Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11851) szeker


szeker
tag

Nem lenne a baja az erősítőnek ha hangfal közelébe tenném?A mágnes nem csinálna vele semmit?

(#11852) MaTTeS válasza szeker (#11851) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nálam 5 centire van az erősítő a jobb front hangszórótól, a szabad levegőn, se szekrényben, se semmiben.
Aztán, hogy mennyire tesz jót neki azt nem tudom, de itt van hely és kész :D . Mondjuk még egy 5-10 centit arrább tudnám hozni, ha nagyon akarnám.

[ Szerkesztve ]

(#11853) BBéci válasza szeker (#11851) üzenetére


BBéci
titán

A mágnesesen árnyékolt hangszórók nem bántják az erősítőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11854) BBéci válasza ricsik (#11846) üzenetére


BBéci
titán

Mi mást jelenthetne? :))

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11855) szeker válasza BBéci (#11854) üzenetére


szeker
tag

De az enyém nincs árnyékolva .kb hány cm r tegyem majd

[ Szerkesztve ]

(#11856) MaTTeS válasza szeker (#11855) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nem szigetelve, árnyékolva. :)
Nézd meg a leírásban, oda leírják, mert hangszórótól függ mekkora a mágnes rajta.
Árnyékolt center hangszórót rakhatsz mondjuk CRT TV tetejére is (szülőknék ott van 10 éve).

(#11857) szeker válasza MaTTeS (#11856) üzenetére


szeker
tag

a sub láda mellet lenne abba mnc bigbull van még de kb olyan 1m is eltudnám tenni

(#11858) MaTTeS válasza szeker (#11857) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Ha nem vagy biztos benne, hogy melyik árnyékolt és melyik nem akkor az a legbiztosabb, hogy minél távolabb rakod tőlük.

(#11859) BBéci válasza MaTTeS (#11858) üzenetére


BBéci
titán

A Bigbullt kiraknám az istállóba, oda való. :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11860) kimi02 válasza BBéci (#11859) üzenetére


kimi02
őstag

Az állatok amúgy is szeretik a zenét :B

(#11861) ToxLee


ToxLee
őstag

A papír membrános hangszórók nem a gagyi kategóriába tartoznak?

#11859) BBéci: Az istállóba meg kevés lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#11862) Dictator^ válasza hakos1987 (#11811) üzenetére


Dictator^
veterán

Angol menüvel:
Main:

Output
AS IS (no change)
Rate: AS IS (no change)
Format: PCM Float

Use SPDIF

Mixer:
Output format
AS IS (no change)
PCM Float

SPDIF:
AS IS (no change)
PCM FLoat
Use SPDIF

Spdif passthrough: AC3 pipa, DTS pipa.
SPDIF/DTS mode: Auto (vagy padded DTS)
Spdif/dts conversion: Do not convert

és lent az SPDIF optionsnél vedd ki a pipát a restrcit SPDIF sample ratet.

Elvileg winampba ha ezeket megcsinálod átvált dts-re az erősítő.

Most csináltam meg.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#11863) ricsik válasza BBéci (#11854) üzenetére


ricsik
őstag

Jólvan na, mélynyomóm sem volt még, remélem hamarosan lesz ;)

(#11864) szeker


szeker
tag

Ha 1m elteszem, tőle nem lenne baj?

(#11865) Gabor970


Gabor970
addikt

sziasztok!

Nézegetek régebbi erősítőket. Kérdezném, hogy mit jelent a DTS 96/24? Ha ilyen nincs, csak DTS akkor mennyivel vagyok hátrébb? Milyen pluszt ad a fenti 96/24 kiegészítés?

Köszönettel!

Gábor

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#11866) Gabor970 válasza Gabor970 (#11865) üzenetére


Gabor970
addikt

eddig egy yamaha rx-v450 ami leginkább tetszik 40e Ft környékén.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#11867) BaLee


BaLee
addikt

Lenne egy érdekes kérdésem.

Elég hülye helyzetben vagyok. Van egy kész szekrénysorom, amin nem tudok már variálni, két helyre tudnám tenni az erősítőt, az egyik helyre csak 120mm magas férne be, a másik meg 400mm széles, ott lehet magasabb is.

Viszont a legtöbb erősítő ugye 400nál szélesebb is és 170nél magasabb is.
Van esélyem a megszokottól eltérő méretű 5.1-es erősítőt találnom?

(#11868) Vidala válasza BaLee (#11867) üzenetére


Vidala
senior tag

Elég necces, mivel általában minden gyártó a Hi-Fi "szabvány" méretű 440mm széles erősítőt gyárt. Alacsonyabbat még csak-csak találhatsz pl. Denon AVR-390 141mm-rel már relatíve alacsony, viszont azt is vedd számításba, hogy szellőzésnek is legyen elég hely, leginkább felfelé.
Azért hátha valaki meg tud lepni :)
Illetve az egyedi építés lehetősége lehet még megoldás, de lehet jobban jársz egy plusz állvánnyal.

Esetleg a szekrény "átépítésével" :D

CoVboy Forever!

(#11869) elbandi2 válasza BaLee (#11867) üzenetére


elbandi2
tag

Ha csak a méret számit, akkor ez[link] még jó is lehet, a minőségéről visznt nem tudok semmit, mert nem hallottam.

(#11870) Vidala válasza Gabor970 (#11865) üzenetére


Vidala
senior tag

Az 1.hsz-ban találsz választ.
Szvsz "átlagos" felhasználás esetén nem vesztesz sokat a hiányával, mert ritkán használt formátum.

CoVboy Forever!

(#11871) elbandi2 válasza BaLee (#11867) üzenetére


elbandi2
tag

Ill. most jutott eszembe még ez [link]
ez is csak 105mm magas, ennek talán jobb a megitélése, és több helyen forgalmazzák, igy egyszerűbben meg tudod fülelni.

(#11872) kimi02 válasza elbandi2 (#11871) üzenetére


kimi02
őstag

Na, azért ez már komolyabb "szörnyeteg" :K

(#11873) BaLee válasza elbandi2 (#11871) üzenetére


BaLee
addikt

Köszi ez a Martanz nem tűnik rossznak. Utánanézek.

Ha van még ötlet jöhet. Én is nézegettem már de nem sikerült találnom eddig. :)

(#11874) elbandi2 válasza BaLee (#11873) üzenetére


elbandi2
tag

Akkor itt van még egy 10 centis versenyző angliából :) [link]

(#11875) Eclips21


Eclips21
őstag

hali segítség kéne frontsugárzót vételhez

erősítőm van : Denon AVR-1509 110w 6ohmon 8on meg 75w és teljesen ki akarom használni az "erejét" akkor milyen hangfalt kell hozzá vennem 6ohmosat vagy 8ast vagy tök mind1? mert azt olvastam hogy ha nagyobb az nem baj csak kisebb ne legyen.

elsősorban mennyiért lehet venni megfelelő minőséget? 60- 70 körül kéne házimozihoz ha tudtok valami ajánlani néztem neten párat:D lp. mivoc ismeretlen nagyon occsóóó XD

[ Szerkesztve ]

(#11876) Gabor970 válasza Vidala (#11870) üzenetére


Gabor970
addikt

köszi!

Jó ötlet az elsõ hozzászólás.....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#11877) Gabor970


Gabor970
addikt

ááááááááááááááá, begolyózok, egész nap használt erősítőket nézegetek :-) Onkyo TX-DS595 a befutó. Hozzáértők szerint használható darab?

Köszönettel!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#11878) BaLee válasza elbandi2 (#11871) üzenetére


BaLee
addikt

Azt néztem vajon ez az 50W amit az erősítő tud nem kevés?

Valószínűleg első körben egy 5.0 vagy egy 2.0-s hangfalszett lenne mellé. Mission Mv-8 esetleg Kef C7.

(#11879) Dorian válasza BaLee (#11878) üzenetére


Dorian
félisten

Ha valós 50 Watt, akkor bőven elég.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11880) szeker


szeker
tag

bocs a buta kérdésért most melyik a magasság szélleség Méretek 158mm-420mm-348mm

[ Szerkesztve ]

(#11881) Pecc válasza szeker (#11880) üzenetére


Pecc
őstag

420 a szélesség, 158 a magasság, 348 a mélység

(#11882) MaTTeS válasza szeker (#11880) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Honnan nézted az adatokat? Mindenhova odaírják, hogy melyik micsoda.
Ha angol oldalon nézted akkor ált. így szokták megadni: Dimensions (W x H x D). Azaz a W a szélesség, H a magasság, D a mélység, vagy hossz ahogy tetszik.

És nem szélleség, hanem szélesség. :)

[ Szerkesztve ]

(#11883) szeker válasza MaTTeS (#11882) üzenetére


szeker
tag

köszi megvan amúgy külföldi oldalról nésztem

(#11884) szeker


szeker
tag

bocsi már lejárt a az szerkesztési idő mire eszembe jutott kb menyi helyet kéne hagynom a szellőzéshez ?

(#11885) BBéci válasza szeker (#11884) üzenetére


BBéci
titán

Minden irányban 10 centi kell a megfelelő szellőzéshez!

Jasonchan!
A papír membrán cseppet sem gagyi, sőt, kiváló hangszórókat tudok sorolni, amelyek gyártásánál ezt a klasszikus anyagot alkalmazzák.

(#11865) Gabor970
Léteznek DTS 96/24-es CD-k, amik piszkos jól szólnak, azokhoz kellhet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11886) Dorian


Dorian
félisten

2 csatornás forrás és 5.1 rendszer esetén a virtuális térhangzás elérésére melyik formátumot javasolt használni? Dolby pro logic II, DTS neo 6, Circle Surround II ?

Egyáltalán amelyik formátum 6.1-et kever ki 2 csatornából van értelme használni 5.1-es rendszeren? Szóval van ezekkel a formátumokkal kapcsolatban egy kis zavar a fejemben, jó lenne, ha valaki a helyére tenné őket...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11887) Gabor970 válasza BBéci (#11885) üzenetére


Gabor970
addikt

hohó! Köszi! Ez nekem fontossss!!!! KÖSZÖNÖM

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#11888) BBéci válasza Dorian (#11886) üzenetére


BBéci
titán

Nekem a Pro Logic II Movie tetszik legjobban, de mindenki maga döntse el, melyiket részesíti előnyben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11889) BBéci válasza Gabor970 (#11887) üzenetére


BBéci
titán

Az ARCAM AVR500 úgy ontja a meleget, hogy a 10 centire fölötte lévő polc is szinte forró. Pedig negyed teljesítményen dolgozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11890) MaTTeS válasza BBéci (#11888) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Én is a Pro Logic II Movie-ra szavaznék.

Múltkor néztem egy filmet, asszem a Con Air volt, de csak Stereo jelet tartalmazott a film. Nagyon szépen felkonvertálta a Stereo hangot, csak ámultam. Persze egy natív 5.1-es hangfájl minőségét meg sem közelít, de nagyon kis minőség romlás mellett kellemes "térhangzást" kapsz.

(#11891) BBéci válasza MaTTeS (#11890) üzenetére


BBéci
titán

Némelyik tévéadás sztereója (hát nem sokkal szebb így magyarul?) kiváló, például a Cobra 11, amiből a Pro Logic II szuper térhangzást tud kreálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11892) dabadab válasza Dorian (#11886) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem semmi értelmük. Ezek mind arról szólnak, hogy mindenféle algoritmusok alapján szétszedik a hangot a hangfalakra, csak mivel a sztereó jelben arról nincs információ, hogy melyik hang jön elöről meg melyik hátulról, ezért látszóleg teljesen össze-vissza pakolja ki.

DRM is theft

(#11893) KTTech válasza dabadab (#11892) üzenetére


KTTech
veterán

Pontosítsunk: nem tudhatod, hogy van-e belekódolva ilyen információ, ránézésre. Ha van, akkor szét tudja szedni. Ha nem, akkor pedig a fázishelyzetekből és jelstílusból következtet (pl. ha mindkét csatorna ugyanazt a jelet tartalmazza: a center fog szólni).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#11894) Meiser


Meiser
tag

Sziasztok!

Hozzáértők segítségét kérném. Adott egy számítógép hdmi-vel, digital audio out-al meg a 46G10-es plazmám és mondjuk vennék hozzájuk egy ilyen "egybe házimozi rendszert" (tudom nem ajánlott, de erre futja). Az lenne a kérdésem, megoldható-e az (külön házimozi erősítő nélkül), hogy ha számítógépről játszok le filmet összekötve a tv-vel (vagy a házimozival?), hogy a hangot ne a tv, hanem a házimozi hangfalai adják ki? Össze lehet ezeket kötni így vagy a hangfalakat csak akkor tudom használni ha a házimozi saját lejátszóját használom? Esetleg milyen csatlakozók kellenének ehhez a számítógépen vagy a házimozin?

Köszi!

(#11895) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
Ez a Wharfedale Diamond 10-es széria megfelelő mozira illetve minimálisan zenére? Illetve van valami komolyabb különbség a 10.4-es és 10.5-ös hangfalak között?

(#11896) Gabor970 válasza Meiser (#11894) üzenetére


Gabor970
addikt

a szgépeken -legtöbbön- van spdif (digitális optikai) kimenet is, valamint szinte minden esetben van analog 5.1 hang kimenet is. Ezek valamelyikét kell a házimozi bemenetére kötnöd.
amúgy én is most keresgetek erősítőt, és láttam sok sok hirdetést, szerintem már 80e Ft környékén találhatsz erősítőt külön 5.0 hangfalakkal. Esetleg veszel erősítőt 30-40e környéke használtan, veszel egy pár álló hangfalat és egy subot. Majd később vehetsz hátsó sugárzókat, meg centert, ahogy a pénz engedi. Ezeket a műanyag öklömnyi dobozos vackokat felejtsd el, hulladél mind, nem való semmire. Azt hiszed, hogy van valamid, aztán rájössz, hogy nincs. Annál a sima 2.0 stereó is sokkal több egy 20e Ft-os erősítővel, meg 40-50e Ft os hangfalpárral. (használtra gondoltam itt is)

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#11897) Gabor970 válasza Meiser (#11894) üzenetére


Gabor970
addikt

[link]
[link]

tessék egy gazdaságos megoldás.... pl.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#11898) Marcus_


Marcus_
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy jobb minőségű erősítőt 2 hangfallal.Kb 200-250k lenne rá egy Samsung LED TV-hez meg egy PS3-hoz lenne csatlakoztatva játék ill. zenehallgatás céljából.

Mélynyomót nem szeretnék venni,csak valami spéci hangfalszettet,ami a mélyeket is "adja".Az erősítőnél fontos lenne hogy HDMI csatlakozó és USB kimenet is legyen rajta.
Tudnátok támpontot adni ár - érték arányt is figyelembevéve, merre induljak el?

Köszönöm! :R

(#11899) vtechun válasza Marcus_ (#11898) üzenetére


vtechun
veterán

ha filmeket akarsz nezni, vegyel melynyomot!

508as onkyo, maradekbol meg lehet hangszoro.

szerintem

(#11900) stefan01001


stefan01001
csendes tag

Kérdésem a következő!
Wd tv live és true hd képes erősítőn, hogyan kell megoldani, hogy true hd legyen a hang ?
1.3 as hdmi vel van összekötve. Ha jól tudom a wdtv-nek nem kell tudnia a true hd-t csak az erősítőnek, de javítsatok ki ha tévednék. Az erősítő egy denon 1610 es. Köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.