Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) dzsavermadar válasza Ted-Mosby (#300) üzenetére


dzsavermadar
senior tag

THX nálam is jön, már 68%-on jár. :K

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#302) Ted-Mosby válasza Ted-Mosby (#300) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

egy kis segítség

ja majdnem elfelejtettem, lesz a játék könyvtárában egy rFactor.exe és egy Config.exe fájl először a configot , itt kell beállítani a grafikát, nyelvet stb ....

[ Szerkesztve ]

(#303) Ted-Mosby


Ted-Mosby
senior tag

Customize, Control, Connect! Ezzel a mottóval tört be a szimulátorosok világába a 2007-es év egyik legjobb online szimulátora, az rFactor. Miután a Sony 2007-ig felvásárolta a Forma1-es jogokat, nem készülhetett újabb PC-s játék a F1Challenge után, ami megállhatta volna a helyét a játékosok körében. Azonban 2007-ben jött az áttörés, az Image Space Incorporated kiadta az rFactor-t, ami mindent megváltoztatott. A játék meg sem állt a csúcsig, és még a mai napig is sokan rFactorozással töltik a szabadidejüket.

Opciók, profilbeállítás
Telepítés után egy praktikus menü fogad minket, ahol először ajánlatos az Opciók gombot megcélozni. Szabadon beállíthatunk mindent a kontrollereknél, az autó sebességváltóját, kanyarodását, a kiegészítőket (duda, kézifék, lámpa, ülés és így tovább). Ajánlatos már az elején kikapcsolni minden segítséget, ugyanis azokkal nem olyan élvezetes a játék. Három fül található a menüben, az első fülnél a profilunkat szerkeszthetjük, beállíthatjuk a modot, amivel menni szeretnénk, a pedál és kormány érzékenységét, a grafikát és hasonlókat. A második fül a single player-eseket érinti, választhatunk a tesztelés, versenyhétvége, bajnokság menüpontok közül. A harmadik fül az online versenyekhez kell, készíthetünk szervert vagy beléphetünk egy, már előre beindított szerverre.

Online játszma, több ezer lehetőség
Apropó online versenyzés. Internet nélkül aligha élvezhető a játék. Ha ez meg van, adjatok hozzá egy baráti társaságot, és indulhat a játék. rFactor nem létezhet különböző kiegészítők nélkül. Rengeteg hasznos dolgot lehet letölteni az rFactor modok hivatalos oldaláról (http://rfactorcentral.com). Találunk itt különböző Forma1-es csomagokat a 70-es, 90es évekből, de természetesen a 2000-es darabok sem maradhatnak ki. Persze nem csak Forma1-ről szól ez az egész, kipróbálhatjuk magunkat a DTM-ben, rallyzhatunk a Lienz Fesztiválon, vagy akár éjszakázhatunk a legendás La Sarthe pályán, Le Mans-ban, egy Audi volánja mögött. Szériaautókon kívül rengeteg személyautót is kipróbálhatunk. Nagyszerű érzés egy jól kidolgozott Lexus-al száguldozni az Ardennek hegységben, a Spa Francorchamps-i pályán. Több ezer egyedi festés, pálya és autó közül válogathatunk, minden héten jön valami új, ezért is olyan jó hosszútávon ez a játék.

Grafika, szabad kameramozgás
A grafikáról csak annyit, hogy senki se számítson egy Need For Speed szintű élményre. Elsőre csúnyának tűnhet, ám ezen gyorsan segít egy letöltött és feltelepített mod. Ezeknek általában szép a kinézetük, vannak kivételek, melyek különösen jóra sikeredtek. Minden a modderektől függ, hogy mit tudnak kihozni a Photoshop-ból és a modellező programokból. Belső és külső nézet is található a játékban. A szabad kameramozgással (beállítható egy bizonyos billentyűre) az egerünk segítségével mozoghatjuk kameránkat a belső térben. Minden pálya rendelkezik pályakamerákkal is, amiket módosíthatunk, mint például a kamera mozgása előre/hátra, le/fel, balra/jobbra. Ezekkel a segédbillentyűkkel és egy visszajátszással egy profi videót rögzíthetünk néhány perc alatt. Az autó külső nézetét is váltogathatjuk, van kamera a lökhárítón, a sárhányókon, a spoileren és a motorháztetőn is.

A gépigénnyel mindenki meg lehet elégedve, ugyanis egy középkategóriás gépen is remekül fut a játék. Itt is vannak kivételek, néhány mod jobb konfigurációt követel, de egy kis grafikai beállítás után ez sem jelenthet problémát.

Törik az autó? Még szép!
Újabb piros pont az rFactor-nak. Az autók törnek. Méghozzá nem is akárhogy. A legtöbb helyen a kasztni behorpad, nagyobb ütközésnél viszont már leszakad a lökhárító, a felfüggesztés eltörhet, és a gumi is kidurranhat. A mechanikai meghibásodás ki/bekapcsolható, mivel egy nagyobb ütközés után az autó fizikája változik, félre húzhat, defektet kaphat, vagy egyszerűen leéghet a motorja. A fizika tökéletes, ám ez is állítható, bár én ezt meghagynám a moddereknek. A hangokra nem lehet panaszkodni, nagyon jól eltalálták, néhány kiegnek nagyon brutális a kidolgozottsága, a lepattanó alkatrészek, a különböző kameranézetek mind-mind egyedi hanggal rendelkeznek.

Versenyezzünk
Online és offline versenyekben egyaránt kipróbálhatjuk magunkat élő emberek ellen, vagy AI pilótákkal. Minden versenyhétvége testreszabható, beállíthatjuk a verseny rajtjának idejét, a körök számát, az AI erősségét, a rajt típusát (álló, felvezető, repülő és így tovább). Lehetőségünk van éjszakai versenyt is lebonyolítani abban az esetben, ha éjszakára vagy hajnalra rakjuk a verseny rajtját. Ilyenkor ajánlatos a fényszórók használata. A sebességérzet az egyik legnagyobb negatívuma a játéknak, ezt nagyon elrontották, de azt hiszem ez nem is olyan nagy baj.

Beállítás, nem csak autószerelőknek
A játék egyik legerősebb pontja az autó beállítása, akár a saját vezetési stílusunkhoz is belőhetjük az autót. Mindegy, hogy a túlkormányzott, vagy az alulkormányzott autót szeretjük, mindkettőt ellehet érni egy kis idő után. Persze nem csak erről szól az autó beállítása (setupolás), rengeteg más lehetőséget is biztosít nekünk a játék. Három fül található itt is, az alapoktól egészen a profi finomhangolásig. Elsőként a váltókat állíthatjuk be, pontos értékeket ad nekünk a gép, hogy tökéletes legyen minden sebességfokozat. Ezután szabályozhatjuk a motor fordulatszámát, az első és hátsó szárnyak magasságát (túraautók esetében csak a hátsó szárny állítható), a kormányzárat és a differenciál zárat is kigyorsításnál és fékezésnél. Ha ezekkel megvagyunk, jöhet a féknyomás, a fékerő elosztás és maga az autó súlyelosztása.

A felfüggesztés résznél kicsit komolyabb a helyzet, itt már több tesztelésre van szükség annak érdekében, hogy az autó jobban tapadjon az úthoz. Itt a guminyomást, rugózást, gyors és lassú rugózást, az utazó magasságot (hasmagasság), kerekek dőlésszögét és a stabilizátort állíthatjuk. Az utolsó fülnél őszintén szólva még nem próbálgattam a beállítást, ugyanis ezekhez már nem nagyon értek. Már csak a kerékösszetartás, féktárcsa és az utánfutás maradt, és el is készült az autó beállítása. Itt nem arról van szó, hogy csak autószerelők vagy hozzá értők állíthatják be az autót, az egésznek a lényege az, hogy megismerjük a kocsit, érezzük azt, hogy ha túl lágy a gumi, vagy ha túl alacsonyan van a szárny. Néhány hét gyakorlás után gyerekjáték az egész.

Említettem már? Kiegészítők minden mennyiségben
A játék bemutatása után néhány kiegészítőt is bemutatnék, amiket mindenképpen érdemes kipróbálni. Amióta létezik az rFactor, naponta jönnek ki újabb és újabb modok, festések, pályák vagy segédprogramok, melyekkel sokkal profibb lehet a játék. A segédprogramokhoz ide sorolhatjuk a TV Style-t, melynek segítségével ugyanolyan kijelzőt varázsolhatunk a képernyőre, mint amit a versenyek közvetítése közben látunk a TV-ben. Van még itt olyan kijelző, ami a G-erőket mutatja, van pályatérkép, telemetria, rajtrácslányok, új füst és szikra effektek, és még sorolhatnám. Ezeket könnyen berakhatjuk a játékba. A modok, pályák és addonokhoz általában elég egy copy-paste és máris ki lehet próbálni.

Forma-1 és a Formula modok
Ez a bemutató a Forma1-ről fog szólni, minden egyes évben tucatnyi kiegészítőt adnak ki. A jó munkához idő kell, ezért sem nevezhető minden mod minőséginek, akadnak viszont olyan modder csapatok, akik évekig dolgoznak egy szérián. Forma1-es módok közül rengeteggel mentem már, ott van például az 1955-ös, ami nagyszerűen szimulálja az akkori körülményeket, például amikor az autó kanyarodik, a pilóta is eldől, ez kicsit fura vezetés közben, de megszokható. Az autón nincsenek vezető szárnyak, aerodinamikai elemek, csak a letisztult autó. Itt a tudás számít, nem a technika. Haladunk a korral, az 1979-es kiegészítő már kicsit komolyabb, az autók erősebbek lettek, a pilóták is biztonságosabb körülmények között versenyezhettek. Ebben az időszakban a Ford-Cosworth motor dominált, ami erősebb is volt, mint a mai gépek. Nos, ez a játékban is érezhető, sokkal nehezebb vezetni ezeket az autókat. Az 1989-es kiegészítőben a turbó motorok voltak előnyben, a motorokat V8, V10, V12 vagy W12 elrendezésben használták. A modról csak annyit, hogy az autók nagyon szépen ki vannak dolgozva, minden pilótának megvan az egyedi sisakfestése, a gumik textúrája sokat fejlődött az előző kiegészítésekhez képest, és a pályákat is nagyon jól lemodellezték.

A kilencvenes éveket legjobban a F1WCP tudja szimulálni, amikor először láttam a játékot, nagyon megtetszett. Bár a fizika elég nehéz segítségek nélkül, azonban egy idő után könnyebben elboldogul vele az ember. Szerencsére nem csak a külföldi modderek dicsekedhetnek a jobbnál jobb alkotásaikkal, Magyarországon is vannak néhányan, akik sokat bizonyítottak. Sompir nevéhez fűződik például az RH 2004, ami a 2004-es szezont dolgozza fel, vagy az RFT 2008-as mod. A pozitívumokhoz sorolható az is, hogy a legtöbb igényes modban megtalálható az összes kiegészítő is, például, ha egy csapat több hátsó szárnyat használt egy szezonban, akkor mindegyik felszerelhető az autóra. Ugyanez vonatkozik a gumikeverékekre, az aerodinamikai segédszárnyakra, vagy az orrkúpra. 2009-et írunk, de eddig még csak két kiegészítő jött ki, amiben a 2009-es autók vannak. Szerény véleményem szerint erről nem is érdemes írni, ugyanis nem a legjobb minőség. Nem lehet pontosan tudni, hogy mikor, de még ebben az évben érkezik az RFT 2009-es verziója, ami már így az első képek alapján is jónak ígérkezik. Külön kiemelném még az MMG és CTDP modokat, ez esetben csak annyit tudok mondani, hogy remek munka. Nagyon szép grafika, jól kidolgozott hangok és reális fizika várja a játékosokat.

Forma-1-es kiegészítőkön kívül akad még bőven más Formula mod is, elég csak megemlíteni az IndyCar, Formula-3, Formula Nippon, World Series By Nissan, Champcar vagy a GP2-es szériákat. A GP2-es módot szintén egy magyar csapat készítette, a SIMCO team. Rengeteg jó munka fűzhető ennek a csapatnak a nevéhez. De erre még visszatérek.

Túraautók és luxus csodák
rFactor nem létezhet túraautók nélkül, nagyon jó alkotások vannak ebben a kategóriában is. Tesztelhetjük képességeinket a Német Túraautó Bajnokságban, ismertebb nevén a DTM-ben, a WTCC-ben vagy akár különböző kupákban Seat Leonokkal, Renault Megane-al vagy BMW Z4-el (az utolsó kettő szintén a SIMCO munkája). Ezek az autók nem olyan gyorsak, 200-tól 250-ig terjed a végsebességük. Gyorsulni ezekkel nem nagyon lehet, erre alkalmasabb a Le Mans széria, az Epsilon Euskadi, a McLaren F1 vagy a Zonda RS. Mint már említettem, luxusautókat is kipróbálhatunk a Lexustól megkezdve egészen a Lamborghini Gallardóig. Ezeknek általában jól kidolgozott belsejük van, és eszméletlenül jó motorhangjuk, olyannyira, hogy belső nézetből a valóságba csöppenhetünk.

Egyéb gépek
A Formula és túraautó guminyüvők után jöhetnek az érdekesebbnél érdekesebb kiegészítők. Az egyik legjobb és legkidolgozottabb a Nascar széria, vagy a Drift Revolution. Mindkettővel embert próbáló feladat segítségek nélkül játszani. Szintén nagyon népszerű darab Ken Block Monster Energy-s Subaru Imprezzája, a nagyra törő versenyzők játékszere, a Gokart, vagy az EOAA DBR9-ese.

Versenypályák
Nem lehet versenyezni, ha nincs meg a megfelelő pálya hozzá, ebben a kategóriában is hatalmas a választék. Rengeteg népszerű és kevésbé ismert pályán tesztelhetjük a letöltött autókat a dirt pályáktól kezdve egészen a klasszikus versenypályákig. Legismertebb pálya a Zöld Pokol, vagyis a Nordschleife, ami mellesleg a Need For Speed Shift-ben is megtalálható. A pályának több verziója van, téli, tavaszi, éjszakai és turista változat. Spa Francorchampsban nagyon jó érzés az Eau Rouge-on átmenni, a szintkülönbségeket érezni lehet vezetés közben. Az osztrák Lienz Festival is tartogat meglepetéseket, több variációja van, a rövid sprint pályáktól egészen a 10-15 km-es pályákig, ugyanakkor a pálya mentén egy profi rally pályát is találunk, ahol a legjobb WRC gépeket próbálhatjuk ki. Lienz-en kívül ajánlom még az UK Rally-t, a Pikes Peak-et vagy a Bega Valley rally pályát. A Nascar pályákat nem kell bemutatni, a legtöbb ovális alakú, ezeken szerintem dög unalom menni, de van, aki élvezi.

Értékelés
Grafika 8
Hangok 10
Irányítás 9
Hangulat 10
Kihívás 9

Pozitívumok – rengeteg mod és pálya, részletes autó beállítás, jó hangok, közel 150 parancs állítható be, nagyon jó online rendszer

Negatívumok – néha buta AI pilóták, gyenge sebességérzet

(#304) zodo válasza Ted-Mosby (#303) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem is csak sokadjára akart elindulni, de már hasít lefelé.
Szerk: Míg megírtam a hsz.-t, le is jött.

Aztán, te szépen rágyúrtál a témára. :C

Mondjuk sokat nem várok tőle, de mókának biztos jó lesz, ha majd időm is lesz rá.
kb. jövőre. :O

[ Szerkesztve ]

(#305) Ventur@


Ventur@
senior tag

rFactor-hoz:

Régebben sokat nyomtam (persze bill-el :D ) és szerintem a mai napig megállja a helyét.

Zyl: Ha kicsit is érdekel a téma akkor elmondom neked, hogy az alapjátékhoz több gigányi mod van már (és lesz is). Van olyan akinek kb. 30 Gb az rFactor már. Viszont azt nem árt tudni, hogy ezeket a modokat lelkes amatőrök csinálják messze menően a legnagyobb részletekig kidolgozva (fizika, hang, grafika. Minden ami beletartozik). Hangsúlyozom: amatőrök!!! :)

Nem bántom a GRiD-et, mert szerintem egy jó játék még mindíg, de sehol hozzá egy DLC (itt most a pc verzióról van szó). Van egy - állítólag - letölthető Ebay Motorsports-os skin a Mustang GT-hez és itt kifújt. No és ugye nem egy kis semmitmondó kis cég csinálta a GRiD-et ;) .

Szóval szerintem pöppecc kis cucc az rFactor és kellően nehéz is. Online meg ez is nagyon faja lehet :) .

Ted: Thx a linket :R . Csorgatom is lefelé és aztán adok a népi manikürnek :D .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#306) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Ez a cucc esetleg érdekel engem is. Bár még 7 napig az újraaktivált accountomon tolom az Aiont ezerrel, így Gridezni se jövök, csak majd hétvégén a bajnoki miatt. Aztán utána... ;)

Sent from my keyBoard

(#307) Jim74 válasza Ted-Mosby (#298) üzenetére


Jim74
nagyúr

Na ezt én is kipróbálom :C
Ugye nem kell órákat szenvedni az autó beállításokkal? :U

(#308) dzsavermadar válasza Ted-Mosby (#303) üzenetére


dzsavermadar
senior tag

Ted
Köszönjük az indítványodat! :R
Látod, már gyülekezik is a csapatod. Lassan limitálni kell a létszámot.
Remélem belépési díj nem lesz. ;] ;] ;]
Letöltöttem, de még nem merem feltenni, amíg nincs rá 1-2 óra szabadidőm,
mert különben fontosabb dolgokat is félretennék, hogy játszhassak.
Holnap napközben majd megpróbálok szakítani rá valamikor.
Az a baj, ha valami újdonság, és tetszik, azt nem tudom letenni.
Ezért nem kockáztatok. :U

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#309) Jim74 válasza dzsavermadar (#308) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem egyelőre nem jött be, igaz nem is szántam rá 10 percnél többet :DDD
Sajnos nem NEXT --> NEXT --> NEXT --> NEXT --> NEXT --> RACE típusú a beállítás :DDD

(#310) Ted-Mosby


Ted-Mosby
senior tag

talán a végleges verzió :DD :DD
20 autó, 11 pálya, tv style beépítve

rFactor WTCC 2010

(#311) zodo válasza Ted-Mosby (#310) üzenetére


zodo
nagyúr

Te most, szórakozol. :))

(#312) Ted-Mosby válasza zodo (#311) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

miért ?

(#313) zodo válasza Ted-Mosby (#312) üzenetére


zodo
nagyúr

Ez most egy újabb kiadás vagy csak a plusz pályák és autók miatt lett nagyobb a fájl mérete?

(#314) Ted-Mosby válasza zodo (#313) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

Javítva van minden, plusz autók, így lett kerek az egész (remélem :DD )
nem szeretem a fél munkát :DD :DD :DD

(#315) zodo válasza Ted-Mosby (#314) üzenetére


zodo
nagyúr

Na akkor kivárom a végleges linket. ;)

(#316) YakQzA válasza Ted-Mosby (#314) üzenetére


YakQzA
tag

Nahát, milyen dolog ez..... Egyelőre én sem szedem le újra :U

Első benyomásom az volt, hogy wtf is this shit?
Aztán kicsit még próbálkoztam. Rá kellett jönnöm, hogy a config.exe csak 1-2 fő dolgot állít be. A játékban minden le volt véve alacsonyra. Miután mindent maximumra állítottam már elfogadható lett a grafika.
Ezután még szívtam az irányítással is rendesen. Kb. a bill. minden gombjára lehet tenni vmi opciót. :)
Ezután kezdtem el csak a kocsikat próbálgatni a Hungaroringen. Hát újabb csalódás az irányítás. Finoman szólva sem egyszerű. Kapcsolgattam a segédleteket minden variációba, hogy megtaláljam a megfelelőt. Vicces h full segédlettel csak a gázt nyomva végig megy a pályán magától! :D
Az is gáz, hogy amikor kiáll a boxból nekimegy az oszlopnak :D
A sok beállítási lehetőség viszont jó kis versenyeket hozhatna. Kell a játékhoz némi türelem és megszállottság.
Ted mikor próbálunk egy multit összehozni ? :DDD
A sok segítséget ilyenkor a szerver szabályozza?

(#317) Ted-Mosby válasza YakQzA (#316) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

egy próbát megér, aztán majd meglátjuk

mindent a szeró(pl.:ha Te csinálod akkor Te) határoz meg, hány kör , segítségek, jelszó, gumikopás üzemanyag, box kiállások, melyik pálya legyen

akár ma este is lehet, én ráérek fél kilenc körül

(#318) Ted-Mosby válasza Ted-Mosby (#317) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

(#319) Lion81 válasza zodo (#131) üzenetére


Lion81
tag

Előre is köszönöm.Mihamarabb ki fogom próbálni!
:C :R :C :R

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#320) zodo


zodo
nagyúr

Gondolkodtam, hogy van-e értelme egyáltalán ide írnom, de végül úgy döntöttem leírom a mondandómat.

Mit is mondjak a ma olvasott hozzászólások kapcsán. Sajnálatos.
Sejtettem, de csak remélni tudtam, hogy nem lesz kálvária a játék körül amit elsősorban Ted-nek köszönhetünk, mármint az alapötletet.
Legalábbis én biztosan, mert mint többször említettem a Grid-et szeretem, de néha-néha már nagyon unom úgyhogy örömmel fogadtam a kezdeményezést.

Talán vannak akik olvasták és emlékszenek még a szavaimra: "ez nem a Grid"
Ekkor bizony a jelenleg egyesek által "vitatott" játék nyújtotta segítségekre gondoltam.

Miért?

Anno többször nekiestem az rFactor valamely módjának, de eddig minden esetben pár nap próbálkozás után rájöttem, hogy részemről ez bizony kemény dió.
Segítségek bekapcsolása nélkül szinte vezethetetlen, de ha bekapcsolom őket akkor semmi adrenalin.
Elsőként billentyűzetes időmben teszteltem, nyilván kitalálható, hamar uninstall lett a vége.
Másodjára már bizakodva egy noname (Grid-ben is használt) kontrollerrel vágtam neki, kisebb nagyobb sikerrel, de végül ugyanarra a sorsra jutott a játék pár napon belül.
Most, hogy végre van egy használt kormányom jobban tetszik a dolog, de ez nem jelenti azt hogy nekem vagy a "kormányosoknak" milyen könnyű a dolg(om)unk.
Nyilvánvaló hogy csakis ezzel a beviteli eszközzel lehet az elvárásoknak megfelelő játszhatósági élményt elérni egy szimulátor játék kapcsán, mert ezért alkották meg.
Na, de ettől nem lesz valaki jobb a másiknál, mert ha valaki már olvasott a témában vagy valaha is kipróbált ilyen jellegű játékot akkor olvashatta vagy tapasztalhatta hogy
"segítségek csak hátráltatnak" vagy valami hasonló megfogalmazásban.
Itt lép életbe a szimulátoros játék "valódi" lényege az Autó beállítása.

Mint a topikban olvasható volt én majdnem kijelentettem hogy épp emiatt nagy valószínűséggel nem fogok indulni a bajnokságban.
Persze a jókedv, móka kacagás végett semmiképp nem szerettem volna kimaradni.
Tudtam, hogy sehol nem leszek, ha kikapcsolom a segítségeket, mert egy jó beállítás számomra napokba is telhet, egyszer a hozzá nemértésem okán, másodszor ha felbukkan egy olyan játékos aki már rég ilyen jellegű versenyeken vesz részt vagy épp a futamok kezdési időpontja végett.

Hozzáteszem nem sokat mentem a játékkal, mert a kikapcsolt segítségekkel próbáltam összehozni a lehető legjobb beállítást ami egyelőre még messzinek tűnik és szinte sírok ha egy általam jó köridő után felnézek a honlap / legjobb köridők táblára.

Ezért nem is linkelgettem, közöltem a segítség beállításaimat vagy épp nem erőltettem hogy nekem mi lenne jó ha váltózna,stb. mert segítségekkel nem fogok részt venni a bajnokságban, mert annak nem látom értelmét.
, de itt térnék vissza a mondandóm elejére "köszönet Ted-nek....."
,mert ismét van egy játék ami ha van időm játszani akkor meghozza a kívánt adrenalint és a velejáró dühöngést a beállítások hiányossága vagy akár egyetlenegy rossz kanyarív megválasztása által el nem ért újabb tízed, század miatt.

Szóval csak annyit akartam írni, hogy remélem mihamarabb megoldódnak a kérdések és jókat gurulunk, lehetőleg minél többen ill. a jelentkezők komoly csatákban folytatott bajnoki futamokat futhatnak!

Persze ebben a játékban, mint bármelyik másikban lehetnek nézeteltérések, koccanások, de könyörgöm még szinte el sem kezdődött az élvezet, de máris gondok adódtak.
Erre van egy bevált recept: "beszéljétek meg"
, mert akkor lesz igazán jó a játék ha sokan vagyunk és nem két ember körözget a pályán.
Itt emelném ki N€T0X|N tagtárs felajánlását szerver ügyben, mert nem sok topik büszkélkedhet az oldalon amelynek (pláne non-stop) szerverre lenne.
(talán csak a nagy sikerű TDU-s topiknak van)
Aki pedig nem képes arra sem hogy közölje az elképzeléseit a játék kapcsán azt csak sajnálni tudom.
pl.: lehet, sőt tuti hogy érthetően van megfogalmazva a szabályzat, de én mégis megkérdem azt ami nekem nem egyértelmű :B
Engem (egyelőre) továbbra sem érint a téma (segítségek off miatt) és kivárásra játszok. Messze van még a vb kezdési időpontja addig figyelem a topikot és gyakorlok ill. ha majd úgy vélem utolsó előtti pillanatban, jelentkezni fogok.

Addig is itt a tegnapi legjobb köridőm videója amiben tudom hogy van sok-sok hiba, de talán lesz olyan is köztetek aki észreveszi hogy nem minden a kormány, mert azért ugye ismerjük egymás "vezetési képességeit" ha már valamihez hasonlítani akarjuk egymás idejét. (Tudom nem a leggyorsabb kör számít)

Beállításaim:

és a videó:

(L:/dl/upc/2010-12/29/160523_xtn7cjanqo94ksyf_vagolap01_5.jpg)(/L)

(#321) zodo


zodo
nagyúr

Ez a "videólink" nem a legjobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#322) N€T0X|N válasza zodo (#320) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Teljesen korrekt.

Az tény, és bevallom, hogy elszállt velem kicsit a ló, ami a reakcióimat illeti, de azt hiszem valamelyest megérthető, hogy rengeteg óra, sőt nap után elég szarul esik az embernek, amikor olyanokat állítanak róla, ami nem igaz. Miközben megpróbáltam egy olyan környezetet létrehozni, ami mindenki számára kellemes játékot biztosít. Igen, itt a szerverre, a beállításaira, a hotlaps táblák faragására, a könnyű távoli vezérlésre, a szabályzat kitalálására (melyekben szerencsére nem kellett teljesen egyedül helyt állnom), az egész dolog zökkenőmentességére gondolok.
Nem volt könnyű, de a nehezén túl vagyunk, üzemel a szerver, mennek a gyakorlások, az ismerkedés a pályákkal, próbaversenyek, tesztelések.
Még több, mint két hetünk van a végleges indításig, így kérek mindenkit, hogy legyen türelmes a tesztüzem időszaka alatt.

Ezzel a lendülettem szeretném lepasszolni minden - esetlegesen önkényesen - magamra vállalt felelősségemet Ted fórumtársnak, aki az egész dolog szellemi létrehozója. Úgy gondolom, hogy ebben segítségére dzsavermadar fórumtárs lehet a legalkalmasabb.
A magam részéről a versenybírói posztot megtartanám, ha lehetséges, illetve szerver tulajdonosként az adminisztrátori kört szintén. Ellenben vezetéssel, szabályokkal kapcsolatos feladatokat a jövőben nem szeretnék végrehajtani, nekem ez sok így egyben.

Maradok tisztelettel. :R

Sent from my keyBoard

(#323) Ted-Mosby válasza zodo (#320) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

jó kör, valahol még nálam is jobban veszed a kanyarokat :DD :DD

(#324) Ted-Mosby


Ted-Mosby
senior tag

bevallom őszintén egyik másik pályát a WTCC-ben már ismertem, de csak bill-vel

2007 óta minden évben csináltam magamnak egy teljes WTCC mod-ot, autókkal , versenyzőkkel, pályákkal, lemodellezve az igazi szezont, körözgettem is de nem sikerült tökéletesre fejlesztenem

és ugye mivel társaságot nem találtam, egy idő után kezdett unalmassá válni a dolog offline
de most összejöttünk páran, így megpróbálkoztam elindítani egy szezont

teljesen mindegy ki mit mond, vagy milyen módon támad, nem adom fel

(#325) dzsavermadar válasza zodo (#320) üzenetére


dzsavermadar
senior tag

Remek!
De szerintem az ABS és a kipörgésgátló minden autó alaptartozéka, tehát azokat nyugodtan bekapcsolhatod, sőt szerintem kapcsold is be. Ezek nem tartoznak igazán a "segítség" kategóriába. Ez standard. Mindenhol használják, és mi is fogjuk, ez biztos.
Az egyéb beállítást pedig ezekhez kellene beállítanod, éppen ezért.
Nézd meg ennek az engedélyezését a honlapon, szerintem az úgy jó, ahogy van. Nem hiszem, hogy változni fog.

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#326) zodo válasza Ted-Mosby (#323) üzenetére


zodo
nagyúr

Igyekszem minél jobb lenni. :R

Szerintem, ha meglennének a jó autó beállításaim nagyon szeretném ezt a játékot, de míg keresem őket addig csak részsikereim lehetnek.

(#324) Ted-Mosby

Így van, nem szabad feladnod! :)

(#325) dzsavermadar

Köszi.
Ha nem is a legszebb köröm, de elfogadható.

"De szerintem az ABS és a kipörgésgátló minden autó alaptartozéka,"

Tudom én azt csak így kihívás :D
Talán az elsők közt voltam akik olvasták Ted kezdeményezését és szintén az elsők közt, még ha nem is jártam fel on-line játszani, de feltettem a játékot és gyakoroltam offline.
Olyan tempóban halad a topik élete, hogy követni sem tudtam és a végkifejletét sem láttam. Így jobbnak véltem ha egyből rágyúrok az off segítséges körözésre.

Idézethez csak annyit kívánnék hozzáfűzni, hogy egyet ne felejtsük ki a képletből
mégpedig anno vagy talán manapság is vannak olyan verseny típusok, szériák ahol ezeket a "segítségeket, mint alapfelszereltség" tiltják gondolván így nehezítik a csapatok, pilóták dolgát és nem nő tovább a számos korlátozás mellett az autó sebessége.

Na megyek kicsit takarítok aztán elolvasom a szabályzatot, utána irány Macau. :)

(#327) JJános válasza zodo (#320) üzenetére


JJános
addikt

Én már a legelejétől küzdöttem, és szót emeltem, hogy a segítségek ne legyenek kikapcsolva.
Ráadásul nem is értettem a szigorítást.

Vvtől kapott kölcsönkormánnyal mentem két napot, és nagyon jó időket mentem, bár nem a segítségek használata miatt.

Billentyűvel viszont segítség nélkül élvezhetetlen.

Nem tudom miért nem lehetett megérteni a kérdéseim, és miért nem kaptam normális választ, hogy miért kell elvenni a segítségeket.

Ez helyet lehülyézést kaptam, meg én lettem a főellenség, holott mindvégig elismertem, és megköszöntem azt a sok munkát, amit értünk ebbe a játékba belefektettek, és nem volt más kérésem, hogy kapcsolják vissza.

Sajna nagyon elnehezítették a helyzetemet, így nem volt sok választási lehetőségem.

Elég lett volna az elején azt mondani, hogy jóvan a low segítség marad.

Sajnálom, hogy ez lett belőle. :B
:O :O :O :O :O

2007-05-06 óta itt!

(#328) zodo válasza JJános (#327) üzenetére


zodo
nagyúr

Én csak a saját véleményemet vagy élményeimet írtam le a játékkal kapcsolatba.
Problémádon én nem tudok váltóztatni, segíteni.

Mint fentebb olvasható a segítségeket alapból mellőztem ill. főként offline gyakoroltam (hogy egyáltalán a pályán tudjak maradni és ha már úgy érzem akkor felmerészkedem online ) így nem követtem percről percre az eseményeket és a szeró alapbeállításait. :B

Én is azt mondanám, hogy némely segítség igenis kell a játszani vágyóknak, de ha jól tudom már újra aktiválva lett a kikapcsolt segítség ami talán el sem lett véve. :F
Sry, tényleg nem figyeltem ezt a részt. :B

Persze nem tudom, hogy ki és milyen segítségeket adott meg priviben vagy a topikban a szerver beállításaihoz és milyen százalékok jöttek ki az egyes segítségek értékéül, de szerintem ami most van a szabályzatban az teljesen korrekt. Sőt!

Magánvélemény:
Szerintem senki nem veszi rossz néven ha tisztázzátok a nézeteltérést és visszatérsz játszani, de ez a te ügyed. :)

(#329) Ted-Mosby


Ted-Mosby
senior tag

Az első körben ez alapján lett kialakítva a szerver beállítása

akikről nagyjából tudtuk, hogy milyen segítségeket használnak :

adyz, m4dm3n, N€UR0T0X1N, Syrius, Ted-Mosby

akikről nem tudtuk, hogy milyen segítségeket használnak :

Mityu76,dzsavermadár

akiről nagyjából tudtuk, hogy milyen segítségeket használ, de aztán mégsem:

JJ

Mivel a bajnokságra nevezettek nyolcan voltak , ezért a beállításokat a többség alapján állítottuk be. (5 fő)

Megmondom őszintén nem értettem miért Neuro-t érték a támadások, a döntések hátterében nem egyedül állt.
Ha valamit szeretett volna bárki is kérni, csak szólni kellett volna (lásd.:dzsavermadár) és ennyi a probléma megoldva.

Aki jön, majd a bajnokságra az jól fog szórakozni az biztos, aki kihagyja hát így járt.

Erről vitatkozunk már 3 napja, van értelme?????

[ Szerkesztve ]

(#330) JJános válasza zodo (#328) üzenetére


JJános
addikt

Sajnos már Neuro kitiltott a topicból is, és a szeróról is.
De nem gond. Most találtam kormányt a vaterán, és a gridbe vetem magam. Jönnek az új szervezések, a délutáni nagy gurulások.

Az rfactort meg a magam kedvére egyedül fogom gyakorolni. Én élvezem, ha megyek 100 kört, és az időt figyelem.

Újra aktiválva lett, csak sajnos közben elmérgedt a viszonyunk. Én már a kezdetek óta nem akartam elfogadni, hogy miért kell elvenni azt, amit a programozók bőkezűen beleraktak.
Persze van olyan PH szerver is, ahol mindent szabad, de megértem azt is, ahol katonás szigort alkalmaznak.
Én amit a PH grid keretein belül szervezek, abba semmi megkötést nem vezetek be.
Felnőtt emberek nem mind szeretik a kötött dolgokat.

Csak és kizárólag a lebonyolításhoz hozok szabályokat. De hát ízlések és pofonok.

De a megszoksz, vagy megszöksz nekem nem jön be. Meg nem értem miért kell döntéseket hozni valamilyen ügyben, vagy ha mégis, miért kell napokig harcolni, hogy bebizonyítsa az ember, hogy valaki(k) rossz döntést hoztak.
De tisztelem, és köszönöm azt a munkát, amit ebbe a játékba, és versenybe egyesek belefektettek.
Nincs bennem harag, és ha valakit megbántottam volna bocsánatot kérek.

Nem azért írtam neked, mert veled akartam megbeszélni, csak mégis neked címeztem. Bocsi. :B

2007-05-06 óta itt!

(#331) JJános válasza Ted-Mosby (#329) üzenetére


JJános
addikt

"Erről vitatkozunk már 3 napja, van értelme?????"

Nem nincs értelme. Csak akkor azt nem értem, hogy miért kellett, és kinek volt jó?
A többség beállításai alapján. :(((

Nem a többség alapján kellett volna, és akkor nincs ez. És akkor úgy írod, mintha én lennék a hibás.

2007-05-06 óta itt!

(#332) zodo válasza JJános (#330) üzenetére


zodo
nagyúr

Sajnálom hogy így alakult, de talán nem fogtok éltetek végéig egy-két napos "segítség megvonás" miatt vitatkozni. :U
Topikból nem hinném, hogy kitiltott volna bárki is, hiszen ahhoz moderátori jogkör kell.
N€T0X|N fentebb szinte "bocsánatot kért", szerintem beszéljétek meg az a legtisztább dolog amit tehettek, mert ez így egyikőtöknek sem jó.

Tény, hogy voltak erősnek nevezhető írások, de itt ez a topik ahol rendezhetitek a témát.
,persze csak ha van hozzá kedvetek.

Gr a kormányhoz! :)

(#333) JJános válasza zodo (#332) üzenetére


JJános
addikt

Köszi!

Neuro odajött a GRID topicba, és azt követelte, hogy mi ne szervezzünk vasárnapra versenyt.
Persze az idegbajos modorával.
Íme egy hsz.: [link]

2007-05-06 óta itt!

(#334) JJános


JJános
addikt

Természetesen mi előrébb hoztuk a "kulof" bajnokságot, hogy aki akar mind a kettőn részt tudjon venni. De ezt nem Neuroval, hanem Dzsaverrel beszéltem. hiszen ő a mi JV-nk. Nélküle nem tudunk futamot rendezni.

2007-05-06 óta itt!

(#335) Ted-Mosby válasza JJános (#331) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

Neuro először így kérte:
"Annyit azért megtehetnél, hogy nem vasárnapra teszed a "kulof" futamokat, hogy ütközzön a factoros versenyekkel. Többek is jelentkeztek, akik itt is játszanak, nem lenne igazán fair ugyanabban az időpontban egy másik versenysorozatot szervezni... :U"

erre a Te válaszod:
"Szerinted melyik sorozat volt előbb? Akkor meg miért mi alkalmazkodjunk?
Mi vasárnaponként fogjuk rendezni a futamokat. Punktum."

már megint nem gondolkozol és nézel körül, hanem csak mondod a magadét

én nem akartam újra belebonyolódni, de kihozod belőlem
(pedig alapjában véve nyugodt ember vagyok)

ha nem a többség alapján, akkor mi a t**k**m alapján állítottam volna be a szervert a

TE kényed- kedved szerint ?????

szálljál már le rólunk !!!!

elmentél kész .....

kulof-ot szervezel kész .....

vasárnap szervezed, éééés .....

megleszünk mi nélküled .......

[ Szerkesztve ]

(#336) JJános válasza Ted-Mosby (#335) üzenetére


JJános
addikt

:K

2007-05-06 óta itt!

(#337) dzsavermadar


dzsavermadar
senior tag

Hagyjuk a gondokat, hadd temesse be az idő!

Inkább nevessünk! többet ér. :K


:D :D :D

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#338) JJános válasza dzsavermadar (#337) üzenetére


JJános
addikt

Én nem veszekedni akarok, vagy akartam. Nem is használtam olyan szavakat. És a vita során sem használtam olyan szavakat, amivel bárkit megbánthattam volna.
Ez nem mondható el sem Neuróról, sem Tedről.

De én úgy tudom ez itt az egyéni problémamegoldó. Nem is Tednek, vagy Neuronak címeztem, csak épp panaszkodtam.
Csak, mert nehéz emészteni ezt a dolgot, és a hangnemet.

Ez van, így jártam. Majd lehet, hogy egyszer rá fognak döbbenni, hogy ezt lehetett volna másként. Emberien, bölcsen.

Különbséget látok a annyit megtehetnél, és a gyere beszéljük meg között.
Az előbbi diktálás, az utóbbi két fél kölcsönös kapcsolata. Nagyon nem mindegy szerintem.

De nem tuok semmit csinálni. Nem akartam ugyan, hogy az én kényemre-kedvemre történjen minden, én csak a fék segítség low-ért harcoltam.

Sajnos mire kiharcoltam elmérgedt a viszony. Ez van, így jártam. Én még most is azt mondom, hogy sajnálom, ha valakit megbántottam, és nem volt szándékomban, és bocsánatot kérek tőled Ted-Mosby, és bocsánatot kérek tőled Neuro.

Boldog új évet!

2007-05-06 óta itt!

(#339) JJános


JJános
addikt

Látom megfagyott a topic. :(((

2007-05-06 óta itt!

(#340) dzsavermadar válasza JJános (#339) üzenetére


dzsavermadar
senior tag

Örülj neki :C :R

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#341) vviktor1 válasza Ted-Mosby (#335) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Annyit mindenki tud közülünk sz.tem (vagy nagyon gyorsan felejt) hogy a grid coll off bevált és megszokott időpontja a vasárnap este, ha ti odatettétek a tietek akkor gondolom választottatok (remélem jól),
Be ne beszéld hogy az rF futamok előbb voltak vasárnap esténként...
Részemről maradok Zyl véleményén : nem lépek vissza ekkorát mint ami az rF a grid után, kipróbáltam én is, nem jött be (biztos jó játék de nekem off) de nem is vitázom senkivel ez miatt.
Aki meg mindkettőt szeretné az most inkább válasszon.. (és hagyja békén a másikakat). én lehet ezekután amit itt (és a másik 2 játék topicjában) visszaolvastam perpill azt mondom inkább egyiket se.... (tisztelet a kivételnek akik nem hozták rám a hányingert)
Ez 1 csapat volt emberek...nemrég egy pályán egyforma autókkal centikért küzdöttünk fair módon, lelkesen, megér ez (vagy bármelyik) játék ennyit ahová fajult ??? :W

BUÉK, és szebb jövőt !

Ne dudálj, küzdj !

(#342) Ted-Mosby válasza vviktor1 (#341) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

Ha tényleg végigolvastad az írásokat láthatod, hogy nem én robbantottam ki a "háborút".

Eddig sem szítottam ellenállást, ezután sem fogok, nem az én stílusom,nálam szakadt el utoljára a cérna.Csak hát tele lett a hócipőm az át sem gondolt vádaskodások miatt.
1000x magyarázta(tuk) el mi, hogyan és miért történt,ha valaki ezt nem érti meg sajnálom.

A futamokat vasárnapra tettem(ük), ez vált be eddig.Senki sem kényszerít senkit, hogy velem(ünk) játsszon. Ha jön jön, ha nem nem :D

Tényleg más az rF, de lehet annyira szórakoztató, mint a GRID. A "csapat" nem szaladt szét, csak valaki ezt, valaki azt választotta.

Akinek nem tetszik, hát így járt,nem találkozunk a pályán ezután.

B.U.É.K

(#343) JJános válasza Ted-Mosby (#342) üzenetére


JJános
addikt

"Csak hát tele lett a hócipőm az át sem gondolt vádaskodások miatt."

Én nem vádaskodtam, csak a fék low-ot szerettem volna vissza. Erre ti azt mondtátok, hogy mindent az én kényemre kedvemre akartam. Pedig a két állítás között nagy szakadék van.

Nem tudtam megérteni, hogy miért lett elvéve ez a segítség, és ezen az sem segített, hogy elmagyaráztátok miért, és hogyan tettétek ezt. Az helyett, hogy visszaraktátok volna, és azt mondtátok volna, hogy majd ezt még megbeszéljük. Ehelyett mindenfélét mondtatok, és én lettem a rossz. Én lettem kikiáltva mindennek.
Holott én mindvégig tiszteletben tartottam személyeteket.

Nem az én hsz-emet kellett moderálni, hanem Neuro-ét. Amiből azért látszik valami.

Aztán meg csodálkoztatok, hogy ez nekem nagyon fájt, és a mai napig nem tudtam megemészteni. Aztán a "kulof" kupa időpontját választottátok, és senkivel nem beszéltetek ez ügyben. De ezt is leírtam. Ez itt diktálás, és nem két fél, vagy több fél kapcsolata.

A háborút nem én robbantottam ki, mert minden ész érvet elfogadok, és ha visszaolvasol kicsit, láthatod, hogy a segítségek megmaradásáért az első perctől szót emeltem. Csak, és kizárólag, mert logikus.
Mert a programozók beleprogramozták, mert tudták azt, hogy aki jó időket akar elérni, az idővel úgyis kikapcsolgatja azokat, vagy majdnem mindet.
Amikor Neuro kicsire vette a segítségeket, elfogadtam, bár akkor is jeleztem, hogy logikátlan.

Na jó. Én itt fejezem abba, mert látom, hogy minden érvem a porba hull.

2007-05-06 óta itt!

(#344) JJános


JJános
addikt

Ezt azért még ide betenném, azt lehet gondolkozni. A segítségek csökkentésénél Dunc kolléga, és én győzködtük Neurót, hogy ne korlátozza, és vagy ne kapcsolja ki.

A vita végén ezt a hsz.-t kaptuk Neurótól: [link]

Itt mindent megígért, hogy mindent visszarak segítség ügyben.

Innentől minden vita felesleges mert itt meg lett ígérve, hogy minden vissza.
Innentől minden így, meg úgy, meg átlagolás, meg megkérdeztük, mind ez csak egy újabb elvétel előtti hamukázás. Terelés.

Gyerünk elő a farbával! Ki volt az értelmi szerzője az újabb elvételnek? Miért kellett? Ki miatt?

Nem vád, de felmerül a gyanúm, hogy szándékosan valaki, vagy valakik elleni lépésről van szó. Ha nem, akkor miért lett megint elővéve a segítségek csökkentése?
Kérdem tisztelettel! :W :W :W

2007-05-06 óta itt!

(#345) JJános


JJános
addikt

Nincsen jelentkező? Nincs.
Büdös ganyédombok.

2007-05-06 óta itt!

(#346) N€T0X|N válasza JJános (#344) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Egyszer sem indokoltad miért akarsz segítséget, csak annyit, hogy "neked kell". Ez nem indoklás. Igen, megkérdezted. Igen, kaptál rá választ. Nem fogadtad el, de ettől nekünk más teendőnk nem volt, hiszen csak követeltél, és nem indokoltál azon kívül, amit az előző mondatban írtam. Ha megindokoltad volna, más lett volna a helyzet. Lásd dzsaver ide vonatkozó hsz-e (ő ugyanis megtette, energiát fektetett bele), amit nem keresek most ki.

Másrészt. A segítségeket először valóban én, önhatalmúlag kapcsoltam ki, mert úgy gondoltam, hogy... tök mindegy mi miatt gondoltam így. Mivel 1-2 ember jelezte, hogy ez így nagyon nem jó, visszaállítottam későbbi közös átgondolásig. Beláttam, hogy további tesztelés előtt nem fogok úgy állítani semmit, hogy erről nem szólok másnak és nem kérdezek meg senkit vélemény ügyben, mert abból baj lehet.

Aztán mégis változtatás lett. Miért? Mert Ted megkért mindenkit, hogy privátban küldje el neki a beállításait, mert kizárólag azt fogja nézni. Ez ott van a fórumban, vissza lehet olvasni, van nyoma. Hányan külték el a beállításokat? Ted állítása szerint 1 ember (nem tudom ki volt), és nincs okunk ebben kételkedni.
Ebből lehet átlagolni? Nem. Ezért aztán lett egy valamilyen beállítás az alapján, amiről ő úgy gondolta, hogy mi lehet kb. az átlag. És végül szólt nekem, hogy ezt és ezt állítsam be.
Ő az elsődleges vezető, ezért én beállítottam, amit kért, nem is volt ellenvetésem.
És erről természetesen a topicban is írtam, nem szó nélkül történt, nyoma van.

Magyarul nem azért állítottam be, mert úgy gondoltam, mint korábban, hogy csakaztértis elveszem, hanem azért, mert ez volt a vezetői döntés az információk alapján. Az egy dolog, hogy én állítottam a kapcsolót, de ebben a környezetben én csak eszköz voltam. Az meg aztán nem az én felelősségem, hogy mindenki nagy ívben szart rá, hogy Ted mit pampog a topicban. Nem reagáltak, ez lett az eredmény.

Utána pedig következett az, ami a legelső bekezdésemben van. Te azt mondtad, hogy kell, de nem indokoltad meg. Dzsaver megtette, vissza is lett kapcsolva, mert elfogadható érveket írt.

Szóval mindenre van magyarázat, senki se volt célpont, nincs itt semmiféle terelés.

A veszekedésről annyit, hogy Te a játékban kezdted az egészet, mert hozzámvágtad, hogy megint mit állítgatok, holott ott van a topicban a felhívás. Ha nem rágalmazással kezdted volna, hanem figyelemmel kísérted volna az eseményeket, akkor én sem úgy reagáltam volna, ahogy. Másrészt játékon belül nem is hagytál reagálni időt, mert azonnal kiléptél, köszönés minden nélkül, fújtatva (naplózva van ám a cucc, csak úgy megjegyzem még megvan), hogy na neked eleged van.
Szóval amit én kirohanásként írtam rólad, az közel sem csak annyi volt, mint ahogy te beállítod a topicban. Nem a fórumban kezdődött ez, csak persze a többit igen kevesen látták, így lehet csavarni a dolgon.

Másrészt utána nyíltan felvállaltad, hogy akkor te inkább kamuképet küldtél volna, csak azért, hogy így hozz egyensúlyt, ami egyébként kizárólag neked jelentett volna előnyt, senki másnak nem. Ez eléggé no comment kategória, az önzés netovábbja. Ahelyett, hogy írtál volna egy kis indoklást (ismét utalok Dzsaverre).

Dunc kollégát egyáltalán nem kéne emlegetni, mert ő csak annyit tett, hogy két hét semmittevés és meg nem jelenés után hozzánk vágta, hogy kiskirálykodunk, holott soha egy szót se szólt, ott se volt. Eljátszotta a megmondóembert, csak cseszett megindokolni azt a pár baromságot, amit leírt (nem is volt mit indokolni rajta). Ez így nulla értékkel bír.

A szerverről a fentebb is említett rágalmazás miatt vagy kitiltva. Nem vagyok hajlandó eltűrni az ilyesmit (nem mellesleg a magyar törvények keményen büntetik) szó nélkül senkitől, és más eszközöm nincs, így maradt ez. A legutóbbi veszekedés kizárólag a te sértődöttséged miatt alakult ki - senki nem beszélt erről, mégis te hoztad szóba, hogy igen, emiatt csinálod. Megmondom őszintén nem érdekel. Fentebb már Ted leírta, hogy semmi közünk a GRID-hez. Mi úgy alakítottuk a dolgot, hogy ne ütközzünk veletek, hiszen azt olvastuk a topicban, hogy 18:00-kor kezdtek. A versenyeink időpontját mellesleg a résztvevők szavazták meg. Mind a napot, mind az időpontot. Állításod szerint még te magad is szavaztál, szóval erről illene tudnod. A versenyek pedig már folytak akkor, amikor még szó nem volt arról, hogy pontosan mikor fog kezdődni, és milyen időponttal a következő coll off bajnokság. Nem mellesleg te is részt vettél rajta, szóval pontosan tudtad ezt.
19:00 kor kezdtünk mindig és ez a mai napig összesen 5 percet változott, így lett 18:55 az időmérő kezdete. Minden ami ez előtt van, nem verseny, nem kötelező megjelenni (sőt soha nem kötelező megjelenni, ilyen szabály nincs). Nem ütközik a coll off bajnoksággal.
Az, hogy neked nem tetszik, hogy előtte már futamjelszóval megy a szerver, az engem maximálisan hidegen hagy, neked meg semmi közöd hozzá. Odajöttél, kijelentettél valamit (nem kérdeztél te semmit, Ted idézte is fentebb), és akkor még örülhetsz, hogy egyáltalán kaptál választ. Nem még hőbörögni, hogy nem tetszik az.
Függetlenek vagyunk a GRID-től, az egy külön dolog, hogy van átfedés a játékosbázist illetően. Időpontban nem volt. Te megjelentél és kijelentetted, hogy mostantól lesz, mert te háborúzni akarsz. Jó. Ha neked ez kell az üdvösséghez, háborúzz.

De az, hogy nem állt melléd senki, elég beszédes. Ugyanis nem volt igazad. Nem volt probléma, csak te csinálni akartál, mert megsértődtél. Te magad hívtad fel erre a figyelmet, senki nem beszélt a sértődésedről, és nem is érdekelt senkit.

Egyébként meg az a diktatúra, hogy te egyetlen perc alatt kijelentetted, hogy nem 6-kor, hanem 7-kor keződnek a coll off versenyek. Megkérdeztél erről valakit is a GRID topicban? Én nem láttam ilyet. Hoppácska...
Mégis minket vádoltál azzal, hogy merészelünk játszani egy másik topicban, egy másik játékkal. Holott - már - semmi közünk nem volt egymáshoz. Ha holnaptól úgy szavazunk, hogy 18:00-ra tesszük a versenyeket, akkor 18:00-tól lesznek a versenyek. Nem érdekel semmi más, nem tartozunk elszámolással senkinek.

Szóval miután senki nem állt melléd, otthagytad a "barátaidat" kétségek között, hogy csináljanak amit akarnak, a te hülyeséged miatt. Ott hagytad őket a szarban, és még sértődött szöveget is volt képed kiírni a honlapotokra (bizony lementettem azt is, megmutatom, ha elfelejtetted volna), hogy nesztek, akkor nem lesz semmi! Ez ám a barátság! Ezek után elgondolkodnék mások helyében azon, hogy vajon valaha még szóba állok-e veled, és a minimum egy bocsánatkérés...

Én azt mondom végül, hogy győzött az igazság. Minden visszakerült a régi kerékvágásba, ami még mindenkinek jó volt, és mindenki jókat fog játszani ezután ott, ahol csak akar. Csak ehhez az kellett, hogy Te bepörögj a saját önzőséged miatt. Köszönd meg az embereknek, hogy visszahívtak azután, hogy hogyan bántál velük, míg ők semmit nem tettek ellened. Ők csupán játszani akartak.

Az pedig kurvára nem érdekel kinek nem tetszik az rFactor. Ez megjelent a GRID topicban, meg itt is, de leszarom. Aki a játékélményért játszik, az tudja. Én mindkettőt szeretem, és csak azért nem fogok lefikázni valamit, mert nyomorék vagyok, és nem bírok el a kihívással.

A továbbiakban nem reagálok semmire itt sem, mert ebben a hsz-ben minden benne van, aminek lennie kell.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#347) JJános válasza N€T0X|N (#346) üzenetére


JJános
addikt

Ez a magyarázom a bizonyítványom szerintem.

Elvettetek tőlem valamit, ami a mai napig fáj. Ha tőletek is elvennének valamit amit szerettek, majd megtudjátok milyen fájdalmas.

Te személyesen megígérted, hogy maradnak a segítségek, hogy jobban érezzük magunkat, aztán elvettétek.

Miért kellene indokolni? Ti sem indokoltátok, hogy miért vettétek el! Amíg volt jó volt. Aztán elvettétek és hiányzott.
Már az elején azért szó lett emelve, hogy ne nyúljatok a segítségekhez. Indokoljátok meg miért kellett mégis ezt tennetek?

Tudom, hogy ez olyan szoksz, vagy szöksz döntés volt. nem lehet indokolni.

Az, hogy megkérdeztétek ki mit használ, és átlagoltatok csak ostobaság. Egyedül én láttam kárát, mert csak tőlem vettetek el segítséget.

2007-05-06 óta itt!

(#348) Matsushita


Matsushita
tag

Hozzászólás a Grid topik # 22055 számú íráshoz Syrius XIX-nak

Sok okosságot nem tudok hozzászólni, én annyit javallanék,
hogyha van 2db merevlemezed, akkor egyikre XP SP3 másikra meg Win7
és/vagy BOOT manager program indításkor
ahol a gép bekapcsolása után ki tudod választani,
hogy melyiket szeretnéd indítani.
Nálam pl van külön Op.rendszer partíció, így ha valami kánya van,
akkor csak kiadom a kedvenc parancsom: Format C: ;]
Célszerű több részre osztani a HDD-t (gondolom ez nálad is így van)

Nálam pl egy HDD min. 2 részre van osztva.
Első partíció az op.rendszer.
Telepítés és driver install után szoktam egy image-et készíteni. És lementem.
Ez azért jó, mert nem kell tökölni egy rendszer halála után az újratelepítéssel.
Az egész "újrarakása" csak max. 5 perc. És újra van egy szűz rendszer,
ami jól működik. Driverekkel, "telepítve" akár programokkal is.
Ki hogy menti image-be.
Nálam ez kb. fél nap kiesést okozna, ha mindent telepítenék még beállítanék.
Rendszerenként !!! Azaz több mint 1 nap összesen. Így pár perc csak.

Mindezt egyetlen HDD-vel is meg lehet tenni, több részre osztott partíciókkal és több op.rendszerrel.

Remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Jó pihenést, jó kikapcsolódást és jó töltődést kívánok nektek!

(#349) Jim74 válasza Matsushita (#348) üzenetére


Jim74
nagyúr

Dettó... :K Amikor először raktam fel erre a gépre a Win7-et, utána még felment egy Internet security program, utána a legfrissebb driverek. A végén win7 frissítés és mehet a ghostolás.

Ezután, ha gondod van a rendszerrel, csak kimented az adataidat (nálam bookmark, levelek, asztalra mentett cuccok, játékmentések) és visszatöltöd a leghostolt imagedet.

Egy délelőtt alatt újra szoktam tudni rakni a rendszert így játékostul, programostul, mindenestül.

(#350) Ted-Mosby


Ted-Mosby
senior tag

Egy kis segítség kellene.

gondom van a FRAPS-al

a hang nem stimmel, csak a jobb oldali hangszórón szól, illetve csak azt veszi fel
próbáltam már minden amit lehet

Mi lehet a gond ????

(#351) N€T0X|N válasza Ted-Mosby (#350) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

"Use Windows input" beállítást próbáltad?

Windowsban a hangok jók? A keverőnél nincs valami elállítva véletlenül, balansz? Reinstall fraps? :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#352) zodo válasza Ted-Mosby (#350) üzenetére


zodo
nagyúr

Igaz én csak a 3.0.3-at használom, de abban is így nézz ki a Movie fül, mint az írásban.

Esetleg nézz szét a Windows / Hangerő beállítások közt hátha csak ott van elcsúszva a balansz csúszka.

[ Szerkesztve ]

(#353) dzsavermadar válasza Ted-Mosby (#350) üzenetére


dzsavermadar
senior tag

Volt már egyszer hangproblémád, és akkor a hangkártya vezérlőben kellett állítanod.
[link]

Ugyanerre csak ennyit tudok megint, hátha segít, vagy legalább ötletet ad. :F
[link]

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#354) Ted-Mosby


Ted-Mosby
senior tag

köszi mindenkinek :R :R :R

most fülhallgatóval is meghallgattam, van hang mind a két oldalon csak a bal sokkal gyengébb

(#355) Ted-Mosby válasza Ted-Mosby (#354) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

nagy nehezen megoldva, :B
a hangszórók vezetékei nem jó helyen voltak :DDD

(#356) Matsushita válasza Ted-Mosby (#355) üzenetére


Matsushita
tag

Sziasztok!

Alaplapcsere, XP, GRID install, 1.3 Patch install. Ezekkel megvagyok.

Hogy tudom az eddigi dolgaimat átmenteni a GRID-ben?
Úgy értem az eddigi eredményeim, stb.
Melyik file-ok + könyvtárakat kell átmenteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Jó pihenést, jó kikapcsolódást és jó töltődést kívánok nektek!

(#357) dzsavermadar válasza Matsushita (#356) üzenetére


dzsavermadar
senior tag

A Grid létrehoz egy külön mappát telepítéskor a dokumentumok mappába.
Legalábbis nálam ott.
Így néz ki: Codemaster/Grid/ és két almappa :
Hardwaresettins (ebben 2 XML fájl. az egyik config, a másik info
Savegame (ebben meg az összes minden, amit csináltál,elértél)

Ezt kell elmenteni, és visszamásolni az újonnan létrehozottba.
Ha csak egy sima uninstall - install van, akkor nálam ugyanott megtalálta és alkalmazta mentés nélkül is.
De nálad másolni kell, ahogy gondolom. :K

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#358) Matsushita válasza dzsavermadar (#357) üzenetére


Matsushita
tag

Húúúúúúúúúúúúúúúúú köszönöm szépen Dzsav! :R

Erre nem gondoltam volna. Én a telepített játék könyvtárában kerestem. :B

A tegnapit bánom, hogy nem jött össze, pedig siettem haza a versenyre...
És "korán" haza is értem, de megszívattam magam az ATi driverrel.

Előtte még a 9.9 volt fent azt hiszem. Ami ugye jó régi... (bár működő) :P
És az újat nem volt időm tesztelni előtte. :W Zsákutca...

Már nagyon jó lenne :)) :)) :)) (gurulni)

Nagyon köszönöm Dzsav! :R

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Jó pihenést, jó kikapcsolódást és jó töltődést kívánok nektek!

(#359) Brian_GT


Brian_GT
őstag

- Hamachi és ami mögötte van -

Sziasztok!!!

Matsushita kérésére kicsit részletezném ezt a Hamachi témát.
Aki ismeri régebbről annak lehetnek vele rossz tapasztalatai, de mára a friss továbbfejlesztett verzióknak hála egy tuti kis program lett.

Az egésznek a lényege, hogy ez a pár megás progi után létrejön egy új hálózat is a gépen, ami úgy viselkedik, mintha elmennél a haverodhoz és összedugnátok a gépeket switch-en keresztül.
Megfelelő beállítások és miegymás után, egyszerűen egy valaki mint lanparty-n is, csinál egy lan szervert, a többiek pedig csatlakoznak rá... és máris megy a játék.

Maga a program nem csinál a géppel semmi rosszat, régebbi verziókkal voltak gondok, ezért is írtam aki régebbről ismeri lehet keserű a szájíze tőle.
Mivel ez is külön hálózatot hoz létre, réginél volt, hogy elkavarta a ne tkapcsolatot, meg-megszakadt maga a program is a saját szerverével és laggolt a game, mint atom.
Mára ez teljesen megszünt....don't worry....be happy!!! :))

Az egész létkérdése abból áll, hogy a rajta lévő emberek teljesen jól állítsák be a gépüket, mert, mint lanparty-n is...ha valakinél gáz van, akkor elrontja a másikét is...laggol a játék, lefagy stb...belassul.
Alapesetben ez elég könnyen orvosolható ( ki-ki alapon ) :

1. Vírusirtó kavarhatja a legtöbb gondot. Mindenkinél meg kell nézni, mi a jó megoldás. Gondolok itt arra, hogy nekem NOD van... ha ctrl+alt+del-el csak bezárom feladatkezelőben, akkor is jegyzi a dolgait vagyis nem jó a szeró készítés semmi, senki nem lát semmit stb. Simán kell hagyni menni, csak ki kell kapcsolni a filerendszer védelmet, forgalomszűrést stb. mindent.
Másnál meg pont, hogy ki kell kapcsolni cakk-pakk.

2. Van egy beállítás, amit aki Vistát vagy Win7et használ, meg kell csinálni... pár pillanat alatt megvan, de ahogy tegnap is néztem... sok embernek ez kellett.

Elvileg ennyi elég is ahhoz, hogy ellenőrizni tudjam okés e minden. A legjobb eset amikor pingelni tudom a programban ellenőrzésképpen a másik embert. Vagyis oda-vissza jön-megy az adatcsomagocska szóval nála is okés minden és nálam is.

Ha router is van a képben, elvileg nem szükséges portot nyitni, de célszerű, mert azzal is elkerülendő az esetleges lagg stb. Ez a routeren történik port forward esetleg virtual server...stb. név alatt, ahol meg kell adni azokat a portokat, amikről adatot engedjen át a gépedre a router. Alap esetben a routerek neked mindent engednek ki, de befele tilt mindent, védendő a gépet.
Hála égnek, nem kell minden egyes játékhoz portot nyitni, elég a Hamachi működéséhez szükséges 2 port megnyitása.

Röviden és tömören :) ennyi a Hamachi élettörténete, kicsit lehet, hogy kusza annak, aki nem ismeri egyáltalán, de nagyon jó dolog így, hogy stabil frankó verziója van már egy ideje.

Kérdés, hogy mikkel jó... az olyan játékok amik nem ennyire ,,újak" és nincs rajta steam vagy live bejelentkezés, ott semmit nem kell tenni a Hamachi dolgain kívül...szerver készítés és játék.
Ahol van steam és más kavaró tényező, ott általában csináltak rá megoldást, akit érdekel elmondom.
Tapasztalatból mondom, hogy működik is, mert a Resident Evil 5 live-os és megy, illetve a CoD MW2 steam-es és az is megy.
De ezt privátban akit érdekel.

Játékok amiket eddig próbáltam, azt mondhatom, hogy full laggmentes... egyedül a CoD MW2 esetében veszem észre, hogy mikor Co-Op megy ott be-be húz ... de pl. havas pályán, meg ahol nagyok az effektek... de ez nem netlagg hanem valszeg fps lagg, mivel ha 2en játszunk én tartom el úgymond a másik gépet is...valszeg a full grafot nem bírja 2 gépre... visszaveszem és minden jó!!

ÖÖÖ...nem tudom mit hagyhattam ki, mint info..akit érdekel nagyon szívesen segítek neki beállítani... nem egy ördöngösség az egész. Privátban ha valakit érdekel, írjon rám és segítek neki beállítani, hogy ne a party-k előtt kelljen vele vacakolgatni.

Jah talán még annyit, hogy a program nem enged be a gépedre senkit alap esetben, ha nem adsz jogot stb, akkor nincs gond. Szóval attól, hogy egy helyen lesz pl. 5 ember, mint lanparty-n is...ha én nem osztom meg és adok engedélyt arra, hogy rálessenek a gépemre, akkor nem is fog menni.

Minden jót!!!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#360) zolisx4 válasza Brian_GT (#359) üzenetére


zolisx4
őstag

Szia
Nagyon jó és szép amit írsz :R
De nekem laikusnak ez úgy tűnik mintha beengednék valakit a gépemre vagyis hozzáférést biztosítok :F :F
Jól értelmezem én ezt :F :F
Ezt csak azért kérdezem mert nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz :R

(#361) Brian_GT válasza zolisx4 (#360) üzenetére


Brian_GT
őstag

Szia!

Semmi gond a kérdéssel, az utolsó részben valahol pont írtam, hogy mint lannál valamilyen kapcsolat persze, kell hogy legyen..de annál nagyobb szabadságot nem adsz neki, mint egy switches lanpartynál. Gépedhez nem férnek hozzá, nem tudnak engedély nélkül mézelődni pl. a hdd-den. Pingelés az egyetlen amit lehet végezni másik felé, azzal is csak ellenőrzöd, hogy köztetek jó e kapcsolat.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#362) zolisx4 válasza Brian_GT (#361) üzenetére


zolisx4
őstag

Köszi a választ , .
Ha időm engedi ,gurulok veletek :R

(#363) JJános


JJános
addikt

Legyen akkor már az én kis kormányom is a topicba. Leképeztem. :)

2007-05-06 óta itt!

(#364) dzsavermadar válasza JJános (#363) üzenetére


dzsavermadar
senior tag

Ez a berendezés kompletten nagyon baba. :C :C :C

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#365) JJános válasza dzsavermadar (#364) üzenetére


JJános
addikt

Köszi! :D

2007-05-06 óta itt!

(#366) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Bocsi hogy eltűnök játék közben :W egyszerűen elfogy a net és kilép .
Most jött vissza a net 2 nap után ,remélem most sikerült megcsinálni ,
Ha esetleg végre sikerül nekik akkor megyek gurulni mint mindig , :R :R

(#367) dzsavermadar válasza zolisx4 (#366) üzenetére


dzsavermadar
senior tag

Nekünk ez nem gond, inkább neked. :K
Sajnálom, hogy így van, de talán javul a helyzeted előbb-utóbb. :F :R

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#368) Rototti


Rototti
senior tag

Syr, régóta ismerjük egymást és tisztelet jár Neked, hogy mindig itt voltál és életben tartottad a Grid társadalmat. De jó lenne ha ez a tisztelet kölcsönös lenne. Lehet, hogy Te úgy gondolod, hogy az, de ha tényleg így lenne, akkor rendesen elolvasnád és értelmeznéd azt, amit írok.

Akkor most egyszerűen próbálom:

A coll off verseny. Különböző emberek, különböző eszközökkel harcolnak egymással és annak megfelelően, hogy ki a gyorsabb helyezéseket kapnak. Ezt hívják versenynek, ezt nem befolyásolja a szellemlét. A Rally is verseny, holott nem történik fizikai előzés. Ez eddig remélem ok.

A coll off-ban nincs ellenfél? Akkor ki az aki, ha nem vagyok elég gyors, elveri az arcomat és megelőz? Nem is értem, hogy lehet ezt megkérdőjelezni.
Miért csinálhatok akármit coll offban? Képtelenség nyerni, hogyha nem versenyzem pontosan. Ha akármit csinálok, vesztek és nincs verseny.

Valóban nem úgy előzök coll off-ban, mint forwardon, ezért ha így jobb, akkor vezessünk be egy új fogalmat a coll off-os előzésre: átmenés.
Na most kérlek, hogy ezt jól olvasd el, mert itt írom le, hogy miért van a két mód egy nehézségi szinten!
Coll forward-ban előzni nehezebb, de annak aki elől van, könnyebb maga mögött tartania a másikat.
Coll off-ban az átmenés könnyebb, de annak, aki elől van, nehezebb maga mögött tartania a másikat (csak a tempójával tudja).
Vagyis azzal indokolni a coll off semmisségét, hogy az átmenés könnyebb, nem reális, mert a verseny mindkét szereplőjét kell figyelni (támadó, védekező).
A coll forward azért nehéz, mert nehéz előzni, a coll off meg azért, mert nehéz védekezni.

Térjünk át a tanulásra. Azt írod, hogy mit érsz azzal, ha a kormányosok ellépnek a fenébe. Már írtam korábban, hogy a coll off összerendezi a mezőnyt, vagyis mindenki a saját szintjével küzd (ha nincs ilyen ellenfél, le kell lépni), amiből nagyon sokat lehet tanulni.
Plusz a coll off azért jó a tanulásra, mert ha az ellenfeleddel nagyon közel haladtok és érkezik egy kanyar, akkor mindketten a saját tempótokban és a korábbi tapasztalatoknak megfelelően veszitek azt be (mivel nem zavarjátok egymást). Ez coll forwardon nem következik be, mert az elől lévő védekezés miatt, a hátul lévő a támadás miatt nem a saját normális kanyarbevételt hajta végre.
Visszatérve az eredeti szituációra, ha látod, hogy a társad megelőzött az adott kanyarban (anélkül, hogy hibát vétettél volna), akkor tudod, hogy azt a kanyart jobban is lehetne venni és a következő körben, akár el is lesheted, hogy hogyan csinálja a másik.

Tessék, teljes mértékben objektív voltam. Ezek tények. Ha valamivel nem értesz egyet, kérlek normális érvvel védd a saját álláspontod és ne azzal, hogy "a coll off nem verseny", mert ez nem érv, ez egy személyes vélemény, amit nem tudsz alátámasztani.

Szubjektív rész:
Coll Forward nehézsége: előzni nehéz, oda kell figyelni a többiekre

Coll off nehézsége: nem tudsz senkit fizikailag feltartani, csak a gyorsaságoddal; csak magadra számíthatsz (nem fog a fél mezőny kiesni az első kanyarban, valami kezdő miatt); végig a saját tempódban, határokat feszegetve lehet és kell is versenyezni (megfelelő ellenfelek mellett).

Reagálás a korábbi hsz-re:
2* 1más után pedig lehetetlen ugyanolyan kört menni
A coll off-ban pontosan erre vagy kényszerítve, ezzel elismerted, hogy a coll off nehéz és fárasztó.

Itt nem tudom mire gondoltál! Ebben abszolút nem érzem magam érintve! Én soha senkit nem löktem még ki szándékosan (ha igen, annak oka volt)!
Te írtad, hogy Damage off-ban tök mind1, hogy kilöksz-e valakit vagy sem. Erre reagáltam azt, amit. Nem általánosságban írtam. Olvasd el rendesen, amit írok! :((

Illetve azt azért írtam, hogy az ellenféltől is függ, hogy mire vagy képes, mert ha ő pont olyan gyors mint Te, akkor kénytelen vagy nagyobb tempót diktálni ahhoz, hogy nyerhess. Egy erős ellenfél olyan tempót tud kihozni belőled, amit egyébként sosem tudnál. Ez coll forward-ra is igaz, hát még coll off-ra.

Kimi - The King of Spa

(#369) Syrius XIX válasza Rototti (#368) üzenetére


Syrius XIX
addikt

Köszi! Reagálj rá, ha szeretnél, vagy ha nem, akkor pls hagyj fel a coll off lenézésével. Nem kell szeretni, de még érteni sem, hogy mások mit szeretnek rajta. De ez esetben ne is állíts róla valótlanságokat.

direkt nem írtam rá semmit, részemről én befejeztem, de ha nagyon akarod, akkor tessék!

Engem nem érdekel, ki szereti és ki nem! Én attól szoktam begurulni, amikor azt mondják, h a Coll: OFF a profiknak való és a Coll: ON, vagy FORWARD a noob-oknak!

Na ez az amire ugrok és teljesen irreális! ' profi +tud előzni Coll: ON, vagy FORWARD-ban is! Az olyan noob-ok viszont, akik erre reális körülmények között képtelenek, na azok szeretik (és követelik) a Coll: OFF-ot! :K

Nem állítok róla valótlanságot!
A Coll: OFF a kezdőknek való, mégpedig azért, mert nem árt, ha megszokják előbb a +felelő magatartást a pályán és +szokják, h nem azt csinálnak, amit akarnak! Max. utánna másszanak fel online nem Coll: OFF-os szeróra! ;)

Na akkor menjünk szépen, sorjában! ;)

Akkor most egyszerűen próbálom:
A gyengébbek (hülyébbek) kedvéért gondolom! :K Én sajnos azok közé tartozom, nem tagadom! ;)

A coll off verseny. Különböző emberek, különböző eszközökkel harcolnak egymással és annak megfelelően, hogy ki a gyorsabb helyezéseket kapnak.
A Coll: OFF nem verseny!
Különböző emberek, különböző eszközökkel harcolnak egymással. Ez igaz, de kormány ellen már eleve esélytelen a többi versenyző! Erről már írtam eleget "előnytelen előny" a kormányosoknak a többi vezérlőeszközt használókkal szemben! Nem fejtem már ki bővebben, mert ez tény! :K
....és annak megfelelően, hogy ki a gyorsabb helyezéseket kapnak.
Mivel eredendően nem lehetek gyorsabb a kormányosoknál, csak lassabb, ez már nem igaz!
A gyorsaságod attól függ milyen vezérlővel játszol, tehát nem a gyorsaságodnak megfelelően kapod a helyezést, hanem a vezérlőeszközödnek megfelelően, mert attól függ, h milyen gyors vagy! ;)

A coll off-ban nincs ellenfél? Akkor ki az aki, ha nem vagyok elég gyors, elveri az arcomat és megelőz? Nem is értem, hogy lehet ezt megkérdőjelezni.
Az, aki jobban ismeri az adott pályát és autót! Jobban tudja, hol mennyire kell fékezni, gázt adni, vagy kanyarodni, stb....!

Miért csinálhatok akármit coll offban? Képtelenség nyerni, hogyha nem versenyzem pontosan.
Azért, mert a viselkedésed nem befolyásolja az előtted, melletted, mögötted, vagy veled párhuzamosan haladót! Csak saját magaddal tudsz kitolni, ha nem "haladsz" (szándékosan nem írtam a verseny szót) pontosan! Minél pontosabban kell haladni, ebben igazad van, mert aki (és itt visszautalok saját magamra amit írtam) jobban ismeri a pályát, az kihasználja a legapróbb hibádat is!
Nincs verseny, ebben igazad van! ;)

Valóban nem úgy előzök coll off-ban, mint forwardon, ezért ha így jobb, akkor vezessünk be egy új fogalmat a coll off-os előzésre: átmenés.
Na most kérlek, hogy ezt jól olvasd el, mert itt írom le, hogy miért van a két mód egy nehézségi szinten!
Coll forward-ban előzni nehezebb, de annak aki elől van, könnyebb maga mögött tartania a másikat.
Coll off-ban az átmenés könnyebb, de annak, aki elől van, nehezebb maga mögött tartania a másikat (csak a tempójával tudja).
Vagyis azzal indokolni a coll off semmisségét, hogy az átmenés könnyebb, nem reális, mert a verseny mindkét szereplőjét kell figyelni (támadó, védekező).
A coll forward azért nehéz, mert nehéz előzni, a coll off meg azért, mert nehéz védekezni.

Engem egyáltalán nem tud elfárasztani a Coll: OFF, csak az idegesít baromira, h amikor átmegyünk 1máson! Ill. ez még annyira nem is gáz, hanem az amikor valakivel (a te szóhasználatoddal élve egyenrangú értsd: képességű) játékossal 1másban haladunk mondjuk 2 körön keresztül! Nem látom hol az én autóm vége és hol az övé és így tuti elszúrom a kanyart! Közeli hátsó nézetből játszom!

Térjünk át a tanulásra. Azt írod, hogy mit érsz azzal, ha a kormányosok ellépnek a fenébe. Már írtam korábban, hogy a coll off összerendezi a mezőnyt, vagyis mindenki a saját szintjével küzd (ha nincs ilyen ellenfél, le kell lépni), amiből nagyon sokat lehet tanulni.
Plusz a coll off azért jó a tanulásra, mert ha az ellenfeleddel nagyon közel haladtok és érkezik egy kanyar, akkor mindketten a saját tempótokban és a korábbi tapasztalatoknak megfelelően veszitek azt be (mivel nem zavarjátok egymást). Ez coll forwardon nem következik be, mert az elől lévő védekezés miatt, a hátul lévő a támadás miatt nem a saját normális kanyarbevételt hajta végre.
Visszatérve az eredeti szituációra, ha látod, hogy a társad megelőzött az adott kanyarban (anélkül, hogy hibát vétettél volna), akkor tudod, hogy azt a kanyart jobban is lehetne venni és a következő körben, akár el is lesheted, hogy hogyan csinálja a másik.

Ezt +tudod tenni "Spectate" módban is, hiszen tudod, h azt az adott helyzetet (most 11111111, h kanyar, vagy valami más) te hogy szoktad megoldani és ehhez képest az éppen +figyelt személy hogy oldja +!

Tessék, teljes mértékben objektív voltam. Ezek tények. Ha valamivel nem értesz egyet, kérlek normális érvvel védd a saját álláspontod és ne azzal, hogy "a coll off nem verseny", mert ez nem érv, ez egy személyes vélemény, amit nem tudsz alátámasztani.
Amennyiben még mindig nem támasztottam alá, nagyon sajnálom a dolgot, de ez van! A Coll: OFF nem verseny! Kezdőknek való, a pályán való viselkedés +tanulására, és arra, h majd a későbbiekben tudjon haladni a többiekkel! :K

Szubjektív rész:
Coll Forward nehézsége: előzni nehéz, oda kell figyelni a többiekre

Coll off nehézsége: nem tudsz senkit fizikailag feltartani, csak a gyorsaságoddal; csak magadra számíthatsz (nem fog a fél mezőny kiesni az első kanyarban, valami kezdő miatt); végig a saját tempódban, határokat feszegetve lehet és kell is versenyezni (megfelelő ellenfelek mellett).
Ehhez nincs hozzáfűzni valóm, talán csak annyi, h Coll: FORWARD-on is csak figyelni kellene a jelenleginél sokkal jobban egymásra és akkor ott sem lenne annyi probléma még a kezdők jelenlétéből sem,szerintem!!!

Reagálás a korábbi hsz-re:
2* 1más után pedig lehetetlen ugyanolyan kört menni
A coll off-ban pontosan erre vagy kényszerítve, ezzel elismerted, hogy a coll off nehéz és fárasztó.

Ez így van! Aki állítja, h 2 kört (pontosan milliméterről, milliméterre) ugyanúgy le tud futni az szerintem:
1. hazudik, de ha nem, akkor
2. Kérek róla videót és akkor elhiszem! ;)
Én soha nem mentem még 2 kört ugyanúgy, erre nem is vagyok képes, bevallom őszintén, de nem is lehet! Fizikailag lehetetlen, mert pl.: (durván sarkítva) elég, ha csak egyetlen 1 porszem máshol van a pályán, mint az előző körben és máris máshol, máshogy csúszik meg az autó! Ezt még mindig állítom! Videóval tessék +cáfolni, de ha nem tudja senki +cáfolni, akkor igazam van! :K

Illetve azt azért írtam, hogy az ellenféltől is függ, hogy mire vagy képes, mert ha ő pont olyan gyors mint Te, akkor kénytelen vagy nagyobb tempót diktálni ahhoz, hogy nyerhess. Egy erős ellenfél olyan tempót tud kihozni belőled, amit egyébként sosem tudnál. Ez coll forward-ra is igaz, hát még coll off-ra.
Ezt te tudod, mit akartál kihozni ebből, de értem amit írsz, de! Én mindig a legnagyobb tempót diktálom a körülöttem lévőktől függetlenül! Ezt úgy értem, h igyekszem mindig a lehető leggyorsabban haladni, ami tőlem telik! Nem befolyásolja, h ki van körülöttem! "Nyerni" soha nem volt célom itt! Még Ranked-en igen! De itt már nincs tétje!

A npokban jöttem rá úgymond a mindennapos jelenlét 1-ik (mert van több is) nagy hátrányára4 Az, h a jelenlévő versenyzők összetételéből már előre tudom, h kb. hol fogok a verseny végén végezni! :(((

Remélem kielégítő volt a válaszom, bár én már ezt befejeztem! Bízok benne, h te is +érted, én mit akartam kihozni belőle! Tisztelettel: Syrius! ;)

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#370) Rototti válasza Syrius XIX (#369) üzenetére


Rototti
senior tag

De ha az a problémád, hogy azt állítják, hogy a profiknak való a Coll off és a nooboknak az on, akkor azt írd le, mert ez esetben egy büdös szót nem szóltam volna, mivel ez esetben teljesen igazad lett volna. :K

Coll off-ra azért szoktak elmenni a gyors emberek, mert elegük volt abból, hogy nem lehet rendesen versenyezni coll on-ban a rammerek, kezdők stb miatt. Ezért gyűlik ott össze sok gyors versenyző és ebből jön a tévhit, miszerint az a profik helye. De ez valóban nincs így.

Ha legközelebb ezzel gondod van, csak ennyit írj. A coll off ugyanúgy való profiknak, mint nooboknak, pont ahogy a coll on. Nincs megkülönböztetés, mert a profik ugyanúgy sokat tanulnak belőle. Az, hogy Téged zavar, hogy egymásba mentek és emiatt nem tudod rendesen bevenni a kanyart, az nem általános probléma. Engem és még sokan másokat nem zavar, nyilván hozzászoktam, szóval ezzel pls ne érvelj. Plusz spectate módból az életben nem fogsz észrevenni sebességbeli különbséget, csak max azt, hogy másképp veszi a kanyart. De hogy ez jobb vagy nem, azt hogy döntöd el?

A Forma 1-ben is olyannyira eltérő eszközökkel versenyeznek, ami körönként 3-4 mp-t is jelenthet, ettől én úgy tudom, hogy versenynek hívják. Pont, ahogy a Rallyt is, ahol még előzés sincs. A coll forwardon is azon múlik minden, hogy mennyire ismered a pályát (anélkül nem tudsz előzni), és azt végképp nem értem mitől nincs ellenfél coll off-ban. Az ellenfél fogalmat bárkire használhatom, akivel valamilyen formában harcolok.
És még egyszer leírom, hogy nem csinálhatok akármit coll off-ban ha jó helyezést szeretnék elérni. Persze a másikat nem tudom befolyásolni, de ha előrébb akarok végezni, akkor nem kavirnyászhatok össze-vissza, mert akkor MINDENKI LEHAGY!

Kimi - The King of Spa

(#371) bigyo108 válasza dzsavermadar (#357) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

Miután halottam a grid 2 ről gondoltam végigtolom gyorsan az elsőt, előszedtem a felhőmből a régi mentéseket, már csak 3-4 verseny maradt a piramisból .
Miután feltalapítettem a játékot, tölteném be a profilt, a játék megtalálja a nevet, de betöltésnél annyi ír, hogy nincs meg a file vagy nincs mit betölteni... valami hasonló ...
Találkozott már valaki ezzel a "hibával" .
Ha minden igaz full jó helyre másoltam vissza a cuccost, de nem akarom újrakezdeni amíg biztosan nem kell .

Előre is köszi mindent .

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#372) V60 válasza zodo (#155) üzenetére


V60
aktív tag

Szia

Pont ugyanilyen kormányt vettem a minap, mert eddig sose játszottam így autós játékot. És tegnap raktam fel a GRID-et / egyenlőre angol / és sehogyse tudom életre kelteni az irányítást.
Tudnál esetleg segíteni, hogy hogy tudom beállítani? Egyszerűen nem megy.
DIRT RALLY, NFS, GRID 2 működik.

Válaszodat előre is köszönöm.

Üdv Zola :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#373) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Egy Logitech Formula Force EX kormányt vettem a minap, mert eddig sose játszottam így autós játékot. És tegnap raktam fel a GRID-et / egyenlőre angol / és sehogyse tudom életre kelteni az irányítást.
Tudnátok esetleg segíteni, hogy hogy tudom beállítani? Egyszerűen nem megy.
DIRT RALLY, NFS, GRID 2 működik.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv Zola :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.