Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) Gabor970


Gabor970
addikt

sziasztok!

nézegetem a házimozi erősítőket, nemrég vettünk TV-t, ideje lecserélnem a 10 éves Technics SA-GX 930-as erősítőnket. A denon AVR-1910 tetszik legjobban, azok közül amiket találtam. Ebben az árban -127e Ft a netdepo-n- van esetleg jobb, vagy nem érdemes tovább kutakodnom? Jól látom, hogy adnak mellé mérőmikrofont, amivel optimalizálni lehet a szobához??? Hol van ettől a technicsem, ami 10 éve is majdnem ennyibe került. Jó lesz ez 5.1-es hangszórórendszerrel is, vagy mindenképp 7.1-et kell beszereznem? A plusz 2 hangfal elhelyezése nem lenne egyszerű móka. :-(

Köszönöm előre is a véleményeket, tanácsokat!

Jajj még egy -talán furcsának tűnő- apróság: a mai házimozi erősítőkből már mind hiányzik a phono előfok? Tudom, hogy a lemezjátszóm megilletne egy külön sztereó erősítőt, de annyira már nem vagyok vájtfülű, nem bánnám, ha egy egységgel megoldható lenne ez is. Mondjuk végső esetben összedobok egy HFM-I korrektort :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#11052) headhunter86 válasza hétalvó (#11050) üzenetére


headhunter86
senior tag

Setupban smallra állítottam és ezt írtam is. A képen nem pontosan ez az erősítő van, annál újabb. TUD DTS-t! Ha nem tudná nem is szólalna meg és nem jelezné a kijelzőn hogy DTS hang szól. A WD TV pedig Digital-ban nyomja ki a DTS jelet. Szóval nincs itt ilyesmi gond. Valami más lesz.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#11053) #09634560 válasza Gabor970 (#11051) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jó lesz az 5.1 is,nem muszáj 7.1-nek lenni ha nem akarsz.
Sztem még nézz Yamaha,Onkyo,Pioneer erösitőket is.
Van még Pono kimenetes házimozi erösitő,de drágábbak,ppl Onkyo 707, vagy 708,H/K 255,stb. De létezik előerősitő is,pl ez.

(#11054) Integra


Integra
titán

akinek h/k receiverje van, help:)

két forrás megy az avr355-be:
1. asus oplay - hdmi
2. asus r2gene - spdif
ugyanazt a 320-as mp3-at játszom le.

hdmi esetén kirakja azonnal 6ch dts-be, szörnyen jól szól
spdif esetén meg max logic 7-et rak ki, nincsen 6ch dts, elég ratyin szól, nincsen dinamika sem, az egész száraz, lapos.

hogy tudom spdif esetén előcsalogatni a 6ch dts-t???
vagy ehhez hdmi-n keresztül kéne csatlakoztatnom a gépem a receiverbe?
hdmi nincsen az alaplapomon, csak a videokártyámban (ati 5870)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11055) vtechun válasza Integra (#11054) üzenetére


vtechun
veterán

nekem csak egy onkyom van, de itt ilyesmit tudok mind HDMI, optikai es koaxon is allitani sztereo forras eseten, nezd meg a leirasat, enyemben megvan hogy sztereo, meg egyeb hangok bemenete eseten mit adhat ki magabol.

egyébként DTS Neo6-ról van szó az 1.-es esetben?

[ Szerkesztve ]

(#11056) Integra válasza vtechun (#11055) üzenetére


Integra
titán

igen, arról.
lehet, hogy spdif toslink kábel esetén egyszerűen nem tudja..

ráadásul ami még fura, hogy counter strike source-ban is tesztelem a hangfalakat és nem osztja le rendesen, noha driver és egyéb rendesen fent van a gépen.
soundblaster xfi-ben meg nyomok egy tesztet az 5.1-re és semmi. de közben meg szól.
nem értem.

okozhat gondod ha a toslink kábel nincsen bepattanva a helyére rendesen? mert ugyanakkor világít a másik vége is és hang van..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11057) vtechun válasza Integra (#11056) üzenetére


vtechun
veterán

optikai kimenet nincs az oplayen?

mert, ha van, akkor ki kell azzal is próbálni, ha azon sem lesz, akkor az erősítőn kellhet valamit állítani, mert az én fapados Onykom tudja ezt.

pattintsd be azt a kábelt :DD

[ Szerkesztve ]

(#11058) Integra válasza vtechun (#11057) üzenetére


Integra
titán

szét kell vágnom hozzá az alaplap mögött levő lapocskát hozzá.. :(
és szerintem akkor se lesz jobb. ugyanis jel van így is. ennél a kábelnél vagy van jel, vagy nincsen, nem? olyan nincsen hogy recseg, vagy egy jelet tud, de egy másikat nem.
ráadásul a dts neo az a receiver dolga, az meg kurvára nem akarja ennél felajánlani ezt a lehetőséget.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11059) headhunter86 válasza headhunter86 (#11049) üzenetére


headhunter86
senior tag

Rosszul írtam bocsi, az erősítő típusa: JVC RX 6001R

Ez már tuti DTS, és ilyen színű is. Csak nem vagyok otthon és nem tudtam megnézni a típusát, de fater megnézte nekem :)

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#11060) hétalvó válasza headhunter86 (#11059) üzenetére


hétalvó
addikt

csereld ki az optikai/spdif kabelt vagy nezd meg a csatlakozokat, nem e lazult ki valamelyik dugo, lehet melynel kontakthibazik.

integra: szerintem valamit tulbonyolitasz :D
zenet stereo-ban szoktam hallgatni, a fazis minden egyes sorround modban romlik, de nagyon erdekes, hogy hogyan lesz dts hangzasod stereo jelbol,
xfi-vel jatszani csak dts connect-el tudsz 5.1-ben vagy DD live-al.
elmeletileg nincs kulonbseg hdmi es optikai kabeles stereo pcm jel kozott, lehet meg a mintaveteli freki tul magas a pc-n es abbol mar a denon procija nem tud dts sorround-ot szamolni, allitsd 44.1/16bit-re a pc-t.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11061) hétalvó válasza Integra (#11058) üzenetére


hétalvó
addikt

nezegettem a manualod, nem "dts neo:6 music" az ahol jol szol a cuccod?
de van ott 5ch stereo is aminek a legjobban kellene szolnia -elektronikus zene

DTS 5.1 a manual szerint csak dts jelbol erheto el, ha jol forditom (encoded with DTS data are played), de nekem is van oplay-em az nem ad ki dts-t stereo jelbol.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11062) vtechun válasza hétalvó (#11061) üzenetére


vtechun
veterán

pl, hogy saját erősítőmről beszéljek, ennek itt van a manual-jában, hogy milyen módokat tud.

27. oldalon van konkrétan, hogy DTS Neo:6

(#11063) Integra válasza hétalvó (#11061) üzenetére


Integra
titán

dts neo:6 cinema
érdekes, most a sourround modes-ban sikerült megtalálnom. végre.
sajnos ha nem hdmi-n megy a jel a pc-ből a receiverbe, akkor elvesztem ugye a receiver monitoron megjelenő menüjét...
kerítek még egy hdmi kábelt és a videokártyát bedugom a receiverbe, akkor azon keresztül kéne menjen a kép és a hang is a receiverbe és onnan a monitorba, akkor menüm is kellene legyen azonnal.
feltéve, hogy a vga-n keresztül átmegy a hang is a hangkártyából...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11064) hétalvó válasza Integra (#11063) üzenetére


hétalvó
addikt

nalam akarhonnan megy a DTS Neo:6

nem lesz annak koze a hdmi-hez se a pc-hez, tanuld meg hasznalni az erositodet on-screen nelkul :K

ATI-val is lesz baj mert ott ha 5.1-ben kuldod akkor mindent 5.1 LPCM-ben fog kikuldeni, amivel az erositod DSP-je nem sokat tud kezdeni hangzaskepileg. Ha stereo-ban akkor meg a jatekok nem lesznek terben.

Taviranyitod: Sorround mode/ fel le gombbal valsztod melyiket/OK
manual 31-32 oldal

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11065) Integra válasza hétalvó (#11064) üzenetére


Integra
titán

hehe, igen, ilyesmi lesz:)
sikerült musichoz belőnöm a dts neo6 musicot is végre, menüből:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11066) vtechun válasza Integra (#11065) üzenetére


vtechun
veterán

nekem érdekes módon, 2 hdmi bemenet van használva, de csak egyiken, az IPTV-sen jelenik meg az OSD, annyira nem mélyedtem el még benne, lehet azt is meg lehetne oldani menüből, nem tudom, de egyelőre nem zavar, sok pontból áll a kis pontmátrix kijelző is, eléggé jól értelmezhető.

ill. jut eszembe, 3 van használva, 2 PC-s, meg egy IPTV-s és csak az IPTV-sen van OSD...

[ Szerkesztve ]

(#11067) Integra válasza vtechun (#11066) üzenetére


Integra
titán

persze, jó ennek is a kijelzője, de az osd-t szeretem, a hk-nál nagyon frankó és egyszerű:)
ettől függetlenül most sikerült megérteni a menübeállítást is a receiveren. külön menüben választom ki azt, hogy milyen módot használjak video, music és game-re, aztán már csak ezeket választom ki a főmenüben a már korábban megadott paraméterrel.
most megy spdif-en is a dts neo6 music és movie is, zsír:)

most már csak fps-hez kell belőnöm jól a történetet....
ugyanis source-ban teljesen hülyét játszik a dolog.
beállítom az audio-nál 5.1-re. nyomok egy test-et neki és a front bal és jobbon adja ki a bal és jobb hátsómat.. :F
és az xfi mb menüjében amikor tesztet nyomok az 5.1-re, síri csönd van, miközben a hangfalakat mutatja, hogy épp melyiket szólaltatja meg. nem értem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11068) hétalvó válasza Integra (#11067) üzenetére


hétalvó
addikt

ati-val tessek jatszani 5.1-ben, az alaplapi x-fi nem fogja tudni csak ha 3 analog kabellel kotod ossze. ergo ki is kapcsolhatod bios-bol nyugodtan.

ugye,ugye a lustasag, on screen display meg ilyenek, kep nelkul meg mar nem is megy :P

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11069) Integra válasza hétalvó (#11068) üzenetére


Integra
titán

ezt most nem értem.:)
mit játszak az ati-val? nem hdmi-zek azon a kártyán. displayportból megy a monitorba a jel és ennyi. alaplapból meg a toslink kábel a receiverbe.
mit nem fog tudni az xfi? és milyen 3 analóg kábelt kell összekötnöm mivel?:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11070) hétalvó válasza Integra (#11069) üzenetére


hétalvó
addikt

5.1-ben digitális kábelen megszólaltatni a játékot, ezt csak a dolby digital live-ot vagy dts connect-et tudó hangkártyák tudják, ha jól sejtem a lapodon egy kamu xfi vagy maximum egy sound van. x-fi-ből ezt csak a xgamer/music/titanium tudja.

ha viszont hdmi-n összekötöd az erősítőddel az ati-t majd onnan vissza a monitorba akkor lesz hangod játékok alatt is 5.1-ben hdmi-n. Viszont csak akkor lesz kép, ha az erősítő is be van kapcsolva.

meg lehet oldani ezt valahogy 2 kábellel is, de én nem tudom, hogy kell. elméletileg a 2 kábeles megoldás ellen levéd a hdmi szabvány, szerintem csak szívni fogsz vele.

viszont, ha ezek egyikét se akarod akkor 3db 3.5-es jack-rca-val bekötheted az erősítőd 7.1 bemenetére a pc-t. Ez elég tré, de működik.

esetleg egy asus xonar is megoldás lehet.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11071) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Hello!

Keresek olyan eszközt, amivel vezeték nélkül tudok hangot továbbítani a laptopomról a hangszórókra. Valami olyanra gondoltam, hogy bedugom a hangszóró jack csatlakozóját, és WIFI-n csatlakozik hozzá a gép (hasonlót, mint az Airport Express, de az sajnos csak az iTunes hangját adja tovább, az meg kevés). Próbálkoztam bluetooth adapterrel, de sajnos nem volt az igazi a hangzása, ahogy azt sejtettem előre).

Köszi.

(#11072) BBéci válasza tony70 (#11046) üzenetére


BBéci
titán

Létezik bejáratási metódus a hangdobozokra, de nem feltétlenül szükséges vacakolni vele. Használd, hallgasd, de az első 50 órában kerüld a kétharmadnál nagyobb hangerőt!
A 2,5 mm2-es kábelek megfelelő vastagságúak, árban a méterenként 5-600 Ft körüliekből válogass. Pontos típust nincs értelme ajánlani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11073) tony70 válasza BBéci (#11072) üzenetére


tony70
tag

Köszönöm szépen!

(#11074) afiaf


afiaf
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok egy olyan szaküzletet ajánlani Budapesten, ahol megkaphatom az Onkyo TX-SR508-as erősítőt (vagy Onkyo TX-SR607) korrekt áron és nagyon értenek a dolgukhoz? Rengeteg kérdésem lenne még, és elég láma vagyok :B

Előre is köszi!

(#11075) tibismart


tibismart
csendes tag

Szerintetek nem túlzó a Dali Concept SUB 150e Ft-os ára? (mármint a típuscsalád többi tagjához képest, a 2front és a center került kb160e-be)
Onkyo 608-hoz, Concept 6-os frontokhoz, Concept 2-es surroundhoz és a Concept centerhez nem lenne elég egy kissebb sub egy 22m2 -es szobába?
Esetleg tudnátok ajánlani konkrét típust is 50-80e Ft körül?
Előre is köszönöm!
:R

(#11076) hétalvó válasza tibismart (#11075) üzenetére


hétalvó
addikt

volt az 110-120 is, szerintem keress egyet hasznaltan, utoljara avx-en 75k volt egy.
150k irrealis azert a dobozert, de mivel nincs mar nagyon sehol ezert ennyi, nem is biztos, hogy tudnak neked hozni.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11077) ricsik


ricsik
őstag

Pc és AV optikaival összekötve hogy érdemes használni? Hangkártya xfi. Idáig a hangkártya kódolt le mindent DTS-be, így bármit is játszottam le az erősítő mindig dts jelet kapott.Most spdif átengedés van, így az erősítő értelmezi a kapott jelet. A kérdésem az, hogy melyikben érdemes használni, van e egyáltalán különbség? A másik érdekesség, hogy hiába játszok le pl egy 44.1khz-es mp3-mat az erősítő mégsem ezt írja ki, hanem hogy pcm 48 ez miért van?

Nekem ez az átengedés szimpatikusabb, mert így a hangkártya szoftvere talán nem szól bele annyira a hangba, vagy egyáltalán, nem tudom.

(#11078) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

A segítségeteket kérném. Következő hónap vége felé szeretnék egy mélynyomót venni. 2 mélyet néztem ki.
1: Yamaha YST-RSW300 : [link] ez 80ezer Ft lenne. [Itt vonzz, hogy Yamaha és a többi hangszóró illetve az erősítő is Yamaha, viszont nekem az ára sok, igaz még neccesen belefér.
2: Magnat Supreme Monitor Sub 301A : [link] ezt 60-63k helyett 55 ezerért megkapom hivatalos márkakereskedésből akciósan. [Állítólag nagyon jól szól.]
A Magnat mellett szól még, hogy 2 helyett 5 év garancia van rá.
20nm-es szobába lesz majd Yamaha NS 50 , P60 hangszórók illetve egy RX-V365 erősítő mellé
Találkozott már valaki valamelyik mélynyomóval és milyen véleménnyel volt róluk? Itthon van egy Yamaha YST-SW515 -ös mélynyomó, viszonyítási alapnak.

[ Szerkesztve ]

(#11079) MaTTeS válasza MaTTeS (#11078) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Leginkább film nézésre illetve tüctüc zenére és egyéb tömegzenére lenne használva, szóval semmi komolyra csak átlagos dolgokra.

(#11080) ToxLee válasza hétalvó (#11070) üzenetére


ToxLee
őstag

Ha az ATI kártyámat HDMI-n összekötöm az erősítővel csak a hang miatt, akkor DVI-n nem tudom kiküldeni a képet? :F

(#11081) vtechun válasza ToxLee (#11080) üzenetére


vtechun
veterán

miért ne tudnád? Ati Catalyst beállítás kérdése az egész, sőt, még az sem kell, hanem jobbegér az asztalon, aztán képernyőfelbontás...

(#11082) ToxLee válasza vtechun (#11081) üzenetére


ToxLee
őstag

Most is így van, hogy HDMI a TV-be, DVI a monitorba. De most optikaival van összekötve az erősítő és a gép. Gondolom, hogy ha HDMI-n megy ki a hang és a gépen játszom valamivel DVI-n, attól még 5.1 megmarad, nem?

Mellesleg milyen erősítőt érdemes venni Yamaha 640-es helyére ami HDMI-s és támogatja a HD hangokat is? Onkyo 508, 608,607 vagy Yamaha RX-V665, RX-V667, RX-V567?

[ Szerkesztve ]

(#11083) Integra válasza hétalvó (#11070) üzenetére


Integra
titán

a receiverem bármit kikever, hülyét is kapnék ha nem tudná, amennyibe került.. :DDD
ok, megpróbálom a hdmi-vel, a lényeg csak az, hogy a játék hangja jusson el az erősítőbe, az majd kikeveri szépen a hangot, csak a jelnek kell odáig eljutnia.

az asus oplay-em hdmi-vel van bekötve és hdmi-n is jön tovább a jel a monitorba.
csak akkor még egy hosszú hdmi kábelt kell vennem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11084) BBéci válasza afiaf (#11074) üzenetére


BBéci
titán

A Streamaudiót ajánlom, náluk jobban kevesen értenek a hifihez, házimozihoz. Holnap megyek hozzájuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11085) hétalvó válasza Integra (#11083) üzenetére


hétalvó
addikt

ne remenykedj, nem ilyen egyszeru. stereo jelet eljuttatni az erositodig nem bonyolul meg digitalisan se, de hogy a jatekaid rendes terhatasban szoljanak ahhoz mar hdmi kellene, 10m-es dmi kabel 2-3000Ft nem hinnem, hogy a foldhoz verne. (mindenki azt hiszi milyen egyszeru) Az ATI HDMI-je is limitalt ilyen teren, de azert jobb mint a dts connect sokkal.

Az pedig, hogy mindent kikever nem olyan biztos, DSP legyen a talpan ami 7.1-es LPCM-et atkever, foleg ha 192/24-es. BBeci te lattal mar ilyet?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11086) BBéci válasza hétalvó (#11085) üzenetére


BBéci
titán

Nem szoktam kevertetni a hangnormákat, szerintem értelmetlen és minőségrontó.
Viszont azt a HDMI kábelt, aminek 10 métere 2000 forint, azt bottal sem piszkálnám meg.

(#11082) Jasonchan

A felsoroltak közül a Yamaha 667-re szavazok, de nagy hangminőségbeli ugrást ne várj a cserétől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11087) hétalvó válasza BBéci (#11086) üzenetére


hétalvó
addikt

pedig ha tudnád milyen jó az a kábel :) olcsó és 1x be lehet dugni :P

Tudtommal nincs 7.1 LPCM-re DSP mód, ez volt a kérdés és semmilyen hangnorma keverésre nem gondoltam.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11088) BBéci válasza hétalvó (#11087) üzenetére


BBéci
titán

Integra írta, hogy az erősítője bármit kikever.
7.1 LPCM hangú filmem csak egy van, (m2ts) azt viszont nem tudom kicsiholni a laptopomból. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11089) hakos1987


hakos1987
őstag

helo!
tanácsotokat szeretném kérni!

Egy kb. 20-25m2-es szobába szeretnék erősítőt és hangfalat, sz.gépről optikai kábelen keresztül filmeznék, hallgatnék zenét, játszanék....
Nagyon zöldfülű vagyok témában és a keret sem túl nagy... amire gondoltam:
használtan egy Kenwood KRF-V5090D erősítőt (elég olcsón...) 5x100W-os, ehhez keresek nagy lelkesen hangfalakat (5.0+külön majd sub).
Eddig 40-50 közt gondolkoztam, aztán ami megtetszett az ez:
[link]

Nem tudom, megfelelő választás volna ez? Ennél többet nem tudok költeni hangfalra... a mostani kis dimarson ,,házimozi"-hoz képest meg azért gondolom jelentős javulást érek el:)

Szóval várnám tanácsaitokat, főleg a hangfallal kapcsolatban, hogy milyen, esetleg ha nem ok, mit érdemes helyette, stb....
Köszönöm előre is!:R

szerk: hangfalba is jó lenne akár használt is, vaterát és itt is lesegettem, de nem találtam semmi olyat:F

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11090) BBéci válasza hakos1987 (#11089) üzenetére


BBéci
titán

Azok a Sony állódobozok még talán használhatóak valamire, de a másik három skatulya maximum levélnehezéknek alkalmas.
Amikor a szoba méretéről írsz, igazán adhatnál pontos adatot, csak egy mérőszalag, no meg némi indíttatás kell hozzá!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11091) hakos1987 válasza BBéci (#11090) üzenetére


hakos1987
őstag

most m.helyemen vagyok, nem tudok pontosan adatokat mondani, mindenesetre amúgy is problémás a szoba alakja, ágy/tv elhelyezkedése, de ha hazamegyek, készítek egy részletes képet.... 75 vagy alatta lehet jobb hangfalat kapni akár használtan, mint az a sony? esetleg linkelni tudtok akkor?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11092) hakos1987


hakos1987
őstag

esetleg még ez? [link]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11093) Vidala válasza hakos1987 (#11092) üzenetére


Vidala
senior tag

Az ilyesmikre senki nem fog itt rábeszélni. Amúgy ne ragaszkodj márkákhoz (némi Kenwood preferenciát vélek felfedezni), de leginkább olyanokhoz ne nagyon, akik nem igazán "nevek" a hi-fi / házimozi világában. Tessék elzarándokolni minimum egy áruház HM osztályára, vagy méginkább egy szaküzletbe, elsősorban inspirációért (hogy legyen összehasonlítási alapod az ehhez hasonló szettekhez viszonyítva).

75-ért már lehet jókat találni (néhány éves cuccok is sokszor már kb. fél áron is vihetők), viszont türelmesen kell keresgélni pl. itt vagy itt.

Szerk: 5.0-át ritkábban lehet találni, inkább dobozpárak eladók (sztereo), de akár abból is ki lehet indulni (csak a türelmes keresgélés miatt írom)

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#11094) hakos1987 válasza Vidala (#11093) üzenetére


hakos1987
őstag

a kenwood hangszórót csak az erősítő miatt lestem:) köszi a segítséget, nem akarom elkapkodni, körbenézek máshol is, csak vaterán túl eddig nem jutottak más helyek az eszembe:)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11095) Vidala válasza hakos1987 (#11094) üzenetére


Vidala
senior tag

Akad még, bár a vaterával sincs gond (én talán azt kevésbé kedvelem, hogy pont új hangfalakat rendszeresen hirdet ott egy cég, amik kicsit "zavaróak" lehetnek, de a fix ár - meg a rutin - segít elkülöníteni őket a tényleges használtcucc hirdetésektől)

Az erősítővel párosítás logikus ötlet, de csak keveset számít (ha egyáltalán) a végeredmény szempontjából.

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#11096) hakos1987 válasza Vidala (#11095) üzenetére


hakos1987
őstag

oksa, egyébként a SAL-ról mi a véleményed? konkrétan most front-ba gondolkoztam:
[link]

surroundra, centerre vannak ötleteid? az 5.0-t ki szeretném hozni 75-ből:F

szerk: impedenciához nem értek annyira, de most látom, hogy ez a sal 4 ohmos, az erősítő meg min 8ohmosat követel, nem? az így akkor nem megoldható gondolom...:F

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11097) hakos1987


hakos1987
őstag

készítettem a szobámról rajzot: bár nem nagyon arányos, a lényeg látszódik. Ha már itt tartunk, hova érdemes elhelyezni a hangszórókat? a TV az egyik falon van, a szembe lévőnél pedig a fejem (ágy)... a TV melletti szekrényen lenen az erősítő amúgy...

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11098) #72042496 válasza hétalvó (#11076) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Horn Distribution vette át a Dalik forgalmazását és azért annyi. Tudnak hozni, de 150-ért tényleg horror.
Az Euro parkban levő Media Marktot viszont érdemes felhívni, pár hete még volt nekik egy megmaradt Concept Sub, 100 ezer forintért.

[ Szerkesztve ]

(#11099) ToxLee válasza hakos1987 (#11097) üzenetére


ToxLee
őstag

Ez a szoba jó, ha megüti a 16 négyzetmétert.

[ Szerkesztve ]

(#11100) hakos1987 válasza ToxLee (#11099) üzenetére


hakos1987
őstag

már rájöttem, azt hittem 5x4m-es mínusz az a kis levágás:D

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.