Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15601) Des1gnR válasza Ősember (#15600) üzenetére


Des1gnR
őstag

csak a procinak és a memónak adtál + feszt?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#15602) Ősember válasza Des1gnR (#15601) üzenetére


Ősember
őstag

"nem vagyok hlye" :DD persze, hogy megprobáltam... pl:
proci 2400 1,4v
ram (tracer 1000) 800 5-5-5-15 2.2v (ami a biosban +0.4, na de ki tudja mennyi az annyi, 1.8v-on is el kell mennie ennyin és el is megy)
fsb +0.2v
mch + 0.2v
még a pci-e -nek is adtam +0.1v-ot....
subtimingokat is felvettem az egekbe, de semmi, más rammal is probáltam, de semmi. :F

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15603) Des1gnR válasza Ősember (#15602) üzenetére


Des1gnR
őstag

húú ez baromi érdekes nekem 965-ös lapom van és most akarok giga p35-öt és mindenki arról regél hogy milyen jók tuningba...erre :(
sztm csak kifogtál egy nagyon rossz példányt :(

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#15604) tlac válasza Ősember (#15602) üzenetére


tlac
nagyúr

az mch-nak +0,1-et adj
fsb, pci-e: normal
időzítéseket hagyd auto-n
performance enhance: standard
memory multiplier: 2
pci-e: 100

everest-nek hihetsz, ha friss, tehát ahhoz lődd be
(másnak is volt ilyen érdekes ramfesz problémája, megoldásra nem emlékszek)

[ Szerkesztve ]

(#15605) Plutor válasza Ősember (#15600) üzenetére


Plutor
aktív tag

Hali!

nekem is ilyen lapom van,de semmi gond az fsb-vel f6,f12-s bios
az f12-s bios kevesebb feszt ad mint az f6.
nálam 400x8-n megy a procim(e2140)
ram szorzó 2
pci-e fix 100mhz
nálam az everest szerint a +0.3v az 2.0v

(#15606) Ősember válasza Des1gnR (#15603) üzenetére


Ősember
őstag

nem szeretném bántani ezt a lapot, de nem is én provokálom a másik felet :DDD szal érted... nem vagyok tu lboldog... :U

tlac: beállitottam mindent és semmi, ugyan ugy nem bootol, gyorsan visszaállitja a standard beállitást és bootolok 1,6ghz-en :DDD nem vicces, aki nevet tökönrugom :P

Plutor: hát azért +0.3v-nál ha 2v-ot ad az sem sokkal jobb, mint az enyémnél és elég naiv kijelenteni, hogy semmi gond :O

várom a további ötleteket, mert nem szeretném, ha .... :B

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15607) Plutor válasza Ősember (#15606) üzenetére


Plutor
aktív tag

:F

miért mi a gond ha +0.3v-nál 2v-t ad le? F12-s bios
a régi F6-s biosnál +0.2v-nál volt 2v az evereset szerint.
a többi beállításom alapon van.standard,auto.

(#15608) Ősember válasza Plutor (#15607) üzenetére


Ősember
őstag

azért baj, mert az alap 1.8v és nem 1.7.... 1.8v + 0.3v = 2.1v és nem 2v... 0.1v-ot eltéved a lapod neked is, ami ramoknál elég sokat jelenthet. nekem mondjuk f6-os biossal az everest nem mondta meg mennyi a ramfesz .DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15609) Rambovits válasza fdisk (#15599) üzenetére


Rambovits
senior tag

Azt hogy kell?;)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#15610) Gorneck válasza hülyegyerek (#15591) üzenetére


Gorneck
titán

500+-ra is képes lehet egy megfelelő kétmagossal...

Gorneck#1239

(#15611) tlac válasza Ősember (#15606) üzenetére


tlac
nagyúr

rakd fel újra a bios-t q-flash-hel, úgy, hogy keep dmi: disable, aztán load optimized

(#15612) Ősember válasza tlac (#15611) üzenetére


Ősember
őstag

nincs floppy meghajtom, pendrive-rol meg nem akart olvasni (nem adta opcioként) ezért windowson belül frissitettem... :B de megprobálok eszközölni valamit ujra :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15613) Plutor válasza Ősember (#15608) üzenetére


Plutor
aktív tag

:R
ez igaz.én is csak ugy vettem észre,hogy a memoriák instabilak lettek az F12-s bios után
akkor néztem a feszt.az én memoriáimnak kell a 2v a jó időzitésekhez.

(#15614) tlac válasza Ősember (#15612) üzenetére


tlac
nagyúr

ott is ki vagy be lehet x-elni

[ Szerkesztve ]

(#15615) hülyegyerek válasza Gorneck (#15610) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Akkor asszem elég lesz nekem ds3l...Mínusz 4 papírért meg főleg. :)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#15616) Gorneck válasza hülyegyerek (#15615) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt neked kell tudnod és nem nekem...

Gorneck#1239

(#15617) hülyegyerek válasza Gorneck (#15616) üzenetére


hülyegyerek
addikt

főleg hogyha ezen nem fog előjönni a pci-e x1 bug,amivel p965-ben a hajam tépkedtem....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#15618) dethroner válasza Gorneck (#15511) üzenetére


dethroner
veterán

+0.3V se hozott megváltást. Memory Performance nincs a biosomban, vagy én vakultam meg.Olyat láttam hogy Performance Enhance. Az standardra van állítva. Bios december 13-as dátummal van, F1-es.Prime95 most fut.Mennyi ideig kellene azt futtatni, hogy normális eredményt hozzon? Orthost próbáltam délután, de eléggé lefogta a gépet, és amikor ki akartam lépni belőle, nem tudtam, csak resettel.De már nagyon elegem van a sok újraindításból, kb 4-5 perc mire a gép használható állapotba hozza magát. Gondolom ez nem teljesen normális.??

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15619) Ősember válasza tlac (#15614) üzenetére


Ősember
őstag

nincs semmi x-elgetés... még ott tartok, hogy ez az észtömörülés olvasson valamit a pendriverol és ne csak össze vissza jeleket jelenitsen meg... egyszerüen nem találja meg a bios filet a pendrive-on. :W

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15620) tlac válasza Ősember (#15619) üzenetére


tlac
nagyúr

legutóbb a @BIOS-ról beszéltél és én arra írtam, hogy ott is lehet állítgatni...

(#15621) dethroner válasza polika (#15512) üzenetére


dethroner
veterán

A ramokat elvittem már egy ismerőshöz, igaz nem vittük túlzásba a tesztelést(10 percig ment, ami tudom hogy egy memoriatesztnél nagyon kevés, de nálam pár 50 másodperc után hibázik),de nála nem talált hibát.Az ő ramjai nálam szintén rosszak voltak, nála azok is jók :((( A ramokat elvileg tesztelték a boltban is ahol vettem, ott is azt mondták hogy jók.Azt hittem jó vásárt csinálok ezzel a lappal, de sajnos már bánom hogy ezt választottam.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15622) tlac válasza dethroner (#15618) üzenetére


tlac
nagyúr

rakd fel a legfrissebb bios-t

(#15623) dethroner válasza Gorneck (#15515) üzenetére


dethroner
veterán

Így van, nem állítottam időzítést.Nem is tudom hogyan, és mire kéne állítani, de nem is nagyon szeretek a biosban turkálni.Elég nekem ha alapon megy(menne) a gépem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15624) dethroner válasza tlac (#15622) üzenetére


dethroner
veterán

Ha jól láttam, akkor csak egyel van frissebb bios, és az számomra nem tűnik sokkal többnek.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15625) tlac válasza dethroner (#15624) üzenetére


tlac
nagyúr

jó lenne, ha elárulnád milyen lapod van

akkor ne rakd fel, te dolgod...

(#15626) dethroner válasza tlac (#15625) üzenetére


dethroner
veterán

EP35-DS3 verz2.1

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15627) t_ferenc


t_ferenc
őstag

skacok úgy néz ki lecserélem az MSI P35 NEO lapomat egy Gigabyte P35-DS3 lapra. nézegettem a gyártó oldalát, a fórumokat erre-arra és nem igen tudom eldönteni melyik változat mellett tegyem le a voksom. nagyon úgy néz ki a "sima" P35-DS3 lesz a befutó. ki tudnátok segíteni ötletekkel?

if you fall seven times, stand up eight

(#15628) tlac válasza dethroner (#15626) üzenetére


tlac
nagyúr

ezzel nézd meg és utána mutasd a hibát

t_ferenc:

milyen proci lesz benne?

[ Szerkesztve ]

(#15629) dethroner válasza tlac (#15628) üzenetére


dethroner
veterán

Melyik memtest86 verzióra gondolsz? már futott nálam 1.7 a 3.3 és a 3.4 is.És hogyan tudnám megmutatni hogy mit dob ki a képernyőre??

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15630) tlac válasza dethroner (#15629) üzenetére


tlac
nagyúr

arra, amit linekltem

esetleg fénykép vagy csak simán leírni?

(#15631) Winne


Winne
nagyúr

Hali
Új tag vagyok itt, szal sry, de már kifolyik a szemem és így este nem bírok többet olvasni. A következő problémám lenne: szokásos ezeknél a lapoknál, ahogy észrevettem, hogy a hd audio bust hibásnak írja eszközkezelőben, de nekem az elejétől fogva volt hangom, szal nem ez a baj. A frontpanelen lévő hangot használva is problémákba ütköztem, miszerint hiába állítom be, nem tiltja le a back panelt, mikor bedugom a headsetet előre. Vagy együtt szól vele, vagy egyik sem szól. :) Eleinte speciel csak a ventik zúgását hallottam vissza mikor bedugtam, az azóta megszűnt szerencsére. A másik problémám ebből adódik, hogy ha kikapcsolom a gépet, és másnap indítom, akkor az SP2-es XP-m nem indul el, csak ha a BIOSban tiltom a hozzá tartozó codecet. :S Szeretnék vmi ötletet, holnap ha felkelek, akkor valszeg telepítek egy másik partícióra egy újabb XP-t és ki kell találnom, hogy melyik drivereket szereti és milyen sorrendben. A kifagyós probléma nem az elejétől van jelen, hanem kb 2-3 napja, vmelyik audio driverre gyanakszom. :S A cucc kb 1 hetes amúgy.
Ez a konfig:
Alaplap:
GIGABYTE - GA-P35-DS3
Processzor:
INTEL Core2 Duo E6550 2.33GHz 775 BOX
Videókártya:
GIGABYTE GV-RX385512H HD3850 512MB PCIE
Memória
GEIL Ultra 2048Mb DDR2 800Mhz KIT
Ház:
COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite
Táp:
FSP BlueStorm II. 500W
Merevlemez:
WESTERN DIGITAL 250GB 7200rpm 16MB SATA2
+SAMSUNG 160GB, SAMSUNG 120GB, QUANTUM FIREBALL 20GB
Optikai meghajtó:
LG egyrétegű DVD író

A segítséget előre is köszönöm szépen!

Üdv, Winne.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15632) dethroner válasza tlac (#15630) üzenetére


dethroner
veterán

+V 2.0?? Erre gondolsz? Ok, mindjárt leszedem, és lefuttatom.Fényképet nem tudok feltölteni ide a gépemről.Vagy mégis?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15633) t_ferenc válasza tlac (#15628) üzenetére


t_ferenc
őstag

egyelőre egy E2160, de idővel nem tartom kizártnak egy Quad bevetését.

if you fall seven times, stand up eight

(#15634) tlac válasza dethroner (#15632) üzenetére


tlac
nagyúr

hmm, nem is figyeltem, hogy van új
ha 1.7-esed van kiírva, akkor az is jó lesz

pl. ide tudsz feltölteni

(#15635) Ősember válasza tlac (#15620) üzenetére


Ősember
őstag

ja, bocsi, akkor én bezsélek össze vissza :B az @BIOS-al már ujraflasheltem és ugyan az maradt... igazábol az alap f6 biossal is ugyan ezt a "tuningot" produkálta...

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15636) _ak_ válasza Winne (#15631) üzenetére


_ak_
addikt

A profilodban töltsd ki a cuccosok részt (ergo a konfigodat inkább oda írd), a hátsó kimenet tiltása. csak akkor müxik, ha HD front kimeneted van (ne kérdezd, h az milyen, én még nem láttam olyat, de ezek szerint neked is AC97-et támogató van..). Nem tölt be a windows..mit ír ki mikor?

Let's begin, de gozaimasu!

(#15637) tlac válasza Ősember (#15635) üzenetére


tlac
nagyúr

hmm, próbáltad az opciókat állítgatni?

t_ferenc:

quad-hoz inkább ds3p, ds4, dq6

Winne:

minden hang problémád már párszor meg lett beszélve a topikban...

[link]

a frontpaneles dologra nem tudok kapásból linket adni, keresd ki a topikban

[ Szerkesztve ]

(#15638) t_ferenc válasza tlac (#15637) üzenetére


t_ferenc
őstag

ds3 és a ds3p között a heatpipeon és a firewire-on kívül van különbség?

if you fall seven times, stand up eight

(#15639) tlac válasza t_ferenc (#15638) üzenetére


tlac
nagyúr

igen (szinte ds4)

(#15640) t_ferenc válasza tlac (#15639) üzenetére


t_ferenc
őstag

akárhogy is nézem nem jövök rá a részletekben rejlő apróságokra :)

if you fall seven times, stand up eight

(#15641) tlac válasza t_ferenc (#15640) üzenetére


tlac
nagyúr

jót nézel?
eléggé másképp néznek ki
infók: gyártó oldala, 1. hozzászólás, topik

(#15642) t_ferenc válasza tlac (#15641) üzenetére


t_ferenc
őstag

igen ezek megvoltak. persze ds4 sli támogatás, meg heatpipe mindenfelé, de engem az érdekel miben tud többet, mert árban elég sokkal.

if you fall seven times, stand up eight

(#15643) Winne válasza _ak_ (#15636) üzenetére


Winne
nagyúr

Gyakorlatilag nem ír ki smmit, ott szokott behalni, ahol bejönne az egér, majd az üdvözöljük felirat, vagy mi.

A hátsó kimenet tiltása nem a legfontosabb, csak a netes játéknál frankón működjön, hogy ha bedugom elől, akkor egyből van hang és nem kell dugdosni. Ezalatt azt értem, hogy nem egyszer volt már, hogy átállítottam headphonera és emiatt ki kellett húznom a kábelt hátul, majd ugyanoda visszadugnom, és akkor adott hangot, szal eléggé rejtélyes dolgokat csinál. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15644) tlac válasza t_ferenc (#15642) üzenetére


tlac
nagyúr

ha ez mind meg volt, akkor elméletileg mindent tudsz, azt is, hogy ez nem tud sli-t

konkrét kérdés?

(#15645) t_ferenc válasza tlac (#15644) üzenetére


t_ferenc
őstag

mielőtt szétoffolnánk a topikot :)

konkrét kérdés. igen látom, hogy nem tud sli-t és dts-t a ds3 és kevesebb rajta a sata2 port, de mi az amitől jobb a ds4? főleg quad core alá?

if you fall seven times, stand up eight

(#15646) Ősember válasza tlac (#15637) üzenetére


Ősember
őstag

a bioson belül szerintem mindent átállitottam egyszer :D aztán persze vissza, de ott semmi... az @BIOS-nál meg sok lehetöség nincsen... :(

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15647) Winne


Winne
nagyúr

Ilyen gondja nem volt valakinek, ami nekem? Holnap igyekszem végigolvasni...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15648) dethroner válasza tlac (#15634) üzenetére


dethroner
veterán

Nem enged feltöltenia nyüves, pedi Jpeg a kép.Van ötleted?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15649) Gorneck válasza Winne (#15643) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen driver van fent?

Gorneck#1239

(#15650) tlac válasza Winne (#15647) üzenetére


tlac
nagyúr

[link]

dethroner:

akkor pl. ide
vagy ide

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.