Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Ez a topik elsősorban azoknak készült, akiknek a huawei készülékein nem található már meg a GMS (Google Mobile Services), de mégis érdeklődnek GMS megoldások iránt. De a lenti "Hasznos dolgok" részből tájékozódhatnak belőle olyanok is, akik jobban tisztában akarnak lenni mivel jár a GMS hiánya, illetve hogyan, milyen appok használatával érdemes HMS alatt használni a telefonját.
Itt összegyűjtöttem egy helyen, rendszerezve az általam ismert GMS megoldásokat, két fő részre tagoltan:
I. Stabil megoldás, azaz a GMS mók
II. Kevésbé stabil megoldások, egy-egy app telepítésével elérhető GMS megoldások: dualspace, gspace vmos stb) .
Aki tud újabbról, másról, kiegészítő javaslata van, stb... jelezze! Osszuk meg egymással a tapasztalatainkat, segítsünk azoknak, akik az összefoglalóban való tájékozódás után (!) elakadtak valahol. Az I. pontot legalább egyszer, TELJES KÖRŰEN olvasd el, ha a stabil GMS megoldást választod! Főleg a különböző EMUI verziójú modellek downgrade ismertetésénél vannak átfedések, egymásra épülések.Ha nem is akarod használni a 2. pont utáni opciókat (kombinált mók és gmail app szinkron), nem árt tudni a lehetőségekről.
A piros színnel jelölt szövegrészek hivatkozások (linkek), rájuk kattintva megnyitható az adott elnevezés bővebb kifejtése!
Ha az összefoglalóban bárki hibát, avulást talál, nyugodtan szóljon, sőt kérem is! Ha megalapozott, javítom!

Hasznos dolgok:
Egy ÖSSZEFOGLALÓ azoknak IS, akik még csak tájékozódnak, nincs tapasztalatuk mivel jár a GMS nélküli élet és lehet ellesznek nélküle, de persze azoknak is, akik élni akarnak valamelyik lehetőséggel.
Appgallery-ben nem található appokhoz:
(aurora app store, apkcombo, aptoide, apkpure, petal search)
- Aurora azoknak IS nagyon hasznos, akik élnek a kombinált mókkal (fagyasztással), mivel akkor nem lesz play áruház, amíg tart a fagyasztás
Youtube Vanced
- Mindenkinek ajánlott, mivel prémium funkciókat (reklámmentesség, lezárt kijelzővel zenehallgatás) kapsz ingyen. De aki marad a HMS-nél és nem akar böngészőből youtube-ot használni, annak életbevágó :)

Garancia kérdése "mók"-nál: NEM JÁR GARANCIAVESZTÉSSEL!

Garancia érvényesítésének feltételei Huawei Support válasza a kérdéseimre, ami tisztázhat pár dolgot: [link]

Mindig olvasssátok el a linkelt tutorial videok leírását, a szükséges file-ok letöltő linkjeit a video leírásokban találhatjátok. A videokat kövessétek lépésről lépésre (akár menet közben megállítva, kisebb sebességű lejátszásra téve), semmit sem csinálnak bennük véletlenül, feleslegesen!

GMS MEGOLDÁSOK

CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!
A megoldások EMUI 11-el bezárólag használhatóak (jelenleg ez a legfrisebb firmware).

I. Stabil megoldás, ún. "GMS mók"(kiegészítve a "kombinált mók"-al és gmail app szinkron makróval.
- Ha a telefonnak NEM létezik 2020.07.20.-a előtti firmware verziója (jelenleg Psmart 2021 és Mate 40 pro), ez a megoldás NEM használható sajnos, csak a II. pontban felsorolt alternatívák.Szintén nem használható a Huawei y5p és y6p modellekre a MediaTek processzor miatt.
Ha mindhárom következő pontot sikeresen abszolválod, a HMS telefonod szinte teljesen megegyezik egy GMS-t futtató telefon lehetőségeivel, Otp Simple NFC érintéses fizetés is menni fog! (Más banki appokról várom a tapasztalatokat) MINDEN IS MEGY :)

1. GMS mók
(downgrade-LZplay app/ módszer) Legstabilabb, de legmunkásabb, némi jártasságot igénylő verzió.
Fontosnak tartom, hogy a móknál downgrade-ek előtt legyen mindig gyári visszaállítás, SEMMILYEN (HMS-t sem) frissítést menet közben ne engedjünk.. Én visszaállítás után és downgrade után is mindig azonnal kikapcsolom az automatikus frissítési opciót. Wifi csak akkor menjen, mikor szükséges a folyamatokhoz.
A mók sikeres telapítéséhez elengedhetetlen, hogy a firmware vissza legyen állítva egy 2020.07.20. előtti verzióra, későbbi verziókon a telepítés nem fog működni! Tehát először downgrade, majd gms telepítés (mók)

A)
FONTOS, hogy a firmfinderben pontosan egyeztessétek a video leírás szerint a 3 féle firmware-t, mert nagy gondokat okozhat a nem megfelelő firmware választás!
Ennek a pontnak az elvégzése leginkább azoknak ajánlott, akiknek nem megy a hivatalos hisuite rollback emui 11-ről vissza 10-re (jelenleg ez a rollback pl p40 pro n, ahol akkor, mikor ezt írom, a 193 végű a legfrisebb firmware nem lehetséges) . Vagy nincs a B) pont downgrade hwz megfelelő pendrive csatlakoztatási lehetőség. De inkább javaslom a beszerzését. Pl egy p40 lite on, amin nem lehet ugye emui 11, így nem szükséges a rollback, az említett csatlakozási lehetőséggel (pl egy type c otg kábel) sokkal egyszerűbb és biztonságosabb is a downgrade
Ebben a linkelt videoban a firmfinder - hisuite proxy - hisuite (régebbi verzió) segítségével EGY downgrade történik (nincs először rollback Emui 11-ről vissza 10-re hisuita-al, majd tényleges downgrade dload (pendrive-os) megoldással), azonnal arra a firmware verzióra ugrunk, ahonnan már lehet telepíteni a mókot.
Nem elég csak kiválasztani a firmwaret (meg a hozzá tartozó preload-ot és cust-ot) hanem ezután a firmware típusát rollback firmware-re kell bepipálni a HiSuiteProxy-n belül, nem szabad normálon hagyni mert akkor frissítésként fogja rátolni és az nem lesz jó.
Akik korábban nézték ezt a leírást, láthatják, hogy leegyszerűsítettem a dolgokat, ebből az egy video-ból meglehet csinálni a downgrade-et, majd a gms mókot azokon a modelleken, amelyek nincsenek kizárva a mókolásból, ahogy feljebb említettem. Nincs szükség pendrive csatlakoztatási lehetőségre sem a telefonhoz.

Kövesd a videot, a gyorsított mók résznél állítsd lassabb lejátszási sebességre.
A videoban még az 510 végű, régi hisuite ot ajánlja sytemhacks, de az már nem jó! Helyette ezt a hisuite verziót használjátok: [link]
Tutorial video: [link]
A különböző modellek downgrade firmware verziószámainak utolsó 3 számjegye a video leírásban szerepel, modelltől függően, a leírásnak megfelelően arra a verzióra kell downgradelni. A szükséges letölteni valók szintén a video leírásban szerepelnek, de menet közben is látható, mit tölt le.

B)
Dload firmwarek letölthetők:[link]
A dload (pendrive) downgrade és googlefier mók módszer sem került a kukába, itt elérhető EMUI 10 és 11-re vonatkozó leírásssal :[link]
Lényege röviden:
- Ha Emui 10-re történik a mók, egy csatlakoztatott pendrive segítségével downgrade, majd a kissé automatizáltabb googlefier-es mókkal a gms hack.
- Ha EMUI 11-re történik a mók, első lépcsőben a legújabb hisuite-al egy rollback először vissza 10-re, majd utána a pendrive-os downgrade. Sajnos utóbbi időben nem mindig működik a rollback rész, ezért is jött az egylépcsős megoldás a firmfinder - hisuite proxy - hisuite megoldással, amit most már fő megoldásként az A) pontnál adtam meg, linkeltem itt a topikösszefoglalóban
Kinek lehet opció?
- Általánosságban elmondható, hogy az ott ismertetett mók (nem a downgrade rész!) a googlefieren alapszik, ami az A) pontban linkelt manuálisabb mókjának (bár ugyanúgy az LZplay kínai appon, másnéven G appon alapuló) egy automatizáltabb változata, az ún. googlefier módszerrel.
EMUI 10-re mókolásnál:
- akinek van pendrive csatlakoztatási lehetőség telefonhoz, pl type c otg kábel, stb
EMUI 11-re mókolásnál:
- Működik a hivatalos rollback, azaz hisuite-ban a frissítés-re kattintva felugrik a 'váltás egy régebbi verzióra' opció és így rollbackelni tud, amjd utána pendrive-al a dloados downgrade-et akarja csinálni, nem az A) pontban megadott firmfinderes, egylépcsős downgradet
- akinek van pendrive csatlakoztatási lehetőség telefonhoz, pl type c otg kábel, stb

2. Kombinált mók (fagyasztás) NFC fizetéshez, Push üzenetekre
tutorial video: [link]
GMS mók után is fennálló, általános push üzenet problémára és ebből adódó otp simple (is) NFC fizetés problémára Gsf (google services frame work ) fagyasztással. A fagyasztással eddig nálam egyetlen dolog, a play áruház nem megy, de az helyettesíthető teljesen aurora app store-al.Minden más google app (is) működik, másról nincs tudomásom (más tapasztalatokat várom)
A video orosz nyelvű, igazából annyira nem kell, mert elég egyszerű az eljárás, ha követed a leírásom, de támasznak jó. A leírásában ott vannak a letöltő linkek ha kell hisuite-hoz, minimal adb-hez és Ice Box apphoz. Én csak a minimal adb-t töltöttem le onnan, az akkor még futó play ből egyszerűbb volt az appot feltenni, hisuite meg megvolt.
- Telefonon fejlesztői módban legyen bekapcsolva a HDB mód és az USB hibakeresési mód is
- Összekapcsolod a szokásos módon telefonod USB kábelen a hisuite segítségével a pc vel.
- A pc-re telepített minimal adb-t elindítod, ez megnyit egy parancssor terminált pc-n.
- Nyisd meg telefonon az ice box appot , ott lépkedj addig, míg ki nem lehet választani három egymás alatti opcióból az alsót, a "simple adb" opciót.
- A videoban is megvan ez a parancs, meg az Ice boxban is, de a könnyebbség kedvéért idemásolom, ezt illeszd be a parancssorba pc-n: adb shell sh /sdcard/Android/data/com.catchingnow.icebox/files/start.sh
- menj az "add apps from list" opcióra, ami megjelenik ice box appban a parancs leenterezése után. Válaszd ki felül a "system"-et, keresőbe írd be hogy google.
- válaszd ki a google services framework appot (nálam magyarul volt: google szolgáltatások keretrendszer) és nyomj rá a "freeze"-re. Ha rányomsz az appra megint, megjelenik a "defreeze" opció hozzá, amivel értelemszerűen a kiengedés történik (ha pl mindenáron kell play áruház, nem jó aurora, nem működik valami gsf nélkül stb)
- Bontsd a kapcsolatot, kábelt húzd ki, indítsd újra telefont-
- A "push notification tester" nevű app (forrás fagyasztás előtt: play áruház, utána: aurora app store,,stb), ha letöltötted, most már zöld pipával jelzi a pushokat.
Az app már nem működik, a 'register for push notifications' és 'connection to server' soroknál x jelenik meg zöld pipa helyett. De a pushok ettől függetlenül jönnek, a probléma az appnál van!

3. Google appok szinkron, push érkezés problémák megoldásal

Amennyiben gms telepítés (mók) után haszálatba akarod venni pl Gmail, Hangouts appot, a google fiók szinkron-push üzenet érkezése problémát sajnos a fenti kombinált mók sem oldja meg, megoldások
A) Macrodroid
A módszer természetesen opcionális szintén, kombinált mók (fagyasztás) nem szükséges hozzá. De ha valaki feltette mókot és használja a gmail appot, valamint szeretné, ha a push üzenetek az érkező e-mailekről pontosan, azonnal megérkezzenek.
[link]

B) Push notification assistant app
Nekem csak akkor működött, ha folyamatosan futott. Min 1 perc a szinkron idő, míg macrodroiddal akár 1 mp is lehet. Play store ban, auroraban, apkpure ban fent van. Video hozzá: [link]

C)Vannak olyanok, akiknek a névjegy szinkront egyik megoldás sem oldja meg, csak névjegyszinkronizálásra, akinek problémája van vele, telepítse ezt:[link]

II. Kevésbé stabil megoldások
Alternatíva azoknak, akik:
- Nem olyan készülékkel rendelkeznek, ami mókolható, azaz: NEM létezik 2020.07.20.-a előtti firmware verziója (jelenleg Psmart 2021 és Mate 40 pro), illetve MediaTek processzoros Huawei y6p telefonjuk van,
- Móknak valamiért nem szeretnének nekiállni, de azért nem akarják teljesen nélkülözni a gms-t.

1.Legnépszerűbb gms alternatívák mók helyett.
- A megoldások alapjaiban hasonlóak, ezek az app hider appok mintájára működő appok, elkülönített területen a fő app alá telepíthetőek az új appok, vagy klónozhatóak oda a telefonon már meglevő régi appok, play áruház, gms lehetőséggel.
- A teszteléseim során egyik sem bizonyult stabilabbnak a másiknál, főleg a google appok tekintetében. A gmail és chrome app nem túl sok használat után fagyni kezdenek, ideiglenesen megoldja ezt néha a lent felsorolt appok gyorsítótárának törlése.
- Vannak biztonsági aggályaim is (nemcsak nekem). Mert az adatok, amiket azoknak az appoknak adunk meg, amik ezek alá települnek, "keresztül mennek" ezeken, a telefonon az alkalmazások listában csak a fő appokat láthatjuk, az "alájuk" telepítetteket NEM.
- De ha az aggályokon valaki túlteszi magát, akár jó megoldás is lehet bizonyos esetekben, ha nem akar/tud mókolni de mégis szüksége van egy-egy GMS appra.
Újként teszem fel 21.04.12-én az ourspace appot.

A) Dual Space
- Lehetőség van kitenni a telapített appokről parancsikont kitenni főképernyőre
- értesítések vannak, de csak fő app (dual space) szintű, nem látszik melyik azon belüli app küldte.
[link]

B) Gspace
- Szinte detto dualspace. Sajnos az új verzióban megjelentek reklámok, amiket pénzért lehet eltüntetni, de abban parancsikon is kitehető főképernyőre, ha rányomsz az adott appra, a felugró menüből a 'create shortcut' opcióval.
Appgalleryben fent van az új verzió: [link]
Régi, reklámmentes verzió: [link] Ebben viszont nem lehet parancsikont kitenni.

C) Oursplay
Systemhacks szerint stabilabban működik, mint gspace és dualspace, várom a tapasztalatokat.
[link]

2. Android emulátorok
- Mindkét app 7-es androidot emulál, kvázi rendszer lesz a rendszerben. B) alatti appot nem próbáltam, aki kipróbálja megoszthatja a tapasztalatait.
- A VMOS-nél gmail appnál szinkron problémák vannak
-Hátrányuk a nagy tárhely és memória igény, valamint a 7-es verziójú android önmagában.

A) VMOS
- pro verziót kell letölteni, ami nem fizetős, csak ha plusz lehetőségeket akarsz, pl root jog)
- 5-ös android is telepíthető vele
[link]

B) Vphonegaga
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.