Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#959) eardog84


eardog84
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Z77-ds3h alaplapot és nem bootol a gépem. A ventillátorok felpörögnek, viszont nincs csippanás se, és nem ad képet a monitorra. Elvittem a számgépboltba, ott először nem találtak hibát, aztán elvileg jó lett. Láttam is, ment a gép, aztán hazahoztam és nem lett jó. Végül rájöttem a hibára. Ha nincs az alaplap a házban, akkor minden jó, amint berakom a házba nem működik. Réz talpcsavarok vannak a gépházba, amibe az alaplapot csavarral rögzítem. Kipróbáltam hogy tettem papírlapot a talcsavarokra, az alaplap így elindult. Tehát valami rövidzár van, vagy nem tudom mi az alaplap és a ház között, amint a csavarokon át fémes kontaktusba lép, valamiért meghal. Próbáltam hasonló hibát keresni interneten, de nem találtam. Most ki fogom próbálni műanyag rögzítőkkel, remélem úgy jó lesz, de elvileg jónak kéne lenni casvarokkal is. Van ötletetek, hogy mi lehet a baj? Felhívtam a számgépboltos srácot, azt mondta, hogy biztos nem cserélik ki az alaplapot, hiába viszi vissza, mert nem gépházban tesztelik, és ha nem teszik be, tuti jó lesz. Kicsit szomorú vagyok, remélem műanyag peckekkel jó lesz, de ez akkor se kóser szerintem:( Kifogtam egy hibás lapot?:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.