kötve? valahogy sehogy nem jön össze.
más: az normális hogy az erősítő kikapcsolt állapotában is ugyan olyan meleg mint bekapcsolva?

(#18777) szmegma válasza Deadzone41 (#18776) üzenetére


szmegma
aktív tag

Mennyit szoptam ezzel en is. Par napja viszont ha kikapcsolom a TV-t akkor is megmarad a HDMI-n levo kimenet az erositovel es minden frankon megy.

Annyit butykoltem, hogy a hangbeallitasoknal a LEJATSZAS ful alatt ugyebar ott szerepel a listan az osszes eszkoz amit a gep erzekel. Itt en a HDMI OUT-ra nyomtam egy BEALLITAS ALAPERTELMEZETT (KOMMUNIKACIOS) ESZKOZKENT. Nem tudom ez volt a jo huzas vagy csinalatam mast is de jelenleg nalam mukodik.

A hofokot rogton azutan nezted meg, hogy kikapcsoltad az erositot? Csak viccelek. :DD Nalam hideg.

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#18778) Deadzone41 válasza szmegma (#18777) üzenetére


Deadzone41
őstag

nálam eddig is alapértelmezett volt. de sajna ha kilövöm a tv-t azt írja h nincs eszköz csatlakoztatva :\. amúgy az igaz hogy az ati hd 4xxx-es szériája nem küldi ki a dts master audiót meg a tru hd-t meg a stb magas minőségű anyagot hdmi-n csak vmi butított jelet?

(#18779) Deadzone41 válasza Deadzone41 (#18778) üzenetére


Deadzone41
őstag

nah vére rájöttem: ha benyomom az erősítőt tv nélkül a catalyst akkor is azt hiszi hogy van rákötve tv ezért ilyenkor duplikálni kell a pc-monitort hogy azt higgye a tv is be van kapcsolva XD elég kókány megoldás de működik... :DD

(#18780) flacink73 válasza Vidala (#18704) üzenetére


flacink73
csendes tag

Szia!
Kicsit fáradt voltam.
Ott a pont ,passzív a sub-om.Egy dobozba épített 5.1-es erölködő volt ami táphiba miatt megmukkant. Igy csak a sub miatt néztem a samu erőlködőt.Ha van ötleted szivessen fogadom max 80-ig

Felszállni lehetőség ,leszállni kényszer!

(#18781) m47rules válasza egitomi (#18772) üzenetére


m47rules
tag

Milyen tv-d van Tomi? :)

(#18782) egitomi válasza m47rules (#18781) üzenetére


egitomi
csendes tag

LG 32LD450:)

(#18783) kimi02 válasza zozy84 (#18694) üzenetére


kimi02
őstag

Inkább H/K 445 veri az összes felsoroltat!!! :K

(#18784) m47rules válasza egitomi (#18782) üzenetére


m47rules
tag

Meg vagy vele elégedve? Kb milyen messziről nézed? Tv-t is venni akarok- szeretnék (?) - de nagyon nem tudom, hogy mekkorát, meg milyet - plazmát, vagy LCD-t vegyek. Minél többet olvasok itt utána, annál jobban nem tudom, de szerintem nem vagyok ezzel egyedül:) :))

(#18785) egitomi válasza m47rules (#18784) üzenetére


egitomi
csendes tag

Nekem nagyon bejön ez a tv. Szntem ár érték arányban kiváló, van rajta 2 hdmi bemente optikai kimenet full hd, szóval minden ami kell, éles és szépek a szinei, persze nem álítom hogy ez a világ legjobb tv-je, de 100 rongyot simán megér. én elég közelről, kevesebb mint 3 méterről nézem, de igazából ennél ha távolabbról nézném, lehet nagyobbat vetem volna, szóval ha mondjuk 4-5 méterről nézed akkor már egy nagyobbra ruházz be szerintem. LCD vagy plazma? hát a franc tudja, csukd be a szemed és bökj rá vmeikre, mindegyiknek van előnye és hátránya..

(#18786) Palapo


Palapo
aktív tag

Srácok!

Lenne egy kérdésem.
Jelenleg egy Onkyo 507 és POLK TSI 300 szett a győztes. Viszont. A hátsó hangfalak "kicsik",azaz jó lenne ha a hátsó hangfalak is állók lennének. Tudnátok ebben segíteni,hogy hasonló árfekvésben (kb.150ezer) mely hangfal szett lenne jó,amiben a hátsó hangfal is álló és passzolna a fent nevezett erősítőhöz?

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#18787) Palapo válasza m47rules (#18784) üzenetére


Palapo
aktív tag

Én úgy tudom,hogy a tv-nél a 82cm-nél nagyobb méretnél a plazma a nyerő. 82cm-ig az LCD.

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#18788) egitomi válasza Palapo (#18787) üzenetére


egitomi
csendes tag

Igen ilyet már énis hallottam, most hogy mondod:)

(#18789) hdcsaba87 válasza Palapo (#18786) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Én még nem láttam olyan szettet amibe 4db álló hangfal lenne. Szerintem akkor darabokból kellene összeraknod, de az többe is fog kerülni mint 150ezer.

(#18790) Möhe válasza Palapo (#18787) üzenetére


Möhe
addikt

ha jól tudom 97cm a legkisebb kereskedelemben kapható plazma,ez az oka ;)

(#18791) kimi02


kimi02
őstag

A héten rendelem a Polk Audio RTI A7-es szettjét.
Vagy a legrosszabb esetbe a jövőhét eleje. :)

[ Szerkesztve ]

(#18792) m47rules válasza Palapo (#18787) üzenetére


m47rules
tag

Köszi :)

Hát sokkal okosabb nem lettem, igaz kicsit beleoffoltunk a topicba :)
Mindenesetre tv tekintetében egyre jobban a plazma felé hajlok, na várok még, hátha lesz egy-két extra karácsonyi akció :)

(#18793) Warter válasza kimi02 (#18791) üzenetére


Warter
őstag

:R Jó döntés, nem fogod megbánni. Bár kell járatni egy keveset, na de melyik hangfalat nem. :)

(#18794) szmegma válasza Deadzone41 (#18778) üzenetére


szmegma
aktív tag

Viszont az AMD oldalan a 4830-tol 4890-ig es tovabb az 5000-es szeriaban a HDMI supportnal irja a True-HD es DTS-HD tamogatast. Szoval en sem tom. Milyen kartyad van?

TV: JZ1000

(#18795) Dictator^ válasza Palapo (#18786) üzenetére


Dictator^
veterán

na erre kiváncsi leszek ki-mit válaszol..

sztem hülyeség, vannak jobb monitor "kicsi" (ahogy te irtad) hangfalak amik sokkal jobbsak mint az állok.. ráadásul mozizni böven elég egy monitor sugárzó hátra..

azért kiváncsi lennék mi miatt akarsz állót hátra?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18796) BBéci válasza Palapo (#18786) üzenetére


BBéci
titán

Teljesen felesleges háttérsugárzónak állódobozokat használni, felejtsd el!

(#18789) hdcsaba87
Azért nem láttál még olyat, mert kevés tapasztalattal rendelkezel. :K
Nem ördögtől való ötlet, akkor szokták alkalmazni, ha elsődlegesen zenét - például DVD-Audiót - hallgatnak a rendszeren. Már meséltem, hogy életem egyik legnagyobb élményét okozó rendszerében 5 db Focal Grande Utopia és 2 db Utopia Sub szólt.
A másikban 4 db Meridian DSP 5200 látta el a surroundok szerepét. :K Ezek mindegyike egy méter magas, homokkal töltött építményen állt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18797) BBéci válasza egitomi (#18782) üzenetére


BBéci
titán

32 colos tévén a full HD filmeket másfél méterről még lehet élvezni, messzebbről egérmozi.
Nálam 3,8 méterről még a 63 colos plazma sem elég nagy, inkább a 2,4 méter széles vásznat nézem, ha éppen van nálam tesztelésre vetítő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18798) BBéci


BBéci
titán

Kaptam egy feladatot, amin napok óta töröm a fejemet.
Adott egy Focal Scala Utopia hangdobozpár, amihez sokcsatornás előfok/végfok párost kell ajánlanom.
2 millcsiből meg kellene állnia.
Szerintetek? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18799) Eduardo7


Eduardo7
csendes tag

Szerbusztok.

Egy Yamaha HTR-6230 elég a Mission MV 8-as szetthez?

HDMI lejátszóból az esősítőbe onnan HDMI ve ltovább a TV-be.
Aktív mélyhez egy mono rca, háttérhez + centerhez 1.5 a fronthoz 2.5 ös hsz kábel.

Ez így meglenne az általatok emlegetett 2:1 arány az erősítőnél és a szettnél valamint a 10%os kábelköltség is.

(#18800) ricsik válasza BBéci (#18797) üzenetére


ricsik
őstag

Én 2.5 méterről nézem a 32-est, de őrült kicsi. Én is elviselnék nagyobbat, ami még kifizethető nekem az a 46", ami tervbe is van véve. Amikor először írtál pár hónapja erről és az egérmoziról (ezekkel a szavakkal) nagyon berágtam, mert nagyon kevesen tehetik meg a 46+ méretet, pláne a vetítőt, és sértőnek találtam, de belegondoltam és tapasztaltam, hogy sajnos igazad van, már nem haragszom :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.