Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) rEme válasza nvyktor (#10044) üzenetére


rEme
csendes tag

Lehet, hogy az lesz a végső megoldás, hogy veszek egy jó állapotút ehelyett... Csak az a baj, hogy a hangfalpár másik fele viszont tökéletes, sajnálnám nagyon itt hagyni az enyészetnek :( viszont fél pár hangfalat meg nem hiszem, hogy sokan árulnának.

(#10052) nvyktor válasza rEme (#10051) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy hangfalat vegyél újat... :)
Csak hangszórót bele...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10053) szaszlaci válasza rEme (#10051) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ilyen hangszórót nem kapsz, szóval akkor mindkettőbe kéne venni. Azokhoz meg új váltót.
Lehet szerintem javíttatni, attól függ, kinél, de nem feltétlen sok ezer forint. Persze hogy megéri-e költeni rá a pénzt, az más kérdés.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10054) rEme válasza szaszlaci (#10053) üzenetére


rEme
csendes tag

Nekem megérné. :) Kötődöm ehhez az Orion toronyhoz, szép kiskori emlékem, amikor jóapám körülbelül évente 1-2 alkalommal bekapcsolta és adott rá egy kis kakaót. :) Akkor nekem ez volt a "non-plus ultra" mind hangerőben, mind hangzásban. Annyira pedig nem vagyok audiofil, hogy ne lenne nekem elég, az amit ez a rendszer tud.

(#10055) nvyktor válasza rEme (#10054) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Most nagyon elgondolkoztam, hogy hol is volt az a bolt amit említettem...

Annyira sikerült leszűkíteni, hogy valahol a Teréz körút - Andrássy - Hajós utca - Bajcsy-Zsilinszky út által határolt területen...

De hátha van itt olyan, aki majd pontosít.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10056) laci503


laci503
tag

Hali.

Van nekem egy ien aktív hangfalam. Rá van dugva a számítógépemre. Ha a hangfalba bedugok 1 RCA kábelt elkezd búgni. Ha bedugom a végét a gépembe akkor enyhül a búgás de mégis megmarad. De ha nincs a hangfalba bedugva RCA kábel akkor nincs semmi hang. Azért írtam ide ezt a bajomat mert végül is egy Aktív hangfalról lenne szó. Nem idegesítő annyira a búgás ne marról van szó de ettől lehet baja? Ja és ha hangosítom a hangfalon a hangerőt akkor hangosodik a búgás is.Érdekelne hogy mit lehet ellene tenni? Több zsinorral is próbáltam meg minden.

A választ előre is köszönöm.

(#10057) szaszlaci válasza laci503 (#10056) üzenetére


szaszlaci
addikt

Földelt a PC?
Meg lehetne próbálni, hogy a hangfalat másik konnektorba dugod. Lehetőleg földelt legyen. De földelés nélkülit is ki kellene próbálni.

+ PC-n ugye el van némítva az összes bemenet? Mikrofon, vonal, ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10058) laci503 válasza szaszlaci (#10057) üzenetére


laci503
tag

A falba van dugva 1 konnektor Abba van bedugva a hangfal. Abból a konnektorról megy egy új konnektor a géphez.Így vannak bedugva. Ha a földelést a konnektorokra érted mind1ik földelt konnektor. A gépembe végül is bemenet nincs dugva úgy értem hogy mikrofon vagy ienek. Most van 1 keverőpult a gép és a hangfal között de ezzel is ugyan oylan alap zúgás meg van. Én esetleg arra gondoltam hogy valami márkásabb zsinor kéne vagy nem tudom.

(#10059) szaszlaci válasza laci503 (#10058) üzenetére


szaszlaci
addikt

A PC vezérlőpultjában, a hangbeállítások között, le van némítva az összes bemenet?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10060) laci503 válasza szaszlaci (#10059) üzenetére


laci503
tag

elvileg le vannak némítva

(#10061) villamos válasza laci503 (#10058) üzenetére


villamos
őstag

Próbáld meg a dobozt valami elemes kütyüvel, mp3 játékos, vagy mobiltelefon. Ha nem búg, akkor, akkor a pc felé kell tapogatózni. Ha búg, akkor lehet a kábel, vagy földelési hiba.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10062) szaszlaci válasza laci503 (#10060) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor ezeket próbáld végig:
-ugyan abba a konnektorba dugd a hangfalat, mint amiben a PC is van
-köss a hangfalra egy discmant vagy valami hasonlót
-nézd meg egy fülessel a PC-t.

Vagyis ahogy előttem szóltak.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10063) jaja1981


jaja1981
addikt

Meglepődtem, de örülök, hogy van egy ilyen topik is.

A problémám a következő.
Kellene nekem 3 utas hangváltó, olyan 200W terhelhetőséggel 8ohm hangszórókhoz.
Keresztezési frek. 1000 - 5000Hz.
A jelenlegi hangváltómnak kicsi a terhelhetősége és nagyobb hangerőn hajlamos össze vissza váltani.

Tudtok segíteni?
boltban találtam, de alsó hangon 6000Ft/db így gondoltam építenék egyet.

Köszönöm.

(#10064) szaszlaci válasza jaja1981 (#10063) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jól gondoltad, építeni kell. Nem azért, mert a bolti drága, hanem mert használhatatlan.
Első rész,
második rész.

Viszont három út nem egyszerű eset. Milyen hangfal ez, milyen hangszórókat tartalmaz?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10065) easy...rider válasza szaszlaci (#10028) üzenetére


easy...rider
őstag

Méricskéltem a HOLM Impulse-1.4.2.0 progival.
Erősítőm most egy kb 10 éves Panasonic hifitorony volt, mert házimozi erősítőm most még nincs. Ez lehet befolyásolta az eredményeket. Meg mikrofonnak is egy egyszerűbb Genius mikrofont használtam.

Az első mérésnél egy kábellel közvetlenül kötöttem össze a hangkártya kimenetét és a hangkártya mikrofon bemenetét. Itt nekem úgy tűnik hogy egyenletes a mérés, szóval a hangkártyában nincs probléma a mérést tekintve.
KÉK vonalat figyeljétek :)

A következő két képen a magas benne volt a hangfalban, fix helytől szólt.
Az első képen mind a 3 tesztetnél 15cm-re volt a mikrofon a magas sugárzótól:

A második képen 3 különböző távolságra, 1,5m, 1m, 10cm

Az utolsó méréseknél kiszedtem a magassugárzót, a kezemben volt mérésnél, és itt is 3 távolságból mértem le. 1,5m 1m, 15cm

MOD: úgy látom elfelejtettem beklikkelni hogy mutassa mind a 3 eredményt, ezért szerintem 1m és 15cm mérések vannak rajta

Mi a véleményed, milyen a magas sugárzó? :)

[ Szerkesztve ]

(#10066) szaszlaci válasza easy...rider (#10065) üzenetére


szaszlaci
addikt

Genius mikrofon NEM használható, mert nem ismered az átvitelét!
Az utolsó mérés a technikádat illetően akár jó is lehet. (Persze kézből sose mérünk, de az most mindegy.)

A többinél is csak a magasat mérted? Azok nem jók, sokkal alacsonyabb hangnyomásnak kellene lennie határfreki alatt.
Miki vételi hangerejét maxra állítottad, illetve a plusz erősítést (+10..20..dB) kikapcsoltad?

Nem akarsz LSP Labot használni? Abban legalább tudnék segíteni, ezt a progit egyszer használtam életemben. Szerintem más se nagyon mér vele.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10067) jaja1981 válasza szaszlaci (#10064) üzenetére


jaja1981
addikt

SAL hangszórókat.

A mély:
20cm elvileg Kevlár, az a sárga, nem új, kb 7 éves.

közép:
13cm [link]

Magas:
[link]

Számolt reflex dobozban, 20-as pozdorjából.
Elégedett vagyok vele, de a hangváltó gáz. Szintén somogyi, de egy idő után néha össze vissza vált és berecseg a magas.
Elején jó, de idővel kb 5 perc néha téveszt.

Az erősítő +-50V-os, szóval aránylag nagy feszültségű kondik kellenek.

Megnézem, amit linkeltél.

(#10068) jaja1981 válasza szaszlaci (#10064) üzenetére


jaja1981
addikt

A 3 utas 12db/oktáv nincs valami nagyon kirészletezve.
Ezekkel tisztában vagyok, de nincs időm kísérletezgetni.
Konkrét áramkörre lenne szükségem.

Nem vagyok audiófil, de szeretem normálisan hallgatni a zenéket. (csak lossless).

(#10069) easy...rider válasza szaszlaci (#10066) üzenetére


easy...rider
őstag

Ott még nem szereltem ki a magasat, ezért van a mélytartománynak is hangja, mert mind a 2 hangszóró szolt.
Ki van kapcsolva a mikrofonerősítés, nincs zaj alap esetben.
A mikrofon hangereje asszem 90%-on volt.
Sajna a másik mikrofon amit ajánlottál, nem találtam sehol :( Úgy tűnik már nem kapható

OK megpróbálom azt a progit is holnap, a linken amit küldtél, azt a bemérőprogit találtam : P

[ Szerkesztve ]

(#10070) szaszlaci válasza jaja1981 (#10067) üzenetére


szaszlaci
addikt

Olyan nincs, hogy egy idő után legyen más a váltás, akkor ott érintkezési hiba van. Lukas forrasztás pl.
Sőt, a méretlen hangváltónak is egy ismert jelensége ez, az erősítőt túlterheli (alacsony impedancia, fázisgondok), ami recsegéssel válaszol. Míg le nem ég. Impedancia korrekciós tagot illik használni benne, pont ezért.

Egyedileg kell megtervezni, de ez csak mérés után megy. Ha lehetne adni kapcsolási rajzot, akkor azzal kezdtem volna. Arról nem beszélve, milyen gyártási szórást produkálnak eme termékek.
Részletezve van ott minden. Külön a háromutas nincs, de az egy sávátersztő szűrővel (alul + felülátersztő) egészül ki a kétutashoz képest, azokról meg van szó.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10071) szaszlaci válasza easy...rider (#10069) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valószínűleg az a program is használható, meg ingyenes is, csak nem ismeri senki..
Mikrofon legyen 100 %-on, hogy minél alacsonyabb hangerő is elég legyen.
Majd így csináld meg, ha lesz rendes mikrofonod.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10072) jaja1981 válasza szaszlaci (#10070) üzenetére


jaja1981
addikt

Arra is gondoltam, hogy lehet a kondik öregedtek el a hangváltómban.
Mivel az is vagy 6-7 éves és nem a legjobb minőségű. SAL
Ki fogom szerelni és átkondizni.

Amúgy tényleg ez van, hogy szól-szól, aztán pár perc után tud hülyéskedni.

A hangváltó terhelhetősége mit jelent? Mi nem bírja a nagyobb terhelést?

(#10073) szaszlaci válasza jaja1981 (#10072) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha elektrolit kondik is vannak benne, azokat ki lehet cserélni. Bipolárisra! De csak azokat, a fóliákhoz nem kell nyúlni!

Terhelhetőséget elsősorban a tekercsek határozzák meg. Azok nem bírják a terhelést, így elégnek. De az már régen rossz, ha ennyire a határon van valami.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10074) jaja1981 válasza szaszlaci (#10073) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor nem.
Megnézem a hangváltóimat.

(#10075) Revox66


Revox66
aktív tag

Sziasztok

Az egyik ismerősöm ilyen subot szeretne majd venni :

[katt]

Valahogy nem hisz nekem unibox szerint 32 -35 literes láda kellene, ő azt mondja, hogy 100 liter. Nektek mi a véleményetek ? Igaz az oldalon is az áll hogy 75 - 85 l kellene neki, de a t/s paraméterek alapján ez nem stimmel... :B

(#10076) szaszlaci válasza Revox66 (#10075) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát a 100 tényleg sok neki, hirtelen olyan 50-60 literes reflexbe tenném, 33-35 Hz körüli hangolással. Szobát alapul véve, kocsi más világ.
De ennek kell egy akkora cső, amibe a haverod is belefér, azzal meg akkora rezonanciák lesznek, hogy tényleg csak szubnak használható majd.

De hát nem kötelességed pátyolgatni az értetleneket. Ha akar hallgat rád, ha akar megy a saját feje után ;)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10077) Revox66 válasza szaszlaci (#10076) üzenetére


Revox66
aktív tag

Köszi a választ, kocsiba lesz neki ebből 2db.
( Gondolom dB drag versenyre akar menni)

De ennek kell egy akkora cső, amibe a haverod is belefér, :C

(#10078) szaszlaci válasza Revox66 (#10077) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tudomásom szerint ott egészen fantasztikusan elhangolt dobozokat használnak, hogy minél nagyobbat üssön. Erre elképzelhető ekkora doboz.

Hogy mikre nem képesek egyesek vagyonokat kidobni kiadni..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10079) shalafi66 válasza szaszlaci (#10040) üzenetére


shalafi66
veterán

Az itt a baj, hogy a Peerlessnek szintén nem lehet mindent elhinni, és jelen állapotában az AudioNL felkészültsége is kérdéses. Többek között ezért:
[SDS 830656]
Ilyet vagy jobbat a lényegesen olcsóbb tannoyok között is lehet találni.

A többiben igazat kell adnom, TVM megszűnőben, évek óta a szerencsén múlik, mit gyárt, Monacor ~ SAL csak jóval drágábban (a sokdB vastag diagramvonalak, nem összetartozó adatok, gyakori központosítási hibák mind errefelé mutatnak), a Visaton fölött legalább annyira eljárt az idő, mint a TVM felett, csak a neve meg az ára maradt kb... :-/ H2000 árához képest jó dolgokra képes, de negatívumok ott is vannak, ami könnyebbé teszi a felhasználást, hogy bármilyen problémád van, a gyártó maximum párszáz km-re van tőled, és nem kínában kell keresni, illetve nyitott bármilyen megoldásra..

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10080) shalafi66 válasza jaja1981 (#10068) üzenetére


shalafi66
veterán

"Nem vagyok audiófil, de szeretem normálisan hallgatni a zenéket. (csak lossless)."
:) ez olyan érdekes. bármelyik hangszóró a három közül többet tud rontani a hallottakon, mint egy 256kbps-es MP3.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10081) tzsolesz válasza shalafi66 (#10080) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

ez olyan érdekes. bármelyik hangszóró a három közül többet tud rontani a hallottakon, mint egy 256kbps-es MP3.

:K Osztom a dolgot. Pl. azokon a hangfalakon, meg erősítőkön, azokkal a kábelekkel amivel én hallgatok zenét, 320Kb/s fölött nem igazán érzékelni a LOSLESS hatást. Talán annyi, hogy kevesebb a torzítás, és kevesebb a magas hangok gerjedés szerű sisegése még kis hangerőn is.
Egyéb iránt ha van egy jó felszerelésünk, amire sokat költöttünk, vagy sok munkába telt összehozni, nem érdemes elrontani az "érzést" rossz minőségű mp3-al.
Van jó mp3 is, én úgy gondolom. Az amit eredeti CD-ről rippelünk fel 320KB/s-al, magas kódolási minőségben. Amik a neten vannak warez oldalakon, sokszor hallgathatatlanok.

(#10082) szaszlaci válasza tzsolesz (#10081) üzenetére


szaszlaci
addikt

De, minden mp3 rossz. Nem lesznek durva hibák, csak egyszerűen megöli a zenét, főleg, ha nem először hallgatod azt a számot. (Arról nem beszélve, hogy egy 320-as mp3-nál egy CD lossless nem túl sokkal foglal több helyet.)

shalafi66: ja, csak már nem akartam leszarozni, Monacortól az is nagy előrelépés.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10083) easy...rider válasza szaszlaci (#10071) üzenetére


easy...rider
őstag

Sajna csak itt találtam Panasonic mikrofont: Ebay

Ezek azok ugye?

(#10084) Yahoo válasza easy...rider (#10083) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Én is keresgéltem mostanság ezt az elektret mikrofont, volt is a vaterán de mire odajutottam ,hogy megvegyem elfogyott. Az illető aki árulta, azt ígérte lesz egy hét múlva.

(#10085) szaszlaci válasza easy...rider (#10083) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen azok, de szokott lenni Vaterán is, általában pár napos szállítással.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10086) easy...rider válasza Yahoo (#10084) üzenetére


easy...rider
őstag

Én most úgyis elutazok 2 hónapra, aztán mind1 mikorra érkezik, mert addig nem tudok foglalkozni vele. Vaterás picit drágább, (darab árra) meg a posta is rájön még aztán inkább megrendelem ezt a kettőt innen :)

(Az egyiket meg meghirdetem majd)

A nagyker ára, 1,3$ amúgy de csak 1000 darabos tételben rendelhető.
Van rajta kis haszonrés ha 5$ darabáron mérik. :DDD

Láttam amúgy több fajta mérést is. Van ez a "hangnyomásos" mérés, itt tudom hogy az a jobb, minél inkább vízszintes az érték.

De láttam olyan mérést ahol 3 tengelyen ábrázolták a mért értékez, és ilyen hegyes-dombos volt : P
Tudjátok mire gondolok? :) annak mi a lényege, meg hogy lehet olyat mérni?

[ Szerkesztve ]

(#10087) szaszlaci válasza easy...rider (#10086) üzenetére


szaszlaci
addikt

1.3 $ ? Az szép.

CSD-re gondolsz szerintem. Az időbeni lecsengést mutatja, a Z tengely segítségével. Rezonanciák jól láthatóak vele.

LspLAB méri azt is, de lakószobában nem tudtam még elfogadható eredményt. Ugyanez a szonografikus ábrázolás, de az inkább a durva hibákra összpontosít (jobban elkülöníti), otthon könnyebb azt felvenni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10088) shalafi66 válasza szaszlaci (#10082) üzenetére


shalafi66
veterán

Monacor... where?




12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10089) shalafi66 válasza easy...rider (#10083) üzenetére


shalafi66
veterán

Itt találsz még: [link]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10090) szaszlaci válasza shalafi66 (#10079) üzenetére


szaszlaci
addikt

" jelen állapotában az AudioNL felkészültsége is kérdéses. Többek között ezért:
[SDS 830656]"

Na most a Peerless elkezdett igazat mondani, vagy más a gyártás?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10091) shalafi66 válasza szaszlaci (#10090) üzenetére


shalafi66
veterán

:) azt nem lehet tudni, a mérés biztosan más (bár ez is elég régi, 2009-es). Sokszor egyébként csak előzetes prototíp gyártások mérései kerülnek fel az adatlapokra, aztán később sorozatban más lesz természetesen. Idővel, ha szerencsénk van, korrigálják.

Csak azért mutattam, hogy nem minden egyenes, ami annak látszik.

Ha ezen a nyáron lemerítik a HA13 - HA15-höz szükséges membránmennyiséget, majd megpróbálok bevezetni egy változtatást jövőre, amivel nagyjából teljesen kisimogatható az átvitele ennek a hangszórónak, és mélyben kivételes dolgokra lesz képes. :))

Name: 15R618N
Fs = 34,69 Hz
Qms = 2,2
Vas = 18,11 liters
Cms = 1,684 mm/N
Mms = 12,5 g
Rms = 1,238 kg/s
Xmax = 7, mm
Xmech = 12, mm
Sd = 87, sq.cm
Qes = 0,38
Re = 6,5 ohms
Z = 8, ohms
BL = 6,826 Tm
Pe = 60, watts
Qts = 0,324
2.83-V SPL = 85,88 dB

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10092) Goose-T válasza shalafi66 (#10091) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy simább átvitelű és mélyebbre lemenő HA 13-asnak én is nagyon örülnék! :) A hangfalprojektemet szerintem úgysem kezdem el ősz előtt, és arra jutottam, hogy első épített hangfalnak tökéletesek lesznek a H2000-es hangszórók is. Bár nem ártana egy kis design-frissítés, főleg a magasnyomók körében.

Ez a klasszikus Vidi hangdoboz milyen hangszórókkal készült egyébként? Gyártotok hozzá cserehangszórót? Arra emlékszem, hogy annak idején a kis méretük ellenére ultrajól szóltak ezek a dozozkák.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10093) shalafi66 válasza Goose-T (#10092) üzenetére


shalafi66
veterán

Gyártanak, a fehérváriak, én annyira nem. A kisebb mágnesű HA10 jó hozzá, és az 1,9-es dóm.

Van egy olyan érzésem, hogy nem HA lesz a neve, ha lesz egyáltalán. Magas előbb várható.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#10094) szaszlaci válasza shalafi66 (#10091) üzenetére


szaszlaci
addikt

Érdekes konstrukció. Szerintem egy kicsit az érzékenységen vagy a dobozméreten jó lenne javítani, ha lehet. Főleg utóbbin, nincs a kínálatban olyan, amiből tényleg kis dobozt lehetne csinálni, ami mélyben is jó. Nt. 5 liter körüli reflex, de ne csak az ablakot rezgesse.

Goose-T: ha jobbat szeretnél a H2000-nél, azért ahhoz már nagyobb összeget kell kiadni. Tizenezres mélyközepek nem igazán hozzák azt a szintet.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10095) laci503


laci503
tag

Úgy néz ki meg lett oldva a zúgásos problémám. Zsinor volt a ludas.

MOst kérdeznék megint az
Ibiza hangfalamról ha nem probléma. Nos ugye beépített erősítője van. Igazából elég hangos egy jó nagy házibulihoz 2.1es felállásban. Azt szeretném kérdezni hogy honnan lehetne kideríteni hány wattot ad le csatornánként és mekkora ellenállással? Szét szedés nem igazán megy mivel még majdnem 1 év garancia van rá. Illetve még lenne 1 olyan kérdésem van 2 pár hangfalam. 2 x SAL 1020CP illetve 2 x Omnitronix DX2222esem. Ezeket meg tudom oldani hogy rá kössem mind a 4 hangfalat? úgy gondoltam sorba kötöm őket 16Ohmra és akkor elvileg nincs baj. Ha jól tudom akkor csak kicsit hallkabban fog szólni a hangfal de erősítő résznek nem lenne baja. De uyge ezt nem tudom addig meg még pontosan nem tudom hány wattot tud leadni. Remélem értitek mit szeretnék.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#10096) easy...rider válasza shalafi66 (#10089) üzenetére


easy...rider
őstag

Köszi a tippet! :)

Lehet hogy szeptemberre lesz valami az új hangszórókból? :U
Vagy esélytelen?

Amúgy Center építéshez milyen hangszórokat ajánlanátok? Max olyan 8000 forintos árkategóriáig mert kettő kéne belőle, meg még egy jó hangváltó, a doboz, aztán máris költséges. Kisebb árkategória is jó nem feltétlen akarom elsőre kimeríteni a keretet

Vagy érdemesebb egy mélyközéppel megoldani egy center sugárzót?

[ Szerkesztve ]

(#10097) tbs


tbs
addikt

Nnnna, a következő problémám... :DDD Kábelek a doboz belsejében csak lobogjanak, vagy hová is rögzítsem a dögöket..? Szívem szerint végig odaragacsolnám az oldalakhoz...

(#10098) szaszlaci válasza laci503 (#10095) üzenetére


szaszlaci
addikt

Teljesítmény: a kimenetre, a hangszóró helyére kötni kell egy 8 Ohmos ellenállást, de nagy teljesítményűt! Minimum 10 Wattosat, ez néhány másodpercig, egy gyors mérés erejéig elég lesz. Ha tovább hagyod rajta, elég.
A bemenetet szinusz 50 Hz-es jellel kell meghajtani. Netről tudsz tölteni.
Az ellenállás lábain (azaz az erősítő kimenetén) multiméterrel, váltakozó feszültség (AC) állásban kell mérni.
A torzítatlan jelet nem egyszerű szkóp nélkül meghatározni. Akkora kivezérlést kell adni, ahol még totálisan klippelés mentes a hang. (Előtte hangszóróval megnézed.)
Aztán a kapott feszültségértéket elosztod 8-al, majd az eredményt megszorzod a kapott feszültségértékkel. Ez lesz a teljesítmény. Egyszerűbb módszer nincs, ez se a legpontosabb.

Különböző hangfalakat nem kötünk sorba!

easy...rider: ez is egy megoldás, ebben csak egy mélyközép van.

tbs: milyen vezetéket használsz? Egyébként rögzíteni kellene, mert ha nincs szerencséd, a basszus ütemére pont zörögni fog valahol.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10099) laci503 válasza szaszlaci (#10098) üzenetére


laci503
tag

pfúúúú hát köszi a leírást de én ezt nem hiszem hogy meg tudom csinálni sajnos.
Viszont nem különböző hangfalakat akartam sorba kötni.
Pl. a 2 SAL-t sorba kötve kötöm 1ik kimenetre és a 2 Omnitronixot sorba kötve a másik kimenetre így gondoltam. Ezt lehet így? Azt tudom nem 1 a teljesítményük. illetve van még 1 olyan kérdésem hogy Van ez a 2 fajta hangfal. Lehet nem az a 2 atom hangfalmárka azt jól tudom. De például akárméket kötöm rá (rendesen nem sorba meg ien bekötésekkel) mind a 2 hangfal ugyan akkor kezd el recsegni. Pedig az kizárt hogy 1 legyen a teljesítményük. De pl. ha a basszust lentébb veszem lehet még hangosítani őket. Erre valami okosságot tudsz/tudtok?

(#10100) szaszlaci válasza laci503 (#10099) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sorba lehet kötni, de nem javasolt. Tuti nem egyformák, nem lesz egyenletes sem a terhelés. De az erősítőt feltehetőleg nem égeti le.

Recsegés alatt kattogást, pattogást értesz?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.