Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) negyven2 válasza Delta× (#33050) üzenetére


negyven2
veterán

Kell regisztráció ugye a Rockstar Social club-ra, meg a Game for Windows live-ra. ha ezek megvannak, akkor a játékban a telefont kell előhozni és ott lehet csatlakozni (létrehozni) a multihoz.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#33052) Delta× válasza negyven2 (#33051) üzenetére


Delta×
senior tag

mmh szoval sima singlepalyerbe belépek előhozom telefonomat és ott tudok szervereket keresni ?
:R

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#33053) hegti válasza Delta× (#33050) üzenetére


hegti
aktív tag

Három fontos dolog van, ami kell ahoz, hogy multiplayer-rel tudj játszani a GTA 4-ben:

1. Ide regisztárjunk egy accountot: http://socialclub.rockstargames.com/

(nem tudom fontos-e, de olyan születési évet adjunk meg, ami szerint már elmúltál 18 éves.)
(az első csatolt képen további információk erről a lépésről!)

2. Ide is regisztráljunk magunknak egy accountot: http://www.microsoft.com/games/en-us/live/pages/livejoin.aspx (Nagy narancssárga gomb kicsit lejjebb! ;itt javasolt egy teljesen új Live ID-t csinálni, vagyis egy új accountot, de ha nem szeretnénk az MSN adatainkkal is be tudunk lépni!)

Games For Windows letöltése: http://www.microsoft.com/games/en-us/Live/Pages/livemarketplace.aspx
(ezt muszály letölteni! ; 2. kép ^^)

3. "A Microsoft hivatalos álláspontja szerint a Games for Windows LIVE szolgáltatás nem elérhető Kelet- illetve Közép-Európában.
Ennek ellenére a csomagolásban található játékkulcs segítségével lehetséges a regisztráció a GfW LIVE szolgáltatásra és így a multiplayer mód elérhető. Ehhez a hivatalos angol honlapon kell regisztrálni:
http://www.xbox.com/en-GB ,
és itt egy olyan országot kell választani amely hivatalosan is a támogatott országok listáján szerepel, mint például Nagy-Britannia, Németország, stb."

Tehát itt is regisztárljunk egy accountot: http://www.xbox.com/en-GB
(Németországot válasszuk, és szintén 18+os életkort adjunk meg! ; Kicsit keresgélni kell a regisztráció részt, de meglesz az! Kacsint )

Ezek után indítsuk el a GTA 4-et a Social Club-ból a megszokott módon, ha minden jól megy és fel van telepítve a Games for Windows Live a gépünkre, akkor majd látni fogunk egy Bejelentkező képernyőt, oda írjuk be a Live ID-nkat amit regisztráltunk, vagy a már meglévő MSN címünket is használhatjuk. Amint beléptünk elkezdi letölteni a frissítéseket, ha vannak, ha netán elsőre nem sikerülne mindet letöltenie (vagyis nem tudsz belépni a játékba), akkor várd meg amíg befejezi az ügyködést és indítsd el újra a gta4-et!

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#33054) negyven2 válasza Delta× (#33052) üzenetére


negyven2
veterán

Telefonon lesz egy olyan, hogy mutiplayer. azon belül pedig lesznek a különböző lehetőségek.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#33055) Delta×


Delta×
senior tag

:R köszönöm mindenkinek már sikerült :D magamtol tuti nem jövök rá ><

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#33056) Mr. Erikszon válasza Delta× (#33050) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Telefonban azt hiszem.

(#33057) Tarill


Tarill
őstag

üdv! olyan gondom lenne a játékkal hogy amióta az új vga benne van a gépben(hd 7950) minden grafikai beállítás lement totál minimumra és egyszerűen nem lehet őket feljebbálítani, utánaolvastam hogy valami olyasmi gond van h 2gb-nál nagyobb memóriájú vga-k valamit bekevernek nekik és valamit át kell írni valahol de arról már nem nagyon találtam semmit. Valaki esetleg találkozott már ezzel?

(#33058) Bjørgersson válasza Tarill (#33057) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33059) Mr. Erikszon válasza Bjørgersson (#33058) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Tehát HD 7950-el is meg kell majd csináljam ezt...

[ Szerkesztve ]

(#33060) Bjørgersson válasza Mr. Erikszon (#33059) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy próbát mindenképp megér.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33061) Mr. Erikszon válasza Bjørgersson (#33060) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Most tervezek venni új gépet és ezt a kari-t fogom belerakni...:D

(#33062) Bjørgersson válasza Mr. Erikszon (#33061) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kezdj el barátkozni a (mikro)lagg gondolatával. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33063) Mr. Erikszon válasza Bjørgersson (#33062) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Fordítást kérek.

(#33064) Bjørgersson válasza Mr. Erikszon (#33063) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ennél jobban nem tudom mondani. Pl. megvan stabilan a 60 fps, mégis úgy érzed, hogy szaggat a kép.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33065) Tarill válasza Bjørgersson (#33058) üzenetére


Tarill
őstag

köszi szépen fasza lett! :D

(#33066) Mr. Erikszon válasza Bjørgersson (#33064) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Értem,de ez miért van?

[ Szerkesztve ]

(#33067) Redneck válasza Mr. Erikszon (#33066) üzenetére


Redneck
veterán

Mert a programozók basznak az új hardware-ekre. Meg úgy általában a játékosokra, PC-sekre pláne. Csak fizesd ki a gamet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33068) Bjørgersson válasza Redneck (#33067) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem inkább az AMD-nek kellene normális drivereket írni? Miért a fejlesztők feladata lenne egy négy éves játékhoz írni javítást, mert az utána 3-4 évvel megjelent videokártyák nem képesek normálisan dolgozni vele.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33069) Redneck válasza Bjørgersson (#33068) üzenetére


Redneck
veterán

AMD programozókra értettem. A játék kiadók pedig a lóvét akarják, később támogatás, javítás nincs. Mondjuk a mikrolagg szerintem pont a konzolok, új hardverek felé terelésről szól. De ebbe ne menjünk bele!

Inkább segíts!

Icenhancer 2.1-et akarom felrakni, bár pont áll a hivatalos weboldal. Nem számít máshol is fent van. Mi a menete steames játék esetén? Csak mert a readme azt írja a steames játékoknál előfordulhat hiba :S

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33070) Bjørgersson válasza Redneck (#33069) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Passzolnám ezt a kérdést, a negyedik rész nálam már kimaradt modding szempontjából.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33071) JoolsNOS válasza Redneck (#33069) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Pedig a hivatalos oldalról kéne leszedni, mert ott tuti van direkt steames mappa. Simán felül kell írni is kész.
Nálam hiba csak a piros égbolt effektus, ami kb 1 óránként jön elő nálam pár mpre.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33072) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Ráfüggtem erre a gémre mint majom a banánra:D

(#33073) Redneck


Redneck
veterán

Felraktam pár új frissítést a Win 7 64bithez és frissebb a VGA driverem is. Azóta egy dolog hogy fél perc helyett 1,5 lett a boot idő, de a GTA sem hajlandó menni.

Valami hasonló a hibaüzenet amivel kidob:

GTA IV FATAL ERROR: Windows Vista: Need to have service pack 1 or higher to proceed.

Ez kb a kösziszépen kategória :D Tudtok segíteni?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33074) Bjørgersson válasza Redneck (#33073) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi a probléma? :D Rakd fel a Service Pack 1-et. Hogyhogy Vistán játszol amúgy? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33075) negyven2 válasza Bjørgersson (#33074) üzenetére


negyven2
veterán

Windows 7-en játszik.

Amúgy Redneck próbáld kompatibilitási módban (XP SP3, Vista SP1/SP2) futtatni a játékot.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#33076) Redneck


Redneck
veterán

Vistán a lófaszt :D Most updateltem a Windowst minden szinten. Registryben kellett törölni a Steam.exét így levette róla a kompatibilitási módot. Megy a játék rendesen :) Jobban mint eddig.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33077) #81556480 válasza Redneck (#33076) üzenetére


#81556480
törölt tag

Volt már itt ilyen probléma hogy vistához kért sp service packot vagy valami ilyesmi. nem emlékszem pontosan :DDD

(#33078) Bjørgersson válasza Redneck (#33076) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor meg miért kapsz ilyen hibaüzenetet? Normális vagy? ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33079) Redneck válasza Bjørgersson (#33078) üzenetére


Redneck
veterán

Felraktam egy rakat windows updatet. Ez azt eredményezte hogy a Steam kompatibilitási módban indult amit nem lehetett csak registryből megszüntetni. Amég nem szüntettem meg, ezt a beteg hibaüzenetet kaptam. Egyszerű.

Egyébként Windows 7 64 -bit van fent. Ez kb évekkel ez előtti hibaüzenet csak most szimpatikus volt neki és ezt dobta. Steam fórum segített.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33080) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

A grafikát nem lehet valahogy feltuningolni? 1920x1080-ba elég randa :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33081) Redneck válasza Met (#33080) üzenetére


Redneck
veterán

Rengeteg mod és grafikai tuning van. Írd be youtube keresőbe hogy GTA Icenhancer pl.

Szerk:
Az adatlapodon lévő géppel nyomod?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33082) Met válasza Redneck (#33081) üzenetére


Met
nagyúr

Igen.
Tudom nem erős, de is akarok hiper csillogást csak szemcsés a kép meg homályos.
1440x900-ba nem látszott.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33083) Redneck válasza Met (#33082) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem 4850-em volt és 2 maggal 4 GB RAM-mal egy nettó fos volt a játék nálam :( Hát sok sikert hátha nálad jobb lesz.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33084) csaba951 válasza Met (#33082) üzenetére


csaba951
veterán

Sajnos az 512 Mb-os AMD 4830-ba nem fognak beleférni a nagy felbontású textúrák. 1 GB-os kártya alatt ne is próbálkozz ezzel! Ez nagyjából a mai játékokra is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#33085) #81556480 válasza csaba951 (#33084) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én nemrég még hülyeségnek tartottam, de már egyre inkább elhiszem hogy lassan az 1gb is kevés :(

(#33086) csaba951 válasza #81556480 (#33085) üzenetére


csaba951
veterán

GTA IV-ben full HD-ben nekem elég volt az 1 GB-os kártya (azért nem volt minden maximumon).

BF3, Skyrim, FC3 simán lefoglal 1,5 GB vramot Full HD-ben. Nagyobb felbontásban már a 3 GB-os kártyáknak is lehet létjogosultságuk.

(#33087) JoolsNOS válasza Met (#33082) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mekkora monitorod van? Én 1366ban játszottam 19esen és nem volt se szemcsés, se homályos. A vsync melletti opcióval lehet állítani valamit amitől homályos lesz, de szemcsésnek nem tudom mitől lehet.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33088) Met válasza JoolsNOS (#33087) üzenetére


Met
nagyúr

23"

Felraktam a Icenhancer-t töltésnél hibát észlelt a játék és leállt, amikor már a map-ra rakott volna be.
Beraktam egy autót a Mod installer-el ugyan úgy kidobott.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33089) Met válasza Met (#33088) üzenetére


Met
nagyúr

Ez f@sza, tegnap este újratelepítettem, játszottam is, ma már "Critical runtime problem"

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33090) JoolsNOS válasza Met (#33088) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát igen akkora monitoron márt meglátni a pixeleket full hdban is. Nem tudom mi lehet ic-vel, nálam gond nélkül megy, és ott ugye van élsimítás.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33091) hegti válasza JoolsNOS (#33090) üzenetére


hegti
aktív tag

A Rockstar Games játékait 50-75%-os kedvezménnyel szerezhetjük be a hétvégén, éljen-éljen!

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#33092) ittakary válasza hegti (#33091) üzenetére


ittakary
nagyúr

2200 FT az összes GTA egyszerre... nevetséges összeg érte :)

(#33093) JoolsNOS válasza hegti (#33091) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Milyen kár, hogy kb 1,5 hónapja vettem ajándékba gta 4et, akkor sehol sem volt akció, azóta meg ez már a harmadik :(((

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33094) icons válasza Met (#33082) üzenetére


icons
addikt

Van egy beállítás (Definition) talán, ami elhomyályosítja a képet, nem lehet hogy annak kikapcsolása a megoldás?

(#33095) Met válasza hegti (#33091) üzenetére


Met
nagyúr

A Liberty City-vel lehet multizni? Mert engem igazából csak a Lost and Damned rész köt le.

icons megnézem, köszi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33096) privacy99 válasza Met (#33095) üzenetére


privacy99
senior tag

Mind a három résszel lehet multizni :K

(#33097) Redneck


Redneck
veterán

Én is beruháztam rá, mert csak a IV volt nekem Steames :) Ennyiért vétek kihagyni akinek nincs meg :D 1-2 bármikor jöhet :D ÉS persze az összes többi :)

Plussz rájöttem a helyes beállításra hogy minél stabilabb legyen a játék. 311.06 driver, adaptív v-sync On. plussz a driverben legjobb minőség és pár képjavító bekapcsolva.
1080p Auto beállítás. AF 4x

Very High víz, a többi High, a Night Shadows Medium. 25/40/51
Definition bekapcsolva, tehát nem homályos.

Nagyon szépen hasít :)
460SE OC

Szerk:
A driverrel csak egy szívás, CS:GO és Source motoros játékok fele fps-re esnek tőle. Legalábbis nálam, de ha gózni akarok visszarakom a régit. 2 perc.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33098) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok

Beújítottam egy GTX660 nal fel is raktam a játékot sikeresen, 1.04 ig patch megy is szépen fut a játék.
Aztán rakom fel rá 1,07 patch-et ugye törli a social clubot meg tudom is én mit crack erre kidob valami xlive dll hibával leszedek egy packot ami elvileg ezt megoldja erre most ugyanaz a hiba üzi csak 5367 a vége a hibakódnak. Leszedek egy másik xlive dll-t akkor meg ws10 hibaüzi. Van erre megoldás ?
(azóta visszaállítottam 1,04 ig ami ment tökéletesen, biztonsági mentés)

[ Szerkesztve ]

(#33099) V.Dave válasza csabika0001 (#33098) üzenetére


V.Dave
senior tag

rákerestem erre a hibakódra és ezt dobta ki a google: Vegyél meg légyszi eredetiben, a steamen kb 15dolcsi volt pár napja az egész gta gyűjtemény

Xiaomi mi 8 6/128

(#33100) csaba951 válasza csabika0001 (#33098) üzenetére


csaba951
veterán

Ha ezt az eredeti játék csinálja, akkor töltsd le, és telepítsd fel ezt:
Games for Windows Marketplace ügyfélprogram

Ha tört játékkal van gondod, akkor meg akcióban be tudod szerezni fillérekért a Steam-en az egész sorozatot. Ha ennyit sem ér meg neked, akkor szívjál vele! ;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.