Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36501) Gomba1974


Gomba1974
tag

Elkészültek tölgyfa fogazott C-Note dobozok és a center is rejtett neodym mágnessel ami fogja majd a hangszóró védő keretet. 1 réteg villágos szürke Osmo olajpácot és 1 réteg Osmo matt lakkot kapott. Most majd szerelem össze lassan.

(#36502) tvamos válasza Gomba1974 (#36501) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nagyon szep! A kabelt hol vezetted ki belole? Amire allitod is magad keszited, vagy vettel valamit?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#36503) Gomba1974 válasza tvamos (#36502) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia.

Hátul fogom ezen keresztül.

https://www.soundimports.eu/en/dayton-audio-bpa-38g.html?_gl=1*1ovprqu*_up*MQ..&gclid=CjwKCAjwkNOpBhBEEiwAb3MvvcMaxlZRsJlYGPXCy8v6XlUGSY3Z3ksFYgsZj_N2o_WvxK8DWrj9axoCiQgQAvD_BwE

2db fali felfogatású lesz. A másik 4db nak szeretnék valami nagyon jó tartót találni vagy készíteni.

(#36504) agent11


agent11
tag

Sziasztok! Hozzájutottam ingyen egy pár Somogyi Elektronic SAL DREAM 55F hangfalhoz.

Kép

Van értelme szerintetek kicserélni a hangszórókat valami "normálisabbra", hogy egy kicsit szebben szóljon vagy csak felesleges pénzkidobás lenne?

(#36505) denesdr válasza agent11 (#36504) üzenetére


denesdr
addikt

Egyáltalán nem biztos, hogy szebben/jobban szólna, ha kicserélnéd más típusokra a hangszóróit, mivel (jó esetben) a hangváltó az eredeti hangszórókhoz lett tervezve.
De ha egy "univerzális" váltó van benne, akkor is csekély az esély, hogy igazán jó lenne más hangszórókhoz.

(#36506) agent11 válasza denesdr (#36505) üzenetére


agent11
tag

Gondoltam, köszönöm!

(#36507) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Adott egy pár kb 20 éves SAL hangszórókból épült egyedi hangfal.
A probléma az lenne, hogy a magasak (DT20 dóm) túl hangosak. A források nincs eq, hogyan tudnám halkitani a magasa hangszórókat?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#36508) denesdr válasza Czimby (#36507) üzenetére


denesdr
addikt

Ha van előtét ellenállás (vagy 2 ellenállásból kialakított L-pad) a magassugárzó váltókörében, akkor az ellenállás értékének változtatásával, esetleg plusz ellenállás beiktatásával a magassugárzó felé vezető kábel és a hangszóró közé, sorba.

(#36509) shalafi66 válasza denesdr (#36505) üzenetére


shalafi66
veterán

A hangváltó egyáltalán nem lett tervezve. :) Meg a hangszórók sem. Maximum, formaterv. :)

#36504agent11
Önmagában nincs értelme kicserélni a hangszórókat. :)
A hangszórókat kicserélni, és megmérni, és ellenőrizni, módosítani amit kell, együtt, biztosan van értelme, kérdés, hogy mennyit ér ez meg neked. Biztos, hogy nem lenne költséghatékony, és biztos, hogy jobban szólna, de sosem kapnád vissza a ráköltött összeget.

#36497Toby888
Persze, meg kell javítani rendesen. :)

#36488fererencz89
Igazából az is benne van, hogy a digit multiméterek egy/két frekvencián mérik meg az értékeket, és ez nem tud pontos lenni egy elkónál. De látszólag így szokott kinézni egy régi elektrolit kondi mérése, nagyobb kapacitás, nagyobb ESR.

Ezek nem szép mérések. :D
Ha jól mértél, mert nem biztos az sem, akkor is az impedanciaviszonyoktól függ, hogy egy kondenzátor csere mekkora változást okoz. Egyszerűen pontosan kiszámolható, megmérhető. Többnyire szükség van a kondi nagyobb ESR értékére, ha tervezték a hangváltót, vagy ha problémásabb a magashangszóró/szűrő.

Mondjuk, ha tényleg jól mértél, akkor ennek a hangsugárzónak sem a kondenzátorok a legnagyobb bajai. :))

#36490bkercso
A kondinak? xD Semmilyen, az nem elektrodinamikus átalakító. :D
A hangsugárzónak nem lehet nagyon szép. :)

#36501Gomba1974
Az nem annyira jó, hogy a magashangszóró zárófedele, és a mélyközép kosara nincs egy szintben.
És valami rendesebb dóm magassal, lehet, hogy jobban jártál volna, ez a kis NdFeB nem túl értelmes választás, főleg egy alu membrán mellé.
A mélyközép is elég érdekes dolgokat csinál 1kHz fölött, nem tűnik jónak az sem.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36510) fererencz89 válasza shalafi66 (#36509) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ezt hogy, miből szűrted le? Mit látsz benne?
Szó szerint a sarokban mértem, a falak, padló nagyon közel voltak, ha van is ref. tengelye, azt se vettem figyelembe, csak azt, hogy minden (doboz és mikrofon) fix helyre kerülhessen. :F

Nem szotkam hibázni.

(#36511) Czimby válasza denesdr (#36508) üzenetére


Czimby
addikt

Ilyen hangváltók vannak bennük.

Mekkora és milyen ellenállásal kellene próbálkoznom?
Eléggé sokat szeretnék halkítani a magas hangokon 3-6dB-t mondjuk.

Valamint lenne egy másik hangfalakkal kapcsolatos problémám hátha valaki tud itt rá megoldást.
Van egy pár Wharfedale Crystal álló hangfalam, és nem egyformán szólnak.
Mindíg is zavart kicsit a dolog, így szétszedtem őket és nem egyforma a hangváltó a két hangfalban. Nem egymást követő a sorozatszámuk, elég na gy a difi, szóval köszi MediaMarkt...

A kérdésem, ha szeretném ujraépíteni azt ami jobban szól számomra.
A NYÁK-ot meg tudom csináltatni ismerőssel.
Az alaktrészeket beszerzést honnan tudnám megoldani?
Az ellenállások ahogy nézem nem okoznának problémát,
a kondenzátorok már egy fokkal nehezebb feladat.
De a tekercsektől féel, hogy egyedileg kellene legyártani.
Megoldható ez itthon? Lakkozott huzalt honnan lehetne beszerezni?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#36512) denesdr válasza Czimby (#36511) üzenetére


denesdr
addikt

Kellene tudni a váltó pontos kapcsolását, amúgymeg kísérletezéssel tudod belőni a pontos értéket, mert nagyon nem mindegy, hogy 3 vagy 6 esetleg ki tudja hány dB halkítás lesz fülre jó. Kezdhetsz mondjuk egy 3 Ohm körüli értékkel.
Hangváltó alkatrészeket pl innen [link] , szinte kizárt, hogy nem találsz itt megfelelő értékű elemeket. A Jantzen tekercsek nagyon jók, mert mind össze vannak sütve, nemcsak fel vannak tekerve. A kondik is szintúgy jók. Amúgy szerintem ha tetszik a hangsugárzó hangja, akkor lehet érdemes 2, egyforma alkatrészekből összerakott valtót építeni hozzájuk, lehet lábtól-lábig forrasztással is, nem feltétlen kell NYÁK.

[ Szerkesztve ]

(#36513) Czimby válasza denesdr (#36512) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a segítséget! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#36514) shalafi66 válasza fererencz89 (#36510) üzenetére


shalafi66
veterán

Nagy tapasztalattal. :D De attól függ, hogy melyik részét. :) A hangszórók általában nem képesek olyanra ami a méréseiden látszik, így feltehetően inkább valami mást, a környezetet vagy mérési hibákat látunk. Nem lehet tudni.
Ha mégis ilyen egyenetlenségek vannak, akkor meg nem szólhat jól annyira.
Hiányos is kicsit a dokumentálás, nem látjuk a szűrők működését.
Így kb. ennyi a megfejtés mögötte.

#36511Czimby
Alapvetően meg kellene mérned, anélkül semmi biztosan konkrétat, vagy konkrétan biztosat nem lehet mondani, főleg SAL hangszórónál.

Másik alapvetés, hogy a magashangszórót inkább szépen csendben... el kellene dobni. :D

Harmadik, hogy ha mégsem akarod megmérni, meg eldobni sem, és megpróbálnád kísérleti módszerekkel beállítani, ami maximum a feszültségosztónál működhet (mert hangváltót normálisan így nem fogsz tudni módosítani, pedig lehet, hogy inkább a szűrő korrekciójára lenne szükség). Szóval ha kísérleteznél, akkor nem több darab ellenállásra van szükséged, hanem mondjuk két olcsó huzalpotenciométerre, vagy huzaltrimmerre, aztán ha megvan a neked megfelelő feszültségosztó, akkor vehetsz ellenállást, és készre szerelheted.

Negyedik alapvetés, hogy azt a hangváltót is, szépen csendben a legközelebbi kukába kellene helyezni. A SAL univerzális váltói olyan szűrőkkel készültek, amik általában teljesen értelmetlen karakterűek, és az impedanciát is bőven névleges alá ejtik néhány frekvencián. A spórolás következménye.
Az alkatrészek esetleg, más kapcsolásban még felhasználhatóak lehetnek.

Ötödik alap, hogy vissza kellene rajzolni a szűrők kapcsolását, és csak aztán nekiesni, mert feltehetően most is van valamilyen hangnyomáscsökkentés a magashangszóró szűrőjében. És akkor már nem biztos, hogy érdemes fokozni a soros/párhuzamos ellenállások számát.

NYÁK-lap nem annyira jó hangváltóhoz, de a lábak összeforrasztása sem egy szép megoldás. Bár a Wharfedale hangszórókészlete nem is indokolja a nagyon precíz hangváltóépítést.
Induktivitást, Jantzennél olcsóbban is lehet venni (vékonyabb huzalos itt is van: [link]), meg pozíciófüggő, hogy légmagos vagy ferritmagos, vékonyabb/vastagabb huzalos jobb-e esetleg. Hogy összesütött vagy nem, az nem annyira lényeges, nem lehetséges visszacsatolás az impedanciaviszonyok miatt sem. Meg induktivitás változás sem fog jelentkezni azért mert esetleg szól a hangszóró a hangváltó mellett. Ez legfeljebb pszichoakusztikai jelentőségű "paraméter". :)

Azért biztonságból nézd meg, hogy a hangváltók kapcsolása is más-e és nem csak a külalakjuk. Lehet gyártási eltérés ebben a kategóriában a hangszóróknál is bőven.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36515) Czimby válasza shalafi66 (#36514) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm a kimerítő választ!

Méréshez nincsenek meg az eszközeim és a tudásom.
A SAL hangfalak a garázsban vannak használva egy kínai TPA 3255 chipes erositővel.(Ez elvileg nem annyira szörnyű minőségű) és YouTube vagy MP3 szól róluk, tehát nincsenek nagy minőségi elvárások ebben az esetben.

Ha csinálok képeket a hangváltóról tudnál segíteni a két poti bekötésével?

A wharfedale hangfalaknál csináltam keresztcserét az erősítő kimenetek és a bonozokban is felcseréltem a hangváltókat, egyértelműen a hangváltó hordozta a tompább hangzást magával.
Teljesen más a két váltó, alkatrészek mérete, értékei is különbözik.

Ezeket is szétbontom a télen és csinálok alkatrész listát mikre lesz szükség. És csinálok két új hangváltót. Igaz ezek csak ritkán vannak zenére használva, elsősorban házimozi, de itt már elvárom a minőséget. Persze adott kategóriában.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#36516) fererencz89 válasza shalafi66 (#36514) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ahogy utóbb írtam, ilyen szempontból messze nem volt jó a mérés, csupán annyi volt a célom, hogy a változást lekövessem. Nem DIY dobozok, ezért volt OFF részemről, bizonyosan van jobb, de olyan világban élünk, ahol a hájend-közeli izék ettől is pocsékabbul mérődnek. :D

Nem szotkam hibázni.

(#36517) shalafi66 válasza Czimby (#36515) üzenetére


shalafi66
veterán

Értem. Vissza tudom rajzolni képről a kapcsolást, persze, de te is meg tudod csinálni, csak neked hosszabb ideig tart. :) Ha van kapcsolás, akkor persze, segítek.

Nem is biztos, hogy kell poti, ilyen trimmerre gondoltam első körben.

#36516fererencz89
Rendben, csak gyanús, hogy +-4-5dB hullámzást nem csinál hangszóró, meg így nem lehetsz annyira biztos abban, hogy mikor mit látsz, alkatrész hatását, vagy mérési problémát. :))

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36518) fererencz89 válasza shalafi66 (#36517) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Abból indultam ki, hogy ami a problémát okozza (szoba), az ugyan úgy fennállt az előtte és utána méréseknél is. Szóval nem azt akartam látni, mennyire lesz egyenes a görbe, hanem hogy mit/mennyit változik a kondicsere után. A két mérés nem is egy napon készült. Ezért kötöttem kompromisszumot, a megismételhetőség javára (nem szabadon helyeztem el a mikrofont, hanem egy fix könyvespolcra, ahol nem volt útban).

Nem szotkam hibázni.

(#36519) shalafi66 válasza fererencz89 (#36518) üzenetére


shalafi66
veterán

Látom, ezért írtam azt, amit. Ez nem változtat a véleményemen.

Ui: erről jut eszembe, a megismételhetőség nem egyenlő a reprodukálhatósággal, valahol korábban rosszul használtad a kifejezést.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36520) shalafi66 válasza shalafi66 (#36519) üzenetére


shalafi66
veterán

A másik, ami még eszembe jutott, hogy én ettől azért jóval nagyobb különbségeket mérek még normális, új elkó és fóliakondi között is, szóval a te méréseidből nem lehet általános következtetéseket levonni, legfeljebb a te adott esetedre, kapcsolásodra. Esetleg. Azt is fenntartásokkal, mert nem látjuk a szűrőkaraktereket (+ a korábbi megjegyzéseim). Szóval nem biztos, hogy jó úgy beállítani a dolgot, hogy szabadon cserélhető az NP elkó fóliára, mert ez nem következik belőle, és nem is igaz így, a legtöbb esetben.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36521) fererencz89 válasza shalafi66 (#36519) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Bocsi, talán akkor rosszul. Szóval az volt a cél, hogy közel ugyanolyan körülmények között tudjam mérni, mindkét alkalommal.

Ha érdekes:
Egyébként ez egy pöttöm, Bonsai Primus doboz, 2 utas, passzív membrános, kb 15l kabinet. Nem professzionális módon mérve, valahogy így néznek ki a sugárzók (beépítve, váltóval, jó közelről): [link]
Seas P17 RC valami spéci kivitel + Seas 27TFF + radiátor

Vízesés: [link]

A magasnál L-pad van 2 ellenállásból, a mélynél is van egy ellenállás (valami karakterisztika formáló szereppel), azt hiszem másodrendű szűrés mindkét oldalról.

Lehet, hogy ez tényleg egy spéci, szélsőséges eset, sajnos nem értek eléggé hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#36522) shalafi66 válasza fererencz89 (#36521) üzenetére


shalafi66
veterán

Értem. :) A cél jó, de minél kevesebb hibát szoktunk belemérni. Zavarhat is egy-két szoftvert egy erős visszaverődés az értékelésben. És ha a szűrőkarakter változik, akkor azt kell megmérni, nem (csak) az összegüket.

Nyilván, ha a kondenzátorral sorosan kapcsolva eleve van egy ellenállás a rendszerben, akkor nem számít igazán az az 0,5-1R nagyságrendű ESR. Ha nincs, akkor viszont nagyon számít, hogy a fóliával 0,05 vagy az elkóval 1R kerül be. :)) Kb. ennyire egyszerű.

Közeltéri mérés ebben az esetben nem mutat valós eredményt. Ha a hangsugárzó képességei érdekelnek szélessávban, azt nem mutatja meg, és a szűrők/váltás működését ellenőrizni sem jó. Legfeljebb változások érzékeltetéséhez.

Ui: a reflexcső általában nem szól ennyire széles sávban.

A SEAS hangszórók gyakran eltérő alkatrészekből épültek, ami épp volt. És a P17-ek membránszéle ebben a korban már tönkre szokott menni valamennyire.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36523) fererencz89 válasza shalafi66 (#36522) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Köszi az infókat!
Nem reflex, ha nem derült volna ki a leírásból. A peremek épek, puhák, nincsenek elérve. Lágy, gumiszerű anyag, látszólag valamivel le is lehet "fújva", mert fényesebb, bizonyos sávban. Annyira szabályos, hogy gyárilag lehet.

Nem szotkam hibázni.

(#36524) shalafi66 válasza fererencz89 (#36523) üzenetére


shalafi66
veterán

xD Nem derült ki a leírásból, mert nem olvastam el, amint meglátom, hogy Bonsai, vagy bármi márkanév, rögtön ugrok a következő bekezdésre, hasznosabb infókért. Sőt, ez a képen, amit linkeltél, egy 52Hz-re hangolt b-reflex hangsugárzó mérése is lehetne. :D Legalábbis annak néz ki. Plusz van egy kék diagramvonal, amiről felirat híján nem tudjuk, hogy micsoda. Első megfejtésnek egy nem jól mért reflexcső hangnyomásválaszra tippeltem volna. Mondjuk lehet THD is, de az meg hogyan és minek. :D Szóval nem derül ki ránézésre. Hogy ez egy passzív membrános hangsugárzó. :D

Ettől függetlenül, érvényes a korábbi megjegyzés, a passzív membrán sem szokott ennyire széles sávban szólni, és majdnem másodrendű sávszűrő jelleget mutatni.

Így kézrátétellel ritkán lehet megmondani, hogy jó-e a membránszél, a T-S paraméterek döntik el elsősorban. Ha megvan a régi engedékenység (esetleg mech.ellenállás), akkor oké.
Néha összekenték a membránszéleket is itt-ott, amikor már nem volt más ötlet. :)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36525) fererencz89 válasza shalafi66 (#36524) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

valahogy így néznek ki a sugárzók (beépítve, váltóval, jó közelről): [link]
Seas P17 RC valami spéci kivitel + Seas 27TFF + radiátor

Azért nem csak úgy összekenték...

Tényleg köszönöm a tájékoztatást, de fura a minden iránti ellenszenved. :F

Nem szotkam hibázni.

(#36526) shalafi66 válasza fererencz89 (#36525) üzenetére


shalafi66
veterán

Lényegében, arra utal az összekenték szó, hogy a SEAS-nál szokták tákolni a membránszél és a membrán hibáit utólag ragasztófelhordással, általában eléggé mérsékelt sikerrel. :)
Ez nem ellenszenv, hanem a valóság. Tényleg így van.

xD A szöveges részekkel tényleg nem nagyon foglalkozom. Kinek van arra kedve, ideje, stb.
A lényeg még mindig az, hogy se a passzív membrán, se a reflexcső hangnyomás-frekvencia válasza nem így szokott kinézni. :DDD

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36527) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!
Hangfalépítésben kérnék egy kis segítséget. Adott egy HM rendszer és nappali át lesz építve, el lesz forgatva HM szempontjából is, így a surround-okat kell "jól" megoldanom. Ha nem beépített, akkor sajnos útban lenne vagy fent ~200cm magason lenne (egyik sem ideális). Alapvetően ezt a sugárzót néztem ki [link] , mert 35 fokban beforgatható a halg poz felé. Ezen kívül nem igazán találtam hasonló hangszórót, vagy ha igen, akkor az még ennél is drágább :((( . Ennek tervezek építeni rétegelt ~15mm-es lemezből egy 16-17cm mélységű dobozt, ami egy 25-ös falba lenne belevésve (ez vakolattal +1, +1cm szóval ~27cm).
A kérdés, hogy vajon mekkora legyen a doboz (szélesség/magasság)? A surround kb ~80Hz-en vágva lesz.
A másik, hogy milyen anyaggal szigeteljem a belsejét? Valami ilyesmivel [link] ?

(#36528) shalafi66 válasza Gino20 (#36527) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem biztos, hogy ez egy annyira jó hangszóró (biztos, hogy nem az), amennyire drága. A doboz előlapját is lehet dönteni, az biztos, hogy jobban szól, mint ez a lyukban forgó megoldás. :)
Ha kényelmi szempontok miatt mégis ezt választanád, akkor kb. 16-22 literes b-reflex dobozban működik elfogadhatóan, a zárt doboz 10-15 literes lehet nagyjából. A PDF-es mérésen az van vszeg, de nem tudni milyen szögből mérve.
Normális T-S paraméterek sincsenek megadva hozzá, szóval azt neked kell megmérni, utána lehet a doboz pontosabb térfogatát hangolását kiszámolni-modellezni.
A 80Hz-es váltási frekvencia nem biztos, hogy jó ötlet, zárt dobozzal nagyon nem jó, b-reflexszel is határeset lehet.

Szigetelni a doboz éleit és a hangszóró kivágását kell, csillapítani meg a belső térfogatot, feltöltve lazán 30-50%-ban szálas rezsztív csillapítóanyaggal. Nem a dobozfalakra rögzített verzió a leghatékonyabb megoldás.

El kellene olvasnod és megérteni az itt található elméleti írásokat: [link] Mert fórumban mindent nem lehet leírni, ami érint téged ebből a témából.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36529) Gomba1974 válasza shalafi66 (#36509) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia.

Ez egy diy set amit vettem és ezek a hangszórók vannak hozzá. A doboz frontja is pont ugyan úgy készült mint a gyárin. Sajnos lassan tudom készíteni pedig már minden itt van nállam már hozzá de azért haladok.

(#36530) Gino20 válasza shalafi66 (#36528) üzenetére


Gino20
őstag

Köszönöm a részletes válaszod ;) .
Bevallom csak 2 dobozt szeretnék építeni, így nagyon nagy mélységekben azért nem tervezek elmerülni a témában.
Igazából nem tudom mi az a T-S és úgy gondolom, hogy modellezésre sem lesz lehetőségem. Abszolút csak arra gondoltam, hogy mondjuk itteni iránymutatás alapján építek egy olyan dobozt amit javasoltok, aztán ennyi, szóval nem tervezek a későbbiekben hangfalakat építeni.
Persze, Én sem gondolom, hogy ér annyit ez a hangszóró, mint amennyibe kerül, de kényelem, praktikum és esztétika miatt valami ilyesmiben gondolkodom. Lenne egy sík felület és arra menne a gyári négyzet alakú grill/rács. Ez olyan lehet, mint az atmos sugárzó. Az sem feltétlen ér annyit, amennyit, de ugye egy sík felülebe kerül beépítésre, így hasznos ha a halg poz felé dönthető legalább a magas. Atmosból amúgy ilyen van 2db beépítve [link] ami kintről ~150e Ft-ból meglenne, de azért ez nem hatalmas pukkanás (mikor elkészült bekötöttem a frontok helyére és teszteltem :)), meg ezt nem is tudnám teljesen ráforgatni a halg pozira (amúgy erről a tervezett elrendezésről van szó csak nem akarok polcsugárzót fel a magasba [link]). Atmos-hoz, vagyis ahhoz a kevés hangsávhoz persze tökéletes. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy ennek nem tudtam építeni egy "rendes" dobozt és csak ezt sikerült kihozni belőle [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] . Gondoltam a semminél jobb, na meg atmos esetén azt mondták a szakik, hogy az 1 réteg karton problémás (beleng és membránként viselkedik), így összeragasztottam a födémmel :) .
Kivitelezésből adódóan (falba épített) zárt dobozt tervezek. Ezek szerint elég hozzá egy ~0.3x0.3x0.17? :F Azt feltételeztem, hogy ennél azért nagyobb kell. DIY SUB-oknál azt láttam pl HM topikban, hogy zárt esetén hatalmas méreteket építettek, amikkel nagyon jó eredményeket értek el. Innen jött, hogy ha már zárt, akkor biztos kell egy 0.5x0.5x0.17(ez a mélység), de ezek szerint téves a megközelítés :) .
A 80Hz nem kőbe vésett, majd dirac mérésen látom, hogy honnan működik jól, de amúgy mérés alapján 80Hz-nél minimális veszteséggel egy teljesen jó szintet hoz.
"szálas rezsztív csillapítóanyag": Mi ez pontosan, hol tudok ilyet venni?

(#36531) shalafi66 válasza Gino20 (#36530) üzenetére


shalafi66
veterán

:D Semmiből nem lehet irányt mutatni. Amit lehet, azt megtettem.

0.3x0.3x0.17
Ezek milyen mértékegységek?

DIY SUB-oknál azt láttam pl HM topikban, hogy zárt esetén hatalmas méreteket építettek, amikkel nagyon jó eredményeket értek el.
Ezek nem nagyon informatív kifejezések. Mi az a hatalmas, és mi az a nagyon jó eredmény?
Alapvetően a hangsugárzók mélytartománybeli viselkedését meghatározza kivétel nélkül a T-S + kis- és nagyjelű paraméterek összessége, illetve a doboz/sugárzásjavító foglalat, amibe beépítésre kerültek.
Hogy kinek mi a jó eredmény, az meg elvárásoktól, igényektől függ. A variációk száma, dobozra is, végtelen. Hogy választani tudj, vagy értékelni az eredményeket, először azt kellene meghatározni, hogy mi a cél. :) Ha elérted ezt, az meg a nagyon jó eredmény. Nincs olyan szabály/elv, hogy ""nagy" zárt doboz kell és jó lesz." Olyan sem, hogy kicsi. :D

A 80Hz nem kőbe vésett, majd dirac mérésen látom, hogy honnan működik jól, de amúgy mérés alapján 80Hz-nél minimális veszteséggel egy teljesen jó szintet hoz.
Nyilvánvalóan nem használható jól normális esetben a zárt dobozok rezonanciakörnyéki tartománya. Ezért nem is szoktuk használni (ha nem muszáj). Az adatlapot nézve fc frekvencia valahol 100Hz fölött van, 120 körül, ami azt jelenti, hogy biztonságosan legalább 240Hz-es keresztezést kellene választani ahhoz a konfigurációhoz.
Szóval nem egészen úgy működik ez, mint ahogy te gondolod, hogy majd látsz valami hangnyomásválaszt egy programban, aztán addig használod, amíg szól. :) Már persze attól függ, mik, az igények.

Csillapítóanyag, vatta, poliészter szálas anyagok, vatelinszerű cuccok, ipari filcek, fene tudja még, rengeteg opció van.

#36529Gomba1974
:) Akkor változtatni már nem lehet rajta. De nem volt a legjobb ötlet pont ezt választani.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36532) Gino20 válasza shalafi66 (#36531) üzenetére


Gino20
őstag

"Ezek milyen mértékegységek?"
Szerintem adja magát, de sorry. Méter, vagyis bruttó ~15 liter mínusz anyagvastagság, azaz ~15mm esetén ez nettó ~10 liter, de az ajánlott "max" 15 liter esetén meg 0,33mx0,33mx0,17m.

"Ezek nem nagyon informatív kifejezések. Mi az a hatalmas, és mi az a nagyon jó eredmény?"
Nem tudom megkeresni ezeket a hsz-eket a HM topikban, de emlékeim szerint fotó alapján egy Klipsch R-115SW eltörpült a DIY zárt SUB mellett.

"Hogy kinek mi a jó eredmény"
Mint az sejthető Én nem vagyok "szaki", de topikban messze nem az Én kompetenciámmal bíró emberek írtak róla, meg persze csatoltak sok-sok mérést is, ami alapján egyértelműen jó eredményeket hoztak ezek a DIY SUB-ok csak hát a méret miatt ugye a legtöbb nem dedikált moziszobába (pl nappali) azért igen nehezen integrálhatóak.

"hogy mi a cél"
Írtam már, de kicsit részletesebben kifejtve: Dedikáltan surround a cél házimozihoz. Eszem ágában nincs például stereo-hoz hangfalat építeni az Én kompetenciámmal. Arra ott van a Revel F36. A surround jelenleg meg Revel M16, ami önmagában is kiszolgál egy stereo láncot is, surroundként meg lehet kicsit "ágyúval verébre", de anno törekedtem az azonos gyártóra (HM-ről beszélünk), de ha már "cél", akkor természetesen nem bánnám ha a sugárzókkal - anyaggal mondjuk szumma ~350e Ft-ért nem egy olcsó bögreszettes hangot kapnék, de persze azt nem is várom el, hogy hozza a Revel M16 "képességeit", hangját.

"Az adatlapot nézve fc frekvencia valahol 100Hz fölött van, 120 körül, ami azt jelenti, hogy biztonságosan legalább 240Hz-es keresztezést kellene választani ahhoz a konfigurációhoz. aztán addig használod, amíg szól"
Egy hangszóról beszélünk? Ugye ez egy "kész" sugárzó hangváltóval, mindennel egybeépítve. Ugye nem azt akarod mondani, hogy ezt a sugárzót (surround használat esetén) 240Hz-en kellene vágni? :Y
Ha igen, akkor köszönöm az eddigi válaszaid, megnézem, hogy mik ezek a csillapító anyagok ;)

[ Szerkesztve ]

(#36533) shalafi66 válasza Gino20 (#36532) üzenetére


shalafi66
veterán

:D nem láttam még méterben megadva dobozméretet. De így már oké, fényévnek túl nagy, lábnak túl kicsi. A hangdoboz térfogat értékek (Vb) mindig nettó hasznos térfogatot jelölnek, vagyis a doboz belső mérete -csillapítóanyag -hangváltó -hangszóró -membránnal együtt mozgó levegő térfogata.

Ne is keresd meg, nekem nem lényeges. Meg vszeg azokban sincs több infó. Ha tudni akarsz pár dolgot a témában, akkor itt [link] olvasd el és értsd meg az elméleti anyagokat. Ez lenne a minimum szint kb. Tudom, hogy ismétlem magam, de nincs jobb ötletem.

Nem ugyanazt értjük célon. :) Számokkal meghatározva lehet értelmezni. Tehát doboztervezésnél a mélytartományt nézzük, szeretnénk valamilyen alsó határt, valamekkora max. hangnyomást, ehhez tartozó terhelhetőséget, és zárt doboznál, doboz+hangszóró jósági tényezőt, b-reflexnél meg valamilyen felüláteresztő szűrőkaraktert. Ha ezek megvannak, akkor megvan a szükséges térfogat (+hangolás) + csillapítás, amit már csak le kell másolni a valóságban. Normális tervezésnél számolunk (és mérünk) a környezet hatásaival. Nálad ez pl. kiemelten fontos lenne a szokatlan beépítés miatt. De kiindulási adatok nélkül nem tudsz ebben az irányban sem tervezni.

Abban a dobozban, ahol megmérték, ez látszik, amit írtam. Ha igényes felhasználási célok vannak. De úgyis meghallgatással döntöd el, majd kipróbálsz néhány opciót.
Másféle dobozokban valószínűleg lehet kiterjeszteni a használható tartományt alacsonyabb frekvenciák felé.

Igen. Az előre egybeépített hangváltó is egy problémaforrás. Nem tudni, hogy milyen körülményekhez készült. Hol mérték azt a nem túl szép diagramot, stb. A hangváltót jó esetben neked kellene/lehetne alakítani szintén a saját igényeid szerint.

Valami tűzálló tepsit a Focal is csinál ezekhez, az is ilyen kb. 18-19 literes, mire a sallangokat levonod belőle, marad kb. 15-16. De ahogy látom a PDF-ekben csak úgy gondolják, hogy "vágjál lyukat" a falba/plafonba és ennyi. Szóval vszeg valami jó magas rezonancia pontja lehet, ha nem is freeair, de legalább 0,8 körüli jósági tényezőkkel (autóhangszórós T-S).

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36534) Gomba1974 válasza shalafi66 (#36531) üzenetére


Gomba1974
tag

Tudtál volna valami jobb szettet ami ár értékben is jó még mert 3 pár + center kellett alulra. Remélem, hogy jobban fog szólni a mostaniaktol ha nem fog tetszeni akkor még mindig tudom a magas sugárzót cserélni.

(#36535) shalafi66 válasza Gomba1974 (#36534) üzenetére


shalafi66
veterán

Biztosan. A BC25TG15-04 ebben a kategóriában szerintem a legjobb választás körülbelül. De ahhoz nincs készen kapott hangváltó kapcsolásod, ami vagy jó vagy nem (inkább utóbbi). :D A magas a külső átmérő miatt szerencsére cserélhető, de a hangváltóban hozzá tartozó szűrőn is valószínűleg változtatni kellene, így ránézésre alapból is, de cserével együtt biztosan.

Mélyközépre 15W8424 vagy 4424, vagy 8434, esetleg P830656, sokféle a variáció.

Igazából, ha valami mozis dolog lesz, akkor legyen egységes, minden hangsugárzó azonos hangszórókészletből.

A center is C-note? Mert ez a régi MTM elrendezés nem annyira jó dolog. Meg annak a hangváltója aztán tényleg nagyon fura dolgokat csinál.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36536) denesdr válasza shalafi66 (#36535) üzenetére


denesdr
addikt

Azt hiszem Dayton ND25FW-4 is valamilyen Vifa/Peerless leszármazott, szerintem simán benne van a top kategóriában, az alábbi oldalon én nem találtam nála jobb mérési eredményű 1" dómot (különösen CSD-ben nagyon jó): [link] A 2 kHz körül megemelkedő torzítás nem probléma, mert pl a C-Note-ban 3 kHz a váltás. Én használtam ezt a tweetert 2,2 kHz váltással is, ott sem volt vele gond és talán az egyik legjobb hangú 1" szövet dóm amit eddig hallottam, simán kenterbe ver pl egy D3004/6600-at, tapasztalatból mondom.
Egyébként a C-Note és C-Note centert még Jeff Bagby tervezte/alkotta meg.
Amiket írsz hangszórókat, azok mind drágábbak a C-Note drivereinél, egyáltalán nem biztos, hogy jobbak és nincs kész terv a kombinációjukhoz. A C-Note pedig egy rendesen dokumentált, tisztességesen megtervezett kit.

[ Szerkesztve ]

(#36537) shalafi66 válasza denesdr (#36536) üzenetére


shalafi66
veterán

:D Nincsenek Vifa/Peerless leszármazottak. A Tymphany meg nem Dayton. Utóbbi minden kínai vackot összeszed és többszörös áron értékesít, úgy, hogy se mikrofont, se hangszórót megmérni nem tudnak az esetek nagy százalékában.

Pont CSD-ben sem jó. Nem is lehet a felépítéséből adódóan. Nem a mérési hibákat kell nézni. :) Vagyis hát észre kellene venni azokat.

Minden 3kHz-es váltásnál probléma a hangszóró 2kHz-es viselkedése (hát még a 2,2kHz-esnél). A csökkenő hangnyomású tartományokban ugyanúgy hallhatóak a lezajló jelenségek.

Amiket írok hangszórókat, valamiben mind jobbak, mint a C-Note hangszórói, és ezekre objektív bizonyítékok vannak. :) Tessék utánanézni.

Lényegtelen, hogy ki tervezte meg, a terve nem jó, de főleg nem tisztességes. És erre is objektív bizonyítékok vannak. Ennek is tessék utánanézni. :)

A rendes dokumentáltság sem igaz, egyetlen elnagyolt és minimum egy frekvencián láthatóan összevágott SPL-fr. mérést csatoltak az egészhez, azt sem tudni, milyen körülmények között. Az egész csak akkor jó bármire, ha te nem tudsz jobbat csinálni. :) Az pedig ebben az esetben nem nagyon nehéz.

:D Nekem szokták volt írogatni egyszer-kétszer, hogy mi az már, hogy valami olcsó jobb, mint a valami drága. Hát... Konkrétabban, a tapasztalataid remek dolgok, de műszaki szempontból nem nagyon értékelhetőek. :) Tessék pontosabb indokokat-adatokat adni.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36538) denesdr válasza shalafi66 (#36537) üzenetére


denesdr
addikt

Legyen neked igazad okostojás! Vifa az egyisten, semmi más... :))

(#36539) shalafi66 válasza denesdr (#36538) üzenetére


shalafi66
veterán

Vifa nincs már nagyjából 15 éve. :D Akkor vette meg a Tymphany, Peerlessel együtt, és költöztette a teljes gyártást (Onnantól nincs európai hangszóró Kurt Mueller alkatrésszel). Utána volt pár halódó kísérlet, ScanSpeak oldalról menteni a menthetőt, de végül az lett belőle, hogy a ScanSpeaket is megvette egy/több keleti befektető, és maradt a Discovery amit szintén a Tymphany gyárt. :D Mint ahogy a ScanSpeak 90%-át is valamilyen áttétellel távol-keleten készítik. Szóval ezek nem is annyira lassan, de biztosan elfogytak.

Amúgy én pont nem vagyok márkahívő. :D Messzire vezetne mindent elmagyarázni, de röviden, a dibirama dinamikus viselkedésre utaló mérései alacsony SPL részeken inkább zajokat/mérési problémákat mutatnak, az nem a hangszóró. Az alaprezonancia viszont biztosan az. Ha bármilyen kiemelés van a statikus SPL-fr részen, attól ránézésre "jobb" lesz a CSD diagram, valójában csak annyi történik, hogy kevesebbet látsz belőle, egy egyenletesebb hangnyomásválaszú hangszóróhoz képest.
Ha tölcsérrel kiemeled a rezonanciakörnyéki tartományt, akkor minden logika szerint ott rosszabbnak látod az időbeni viselkedést, hiszen hangosabb lesz a hasznos tartományhoz képest. 3kHz alatti keresztezést 25mm-es dómoknál csak speciális kikötések mellett alkalmazunk, mert a terhelhetőségük sem engedi ezt feltétlenül, meg sokszor a paramétereik sem.
Az ND25FW-hez hasonló, kis mágneskörös hangszórók általában kevésbé működnek jól alacsony frekvenciákon, mint a ferrites, 70mm körüli, azonos kategóriába vagy akár azonos típushoz tartozó társaik. De meg kell nézni a méréseiket.
Rengeteg BC25-öt néztem már, meg sokat is használtam el, mivel olcsó és ahhoz képest tűrhető. Semmi csoda. De felhasználási tartományban jól néz ki a THD, és nincs zavaró hibája, meg legalább nem esik 20kHz-re 10+dB-t mint a Dayton.

A C-Note-ot sok helyen meg lehetne piszkálni, kezdve a hangszóróválasztással, folytatva a dobozzal, 700Hz-es berezgéssel, hangszóróelhelyezéssel, süllyesztéssel, hangváltóval, magashangszóróval párhuzamosan kapcsolt kapacitással, a dóm rezonanciakörnyéki SPL-fr viselkedésével, az impedanciaválasz öt ohm alá ejtésével, meg a maximumpontjaival, a centernél 40 ohm fölé emelkedik, majd visszaesik, az alacsonyra beállított érzékenységgel, 81-83dB@1W körül, a mégis 100Hz körül esni kezdő frekvenciaválasszal. Középtartopmányban 1,5%-os THD-vel.
Meg az MTM elrendezés problémáival, ami sosem volt jó, de így fért be a TV alá/fölé a Center hangsugárzó. Hosszú.. Hosszú. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36540) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok. Tascam vl-s3 bal mélyközepe recseg. Ha mozgatom a membránt, nyikorog. Beégett a cséve, kiment belőle a fluid, nem tudom. Csere hangszórót én nem találtam (mondjuk a Tascamnak nem írtam, de gyanítom abból vehetek másik pár dobozt, mire megoldanánk).

Ezt valaki bevállalná javításra?
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#36541) shalafi66 válasza RetepNyaraB (#36540) üzenetére


shalafi66
veterán

Mélyközépben nincs ferrofluid, ilyen sebességgel és kitéréssel mozgó rendszerben nem maradna a helyén, és elrontaná a mech. ellenállás paramétereit.

Meg lehet javítani, valaki biztos el is vállalja (ilyen 10k/db ár reális nagyjából), de sosem lesz olyan, mint a párja, amihez nem nyúlt hozzá senki. Így ránézésre, bármilyen méreteiben megfelelő, közepesen jó hangszóróra lehetne cserélni (párban) kb. mert nem annyira speciális, nem annyira kivételes tulajdonságú. Szóval szét kellene szedni, és megnézni a beépítést, kivágást, méretezést, aztán elgondolkodni. Vagy keresni valakit, akinek szintén tönkrement a fele, és megvenni azt, ha létezik ilyen. :D

Mondjuk a szétszedés a műanyag keret miatt megint egy jó folyamat lehet.. Nem találtam a neten bontott állapotról képeket.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36542) tvamos válasza shalafi66 (#36539) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor, ha megveszem vegre a 30 eve vagyott Mission 770-t, akkor az is kinai gyartas?
Na jo... lehet, hogy csak Mission 700 lesz, es az is csak hasznaltan... de akkor is. Ezek csak "Made in England" cuccok, nem?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#36543) shalafi66 válasza tvamos (#36542) üzenetére


shalafi66
veterán

Hú, azt hiszem, tudom, hogy miről van szó, ha a régi 770-re gondolsz. :D A Mission-ből az átlátszó PP membrános mélyközepek voltak SEAS gyártmányok, gyakorlatilag ugyanúgy német lágyrészekből, mint bármelyik értelmesen használható hangszóró akkoriban.
Ez az oka is, amiért nem nagyon ajánlott megvenni, a membránszéleik ennyi idő után nem fizikai, de kémiai öregedések miatt szinte 90%-ban használhatatlanok, ugyanúgy, mint a Vifa/SEAS P sorozatai. És a fehéres/opálos PP membrán, ha sütött rá nap, és kapott UV-t, hullik szét mikroműanyagokra. Vegyél valami papírmembránosat, :D az legalább 100 évvel később esik darabjaira a savas bomlás miatt. :D

Szóval nem England, de Germany meg Norway.

Az új 770 viszont a teljesen fehér membránnal, biztos, hogy keletről jön. Persze a nap fotonjai is reggelente. :D Meg még egy pár dolog.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36544) Donki Hóte válasza shalafi66 (#36543) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát igen, az áttetsző membrános hangszóróval szerelt Mission hangfal legendás(an szar) volt :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#36545) tvamos válasza shalafi66 (#36543) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez, amit neztem hasznaltan, az 4 eves csak, de annyira nem tud jol szolni, hogy ennyi penzert kinait vegyek.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#36546) fererencz89 válasza tvamos (#36545) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Mi nem kínai ma már? [link]

Nem szotkam hibázni.

(#36547) tvamos válasza fererencz89 (#36546) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze, de az van rairva, hogy "MADE IN THE UK". Akkor most mi van? Kinait vehetek 20 ezerert is.
Ezt nem tudtam, hogy 2005 ota Shenzenben gyartjak a Missiont is.
Latom mar, Wharfedale-t sem fogok akkor venni. Max. a '90-es evekbol.

A Jamo is kinai? Ez a Klipsch group valami amerikai ceg... A Klipsch meg a Voxxe.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#36548) shalafi66 válasza Donki Hóte (#36544) üzenetére


shalafi66
veterán

Ezek jó hangszórók voltak, sőt. Annyira jók, mint bármelyik SEAS. Csak nem nagyon tartósak. De akkor nem volt még tapasztalat a PP ilyen felhasználásáról. Ma már jobb lehetne, ha lenne.

#36545tvamos
Hát nincs róla túl sok független, objektív infó, szóval én nem tudom. Ami van, az alapján az új vszeg nem éri el a régi hangszórók színvonalát, és nagyon fura dolgokat csinál a hangváltó. De legalább sokáig fog működni.

#36546fererencz89
:D A kis darabszámú, nem költséghatékony, nem megtérülő termékek nem azok. :D

Most oké mindenre lehet ezt mondani, hogy minden kínai, de azért ennek konkrét hangszóróknál, hangszórómárkáknál jól követhető, mérhető nyomai következményei voltak. A keletebbre költözött friss gyártások sosem hozták a ScanSpeak/Vifa/Peerless termékeknél a régi német lágyrészekre épülő hangszórók színvonalát. Mennyiségben sikerült túllépniük a 90-es éveken, minőségben nem. Persze, amint látszik, erre nem is volt semmilyen igény.

#36547tvamos
:) Jó, hát a Jamok és Wharfik pl. legendásan borzalmasak voltak, származási helytől függetlenül. Szerintem azoknak a többségét inkább kerülni kell 1990 körüli dátumról is.
A Klipsch meg ezt a tölcséres magashangszórós vonalat erőlteti minden új mozis hangsugárzójánál, de egy-két mérésre ránézve nem igazán működnek jól, a vszeg szándékosan elbénázott hangváltókkal.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#36549) fererencz89 válasza tvamos (#36547) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Látom mi van egy "Made in Nyugat-Európai ország" plecsni mögött. Inkább kínai, kicsit magyar, végén egy kis szerelés ott, ahol. Ott is keleti, nagyon déli emberekkel. Még a mérnöki munka egy része is pl indiai.

De nincs jelentősége, szvsz nagyon minőségi kínai termékek vannak ma a piacon, az európai nem feltétlen jobb (de nagyobb eséllyel túlárazott). HiFi "hájend" készülékeknek egy igen nagy része is keleti, tömeg elektronikával építkezik (nem csak alkatrészek, komplett modulok).

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#36550) tvamos válasza fererencz89 (#36549) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mar kibosszankodtam magam. Nem veszek ilyen draga cuccot, ha ugyis kinaban gyartjak.

Azt nezem valami ceginfo oldalon, hogy a Magnat audionak nemetorszagban kevesebb, mint 25 alkalmazottja van? Az se rossz. "50 years of German engineering". Hmm...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.