Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) MasterMark válasza ViZion (#12050) üzenetére


MasterMark
titán

Bár nem értem mit írsz, de ahhoz hogy bizonyos dolgokat ne oda küldje ahhoz conditional forwarding kell.

Switch Tax

(#12052) ViZion válasza MasterMark (#12051) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... melyiket nem érted? :U
Nem a forwarding a gond, hibátlanul működik Unbound-al a force DNS, a szűrés, DNS cache, helyi feloldás, stb...
A gond az, hogy átállítottam az AGH listen portjára, amit a force DNS szabály bezsákolt, de így az eszközök egy része elveszett...
Viszont arra nem volt szabály, h az AGH-tól Unbound-nak "upstream-elt" DNS kéréseket engedje tovább...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12053) MasterMark válasza ViZion (#12052) üzenetére


MasterMark
titán

Az unboundnak csak azt továbbítsd ami a saját hálózatod, az adguard upstreamje a net legyen.

Az egészet nem értem amúgy, miért is kell kettő dns forwarder?

Az eszközök "kiesése" pedig amiatt lehet, hogy az ahhoz tartozó doméneket is szűri amit használna.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#12054) ViZion válasza MasterMark (#12053) üzenetére


ViZion
félisten

Nem kell(ene) kettő, de Unbound gyengesége a statisztikák hiánya, macerás átnézni. Valamint a blokkolás domain+minden subdomainre is macera.
AGH gyengesége meg hmmm... a caching, stb.
Ezért kellene valahogy összegyúrni őket. AGH csak a szűrés lenne, látnám a statokat szépen, de amúgy mindent is az Unbound végezne, pont olyan jól, mint eddig.

Jah, szűrés miatt nem lehetett a kiesés, mert AGH-ban nem volt még szűrő, Unboundban meg fél éve van, szal. ez nem az.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12055) ViZion


ViZion
félisten

Sikerült... és elbuktam... :O
Minden fain, a tűzfal összegyűjti a kéréseket, AGH-nak tovább, ami Unbound-al upstreamel, bódottá...
...lenne. Kicsi hiba, h az AGH szerint minden kérés az opnsense-től jön :W
Ez igaz, de nah... ehh...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12056) Pikari válasza Reggie0 (#12041) üzenetére


Pikari
őstag

Közben a ddwrt-t kipróbáltam egy tplinken. Ezt találtam, ami hasonló:

Gondolom ez az, ami nekem kéne.
Ez a menü bent szokott lenni 20 éves tplinkek stock firmware beállításaiban is.

És ott akár egy kattintással készíthetek wireless bridget is, itt meg hidrodinamika-agysebészet tanfolyam szinten kell túrni a használhatatlanabbnál használhatatlanabb beállításokban, amik általában összeakadnak saját magukkal, pl dns szerver beállításától nemhogy a dns, hanem a dhcp is meghal, és hasonló finomságok :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#12057) Pikari válasza Pikari (#12056) üzenetére


Pikari
őstag

Visszatettem a gyári tplink firmwaret, nem akarok túlozni, de ha azt mondom, 10x gyorsabb, akkor lehet, hogy nem mondtam túl nagy számot.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#12058) Rival válasza Pikari (#12057) üzenetére


Rival
aktív tag

Sajnos alternatív firmware-ekkel nem működik a hardveres NAT gyorsítás TP-Link routereken. Zárt a kód, és lassan megy a reverse engineering. Valami félmegoldás már létezik, de még korántsem hozza a gyári firmware teljesítményét.

(#12059) Pikari válasza Rival (#12058) üzenetére


Pikari
őstag

Nem csak arra gondoltam, hanem pl a router boot idejére, az admin felület reszponzibilitására, a dhcp sebességére, és hasonló dolgokra. Ráadásul a ddwrtben lévő featurek kb kétharmada bugos (pl a fent említett dhcp, de gondok vannak olyan alapvető dolgokkal, mint a netmaszkok, arp, port forward is). Nincs értelme kínlódni vele szerintem.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#12060) Reggie0 válasza Pikari (#12057) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat igen, a procis csomagfeldolgozas azert koltseges dolog.

(#12061) ViZion válasza ViZion (#12055) üzenetére


ViZion
félisten

Ööm, bódottá!
Sikerült... AGH a blokkolás, statok, Unbound a cache és az upstream DNS szerver.
Innen sikerült a helyes szabályt a port forward rules-ba felvenni. Egyrészt, ahogy -gondoltam is éjjel- az AGH-t át kell engednie az Unbound-hoz, másrészt ne változtassa meg az elfogott és továbbított DNS kéréseket.

Máris két dúúúván sűrű dolgot sikerült találnom, egyik egy Ghostery get kérés 5 percenként, a másik egy google dolog, semmi konkrét nincs, h mi a rák ez. Nem kell a frissítésekhez, mert a Chrome frissült, pedig ez blokkolva van. Szal. minden műXik, így jól. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12062) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot, hátha itt vannak olyan emberek, akik sejtik, hogy mi lehet a háttérben.

Van egy Telekom 2000/1000 otthoni netem, amin meg van osztva pár videó.
A Plex és hasonló video streamelő rendszerek használhatatlanul akadnak Vodafone és Telekom (!) mobilnet, illetve vodafone vezetékes irányban is.
Egy SD video sem megy át, holott 40-50MBit-et mérek speedtesttel a mobilnetekkel Telekom szerverre, megvan a gigabit lefelé a vezetékes Voda nettel Telekom szerverről, és a szerverként szolgáló gépről is megvan a közel Gigabit feltöltés Voda szerverre.
Digi vezetékes net irányába viszont nagyon gyors a stream, gyorsan bufferel, mintha belső hálón lennék.

Sambával is megosztottam próbaképpen, mert azzal tudok sebességet mérni.
Az említett lassú irányokba 2-2.3 MByte/sec jött ki sambával, aminek sok video esetén elégnek kellene lennie, de mégsem az.
Viszont digi irányban 60-80MByet/sec is megvolt, szóval nem a routerem, vagy a gépem a szűk keresztmetszet.

Az a kérdés, hogy van-e logikus magyarázat erre?
1.) Miért ennyire lassú Voda vezetékes+mobil, illetve Telekom mobilnet irányba minden, ami a gépemről indul, ha a speedtest sokkal többet mutat?
2.) Miért akad a video, ha a letöltési sebesség (bár lassú) elegendő lenne a folyamatos lejátszáshoz legalább SD tartalomnál? (buffer van bőven)
Létezik, hogy a Plex és társai lassítva vannak feltöltési irányban?

Előre köszi a válaszolkat! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12063) 4Grider válasza Bici (#12062) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam a saját routerem qos-énél hasalt fel a felfelé történő streamelés. Mi a routered típusa, amin keresztül a stream megy? Gondolom nem egy szolgáltatói ont-ot használsz erre.

(#12064) Bici válasza 4Grider (#12063) üzenetére


Bici
félisten

De igen, azt; Technicolor 2235.

Viszont ahogy írtam, Digi irányba több, mint elegendő a sebesség. :U

A router diagnosztikája ezt mutatja a hálózati forgalomnál:



A CPU végig nulla közelében van.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12065) 4Grider válasza Bici (#12064) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem mindegy, hogy 900 Mbps felé enged a qos 5%-ot, vagy 30-40 Mbps felé.

(#12066) Bici válasza 4Grider (#12065) üzenetére


Bici
félisten

Ez esetben a vezetékes 1000/40 koax irányba is hasonlónak kellene lennie, mint a 1000/300-as digi irányba, nem?
Márpedig a vezetékes voda koax felé is 2-3MByte-nál tetőzik.

Csak érteni szeretném. Remélem, nem tűnik kötekedésnek. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12067) bambano válasza Bici (#12062) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én kipróbálnám, hogy leveszem az mtu-t a forráson 1450-re.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12068) Pikari válasza Bici (#12062) üzenetére


Pikari
őstag

Megválaszoltad magadnak a kérdést. Attól még, hogy a speedtest felé akárhány gigabited van, random weboldal/ország/akármi irányába még lehet, hogy éppenséggel 10 megabitet kapsz. Hogy ki limitálja? A csodafon? Valahol nincs megfelelő peering? A szerveroldalon limitálják valami alapján? Ezt itt mi nem fogjuk tudni kitalálni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#12069) Bici válasza bambano (#12067) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Megcsináltam, egyelőre még tesztelem, kiváncsi vagyok az eredményre.

Pikari: Kössz!
Sejtettem, hogy valami hálózati dolog, csak reméltemy hogy itt van valaki, aki tapasztalt már hasonlót, vagy van tudomása szolgáltatók közti gyengébb kapcsolatról. Mert ha fixen lassú, akkor nem erőlködöm a megoldással. :N

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12070) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Remélem, jó helyen járok! :) Készülök "rendet rakni".
Hogy osztanátok ki "szépen" a tartományokat, milyen vlanokat hoznátok létre az alábbi vázlat alapján, figyelembe véve a következőket:
- vendég wifi
- kamerák, légkondi, dugaljak ne lássanak ki a netre (tűzfalszabály)
- meg ami hirtelen nem jut eszembe, de ajánlott lehet

A szerveren sok minden fut konténerekben, K8-ben.

Köszi!

(#12071) Audience válasza szuszinho (#12070) üzenetére


Audience
aktív tag

Ami nem láthat ki a netre annál nem használsz semmilyen felhős app-ot, minden lokálisan fut?

Alapvetően annyi VLAN ahány logikai csoportod van az egyforma funkciójú eszközökből amit egyben akarsz azonos szabályokkal kezelni.

Arra figyelj, hogy az RB4011-en/ROS alapból az inter-VLAN routing engedélyezve lesz, neked kell majd tiltanod.

Érdemes egy management VLAN-t kialakítanod ahonnan minden eszköz elérhető lesz ha konfigurálnod kell valamit!

[ Szerkesztve ]

(#12072) szuszinho válasza Audience (#12071) üzenetére


szuszinho
őstag

Ami nem láthat ki netre, az Home Assistant/Domoticz alatt van kezelve. Ami nincs az ábrán, hogy élnek VPN (WireGuard) kapcsolatok is. Azon keresztül is elérem, amit szeretnék.

(#12073) Audience válasza szuszinho (#12072) üzenetére


Audience
aktív tag

Akkor majd a tűzfalszabályoknál kezelned kell, hogy a WG címtartománya mindent elérjen!

(#12074) szuszinho válasza Audience (#12071) üzenetére


szuszinho
őstag

Pl.:
VLAN10: guest wifi
VLAN20: IoT, ami kilát a netre (TV, erősítő, laptop, mobilok AirPlay miatt)
VLAN21: IoT, ami nem lát ki a netre (klíma, kamera...)

(Proxmoxban is ezeket megfelelően hozzárendelve a virtuális gépekhez.)
A PC-n, illetve VPN kapcsolaton keresztül managelve a hálózat. Erre is egy külön VLAN akkor, aminek engedélyezem az inter-VLAN-t?

(#12075) bambano válasza szuszinho (#12070) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

semmilyen vlant nem osztanék ki. csak bajod lenne vele.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12076) MasterMark válasza bambano (#12075) üzenetére


MasterMark
titán

IoT-ra tennék 1 vlan-t, a többi mehet egybe. Jobb ha nem broadcastolja tele a saját hálód.

Tűzfallal és IP al-tartománnyokkal el lehet tűzfalazni a nettől ami kell. Egymástól meg egyiket se akarja szóval tényleg nem kell több vlan.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#12077) bambano válasza MasterMark (#12076) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

előfordulhat, hogy csinál egy vlan-t az iot-nek. akkor már az alap hálózat is vlan lesz, attól lemegy az mtu, majd keződik a nyomozás, hogy miért döcög a médiaszerver, stb.

szerintem az ember nem azért csinál otthonra hálózatot, hogy munkát csináljon magának. de ki hogy van vele.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12078) Pikari válasza MasterMark (#12076) üzenetére


Pikari
őstag

Ez a telebroadcastolás dolog még mindig egy igazi probléma így 2023ban? Nem kötekedek, kérdezem.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#12079) Bici válasza bambano (#12077) üzenetére


Bici
félisten

Ha a szolgáltatói routeren bekapcsolom a guest wifit, az is vlan-nal műxik a háttérben, és leveszi az MTU-t?
Adok neki esélyt, hogy most oltári nagy ökörséget kérdeztem, de egy életem, egy halálom. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12080) MasterMark válasza bambano (#12077) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lesz VLAN az alap hálózat attól még. Az alap hálózat ugyanúgy marad untagged forgalom.

Switch Tax

(#12081) bambano válasza MasterMark (#12080) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha az illetőnek eszébe jut, hogy a lehetséges választási lehetőségek közül ezt válassza.
minél bonyolultabb hálózatot tervez valaki, annál nagyobb eséllyel megy be az erdőbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12082) bambano válasza Bici (#12079) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, nem ismerem a szolgáltatói routereket.
a legtöbb szolgáltatói routert annyira ismerem, hogy tudom, hogyan kell bridge módba tenni :)
normálisan a wifi külön lan, külön routolt ip címtartománnyal. szokás olyat is csinálni, hogy a wifi a szolgáltatói routerben össze van bridgelve a lannal, amiből lehet kalamajka, ha másik wifi bridge-t akar rákötni az ember. de ez akkor derül ki, mikor megint kérdez az illető :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12083) MasterMark válasza bambano (#12081) üzenetére


MasterMark
titán

Azért 1 vlan még nem a világvége. :DDD

IoT-nál én azt mondom kell az L2 izoláció, minden másnál nem kell otthonra valószínűleg.

Switch Tax

(#12084) Audience válasza szuszinho (#12074) üzenetére


Audience
aktív tag

Ez lehet egy jó megoldás! Az InterVLN routing-ot nem engedélyezned kell hanem letiltanod mert alapból engedélyezi a RouterOS. Ha nem kell L2-ben szétválasztanod Őket simán mehetnek külön IP tartományba is ahogy javasolták és tűzfal szabályokkal kezeled. Ha van időd és kedved tanulni nem olyan vészes VLAN-okkal kipróbálni az elképzelésed!

-szerintem!-

[ Szerkesztve ]

(#12085) benfolds


benfolds
őstag

Sziasztok, a gép és a Switch között az új kutyánk szétrágta az utp kábelt. Nem sok kedvem volt 20 m-t újrahúzni a két szoba között, ezért vettem gyorsan egy toldót meg két csatlakozót. A kábel cat5e, a srác a boltban ilyen 300 Ft-os toldót adott, meg két cat5-ös csatlakozót. Jó nekem a cat5e kábelhez ez a toldó és a csatlakozók? Különböznek a cat5 és a cat5e csatlakozók? Amúgy nem működik, de gondolom, hogy csak a bekötést csesztem el. Egyszer már csináltam, akkor elsőre jó lett. Most nem igazán ment, hogy ne essenek szét az erek, mire élérnek a kis "késekig". Mintha a múltkor lett volna egy sín, amibe bele lehetett dugni már az elején, de lehet, hogy rosszul emlékszem. Nem egyszerű úgy megcsinálni, hogy elég rövid legyen a csupasz érszakasz ahhoz, hogy a szigetelésre essen a szorítópöcök, de össze is tudd fogni az ereket kézzel.

(#12086) MasterMark válasza benfolds (#12085) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jól kötöd be akkor jó kéne legyen.

Switch Tax

(#12087) benfolds válasza MasterMark (#12086) üzenetére


benfolds
őstag

Gondolom, hogy azt csesztem el, de ez a toldó nem gáz amúgy?

(#12088) sziszi-fuszi válasza benfolds (#12087) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem okozhat problémát, ha jól van bekötve a kábel.

Mi alá kell írás?

(#12089) benfolds válasza sziszi-fuszi (#12088) üzenetére


benfolds
őstag

Nem azt mondom, hogy amiatt nem jó, csak általában kérdem, hogy nem túl gagyi-e. Nem árnyékolt, nem tudom, hogy cat5e vagy csak cat5, ha egyáltalán van különbség ilyen szinten, vagy rj45 mindkettő, aztán kész.

(#12090) 4Grider válasza benfolds (#12089) üzenetére


4Grider
nagyúr

Maximum összeszed a kábel a nem sodort részen egy kis zavart és a kábel két végén lévő aktív eszközök kicsit többet ismételtetnek/javíttatnak egymással. Ha nagyobb problémát okoz (mert mondjuk közel laksz egy 100 kW-os adótoronyhoz), azt úgyis észreveszed.
Hálózatára igényes ember toldókat nem használ, de ettől még otthoni körülmények között használhatóak.

(#12091) ArthurShelby válasza benfolds (#12085) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem van ilyen kínai toldóm, és használhatatlan, mert az egyik végén lötyög benne a kábel, lehet nálad is hasonló a probléma.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12092) benfolds válasza ArthurShelby (#12091) üzenetére


benfolds
őstag

Igen, ilyen.

(#12093) ArthurShelby válasza benfolds (#12092) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jól értem, hogy megoldódott, csak lötyög a kábel a toldóban?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12094) benfolds válasza ArthurShelby (#12093) üzenetére


benfolds
őstag

picit lötyög, de igen, megoldódott. hihetetlen, de tényleg a gagyi csatlakozókkal volt baj. vettem másik helyen másikat, amit előtte nem tudtam megcsinálni egy óra alatt két próbálkozással sem, azt megcsináltam egy perc alatt a normális csatlakozóval, amiben vannak szemmel is látható, rendes vájatok a kábelereknek.
150 Mb-vel jön a net, 1 giga nem mostanában lesz itt, de talán még arra is jó lenne ez a toldó, nem tudom, ezt nem tudtam kideríteni.
mondjuk utólag lehet, hogy jobb lett volna inkább újrahúzni a kábelt, mint a toldóval csúfoskodni.
pontosan milyen kábel kellene nekem? mert látom, hogy van cat5e sodrott, tömör, nem árnyékolt, árnyékolt meg patch (ez nem tudom, mit jelent). most tömör, nem árnyékoltam van.

[ Szerkesztve ]

(#12095) 4Grider válasza benfolds (#12094) üzenetére


4Grider
nagyúr

Falban két végén aljzatokkal tömör fali kábelt húzunk. Ha kicsit igénytelenebbek vagyunk (mert pl. nincs a két végén a falban az aljzatnak kialakított hely), akkor egy-egy lengő csatlakozóval. Ha pedig nagyon igénytelenül csináljuk, akkor patch kábelt húzunk a falba és a két végére teszünk egy-egy dugót.

(#12096) benfolds válasza 4Grider (#12095) üzenetére


benfolds
őstag

a patch kábel nem azt jelenti, hogy van már a végén csatlakozó?

(#12097) krealon válasza benfolds (#12096) üzenetére


krealon
Topikgazda

Azt is jelenti.
A mindkét végén csatlakozóval rendelkező patch kábelt pontos megnevezése: szerelt patch kábel. De ugyebár a szövegkörnyezet miatt, általában egyértelmű, hogy melyikről van szó.

A fali kábel erei tömör anyagúak, emiatt merevebbek. A kábel végére fali ajzat illik, amihez az erek egy V alakú érintkezőbe sajtolva (belevágnak egy kicsit) biztosítják a tökéletes galvanikus csatlakozást.

A patch kábel erei sodronyból készülnek, hogy a mozgatást jól viseljék. A végekre a csatlakozó krimpeléskor, az érintkezők (vámpírfogként) beleszúrnak az erek közepébe.

Nyílván a fali kábel tömör erébe a patch csatlakozó nem tud beleszúrni (csak mellé) és a patch kábel erébe kétoldakról bevágó ajzat kapcsolata sem tekinthető optimálisnak.

(#12098) Edorn


Edorn
aktív tag

Tud valaki esetleg slave NS szolgáltatót ajánlani? Master az nálam lenne. Másodlagos, esetleg harmadlagos NS-re lenne szükségem. (megfizethető áron, mert 50 dollár/domain néven találtam már)

Vagy esélytelen, rendeljek egy mini VPS-t valami ingyenes control panel-al (ISPconfig, CWPcontrol) és oldjam meg magam? Ha igen, akkor esteleg tipp, hogy melyik ingynesnek kell a legkisebb erőforrású vps, illetve esetleg van banne valami webes felületű modul, ahol egyszerűen beállíthatom a slave NS-t és nem kell ssh-zgatni?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#12099) Reggie0 válasza Edorn (#12098) üzenetére


Reggie0
félisten

Havi ezres egy VPS berles. En tuti nem keresnek masodlagos nevszerver szolgaltatot.

[ Szerkesztve ]

(#12100) bambano válasza Edorn (#12098) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a regisztrátor szokott adni másodlagos ns-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.