Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11251) BBéci válasza Rejtőfan (#11227) üzenetére


BBéci
titán

Ha már súly került szóba, ez a monoblokk 61 kiló. Ehhez képest egy hétcsatornás receiver 15 kilója lepkefing. :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11252) BBéci válasza dabadab (#11250) üzenetére


BBéci
titán

A BD lemezken mindhárom veszteségmentes HD formátumot- LPCM, Dolby TrueHD, DTS MasterAudio - használják, általában csak az egyiket. Nem hinném, hogy hibát követ el az a felhasználó, aki átalakítás nélkül szeretné azt hallgatni, ami a lemezen van.
Nos ehhez kell az 1.3-as HDMI.

Ha neked lenne egy kábelboltod, miket árulnál?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11253) hattorihanzo válasza dabadab (#11250) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

A DTS-HD meg a TrueHD attól az, ami, mert tömörített. Ha nem lenne tömörítve, akkor LPCM lenne.

wikipédia:
"a Dolby és a DTS is kifejlesztett olyan új hangformátumokat, amelyek jól illenek a igényesebb képminőséghez. Ezek a Dolby TruHD és a DTS-HD. Mindkettő jellemzője, hogy a hang tömörítetlen (96 kHz/24 bit), így 100%-ig azt a hangot kapjuk a filmekhez, amit a stúdióban a hangmérnök kikevert."

(#11254) hattorihanzo válasza BBéci (#11252) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

dabadab védelmében, valóban rendkívül hülyén hangzik az aranyozott optikai kábel, tekintve, hogy nem elektromos, hanem, mint neve is mutatja optikai jel, tehát fény formájában továbbítja az adatfolyamot. ergo mi a francért aranyoznák a csatlakozóit? szóval egy laikusnak ez jut eszébe, kérlek javíts ki, ha tévedek

(#11255) vtechun válasza hattorihanzo (#11254) üzenetére


vtechun
veterán

más a feelingje :DD én már a digitális kábelek közti különbségben sem hiszek... nemhogy aranyozott optikai kábel :)

(#11256) dabadab válasza BBéci (#11252) üzenetére


dabadab
titán

"Nem hinném, hogy hibát követ el az a felhasználó, aki átalakítás nélkül szeretné azt hallgatni, ami a lemezen van."

Aki a tomoritett streamet ugy, nyersen akarja hallgatni, az hatarozottan hibat kovet el. :) Elobb-utobb ki kell tomoriteni, a kerdes csak az, hogy ezt az erosito vagy a lejatszo teszi-e, teljesen mindegy.

"Ha neked lenne egy kábelboltod, miket árulnál?"

Az attol fugg. Ha arra hajtanek, hogy idiota "audiofileket" huzzak le, akkor mindenkeppen tartanek aranyozott optikai kabelt, kulonben semmikeppen sem.

DRM is theft

(#11257) dabadab válasza hattorihanzo (#11253) üzenetére


dabadab
titán

A rendesen megirt angol cikkbol: "Dolby TrueHD uses Meridian Lossless Packing (MLP) as its mathematical basis for compressing audio samples."
(A magyar cikket megtalaltam, sajnos rettenetes marhasagok vannak benne, a DTS-HD-n pl. nem kodol semmit a lejatszo, van annak egy "core" DTS resze, azt kuldi ki SPDIF-en).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11258) O_L_I válasza dabadab (#11256) üzenetére


O_L_I
őstag

És a leg keményebb az, hogy még ezzel a "teljesen mindegyel" is lenne aki vitatkozik.
Határozottam emlékeszem, hogy olvastam olyat hogy emberek külömbséget véltek felfedezni a bitstream és az LPCM mód minősége között.

A HDMI kábelek minőségéről is volt szerencsém egy hosszab értekezést elolvasni és oszcillószkóppal mérve tényleg volt külömbég a kábelek között viszont azokat a nüansznyi külömbégeket amiket a képminőségben emlegettek én nem hiszem hogy észrevenném.

Mindazonáltal bár ellenkezik a józan eszemmel mégis elképzehetőnek tartom, hogy legyen valalmi külömbség. (az UFÓkban is hiszek pedig sosem láttam őket)

(#11259) mutyi


mutyi
őstag

Ismeri valaki a mozishop.hu oldalt?
Nekem úgy tűnik, hogy vagy becsődöltek vagy kamu cég volt mindig,mert két napja hívnám őket,de nem veszik fel a telefont, majd ki is kapcsolták miután folyamatosan hívtam őket. Ma meg már be sincs kapcsolva.
Venni akartam egy projektort, náluk volt a legolcsóbb.:(

(#11260) tibismart válasza dabadab (#11256) üzenetére


tibismart
csendes tag

Akkor ha jól értem Dolby True HD teljesen veszteségmentes tömörítésű hangtechnológia?

(#11261) dabadab válasza tibismart (#11260) üzenetére


dabadab
titán

Az, olyan, mint a FLAC. A DTS-HD MA is ilyen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11262) O_L_I válasza mutyi (#11259) üzenetére


O_L_I
őstag

Ez kamu cég. Már tavaly mikor vettem az erősítőt se válaszoltak.
A cím ami meg van adva egy másik bolt van és nem is tudnak erről.

Én akkor írtam a fogysztóvédelemnek de ezek szerint nem történt semmi.

Most nézem a cím tavaly óta megváltozott.

[ Szerkesztve ]

(#11263) vtechun válasza dabadab (#11257) üzenetére


vtechun
veterán

biztos, hogy a Dolby TrueHD hangban DTS core van? Nem AC3 core van benne?

mod, közben látom, hogy már módosítottad :D

(#11264) dabadab válasza vtechun (#11263) üzenetére


dabadab
titán

Ja, elirtam, a fene a hulye nevekbe :)

DRM is theft

(#11265) Vidala válasza dabadab (#11257) üzenetére


Vidala
senior tag

Igen, sajnos a magyar wiki-n akadnak blődségek, gondolom egyrészt fordítási hibákból, illetve nem megfelelő hozzáértésből fakadóan (sajnos azt sem állíthatjuk, hogy az angol 100%-os, de azért általában sokkal részletesebb és pontosabb).

Egyébként én már azon töröm a fejem egy ideje, hogy az első Hsz-ban jó lenne, ha néhány hasonló (alap) téma definiálásra kerülne (akár csak néhány linkkel pl. HDMI 1.3 fórum), mivel rendszeresen akadnak visszatérő kérdések.
Egy hardcore PH!-s meg tudná mondani van-e erre esély? Gondolok itt pl. arra, hogy Maximuszt nem láttam már erre egy ideje. Illetve mások pö**é-vel sem akarom verni a csalánt, de valamilyen szakkör jelleggel el is tudnám képzelni, abba szívesen besegítenék, ha kell.

CoVboy Forever!

(#11266) Vidala válasza O_L_I (#11258) üzenetére


Vidala
senior tag

Bocsánat, nem akarom Grécsi tanárúr kenyerét elvenni:
külömbség különbség ;)

CoVboy Forever!

(#11267) hattorihanzo válasza mutyi (#11259) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

avforum.hu-n keresd "rea4"-et, azt hiszem, neki van valami köze a bolthoz

(#11268) vtechun válasza Vidala (#11265) üzenetére


vtechun
veterán

Ha már itt tartunk, akkor szerintem az egész topicot át lehetne nevezni házimozi kérdésekre, vagy stb. Mert azért nagyon sok hangszórókkal kapcsolatos kérdés is érkezik. Szóval valami Házimozi topic lehetne...

(#11269) hattorihanzo válasza dabadab (#11256) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Az attol fugg. Ha arra hajtanek, hogy idiota "audiofileket" huzzak le, akkor mindenkeppen tartanek aranyozott optikai kabelt, kulonben semmikeppen sem. :))

(#11270) Pecc válasza vtechun (#11268) üzenetére


Pecc
őstag

Erre már korábban én is felhívtam volna a figyelmet. Sikertelenül.[link]

(#11271) O_L_I válasza Vidala (#11266) üzenetére


O_L_I
őstag

Nem haragszom. Szerencsére én még abban a korban nőttem fel mikor még nem az volt a menő ha valaki nem tud írni. Ennek megfelelően megkövetem magam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11272) Vidala válasza Pecc (#11270) üzenetére


Vidala
senior tag

vtechun, Pecc :K

Sebaj, hátha ezúttal sikerül ;]

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#11273) Vidala válasza O_L_I (#11271) üzenetére


Vidala
senior tag

Még általánosban kettes voltam helyesírásból, de a gimiben és a fősulin kigyúrtam magam. ;]
Örülök, hogy nálad sem az igénytelenség a menő :D

CoVboy Forever!

(#11274) Rejtőfan válasza BBéci (#11251) üzenetére


Rejtőfan
csendes tag

Természetes tornaszer haladóknak, vigyázat, kezdők csak felügyelet mellett gyakorolhatják a testkultúrát ezzel az erőfejlesztővel! Fokozott sérülésveszély! :))

(#11275) Vidala válasza Rejtőfan (#11274) üzenetére


Vidala
senior tag

"...and weights only 135 lbs..." tehát még ez is csak pehelysúly :))

CoVboy Forever!

(#11276) O_L_I válasza BBéci (#11252) üzenetére


O_L_I
őstag

Én szigetelt vonatsíneket árulnék banán dugóval a végén.

És az lenne a marketing, hogy Winetu 50km-ről meghallotta benne a közeledő vonatot, képzeld mire képes 5 méteren! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11277) P.Zoli22


P.Zoli22
tag

sziasztok

ha érdekelne valakit, eladnám harman/kardon avr 142 h-m erősítőmet. kb 10x volt bekapcsolva, októberi vásárlás, december óta dobozban pihen. össze akartam rakni a napokban, de a szomszédok miatt nem tudom kihasználni!

INFO: [link]

Zoli

(#11278) vtechun válasza P.Zoli22 (#11277) üzenetére


vtechun
veterán

köcsög szomszédok :)

Kertes házba jók ezek a dolgok :))

(#11279) Rejtőfan válasza O_L_I (#11276) üzenetére


Rejtőfan
csendes tag

"Én szigetelt vonatsíneket árulnék banán dugóval a végén."

Ez nagyon tetszett!, minőségi poén volt! :C :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#11280) Vidala válasza P.Zoli22 (#11277) üzenetére


Vidala
senior tag

Te milyen gonosz vagy: nem akarod megosztani a szomszédokkal a moziélményt? :D

Pedig lehet azt halkan is hallgatni, sőt! A hangminőség nemegyenlő a hangerővel...

Persze ne érts félre, mindenkinek a saját döntése mit vesz vagy ad el, és miért.

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#11281) hakos1987 válasza P.Zoli22 (#11277) üzenetére


hakos1987
őstag

épp most veszek erősítőt, de csak 55 max a keret rá sajna, így avr 130 lesz:( de azért nem vagyok szomorú sem:)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11282) P.Zoli22 válasza hakos1987 (#11281) üzenetére


P.Zoli22
tag

tudok várni pár hetet arra a tizesre:)

Zoli

(#11283) robi0604 válasza hakos1987 (#11281) üzenetére


robi0604
őstag

Érdemes meggondolnod azt a tízest...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#11284) hakos1987 válasza P.Zoli22 (#11282) üzenetére


hakos1987
őstag

pénz most is lenne, csak másra:D így is először 25-ért néztem erősítőt, aztán 40 lett, majd 50....:)) sztem a JBL SCS-178-hoz az is bőven elég lesz...:)
Ipodot rá lehet dugni arra, nem?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11285) Dorian válasza P.Zoli22 (#11282) üzenetére


Dorian
félisten

Felezzétek meg a különbséget és mindenki jól jár

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11286) P.Zoli22 válasza Dorian (#11285) üzenetére


P.Zoli22
tag

hát sajnos így is 40ezerrel adom olcsóbban mint mikor megvettem, 60 ért nem nagyon lehet találni szinte új, ilyen szériás harmant! ez is korrekt ár szerintem...

Zoli

(#11287) mutyi válasza P.Zoli22 (#11286) üzenetére


mutyi
őstag

Majd ránézek hogy mit tud meg hogy néz ki,mert venni akarok valamit lehetséges

(#11288) Pecc válasza Vidala (#11272) üzenetére


Pecc
őstag

Ha több ember azt mondaná, hogy ok ez meg ez így jobb lenne, akkor már lenne értelme valakinek kérni az átírást a modkerben...

(#11289) #72042496 válasza Pecc (#11288) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csatlakozom a klubhoz, szerintem is lenne értelme átnevezni.

(#11290) hakos1987 válasza #72042496 (#11289) üzenetére


hakos1987
őstag

szintén, én is házimozi témában érdeklődtem inkább, mintsem erősítő :U

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11291) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

szerintem nem lenne, eleve a házimozi fórumban van a topic, ha valaki erősítőről érdeklődik, ne kelljen már több száz hangfalas, netán dvd-s hsz-t elolvasnia

(#11292) MaTTeS válasza Pecc (#11288) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Mível más topicokban is ide irányítják az embert, ha házimozival kapcsolatos dolgokat akar kérdezni ezért jó lenne átiratni a topic nevét.
Én is mikor hangszórós topicot kerestem nem volt, és az utolsók között jöttem ide, mondván megnézem hátha nem csak erősítőkről van szó.

(#11293) hakos1987 válasza hattorihanzo (#11291) üzenetére


hakos1987
őstag

egyébként nem az a jellemző, hogy valaki visszaolvas, hanem egyből kérdez.... lásd: én magam is :U Bár olvasgattam vissza, mégis tanácsot kértem, azt meg csak így tudtam, de szerencsére sok segítséget kaptam:R

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11294) #72042496 válasza hattorihanzo (#11291) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem is kell, ott a kereső. :)
Ha nem segít, akkor még mindig kérdezhet az illető.

Másrészt az erősítő egy rendszer részeként működik, így természetes, hogy előkerülnek a hangfallal, kábellel, DVD-vel, stb. kapcsolatos kérdések.

Bár nem az a neve, gyakorlatilag ez a házimozi topic. Amióta követem, azt látom, hogy teljesen használható, meg egyébként is itt béke van és nyugalom. A pár havonta kirobbanó vallásháborúk között mindenképpen. :)

(#11295) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

végül is mindegy

(#11296) tibismart


tibismart
csendes tag

Én is egyetértek a topic átnevezésével. :K

(#11297) Pecc


Pecc
őstag

Nagy házimozi topic szerintetek is jó lenne?

(#11298) Vikthor válasza Pecc (#11297) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én már megszoktam ezt...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11299) hakos1987 válasza Pecc (#11297) üzenetére


hakos1987
őstag

igen :K

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11300) szeker


szeker
tag

Szeretném a véleményeteket kikérni a Yamaha RX-V359 ről most akarok majd venni egyet főleg zene hallgatásra használnám meg valahol aszt olvastam hogy a csávó bemelegitete mozizás ellőt ez mit jelnt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.