Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Halo sorozat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:28

LOGOUT.hu

Komplett leírások a topik összefoglalóban. A warez itt is tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Nálam azt hiszem ennyi volt ez a játék, iszonyatosan igazságtalan a rendszer. Az összeszokott csapatokat összerakja a random csapattársakkal, ez kb. már 15 éve nem így megy a videojátékokban, full nonsense.

Négyszer egymás után olyan csapatot kaptam, hogy full hülyék voltak az ellenfelek, hiába skilles valaki, ha nincs mellette csapat, futkároszik mindenki, mint a f*sz, rövidtávon jó ez a játék.
Vagy hosszú távon jó, esetleg csapatban, ranked nélkül.

Szerintem a ranked így, ilyen formában halott és semmi jövője nincsen. De ez az e-sportra is igaz.
A pályák is túl kicsik 8 játékosnak, annyi a trade, annyi a melee, a capture flag is nevetségesen rövid.

Szóval nekem elment a kedvem a játéktól, ennél sokkal jobb multi FPS lövöldék vannak manapság...és azok is ingyenesek. Ez a Halo multi egy felfújt lufi.

u wanted, i got it \o/

(#952) zbundy


zbundy
aktív tag

Nekem a játékmódokra való szűrés hiányzik nagyon. Kövezzetek meg de a CTF-től hányni tudnék. Sokszor állóháborúba torkollik és csak az időlimit vet véget neki. De ahogy észrevettem ha CTF jön mindig van 1-2 ember aki azonnal kilép. Most már én is ezt teszem.

(#953) WATERDACA válasza zbundy (#952) üzenetére


WATERDACA
őstag

Rengeteg fogyatékos játszik így a játékkal, ezért rossz a F2P, és nem eléggé bünteti a játékosokat a rendszer, ha valaki a többiekkel kib*szik.

u wanted, i got it \o/

(#954) RudY válasza WATERDACA (#951) üzenetére


RudY
addikt

Dec. 8. után - azaz hivatalos megjelenéskor - valószínűleg több minden is változik. :K

(#955) WATERDACA válasza RudY (#954) üzenetére


WATERDACA
őstag

Kiváncsi leszek, adok neki még esélyt. Mert összességében ez egy jó játék akar lenni.

u wanted, i got it \o/

(#956) RudY válasza WATERDACA (#955) üzenetére


RudY
addikt

Most lett vége egy olyan CTF meccsnek, amiről az egész szólna, igazi klasszikus módon, ismeretlenül és duma nélkül 2 piszok jó csapat került össze. Végig 1-1 volt, rengeteg necces helyzettel és végig darálva. Az utolsó 2 percben mozdultak ki úgy a mieink, hogy 6 ember tudta csak elhozni a zászlójukat, szó szerint váltófutás volt, estek-keltek a srácok. Én estem be végül utolsóként a zászlóval, de ha nincs előttem és mögöttem önfeláldozó élő pajzsos csapattárs, esélyem sem lett volna. Mint a régi UT-s klánmeccseken... remélem ennél még jobb is lehet, főleg szervezetten. :K

(#957) WATERDACA válasza RudY (#956) üzenetére


WATERDACA
őstag

Én is játszottam már nagyon jó meccseket. És nekem is az UT időket hozza vissza. De imádtam.
A Game Passt amúgy valaki már megvette ?

u wanted, i got it \o/

(#958) Bazsi1987 válasza WATERDACA (#957) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Még az első mecs indítotása előtt letudtam ;]

(#959) zbundy válasza WATERDACA (#957) üzenetére


zbundy
aktív tag

Gondolom a battlepassra gondolsz😁 én is megvettem, pedig nem szeretek játékon belül költeni, de hát végülis ingyen van maga a játék. Egyébként még skin vásárláson is gondolkodok a shopból. Csak nem tudom eldönteni a fekete kék cloud9 legyen vagy a másik arany fekete😁

(#960) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!
Minden csata után "connection lost with the server" feliratot kapom, ennek ellenére rendesen játszható az Infinite, kapom az xp-ket, mutatja a csata statisztikákat. Ezzel találkozott már valaki?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#961) oriic válasza ballington (#960) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Időnként előjön, de mivel nincs semmi negatív hatása, így nem foglalkozom vele.

Live-Die-Respawn

(#962) zbundy


zbundy
aktív tag

Vicc ez a ranked. Vagyis az oda tévedt emberek. Ma konkrétan 10 meccsből az összeset elvesztettük. Nem volt egyetlen nyert meccsem se. Platinában vagyok. Igzából tegnap este kerültem bele, de ma játszottam az első meccsemet, de 10nél feladtam. Inkompetens csapattársak. Nem is értem hogy kerültek fel platinába?🤔 Vagy bedob oda boldog boldogtalant? Jelzem mindig a tabella élén vagyok a csapatból, tehát nem gondolom hogy rajtam menne el.

[ Szerkesztve ]

(#963) WATERDACA válasza zbundy (#962) üzenetére


WATERDACA
őstag

Olvass vissza, én is ezt írtam pár napja. A legnagyobb gond hogy az összeszokott csapatokat a random csapatokkal összedobja. Ha ez december 8 után is így marad, az egy vicc. A kettő össze se hasonlítható, főleg hogy ez egy csapat alapú játék.
Sajnos sok múlik a szerencsén, mivel a csapattársaidtól függ a játék kimenetelének 75%a, mert négyen vagytok. Tehát hiába nyújtasz 110%-ot, ha a többiek agyhalottak. Átérzem.

Én platina 6-ban voltam, aztán jöttek a crashek és a balf*sz csapattársak. Mindenki csak rohangál és a K/D-re gyúr

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#964) oriic válasza WATERDACA (#963) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Olvass vissza, én is ezt írtam pár napja. A legnagyobb gond hogy az összeszokott csapatokat a random csapatokkal összedobja"

Solo/duo-ba ilyen nincs, te nem azt tolod?

szerk:

Most nézem statod, open(crossplay)-ben tolod, de miért? Persze hogy közös csapatokat tesz ellened. De miért nem solo/duoóban?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#965) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez a challengesdis vicces, megcsinálod az összeset a listában és utána még berak egy bónusz wtf feladatot a semmiből, nekem azt, hogy legyen 5 killing spree-m Fiestában, ami elég valószínű egy ilyen rng heavy szutyok játékmódban...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#966) Hunpriest válasza Bad Pritt (#965) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Gravity Hammer-al, Energy Sword-al, rocket launcher-el gyorsan meg van az. De amúgy igen, ez csak a challenge-ért jár értelmes XP elég elbaszott dolog. Extrának elmenne, és egyébként járhatna XP score és/vagy medál alapon.

[ Szerkesztve ]

(#967) oriic válasza Bad Pritt (#965) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az fixen az utolsó mindenkinek. :) Kardozással-rakétázással nem nehéz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#968) WATERDACA válasza oriic (#964) üzenetére


WATERDACA
őstag

A Crossplay azt jelenti hogy bármilyen platformot összedobhat rankedban. Ez a csapatösszevonásokra nem vonatkozik. Vagy igen?
Mert itt akkor valami fogalom probléma is van.

Most már értem....akkor 2 hetem kuka :)

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#969) oriic válasza WATERDACA (#968) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ejj :D

Live-Die-Respawn

(#970) Bad Pritt válasza oriic (#967) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Oké, csak sehol nem írja. Listázza az összeset a challenge fülön, szépen elfogytak nekem, aztán az "utolsó" után ott van mégis egy.

De amúgy pont ez a bajom, hogy kardozós, rakétázós rng-vel megvan, szal megint csak nem challenge a szó eredeti értelmében, hanem szerencse.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#971) oriic válasza Bad Pritt (#970) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk azt nem néztem, hogy az upcoming challenge részen sem írja egyébként? Mert úgy nagyon gáz :D

Live-Die-Respawn

(#972) Bad Pritt válasza oriic (#971) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem, ez a bajom vele.
Csinálgatom őket, jön az uccsó négy, aztán három van már csak a challenge fő fülön, upcomingot be se hozza, aztán már csak kettő, egy, erre az utolsó után hirtelen odatesz még egyet.
Na mindegy, mini rant, kipörgetem ezt is. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#973) batai15 válasza Bad Pritt (#965) üzenetére


batai15
félisten

Elsőre meg csináltam .
Meg is lett végre a szamuráj páncél.

(#974) WATERDACA válasza oriic (#969) üzenetére


WATERDACA
őstag

De akkor ez azt jelenti, hogy solo/duoban max 2 ismerősnyi csapat mehet a rankedba? Vagy ez hogy van?

u wanted, i got it \o/

(#975) oriic válasza WATERDACA (#974) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vagy egyedül, vagy ketten együtt. Itt ki kell viszont kötelezően választani, hogy van csak kontrolleresek, vagy csak egér-billentyűsok ellen akarsz menni (Neked is azzal kell menned, amit kiválasztasz)

Live-Die-Respawn

(#976) WATERDACA válasza oriic (#975) üzenetére


WATERDACA
őstag

Így már szimpibb lesz a játék.

Egyébként nem megbántva senkit, de ki fizet Battle Passért 50-60 vagy több eurot, ami csak kozmetikai dolgokat ad?
Gondolkodtam én is megvenni, de úgy látom ez csak a hardcore fanoknak készült. A boost xp is csak skineket ad tudtommal.

u wanted, i got it \o/

(#977) Döglött Róka válasza WATERDACA (#976) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egyebkent el szoktad olvasni amit ir a jatek a menuben? :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#978) WATERDACA válasza Döglött Róka (#977) üzenetére


WATERDACA
őstag

Igen, és nem hiszem el hogy manapság emberek 20 ezreket kiadnak kozmetikai cuccokért. Az XP farm csak erre jó, az eventeket meg ingyen ugyanúgy megkapod. Szóval én ezért tartom ezt furcsának.

u wanted, i got it \o/

(#979) Döglött Róka válasza WATERDACA (#978) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ugy en bloc ertem, nem annyi a battle pass hanem 10 dollar, plusz a rankedben se neztel korul ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#980) WATERDACA válasza Döglött Róka (#979) üzenetére


WATERDACA
őstag

A ranked nincs elmagyarázva. Ráadásul továbbra is fenntartom hogy nem a legokosabb system amit elénk raktak, de mivel vannak kellemes percei a játéknak egyelőre, így játszani kell vele.
Nyilván a Premium verzióra utaltam, amikor az árakról írtam.
Visszamegyek a játékba es végignézem a menüt (ami egyébként a legsz*rabb amit FPS videojáték ban) láttam es bocsánat a kérdésért. Én azt hittem az emberek itt segítik egymást, főleg ha csak öten írkálnak ide. :R

u wanted, i got it \o/

(#981) Döglött Róka válasza WATERDACA (#980) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En el szoktam olvasni a menuben a leirasokat, ranked szamomra teljesen egyertelmu volt :)

Nem tudok ertelmezni utalgatast, battle passt irtal, az pedig 10 dollar.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#982) WATERDACA válasza Döglött Róka (#981) üzenetére


WATERDACA
őstag

A kérdésemre így se válaszoltál, hogy ki az aki néhány skinért pénzt áldoz és ezzel a zsarnoki ipart fenntartja. Naivitás a 10 dollárral jönni, mivel ez csak egy szezonra szól és hosszútávú tervei vannak az MS-nek.
A F2P pedig nem ajándék a fejlesztőktől, nagy a verseny a multi FPS iparban.
Egy pozitívuma van itt ennél a jateknál, hogy nem kell fizetned hogy jobb legyél. Ez még a jobbik része, hogy kozmetikáért fizetsz.

Részemről ez lezárva.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#983) zbundy válasza WATERDACA (#982) üzenetére


zbundy
aktív tag

Nem ördögtől való a mikrotranzakció amíg csak skineket lehet vásárolni. Nem kötelező költeni rá, de van aki fizet és ez jó a fejlesztőknek. Csak ezzel a megoldással lehet szerintem a jövőben fenntartani a játékfejlesztést ebben a formában. Elszabadultak a fejlesztési költségek, több százan, néha több ezren dolgoznak évekig 1-1 játékon. Itt most ingyen adják a multit, cserébe vannak fizetős skinek. A battlepass is ahogy nézem fél évig tart az első szezon alapján. Fél évente az a 10 dollár elviselhető összeg ha amúgy tetszik a játék. De ha nem veszel battlepasst akkor sem veszítesz vele és nem kerülsz hátrányba másokkal szemben. Amíg ez így marad szerintem teljesen rendben van.

(#984) oriic válasza zbundy (#983) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tegyük hozzá, hogy szerintem pl a REQ system a Halo 5-ben rosszabb volt ennél, mert ott alapjáték is fizetős volt ugyebár. Persze végtelen +1 óra után kifarmolhatta az ember a csomagok árát, de nagyon sokan szerintem vásárolták valódi pénzért a pakkokat, amik alapból random cuccokat adtak. (Vettem én is nem keveset sajnos :D)

Live-Die-Respawn

(#985) WATERDACA válasza zbundy (#983) üzenetére


WATERDACA
őstag

Egy másik topicban ezt már sz*rrá veséztük, de nem baj, ha itt is előjött ez a téma szerintem. Ha szerinted nem ördögtől való a mikrotranzakció, akkor igazából nincs miről beszélni, de pár dolgot azért érdemes helyre tenni. Ahogy már írtam, az hogy ingyenes a multi, nem ajándék a fejlesztők részéről, ez is egyfajta marketing fogás, hisz ha ezért is elkérnék az 50-60 eurot, akkor kb. a kutya se játszana vele.

Az hogy egy játékfejlesztés nem olcsó semmilyen szempontból, már régi történet, ráadásul az MS egyik leányvállalatánál éppen megmosolyogtató ez a kijelentés, mivel itt nem a fizetések kifizetésével lenne a baj, hanem ha nem megfelelő minőségű játékot tesznek le az asztalra, az MS azonnal elengedné a kezét a cégnek.
És akkor itt jön a lényeg. Az indie fejlesztőcégek az utóbbi időkben pofátlanul körbepofozták az AAA címeket sokszor, és legyünk őszinték, ez jót tett a videojáték iparnak.

Róka tanácsára jobban beleástam magam a Battle Pass rejtelmeibe, és nem a menüből tudtam meg plusz információkat, hanem redditről és egyéb oldalakról.
A 10 dolláros season 1 igazából egy beléptető csomag, mivel a Premium Passos kozmetikáknak kb. csak a felét, vagy annyit se kapsz meg. Tehát igazából aki a 10 dollárossal él, az kb. csak ízelítőt kap a kozmetikákból. És mindezt a pénzedért.

Pl. a Doom Eternal 2020. márciusában jelent meg, a mai napig jöttek hozzá minőségi patchek, tartalmak, sőt, még jönni is fognak. Ott a kampány és a multi egybe fizetős volt (utóbbi egy hulladék, de ez most mellékes), mellé a fejlődési rendszer teljesen korrekt és kozmetikák ezreit tudtad már megszerezni ingyen és bérmentve, ha megcsináltad a heti challengeket.

Szerintem itt is sokkal szimpibb lett volna, ha a kampány + multi 60 euro, a kozmetikákért pedig a játékosokat jutalmazzák ha hűségesek maradnak a játékhoz. Mert a fejlesztők vannak a játékosokért, és nem fordítva! És ez aranyszabály itt is!

Mindazonáltal én szeretem ezt a játékot, és játszani fogok még vele, sőt továbbmegyek, lehet hogy a kampányt is majd megveszem, mert ez egy jó játék és FPS párti vagyok.

Tehát egy szó mint száz: játszatok Ti is a játékkal, támogassuk őket persze, de sok minden igencsak félresiklott szerintem itt, nemhiába a Battle Pass logikátlansága is redditen főtéma volt.
Más dolog, hogy ez egyelőre béta fázis, tehát ennél elvileg csak jobb lehet.

u wanted, i got it \o/

(#986) oriic válasza WATERDACA (#985) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"A 10 dolláros season 1 igazából egy beléptető csomag, mivel a Premium Passos kozmetikáknak kb. csak a felét, vagy annyit se kapsz meg. Tehát igazából aki a 10 dollárossal él, az kb. csak ízelítőt kap a kozmetikákból. És mindezt a pénzedért."

Ez így nem igaz. A 10 dolláros Battle Pass már a Premium Battle Pass, amiért megkapsz mindent a listából, ha a challenge-ekkel az adott szintet eléred.

Ezen túl a Premium Bundle van, ami annyi plusz XP-t ad, hogy egyből 25-ös szintre fejlesztheted magad. (De semmi más egyebet)

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#987) Polllen válasza oriic (#986) üzenetére


Polllen
nagyúr

És sok játékban a battle pass csomagok pont így működnek. (Pl. Apex Legends)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#988) oriic válasza Polllen (#987) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Itt egyelőre talán az lehet zavaró (Mármint magán azon túl, hogy challenge-ekkel kell fejlődni :D), hogy nem lehet creditet szerezni a battle pass-al, hogy abból megvehessük majd a következőt. Más játéknál ez alap, itt újra költeni kell majd, ha a következő szezonhoz tartozót akarjuk megvenni.

Live-Die-Respawn

(#989) WATERDACA válasza oriic (#986) üzenetére


WATERDACA
őstag

25-ös szintre jelenleg elég lassan tudod felvinni magad, bár relatív, én max. napi 2 órát tudok játszani jelenleg. De hát ez is egy opció, valaki él vele, valaki nem.

A kreditgyűjtés hiánya másik probléma....de helyette van 200 achi, lélekemelőnek az is jó :D

A kampányt ti hamarabb játszani tudjátok már, és Te írod a tesztet majd?

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#990) Polllen válasza oriic (#988) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az mondjuk szerintem szenyaság tőlük...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#991) Döglött Róka válasza WATERDACA (#985) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Róka tanácsára jobban beleástam magam a Battle Pass rejtelmeibe, és nem a menüből tudtam meg plusz információkat, hanem redditről" - mondom en, hogy nem megy az erto olvasas.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#992) oriic válasza WATERDACA (#989) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"25-ös szintre jelenleg elég lassan tudod felvinni magad, bár relatív, én max. napi 2 órát tudok játszani jelenleg. De hát ez is egy opció, valaki él vele, valaki nem."

Nem kell sietni, a játék egyik újítása, hogy sosem jár le a Battle Pass, így akár 1 év múlva vagy később is befejezheted. :)

Teszt az tőlem jön, elvileg ma derül ki, hogy nekiállhatok-e korábban vagy sem a kampánynak. (Ha igen, akkor már ma nekiugrom)

Live-Die-Respawn

(#993) WATERDACA válasza oriic (#992) üzenetére


WATERDACA
őstag

Róka: jól van, ezen már túl vagyunk, kapkodtam és nem néztem mindennek utána.

A másik újítás, hogy game crashért is kapsz bant. ;]

Amúgy ha nem terveznek anti-cheat rendszert a játékba, eléggé el fog harapózni a játék.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#994) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Ez a videó sok mindent megmagyaráz a témával kapcsolatosan.

Nekem máris feltűnt, hogy Solo/Duoban könnyebb az előrehaladás, Crossplayben több a furcsaság:

Cheaters running rampant in Halo Infinite's multiplayer | Aimbots, wall vision - or just glitches? - YouTube

u wanted, i got it \o/

(#995) Bad Pritt válasza WATERDACA (#985) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem itt is sokkal szimpibb lett volna, ha a kampány + multi 60 euro, a kozmetikákért pedig a játékosokat jutalmazzák ha hűségesek maradnak a játékhoz.

Jutalmazzák, kaptunk már ingyen is cuccokat, a szamuráj páncél is ingyenes lesz teljes egészében, a heti challenge-ek jutalmát is megkapod költség nélkül, bp-ben is vannak ingyen kioldható kozmetikai elemek.
Emellett, ha akarsz, fizethetsz más csicsákért. Te akkor ezek szerint nem fogsz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#996) WATERDACA


WATERDACA
őstag

(#997) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Eszméletlen sok cheater lett néhány nap alatt. Lassan már a F2P is sértő lesz a játékra nézve :U

u wanted, i got it \o/

(#998) Döglött Róka válasza WATERDACA (#997) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jo neked en egyet se lattam meg, van videod?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#999) WATERDACA válasza Döglött Róka (#998) üzenetére


WATERDACA
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=TIwnWeXi2hk&ab_channel=Crazymiller

De nyugodtan olvass fórumokat, redditet, de amúgy tapasztalatból írom. :F

Elég nagy FPS róka vagyok, hogy kiszűrjem az ilyeneket... :W

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#1000) Döglött Róka válasza WATERDACA (#999) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Sajatot mutass, tekintve hogy a menut se nagyon tudod ertelmezni a tapasztalt fps roka (persze, roka) nem erv.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Halo sorozat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.