Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12751) BBéci válasza #09634560 (#12750) üzenetére


BBéci
titán

"Ha HD kell akkor veszel ilyet vagy hasonlót esetleg."

Ezt nem értem. Miért lenne szüksége elosztóra? Még az erősítő előtt ágaztassa ketté a lejátszóból érkező jeleket? Nem tartom jó ötletnek, de ez csak szubjektív véleményem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12752) Anubis_9 válasza Thuglife (#12749) üzenetére


Anubis_9
őstag

Mert szeretnék majd BD filmeket is nézni rajta. Úgy tudom, ezek nem kezelnek korongokat. :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#12753) Warter válasza BBéci (#12748) üzenetére


Warter
őstag

Igen, ezen gondolkoztam, hogy csak az Asus O!play-t kötöm rá HDMI-vel esetleg ha lesz BD lejátszom azt. A UPC-s boxot meg bekötöm direktbe a tv-be, úgy sincs rajta HDMI.

(#12754) Warter válasza #09634560 (#12750) üzenetére


Warter
őstag

Meghallgatás mindenképpen lesz, azt nem hagyom ki. De nem csak a 10e Ft, vannak még apróságok - inet rádió, ipod/iphone bekötés, bemérő mikrofon - amik a Pio mellett szólnak. Bár fölötte csak kb 2 cm hely lesz, de mellette körbe van elég hely.

(#12755) ricsik válasza Anubis_9 (#12745) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem ezek közel sem olyan jók mkv lejátszásra, mint az erre szakosodott media playerek, vagy htpck, szal ha nem kell BD, vegyél media playert, ha kell, akkor vegyél media playert és BD playert is. Szerintem nem lehet megúszni.

(#12756) BBéci válasza ricsik (#12755) üzenetére


BBéci
titán

A Sony BDP-S370 elég jól megfelelne mindkét célra és nem is drága.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12757) Gabor970 válasza BBéci (#12756) üzenetére


Gabor970
addikt

hát én is kész vagyok, ahogy válogatok. Már eldöntöttem, hogy 100e alatt kellene maradni. Ahogy keresgetek, beleakadok [ebbe] . Hát nem épp házimozi, de meginogtam. Kell nekem 5.1, mikor ugyanannyiért egy csövest is megkaphatok?
Asszem jobb lenne pár napra lekattannom a témáról :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12758) ricsik válasza BBéci (#12756) üzenetére


ricsik
őstag

Hallottam hírét, hogy ez már egész jó, de nem teszteltem. Neked van saját tapasztalatod?

Jut eszembe csak fat32-t támogat 4 gigáig, szal usbről, vagy cd+ről kilőve a nagyobb mkv, a júniusi firmware-re ígérték, hogy menni fog a DLNA, elvileg ott nem lenne gond a 4 giga feletti mkvkkel, de nem jártam utána ez mennyire megy ténylegesen.

[ Szerkesztve ]

(#12759) elbandi2 válasza ricsik (#12746) üzenetére


elbandi2
tag

A Basis sub-ot nem ismerem, de concept sub májusban mikor a C6-ot vettem, még volt a tatabányai MM-ben 109-ért.
Egyébként most utánaolvasva elég komoly eltérés van a két sub között, a concept 12"-zárt doboz- basis 10" reflex... A conceptet pont a gyors, megfogott hangja miatt szokták dícsérni, ezt a zárt doboz miatt tudja elsősorban produkálni. Bár mint mondtam a basis subot nem hallottam, igy akár lehet még jó is :F , de én inkább keresnék conceptet valahol a régi ár környékén.

(#12760) vtechun válasza Warter (#12754) üzenetére


vtechun
veterán

az ipodot es abemero mikrofont az 508as onkyo is tudja, en az onkyot vennem a helyedben

(#12761) edbacsi válasza #09634560 (#12743) üzenetére


edbacsi
tag

kösz az infót,mégegyszer összekötöm,letesztelem,ha nem megy,akkor megyek a geniushoz:) :U

"por és hamu sapiens"

(#12762) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
Van egy Infinity PSW8-as mélynyomóm, és azt szeretném kérdezni, hogy az LFE, vagy pedig az Y kábeles megoldással kössem össze az erősítővel(Denon AVR-1611)?

(#12763) BBéci válasza ricsik (#12758) üzenetére


BBéci
titán

Csak az S5000ES volt nálam, de mint már írtam, csak BD-vel szoktam próbálgatni, ugyanis arra készültek. Mkv-ra ott a laptopom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12764) BBéci válasza Gabor970 (#12757) üzenetére


BBéci
titán

Soha nem értettem, mit esznek emberek a csöves erősítők hangján. Tudnám sorolni azokat a félvezetősöket, amik kenterbe verik bármelyik csöves csodát. Ezt persze sosem fogják elismerni az elvakult csövipártiak, akik nincsenek sokan.

(#12762) foppa
Az ilyesmit nem kérdezni, hanem kipróbálni kell!!!
Nekem az Y-os tetszett jobban, de a saját füleidre hallgass!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12765) ricsik válasza BBéci (#12763) üzenetére


ricsik
őstag

Pont ezt mondom én is :D , a BD player lemezre, a media player meg fájlokra való még akkor is, ha van átfedés a kettő közt.

Mint pl a tv-mbe is van media lejátszó, de sz.rt sem ér :N :DDD

(#12766) ricsik válasza elbandi2 (#12759) üzenetére


ricsik
őstag

És hogyan használod a vágást a subon? cc 40Hz alatt, ahonnan a c6-nak vége, vagy vágod a c6-ot 80Hz-en (erősítőn small hangfal beállításra gondolok) és attól megy lejjebb a sub?

Kezdem magam lebeszélni a basisról.., de a 150e nagyon sok, nem találtam beragadt készletet, vagy használtan. Nem adod el? :DDD

(#12767) elbandi2 válasza ricsik (#12766) üzenetére


elbandi2
tag

Félreértettél, nem vettem meg, csak meghallgattam :B . Most csak 5.0 van C6,C1,CC. Nem volt keret a sub-ra. Akkor otthagytam, ha venni akarsz egy telefont megér hogy megvan-e még 109k-ért, ill ha megvan, még esélyes hogy valamit engednek is belőle, mert bemutatódarab.
Én igazából nem vagyok nagy akciófilm fan, igy nekem eddig a C6 mélye elég volt, csak pár alkalommal volt némi hiányérzetem, de számomra ez nem áll arányban egy sub árával.

(#12768) BBéci válasza elbandi2 (#12767) üzenetére


BBéci
titán

Az aktív mélysugárzó nem csak akciófilmekhez kell, hanem minden 5.1, 6.1, 7,1 filmhez, koncerthez. A .1 teljesen önálló (diszkrét) csatorna, más információkat tartalmaz, mint a többi. Ezeket rá lehet keverni a frontokra, de semmilyen rendszeren, még a tizen-huszonmilliósokon sem lesz ugyanolyan a hangzás, mint mélyládával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12769) #72042496 válasza BBéci (#12764) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ezt persze sosem fogják elismerni az elvakult csövipártiak, akik nincsenek sokan."

Azért ez ütött, a Te "tolladból" meg főleg! :D :R

ricsik: Közben jártam arra, a korábban emlegetett Saturnban (Euro Park) is van egy 110-ért. Cseresznye színű.

[ Szerkesztve ]

(#12770) elbandi2 válasza BBéci (#12768) üzenetére


elbandi2
tag

Igen tudom, ezzel tisztában vagyok :K , de számomra jelenleg nem ér annyit egy jó láda, mint amennyibe kerül. Érdekes módon amióta megvettem a Dali-kat egyre kevesebbet mozizok, viszont sokkal többet ülök le sztereoban zenét hallgatni. Ott tényleg nem hiányzik a sub.

(#12771) BBéci válasza #72042496 (#12769) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan nem értem, mire gondolsz.
Hifis berkekben engeteget vitatkoztunk, beszélgettünk a csöves kontra félvezetős témáról, arra a végkövetkeztetésre jutottunk, hogy vannak a csöves erősítőknek is előnyei, de összességében nem jobbak a "tranzisztorosoknál". Érdemes erről elolvasni Mark Levinson gondolatait, a Digital Pro honlapján.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12772) vtechun válasza ricsik (#12766) üzenetére


vtechun
veterán

szia, esetleg próbáld meg ezt, ez sem egy rossz sub, nekem ilyen van. Mordaunt-Short MS 309 60k-t megér. 340 wattos a tápja.

jut eszembe, néztem vmelyik nap a transformers ominózus részletét és amikor jött a nagy basszus, akkor az erősítő letiltott. Frissen volt akkor bekapcsolva. Utána nem tudtam a jelenséget reprodukálni. Ez mitől lehetett szerintetek? 50-es hangerő (0-80), Sub picivel fele hangerő fölött. Erősítő tápja 310 watt, mélynyomóé 340 watt.

(#12773) #72042496 válasza BBéci (#12771) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is több olyan embert ismerek, akiknek a csöves a non plus ultra, a tranzisztorosakat pedig kategorice alájuk sorolják. Fórumokon is a leggyakrabban ezzel a véleménnyel futok össze, ehhez képest felüdülés volt olvasni egy sallangmentesen megfogalmazott ellenkező véleményt valaki hozzáértőtől. Csak ennyi. :)

Igaz, a családban van valami méregdrága csöves jószág, s az a ProAc Studio 110 hangfalakkal bámulatosan szólt. Hogy ezzel szemben a tranzisztoros technika mire képes azt nem tudom, csak szabadidőmben néha olvasgatok a témában.

(#12774) BBéci válasza #72042496 (#12773) üzenetére


BBéci
titán

Egy Mark Levinson, Meridian, Krell, Accuphase, Burmester, stb. erősítő méltó versenytársa bármelyik csövesnek, legtöbbjüket verik dinamikában, erőben ezt high-end show-kon bárki meghallhatja. Az más kérdés, hogy bevallja, elismeri-e.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12775) madi_9k


madi_9k
csendes tag

Sziasztok!

Van egy jó kis Denon erősítőm mellé Magnat 5.1 stb, viszont amikor a lakásban fel le kapcsolják a lámpákat (bárhol az emeleten) az éppen játszott hanganyag egy pillanatra elhallgat, majd minden megy tovább. Úgy gondolom ez a kis feszültségingadozás hosszútávon nem fog jó tenni a kütyünek. Tudtok ajánlani rá valamilyen elosztót ami ezt tudja szabályozni vagy mindenképpen szünetmentest kell vennem hozzá?

Előre is köszi!

(#12776) ricsik válasza elbandi2 (#12767) üzenetére


ricsik
őstag

elbandi2:
Jó félreolvastam, a C6-ot vetted akkor :B. Nekem ugyanilyen szettem van és nekem is az az érzésem, hogy van mély bőven, de egy mélynyomó még rátenne egy lapáttal a hangzásra minden tekintetben.

Balika911:
köszi az infót meglesem.

BBéci:
tegyél légyszi tisztába már :DDD :
Azt mondtad, hogy a THX szerint 80Hz-en kell vágni a hangfalakat és ez alá megy a sub, viszont azt is írtad, hogy úgy érdemes állítani, hogy a front elmegy pl 40Hz-ig és akkor ez alá kell a subot ütemezni, ne legyen fedés. Lehet hogy félreértettelek. Hogy érdemes használni, mi a tapasztalatod? Ne mond, hogy ahogy tetszik, mert még nincs sub, csak kíváncsi vagyok a nagyok hogy csinálják :))

(#12777) #09634560 válasza madi_9k (#12775) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szünetmentes táp kellene rá erősebb...de igazábol villanyszerelő kellene megnézni a bemenő és elosztó ágakat.

(#12778) vtechun válasza #09634560 (#12777) üzenetére


vtechun
veterán

jaja, vegyél egy villanyszerelőt, nem bejárónőd lesz, hanem bejáróvillanyszerelőd :D

(#12779) Dorian válasza elbandi2 (#12767) üzenetére


Dorian
félisten

A zárt mélyláda valóban precízebb mélyet ad, de azonos méret, minőség esetén árban is sokkal húzósabb. Mivel én zenéknél nem szeretem használni, csak filmekhez (ott a robbanásoknál nem is baj az "ömlengősebb" mély) ezért kiegyeztem egy hátsó reflexes ládával.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12780) ricsik válasza vtechun (#12772) üzenetére


ricsik
őstag

A teli ára elég drága, amit linkeltél meg ezüst, nekem fekete kellene, hogy színben harmonizáljon a szett többi darabjával.
Jó kis subnak tűnik.

(#12781) Dorian válasza ricsik (#12776) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem a következő beállítás jött be: 80 Hz-től kapja a jelet a mélyláda, de "both" beállításban van az erősítő, tehát a teljes frekit megkapják a frontok is, aztán kezdenek vele amit tudnak. Talán így kiküszöbölhető a frekvencialyuk ami amúgy esetleg előfordulhatna.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12782) ricsik válasza Dorian (#12779) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem kocsi subokkal van csak ilyen tapasztalatom, nekem zárt láda van és szépen szól, havernak meg reflex és kevésbé szép, viszont brutális, szétesik a kocsi.

Ha így folytatom sosem lesz szubom, túl sokat agyalok rajta, meg kéne vennem az elsőt, ami szembejön ;]

Így nem lesz túl "mosott" a mély? Remélem érted mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#12783) vtechun válasza ricsik (#12780) üzenetére


vtechun
veterán

jah, másik fórumtag hétalvó ajánlotta nekem is, ő is ilyet vett, aztán lefestette asszem feketére :)

(#12784) #09634560 válasza BBéci (#12751) üzenetére


#09634560
törölt tag

"HD kellt" HD hangra,7.1-re értettem .Akkor kellene sztem,ha használja a BDjátszót és/vagy médiaplayert LCD vagy plazmatévén és oda szeretné küldeni úgy a képet és a hangot,hogy ne menjen neki az erősitő.De ha erősitő megy akkor oda is menne a HDMi és kihasználná a 7.1et. Ezt Pioneer esetén gondoltam,Onkyon ez megoldott.
Ha esetleg nehezen érhető,amit irok,vagy abszolut nem jó megoldás,akkor bocsi!

(#12785) ricsik válasza vtechun (#12783) üzenetére


ricsik
őstag

én nem vagyok egy nagy házi barkács fajta pali :N

(#12786) vtechun válasza ricsik (#12785) üzenetére


vtechun
veterán

oksa, nem eroszak, csak ez igazan megeri ezt az arat :)

(#12787) #09634560 válasza ricsik (#12776) üzenetére


#09634560
törölt tag

"Azt mondtad, hogy a THX szerint 80Hz-en kell vágni a hangfalakat és ez alá megy a sub, viszont azt is írtad, hogy úgy érdemes állítani, hogy a front elmegy pl 40Hz-ig és akkor ez alá kell a subot ütemezni, ne legyen fedés. Lehet hogy félreértettelek. Hogy érdemes használni, mi a tapasztalatod"
A kettő nem zárja ki egymást.THX-ajánlás valóban azt mondja ki. Legtöbb hangfalaknál mindenképp 80Hz re kell állitani. Nagyobb méretű és nagy membrán-átmérőjű hangszórókkal ellátott hangfalak lemennek 60,50 vagy akár 40Hz-ig és ha megfelelő teljesitményű és karakterisztikájú mélyláda van,akkor elég ez alá állítani.a mélynyomót.
Ehhez tényleg jó hangfalak kellenek pl.ez.Szerintem.

(#12788) madi_9k válasza #09634560 (#12777) üzenetére


madi_9k
csendes tag

Hmm, hát ha szünetmentesre adom a fejem akkor tudnál ajánlani egyet? Az erősítőm: Denon AVR-391

(#12789) #09634560 válasza vtechun (#12778) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem állandó,csak egyszeri,megbizásos alapon dolgozó kellene.Olyan alkalmi-bejáró,mintegy konzum-villanyszerelő :DD :))

(#12790) ricsik válasza #09634560 (#12787) üzenetére


ricsik
őstag

Értem, viszont utóbbinál jön be, hogy tudni kéne a front meddig megy le pontosan és nem a gyári leírás alapján, mert ha rosszul vágja az ember a subot, vagy lyuk lesz, vagy átfedés.
Kezdem kapiskálni, köszönöm a válaszokat.

vtechun : ennyiért hót ziher :)

[ Szerkesztve ]

(#12791) #09634560 válasza madi_9k (#12788) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ekkora erősitőre ez is elég
350es vagy 400ast keress.

(#12792) vtechun válasza #09634560 (#12791) üzenetére


vtechun
veterán

nah, nekem 600VA-s van ugyanebből a márkából, nem rossz

(#12793) #09634560 válasza ricsik (#12790) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jól írod. De az erősitő elintézi,ha jól beállitod.Pl. ha 60 Hz ig megy le akkor 60ra az erősitőn is a keresztvágási frekvenciát,a subkimenetet és a subon ezt kell beállitani is,ha van ilyen állitási lehetőség rajtuk.
DE a legtöbb erősitő,ami önbemérővel rendelkezik,és ha képes a 80Hzet kezelni a front,akkor az Audyssey-vagy szoftveres beállító rendszerek- oda állitja a vágási frekit és a szubkimenet felső határát.

(#12794) #09634560 válasza #09634560 (#12791) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ja igen,ha nagyobb se baj. csak 330 wattos az erősitő,

(#12795) #09634560 válasza #09634560 (#12793) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ja és nem beszélve arról,hogy a .1 csatorna is legtöbbször ilyen,kb.80hzig megfelelő hangokat tartalmaznak.
Ez épp film közben jutott eszembe,sorry!

[ Szerkesztve ]

(#12796) #72042496 válasza #72042496 (#12709) üzenetére


#72042496
törölt tag

Írtam, hogy lehet gyors lesz az erősítőcsere. Ma meg is ejtettünk egy rövid próbát: cimbora beszerzőkörútra ment, s visszafelé bejött a H/K AVR 630-cal. Csak zene alatt próbáltuk, de egészen más, mint a Denon 390. Nekem leginkább a mélyeknél tűnt fel, hogy nem keni el őket, nem puffog, hanem precízen, határozottan és a kis hangfalakhoz képest erőteljesen szól. Meg úgy általában az egész muzsika hallgathatóbb. Erőből pedig aztán bőven van benne!

Sokkal többet nem tudok róla írni, mert rövid ideig próbálgattuk. De így is nagyon meggyőzött, pedig a finomhangolás is elmaradt. Csak azt állítottuk be, hogy sztereón szóljon és ne vágja a frekvenciát.
Lényeg, hogy a szívembe lopta magát, mert jó cucc. :)

(#12797) madi_9k válasza #09634560 (#12791) üzenetére


madi_9k
csendes tag

Köszönöm, szétnézek a piacon! :D

(#12798) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Szerintetek érdemes lenne lecserélnem a sub kábeljét egy rövidebbre? Kb. 4,5 m-re van az erősítőtől és egy 15m-es kábellel van összekötve. Vagy nem érdemes rövidebb kábelt vennem hozzá?

(#12799) #72042496 válasza MaTTeS (#12798) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én már csak esztétikai okokból is lecserélném, ill. hogy ne gyűjtse a port. A hangminőséget passzolom, mindenesetre subhoz a 15 méter az rettentő hosszú.

(#12800) MaTTeS válasza #72042496 (#12799) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Ekkora volt itthon annó, és azóta nem foglalkoztam a dologgal. El van dugva a maradék kábel útközben, szóval az nem látszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.