Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) JoolsNOS válasza zsoca875 (#33550) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Akkor érdekes. Nekem anno nem volt szinte semmi fps változás ha a textúrákat medről highra raktam. Pedig akkor még 9600gt-m volt. Igaz a ph2 x4 kihajtotta rendesen.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33552) zsoca875 válasza JoolsNOS (#33551) üzenetére


zsoca875
csendes tag

Elképzelhető hogy rossz a gtx 285 matrix-om?
Múlt héten vettem itt egy sráctól ph-n..

De azt meg azért nem hiszem, mert pld. az NFS HP2-őt meg maxon olyan simán viszi, meg sem kottyan neki.

Nem értem..

Szerintem csak megpróbálkozom én azzal a rendszer ram-mal.

(#33553) icons válasza zsoca875 (#33552) üzenetére


icons
addikt

Windows Task Manager / Performance fül.
GPU-Z letölt, elindít, videó memória monitorozására képes fül kiválasztása.

Játék elindít, megvár, míg probléma lesz vele, Alt+Tab, és lecsekkol, hogy valamelyik jelez-e telítettséget. Mindezt ahelyett, hog vásárlásokba és találgatásokba fogna az ember.

(#33554) zsoca875 válasza icons (#33553) üzenetére


zsoca875
csendes tag

Először is igazán köszönöm a segítséget, bár a performance fülre időközben már én is gondoltam.
:R A GPU-Z-t is bevetem, ott abszolut nem is figyeltem, hogy van ilyen.

Szerintem talán a találgatásokkal nincs probléma, ugyanis előbb-utóbb, így vagy úgy de azok vezetnek a megoldásra. :K

Még 1x köszi.

(#33555) icons válasza zsoca875 (#33554) üzenetére


icons
addikt

Szívesen.

A találgatásokkal nincs probléma, de ha le tudod tesztelni, akkor semmi értelme filózni rajta:) Nekem is voltak ilyen gondjaim, 10perc alatt rá lehet jönni, hogy V/RAM-e a hibás vagy nem? (ha igen, BINGÓÓ!!, ha nem, akkor meg lehet találgatni és tesztelni : ) )

(#33556) RAiN91


RAiN91
őstag

Autószállító teherautónak mi a neve? Vagy ez csak a régi GTA-kban volt?

(#33557) VoidXs válasza RAiN91 (#33556) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csak San Andreasban van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33558) Redneck válasza zsoca875 (#33550) üzenetére


Redneck
veterán

VGA cserénél új OS telepítés is volt? Ha nem akkor rendesen leirtottad az AMD drivert? Virágbolti ha jól látom?

Ez a három dolog elég fontos tud lenni a probléma megoldásánál. Egyébként GTX 285 sokkal jobb kártya mint a 4830, bőven jobban kell neki menni. Youtube videók alapján is.
2GB RAM nagyon kevés a GTA IV-nek.
Nézd meg az automata beállítást, fölé mehetsz egy kicsivel de sokkal nem érdemes ha a sima futás fontos.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33559) zsoca875 válasza Redneck (#33558) üzenetére


zsoca875
csendes tag

Szia.

OS újrarakás nem volt, viszont az AMD drivert rendesen kinyírtam. :)
Hát igen, ezért is cserltem, mert jó 40%-al erősebb elvileg.
Igen, azóta vizsgálgattam már és amikor fut, rendszer memo-ból 0 mb szabad és 90% fölött használja, tehát az már egy igen komoly probléma forrás. Automatára még nem nyomtam a gta- ban, mert a 4830-nál is jóval alá lőtt, még sokkal fölé tudtam állítani az ajánlottnak és futott hibátlanul.. :K

:R

[ Szerkesztve ]

(#33560) Redneck válasza zsoca875 (#33559) üzenetére


Redneck
veterán

Ha lenne benne még RAM, nem lenne gond, de OS újrarakás sem árt azért. Én anno 4850-ről váltottam GTX 460-ra és csak drivert irtottam. Nem ment olyan jól mint mikor újratoltam a rendszert :) Szerintem nem árt, és nem bonyolult, feltéve hogy szépen van tartva a hdd/ssd. A különbségnek a két kártya között szemmel láthatóan jobbnak kell lennie. AMD kártyán nekem is alá lőtt annó az automata, de nV-vel szépen skálázta.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33561) zsoca875 válasza Redneck (#33560) üzenetére


zsoca875
csendes tag

Hát sajnos szemmel láthatóan egyelőre nem jobb. :( De remélem jobb lesz :K
RAM vásárlás már folyamatban van, újratolom a rendszert is vagy ma,vagy holnap, viszont ehhez annyi lenne a kérdésem, hogy elég csak ráfrissíteni a windows-t? Hagy ne kelljen már gyalulni.. :D
A HDD szépen van tartva, mindig odafigyeltem az ilyenekre..
És utána azért nyomok neki egy autamata settings-et is a kíváncsiság kedvéért :)

Thanx bro!
:R

(#33562) Redneck válasza zsoca875 (#33561) üzenetére


Redneck
veterán

Komplett újrarakás ami ér valamit szerintem, de ha akarod próbáld ki. Nem olyan sok idő az, egy vagy maximum másfél óra alatt meg lehet csinálni ha szépen megvan a pár alap program a mi kell. Driverek, winrar, böngésző, antivírus, videó és zenelejátszó, dtools, adobe programok, steam+origin és 1-2 speciális monitorozó és peer-to-peer program. Én is utálom de hamar meg lehet csinálni. Úgy totál tiszta minden.

4GB RAM és 1GB VRAM legalább kell a Highhoz. A Very-High még plussz kraftot kér.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33563) djdaniel válasza zsoca875 (#33561) üzenetére


djdaniel
senior tag

csinálj egy commandline.txt írd bele ezeket ;
-novblank
-norestrictions
-frameLimit: 0
-availablevidmem: 3.0
-percentvidmem: 100
-fullspecaudio
-noprecache
-nomemrestrict
és tedd a gta iv főkönyvtárába, igaz nekem ati kártyám van, nálam a commandline nélkül 40%.osan használta a gpu-t, commandline-al már 100%-osan.

Próba szerencse :)

(#33564) Bler


Bler
csendes tag

Sziasztok!
Hatalmas problémám van a GTA 4 játékkal.Igazából nem is a játékkal,hanem az LCPDFR moddal kapcsolatban.Könyörögve kérek valakit árulja el nekem,hogyan lehet feltenni a modot.Megvettem a gyári Gta 4 Libertyt,de azzal sem indul a mod.Kölcsön kaptam az alap GTA 4 gyári játékot,de szintén semmi.Néztem jó pár videót a telepítésről,amiket ki is próbáltam.Viszont vagy hiába nyomtam az alt+P-t(csak életlenebb lett a kép),vagy num0-ra sem tudtam bemenni az őrsre,mert állandóan vissza dobott az utcára.Most már gyakorlatilag a patcheket sem tudom frissíteni a játék újra telepítése után,mert hibát ír ki,magát a régi patchet pedig nem találom a gépen.Egyszerűen tanácstalan vagyok.
Tudom kicsit "ciki" de anno még a betárcsázós internet idején kezdtem a számítógéppel való ismerkedést ami 96-97-ben volt,de ennyit még egy játékkal sem idétlenkedtem.Tudom már öregecske a gépem,de az alap játék(igaz nem maximumon),de gond nélkül fut.Intel Core2duo E8400, 4Gb,asus 9800Gt (512Mb).
Van egy HP Pavilon g6-2030 sh notebook-om intel core i3-2350M 2,3 GHz 4Gb DDR3,640Gb HDD,Intel HD graphics 4000 ,de azon sem indul.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#33565) JoolsNOS válasza Bler (#33564) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez grafikai mod? Másik fajta nem lenne jó?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33566) zsoca875 válasza Redneck (#33562) üzenetére


zsoca875
csendes tag

+
(#33563) djdaniel:
Kipróbálom otthon. :K

Mid a kettőtöknek giga nagy respekt! Ha lehetne, ezért is hajigálnám a pirosakat!

:R

(#33567) Bler válasza JoolsNOS (#33565) üzenetére


Bler
csendes tag

Szia!
Igazából annyira nem értek hozzá,hogy milyen típus.A videók és a leírások szerint "rendőr lesz" az ember a modnak köszönhetően.Mindent rendőri feladat megjelenik a játékban,amelyeket végre kell hajtani.Különböző autókat lehet betenni,megkülönböztető jelzést cserélni stb.Szóval a videók alapján nagyon jó kis játék annak,aki szereti az ilyen játékmeneteket.

(#33568) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

(#33569) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

(#33570) icons válasza Mr. Erikszon (#33569) üzenetére


icons
addikt

Ha már egyszer teljes képet raksz be (ami számomra felettébb zavaró, mert nem erre van a fórum...), akkor legalább ne rakd be őket több GTAs topikba... Döntsd el, melyikhez van köze, és oda told be....

Ezer hála, hogy nem töltöd tele szennyel a topikokat...

[ Szerkesztve ]

(#33571) JoolsNOS válasza icons (#33570) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Akkor ne menj át a grid fórumba...ott egy srácnak van több mint 1000 hsz-e. Mind valami poénos kép. Nem is értem miért nem törölte egy moderátor.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33572) Mr. Erikszon válasza icons (#33570) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

(#33573) Mr. Erikszon válasza icons (#33570) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Bocsánat,ez most már tényleg az utolsó volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#33574) Bjørgersson válasza Mr. Erikszon (#33573) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Linkeld már be az egész internetet kérlek.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33575) negyven2 válasza Mr. Erikszon (#33572) üzenetére


negyven2
veterán

Akkor bennem van a hiba, ugyanis a GTA III hasznaltam utoljara kodott a poen kedveert.

Amugy a BoGT-nak nincs DVD boritoja, de ezt a 1/4 vonalbemi meme gyartokat nem erdekli.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#33576) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Steam-es GTA4-em van. A problémám, az, hogy nem engedi feljebb venni a grafikai beállításokat a minimumnál. Ezen, hogyan lehetne segíteni?
(OS: win8)
Köszi.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33577) VoidXs válasza adamssss (#33576) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden patch fent van? A legfrissebbek még több beállítást is hoznak (pl. víz minősége), vagy a nagyon magasat is engedélyezik, ami a te gépednél simán mehet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33578) DrTechnoid válasza VoidXs (#33577) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Nekem is steam-es verzióm van, és szerintem emiatt automatikusan frissül a verzió. Egyébként hol lehet megnézni melyik az aktuális?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#33579) VoidXs válasza DrTechnoid (#33578) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Steam nem írja ki? Egyébként az exe tulajdonságaiban biztos ott van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33580) negyven2 válasza adamssss (#33576) üzenetére


negyven2
veterán

Ha a gépen amin játszol az az amin az adatlapodon van akkor a hiba a 6 Gigás Radeonond lesz. Ki kell lőni a VGA memóriakorlátját.

Itt találsz hozzá útmutatást.

neked ezek közül elvileg ezek kellenek majd:

-norestrictions (A grafikai beállítások gátolásának kikapcsolása)
-nomemrestrict (Memóriamennyiség határának figyelmen kívül hagyása)

Így már fel tudod majd bírálni a beállításokat.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#33581) Bjørgersson válasza JoolsNOS (#33571) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az a topic már inkább hasonlít valami zártkörű lokál topicra.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33582) JoolsNOS válasza DrTechnoid (#33578) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Így van. Steam automatikusan frissít. És a 7es a legutolsó.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33583) sesztakbence


sesztakbence
tag

Üdv!

Lenne egy kis problémám, tegnap óta szivat a GTA IV. Lényeg: most modokkal szeretném játszani a játékot, (leginkább autókat raknék be, meg talán út textúra csere) mert nélküle már végigtoltam. Azt olvastam, hogy modolni a legjobb verzió az 1.0.4.0. 64 bites Windows 8-am van.

Beraktam egy autót próbából, persze hogy csak az futott meg taxi az utakon. Scripthook, asi loader, chikamru real traffic beszerez, bemásol mindent, először nem tud létrehozni egy txt-t. Utánajártam, hogy rendszergazda jogot kell adni a gta4browser, gta4Encoder, GTAIV.exe fájloknak, a LaunchGTAIV-et pedig rendszergazdaként kell futtatni. Nagyon jó, létrejön a fájl, de utána failed to start application 2000 hibát dob.

Erre is találtam mindent, feltettem az összes visual c++-t, net frameworköm friss, games for windows live-os trükköt is megcsináltam a leírás szerint, de semmi nem visz előrébb. Mit tegyek még? Muszáj lesz 1.0.7-re frissítenem? Ötlet?

(#33584) VoidXs válasza sesztakbence (#33583) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ugyanúgy modolható az 1.0.7.0 is, egy próbát megér.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33585) JoolsNOS válasza sesztakbence (#33583) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Tölts le egy egész autó pakkot és cseréld le a vehicle.ide filet. Tök mind1 milyen verziód van. Ez a legegyszerűbb.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33586) sesztakbence


sesztakbence
tag

Köszi VoidXs, 1.0.7-el megy a játék.

JoolsNOS, te mivel véded ki a taxi bugot? Chikamru-val előfordul nekem, hogy random hibát észlel. Van hogy fél perc után, van hogy fél óra után. Láttam autókat is belecsúszni az aszfaltba :D Car pack-et tudsz ajánlani?

(#33587) sesztakbence


sesztakbence
tag

Esetleg ha valaki nagyon profi, lehet ez magyarázat a random leállásokra? Scripthook rögzítette:

[INFO] GTA IV Script Hook 0.5.1 - (C) 2009, Aru - Initialized
[INFO] Process base address: 0x320000
[INFO] Auto detecting game version
[INFO] Using game version 1.0.7
[INFO] [TrafficLoadSingleCar] Thread started
[WARN] [TrafficLoadSingleCar] Thread instance is being deleted while still hooked
[INFO] [TrafficLoadSingleCar] Thread killed
[INFO] Script Hook - Shutdown

Warn nem jelent jót, csak nem tudom mi a baja.

(#33588) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Cseppet visszaolvastam a topikban a mikrolaggot illetően, Úgy fest menthetetlen lesz a dolog, AMD kártyám van. Az Icenhancer segít ezen a problémán?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#33589) Chapel


Chapel
addikt

Még a megjelenéskor vettem meg a 4. részt, de most pár napja beszereztem a complete packot steamen...és azóta szívok vele. Lehetséges, hogy nem tudja kezeli a 3gb vramot?
Alapból minden low/mediumon van és alul a memória kihasználtság 242MB/3044MB-ból.

Nos ott a warning, hogy baj van, nem bírja a gép és levan tiltva minden!
Semmit nem enged állítani, 800x600 low...
Valaki tudja mi lehet ez?

szerk: Látom közben (#33580) figure85 hsz-ét :B Próbálom.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#33590) privacy99 válasza Chapel (#33589) üzenetére


privacy99
senior tag

2GB felett a memrestrict-es trükk segít :K

(#33591) JoolsNOS válasza sesztakbence (#33586) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én nem találkoztam még a taxi buggal.
Amúgy car pack rengeteg van. Én már nem emlékszem melyiket használom, de pl itt van egy. Többet is találsz youtubon, és általában ott a link a leírásban.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33592) Chapel válasza privacy99 (#33590) üzenetére


Chapel
addikt

Köszi, próbálom ezt a parancsikonos verziót, biztosan én vagyok béna, de nem egyértelmű :B
Nem tudom hova kell az idézőjel, vagy a szóköz, vagy kötőjel...

"....Grand Theft Auto IV\GTAIV\LaunchGTAIV.exe -norestrictions -nomemrestrict"

:F

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#33593) csaba951 válasza Chapel (#33592) üzenetére


csaba951
veterán

Neked így egyszerűbb lesz alkalmazni:
Steam kliensben a játék címén jobb klikk -> Properties -> General fülön: SET LAUNCH OPTIONS... gomb -> a megjelenő ablakba beírod: -norestrictions -nomemrestrict -> OK -> Close -> Majd a szokásos módon elindítod a játékot a Steam kliensből.

(#33594) Chapel válasza csaba951 (#33593) üzenetére


Chapel
addikt

Tökéletesen működik, külön köszönöm a szájbarágós leírást, most pont ez kellett :R

Azért milyen vicces, hogy a 2008-as megjelenésű játéknál, most először mondhatom el, hogy fut szépen 60 fps-el minden maxon...így 2013-ban.
(i7 3770, 8gb ram, ati 7950)

No akkor itt az ideje az fps csökkentésnek ;]
Nekem ami bevált az az Icelaglace 2.1 final, és ráadásul eflc kompatibilis is. Mivel tudom, hogy a steam frissítés miatt oda kell figyelni a verzió számokra, így kérdezem hogy ezek közül még mindig az az ajánlott?

Nekem nem kell atomtükrözödés/krómautók/lanesflare hegyek, inkább a valósághű irányba mennék :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#33595) jericho69


jericho69
tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mikor be teszek a játékba valamilyen enb-t, akkor utána tisztább, élénkebb színű lesz a kép, nem olyan fakó és sárgás, mint az alapjáték és hogy ezért melyik fájl/fájlok felelősek? Tehát ha én nem akarok 1 komplett enb-t átmásolni, csak azt akarom, hogy ilyen valósághűbb, élénkebb színű legyen a kép, ahhoz milyen fájlokat kell átmásolnom?

(#33596) jericho69 válasza jericho69 (#33595) üzenetére


jericho69
tag

Közben tárgytalan lett a dolog, sikerült megcsinálnom szépre :)

(#33597) #81556480 válasza jericho69 (#33595) üzenetére


#81556480
törölt tag

Anno a GTA 3 sötét esős környezete, és nyomott hangulata fogott meg. Az úgy volt jó.
2009 óta IV-t is nyomom, de valahogy ez a sárgás fakó környezet is egyfajta érzést ad a jűtéknak. Nekem nincs vele problémám.AZ ENB-k sem rosszak.

Ja ezt csak azért írtam mert többen is szóvá tették már ezt a fakó sárgás fílinget :))

(#33598) djdaniel válasza Chapel (#33594) üzenetére


djdaniel
senior tag

az adott patch-hez valót használd, a 2.1 icenhancer a legjobb, leszámítva redskyt, ati kártyáknál a water shader bugot...
én nem tudom megállni hogy ne piszkáljak bele a beállításokba, utálom ha tisztára csillog a kocsi, igaz nálam most nincs redsky vagy water shader bug, rá keresel google-be könnyen meg lehet oldani.

kép ; 01
02
03

(#33599) negyven2


negyven2
veterán

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#33600) Buster17


Buster17
addikt

Lol.
Olyan bug történt velem, hogy átugrottam valahogy a korlátot és beugrott a fegyverkereskedésbe a falon keresztül a 3. szigeten. :DDD Full sötétség volt csak az éleket lehetett látni. Kikellet mennem és újra be, hogy rendesen "bent" legyek :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.