Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19651) BBéci válasza palu (#19649) üzenetére


BBéci
titán

Az ilyenek miatt utálom a számítógépes filmlejátszást és részesítem előnyben a célhardvereket.

(#19650) sirfer
No meg a két XLR bemenet!!!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19652) kbalazsa válasza BBéci (#19648) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Valahol el kell kezdeni. Ez a cég úgy fest csak médialejátszókkal akar foglalkozni.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#19653) BBéci válasza kbalazsa (#19652) üzenetére


BBéci
titán

Inkább a "régi", jól bevált darabok közül válogatok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19654) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sok olvasgatás és agyalás után vettem magamnak egy A.C Ryan play!on HD-t.
Sokan a DUNE-t javasolták, de pénztárca problémák miatt inkább egy olcsóbb kategóriás kütyüt választottam.

Mielőtt bármit is írnék róla azt tudni kell, hogy egy ati HDMI-s vga-val hajtottam eddig a rendszert.

Első benyomások:
- A filmek színmélysége jelentősen javult, ha valaki kíváncsi rá jövhéten küldhetek képet.
Valamiért a pc vga-ja nem tudta meghajtani rendesen a tv-t.

-Másik észrevétel, hogy a hangminőség észrevehetően visszaesett.
Kevesebb mély, hiányosabb magas tartomány.

Filmeket még nem hasonlítottam össze hang alapján, majd valószínűleg az is meg fog történni a közeljövőben.

(#19655) kbalazsa válasza BBéci (#19653) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ebben az árkategóriában (~50k) mit ajánlanál, ami bevált darab?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#19656) Z0mbi válasza hdcsaba87 (#19654) üzenetére


Z0mbi
senior tag

A hang valszeg azert 'esett' vissza mert ahoz nem nyul a Ryan :) A pcn meg valszeg bevolt kapcsolva egy valag effekt/algoritmus/whatever ami odahazudott valami teljesen mast a kimeneteidre mint a valosag ;)

Gratula egyebkent! Jo vetel hidd el :) Nekem az log most a 608 as onkyomon...Bitang szepen szol!

(#19657) Dictator^ válasza sirfer (#19630) üzenetére


Dictator^
veterán

Most akkor a mentorok megmaradtak? Lemaradtam volna a beszámolódról?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19658) sirfer


sirfer
aktív tag

A frontok elhelyezésére van vmi szabály? Most kimondottan a 2 front távolságára gondolok.
Mivel közelebb toltam a sarokülőt, ezért a jobb front kissé takarásban van. Így a SUB-ot kiraknám jobbra és a frontokat közel a TV állványhoz, szimmetrikusan elhelyezve. Így a távolságuk kb. 1,5 m lenne egymástól.

(#19657) Dictator^

Igen, megmaradtak. :K
Túl sokat még nem írtam összességében a rendszeremről, talán jövőre lesz időm jobban belemélyedni.

[ Szerkesztve ]

(#19659) jones965 válasza Dictator^ (#19605) üzenetére


jones965
Modder

"Ha mind a két végén látod a piros fényt, akkor annak mennie kell.. ha nem látod, akkor megtörhetett a "kábel". Elvileg"

Érdekes lenne, ha mindkettő végén lehetne látni a vörös fényt. :D
Csak a forrás felől jöhet jel.

(#19660) kezdocske


kezdocske
csendes tag

Sziasztok,

Fejben eldőlt a házimozirendszer felépítése:
Onkyo tx-sr308
Mission MV Cinemapack
KEF C4

Valamint van már itthon (fizikailag is ):
DVD felvevőm: Panasonic DMR EH58 (HDMI, optikai kimenet, S-Video)
Panasonic Quintrix tv (2 scart, 1 S-video bemenete van)

Mielőtt megvenném szeretném összerakni, hogy milyen kábelekre van szükségem (persze olyan helyre megyek amikről írtátok, hogy korrektek tanácsok tekintetében, de azért nagyjából összeraknám):
A kérdésem a kábelezésre vonatkozna: Lehet-e olyat (ezzel az erősítővel), hogy HDMI-n megy a jel a DMR-->Onkyo között, majd onnan a hangfalra kimegy a hang, tv-re pedig nem HDMI-n, hanem valami máson, amit SCART-á át tudok alakítani megy a kép? Jól gondolom, hogy így a hang kábelezése már a rendszerhez mérten jó lesz (csak 250k-s a rendszer), a képen meg csak majd egy HDMI-s tv beszerzését követően tudok javítani? (HDMI kábel segítségével) Vagy tudtok már most jobb lehetőséget? (HDMI-s tv-t 1-2 év múlva veszek csak)

Üdv. és köszi

(#19661) Dictator^ válasza jones965 (#19659) üzenetére


Dictator^
veterán

Mi hülyeséget írtam?

Ha mintkét végénél látja a kábel jó, gondolom nehéz lett volna összerakni, hogy a kábelt megforgatod és le tudod tesztelni a másik végét...

istenem..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19662) jones965 válasza Dictator^ (#19661) üzenetére


jones965
Modder

-és miért nem elég csak az egyik végét tesztelni? Ha az optikai kábel nem sérült, akkor megy a jel.
Amennyiben nem, annak kettő oka lehet. Egyik a sérülés, másik a jel hiánya.
Minek ehhez forgatni?....

...istenem...

(#19663) python1


python1
veterán

Hali!

Kicsit vissza térve a kábelekre.

Szerintetek mi lehet minőségileg két ugyanolyan vastag réz kábel között ami 99,97%-os?Ha fentebb megnézem a hsz-eket akkor erre nem kapok választ.

Érdemes-e többszörösét kiadni ugyan abba a minőségi osztályba sorolt rézkábelért,vagy csak nagyon jó Marketing?

Mondjuk nem sok olyan rézhuzalt előállító cég van Európában amennyi forgalmazó,tehát csak a műanyag bevonat- tól tér el lehet,hogy nagyságrendekkel drágább kábelt is ugyan ott csévélték,sodorták,fonták és még ki tudja mit csináltak vele.Nem azt mondom,hogy nincs értelme drágább kábelnek csak maradjunk a földön kicsit.

Vagy csak én gondolom rosszul?

Villanyozzatok fel végre! :B

(#19664) Dictator^ válasza jones965 (#19662) üzenetére


Dictator^
veterán

inkább menj vissza az offtopicba.. jobb helyed volt ott mint itt.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19665) jones965 válasza Dictator^ (#19664) üzenetére


jones965
Modder

Frappáns válasz! Teljesen szakmai alapokon nyugszik.
Másodsorban ne Te döntsd már el, hogy hová írok! ;)

(#19666) Dictator^ válasza jones965 (#19665) üzenetére


Dictator^
veterán

Szakmai alapon? Mármint logikán? Igen az már más, logikán alapszik nem szakmai alapon :)

Másodsorban nem Én döntöm el, vagy úgy tünik?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19667) python1 válasza kezdocske (#19660) üzenetére


python1
veterán

Szerintem a hanggal semmi gond nem lesz.Viszont a képpel lesz egy kis kavar most, de megoldható átalakító szettel.
Az hogy" csak 250 000-ezer" lesz a rendszer nem attól függ a film -és zenehallgatási élmény.Ha jó az elhelyezés és tudsz örülni neki amid van, és ki tudsz kapcsolódni a kedvenc filmjeiddel, és nem csak teszt lemezeid lesznek kb 10 db akkor hidd el,hogy semmilyen csorbát nem fog szenvedni a szórakozásod-szórakozásotok!

Mondjuk a Mission-nal tényleg jobban jársz csak a te elképzelésedre alapoztam mivel neked gondolom az tetszett. Azért hallgass körbe kicsit mindenképpen!

[ Szerkesztve ]

(#19668) Vidala válasza sirfer (#19658) üzenetére


Vidala
senior tag

A két front távolsága önmagában nem érdekes. A hallgatási pozícióval együtt állítsd be. Ideális a 45 fok, attól kis eltérés még oké lehet, azt már kitapasztalod. Ahogy már többen mondták, ne tedd olyan közel a falakhoz, és kísérletezz a diffúzoraiddal hozzá. Egyszerű nem? :DD

CoVboy Forever!

(#19669) BBéci válasza python1 (#19663) üzenetére


BBéci
titán

Baromi rosszul gondolod!
Az efféle kérdések feltevése helyett próbálj ki néhány kábelt, hallani fogod a különbséget.
Egy nagy kábelgyártó cég - Kimber, Vanden Hul, Audioquest, Wireworld, QED, Nordost, Siltech, Harmonic Technology, Transparent Audio, és még sorolhatnám reggelig - termékei között is brutális különbségek vannak.
Ki nem jár a földön???

(#19660) kezdocske
Totálisan elhibázott ötlet a DVD-felvevőt HDMI-vel csatlakoztatni az erősítőhöz. Fel nem foghatom, ezt hogyan találtad ki???

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19670) kezdocske válasza BBéci (#19669) üzenetére


kezdocske
csendes tag

OK akkor nem HDMI, de akkor mivel járok a legjobban?

(DVD kimenetek: HDMI, Optikai, S video
tv bemenetek: S-video, 2x SCART)

(#19671) sirfer válasza Vidala (#19668) üzenetére


sirfer
aktív tag

Egyszerű :D
A helyük már megvan,csak a távolságuk volt kérdés. A mostani helyzetben diffúzor nélkül is sokat változott a hangzás, most azt kapom már amit vártam. :K

(#19672) kbhuinfo válasza palu (#19649) üzenetére


kbhuinfo
tag

Klassz, valaki leírja tapasztalatait pc ügyben. Nos, most állok erősítővásárlás előtt - a HTPC-m egy asrock alapú a330ion. TV-vel HDMI-n összekötve megy hang, kép. Viszont előre remegek, hogy mit fog csinálni az erősítő. Jelenleg HDMI-mentes erősítőket nézek - fő a minőség, a HDMI viszont még drága ahhoz.
Szóval optikain vagy rca-n azt mondod nem megy ki a több csatorna?
A másik PC-ben blaster x-fi van, abból az optikain csakis 2 csatorna volt hajlandó kijönni és az is megfelelően letört (anno egy yamaha rxv-363 volt).

A 19619-re senki nem tudja a választ?

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#19673) KTTech válasza kezdocske (#19670) üzenetére


KTTech
veterán

Optika...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19674) kbhuinfo válasza BBéci (#19669) üzenetére


kbhuinfo
tag

Miért elhibázott?

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#19675) KTTech válasza kbhuinfo (#19672) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam rendesen megy optikán az 5.1... SB Audigy2ZS Platinum + Win7 mellett. Persze a DD/DTS streaminghez ki kellett kapcsolnom a hangkártya dekóderét és AC3Filtert kellett betenni, hogy SPDIF-en tolja ki dekódolatlanul a jelet.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19676) Dictator^ válasza sirfer (#19671) üzenetére


Dictator^
veterán

Mi lett az Ikonnal?
Amúgy a streamaudiosok amikor rákérdeztem az Ikonra is és ha jól emlékszem a Mentorra is aztmondták, hogy nem kell beforgatni a falat. Bár én mindenképp kipróbálnám mintkét módon.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19677) sirfer válasza Dictator^ (#19676) üzenetére


sirfer
aktív tag

Az Ikonok a felső szinten, H/K Stereo erősítővel, a JBL hangfalakat eladtam.

(#19678) kbhuinfo válasza KTTech (#19675) üzenetére


kbhuinfo
tag

Nagyszerű! De akkor mi az a tévhit, hogy spdif az stereo? Vagy volt egy korábbi verziója? Mert a neten sok helyen hivatkoznak rá... (mint említettem az x-fi is csak stereo-t tudott kitolni rá)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#19679) krilinn


krilinn
csendes tag

AS-EQ1 sub EQ nincs valakinek ilyen kütyüje ez többet tudhat mint az
Onkyo TX NR 5008-ban van EQ HT ennél tettem le a voksom :K
Vagy esetleg nem tudja valaki mit használtak a Hifi shown a Jbl syntesis szobában szobaakusztika beállitásra milyen procit.Mert hangoltak valamit mielőtt beengedtek az biztos valami automata kütyüvel.
2-3-4 subot szeretnék összehangolni.

(#19680) KTTech válasza kbhuinfo (#19678) üzenetére


KTTech
veterán

Az Xfi alá tedd fel a Dolby Digital / DTS Live Pack-ot és voila :) (az SB-men is fent van).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19681) madgie válasza kbhuinfo (#19678) üzenetére


madgie
titán

Nálam az alaplapi SDPIF is jól megy 5.1-ben, mióta KTTech felhívta rá a figyelmem :) (mondjuk nekem kicsit máshogy ment, az alaplapi hangdriverben kellett mókolnom)

(#19682) KTTech válasza madgie (#19681) üzenetére


KTTech
veterán

PCM-ben tényleg csak sztereo megy... De ha nem PCM a jel... ;]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19683) kbhuinfo válasza KTTech (#19682) üzenetére


kbhuinfo
tag

Mármint SPDIF-en? Mert multi-channel PCM lehet akár 8 csatorna is. Kicsit zavar van a fejemben, de csak azért, mert kevés a gyakorlat - felderítetlen terepen mozgok...

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#19684) KTTech válasza kbhuinfo (#19683) üzenetére


KTTech
veterán

SDPIF-en csak 2CH PCM tud átmenni. Bármi mást akarsz, akkor tömörített verzió kell, mert nem elég többre az SPDIF sávszélessége. Ezért kell az Xfi alá is a Dolby Digital/DTS Live Pack, ami pl. a játékok 5.1-es hangjából egy DD vagy DTS streamet csinál. Nálam csak a DD működik, mert ezt támogatja a kártyám. De így jó 5.1-ben játszani :)
Ha filmek hangját akarod, akkor csak ki kell kapcsolni a hangkártyán a DD/DTS dekódolást, és pl. az AC3filterben SPDIF-re irányítani a hangot. Így közvetlen kijut a tömörített stream.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19685) O_L_I válasza kbhuinfo (#19683) üzenetére


O_L_I
őstag

SPDIF: 2 csatornás PCM, és nem HD-s tömörített formátumok DTS, DD
HDMI: 8 csat PCM, és HD-s illeteve nem HD-s tömörített formátumok.

megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#19686) KTTech válasza madgie (#19681) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, mert nálad alapból van DTS interactive :) (támogatja az alaplapi chipset és aktiválva is van szoftverből)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19687) Tomate


Tomate
veterán

60-70e Ft-os kategóriában találok DTS-HD True HD 5.1-es erősítőt?

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#19688) Thuglife válasza Tomate (#19687) üzenetére


Thuglife
senior tag

Onkyo TX-SR 308, Pioneer VSX-520, Denon AVR-1311

(#19689) KTTech válasza KTTech (#19686) üzenetére


KTTech
veterán

(közben megnéztem, az eddig soha be nem kapcsolt alaplapi hangkártyám is tudja ezt... ALC888A/ALC889-ek tudják, ez biztos)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19690) Tosee


Tosee
őstag

Üdv!

Lenne egy gigabyte alaplapom amin van:
- Coaxial S/PDIF Out Connector
- Optical S/PDIF Out Connector

Nemrég vásároltam egy Samsung C530 -as készüléket, és szeretnék hozzá egy házimozi szettet is!
Namost annyit sikerült kiderítenem, hogy ha hdmi-n kötöm össze a tv-t a házimozi-val, akkor nem lesz 5.1 csak sztereo! Viszont ha olyat veszek (házimozi) amin van optikati bemenet, akkor igen!
Viszont én azt szeretném ha a számítógépről nézek filmet akkor az is 5.1-ben szóljon, tehát ha a pc-t összekötöm ezen (Coaxial S/PDIF Out Connector) keresztül a házimozival, akkor működik a dolgog?

Vagy esetleg más módon is meg lehet ezt valósítani?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19691) Tomate válasza Tosee (#19690) üzenetére


Tomate
veterán

Tekintve, hogy az adás amit kapsz maximum sztereó. A házimozid esetleg felkeverheti 5.1-re de az nem az igazi. Számítógépről optikai kábellel DTS-t át tudsz vinni a házimozira. Esetleg videókártyáról DTS-HD és egyéb finomságokat ugyancsak házimozira HDMI-vel. De itt kérdés, hogy milyen házimozit akarsz, milyen filmet nézel (mkv, bluray, DVD, netán divx :F ) és milyen a videókártyád. ( utóbbi csak a HDMI-s hangátvitel esetében érdekes ha HDMI-s házimozit veszel. )

[ Szerkesztve ]

(#19692) Tosee válasza Tomate (#19691) üzenetére


Tosee
őstag

Konkrét házimozi-t nem néztem ki... ezek alapján tudnám eldönteni, hogy melyik lenne jó választás számomra!
Videókártya egy geforce gts250... de hdmi-n nem igazán akar hangot kiadni! Jelnleg rá van kötve lcd-tvre de akár hogyan állítottad driver-t cseréltem semmi (még az spdif kábelt is rádugtam az alaplapra majd a másik felét a kártyára)
Amiket néznék az MKV, DVD, esetenként divx

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19693) Tomate válasza Tosee (#19692) üzenetére


Tomate
veterán

Akkor neked egy sima optikai bemenettel ellátott erősítő elég lesz. Hát HDMI-s hang szinten a radeonok szerintem jobban állnak.

(#19694) kbhuinfo válasza KTTech (#19684) üzenetére


kbhuinfo
tag

ZSÍR! Köszönöm a segítséget, minden világos!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#19695) BBéci válasza kbhuinfo (#19674) üzenetére


BBéci
titán

DVD-játszót, felvevőt értelmetlen HDMI-vel erősítőhöz kötni, direktben kell a tévéhez csatlakoztatni.
Abban az esetben van létjogosultsága az erősítőhöz kötni egy lejátszót, ha HD hangokat akarsz dekódoltatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19696) Warter


Warter
őstag

Jut eszembe, megnéztem/meghallgattam a Saturnban a Onkyo SKF-4700 -s szettet, egyáltalán nem volt rossz hangja és minőségileg is jónak tűnt. 70e Ft-ért szerintem nem egy rossz választás. Aki ebben a kategóriában keres, feltétlenül hallgassa meg. :)

(#19697) KTTech válasza Tosee (#19692) üzenetére


KTTech
veterán

Az SPDIF kimenet az alapértelmezett kimenet? A videokártya HDMI audio deviceként megjelenik a választható hangkimenetek közt?

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19698) ricsik válasza BBéci (#19669) üzenetére


ricsik
őstag

a DVD AVR HDMI -vel mi a gond, kifejtenéd, érdekel?

látom már megválaszoltad másnak. :R

[ Szerkesztve ]

(#19699) modflow


modflow
veterán

Megérkezett a mélynyomóm, a Polkaudio PSW110-em.

Egyenlőre nem akarom bekapcsolni, mert egész nap a futár kocsijában volt a hidegben és most párás lett.

Hogy kell ezt összekötni az erősítővel (Yamaha HTR-6230)

Egy kábelem van csak. Ezt beledugtam az erősítőn az "Output subwoofer" -be, és a mélyládában az "R / RFE in" -be kell? Mert 1-1 dugó van csak ugye a kábel két végén, nem kettő.

Csak így rakom, mert rohadt nagy lett a kép.
http://iaro.3dmax.hu/images/2010/12/17/snc00289.jpg

Magyar leírás persze nincs hozzá. :(

A hangerő az még oké, de mi az hogy:

- LOW PASS 60/90/120/LFE
- PHASE 0/180

[ Szerkesztve ]

(#19700) KTTech válasza modflow (#19699) üzenetére


KTTech
veterán

Az LFE-in-be kösd be az erősítőt.

A Low Pass az aluláteresztő szűrő felső határfrekijét jelenti (azaz ez alatt a freki alatt fog átjutni rajta a jel).
A Phase pedig a jel fázisát tudja fordítani. Utóbbi kettő maradjon alapbeállításon szerintem (0°és 120Hz), és inkább a Yamahán állítsd be, ha szükséges.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.