Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) laci503 válasza szaszlaci (#10100) üzenetére


laci503
tag

nem nem rendes recsegést mint amikor a hangfal túl van terhelve. Mind a 2 hangfalpánál kb. ugyan azon a ponton jön elő. olvastam valami torízásról amit már az erősítő csinál ha túl hangosra van véve. Erre a dologra gondoltam h ez a szitu van ennél is.
Aki behozta Magyarországra a ládát azt mondta 2 x 250W 4 Ohm és 2 x 170W 8 Ohmon az erősítő benne. létezik? Na most ha én párhuzamosan kötném rá a hangfalakt az erősítőre akkor elvileg okés lenne de jobban melegedne nem? Akkor lehet jobb lenne egy normális végfokot kerítani a 2 SAL hangfalnak mert a Panasonic hifi nem bírja a keverőpultal mert na az már kattog de az a túlterhelés jele azt tudom. Már mint az erősítő pattog meg kattog ienkor. Azért gondoltam hogy azt a 2 hangfalat is a Mélyládára kéne kötni.

(#10102) fero02


fero02
veterán

Boldog névnapot a Lászlóknak! :K

(#10103) szaszlaci válasza laci503 (#10101) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha egyről beszélünk, akkor az a hangváltó sara. Feltételezem, nincs benne impedancia korrekció, ezért rossz fázisban terheli túl az erősítőt. Nem egyértelmű túlterhelés, de ez az oka, ilyenkor nem kapcsol le, csak kattog meg szenved. Ha nem is azonnal csinálja, hanem mondjuk pár perc után, hogy nem változtatsz hangerőt, akkor biztosan ez a helyzet.

fero02: köszönik a Lászlók, majd átadom nekik :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10104) laci503 válasza fero02 (#10102) üzenetére


laci503
tag

köszi :D ja télleg amúgy jól belemerültem a hangfalas mizériába :D
Boldog névnapot szaszlaci :))

(#10105) szaszlaci válasza laci503 (#10104) üzenetére


szaszlaci
addikt

:R Shalafi névnap is ma van, úgyhogy akkor neki is sok boldogságot, sikert vagy amire vágyik :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10106) laci503 válasza szaszlaci (#10103) üzenetére


laci503
tag

Nem tudom hogy 1 ről beszélünk-e.

Ibiza ládánál van az amikor kb. ugyan azon a hangerőn mind a 2 hangfalpár kezd recsegni. Nem kattog nem pattog meg ienek simán recseg.

Panasonic hifimnél van a pattogás meg kattogás. De azt már nem is kínzom. Nem akarom hogy tönkre mennyen.

Esetleg nincs ismerősötök aki Végfokot cserélne el Panasonic SC-AK270es hifire? :B

(#10107) shalafi66 válasza szaszlaci (#10094) üzenetére


shalafi66
veterán

:D Ettől tovább már nem lehet javítani 130mm-ben. Ez is kisebbfajta csodának számítana, ha megcsinálnám.

Ha érzékenyebb kell, annak ott a fehérvári pl. Az érzékeny.

:) Vagy lehet egy kicsit várakozni nálam, és nem lehetetlen a tizenezresektől jobbat találni.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10108) shalafi66 válasza easy...rider (#10096) üzenetére


shalafi66
veterán

A magasból kéne lenni, a 13-as mélyközép nem túl valószínű. Egyelőre a levegős rendszer is szét van szedve nálam épp. Meg egyébként is, 170mm-ben vannak jó és jól gyártható hangszórók, így nem nagyon görcsölök a kisebbekkel-nagyobbakkal most.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10109) shalafi66 válasza szaszlaci (#10105) üzenetére


shalafi66
veterán

Köszi.... Viszont kívánok minden jót. :( :F Hát valami Isteni csoda kellene most... Vagy egy időutazás. Vagy mindkettő...

Ui: lenne egy közös projektötletem, ha van kedved, belevághatnánk, csak kéne valami olyan Lérhetőség, ami gyorsabb, mint a PÜ.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10110) szaszlaci válasza shalafi66 (#10109) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ott az adatlapomon a vindózlájvos emesen e-mail, de vagy nem jönnek át az üzenetek, vagy nem mennek el :D De a privátnál gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10111) tbs válasza szaszlaci (#10098) üzenetére


tbs
addikt

Hááát... Öööö. Valamilyen vezetéket fogok használni. Audió témában tömör réz hívő vagyok, szívesen behajtogatok oda akármit. :) Mondjuk 1.5-es fali kábelt... :DDD (Jelszó -> GÁNY.) De bármilyen javaslatot elfogadok. :K

(#10112) szaszlaci válasza tbs (#10111) üzenetére


szaszlaci
addikt

Osztom a véleményt, fali kábel jó, esetleg lehet még vastagabb is. Vagy zománchuzal.
Nem hinném, hogy nagyon ragasztgatni kellene, megtartja az magát.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10113) tbs válasza szaszlaci (#10112) üzenetére


tbs
addikt

:R

(#10114) szaszlaci válasza tbs (#10113) üzenetére


szaszlaci
addikt

Esetleg a magasat érdemes vékonyabbal, állítólag jobb a hangja. Mindenesetre felesleges a vastag, csak kiszakítja a forrfület.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10115) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Boldog névnapot Lacik.

Az ajándékotok pedig egy-egy piros kínai hangszóró. :D

[ Szerkesztve ]

(#10116) szaszlaci válasza tzsolesz (#10115) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönjük a jókívánságot és az ajándékot :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10117) laci503


laci503
tag

szaszlaci: Amit mondtál hogy tuti nem 1formák a hangfalak és nem lesz egyenletes a terhelés. Az miben valósul meg? Úgy értem meg fog halni valamék hangfal? vagy hasonlók? de az erősítőnek akkor tuti nem lehet baja?

Illetve van még 1 olyan kérdésem ami a DX2222 kapcsolatos.
Kép

Szóval ez a hátulja. Van 2 Speakon csatlakozó rajta. Az 1ikbe bele dugok 1 zsinort és a másik végét az erősítőbe. Mi van ha a másik zsinort is dugok bele de azt meg egy másik DX2222 be vagy más hangfalba dugom ami 8 Ohm és hasonló teljesítményű? akkor ez párhuzamos kötés lenne vagy mien? láttam már h így kötögették a hangfalakat den em jöttem rá h most ez így mien hatással van a dolgokra.

(#10118) szaszlaci válasza laci503 (#10117) üzenetére


szaszlaci
addikt

Még akár az egyik sokkal nagyobb teljesítményt is kaphat (előfordult már, nem csak elmélet), meg a hangnak se feltétlen tesz jót. De az erősítőt nem fogja leégetni.

A másik kérdés nehezebb, szerintem a két SPEAKON ugyanaz, kétszer kivezetve. Ha a másikhoz csatlakoztatod az erősítőt és szól, akkor szinte biztos. (Persze kérdés, hány pólusú a SP. aljzat. Lehet, sztereót jelet is képes átvinni.)
Gondolom a másikhoz még egy hangfalat tudsz így csatlakoztatni, és párhuzamos kapcsolásnak fog minősülni. Célszerű lenne egyformákat, legalább impedanciában. Így a két 8 ohmos doboz 4 ohm terhelést jelent majd az erősítőre.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10119) laci503 válasza szaszlaci (#10118) üzenetére


laci503
tag

Szóval a sorbakötést hagyom.
Ha 4 Ohm-ot kap az erősítő akkor jobban melegszik nem igaz? Ez egy aktív mélyláda elvileg tudja a 4 Ohm-ot de akkor jobban melegszik nem? Sajna nincs aktív hűtése. Ezért lehet túlmelegedne egy pl. egész éjszakás bulin nem? Vagy nem sokkal jobban melegszik?

(#10120) szaszlaci válasza laci503 (#10119) üzenetére


szaszlaci
addikt

Elvileg kétszer annyira melegszik, oda kell rá figyelni.
8 ohmnál is, mert ha rossz a váltó, az is túlterhelheti.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10121) laci503 válasza szaszlaci (#10120) üzenetére


laci503
tag

akkor ez a párhuzamos kötéses dolog így nem igazán jó mármint hogy túlmelegszik miatta :/
Gondolom az nem nagyon segítene soakat ha pl. bulin egy ventillátort oda tennék és "hűtené"

(#10122) laci503


laci503
tag

ja igen még annyit kérdeznék ha párhuzamosan kötve használnám a hangfalat. És nem 1formák a hangfalak. Wattban nem 1formák de ellenállásban igen. Akkor csak annyi baj történeht hogy a kisebb teljesítményűt véletlen túlterhelhetem?

(#10123) szaszlaci válasza laci503 (#10121) üzenetére


szaszlaci
addikt

A ventilátor jó ötlet. De ezekre mindig érdemes odafigyelni. Buli az nem szobai felhasználás. Egész éjszaka megy nagy teljesítményen, meleg van, pára van, cigifüst, ...

Be lehet úgy kötni. Meg kell figyelni, hogy hangban mi lesz az eredmény.
Meg ugye az erősítőre, mint írtam. Nem csak annyi van, hogy 8 ohm, 4 ohm, hanem változik az ellenállás, fázismenet, visszarúg, ...

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10124) laci503 válasza szaszlaci (#10123) üzenetére


laci503
tag

fél perc erejéig meg néztem hogy 2 egyforma hangfal van úgy összedugva ( 2 x DX2222)
Hangosítottam rajta. Hangváltozást nem láttam igazából. Mire figyeljek oda? mien hangokra?

(#10125) szaszlaci válasza laci503 (#10124) üzenetére


szaszlaci
addikt

Bizonyos frekvenciákon nem egyforma esetleg a hangerő, amit hallasz. De nem kell komoly dolgokra gondolni, az a doboz amúgy sem annyira komoly minőség. Inkább az erősítőt figyeld, nehogy leégesd!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10126) easy...rider válasza shalafi66 (#10108) üzenetére


easy...rider
őstag

Amúgy jól veszem ki (fórumon visszaolvasgatva) hogy magad szoktál hangszórókat készíteni?
Vagy a H2000-nek gyártasz hangszórókat? Beavatsz hogy mi is a szitu? :)

Mert úgy érzem másra gondoltam mint ami a valóság :B

(#10127) shalafi66 válasza easy...rider (#10126) üzenetére


shalafi66
veterán

Készítek hangszórókat, de fehérváron nem, arra, hogy én ott dolgozzak nem volt, és nem is lesz pénz. Csak apróbb szívességekkel segítek nekik, információk, gépek-szerszámok javítása, honlap-fórum, stb.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10128) easy...rider válasza shalafi66 (#10127) üzenetére


easy...rider
őstag

Center hangfalhoz tudsz ajánlani hangszórókat?
Amikből jót ki lehet hozni. Ha több árkategóriában is tudnál mondani, nem feltétlen csak H2000, más is szóba jöhet ha van tapasztalatod. Én még szűz vagyok a témában :)

Vagy tudni kéne hogy milyen a magassugárzóm diagramja hogy mélyközepet ajánlj?

(igaz majd csak szeptemberben lesz aktuális az építés, de érdekel hogy mit érdemes.
amúgy 16cm körüli mélyközépekre gondoltam. Jó választás lenne?)

[ Szerkesztve ]

(#10129) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó

Van nekem itthon négy, -ne nevessetek ki- mnc 8"-os 4 ohmos mélyközép hangszórócska. Nos ezeknek szeretnék valamit tákolni. 2 darabot szeretnék egy dobozba, így kiadnak 8 ohmot sorban. De az itt a lényeg, hogy a magas, illetve a mély külön dobozban legyen, hogy ha kedvem szottyan, akkor a kocsiba is be tudjam tenni a két 8assal szerelt ládaféleségeket. Ahogy néztem, elég sok levegőt megmozgatnak ezek a kis hsz-k. Bár tudom, az nem minden.

Olvastam, hogy az adataik nem valami megbízhatóak, de bátorkodtam programmal számolni. Winisd-t, bassbox pro-t próbálgattam, hátha összejön valami. Bassbox kiadott egy értelmesnek tűnő dobozt, de ha nekem az alakja nem tetszik, és inkább kecsesebb alakot szeretnék, de ugyanakkora literrel számolva, akkor az változtat a hangon? Gondolom direkt ilyen alakú a doboza, nem egy vékony magas, hanem inkább alacsonyabb, ducibb.

Volt itthon régi bútorlap, ami természetesen ingyen volt, így abból próbáltam először valamit köréjük barkácsolni, de az nem jött össze. :DD
Most egy pár vidi dc 2550-et hajtok, ettől szeretnék valami jobbat kihozni, azért gondoltam a bass-reflexre.

(#10130) shalafi66 válasza easy...rider (#10128) üzenetére


shalafi66
veterán

Mozihoz egységes hangszórókészlet, amit ajánlani tudok, legjobb 5 azonos hangsugárzó, ha a frontok zenélni is kellenek, önmagukban, akkor esetleg ott lehet mélyközepet duplázni.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10131) laci503 válasza szaszlaci (#10125) üzenetére


laci503
tag

Csak szét szedtem azt a mélyládát mi van benne mert hajtott a kíváncsiság eléggé.

Kép

Így néz ki a belseje. Kicsit meglepődtem. Sőt majdnem hátast dobtam.

Kép

Így néz ki az erősítő benne. Arra gondoltam hogy ha csinálnék neki egy külön fadobozt ileltve egy ventillátort tennék ami kifelé vagy befelé fúj hogy hűtse a erősítőt akkor nem kéne aggódnom amiatt hogy a 4 Ohm-nál "elolvad" a melegtől az erősítő.

Szerinted ez hülye 5let lenne? Illetve még ha nem is ajánlod azt h párhuzamosan ahogyan beszéltük rákötöm a hangfalakat attol még kényelmesebb lenne az asztalon egy dobozban az erősítő mert nem kell hátra nyúlkálni.

Szóval a kérdésem az hogy szerinted ha egy dobozt építek neki és abba beleteszem az erősítőt ileltve egy ventillátort megfelelő helyzetbe beleteszek a dobozba bírná azt hogy 4 Ohmhon használom? Ileltve akkor ha jól értettem előző hozzászólásodban az erősítőnek csak azaz 1 kára lehet hogy túlmelegszik 4 Ohm-nál?

(#10132) easy...rider válasza shalafi66 (#10130) üzenetére


easy...rider
őstag

Frontok meg surroundok is vannak, Jamo S 506 és S 604, csak a Jamo nem csinál emberi árban jó centert. Ezért akarok építeni.
Van még S 50 CEN centerem, és S 502 surroundok is, de ezeket cserélni akarom.
Eredetileg S 506 HCS 3 szettet vettem(5.0 szett), de lecseréltem a surroundokat, és már csak a center csere van hátra
Viszont a magas ugyan az van bennük mint a nagy frontokban, az S 506-okban, ezért az a terv hogy valamelyikből kiszedem a magasat hogy az ugyan az legyen, mindben elől, és azzal a magassal, meg két mélyközéppel építek egy centert.

Ez csak egy naiv kérdés, de arra ugye nincs esély hogy mondjuk a mostani center hangváltóját használjam fel az új megépítéséhez? :)

[ Szerkesztve ]

(#10133) shalafi66 válasza easy...rider (#10132) üzenetére


shalafi66
veterán

:) sok sikert hozzá.

Ennyire azért nem látom át a kínálatot, hogy szám alapján tudjam, melyik hangsugárzóról van szó. :-)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10134) easy...rider válasza shalafi66 (#10133) üzenetére


easy...rider
őstag

itt vannak :D : [link]

[ Szerkesztve ]

(#10135) szaszlaci válasza hekkerman (#10129) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!
Nem, azok az adatok nem megbízhatóak, nem szabad velük számolni, egészán más dobozméretet ad meg. Akkor már hasra ütés szerűen is számolhatnál.

Formát változtathatsz, ha mélyláda, akkor teljesen mindegy. Ha szélessávú, akkor az oldalarányokat figyelembe kellene venni. Ne legyenek egyformák és egymásnak egész számú többszörösei sem jók. Olyan 30 %-al nagyobb az egyik oldal a másiknál, az kb jó.
Viszont kocsiba nem hiszem, hogy ugyan olyan doboz a jó, mint a szobába.

MNC-vel lehet, nem leszel előrébb, mint egy Vidivel. Sőt..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10136) szaszlaci válasza laci503 (#10131) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azok kis TDA IC-k, szokták bírni a 4 ohmot. Ha meg nem, lekapcsol. Vagy a már említett kattogást produkálja. Hővédelem is szokott bennük lenni.
Külön doboz ventivel nem rossz ötlet, de lehet, arra külön táp kellene, mert ebbe bezavarhat az elektronikus zaja.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10137) szaszlaci válasza easy...rider (#10132) üzenetére


szaszlaci
addikt

A hangváltó alkatrészeit felhasználhatod, de biztosan újat kell tervezni.
Miért ragaszkodik mindenki ennyire a két mélyközepes centerhez? Lehet egy darabbal is, csak el kell takarni! Egyszerűbb úgy az élet.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10138) laci503 válasza szaszlaci (#10136) üzenetére


laci503
tag

mien elektronikus zajra gondolsz?

Amúgy ha jól látom párhuzamosan van kötve a kimenet 1 vezetékkel. Akkor is el bírja a 4 hangfalat akkor? mert így elég érdekes szerintem a dolog.

Illetve nincs valami olyan cuccos ami a számítógépből az ien elektronikus zajokat (most pl. sípolást) megszűri?

(#10139) szaszlaci válasza laci503 (#10138) üzenetére


szaszlaci
addikt

Végtére zörögni, kattogni fog a hangszóró, ha egy tápról megy a venti. Persze csak aha nincs szerencséd, nem törvényszerű.

Igen, megpróbálhatod, ezt mondtam, hogy valszeg így van.

Sípolás? Nem nagyon értem.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10140) laci503 válasza szaszlaci (#10139) üzenetére


laci503
tag

ja hogy a ventire értetted a másik tápot így értem.
Az a helyzet hogy a gépemben a tápegységnek van egy ien kis sípolós hangja és így az átsugárzik valahogy a hangfalakra. Régebbi tápom meg erőteljesen sípolt ki is kellett cserélni. Szóval így a sípolás a hangfalakon a magasokon hallatszódik ien sercegésszerűen . Jobban nem tudom leírni a dolgot. Gondoltam erre is van valamien cucc hogy ne hallatszódjon a hangfalakon.

(#10141) szaszlaci válasza laci503 (#10140) üzenetére


szaszlaci
addikt

Van. Jó táp, rendes hangkártya :) Szoftverrel sajnos nem megy.
PC táp pufferei lehet, kezdenek száradni. Ha állandóan sípol, akkor szinte biztos. Ki kell cserélni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10142) laci503 válasza szaszlaci (#10141) üzenetére


laci503
tag

Corsair TX850es az egy jó kis táp. Nem rég vettem újonnan. Hát a sípolás úgy nem igazán hallahtó ha csak űlök a gép előtt csak ha odahajolok akkor. Vettem FSP tápot múltkor vetettem gépbe sípolt mint a barom elvittem gariztatni azt mondták tökéletes aztán eladtam új tulajnak meg tökéletes volt.

És mien hangkártyára gondolsz ami jó?

De ez a hangfalas dolog csak nem nyugtat :B Ugye a kimenetek párhuzamosan vannak oda bekötve nem? Na és alapból ha 2 darab 8 Ohm-os hangfalat bedugok akkor az erősítő 4 Ohm-ot kap nem? na és ha a mind 2 kimenetre 4 Ohmal vannak rá kötve a hangfalak ahogyan beszéltük akkor az erősítő 2 Ohm-ot kap nem? vagy én értem férre az egészet ? :B

(#10143) szaszlaci válasza laci503 (#10142) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát az nem gagyi táp. Valami PC-s hiba akkor is, átmegy a nagyfrekis zaj. Tápos topikban kellene kérdezni.

Kártya? Hát valami külső lehetőleg. Nem értek hozzájuk. Nálam ilyen gond soha nem volt.
A kábellel is lehet próbálkozni, akár az is összeszedheti a zajt.
De nézd meg, egy mp3 lejátszóval mondjuk, hogy nem a hangfalad viszi-e a sípolást a rendszerbe.

Jól gondolod.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10144) easy...rider válasza szaszlaci (#10137) üzenetére


easy...rider
őstag

Csak azért szeretnék két mélyközepes centert mert az a trendi : P
Amúgy azt halottam hogy a centernél jobb hogy ha két mélyközép van.
Mert nagyobb felületről szól, nekem meg 42"-os TV-m van. Meg a centeren is szól effekt, meg a beszéd és az inkább mélyközép tartományon szól nem?
Meg még egy dolog hogy a frontokban 2×16 centis mélyközép van, aztán nem szeretném ha hangerőben lemaradna a center.

Persze ezeket nem mint hozzáértő, csak mint egyszerű user :)

[ Szerkesztve ]

(#10145) laci503 válasza szaszlaci (#10143) üzenetére


laci503
tag

Szóval akkor inkább elfelejtem a 4 hangfalas dolgot mert gondolom 2 Ohm-ot nem bír el már az erősítő.

(#10146) szaszlaci válasza easy...rider (#10144) üzenetére


szaszlaci
addikt

Úgy más, azt hittem, két kisebbet akarsz. Elvileg akkor 2 darab 16 centis mélyközép lenne jó a centerbe, az egyforma hangdobozok elvét figyelembe véve. Értelmét viszont nem látom, mert annyi mély úgysem jön onnét, mint a frontból, szóval egy darab is kiszolgál.
Meg ha oda másfajtát akarsz, mint a frontokban is van, borult az egyforma doboz.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10147) szaszlaci válasza laci503 (#10145) üzenetére


szaszlaci
addikt

Két ohmot ezek nem feltétlen díjazzák.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10148) laci503 válasza szaszlaci (#10147) üzenetére


laci503
tag

Akkor csak a sorbakötéses dolog játszana akkor 16 - 16 Ohm lenne párhuzamosan és 8 lenne a vége. De azt meg te nem ajánlod.

Kép

Ezt a hangszórót hány wattosra tippeled/tippelitek?
Ez van a mélyládában benne. Szerintem öntöttvaskosaras. Illetve 40Cm.

(#10149) tzsolesz válasza laci503 (#10148) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát az a mágnes nagyon kicsi rajta, meg a cséve keresztmetszete is elég karcsú. Én azt mondanám, hogy maximum 100W-os, de inkább kevesebb.
Egyáltalán nem néz ki öntöttvas kosarasnak. :N

[ Szerkesztve ]

(#10150) szaszlaci válasza laci503 (#10148) üzenetére


szaszlaci
addikt

Attól még próbálgathatod, max nem tetszik az eredmény.

Wattokkal nem nagyon szoktunk foglalkozni :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.