Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Zwodkassy válasza MasterMark (#11800) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

És az első kettő
fc00::/7
fc00::/8
nem is használható semmire?
Vagy nem érvényes?

[ Szerkesztve ]

(#11802) MasterMark válasza Zwodkassy (#11801) üzenetére


MasterMark
titán

Az fc00::/7 az az egész ULA tartomány. Amiről beszéltél flag bit ha 0 akkor fc00::/8 ha 1 akkor fd00::/8.
A nullás flag bit jelenleg nincs definiálva, amolyan fenntartottként kezeld amit nem használunk.

Switch Tax

(#11803) Zwodkassy válasza MasterMark (#11802) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ok, köszi!

(#11804) Inhouse


Inhouse
őstag

Sziasztok!
Adott egy kicsi és anyagilag nem túl erős cég. Öreg 100Mbites belső hálónk van, és szeretnénk gyorsítani.
Az internet szolgáltató Invitech, ADLS nem túl combos nettel, de ez most nem lényeg. A szolgáltatói eszköz egy ZTE modemrouter Gigabites portokkal, ő a gateway, osztja az IP-ket 1-35-ig, felette fix IP-n vannak a belső eszközök. A belső hálón van még 2db 16portos switch, és 2 router switch módban, ezek mind 100-asok. A gépek zöme már gigabites hálókártyával rendelkezik illetve van egy Dlink NAS ami gigabites.
Át lesznek nézve a kábelek, dugók, lecseréljük a 100-as aktív eszközöket a gerincen. Marad pár 100-as eszköz majd, nyomtatók, régebbi 1-2 gép...
Lett véve 2db 16 portos Tenda TEG1016M. Ma csak annyit csináltam próbára, hogy a gépem (DHCP kikapcs, statikus IP, Win10 64bit) kihúztam az irodámban levő 100mbites routerből (az uplink LAN-ba jön, DHCP kikapcs, switchként üzemel) és közé dugtam. A gépem jelezte, hogy gigabites kapcsolat, de nem volt se belső háló se internet. Elvileg ez egy nem managelhető switch...nem értem. A LED-ek jelezték a kapcsolatot és villogtak is, mintha lenne forgalom. Nem jött válasz a gateway pingre se... Próbáltam a bejövőt az egyik uplink-be is és sima LAN-ba is, a VLAN offban volt. Hacsak nem csak úgy látszik a kapcsoló, mintha off lenne...de akkor sima LAN-ból mennie kellett volna mindkettőnek, nem?


Üdv Inhouse

(#11805) Inhouse válasza Inhouse (#11804) üzenetére


Inhouse
őstag

Tegnap este már nem volt több időm rá, elhamarkodott kérdés volt. Sztornó a probléma, az üzemelő, PC előtti router 4-es (eddig nem használt) portja vagy meghalt, vagy valami van vele, mert élő kapcsolat nélkül is világít a LED-je. Ebbe dugtam tegnap egy gyári, új kábelt, ami nem ment. Abból próbálva, ahonnan eddig közvetlenül ment a PC tökéletesen működik. Majd egy újraindítással meglátom, hogy helyreáll-e, de munkaidőben ez most nem fog menni.

Üdv Inhouse

(#11806) Livius


Livius
őstag

Sziasztok,

A cég ahol dolgozom, szerintem egy Kerberos féle proxyt használ, tehát a Windows 10-ben a felhasználónevem és jelszavam a Proxy-hoz is jó, azzal tudok oda is autentikálni. Szeretnék http és https url-eket elérni a Proxy-n keresztül, a Windows 10 command line-ban, valamint más SW-eknek is szeretném biztosítani a Proxy elérést.

[link]
A linkelt weboldal alapján a PowerShellben már működik a dolog, tehát a "Proxy Authentication with PowerShell" a Windows SSO authentication-vel nagyon jól megy, nem kér semmi jelszót, automatikusan a környezetiváltozókban beállított vállalati proxy címen a windows autentikációval elérem a Proxy-t és a http/https url-eket.

$Wcl = new-object System.Net.WebClient
$Wcl.Headers.Add("user-agent", "PowerShell Script")
$Wcl.Proxy.Credentials = [System.Net.CredentialCache]::DefaultNetworkCredentials

Azt kérdezném, hogy ezt a fajta "Credential Cache"-es megoldást hogyan lehetne beállítani a Windows 10-nél valahogy globálisan rendszer szinten, hogy egy sima cmd.exe-ében is működjön, vagy bármilyen más SW-nek is automatikusan elérhető lehessen a Proxy ezzel a megoldással?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#11807) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Ha esetleg rossz fórumba írok, akkor elnézést kérek.

A köv. "problémára" keresem a normális megoldást: svájci cég központja és magyarországi telephelye között jelenleg a svájci upc által, egy MPLS-en keresztül van biztosítva a kapcsolat.

Sajnos eléggé lassú, felmerült az az ötlet, hogy egy-egy normálisabb sebességű internet eléréssel, majd mind2 internet elérés végére egy normálisabb router-rel biztosítva lenne egy site-to-site VPN. Meglátásotok szerint egy ilyen kapcsolat gyorsabb lehet? Mire kell ügyelni ennek megtervezésekor - kivitelezésekor? (külsős cégre szeretnénk bízni, de nem szeretnénk, ha technikailag rossz irányba vinnének bennünket). Milyen router-t érdemes vásárolni?

Előre is köszönöm!

(#11808) bambano válasza tjsz (#11807) üzenetére


bambano
titán

bárminél csinálok neked gyorsabbat, ha nem mondod meg, hogy minél legyen gyorsabb és mennyi pénzt szánsz rá.
ha megírtad a részleteket is, akkor elsőnek azzal kezdj, hogy megnézed, mtu szempontjából hogy áll a rendszer.

azt nem nagyon hiszem, hogy svájci upc és magyar voda között mpls-t lehet építeni, ennek se ártana utánanézni.

a problémád lehet az, hogy a magyar telephely letöltési sebességét a svájci feltöltési sebessége korlátozza.

ha párszáz megabit elég, akkor én biztos mikrotiket vennék és raknék rá wireguardot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11809) tjsz válasza bambano (#11808) üzenetére


tjsz
senior tag

Az MPLS-t biztosító szolgálató eszközeihez nincs hozzáférésünk, így az ott beállított MTU értékeket nem tudom megnézni, de rákérdezek.

iperf szerint 25.2 Mbit/s a 2 site közötti sebesség.

pénz: ezt ki kellene számolni, hogy X HUF-ért ilyen sebességet lehetne kapni, Y HUF-ért pedig ilyet. Az alapján tudnának dönteni.

(#11810) bambano válasza tjsz (#11809) üzenetére


bambano
titán

nem kell szolgáltatót kérdezni, téged a valós mtu érdekel és azt meg lehet állapítani parancssorból.
mondjuk 25 Mbps-re én is rapliznék...
én még mindig firtatnám ezt az mpls-t, mert szinte kizártnak tartom, hogy egy Svájc-Magyarország viszonylatban n darab szolgáltatóval össze lehessen hozni egy mpls vpn-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11811) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hello!

Az mitől lehet, hogy helyi hálón fájlszerverről letöltés lassú, 10Mbit/s, de a feltöltés rendesen 70-80?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11812) 4Grider válasza Dilikutya (#11811) üzenetére


4Grider
nagyúr

Első körben a raid tömböt ellenőrizném. Automatikus archiválás nincs nálatok?

(#11813) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy ügyfelemnél a következő eszköz használatát írta elő egy partnerük:

"Az Ethernet kapcsolat állapottartó bontásának kapcsoló vagy nyomógomb átbillentésével, elfordításával, illetve megnyomásával egy mozdulattal kell történnie, ami mind a 8 ér kapcsolatát fizikailag oldja. Egyenértékűnek kell lennie azzal, hogy a vezetéket megszakítják vagy a kábelvég csatlakozót (8p8c) az aljzatból kihúzzák. A hálózathoz csatlakozó aljzat vagy kábeltoldás vagy bármilyen egyéb a hálózathoz csatlakozást lehetővé tevő lehetőség az adminisztrátori helyiségben ugyanakkor nem lehet. A kapcsoló vagy nyomógombnak piros színűnek kell lennie, úgy elhelyezve, hogy az adminisztrátor azt ülő helyzetből elérhesse, és tőle 25 cm sugarú körön belül más kezelő szerv vagy kijelző, visszajelző elem nem lehet."

Ez gyakorlatilag egy vészleválasztót jelent, amelyik mechanikusan oldja az UTP-kábelt.

Egyáltalán létezik ilyen?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11814) bambano válasza Dilikutya (#11811) üzenetére


bambano
titán

nem írtad, hogy milyen oprendszer, de megnézném, hogy az rfc1323-nak megfelel-e.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11815) fatpingvin válasza MaCS_70 (#11813) üzenetére


fatpingvin
őstag

gyárilag szerintem nem ugyanis elég nagy sületlenség (legalábbis én annak értékelem, de mindegy...) mind koncepcionálisan mind technikailag, bár feltételezem a partner lehet akármekkora idióta, meg köll csinálni.
viszont lehet csinálni simán egy 8 eres Yaxley csatlakozóból (ami technikailag is felesleges, ugyanis ha az érpár egyik tagját megszakítod kb ugyanott vagy).

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11816) bambano válasza fatpingvin (#11815) üzenetére


bambano
titán

nem lehet, mert a sodratot nem szedhetet szét tetszőleges hosszban, mert akkor csökken az átvihető sávszélesség.
én kihúznám a kábelt az asztal közepére, egy oldalcsípő egyik szárát odacsavaroznám az asztalra, oszt jónapot :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11817) fatpingvin válasza bambano (#11816) üzenetére


fatpingvin
őstag

tetszőleges hosszban nem is kell, 1 centinél is kevesebb kb elég. ismerem a szabványt, tudom hogy ez nem szabványos és szerintem ez az elképzelés már önmagában nehezen megoldható szabványkövető módon.
ha az ügyfél ekkora idiótasághoz ragaszkodik...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11818) bambano válasza fatpingvin (#11817) üzenetére


bambano
titán

a yaxley az a forgókapcsoló neve.
megszakítónak nemigen jó.
elképzelésem sincs, milyen eszköz létezik, ami összességében elég rövid, hogy ne sérüljön a frekvenciamenet és itthon be lehet szerezni.
mondjuk az egy érdekes kérdés lenne, hogy beköti egy sima switchbe, és a switch tápját szakítja meg...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11819) fatpingvin válasza bambano (#11818) üzenetére


fatpingvin
őstag

8 darab rövid Reed relé esetleg, csak azzal meg ugye az a gond hogy nem passzív cucc tehát a kapcsolódoboz működéséhez áram kell.

amúgy a switchet akartam én is mondani :D csak ez véleményem szerint a probléma szürreális túlgondolása úgyhogy inkább nem írtam le.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11820) bambano válasza MaCS_70 (#11813) üzenetére


bambano
titán

A következőkre jutottam:
berhelés nélkül én nem tudom megcsinálni.
egyetlen módszert tudok (nem állítom, hogy nincs jobb, de én nem ismerem), ahol relézett gigabit működik, az a mikrotik rb1100 ahx4-es routere. Abban van bypass relés ethernet, én szereznék egy ilyen routert és hozzáértő villanyásszal kiberheltetném, hogy a relé kapcsolatot lehessen kívülről nagy piros gombbal vezérelni.

nekem ez látszik a lehető leggyorsabb megoldásnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11821) bambano válasza fatpingvin (#11819) üzenetére


bambano
titán

egy 5-6 ezer forintos switch meg egy nagy piros gomb, szerintem, sokkal olcsóbb, mint órákon át kotorászni a neten megoldás iránt.

pedig van, csak meg kellene találni a megfelelő gugli keresőszót :) az ethernet bypass switch nem teljesen ez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11822) fatpingvin válasza bambano (#11820) üzenetére


fatpingvin
őstag

meglepne ha a bypass relé valami komolyabb, célirányos konstrukció lenne. sztem egy tök sima reed relé lesz az is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11823) crok válasza MaCS_70 (#11813) üzenetére


crok
nagyúr

https://www.internetswitches.com/products/internet-cut-off-kill-switch-w-patch-cable
+ piros festék :D Ez egy tök sima ethernet kill switch körbebalettozása a partner részéről.. okos gamer-ek is használják csak lag switch néven - bannolják is őket érte szép számmal mert általában TOS ellenes. Mellesleg küldhet akkor a partner mintát hogy hogy képzelte el.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#11824) fatpingvin válasza crok (#11823) üzenetére


fatpingvin
őstag

kérdés ez mennyire standard...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11825) MaCS_70 válasza crok (#11823) üzenetére


MaCS_70
félisten

Crok, fatpingvin, bambano -- nagyon köszönöm!

Az én első gondolatom az volt, hogy ez tiszta szívatás, az ügyfél így akar kitáncolni a szerződésből.

Ez a kill switch nagyon tetszik, tényleg csak piros festék kell hozzá.

Egyébként hogyan lehet ezzel visszaélni on-line játékban?

Funkcionálisan mondjuk egy átmenőnek beépített sima hálózati switch áramtalanítása is tökéletesen megfelelne, de tényleg nem tudom, hogy mi áll a háttérben.

Azóta mondjuk semmin sem lepődöm meg, hogy egyszer egy hálózat átvételét elsőre azért tagadták meg, mert az Ethernet-kábelek nem voltak sárgák...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11826) crok válasza MaCS_70 (#11825) üzenetére


crok
nagyúr

"Egyébként hogyan lehet ezzel visszaélni on-line játékban?" -- keress rá úgy hogy lag switch, kitárgyalni nem akarom itt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#11827) fatpingvin válasza crok (#11826) üzenetére


fatpingvin
őstag

pedig szerintem nem is lenne különösebben offtopik. engem már csak azért is érdekelne mert abszolút fogalmatlan vagyok a videojátékok terén, már önmagában azt nehezemre esik elképzelni hogy egy videojátékban hogyan lehet egyáltalán csalni és főleg hogy ez igazából kit kéne hogy érdekeljen.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11828) MaCS_70 válasza fatpingvin (#11827) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozom, pontosan így vagyok ezzel én is. 1999-ben játszottam utoljára a gépen -- Quake 2-t. Hálózatosan még soha semmit.

De felettébb piszkálja a csőrömet, hogy a hálózati kapcsolat megszakításával miért jut valaki előnyhöz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11829) Dilikutya válasza bambano (#11814) üzenetére


Dilikutya
félisten

2012R2 (vSphere alól), a kliensek Windows 10. De ment ez normálisan pár héttel ezelőttig. Hardver és oprendszer nem változott. Switcheken, tűzfalon beállításokat nem tudom, van egy jóságos anyacégünk, meg egy olyan külföldi támogatónk, aki simán átkonfigurál úgy egy központi switchet, hogy utána a switch-en többé nincs kapcsolat, és a cég fele lebénul. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11830) bambano válasza Dilikutya (#11829) üzenetére


bambano
titán

akkor kábelhibára tippelek. utána ethernet kártya hibára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11831) Inhouse válasza bambano (#11816) üzenetére


Inhouse
őstag

Csak be kell dobozolni az oldalcsípőt, alsó szár rögzítve, a vágópofák között az UTP, a felső szárra meg egy kis toldat, ami felül kiér a dobozból, arra mehet a nagy piros gomb.
Használati utasítás:
A működtető személynek minimum 30cm magasból, erőteljesen, ökölbe szorított kézzel, a kézélével kell rácsapnia a piros kioldó gombra a kábel megszakításához. A 100%-os biztonság eléréséhez, a művelt néhány másodperc alatt többször ismételendő.

Üdv Inhouse

(#11832) MaCS_70 válasza Inhouse (#11831) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy 50%-ban jó megoldás. Az az 50% hiányzik, hogy szintén egy mozdulattal hogyan lehet aztán visszaállítani a kapcsolatot, amikor a megszakításra okot szolgáltató körülmény megszűnt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11833) MasterMark válasza MaCS_70 (#11828) üzenetére


MasterMark
titán

Gyorsan utánaolvasva akkor működik ha te hostolod a játékot, akkor amíg a többiek várnak az update-re a kiesés miatt, akkor neked ugye nem áll meg a játék.

Switch Tax

(#11834) fatpingvin válasza MasterMark (#11833) üzenetére


fatpingvin
őstag

ettől én személy szerint nem lettem okosabb. update egyezést nem az előtt kéne intézni hogy elindítjátok a szoftvert? meg ebben hogyan segít az hogy kihúzod a kábelt?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11835) MasterMark válasza fatpingvin (#11834) üzenetére


MasterMark
titán

Update alatta a játék kommunikációját értem, ami küldi a frissítést a hostnak hogy mit csinálsz, mere mész, stb.

Ennek hiányában neked vagy áll a játék, vagy a kliens megpróbál interpolálni / extrapolálni abból az adatból ami megvan. A lényeg hogy nem azt látod ami történik. Addig lelőnek, majd amikor jön megint az update a hostról, akkor csak annyit látsz hogy ja amúgy lelőttek.

Switch Tax

(#11836) fatpingvin válasza MasterMark (#11835) üzenetére


fatpingvin
őstag

oké asszem ezt inkább elengedem, ezt kb csak címszavasan értettem de annyira elég volt hogy tisztuljon a kép miszerint ez is olyan infó ami nélkül én remekül fogom tudni folytatni :D

azért köszi :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11837) MaCS_70 válasza MasterMark (#11833) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, hogy utánanéztél!

Antijétékosként nézve ez azért ordas nagy surmóságnak tűnik...

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11838) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#11825) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm a kill switches segítséget! Úgy tűnik, ezt a nyomódombos dobozt elfogadják, ha sikerül úgy beépíteni, hogy a vezetékekhez nem lehet hozzáférni.

Annyit tudtam meg, hogy hisztérikus paranoiáról van szó, ami szerencsésen kombinálódik a cég biztonsági vezetőjének az IT-fóbiájával, mely szerint csakis a galvanikusan leválasztott vezeték tekinthető úgy, hogy azon nem megy át adat.

Ja, és a dobozt még auditálni fogják...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11839) Zwodkassy válasza MaCS_70 (#11828) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Nálam "Quake 1" volt a max.
Azóta maximum Pasziánsz :-)

(#11840) fatpingvin válasza MaCS_70 (#11838) üzenetére


fatpingvin
őstag

paranoia-inkompetencia koktél, a legrosszabb. kitartást kívánok ehhez a jóképességűhöz...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11841) MaCS_70 válasza fatpingvin (#11840) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerencsére nincs dolgom az illetővel, de vélhetően nagyon-nagyon sokat keres a pozíciójában.

Nem ismerem, nem is akarom tudni, hogy kicsoda, sőt, a cégéről sem tudok semmit. Mégis, nagyon gyakran találkozom a lelki társaival. Minden területen, bár az informatika különösen jó termőtalaja a fajtájának.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11842) Inhouse válasza MaCS_70 (#11832) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem, ez tökéletes megoldás. Nem volt szó a leírásban a helyreállításról.

Üdv Inhouse

(#11843) MaCS_70 válasza Inhouse (#11842) üzenetére


MaCS_70
félisten

Volt. A teljes igénylista valami tizenvalahány oldal. Valamiért nem másoltam be ide az egészet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11844) Inhouse válasza MaCS_70 (#11843) üzenetére


Inhouse
őstag

És szerinted, ezt nekünk ebből a rövidből honnan kellett volna tudni? :Y :DD
Csak arra tudunk válaszolni, amit itt megosztasz velünk. Aztán erre a végén bedobni, hogy nem jó, azért mert ezt elfelejtetted megemlíteni...ehh :U

Üdv Inhouse

(#11845) MaCS_70 válasza Inhouse (#11844) üzenetére


MaCS_70
félisten

A józan ész azért erősen azt diktálja, hogy egy szolgáltatónál nincs olyan, hogy egy kezelő elvág egy vezetéket.

Persze bemásolhattam volna több képernyőnyi anyagot, de gondoltam, hogy ezen a szinten a kábel elvágása nem ekvivalens egy explicite előírt kapcsolóval.

Röviden: onnan kellett volna tudnod, hogy KAPCSOLÓ szerepelt a beidézett igénypontban. :Y :DD

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11846) bambano válasza MaCS_70 (#11845) üzenetére


bambano
titán

a józan ész nem diktál olyat, hogy egy kapcsoló kötelezően piros, egy bazi nagy üres terület közepén van, stb. :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11847) fatpingvin válasza MaCS_70 (#11845) üzenetére


fatpingvin
őstag

a józan ész azt diktálja hogy nem építünk be ilyen "vészkapcsolónak" elnevezett baromságot a hálózatba mert teljesen nonszensz maga a koncepció is, mégis itt vagyunk...

hovatovább az az idióta aki ezt komolyan gondolja az ne azon akadjon már fenn hogy egy vészmegszakítás után cserélni kell egy párszáz forintos kábelt. olyan ez mint egy olvadóbiztosíték :D tényleg egy ilyen filléres tételen múlna az a hűdenagy biztonság amit ezzel a zseniális konstrukcióval kíván megvalósítani?

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11848) bambano válasza fatpingvin (#11847) üzenetére


bambano
titán

szerintem attól vicc az egész, hogy valaki azt hiszi, a gomb mellett fog ülni egy ember, aki 100%-ban folyamatosan képes lesz figyelni, és támadás esetén képes lesz gyorsabban beavatkozni, mint egy számítógép.
lol.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11849) fatpingvin válasza bambano (#11848) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt mondom én is, koncepcionális nonszensz az egész. tök nyilvánvaló hogy aki ezt kitalálta az semmilyen szinten nem ért az egészhez, cserébe olyan döntéshozói pozícióban van ahol semmi keresnivalója.

ja, MaCS_70, majd elfelejtettem: legalább milliós szakértői díjat számlázzatok ki nekik ennek a cuccnak a megvalósításáért :D egy ennyire forradalmi ötlet megvalósításáért amire az egész IT-s szakmának nem sikerült rájönnie, nehogy már garasokért csináljátok.

de komolyan, ha már megmutatták a lyukat a csőben akkor húzzátok is bele őket.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11850) Reggie0 válasza bambano (#11846) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem, az esztergan is baromi nagy piros veszlealltio gomb van, messzebb mas gomboktol.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.