Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) BBéci válasza MaTTeS (#12099) üzenetére


BBéci
titán

Nem szép tőled, hogy velünk nem osztod meg! :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12102) Mustármag válasza vtechun (#12100) üzenetére


Mustármag
őstag

Hát nem tudom, nem nagyon vagyok még mindig megbarátkozva ezzel a használtan vásárlással!!

(#12103) vtechun válasza Mustármag (#12102) üzenetére


vtechun
veterán

én se, de akkor már vegyél inkább használtan egy jobb minőségűt, mint újonnan egy gagyit

(#12104) BBéci válasza vtechun (#12103) üzenetére


BBéci
titán

Folyamatosan ezt mondogatom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12105) Mustármag válasza vtechun (#12103) üzenetére


Mustármag
őstag

Igaz de ha az ember belegondol akkor jobb egy gagyit használni 5 évig mint egy használat 1 évig mert ugyebár nem tudunk semmit az előző tulajról hogy hol és hogyan használta!(+az újhoz jár a gari!)

(#12106) hakos1987 válasza Mustármag (#12105) üzenetére


hakos1987
őstag

én garival vettem használtan, minden tökéletes és 50+45-ből megúsztam azt a dolgot, amire szerintem Neked is szükséged volna. Szerintem nézz egy Harman Kardon AVR 130 vagy 132-es erősítőt, 40 körül találsz is, valamint itt van egy ilyen JBL: [link]

szerintem árban egész baráti, és hidd el, szerintem aki ilyet vesz, nem hajtja szét, ha meg igen, kérj rá ,,próbagarit", vagyis megveszed, kipróbálod, ha nem tetszik, visszaveszi (sztem erre csak ritka esetbe kerül sor)...
erősítőre persze sok más alternatíva van ebben az árkategóriában, én a kinézete miatt is döntöttem a 132-es mellett, meg a tesztben leírtak alapján. Teljesítménnyel sincs gond, nyugi!:)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#12107) Vikthor válasza Mustármag (#12105) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nézd, én is egy Yamaha HTR-6230-as erősítőt nézegettem, amikor a rendszeremet kezdtem el tervezni és idővel egyre feljebb és feljebb mentem, ahogy mélyebben elmerültem a témában és végül nem egy 50 rongyos erősítőt vettem, hanem egy 150 rongyosat, Denon AVR-1910. Ráadásul ez a kategória számít "belépő" szintnek, mert ezzel már úgy ahogy lehet kezdeni valamit. Ahogy nézegettem én is anno, minden ami 100 rongy alatt van, azok több sebből véreztek, vagy ezt nem tudták vagy azt nem... Érdemes inkább gyűjteni, mert ha a legolcsóbbat veszi meg az ember, akkor hamar elmehet a kedve az egésztől, mert nem lesz igazi az élmény.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12108) Gabor970 válasza Vikthor (#12107) üzenetére


Gabor970
addikt

a 1610-es hangminőségre elmarad a 1910-től, vagy csak -2 csatorna?
nekem az 5.1 tökéletesen elég, nem is tudnám a 7.1 hangszóróit elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12109) Vikthor válasza Gabor970 (#12108) üzenetére


Vikthor
nagyúr

csupán annyi a difi, hogy nem 5.1 hanem 7.1 és ha jól tudom egy kicsit erősebb is 8 ohmon 90W-os és nem 70W csatornánként. Nem tudom, hogy a 1610-ben pl benne van a DCDi Faroudja chip. Ja és 2 be és 4 ki HDMi. Ezt leszámítva dettó a 2 erősítő.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12110) BaLee


BaLee
addikt

Mi a véleményetek erről az erősítőről?

Marantz NR-1501

Igaz drágább volt, mint amit először erősítőre szántam volna de elég jó kritikát olvastam róla, meg meg is tudtam hallgatni a következő hangalakkal:
JBL Balboa, Jamo xy, KEF C7, Dali Concept 6, JBL ES80

Legjobban természetesen a JBL ES80 tetszett, de árban ez messze nem fért bele, ahogy a Dali concept 6 sem, pedig utána az következett, így maradtam a KEF C7nél ami az előbb említetteknél azért jóval olcsóbb és szintén egész jónak találtam.

Holnap érkezik..

(#12111) Vikthor válasza BaLee (#12110) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én is hallottam a KEF C5-C7 sorozatát, de valahogy nekem a PolkAudio TSi sorozata meggyőzőbb volt, nézz szét, mert most van akcióban is több helyen...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12112) vtechun válasza Mustármag (#12105) üzenetére


vtechun
veterán

ez nem kocsi, ha használja rendeltetésszerűen akkor sok baja nem lehet, kocsit meg meg lehet ölni, erősítőt annyira nem - szerintem

(#12113) Mustármag


Mustármag
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget de tényleg megvan kötve a kezem és nem nagyon tudok 50E fölé menni!(és nem szeretnék használtat)És nem is akarok egy über cuccot összehozni csak a suli mellet dolgoztam és össze jött egy kis mellékes és alapból is 5.1 re spóroltam. 1.X egy Logitech Z-5500-re gondoltam de a JBL SCS-178 megtetszett és hát a JBL mégis csak hangtechnikára szakosodott.

(#12114) gonczip


gonczip
tag

A hangsugárzók ellenállását figyelembe kell venni erősítő vásárlásánál?

(#12115) KTTech válasza gonczip (#12114) üzenetére


KTTech
veterán

A hangsugárzók impedanciáját, érzékenységét figyelembe kell venni... a képletet megtalálod lentebb :) azon kívül nem árt, ha a szobának megfelelően van méretezve a cucc.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12116) szeker válasza Mustármag (#12113) üzenetére


szeker
tag

Ha csak 50 ezred van erősítőre akkor ajánlóm a Jvc rx 5062s nem olyan rossz erősítő nekem több mint 2 évig használtam semmi probléma nem volt vele csak kb 2 hónapja lesett sajnos. Nekem tetszett a hangja vagy azért mert megszoktam de a beállításon is függ szerintem erről ennyit.Amúgy ha 5ezer ft vagy 10ezerel akkor tudnál venni pioneer vsx 519-et.

(#12117) MaTTeS válasza szeker (#12116) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Mit lesett? Erősítők nem szoktak lesni :D

(#12118) Thuglife válasza Mustármag (#12113) üzenetére


Thuglife
senior tag

Ezen érdemes elgondolkodnod:
Onkyo TX-SR307

(#12119) szeker válasza MaTTeS (#12117) üzenetére


szeker
tag

Öcsém leverte a szekrényről.

Mustármag

ez a pioneer vsx 519

a másik meg Jvc rx 5062s

de az onkyo se rossz amit belinkeltek

[ Szerkesztve ]

(#12120) Mustármag válasza szeker (#12116) üzenetére


Mustármag
őstag

Áh köszi a tippet ez a Pioneer is jó alternatíva lehet nah egyre bővül a kínálat!:D

(#12121) szeker válasza Mustármag (#12120) üzenetére


szeker
tag

Nincs mit én keresgéltem sokat a netten és pioneer tetszett a legjobban tudásba és árba is remélem 3-4 hónap múlva megtudom venni

(#12122) Mustármag válasza Thuglife (#12118) üzenetére


Mustármag
őstag

Uh ezt eddig észre se vettem köszi a tippet ez is nagyon jó!
De sajnos ez attól is függ hogy mennyit tudok majd még rá áldozni!!:(
De ha jól látom ez még olcsóbb is mint amit kinéztem Yamaha-t

[ Szerkesztve ]

(#12123) szeker válasza Mustármag (#12122) üzenetére


szeker
tag

ha 50 ezernél többet nem tudnál rá áldozni és várni se hogy jobbat vehess legalább egy picit akkor a jvc rx 5062s ajánlóm

(#12124) Mustármag válasza szeker (#12123) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, köszi a tippet. Remélem sikerül 50E fölé tornászni és szerezni egy Onkyo v. Pioneer-t vagy valami hasonlót!

(#12125) KTTech válasza Mustármag (#12124) üzenetére


KTTech
veterán

Jobban teszed ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12126) szeker válasza Mustármag (#12124) üzenetére


szeker
tag

nincs mit

(#12127) BBéci válasza szeker (#12123) üzenetére


BBéci
titán

Nem kellene ajánlgatnod azt a JVC-t, mert nincs semmi összehasonlítási alapod és normális hangdobozokat sem kötöttél rá. Ez a vak vezet világtalant tipikus esete.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12128) BBéci válasza Mustármag (#12113) üzenetére


BBéci
titán

Ki lehet fogni olyan ragyogó állapotú használt erősítőket, amikről meg nem mondanád, hogy valaha be voltak kapcsolva. Miért nem hallgatsz a tapasztaltabbakra?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12129) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Sziasztok!

Elnézést, ha már elhangzott kérdést tennék fel. Jópár hozzászólást végigolvastam, de csak részleges válaszokat találtam a kérdéseimre.

Az mostmár világos, hogy ha optikai kábellel kötöm össze a gépet külső erősítővel, akkor filmek alatt lesz 5.1 hang, játékok alatt nem. De ez csak gagyi, integrált hangkártyák esetén fordul elő, vagy a jobbaknál is? Teszem azt, egy jobb Xonar, vagy X-Fi sem tud 5.1-es digitális jelet kiküldeni játékokhoz, vagy akár mp3-hoz?

Van erre valami megoldás? Lehetséges, hogy minden kijusson az erősítőhöz 5.1-ben? (digitálisan)

Ha erre nincs mód, akkor analóg kábellel össze lehetne hozni vajon?
Gondolok itt erre a kábelre:

Ezzel meg lehetne oldani, hogy tényleges 5.1 hang jusson el az erősítőhőz, vagy ezzel nem lehet rendesen szétválasztani a mélyet / közepet?

Elnézést a robotszerű kérdéssorokért, de nem igazán tudtam ezeket a kérdéseket máshogy megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#12130) Dorian válasza vtechun (#12100) üzenetére


Dorian
félisten

35ezerért ez ajándék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12131) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Melyik erősítő lenne jobb sztereó zene hallgatásra? Yamaha RX-V365 vagy Pioneer VSX-418?
Mindkettő ugyanannyiba kerül.
Egyelőre a régi Grundig hangfalaim lennének rákötve.

(#12132) Thuglife válasza Kombat (#12131) üzenetére


Thuglife
senior tag

Mindkettő teljesen alapkategóriás HM erősítő tehát ugyanolyan gyengék sztereóban... Ha zenére keresel erősítőt, sztereót válassz!

[ Szerkesztve ]

(#12133) Kombat válasza Thuglife (#12132) üzenetére


Kombat
őstag

Köszi! :R
Akkor nézelődöm a sztereó erősítők közt.

(#12134) Thuglife válasza Kombat (#12133) üzenetére


Thuglife
senior tag

Azon belül is döntsd el h tuneres vagy rádió nélküli sztereó erősítőre van szükséged! Csak azért tanácsolom mert sokkal olcsóbbak a rádió nélküliek!

50-60ezres kategóriában már találsz NAD, Onkyo, Denon, Yamaha sztereó erősítőket!

(#12135) O_L_I válasza Yamaha R1 (#12129) üzenetére


O_L_I
őstag

Van jópár "gagyi integrált" alaplapi hangkártya ami tudja a DD Liveot van DTS connectet ami on the fly kódolja a DD vagy DTS hangsávot így optikán kersztül is megy az 5.1 bármilyen forrásból. Ellenben a tudomásom szerint Creative vagy a Xonar csak a csilliárdos kártyáiba teszi bele.

(#12136) superTibcsi válasza Gabor970 (#12062) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

H/K avr 142. Nem tudja a hd hangot, de nem akarok tőle megválni.

Under construction!!!

(#12137) eviktor válasza Mustármag (#12102) üzenetére


eviktor
tag

Ne félj a használt dolgoktól! Szépen lehet spórolni velük. Csak egy példa: Onkyo Tx-sr307 ma legolcsóbban (általam megbízhatónak vélt online boltból) 59.000,-. Én használtam vettem pár hónaposan (azaz min. 1,5 év érvényes garanciával) kifogástalan állapotban, karcmentes külsővel, minden papírjával, eredeti dobozában 45e-ért. A hangfalaimat is a bolti ár feléért vettem, makulátlan állapotban mind belsőleg mind külsőleg.

(#12138) BaLee válasza eviktor (#12137) üzenetére


BaLee
addikt

Biztos jó dolog használtan, jó áron cuccokhoz jutni, csak nem mindenkinek alternatíva ezt el kellene fogadni.

Persze aki Budapesten vagy környékén él annak biztos jó, mert ott van kínálat, de egy vidékinek felutazni kerülhet akár 10-15 ezerbe meg egy napjába?
Aztán akkor még arról nem is beszéltünk, ha otthon derül ki, hogy valami mégsem ok, vagy esetleg a helyszínen derül ki, hogy probléma van a cuccal...

3 hónapig nézelődtem én is, és a közelben egyetlen normális erősítőt vagy olyan hangfalat nem találtam amit érdemes lett volna megnézni. Mert vagy kacatokat árultak, vagy használt szeteket árultak olyan áron, mint boltban az új.

(#12139) hakos1987 válasza BaLee (#12138) üzenetére


hakos1987
őstag

Én a JBL SCS-178-at és a HK erősítőt is postán keresztül vettem. Mindkettővel megegyeztem próbagariba, vagyis ha vmi nem ok, küldöm vissza.... 2-2 ezer forintból megúsztam a postát, másnapra!! Pedig a JBL 29.5 Kg volt. Szerintem nem kell ódzkodni a dologtól, persze ezt mindenki maga tudja

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#12140) elbandi2 válasza BaLee (#12110) üzenetére


elbandi2
tag

Szerintem jó választás lehet, bár én csak MM szinten hallottam, de semmi zavarót nem hallottam a hangjában. Ott és akkor, mással nem hasonlítottam össze, mert a hangsugárzókat néztem-halgattam. Gratulálok hozzá, majd ird meg milyennek találod. :)
Ami viszont érdekelne még, hogy a hangsugárzókról kicsit bővebb véleményt irhatnál, mert amit irtál hogy "Természetesen" számomra nem volt ilyen egyértelmű. Tudom nagyon szubijektív a dolog, és függ a halgatott zene-film stílusától is, de nekem a JBL hangja kicsit zavaróan ércesnek hatott. :F A KEF-et nem hallottam.

(#12141) yps12 válasza superTibcsi (#12050) üzenetére


yps12
csendes tag

Panasonic DMP-BD80

(#12142) BaLee válasza hakos1987 (#12139) üzenetére


BaLee
addikt

Így teljesen ok a dolog, ha ilyen eladót fogsz ki, csak ritka.

Ha beleszaladsz egy olyanba akkor futhatsz a pénzed után meg hivatkozhatsz bármilyen próbagarira, nem fogod már látni a pénzed.

(#12143) BaLee válasza elbandi2 (#12140) üzenetére


BaLee
addikt

Nehéz így megfogalmazni, mert egyetlen olyan teszt CD volt ott (az is valami írott cucc) amin volt egy értelmes szám valami Jazz stílusú. Az összes többi ilyen elektronikus műzene, azon nem nagyon lehetett hasonlítani. Tesztcdt nem vittem mert már 2x voltam úgy ott, hogy nem találtam senkit aki segített volna a meghallgatásban. Van egy tök jó rendszer (beírod az erősítőkre meg hangfalakra írt számot egy fali konzolba és akkor az szól) csak éppen ez a Marantz erősítőn nem volt szám...

A JBL ES80-at az ára miatt csak kíváncsiságból hallgattam meg, de ennek a hangja tetszett a legjobban, hogy pontosan mi tetszett benne azt nem tudom, úgy maga az összhatás.
Persze mindez becsapós is lehet úgy kellett volna összehasonlítani, hogy csukott szemmel és nem tudom, hogy melyik szól éppen. :)

El lehetne ott tölteni pár órát és meghallgatni pár erősítőt meg hangfalat, mert azért választék volt (HK, Denon, Pio, Onkyo, Marantz erősítők), csak zárás előtt nemsokkal estem be.

Kár, hogy az MM csak erre jó, írták páran hogy belefutottak nagyon jó akciókba, hát nekem még egyszer sem sikerült. Marantz NR-1501 150ezer, KEF C7 pár 130ezer.
Pont egy 100-assal több, mint netről megrendelni...

(#12144) MaTTeS válasza O_L_I (#12135) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nekem a 11ezer Ft-os Xonar DS-em tudja a DTS Interactive-ot ami a DTS Connect része: [link] . Szebben szól mint a Pro Logic II, de igazából nem kísérleteztem vele annyit, csak érdekesség képpen néztem meg.
A lényeg, hogy nem kell hozzá 30-40ezer Ft-os hangkártya.

(#12145) elbandi2 válasza BaLee (#12143) üzenetére


elbandi2
tag

Jah értem, azt hittem hogy valahol hifiszaküzletben hallgattad, és ott találtad jobbnak.
Én is kb. ezeket a hangsugárzókat hallgattam meg MM-ban tavasszal mikor venni akartam. És csak azért kérdeztem rá, mert ott-akkor nekem nem tetszett igazából a számodra egyértelműen legjobb hangsugárzó. :F
Egyébként valóban lehet venni jó áron MM-ban is cuccokat, csak rámenősnek kell lenni.
Kollégám 1 hónapja vett Onkyo 608-at 145-ért, akkor a neten a legjobb ár 140-volt+száll.
Polcon lévő bemutató darab volt, 1 hete volt kitéve, és 160-ról simán leengedték 145-re, csak kicsit húzni kellett a száját, hogy "jaaaaj, hát ez már ki volt bontva, nincs bontatlan?" :D
Én tavasz végén vettem Dali C6-ot 88-ért ugyanígy. Azt tudni kell, hogy az eladónak-részlegvezetőnek joga van saját hatáskörben 6-10 százalékot engedni az árból. ;)
Sok sikert az új cuccodhoz :C Majd irj róla milyennek találod.

(#12146) Vidala válasza elbandi2 (#12145) üzenetére


Vidala
senior tag

Ezért szoktam(uk) javasolni, hogy meg kell hallgatania mindenkinek a saját füleivel mit vesz. Nem mindenkinek ugyanaz lesz egyértelműen a jó.

Persze, ha csak tesztek/ajánlások alapján vesz valami komolyabb cuccot az ember, és a régi, hi-fi-nek csúfolt rendszeréhez hasonlítja, akkor is lehet "jó". Csak többet nem szabad hi-fi boltba, meg a haverokhoz menni cuccokat hallgatni. :)

CoVboy Forever!

(#12147) BaLee válasza elbandi2 (#12145) üzenetére


BaLee
addikt

Ja, hogy pofátlanul alkudni kell, értem. :D

Bár az esetemben kb 35% lett volna az az engedmény ahol ugyanúgy jövök ki.

Írok majd az új rendszerről, de többen figyelmeztettek, hogy rendesen be kell járatni ezeket a hangfalakat mire hozza majd azt amit valóban tud. Meddig tart egy ilyen bejáratás?

(#12148) elbandi2 válasza BaLee (#12147) üzenetére


elbandi2
tag

Annyira azért nem kell pofátlannak lenni :D Viszonlag könnyen engednek, ezt 2 vidéki MM-el kapcsolatos személyes tapasztalatom alapján mondom. De ez persze nem áll a jól pörgő slágertermékekre. Esetedben persze ekkora engedményt nem lehetett volna kicsikarni.

Bejáratás szerintem inkább a hangszóró esetén fontosabb-érzékehetőbb. A bejáratással leginkább a sávszélek javulnak érezhetően.

[ Szerkesztve ]

(#12149) MaTTeS válasza BaLee (#12147) üzenetére


MaTTeS
senior tag

40-50 órát ajánlanak, de 100 óra felett már jó. Mondjuk attól is függ milyen hangerőnél történik az a bejáratás szerintem, de majd akik jobban értenek hozzá megmondják :D

(#12150) Dorian válasza MaTTeS (#12149) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell a bejáratással sokat vackolni. Használni kell, és az első időkben nem szabad csutkára tolni a hangerőt, csak mondjuk félig-kétharmadig. De amúgy sem tekeri az ember tovább, a szokásos 20m2 körüli térben már a fél hangerő is sok szokott lenni. És max hangerőn már amúgy is torzít valamennyit. Az én rendszeremet normális forrás esetén maximum MÍNUSZ 20-as hangerőn szoktam hallgatni, mert bőven elég (a szomszédok szerint bőven sok :D )
Minél drágább-minőségibb cuccról van szó annál több idő kell neki, hogy a maximális szintet nyújtsa (főleg a mélyhangoknál) Az ilyen alsóközép kategóriás 100ezres hangfalaknál 10-20 óra után már sokkal szebben szól, aztán már nem lesz akkora változás, de kb 80-100 óra alatt eléri a maximumot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.