Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) illjo


illjo
Topikgazda

Utoljára szerkesztve: 2021.05.13
A lényeg az, hogy meg kell különböztetni az alkalmazásokat aszerint, hogy gms-t (google) igényelnek e a működésükhöz, vagy nem. Azok, amelyikek gms t igényelnek, nem, vagy csak korlátozottan fognak működni HMS alatt, GMS nélkül.
A GMS képtelenség okozta egyik fő hiányosság: hms telefonokon, sokszor még ha futnak is az appok a fő funkcióikkal, gondot okozhat a push üzenetek érkezése. Sokan nem is tudják, hogy a google mennnyire bűvkörébe vonta a fejlesztőket azzal, hogy a firebase cloud ra csábítja őket az egyszerűség, saját szerver mellőzés lehehetőséggel a pushok és backupok tekintetében. Ez főleg mail appoknál (nem, vagy csak késve jönnek pushok), játékoknál (pl google fiókos bejelentkezés lehetőség megszűnik, push hiány) érhető tetten, de az amúgy futó banki apppoknál is. Pl otp banki appjainál (az új béta app, ami lehet egy idő múlva leváltja smartbankot, már nem is indítható el gms nélkül) határozottan így van.
És az előző témával öszze is köthetjük a másik, sokak által hiányolt, hiányzó szolgáltatást hms telefonokon: az nfc érintéses fizetés problémáját:
k&h ügyfelek kivételével, akik még 2021 június közepéig tudják NFC fizetést használni (utána állnak a náluk jelenleg párhuzamosan futó saját és google pay lehetőségről az utóbbira), saját appban használhatják az nfc fizetést,,csak két megoldás van az nfc fizetésre
1.Icard, ami euro alapú feltöltéssel, de működik, appgalleryből ből is letölthető,
2. Mókolás
Teljesség igénye nélkül a fő appok:
- A google fiókos mailekről nem kell lemondani, hiszen bármelyik más mail appba felvihetö, de az azonnali pushok a fent leírtak szerint problémásak
-waze megy, de csak ha be vagyunk jelentkezve waze fiókkal, regisztrálás azonban, ha előtte nem volt fiók, csak gms képes telefonról
- chrome, google térkép megy, de bejelentkezés nélkül
- facebook, messenger, instagram, viber megy. Vibernél megcsinálták a beszélgetések huawei cloudra mentését, de a gms es verzió backupjai, amiket addig google drive ba mentett, jelenlegi tudásom szerint nem vihetőek át.
-Netflix megy, hbo go megy, de csak alacsonyabb felbontással, mivel az amerika widevine technológiát is mellőzni kénytelenek.
- Youtube csak böngészőből, vagy a youtube vanced, ami a legjobb opció (még annak is, akinek megy a gms telefonján, de nem akar prémiumra előfizetni), mert prémium opciók érhetőek el benne ingyen, azaz lezárt képernyővel zenehallgatás és reklámmentesség.
Az appokat régi telefonról, még ha az nem is huawei , érdemes phone clone al átvinni (letölthető play storeból is).Aztán amik mennek, mennek a hms alatt, amik nem, azok nem. Utána a frissítésre vagy új appok letöltésére aurora store t ajánlom, azokhoz az appokhoz, amelyek nincsenek fent appgalleryben. Vagy ha phone clone nem lett valamiért használva, szintén innen ajánlatos letölteni az appgalleryben nem fentlevő appokat. Mert a sokak által, varázsszerként emlegetett petal search KERESŐ (amit már appgallery keresőjébe is alapértelmezetten beépítettek és esetleg annyira nem hozzáértő emberekneknek azt a hamis illúziót adhatja, hogy még mindig a megbízható appgalleryben vannak egy app találat esetén, pedig petal, ha appgalleryben nincs fent, máshova visz. Vagy aki tudatosan külön petalt használja is hiheti, hogy az egy önálló áruház, huaweies, ezért megbízható),ami innen onnan, de legtöbbször apkpure ra és aptoide ra visz a találataival. Nekem több valós hír alapján ezek az app áruházak a nem túl biztonságos kategóriába tartoznak. Főleg aptoide az, ami egy app frissítése után egy percre rá már jelzi ugyanannál az appnál a következőt. Felvágják rá az adott appok összes létező régióverzióját, amiből nem képes válogatni, ezért sok appnál az a minimum, hogy angolnyelvű lesz frissítés után. Csak ennyi, ha szerencsénk van és nem sikerült letölteni egy moddolt appot benne valami rosszindulatú dologgal. Mert sajnos náluk nem egyedi, hogy ilyenek is átmennek a biztonsági ellenőrzésen. Végszükség esetén persze lehetnek opciók ezek is, de az ritkán van.
Push üzenetkre általánosan, és otp simple nfc érintéses fizetésre megoldás az ún kombinált mók, amelynek során a gms mókkal felkerült egyik gms összetevőt (gsf) pc és arról pedig adb használatával lefagyasztjuk. Ez megszünteti a fagyasztás idejére a play store-t, de ott van helyette az aurora pl. És 5 perc alatt vissza is lehet állítani fagyasztásból. A gmail szinkron problémát, azaz késve, rapszodikusan érkező push értesítések, a kombinált mók sem rakja rendbe. De erre is van megoldás: macrodroid appal, makró futttatásával nekem bombabiztosan 15 s ként frissít, pusht küld üzenetről. Így ezekkel tulajdonképpen elérhet az, hogy a hms telefonok (a korábban említett modellek kivételével) teljes funkcionalitású gms képes eszközként legyenek használhatóak
A Topikösszefoglalóban ezeket a megoldásokat MIND megtalálod! Aki ezt az összefoglalót nem a Topikösszefoglalóból érte el, így juthat el oda:[link]

A 'minden megy' jellegű hsz-eket, kommenteket stb kezeld fenntartással, nagyon szubjektív, ki mit ért "mindenen". Ha mégis nagyon kell valamire gms, akkor az Topikösszefoglalóban vázoltak szerint: vagy a munkásabb, kis jártasságot azért igénylő mókkal, vagy mókolás nélkül, egy egy app feltelepítésével könnyen kapható a telefonodra gms, de az utóbbiak elég kompromisszumos megoldások stabilitás,stb tekintetében. De akár jó is lehet. Ezek: vmos, vphonegaga emulátorok, valamint dualspace,vagy gspace,appok.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.