Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Halo sorozat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:28

LOGOUT.hu

Komplett leírások a topik összefoglalóban. A warez itt is tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) oriic válasza Liquid Snake (#150) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyakorlás kérdése. :D Én lesoloztam, meg a no die acsit is megcsináltam ott. :D

Live-Die-Respawn

(#152) Liquid Snake válasza oriic (#151) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Azta not bad grat! :-) Amúgy tudtok Halo könyveket vagy képregényeket ajánlani? :-)

[ Szerkesztve ]

A Hideo Kojima Game

(#153) oriic válasza Liquid Snake (#152) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ami magyarul megjelent olvastam, ebookban is, angol nekem gyér szóval többi kimaradt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#154) Liquid Snake válasza oriic (#153) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Mi a címűk? Az englisül és magyarul is jöhet!! :-)

A Hideo Kojima Game

(#155) Blyan válasza Liquid Snake (#154) üzenetére


Blyan
félisten

◾Halo: The Fall of Reach, this book explains what happened before Halo: Combat Evolved. By Eric Nylund. (A Reach bukása)
◾Halo: The Flood, the novelization of Halo: Combat Evolved by William C. Dietz. The Flood also features several side stories. (Az áradat)
◾Halo: First Strike, this book fills in the gap between Halo: Combat Evolved and Halo 2. By Eric Nylund. (Az első csapás)
◾Halo Box Set, the box set featuring the first three Halo novels.
◾Halo Boxed Set II, the box set featuring the reprint editions of the first three Halo novels.
◾Halo: Ghosts of Onyx, the book follows Kurt-051 and the training of the Spartan-IIIs on Onyx. By Eric Nylund. (idén jelenik majd, nem tudom mi lesz a pontos címe)
◾Halo: Contact Harvest, features the events leading up to the Human-Covenant War. By Joseph Staten.
◾Halo: The Cole Protocol, by Tobias S. Buckell, the book introduces Gray Team and shows Jacob Keyes' backstory.
◾Halo Boxed Set, the box set featuring the second three Halo novels.
◾Halo: Evolutions, by several critically acclaimed authors, the novel is made up of a collection of short stories relating to the Halo Universe.
◾Halo: Broken Circle - An upcoming novel to be released on the 14th of November 2014. It was written by John Shirley.
◾The Forerunner Saga ◾Halo: Cryptum
◾Halo: Primordium
◾Halo: Silentium

◾Kilo-Five trilogy ◾Halo: Glasslands
◾Halo: The Thursday War
◾Halo: Mortal Dictata

Ezek a könyvek, majd a Oric bemásolja a képregényeket is. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#156) Liquid Snake válasza Blyan (#155) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Köszönöm!!! :-) :-)

A Hideo Kojima Game

(#157) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Stream

Live-Die-Respawn

(#158) br.rak válasza oriic (#157) üzenetére


br.rak
őstag

A vége felé a gránátpattintás elég ügyes volt ;] . Miért nem használtak dual weapont?

(#159) Liquid Snake válasza oriic (#157) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Not bad.

A Hideo Kojima Game

(#160) oriic válasza br.rak (#158) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pro-k nem tolják úgy. :D

Live-Die-Respawn

(#161) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

TCM nyerte a Gamescom bajnokságot. Nyereményük egy egy példány majd a Halo Master Chief kollekcióból elsőként a világon, valamint 5k dollár. :) Gratula nekik innen is. :)

Live-Die-Respawn

(#162) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Topic összefoglaló frissült könyvek leírásával és betettem az OST-ket is. :) Borítok kattinthatók.

Live-Die-Respawn

(#163) Blyan válasza oriic (#162) üzenetére


Blyan
félisten

Az aláhúzott részt nem értem, Halo Reach:

Trailer 1,Trailer 2 - Játékmenet videó

"Remeber Reach" A 2009-es E3 alkalmával bemutatta a Bungie a legújabb Halo játékukat, amely a Reach alcímet kapta. A rajongók innen már tudhatták, hogy a trilógia előzménytörténetét fogjuk megismerni, vagyis a Reach bolygó bukását. A játék középpontjában egy Spartan III-as egység, a Noble Team áll, akik közül mi a név nélküli Noble 6-os egységet irányítjuk. (érdekesség hogy a játék alatt nem szólal meg hősünk) A történet szerint a Reach bolygón járunk, ami tulajdonképpen az emberiség egyik utolsó védőbástyája, innen már csak ugrás a Föld, és az emberiség kiírtása. Tudja ezt a Covenant is, így szinte minden erejüket a bolygó lerohanására teszik fel. Hogy ez hogy sikerül, sajnos szinte előre tudható. Viszont a végjátékig egy epikus és heroikus történetet játszhatuk végig, amely nem mentes a dramturgiai elemektől sem. A Reach a Halo 3 sikerességét is felülmúlta, ami nem csoda, hiszen a Bungie mindent beleadott az utolsó Halo játékukba.

Noble Six beszélt a játékban, mégha hamleti monológok nem is hagyták el a száját.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#164) oriic válasza Blyan (#163) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én egyáltalán nem emlékszem a hangjára. Egyszer lehet hallani az intro alatt.

Live-Die-Respawn

(#165) Liquid Snake válasza Blyan (#163) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Nekem is feltűnt hogy nem beszél! :-)

A Hideo Kojima Game

(#166) Blyan válasza oriic (#164) üzenetére


Blyan
félisten

Noble Six? Ugyanarról a játékról beszélünk? Beszél a Jorge-dzsal, beszél valami tábornok vagy valami ilyen arccal, beszél asszem Keyes-szel a végén.
Igaz, ez amolyan státuszjelentések, de mégis több, mint amit mondjuk a Rookie mond az ODST-ben.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#167) oriic válasza Blyan (#166) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én nem emlékszem már rá, de ezen nem veszünk össze. Javítom szöveget. :R

Live-Die-Respawn

(#168) Blyan válasza oriic (#167) üzenetére


Blyan
félisten

“Beautiful, ain't it? Someone should paint a picture. Nice work, by the way.”
— Jorge-052
“I aim to please.”
— SPARTAN-B312

Persze, nem ez az egyetlen, csak most ezt találtam leírva. Nem vitaindítónak szántam, csak én konkrétan emlékszem a hangjára, sőt kifejezetten tetszett is, hogy nem a néma hős szerepét osztották rá, még akkor is, ha tényleg nem sokat mondott a játékban. Néhány mondat, de legalább beszélt. Az ODST az egyik legnagyobb kedvencem a Halokból, de rühheltem, hogy a Rookie néma levente volt. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#169) oriic válasza Blyan (#168) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hiszek neked. :D

Közben érdekesség wikiről:

"According to Dr. Halsey,[4] Noble Six and John-117 are the two most lethal Spartans."

Wow.

Live-Die-Respawn

(#170) Blyan válasza oriic (#169) üzenetére


Blyan
félisten

Ezt sosem láttad? [link]

Nem "véletlen" hogy Cortana őt választja szállítónak. Persze ez a Bungie magyarázata, mert ugye a könyvek szerint a Reach játék eseményei nem is történtek meg.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#171) oriic válasza Blyan (#170) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, ez kimaradt nekem. Köszi.

A könyvvel végül valahogy összemosták már a játékot, de elvileg valami nagyon erőltetett indoklásokkal. Pl, hogy Halsey nem emlékezett az Onyx-os Spartan III-as egységekre, meg hogy a játékban Cortana csak egy "részét" kellett leszállítani.

Mondjuk örülök hogy a Halo 4 óta mindenre odafigyelnek, így a könyvek képregények, mind mind a kánon részei.

Live-Die-Respawn

(#172) br.rak válasza oriic (#171) üzenetére


br.rak
őstag

Lehet lesz még egy retcon, és Halsey nem lesz képes elmondani a beszédét a jövőbeli Reach-en.

(#173) oriic válasza br.rak (#172) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem valószínű szerintem.

Live-Die-Respawn

(#174) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Hétvégén vittük végig haverral a Reachet Legendaryn (megint :B). A beszél kifejezést túlzásnak érzem, inkább csak néha-néha tőmondatokkal válaszolgat a karakterünk (Yes, Sir!, Got it, Sir!, kb ennyi). Én semennyivel nem érzem életszerűbbnek ettől a karakterét, de összességében pozitívabb fogadtatása lett Sixnek, viszont az, hogy nem lett rendes neve, zavaró volt szerintem.
Amúgy még a 2010-es E3-on sem volt biztos a karakterével kapcsolatban semmi, legalábbis az egyik fejlesztő szerint nagyon képlékeny volt az egész Noble Six koncepció, beszéljen, ne beszéljen, legyen arca, ne legyen, stb.

Az az utolsó pálya... jaj istenem. :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#175) oriic válasza Bad Pritt (#174) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hivatalosan a neve SPARTAN-B312. :D Sorozatgyártott golyófogó, nem kell neki név: :D

Viszont abban biztos vagyok hogy az arcát nem látni egyáltalán.

Live-Die-Respawn

(#176) Blyan


Blyan
félisten

Noble Six párbeszédjei - már ha ezek annak nevezhetőek... :D

link

10:19
25:45
28:02
32:40
34:38
49:49 (már tudom, hogy a Halo CE A-ben miért Keyes olyan amilyen)
51:02

Kb ennyi, valóban leginkább csak státuszok, visszaigazolás ilyesmi, nem túl velős. De több, mint a semmi.

(#175) orichalcos

Nem, azt nem látni. Igen, golyófogó, csak megpróbálták felturbózni, hogy milyen lethal weapon (pár háttérinfóval).

Én szeretem a Reach-cset, a kicsavart, fősztoriba nem illő történetével is, de kicsit olyan, mintha a Bungie beleszart volna a müzlibe.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#177) Bad Pritt válasza oriic (#175) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Persze, csak a többieknek mind volt neve, Master Chiefnek is van neve, ő meg csak hatoska maradt. Ez olyan furcsa lett így visszagondolva. :D
Volt is egy hír erről, hogy eredetileg lett volna még két tagja a Noble csapatnak (Thom, aki felrobbant a Deliver Hope trailerben, meg egy csaj), de nem volt egyszerűen elég karakter meg jellemvonás 8 szereplőnek, ezért egyet kukáztak, egyet kinyírtak, a főszereplőt meg kicsit karcsúbbra szabták.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#178) Blyan válasza Bad Pritt (#177) üzenetére


Blyan
félisten

Mondom, beleszartak a bándzsis srácok a végén, pedig kétlem, hogy ne lehetett volna egy ilyen eposzi hősnek valami egyeniseget szabni. Mondjuk John karakterét seml ők dolgozták ki igazából.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#179) oriic válasza Blyan (#178) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

No igen, inkább az írok, meg a 343industries.

Live-Die-Respawn

(#180) Liquid Snake válasza Bad Pritt (#174) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

JÓ game volt! Csak a főszereplő zavart hogy nem sokat beszélt. :-D :-D

A Hideo Kojima Game

(#181) Döglött Róka válasza Liquid Snake (#180) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szamomra sokkal beleelosebb volt, hogy nem nagyon beszelt. Egy ujonc aki parancsot hajt vegre, kerdes nelkul.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#182) Blyan válasza Döglött Róka (#181) üzenetére


Blyan
félisten

Noble Six, mint újonc? Egy hadnagyról beszélünk. :D A háttér sztori alapján kis túlzással több harci tapasztalattal, mint a Noble egység együttvéve.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#183) br.rak válasza Blyan (#182) üzenetére


br.rak
őstag

Mint a Noble Team tagja újoncnak számít :), amúgy ha jól tévedek ő inkább magányos farkas volt, mint csapatjátékos.

(#184) Blyan válasza br.rak (#183) üzenetére


Blyan
félisten

NA de egy harctéri egységnél új embernek lenni nem azt jelenti, hogy Te vagy kopasz és az öregek meg szívatnak, kuss a neved.
A szakaszparancsnoknak engedelmeskedni kell, ez tény, de ettől még nem lesz rookie. Persze, beilleszkedni kell, ez tény.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#185) Döglött Róka válasza Blyan (#184) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Messzirol jott ember azt mond amit akar, attol meg kopasz marad egy uj csapatban. A kampanyban is igen lassan onallosodik.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#186) Döglött Róka válasza Döglött Róka (#185) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kicsit utananeztem, Six 7 evet szolgalt (orgyilkoskent majd tesztpilotakent), mielott a noble teamhez kerult. A noble parancsnoka, Carter 11 evesen kerult be a programba, Jorge 6 evesen es 14 eves koraban kapta meg az implantokat.
Six eloeleterol semmi egyeb info nincs wiki-n.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#187) Blyan válasza Döglött Róka (#186) üzenetére


Blyan
félisten

Szokásos Bungie hozzáállás, a főkarakter előélet nem dolgozzák ki rendesen, mind a játék, mind a játékot megelőző videók az suggalják, hogy a B312-es Spartan az egyik legkomolyabb erőt képviseli a Spartanok közt. Nyilván azért, mert nyeretlen kétéves. :)

Ellentétben mondjuk az ODST-vel, ahol a Rookie valóban újonc volt.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#188) Döglött Róka válasza Blyan (#187) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mivel noble 6 a fohos, azaz te, nyilvan k kemenynek kell lennie.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#189) Blyan válasza Döglött Róka (#188) üzenetére


Blyan
félisten

Persze, naná, hiszen fiktív dolgokról vfan szó és egy katona legyen macsó meg izé! :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#190) Döglött Róka válasza Blyan (#189) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egyebkent Master Chief ezert tetszik jobban, mert abban van nemi esendoseg, nameg a mazli-faktor. Jo persze o is kot mint a beton:) Viszont Noble 6 narrativaja jobb beleelest biztositott, hisz egy mult nelkuli figura rendes szemelyiseg nelkul, aki idegenkent toppan be egy osszeszokott csapatba. Megis a legnagyobb dolgot tette az egesz sorozatban.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#191) br.rak


br.rak
őstag

Azt OST-khez mehetne Forward Unto Dawn OST is , hogy teljes legyen

(#192) oriic válasza Döglött Róka (#188) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem meg pont hogy esendőnek is kell lennie, ahogy azt Chief-nél is láthattuk.

(#191) br.rak

Ott direkt csak játék OST-k vannak, bővítem még leírásokat képregényekkel videókkal, és majd ott jelzem külön a sorozat zenéjét. :)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#193) Blyan válasza oriic (#192) üzenetére


Blyan
félisten

Btw, a 117 a leginkább tetsző ST a Halo4-ből. De mondjuk az viszont brutálisan tetszik. :D (gondolom azért is, mert a Halo 4 epilógusa nagyon ütős lett)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#194) oriic válasza Blyan (#193) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ne is mond, naponta meghallgatom. :R

Live-Die-Respawn

(#195) Blyan válasza oriic (#194) üzenetére


Blyan
félisten

Detto

Egyébként a Halo 4 kezdeti stádiumában nem úgy volt,hogy ez a japó fogja csinálni a teljes ST-t? Vagy anno mintha ezt olvastam volna (2 éve talán).

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#196) Bad Pritt válasza Blyan (#193) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem az Arrival az all-time favorit. Meg a Reachből a Long Night of Solace, de ott úgy az egész pálya a legnagyobb kedvencem. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#197) oriic válasza Blyan (#195) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem emlékszek ilyenre, de lehetséges.

Live-Die-Respawn

(#198) Liquid Snake válasza br.rak (#191) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Nem rossz!!

A Hideo Kojima Game

(#199) Blyan válasza Bad Pritt (#196) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem mindegyik részből vannak kedvenceim, több is.
HaloCE:
truth and reconciliation
gun poninted at the head of the universe (ezeket a kurva jó fejezetcímeket amúgy hiányoltam a többi Haloból :D)
walk in the wood
under cover of night

Halo 2: mjolnir mix
Mombasa suite (2:40-től zseniális )

Halo 3: szinte az egész, na ott az Arrival nagyon durván alapozza az egészet.

ODST: szinte az egész, Overture, Rookie, Difference for Darkness, Traffic Jam stb

Reach: Overture, Winter Contingency, Tip of Spear

Halo 4: 117

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#200) Liquid Snake válasza Blyan (#199) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Nekem a Halo 1 zenéje tetszik!

A Hideo Kojima Game

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Halo sorozat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.