Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) illjo


illjo
Topikgazda

Nomen est omen

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#2) illjo


illjo
Topikgazda

Utoljára szerkesztve: 2021.05.13
A lényeg az, hogy meg kell különböztetni az alkalmazásokat aszerint, hogy gms-t (google) igényelnek e a működésükhöz, vagy nem. Azok, amelyikek gms t igényelnek, nem, vagy csak korlátozottan fognak működni HMS alatt, GMS nélkül.
A GMS képtelenség okozta egyik fő hiányosság: hms telefonokon, sokszor még ha futnak is az appok a fő funkcióikkal, gondot okozhat a push üzenetek érkezése. Sokan nem is tudják, hogy a google mennnyire bűvkörébe vonta a fejlesztőket azzal, hogy a firebase cloud ra csábítja őket az egyszerűség, saját szerver mellőzés lehehetőséggel a pushok és backupok tekintetében. Ez főleg mail appoknál (nem, vagy csak késve jönnek pushok), játékoknál (pl google fiókos bejelentkezés lehetőség megszűnik, push hiány) érhető tetten, de az amúgy futó banki apppoknál is. Pl otp banki appjainál (az új béta app, ami lehet egy idő múlva leváltja smartbankot, már nem is indítható el gms nélkül) határozottan így van.
És az előző témával öszze is köthetjük a másik, sokak által hiányolt, hiányzó szolgáltatást hms telefonokon: az nfc érintéses fizetés problémáját:
k&h ügyfelek kivételével, akik még 2021 június közepéig tudják NFC fizetést használni (utána állnak a náluk jelenleg párhuzamosan futó saját és google pay lehetőségről az utóbbira), saját appban használhatják az nfc fizetést,,csak két megoldás van az nfc fizetésre
1.Icard, ami euro alapú feltöltéssel, de működik, appgalleryből ből is letölthető,
2. Mókolás
Teljesség igénye nélkül a fő appok:
- A google fiókos mailekről nem kell lemondani, hiszen bármelyik más mail appba felvihetö, de az azonnali pushok a fent leírtak szerint problémásak
-waze megy, de csak ha be vagyunk jelentkezve waze fiókkal, regisztrálás azonban, ha előtte nem volt fiók, csak gms képes telefonról
- chrome, google térkép megy, de bejelentkezés nélkül
- facebook, messenger, instagram, viber megy. Vibernél megcsinálták a beszélgetések huawei cloudra mentését, de a gms es verzió backupjai, amiket addig google drive ba mentett, jelenlegi tudásom szerint nem vihetőek át.
-Netflix megy, hbo go megy, de csak alacsonyabb felbontással, mivel az amerika widevine technológiát is mellőzni kénytelenek.
- Youtube csak böngészőből, vagy a youtube vanced, ami a legjobb opció (még annak is, akinek megy a gms telefonján, de nem akar prémiumra előfizetni), mert prémium opciók érhetőek el benne ingyen, azaz lezárt képernyővel zenehallgatás és reklámmentesség.
Az appokat régi telefonról, még ha az nem is huawei , érdemes phone clone al átvinni (letölthető play storeból is).Aztán amik mennek, mennek a hms alatt, amik nem, azok nem. Utána a frissítésre vagy új appok letöltésére aurora store t ajánlom, azokhoz az appokhoz, amelyek nincsenek fent appgalleryben. Vagy ha phone clone nem lett valamiért használva, szintén innen ajánlatos letölteni az appgalleryben nem fentlevő appokat. Mert a sokak által, varázsszerként emlegetett petal search KERESŐ (amit már appgallery keresőjébe is alapértelmezetten beépítettek és esetleg annyira nem hozzáértő emberekneknek azt a hamis illúziót adhatja, hogy még mindig a megbízható appgalleryben vannak egy app találat esetén, pedig petal, ha appgalleryben nincs fent, máshova visz. Vagy aki tudatosan külön petalt használja is hiheti, hogy az egy önálló áruház, huaweies, ezért megbízható),ami innen onnan, de legtöbbször apkpure ra és aptoide ra visz a találataival. Nekem több valós hír alapján ezek az app áruházak a nem túl biztonságos kategóriába tartoznak. Főleg aptoide az, ami egy app frissítése után egy percre rá már jelzi ugyanannál az appnál a következőt. Felvágják rá az adott appok összes létező régióverzióját, amiből nem képes válogatni, ezért sok appnál az a minimum, hogy angolnyelvű lesz frissítés után. Csak ennyi, ha szerencsénk van és nem sikerült letölteni egy moddolt appot benne valami rosszindulatú dologgal. Mert sajnos náluk nem egyedi, hogy ilyenek is átmennek a biztonsági ellenőrzésen. Végszükség esetén persze lehetnek opciók ezek is, de az ritkán van.
Push üzenetkre általánosan, és otp simple nfc érintéses fizetésre megoldás az ún kombinált mók, amelynek során a gms mókkal felkerült egyik gms összetevőt (gsf) pc és arról pedig adb használatával lefagyasztjuk. Ez megszünteti a fagyasztás idejére a play store-t, de ott van helyette az aurora pl. És 5 perc alatt vissza is lehet állítani fagyasztásból. A gmail szinkron problémát, azaz késve, rapszodikusan érkező push értesítések, a kombinált mók sem rakja rendbe. De erre is van megoldás: macrodroid appal, makró futttatásával nekem bombabiztosan 15 s ként frissít, pusht küld üzenetről. Így ezekkel tulajdonképpen elérhet az, hogy a hms telefonok (a korábban említett modellek kivételével) teljes funkcionalitású gms képes eszközként legyenek használhatóak
A Topikösszefoglalóban ezeket a megoldásokat MIND megtalálod! Aki ezt az összefoglalót nem a Topikösszefoglalóból érte el, így juthat el oda:[link]

A 'minden megy' jellegű hsz-eket, kommenteket stb kezeld fenntartással, nagyon szubjektív, ki mit ért "mindenen". Ha mégis nagyon kell valamire gms, akkor az Topikösszefoglalóban vázoltak szerint: vagy a munkásabb, kis jártasságot azért igénylő mókkal, vagy mókolás nélkül, egy egy app feltelepítésével könnyen kapható a telefonodra gms, de az utóbbiak elég kompromisszumos megoldások stabilitás,stb tekintetében. De akár jó is lehet. Ezek: vmos, vphonegaga emulátorok, valamint dualspace,vagy gspace,appok.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#3) illjo


illjo
Topikgazda

Aurora app store
Nagyon ajánlott!
Bökj a pirossal írt névre fent és a hivatalos oldalára visz
Ebben minden benne van, ami play áruházban, persze a gms-t (google szolgáltatások) igénylő appok nem, vagy csak korlátozottan fognak futni GMS nélkül. Pl google maps fut, de bejelentkezni nem tudsz. Telepítéskor engedélyezd az ajánlás szerint a spoofingot (álcázást) annak érdekében, hogy a google elől rejtve legyen a telefontípusunk, az álnév kezelőben a nyelvet pedig állítsd magyarra.Ha a telepítéskor a spoofingot (álcázást) nem állítottad be, az álnévkezelőben utólag is megteheted, vagy választhatsz másik telefontípust, ami gms képesnek álcázza, ha hms rendszerű a telefonod. A beállítások/hálózati menüben a 'bizonytalan névtelen eljárás' legyen bekapcsolva.

Apkcombo: és
Evozi
apkcombonál beírva a keresőjébe az app nevét, letöltheted playből az, apk filet. Ugyanazzal a kitétellel az ezekkel telepített appok futására vonatkozóan, amit aurorára írtam. Play áruház böngészős verziójában (bejelentkezve play be, hogy magyar legyen) megkeresve az adott appot, majdkimásolva linket, azzal is lehet keresni mindkét appletöltöben (evozival csak így tudsz letölteni, link alapján)

Aptoide
- Letölthető az oldalon az áruház verzió is, áruház appként használható úgy. Jó megoldás, de ellentétben az Aurorával, ha innen frissítesz, töltesz, mivel nem veszi figyelembe a földrajzi régiódat, más verziójú appokat kapsz és pl angol nyelvű lesz.

Apkpure
Ugyanazok érvényesek rá, mint aptoide-ra

Petal search
HMS huawei telefonok beépített keresője, adott, letöltendő appra rákeresve benne, ha megtalálja valahol, jellemzően fenti app áruházakban, vagy akár máshol a keresett appot, le tudod tölteni. Frissítést is jelzi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#4) illjo


illjo
Topikgazda

Youtube vanced
Letöltöd a vanced managert. Fent a pirossal írt névre bökve hivatalos oldalról. Amikor megnyílik a telepítő, az első lépés (root verzió) után továbblépsz és a vanced manager nonroot verziót feltelepíted. Megjelenik 3 sor, a yt vanced, yt music és a micro G.


Először a vanced microG-t töltsd le és telepítsd a sorában látható, utolsó, felfele nyíl alakú ikonra rábökve a letöltés megkezdéséhez. Fogadd majd el a felugró engedélykéreseket a telepítés során.A felfele nyíl helyén telepítés után már a képen látható két, körbefutó nyíl látható! A képen narancssárgával bekarikázott ikonra bökve nyisd meg a vanced microG-t.(ha kilépnél a managerből, láthatod a feltelepített appot, de arra bökve nem indítható el, csak a vanced managerből). Nyisd meg felül az account opciót. Ha huawei telefonod van, amegjelenő ablakban a huawei gombra nyomj, ez fontos! Add hozzá a google fiókod. Utána menj vissza vanced managerbe, telepítsd fel a youtube vanced-ot, ugyanúgy a sorában a jobb szélen levő felfele nyíllal.Nyisd meg a feltelepített appot (ugyanazzal a fajta ikonnal a sorában, mint amivel vanced microG-t megnyitottad. Automatikusan be fog lépni google fiókba, miután az előugró ablakban a 'close' ra nyomsz. Ha kell, a vanced musicot is telepítsd fel a managerből ugyanezekhez hasonlóan.
Néha ellenörizd le a vanced managerbe belépve, nincs e frisebb verzió bármelyik appból a 3 közül.A saját sorukból a managerben tudod őket frissíteni is, ha a telepített és legújabb verziószámok eltérnek.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#5) illjo


illjo
Topikgazda

P40 5G dload fw verzió

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#6) illjo


illjo
Topikgazda

Aztán megcsináltam az ICTFix féle Solution 1 / solution 3 verziót: Update 12/30/2020 APK Combo Install

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#7) illjo


illjo
Topikgazda

Push értesítések fagyasztás nélkül
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#8) illjo


illjo
Topikgazda

Na, nem tudom mi volt és hogy nálam. De már annyira sokat kapcsolgattam ki-be a dolgokat, hogy megismételni sem tudom. Az a lényeg, hogy ugye kipróbáltam a fagyasztásos simple-t. Ami működött is. Viszont azóta áttértem az iCard-ra, amihez nem kell fagyasztás, így kiolvasztottam a lefagyasztott alkalmazást. A play áruház ment hibátlanul, viszont a gmail olyan hibával kezdte az indítást mindig, hogy a gms nem fut a telefonomon, ezért nem működik. De ha leokéztem, minden ugyanúgy működött, mintha misem történt volna. De ezt az értesítést minden gmail app indításnál kiírta, és meguntam. Letöröltem a google keretrendszert, a google szolgáltatásokat és a fiókkezelőt meg a play áruházat is. A googleifer.apk-t átneveztem .zip-re és az assets mappában lévő számozott alkalmazásokat szépen sorban feltelepítettem. Így sikerült, hogy a gmail nem írt hibát, viszont dobálta a play protect hibát -értesítésként- amit ugye letiltottam. Így nem volt fagyasztva semmi, de a play protect-es értesítéseket sem dobálta. A notfifcation test app is hibátlannak mutatta az értesítéseket. Ezért gondotlam, hogy teszek egy próbát a simple-el. Mivel nem volt telepítve ezért play-ről fel is raktam gyorsan.. Pont mentem utána a boltba és mondom ha már ittvan a simple, kipróbálom..és működött. Szóval valahogy csak meglehet kerülni ezt a dolgoz. De az is lehet, hogy nagyon nagy szerencsém volt. Szerintem érdemes lenne vele foglalkozni.

Bocsánat a regényért. :R

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#9) illjo


illjo
Topikgazda

Garancia
Garancia ügyében a Huawei support hivatalos válasza:
“A gyártó alap esetben 1/2/3 év jótállást vállal készülékeire, mely a vásárlást igazoló dokumentumon szereplő dátumtól számított 1/2/3 év, amennyiben a készülék régiója és a dokumentumok megfelelnek a jótállási feltételeknek.
1 év garancia:
Bandek
Mérlegek
Legtöbb freebuds
Bluetooth hangszóró
Selfie bot/Tripod
2 év garancia:
Telefonok 250.000 HUF alatt
Freebuds
Freebuds Pro
Freebuds 3
Freebuds 4i
Watch-ok (Watch Fit és Watch Fit Elegant is)
Routerek
Tabletek
Laptopok 250.000 HUF alatt
3 év garancia:
Bármilyen olyan termék aminek az ára legalább 250.000 HUF
FONTOS:
Ez csak a 2021. január 1-től vásárolt termékekre vonatkozik, visszamenőleg nem. Példának okáért amennyiben valaki 2020. december 31-én vásárolt egy P40 Pro készüléket, arra ugyanúgy 2 év jótállási időszak jár.
További jótállást befolyásoló tényezők:
-Amennyiben a készülék régiója nem Magyarország, de a régió és a dokumentumok Európai régión belülről származnak és megegyeznek, úgy érvényesíthető hivatalos szervizeinkben.(Például: A készülék régiója Németország és a vásárlást igazoló dokumentumok is, vagy szerepel rajta az eredeti német eladó, úgy javítható a készülék garanciálisan).
Fontos: Amennyiben a régió és a dokumentumok eltérnek, úgy a készülék szürke importos terméknek számít és csak garancián túl, fizetős kereteken belül veszik át szervizelésre kollégáink.
Számla vagy jótállási jegy nélkül NEM veszik át garanciális szervizelésre a termékeket.
Amennyiben a készülék forgalomba hozási régiója eltér a kiállított számlán szereplő forgalmazótól, úgy az értékesítő tudja érvényesíteni a garanciát.
A számlán vagy jótállási jegyen szerepelnie kell a vásárlás helyének, idejének és a készülék valamilyen azonosítószámának.(IMEI szám,S/N(sorozatszám)
Ha a készülék nem az Európai régión belülről származik(régió), úgy nem tudjuk átvenni szervizelésre, ugyanis az alkatrészek régiónként eltérnek.
Ilyen esetekben csak a vásárlás helyén érvényesíthető a garancia.
Amennyiben ügyfeleink felveszik velünk a kapcsolatot bármelyik elérhetőségünkön, úgy minden esetben elkérjük a termékek sorozatszámát, hogy megfelelő tájékoztatást adhassunk a jótállással és a leadási pontokat illetően.
Amennyiben nem hivatalos viszonteladónál lett vásárolva a készülék, úgy gyakori eset,m hogy bekérjük a számlát is a megfelelő információ átadásának érdekében.
Ügyfélszolgálatunk csak a Magyarországon történő jótállási feltételek teljesítéséért felelős, más országok garanciális szervizelésével kapcsolatban nem tudunk releváns információt adni.
Amennyiben a vásárlás Európai régión kívül történik, úgy mint ahogyan korábban is írtam, nem tudunk segíteni a régiós eltérések miatt.
Igyekszünk ügyfeleinket megfelelően tájékoztatni és kérni arra, hogy hivatalos viszonteladóinknál vásároljanak, mert csak abban az esetben tudjuk vállalni a megfelelő jótállási időszakot.
Amennyiben a vásárlást nem hivatalos forgalmazónál teszik és esetleg az kínai papírokkal kínai régiós készüléket kap, úgy szintén a vásárlás helyén tud javítást igényelni. Nem hivatalos helyről származó készülékekért nem tudunk felelősséget vállalni.
A garancia feltételeit a következő linken találja: http://consumer.huawei.com/hu/support/warranty-policy/index.htm
A sorozatszám alapján a készülékek régióját ügyfélszolgálatunk illetve a szerviz tudja ellenőrizni a belső rendszerben, ügyfeleinknek erre nincsen lehetőségük.
Amennyiben ügyfeleink hivatalos helyről intézik a vásárlást, úgy biztosak lehetnek a készüléket megillető garanciális időszakról is.
Ha a készülék régiója kétséges vagy ismeretlen weboldalról szeretnének rendelni és előtte felveszik velünk a kapcsolatot a Sorozatszám(S/N) vagy IMEI szám ellenőrzésének ellenőrzésével segítjük őket a megfelelő termék megvásárlásában.
Az aktuális viszonteladók listája megtalálható az adott terméket kiválasztva a piros 'Vásárlás' gomb alatt:
https://consumer.huawei.com/hu
Az E-garanciajegy jelenleg még nem hivatalosan bevezetett mód a papírok pótlására, azonban reményeink szerint ez hamarosan változni fog.“

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#11) illjo


illjo
Topikgazda

Downgrade (és Rollback, ha EMUI 11-ről történik) - Gms mók

1. Downgrade

Az A) és B) pontokban leírt dload (pendriveos módszer) downgrade-hez itt találtok megfelelő dload firmware-eket (A firmware-ek pc-re is letölthetőek és kicsomagolás után át kell a dload MAPPÁT a tartalmával együtt pendrive-ra másolni):
XDA: [link]
ictfix.net: [link]
- ha nem találsz dload firmware-t xda-n, pl mate 30 prohoz ott nincs, csak itt.
- az ictfic.net-en kissé rendszertelenül, de elég sok video van downgrade-ekről, gms telepítésekről: nem a googlefier módszerrel. Elsősorban ezt az oldalt először a dload firmware-ek letöltésére ajánlom. De hasznos lehet, (volt rá példa) ha valakinek nem sikerül az általam lejebb linkelt googlefier móddszerrel telepíteni a gms-t, végső megoldásként az ottani, manuálisabb telepítést elvégezni alternatív lehetőségként.
ELŐSZÖR AZ ALÁBBIAKAT TANULMÁNYOZD, MAJD HA MÉGSEM A LINKELT VIDEOKBAN (IS) MEGADOTT XDA helyről TÖLTÖD LE A DLOAD FIRMWARE-EKET, TÉRJ VISSZA IDE!

A) EMUI 10-ről downgrade (pl P40 lite)
Dload-os downgrade (pendrive-al)
-Ehhez kell olyan lehetőség, hogy egy pendrive-ot tudj telefonhoz csatlakoztatni (type c pendrive, type c otg kábel, vagy type c pendrive stick stb). Szerintem érdemes beszerezni, nem akkora tétel, másra is jó lehet.
- A jelenlegi Build szám azonosítód betűjének és első 3 számának kell stimmelnie a letöltendő firmware verzió azonosítójával Pl.C432..
[link]

B) EMUI 11-ről downgrade
Fő video ehhez a ponthoz: [link]
Három részre osztható a video:
1. rollback EMUI 11-ről vissza EMUI 10-re hisuite-al
- először kell egy rollback, vissza EMUI 10-re (csak hisuite-al lehetséges, emui 11 alatt nincs már dload), majd ezt követően a downgrade megegyezik a fenti, A) pont szerinti downgrade eljárással,
2. Előző pontban is már ismertetett dload-os downgrade pendrive csatlakoztatással
- Az itteni fővideo, ahogy ismertettem is a részeinek leírásában, tartalmazza az előző, A pontban leírt dload downgrade menetét a rollback után. Tehát aki ezt szeretné alkalmazni, csinálhatja az említett fenti helyen linkelt videoból, (A pont) vagy az egyszerűség kedvéért a rollback után folytathatja az itteni fővideot és nézheti onnan is,
3. Maga a GMS mók googlefier segítségével
- A fő video harmadik része, mint a leírásából látszik, tartalmazza magát a gms telepítését googlefier segítségével is, amit majd a következő pontban írok le. Innen, fő video-ból is lehet csinálni, de én jobban ajánlom, azt a videot, amit követkető részben fogok linkelni, mert a portugál youtuber lassabban, többet magyarázva mutatja be a folyamatot. De persze ahogy gondoljátok, szabadon választható.

2. GMS (google) telepítés (mók)
Xda developers oldalon bender007 kreálta a googlefier nevű cuccot, ami ugyanúgy, mint a googlefier előtti metódusok, az LZplay (ún. G app) app segítségével telepít gms-t, de kicsit automatizálta, ellátta a lépéseket leírásokkal, utasításokkal. Xda fórum googlefier topikja: [link]
tutorial video: [link]
A gms telepítés után a firmware visszafrissíthető a legújabbra, bízzuk a "telefonra", hogy keresse meg a legújabb OTA frissítést, ne kísérletezzünk más módszerekkel.(/B)(/B)

Amennyiben a googlefier módszer TÖBBSZÖRI próbálkozás, teljes újrakezdés (factory reset után, ami nem érinti a szoftver verziót, tehát downgradelni újból nem kell) után sem működik (eddigi tapasztalat szerint nagyon nagyon ritkán, de előfordult, az okát nem tudtam beazonosítani) még ne add fel! Ezzel még maradt kiút a sikeres gms telepítésre:
1. Vagy a Topikösszefoglalóban megadott tutorial video downgrade utáni gms mók verzó (ez sem ggoglefieres), vagy
2. [link]
A Solution 3-at kell alkalmazni. Ez az eljárás ugyanúgy az LZplay app (G app) használatán alapul, csak manuálisabb, nem olyan automatizált, mint a googlefier-es módszer.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#12) illjo


illjo
Topikgazda

Pushok fagyasztás nélkül:
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#13) illjo


illjo
Topikgazda

Ez is push ra fagyasztás nélkül
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#14) illjo


illjo
Topikgazda

Ictfix-es push megoldás:[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#15) illjo


illjo
Topikgazda

Tégla telefonhoz:
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#16) illjo


illjo
Topikgazda

Mók nélküli simple nfc fizetés
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#17) illjo


illjo
Topikgazda

Új play protect certificate hiba megoldása:[link]
Google play szolgáltatások uninstall
- 7-GSM Play Protect certified Fix.apk telepítése a csomagból.
egyedül a google alkalmazás adatait kellett törölni, és utána az is megjavult.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#18) illjo


illjo
Topikgazda

System hacks féle play protect hiba és push megoldás egyben: [link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#19) illjo


illjo
Topikgazda

Működő Google play services app eljárás:
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#20) illjo


illjo
Topikgazda

2022-es play protect hitelesítési hiba megoldás ictfix-től:
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.