Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Pikari válasza Aureal (#12150) üzenetére


Pikari
őstag

Azért mondtam, hogy jobb helyre kell menni. Ez így van mindenhol. Állami, nem állami, külföld, belföld, bárhol. Van, ahol fingreszelgetés megy, de van olyan is, ahol iptablest kell konfigurálgatni a vizsgán. Külföldre is ez vonatkozik. Utána kell nagyon nézni, hogy az ember hova mászik be, alaposan.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#12152) Aureal válasza Pikari (#12151) üzenetére


Aureal
senior tag

Még ezen gondolkozgatok: [link] Ha nem jó vagy nem tetszik, “állítólag” bármikor abbahagyható. :F
Nem ismeritek?

(#12153) Pikari válasza Aureal (#12152) üzenetére


Pikari
őstag

Már a főoldal alapján is kamu. Amúgy meg bármelyik bármikor abbahagyható, nem fognak agyonverni, ha nem végzed el :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#12154) bambano válasza Aureal (#12137) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nem írod le, hogy mi micsoda, akkor nem fogsz rendes segítséget kapni.
milyen switch, milyen wifi, stb. gyártmány, típus, stb. de leginkább, hogy hol vagy, mert esetleg egy unatkozó hozzáértő fórumtárs segíthet.

abban a szakinak igaza van, hogyha nincs dhcp szerver, akkor elég nehézkes a hálózatot használni. abban nincs igaza, hogy neked ne lehetne ezt pótolni.

a switchek tényleg nem osztanak semmit, viszont nem egy, nem két típusba beintegrált menedzsment rendszer már képes lehet ilyenre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12155) bambano válasza Aureal (#12152) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Kalaposhoz nyugodtan mehetsz, jó oktatásokat tart.
Mondjuk mikrotik specifikus, ami, szerintem, nem baj :)

de egyébként nem értem ezt a tanácstalanságot, van ez a youtube nevű dolog, ott fogsz találni rakás cuccot mindenre is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12156) Aureal válasza bambano (#12154) üzenetére


Aureal
senior tag

milyen switch, milyen wifi, stb. gyártmány, típus, stb.

TP-link, Ruckus. Pontos típust csak hétfőn tudok fotózni…

(#12157) bambano válasza Aureal (#12152) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12158) Tamy válasza Aureal (#12137) üzenetére


Tamy
senior tag

Én egy kicsit azért megvédeném azt a szakit. Jelen állás szerint nálatok valóban nincs ami ip-t osztana, a jelek szerint se router, se szerver, utóbbi gondolom nincs is tervben, ha a szolgáltatói routerre vártok. Feltételezem ez egy kis cég, ha rendszergazda sincs. Megoldani persze meg lehetne, gondolom a szolgáltató "bármelyik pillanatban odaérhet", ezért nem akar ideiglenes megoldásokkal kókányolni. DHCP szervert Windows alá is lehet telepíteni (de akkor annak illene folyamatosan menni), vagy kézzel beállítani az ip-t minden gépen, vagy ami elhangzott, behozni otthonról egy routert, talán ez a legegyszerűbb, de minimális konfigurálás kell.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12159) Aureal válasza Tamy (#12158) üzenetére


Aureal
senior tag

Köszi ide is!
Hát, az a helyzet, hogy a kolléga tényleg elég teszetosza, mert az irodisták így a mobiljukon saját nettel tudnak csak “dolgozni” (pc-ről átküldik a doksikat rá, majd onnan emailben tovább egy másik kolinőnek, amit ki kell nyomtatni a közp. nyomtatón…) és bármi időleges megoldás jó lenne e helyett a szerencsétlenkedés helyett nekik. De a kolléga nem motivált, sültgalambot váró szemléletű, így én próbálok vmit kitalálni inkább. Van itthon egy rég nem használt TL-WR340G routerem, holnap beviszem, meglátom mit tudok csinálni vele…

(#12160) 4Grider válasza Aureal (#12159) üzenetére


4Grider
nagyúr

És nincs ott munkahelyi vezető, akinek lehet jelezni a munkavégzést ellehetetlenítő problémákat? Vagy az is alkalmatlan a feladatára?

(#12161) Aureal válasza 4Grider (#12160) üzenetére


Aureal
senior tag

A szolgáltatás meg van rendelve, számtalanszor volt tárgyalva a kivitelezővel, hogy sürgős lenne. (Nekik nem sürgős.)

[ Szerkesztve ]

(#12162) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tippje, hogy ezekkel a VPN beállításokkal miért nem érek el egy VLAN3-beli eszközt a VPN klienses gépemről? Előre is köszönöm!


(#12163) MasterMark válasza tjsz (#12162) üzenetére


MasterMark
titán

Van route?

Switch Tax

(#12164) Rellind


Rellind
senior tag

Hello,
Hasznalja valaki ezt a szoftvert: DX Netops
Regebbi neven CA Spectrum.

Lenne kerdesem. :R

(#12165) tjsz válasza MasterMark (#12163) üzenetére


tjsz
senior tag

Mint kiderült, a VLAN3-beli eszközben az alapértelmezett átjáró rosszul volt beállítva, ezért nem lehetett normálisan elérni kívülről....

Köszönöm!

(#12166) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A vpn végülis egy virtuális mini router? (tudom kicsit sarkítás)
Saját alhálózat, saját dns, saját dhcp, saját tűzfal szabályok...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12167) MasterMark válasza ArthurShelby (#12166) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. A VPN az olyan mint egy alagút. Olyan mint egy virtuális kábel amit bedugsz a routeredbe.

Switch Tax

(#12168) ArthurShelby válasza MasterMark (#12167) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez alap, de nem erre céloztam (ez a célja, én a megvalósítást néztem).
Hanem hogy a vpn mindent megkettőz: saját alhálózat (amit aztán tűzfal szabályokkal össze lehet kapcsolni a lan-nal), saját dhcp, saját dns, saját routing tábla is talán...
Erre mondtam, hogy kb egy router a routerben. Vagy tévedek, nagyon rossz hasonlat? Annyit látok, hogy elég sok közös van bennük. Máshogy föltéve a kérdést, mik a különbségek, mi van meg az egyikben, ami hiányzik a másikból?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12169) korcsi válasza ArthurShelby (#12168) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem a VPN is tud több féle módon működni, (tun vs tap?), én úgy kondiguráltam, hogy a VPN-t használva a halózat szempontjából úgy működött a rendszer mintha egy n+1-ik ethernet csatlakozón közvetlenül csatlakoztam volna a saját hálózatomhoz.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12170) bambano válasza ArthurShelby (#12168) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A vpn nem kettőz meg semmit, semmi köze a dhcp-hez, dns-hez, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12171) MasterMark válasza ArthurShelby (#12168) üzenetére


MasterMark
titán

Nem jó hasonlat, nincs ilyen. Azért írtam hogy a legjobb hasonlat az, ha úgy képzeled el hogy egy másik kábelt dugsz a routerbe.

Switch Tax

(#12173) bambano válasza Rat.Sand (#12172) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az interneten nem használtak és nem használnak osi modellt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12175) MasterMark válasza Rat.Sand (#12172) üzenetére


MasterMark
titán

Van Layer 2 VPN is meg Layer 3 VPN is. Az hogy az openvpn csinál rá külön dhcp-t annak nincs köze a VPN-hez.

Olyan mintha bedugnál egy másik kábelt a routerbe, arra rakhatsz switchet is vagy egy másik routert is vagy közvetlen a klienst is.

Igen a VPN elvről van szó.

Switch Tax

(#12176) bambano válasza Rat.Sand (#12174) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A lanon is internet protokollt használsz.
ezt írtad: "Más lapra tartozik, hogy a VPN, mint hálózati megoldás, csak egy vagy több OSI réteg megvalósítása." nem lehet osi réteg megvalósítás, ha egyáltalán nincs osi réteg sehol.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12178) PiroGrim válasza ArthurShelby (#12166) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

A kliens VPN amiről ti beszéltek inkább egy új virtuális L3 (routed)interface a routeren.
Az kever meg, hogy az otthoni soho router-eknek általában csak két l3-as interfészük van, egy ami a szolgáltató felé néz és egy ami "befelé". Ezen az egy befelé néző interfészen meg lakik az az egy belső alháló amit használsz és ehhez vannak hozzárendelve a lan csatlakozók.
Egy komolyabb router-en viszont egy fizikai interfészen több virtuális (l3)interfész is ülhet.
Ezeknek mind külön ip-jük lehet külön ip tartományokban.
Ezekhez a router külön dhcp szervereket tarthat fenn minden egyes tartományhoz, de ettől függetlenül mindent az az egy router csinál.
Így a kliens VPN csak egy új virtuális L3 interface saját tartománnyal, amit ugyan úgy a router szolgák ki.

szíszíenpí vájörlesz /én

(#12179) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

RJ45 fali aljzatokkal (és azokba vlaó keystone modulokkal) kapcsolatban szeretnék kérdezni Tőletek.

Azt már látom, hogy a keystone modul szélessége is számít, itta t opikban olvasva :D

Alapvetően a Legrand Niloéhoz próbálnám összehozni a 2xRJ45 CAT6 megoldást. De kissé idegesít az ára, 6500/db. Maga a lehúzás koncepció allergiát okoz :D

A gond az, hogy a szimpla Niloé nem szabvány keystone fogadós ahogy nézem:

Gondolom a 2xRJ45 Niloé sem az... szóval nem lehet 2xRJ45 CAT5-be bepattintani 2db CAT6 keystone-t nem?

Viszont a 2x üres helyes előlap az talán szabvány keystone fogadásra lett legyártva nem (ha akép helyes akkor így elsőre igen...)?

Ha igen az lenne a legjobb mert szabadon kombinálhatnám ahogy kell. Keystone moduljaim vannak bőven.

Vagy ha összeházasítható, sorolható a "régi" Niloé a "Niloé Step"-el, akkor viszont talán az a legszimplább megoldás, venni egy dupla niloé step cat6 fali aljzatot. Az nem akkora lehúzás...

Esetleg ismeritek a lelkét ennek a kissé lehúzós Niloé családnak?
(Azért írom lehúzósnak, mert az 1xRJ45 Schneider Asforába bele lehet gyökölni a második keystone aljzatot simán, szabványosat, szóval ott még a szimplából dupla is lehet házilag okosba :D )

[ Szerkesztve ]

(#12180) sziszi-fuszi válasza csubuka (#12179) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Áruld el lécci, hogy fali aljzatba miért kell neked keystone? Milyen jellegű felhasználáshoz van szükség rá?

Mi alá kell írás?

(#12181) sziszi-fuszi válasza csubuka (#12179) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

(#12182) MasterMark válasza sziszi-fuszi (#12181) üzenetére


MasterMark
titán

Hát, ez majdnem úgy néz ki... :DDD

Switch Tax

(#12183) sziszi-fuszi válasza MasterMark (#12182) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Azért van ami normálisabban néz ki: Link

:D Egy szót sem ejtettem arról, hogy miként néz ki, ez az árára volt válasz. Némi malícia volt a válaszomban. :DDD
De még mindig nem értem az előnyét egy fali csatlakozó esetében a keystone használatának. Hacsak nem az, hogy most réz, aztán valamikor a közeljövőben optika lesz ugyanott. De a sebességet tekintve simán megoldható cat6a-val a 10 gIgabites hálózat 100 m-en. De lehet én látom rosszul.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#12184) csubuka válasza sziszi-fuszi (#12180) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem annyi kell, hogy legyen egy CAT6 dupla fali fogalalatom ami illeszkedik a lakás dizájnjába, a már alkalmazott fali szerelvényekhez.

Egy CAT6 keystone dugalj párszáz HUF, az egész lakás dizájnjába illeszkedő gyári szerelvény 7k HUF. (Ez nem igazán standard keystone kompatibilis)

Ha megveszem a talán keystone fogadó fali keretet, ami a szerelvény családba illeszkedik az félár...

Ennyi.

(#12185) sziszi-fuszi válasza csubuka (#12184) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ok. Ha végpontot csinálsz, akkor a keystone modullal együtt ez a megoldás drágább, mint a kész szerelvény. Tévedek?

Mi alá kell írás?

(#12186) csubuka válasza sziszi-fuszi (#12185) üzenetére


csubuka
addikt

Nem igazán. 3500 a keystone modulos megoldás, már ha valóban képes szabvány keystoneokat fogadni a Niloé "üres" előlap.

A sima Niloé CAT6 majdnem 7000

A "Niloé Step" széria CAT6 dupla megoldása fogalmam sincs, hogy összesorolható sima Niloé 230V konnektorokkal és sima Niloé kerettel illeszthető-e...

(#12187) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Mi okozhatja azt, hogy egy weboldal tudja, hogy ott jártam és emiatt korlátozza a tevékenységet? Először simán gondoltam, hogy a cookie-k, de töröltem őket, meg még F12-vel is ránéztem és ahol tudtam clearre nyomtam, de mégis.

IP-címet nem hiszem, hogy tiltóra rakja, mert akkor sok más userrel is ez történik, mert NAT-olt IP-t kapok.

MAC-címem meg gondolom nem látja egy weboldal.

(Sorry, nemigen vagyok otthon a témában.)

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#12188) kanál01


kanál01
tag

Sziasztok,
melyik a legolcsóbb TP-Link Mesh-re alkalmas router, amiből 3+1et vagy 4 et vennék pl, egy 3szintes családi házhoz?
Tp-link régebbi routerek vannak 3+1db, gigabites lan kábellel összekötve, más más wifi névvel.
Van több nas is, Full hd filmekkel, nagy méretű képekkel, fontos lenne a megbízható elérés, wifiről is
Minden szobába van okos Tv, laptop, sz.gép, szintén vezetékesen(lan) összekötve, alrouterekkel direkt vagy+ kisebb 4 és 8 as switchekkel.

M4 Deco nem lenne nekem jó, ha jól tudom csak 2 lan portja van?

AX1800 Dual-Band Wi-Fi 6 Router pl igen? , ebből 3db vagy 4 db segíthetne, hogy egy wifi név legyen, ne zavarják egymást a routerek, úgy hogy mindegyiknek a portjaiba lenne direkt tv, laptop is lannal kötve?

Max 60_80e tudnák rászánni elsőre.
Bocs, nagyon amatőr vagyok a témában.
Köszi előre is.

(#12190) spe88 válasza Rat.Sand (#12189) üzenetére


spe88
senior tag

De az IP-tiltáson kívül milyen más módszer van, letölt valamit a gépemre a tudtom nélkül a böngésző? Azt csak megfogná a víruskereső.

Kíváncsiságból kérdezem, mert szerény informatikai tudásom szerint ehhez huncutság kell már a szolgáltató részéről. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#12191) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Első körben böngészőben privátban módban kipróbálod. Ha ott sem megy, akkor mobilnetet megosztod (mobil hotspot) és ott is privát módban először (fontos, hogy az előző privát után zárd be és újra nyiss egy munkamenetet). Az eredmények alapján utána mondjuk mobil neten nem privátként és így tovább fejted vissza...

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12192) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Milyen ingyenes és/vagy online hálózati topológiát rajzoló programot érdemes használni?
Nem kell Jedi szint, csak vmi alap.
A topikban már olvastam/láttam ilyet valamikor, csak már nem emléxem rá.

(#12193) crok válasza Zwodkassy (#12192) üzenetére


crok
nagyúr

draw.io

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12194) Zwodkassy válasza crok (#12193) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Bitte-danke! 😁

(#12195) MasterDeeJay

Kaptam egy Aprisa SR rendszert. (aprisa sx400m131) Két végpontom van hozzá meg minden ami kell, kész szett.
A kérdésem az hogy ezt itthon lehet használni legálisan?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12196) bambano válasza MasterDeeJay (#12195) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Elvileg attól függ, hogy milyen frekvenciákra van licenszelve.
De én inkább nem használnám, mert a környéken levő összes rfid-t jó eséllyel fejbecsapja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12197) MasterDeeJay válasza bambano (#12196) üzenetére

433.125mhz ahogy nézem.

van hozzá antenna is több.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12198) bambano válasza MasterDeeJay (#12197) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

433 MHz-en egy rakás cucc megy, babafigyelő, garázsajtó nyitó, rfid, stb.
én nem erőltetném, pláne nem egy rendesebb antennával.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12199) MasterDeeJay válasza bambano (#12198) üzenetére

Akkor megy eladásra. A leírása szerint amúgy max 5w-os(az sr+ meg 10w), az elég soknak hangzik.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12200) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#12199) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez baromi sok, EU-n belül sztem bőven nem legál. én rákérdeznék a Hobby rádiós topikban is, mert ennek ellenére lehet hogy használható

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.