Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) fatpingvin


fatpingvin
őstag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyen járok-e, ha nem akkor pls redirect&delete.

Inkább elméleti és nem éppen haladó kérdés, de valahogy nem sikerült ebben egyértelmű választ találnom online:

Linuxon network teaming esetében, ha összefogok két gigabites hardveres interfészt round robin runnerrel, az így kapott új interfészen most akkor nyertem adatátviteli sebességet? (tételezzük fel a két drót másik oldalán egy ugyanilyen konfiguráció van, helyesen beállítva)

azt sejtem hogy itt nem az lesz mint a 40G interfészek hogy igazából 4 darab 10G és a vezérlő agya izomból tekeri a négy között a csomagokat, viszont ennek kapcsán nem világos nekem hogy a teaminggel kapott bond interfész hogy fog viselkedni: ugyanúgy gigabiten fog pofázni, csak váltogatva a kettő között, vagy a kernel kapcsolgatja a két intefész között az adatforgalmat csomagonként és mindkettő gigabiten pofázik, így effektíve előállítva egy 2G-s kapcsolatot? Bocsi ha láma kérdés, nem vagyok annyira képben hogy a Linux network stack milyen mélyre ér le, mindig csak a tetjével mókoltam :)

tudom hogy a kézenfekvő válasz az lenne hogy próbáljam ki és mérjek, de a kérdés kifejezetten egy hardver vásárlást előz meg.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11202) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!

a következő dologban szeretném a segítségeteket kérni!

hivatalos win10 64 bit.
Számitógép kezelés menü pontban találtam egy hibát.
ez úgy derült ki, hogy naponta többször is DC-t kapok, így elkezdtem kutatni keresni a hibát.
Hamar meg is let. valamiért eldobja a netet. :(
ezt a napló bejegyzést találtam.

hiába kerestem online választ nem találtam sehol.
a drivert újra telepitettem. hiába, nem oldotta meg a problémát.
az asus ügyfélszolgálata ( egy vicc, annak mondjuk elég rossz ennek okán a franc se tudja minek vannak ezek.) , felejtős.
ezek után ESETELEG valakinek lenne kedve segíteni, hogy mi a szöszt tudok csinálni?
ROG STRIX Z590-A GAMING WIFI alaplap.

(#11203) 4Grider válasza Nyugis (#11202) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem kicsit eltévedtél, ez nem Windows topik.
Egy ilyen hibának rengeteg oka lehet, ezek között szoftveres és hardveres okok is lehetnek.
A leggyakoribb ok: Gépház/frissítés és biztonság oldal, és megnézném/feltenném a letöltésre váró frissítést. Mert bármilyen hihetetlen, a Windows update disztribúciós folyamata is szaggathatja egy pc hálózati elérését. És ez csak egy ok a sok lehetséges közül...

(#11204) Nyugis válasza 4Grider (#11203) üzenetére


Nyugis
senior tag

hálózati oknak véltem, de igazad lehet..
nos a win frissitések üresek csekkoltam tegnap is tegnap előtt is és ma reggel is.

(#11205) 4Grider válasza Nyugis (#11204) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom a wifi le van tiltva és csak a gigabit ethernet kártyát használod.

(#11206) Nyugis válasza 4Grider (#11205) üzenetére


Nyugis
senior tag

most már igen.. :)
beléptem BIOS-ba és a wifi-t kikapcsoltam. :B
ez lehetett a baja?

(#11207) Zsolt_974


Zsolt_974
tag

Sziasztok!

Segítséget, útmutatást szeretnék kérni. A netet, már végig túrtam, de nem jártam sikerrel. A probléma megértéséhez készítettem egy skiccet.

A probléma a következő:

A PC3 egy asztali gép alaplapi 2,5Gbps lan kártyával, kapott pluszban egy gigabites lan kártyát. Külön-külön tesztelve tökéletesen megvannak a sebességek(2000/1000 Mbps és 1000/1000Mbps).
PC3 és PC4 gépeken win10 pro rendszer van. A PC3 gépen engedélyeztem a hídkapcsolatokat és majdnem örültem. A PC4 (100Mbps ) sebessége 100/100Mbps. A PC3 sebessége fel 2000Mbps le pedig 1-3Mbps :O .
Mindenki mindenkit lát a hálózaton és nincs hiba üzenet.

Próbáltam fix ip címeket megadni a routerben(Sagemcom F@st 5670), de nem tudtam beállítani,
mert csak "IP Address Reservation" funkciót találtam, de ettől a DHPC ugyanúgy működik.

Merre induljak el, hogy a PC3 feltöltési sebessége is meglegyen, ha egyáltalán ez így életképes.

Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm! :R

Zsolt

(#11208) Gubek-Einste válasza Zsolt_974 (#11207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért van így hídba kötve a negyedik gép?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11209) Zsolt_974 válasza Gubek-Einste (#11208) üzenetére


Zsolt_974
tag

Szia!

A PC3, switch és a PC4 egy másik épületben van ahova egy UTP kábel megy. Eddig nem volt gond, mert a PC3 is a switch után volt. A PC3 lelett cserélve és a mostani gépben pedig van 2,5Gbps csatoló. Nem akartam venni másik switch-t ami kezeli a 2,5Gbps-t. Ez költség hatékonyabbnak tűnt.

Üdv!

(#11210) Magnat válasza Zsolt_974 (#11207) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, ha jó sejtem, azért van így kötve, h ne kelljen venned egy 2.5-ös switchet és a pc3-ig csak egy utp kábeled van, ugye?
PC3 két csatolójának ip konfigja?

Szerk.: közben már írtad is, h ezért van így ...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11211) kraftxld válasza Zsolt_974 (#11209) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De a router gigabites portjára is köthetsz egy 1Gbit-es 5 portos switchet amivel a bridge-t kiküszöbölöd.
Ez pár ezer forint, még minimálbéren dolgozva is hamarabb megvan mint amennyit időt szántál a troubleshooting-ra :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11212) Magnat válasza kraftxld (#11211) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem pc3-ig csak egy kábellel tud dolgozni, de majd úgyis kijavít, ha nem :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11213) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Edigitalról rendeltem egy TP-Link SG1005D switchet, ami bontott csomagolásban érkezett. Régebben olvastam, hogy a routerek szoftverét meg lehet vírussal fertőzni, de switchekről még nem hallottam. Van okom félni az eszköztől? Egy kicsit szégyellem, de rendszergazdaként erre nem tudok választ adni :(

Válaszokat előre is köszönöm!

(#11214) gregory91 válasza csuzda (#11213) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha úgy nézzük bármilyen eszközt ami frissíthető, fel lehet rá tenni vírust úgy hogy a firmware-jébe beleinjektáljuk aztán "frissítjük" vele az eszközt....

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#11215) 4Grider válasza csuzda (#11213) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez egy nem menedzselhető asztali switch, jó eséllyel a firmware sem frissíthető rajta. Hogy a frászba tudna ez fertőzni bármit is?

(#11216) Magnat válasza csuzda (#11213) üzenetére


Magnat
veterán

Elviekben bármire lehet vírusos firmet tenni, ha nagyon parázol, szedj le a gyártó oldaláról egy firmwaret és flasheld fel rá.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11217) Zsolt_974 válasza Magnat (#11210) üzenetére


Zsolt_974
tag

Igen, jó látod a problémát, egyenlőre nem szeretnék 2,5-ös switchet venni . A PC3 egy másik épületben van. A két épület egy szál UTP kábellel van összekötve, most télen nem szeretnék kábelezni. Azért kötöttem hídba, mert a routerbe a 2,5-be van csatlakoztatva a PC3-ba pedig szintén a 2,5-be van csatlakoztatva, így a PC3 sebessége 2/1Gbps. A PC3-ba utólag beszerelt 100/1000 Mbps kártya pedig a mögötte található switch-nek és a mögötte található gépnek, gépeknek biztosítaná az adatforgalmat.

A PC3 ipkonfigja híd kapcsolat nélkül vagy hídkapcsolatban kellene?

(#11218) Tamy válasza Zsolt_974 (#11207) üzenetére


Tamy
senior tag

Én a switch szerepét nem értem, ha PC3 után csak a PC4 van, akkor miért nem kötöd közvetlen rá? Viszont a problémád szempontjából sok jelentősége nincs, ha PC3 internet felöl lassú. Mi a helyzet a PC1 és 2 letöltési sebességével? Ott megvan? Illetve ha jól értelek, akkor bridge nélkül PC3 feltöltési sebessége is megvan?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#11219) Magnat válasza Zsolt_974 (#11217) üzenetére


Magnat
veterán

Hídban. Meg a pc4-et is írd be pls.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11220) Zsolt_974 válasza Tamy (#11218) üzenetére


Zsolt_974
tag

A PC3 után most jelenleg egy gép üzemel, de van amikor több van rácsatlakoztatva. A PC1 és PC2 köszönik jólvannak a gyerekek tolják ezerrel. :DDD
A PC3 hidkapcsolatban is lefelé 2 Gbps ez teljesen tuti viszont a feltöltéssel van baj ami 1-3Mbps.

(#11221) Tamy válasza Zsolt_974 (#11220) üzenetére


Tamy
senior tag

Eredetileg lefelére írtad a lassút, de mindegy. Hídkapcsolat nélkül rendben van a felfelé irány?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#11222) Zsolt_974 válasza Tamy (#11221) üzenetére


Zsolt_974
tag

Első bejegyzésből "A PC3 sebessége fel 2000Mbps le pedig 1-3Mbps :O ."
Hídkapcsolat nélkül PC1,PC2,PC3,NAS tökéletes.

(#11223) Tamy válasza Zsolt_974 (#11222) üzenetére


Tamy
senior tag

Feladatkezelőben a CPU, RAM használat hogy alakul a bridge nélküli állapothoz viszonyítva? Lan kártyák illesztőprogramja naprakész? Windows által felrakott, vagy gyári? Esetleg egy típus is jól jöhet.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#11224) Magnat válasza Zsolt_974 (#11222) üzenetére


Magnat
veterán

Úgy látom, másnak is volt már...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11225) Zsolt_974 válasza Tamy (#11223) üzenetére


Zsolt_974
tag

A gép felépítése:
Asus Tuf B560M-Plus
I3 10105F
Kingston Fury Renegade DDR4 2x8GB 3600MHz CL16(KF436C16RBK2/16)

PC3 feladatkezelő híd nélkül:
PC3 feladatkezelő híddal:
PC3 sebesség híd nélkül:
PC3 sebesség híddal:
PC3 2,5Gb Lan típus [Asus TUF B560M-Plus alaplapi]
PC3 2,5Gb Lan driver:

PC3 1Gb Lan típus: [Tp-Link TG-3468 UN ver: 4.0]
PC3 1Gb Lan driver:

PC4 sebessége PC3-n keresztül 100 Switchen:
A drivereket Win rakta fel.

Most arra lettem figyelmes, hogy amikor elindítom a hídkapcsolatot akkor nem indul el automatikusan, hanem a 1Gb kártyát hozzá kell adni a hídkapcsolathoz.
Manuális hozzáadás után viszont működik.

(#11226) Gubek-Einste válasza Zsolt_974 (#11225) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A drivereket Win rakta fel.
Mindkét kártyához tedd fel a gyártói/chipset driver-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11227) Zsolt_974 válasza Gubek-Einste (#11226) üzenetére


Zsolt_974
tag

Szia!

Driverek telepítve, de semmi változás.

Zsolt

(#11228) MasterMark válasza Zsolt_974 (#11227) üzenetére


MasterMark
titán

Ez akkor van ha valamelyik hardveres gyorsítás vagy nincs bekapcsolva, vagy be van de bugos és ki kéne kapcsolni.

Switch Tax

(#11229) airsoftpro válasza airsoftpro (#11178) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

UPDATE előző bejegyzésemre:

Eredeti:
“Sziasztok! Valaki világosítson fel kérem a következő jelenséggel kapcsolatban, biztosan én rontok el valamit, vagy hagyok figyelmen kívül hozzá nem értő módon!
Jelenség: Belső hálózaton a NAS-om fel/letöltési sebessége 500/500Mbps, távolról elérve konstans 40/40Mbps és nem több.
Környezet: Adott egy Synology (Xpenology) NAS "A" lokáción elhelyezve, ahol 1000/500Mbps internet van. Van egy modem bridge módban, utána egy wifi router, Tp-link AC1200. Minden Cat6 kábellel van összekötve. CPU/memória 30% alatt a le/feltöltés közben.
A NAS amikor tölt le/fel a netre, akkor kb 700/400Mbps sebességet elér, így ez tökéletes is.
Kliens oldali környezet: 1000/400Mbps net, Amplify HD router, WiFi-n csatlakozik hozzá egy M1 Macbook Air.
"A" lokáción belső hálózaton WIFI-n a fel/letöltés 500/500Mbps, így az rendben van.
Csatlakozások, amit próbáltam:
VPN---»»SMB, AFP, HTTPS webes felület
Port nyitás----»SMB, AFP, HTTPS webes felület
Semmilyen beállítással nem tudok többet kicsikarni belőle, mint 40/40Mbit. Amit eddig próbáltam, mert javasolták: Routerben bandwidth controllt belőttem annyira, amennyi a net sebesség.
Hol a hiba, mit rontok el?”

UPDATE: Sajnos a probléma még mindig fenn áll, azóta a következő teszteket csináltam és megállapításokra jutottam:

NAS-hoz csatlakozva webes felületen ismerősömtől simán elértem a 30MB/s letöltési sebességet, tehát nem szerver oldalon van a szűk keresztmetszet. Ezt két különböző helyről is kipróbáltam.
Teljesen mindegy, hogy milyen módon érem el távolról a szervert, nem látok nagy különbségeket. Itthonról mindig 5MB/s, másoktól pedig ez a 30 körüli érték van, így nem a protokoll lesz a hibás...
Kliens oldali hálózaton megnéztem mindent, 1Gb kapcsolatot ír, kábelel van összekötve, hogy kizárjam a WIFI-t. Speedtest továbbra is 800/400Mbps-et ír.
Vodafonet hívtam, átrakattam bridge módba a modemet, így már tényleg csak a modem és mögötte az Amplifi switch van. Van valami ötletetek, hogy merre keressem a hibát?

Futtattam iperf3 speedtestet a NAS-on távolról, azt adta ki, ami a valóságban is megy, kb 4MB/s

Ami furcsa, hogy mobilneten is ezt a 40Mbit sebességet mérem, pedig ott is a sebesség 300/40Mbit körül van és ezt nézve 25-30MB/s kellene, hogy legyen a letöltés távolról!

Köszi!

(#11230) MasterMark válasza airsoftpro (#11229) üzenetére


MasterMark
titán

Most akkor pontosan mi és mi között lassú, hogy van összekötve, és mi? :F

Egy rajz sokat tudna segíteni...

Switch Tax

(#11232) airsoftpro válasza MasterMark (#11230) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Sosem voltam jó rajzból, de megpróbáltam, Íme:

Összefoglalva: Van egy NAS-om otthontól távol ősöknél lerakva. Itthon 700/45Mbps a netem a valóságban, ennek ellenére a maximális letöltési sebességem a NAS-ról 50Mbps. Megpróbáltam ismerősöktől, onnan ment a 300Mbps fel és le is. Ebből gondolom, hogy a hiba nem a szerver, hanem itt kliens oldalon van. Mindenhol minden Cat6 kábellel van összekötve, de nem releváns, mert ismerősöknél wifin tudta ezt a 300-at.

(#11233) 4Grider válasza airsoftpro (#11232) üzenetére


4Grider
nagyúr

És mi a használt protokoll? A NAS milyen szolgáltatása van kiforwardolva a routeren? Vagy a felhő alapú elérését használjátok?

(#11234) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Föld alatt KPE csőben szeretnék UTP kábelt vezetni. F/UTP-ben gondolkodtam. 125 méter kábelhez kelleni fog külön tápfeladó? Elméletileg 100m kb. a határ.
Ha fut elektromos kábel is mellette, az mennyire zavarhat be? F/UTP kábelnél a fóliaárnyékolás védene eleget?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11235) bambano válasza Panthera (#11234) üzenetére


bambano
titán

nem fog működni.
125 méterre vagy üveget húzz be, vagy félútra tegyél poe switchet.

szerk: ha felmerült, hogy zavar-e az elektromos kábel, akkor igen :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11236) Magnat válasza bambano (#11235) üzenetére


Magnat
veterán

Miért kell, h poe legyen?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11237) airsoftpro válasza 4Grider (#11233) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

SFTP, SMB, AFP, HTTPS, kiforwardolva vagy a nélkül VPN-el ugyan az az eredmény.

Mivel ismerősöktől simán HTTPS webes felületen 5001 port forwardolással is tudja a 300/300Mbps-et, ezért nem is próbálkozom már mással tesztelésre :/

Vodafone nem tud QoS beállításról, ami limitálná a letöltésem itthon különböző szolgáltatások esetén, így tényleg passz :/

(#11238) kraftxld válasza airsoftpro (#11237) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Wireshark-ot neki :)
Belső forgalomra capture-t amikor rendes sebességgel megy, és ugyanazt a file-t, ugyanazon a protokol-on keresztül is teszteled kintről.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11239) Panthera válasza bambano (#11235) üzenetére


Panthera
őstag

Útközben nem tudok/akarok switchet. Az optikából milyen típus kellene? Ez jó?

(#11240) airsoftpro válasza kraftxld (#11238) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Ezt a progit még nem használtam, kifejtenéd pár lépésben kérlek, hogy pontosan hogy nézzen ki a folyamat? Köszi!

(#11241) kraftxld válasza airsoftpro (#11240) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A hálózati forgalmat rögzíti, megnézed hogy mi történik amikor jól megy és összehasonlítod azzal amikor nem megy jól.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11242) Panthera válasza airsoftpro (#11240) üzenetére


Panthera
őstag

(#11243) airsoftpro válasza kraftxld (#11241) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Magyarul mérjek egyet itthonról, amikor lassú és egyet valahonnan, ahonnan gyors, majd össze kell hasonlítani a kettőt?! A szervernél belső hálózaton is kell mérnem, hogy lássam azt is, vagy ott felesleges esetemben? (Ugye a szerver nem itthon van, csak azért kérdezem)

(#11244) airsoftpro válasza Panthera (#11242) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Köszi!

(#11245) kraftxld válasza airsoftpro (#11243) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, különben hogy derülne ki, hogy merre van a hasfájás? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11246) bambano válasza Panthera (#11239) üzenetére


bambano
titán

oké, engedjük hosszú lére.
Megoldási lehetőség 1:
félútra beraksz egy kisméretű kültéri poe switchet
Megoldási lehetőség 2:
a kábel mindkét végére ráraksz egy-egy spéci switchet, amitől az ethernet protokoll rezen átmegy a szabványtalan 125 méteren.
Megoldási lehetőség 3:
veszel optikát, optikai modult fogadni képes switchet és behúzatod.

Prók és kontrák:
Prók:
ML1: ha hozzáférsz a csőhöz félúton, akkor ez nem olyan bonyolult dolog.
ML2: az sima ügy, hogy ahol elindul a kábel, oda dugsz két switchet.
A mikrotiknek van olyan switche, ami az 1-es és a 2-es megoldási lehetőségre is alkalmas. kicsi, lehet, hogy a kpe csőbe is be tudod rakni, és ha két ilyen switchet egy közvetlen kábellel kötsz össze, 200 méterig működik. [link] [link]
kontra:
a hosszú ethernet kábel mindig összeszed egy rakás zavart, illetve lehet földpotenciál különbség (ez utóbbitól semmilyen árnyékolás nem véd meg) a két helyszín között, amitől lehet, hogy nem fog működni.

a tiszta megoldás az optika, a kabelfutar.hu-n meg tudsz rendelni előre gyártott méretre szabott optikát. multimódusú kábel elég 125 méterre, nem kell monomódus, így olcsóbbak az alkatrészek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11247) Zwodkassy válasza bambano (#11246) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"hosszú ethernet kábel mindig összeszed egy rakás zavart"
De sokszor ettől függetlenül tökéletes működik (legalábbis látszólag)
"illetve lehet földpotenciál különbség (ez utóbbitól semmilyen árnyékolás nem véd meg) a két helyszín között, amitől lehet, hogy nem fog működni"
Ez sok kommunikációs kábelnél is igaz. Ezért szoktak mellé kiegyenlítő kábelt fűzni. Jelen esetben minimum 6 mm2, de inkább 10 mm2. Bár a 10-es kábel már nagyon merev (még a sodrott is), így jobb megoldás, az egy vastag helyett, két vékony kábel fűzése. Mondjuk 2*4 vagy 2*6 mm2.
Bizonyítottan működő képes a dolog.
A MikroTik GPeR passzív ethernet jelismétlőt pedig nem érdemes/szabad ki spórólni.
Bár én jobb szeretem aktív eszközt használni, pl MikroTik mAP
[link]
Természetesen legjobb megoldás az optika!

[ Szerkesztve ]

(#11248) MasterMark válasza airsoftpro (#11232) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor a szervered nem otthon van?

Az a laptop a routerre wifin csatlakozik?

Switch Tax

(#11249) airsoftpro válasza MasterMark (#11248) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Nem, de hát ezért kérted a rajzot, hogy letisztázzuk :) (ezek szerint béna lett) Muternál van a NAS Győrben én pedig Pesten lakom! Általában igen, de a teszt miatt Cat6 kábelt használtam WIFI helyett, nem változott semmi!

[ Szerkesztve ]

(#11250) MasterMark válasza airsoftpro (#11249) üzenetére


MasterMark
titán

A wifit kikapcsoltad a laptopon amikor bedugtad a kábelt?

Ha ott nem a laptopot használod, hanem valami mást kábelen, azon is ugyanekkora a sebesség?

A router fölé írt sebesség mit jelent? Az az internet sebessége lenne?

szerk.: Elsőre azt mondanám hogy ha nem nálad van a hiba, akkor a két szolgáltató között ennyire lassú a kapcsolat és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.