Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15451) bim válasza zolynet (#15450) üzenetére


bim
veterán

alapfeszen amig megy.gondolom azt még elbirja.

(#15452) polika


polika
senior tag

Na, akkor a tapasztalataim az alaplappal.

Konfig: Gigabyte P35-D3S, Core 2 duo E2180, Freezer 7 pro, 2x1gb Geil Black Dragon, Enermax 450W PSU.

Memória: az van ráírva hogy 4-4-4-12, 2.0V a dobozára. Az alaplapon +0.2V emeléssel csak 1.95V körül kaptam, +0.3V-al meg picivel 2.0 V felett legalábbis a biosban a health menüben

CPU: 8x400Mhz Fsb, ddr800 4-4-4-12 1:1 ram, 1.38V-nál ment de ehez 1.4V-ot kellett az alaplapon adni, viszont ez idle esetén volt 1.38V amikor full load volt akkor 1.36-ra dropolt.

BIOS: a fesz szabályozásos rész lehetne jobban is megoldva. Ha a fesz szabályozást auto-ra rakom akkor 1.38V-ot ad ami marad is mind idle mind auto módban, ha manuál adok neki vmit akkor lehet kevesebb kakaót adni a procinak de full loadnál lejjebb esik a feszkó.

Szal a végén a 400-as fsb-t a magas feszkó miatt elvetettem. A köv konfig maradt:
9x333Mhz fsb, ddr800 4-4-4-12 5:6 ram, 1.33V ami prime95 torturével 1.328V-ra dropolt, és a biosban manuál 1.35V-ot adtam meg.

Szal a konklúzióm az hogy a CPU fesz szabálozást szarul implementálták. Inkább adtak meg volna ide is +/- értékeket és akkor mehetne az auto intelligens szabályzás hogy a loadnál emel pár századnyi voltot és nem lenne az hogy auto módban több kakaót ad neki mint ami szükséges, manuál módban meg idle üzemmódban magasabb feszkón van mint full loadon.

Még egy dolog, a cpuZ szerint amikor idleben vót a proci akkor visszavette 6-osra a szorzót ez is volt az egyik indokom a magasabb szorzó, kisebb FSB mellett mert így többet vesz vissza idlében mintha kisebb szorzó magasabb FSB-nél lennék. VISZONT idlében amikor levette a szorzót 6-osra akkor sem dobta lejebb a vcore-t pedig itt tuti akár 1.2V-on is elpötyögne ilyenkor a masina, ez normális dolog? Mármint hogy a vcore az nem változik csak a szorzót veszi vissza idle-ben? (WinXP pro, sp2 van fent) Lehet ezt befolyásolni vmi bios vagy oprenceren belüli energia takarékossági beállítással?

(#15453) Laraxior válasza Gorneck (#15446) üzenetére


Laraxior
titán

sima F4 nem lesz jó a quadnak majd? Q9450....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15454) DroneZ^ válasza bim (#15444) üzenetére


DroneZ^
őstag

mchnak +0,1V volt és a net megjavulhat? vagy mi?

(#15455) polika


polika
senior tag

Ja még valami, olvastam feljebb hogy vkinek problémái voltak egy audigy-s hangkártyával. És vki azt írta hogy az alaplapra integrált kodekek azok vannak olyan jók mint a ceratív.

A kérdés az lenne hogy nekem van egy SB audigy 2-őm a masinában, van rá szükség vagy inkább vegyem ki, ill hogy az alaplapra integrált hang az a procit eszi vagy az rendes hardveres megoldás mint a hangkártya.

(#15456) bim válasza polika (#15452) üzenetére


bim
veterán

maga a drop jelenség mindenhol megvan.te azt irtad hogy 1,38rol esett 1,36-ra terhelés aatt.ez mondjuk elviselhető ebben az árkategoriában azt figyelembe véve hgy egy 50 rugos lapon sem tudják teljesen kizárni ezt a jelenséget.nyilván ha quad procid enne akkor ez lényegesen magasabb értéket látnál.

abban a pillanatban hogy normal cpufeszről elveszed azonnal a beállitott feszt kapja mindig tehát tök felesleges visszaejtetni 6-os szorzóra.et csak ugy tudok kiküszöbölni ha normal feszen amit megy ugy használod.mielőőtt azt hinnéd, egyik lap se tudja tudomásom szerint az emelt feszel arányosan lejebb venni a proci feszültségét ha levált 6x ra.

és ismétlem:vettél egy közép kategóriás lapot és azt várnád el tőle hogy olyan dolgokat tudjon amit még a felső kategoriások sem tudnak nagyon....

(#15457) Lazax válasza szecska24 (#15443) üzenetére


Lazax
csendes tag

Megy gyorsabban is - az nem gond - a HWmonitor szerint 1900-ig is felmegy nagy terhelésnél.

(#15458) bim válasza DroneZ^ (#15454) üzenetére


bim
veterán

igen.a memokezelés ha instabil akkor az segithet mivel ezzel az északi hid feszét állitod...
egy probát mindenképpen megér.

(#15459) Gorneck válasza Laraxior (#15453) üzenetére


Gorneck
titán

:(

Gorneck#1239

(#15460) nebulo5 válasza polika (#15455) üzenetére


nebulo5
senior tag

Helló!
Véleményem szerint a Creative jobb minőségű hangot ad, mint az alaplapi. Nálam is egy audigy dolgozik az alaplapi helyett.
Persze a hang minősége sokban múllik a hangfalaktól is....

Üdv: nebulo

(#15461) polika válasza bim (#15456) üzenetére


polika
senior tag

Köszönöm a választ.

Ha a normal feszt állítom be és autora rakom a a fesz szabályzási szekciót a BIOS-ban akkor magasabb feszkót ad az overlock miatt, gondolom azért hogy ha szarabb is a kihozatala a cpu-nak azért még menjen. De ilyenkor sem fogja lejebb állítani a feszt ha levált 6x-ba, megnéztem.

Azért szedtem le a normal fesz/automata módról mert ebben az üzemmódban mindig több feszkót adott a procinak (idle, 6x szorzó/full load 9x szorzó) mintha manuálban lejebb vettem a feszültséget és akkor idllében bár 0.02V-al magasbb volt de ez még így is 1.33 volt az automata 1.38 helyett, ill amikor loadon volt akkor meg 1.328 volt az 1.38 helyett. Nem értek hozzá de végül is ahogy látom a hardveres alap megvan a feszültség szabályozásra (auto módban nem dropol), csak a BIOS-ban van hülyén kezelve a szitu, elég lenne itt is relative voltage megadás és akkor minden szép lenne és jó, én hagynám auton, lejebb venném a feszkót -0.xxx-el és vígan menne a masina 3ghz/1.32 V-on.

ui: nem ejtem vissza 6x-ra a szorzót valahogy automatikusan csinálja ha nincs load vagy az oprendszer vagy a bios vagy a cpu, ha vmit elkezd számolni akkor meg rögtön felugrik 9x-re

(#15462) polika válasza nebulo5 (#15460) üzenetére


polika
senior tag

Köszi, megnyugodtam.

Egyébként ezek a kodekek amik az alaplapon vannak még mindig szinte teljesen szoftveres cuccok amik aztán a CPU-t eszik vagyy közben változott a trend? Emlékszem régebben direkt voltak olyan tesztek hogy megnézték hangkártáyval és anélkül is a rendszert és sokszor 20-30%-ot is lezabált az alaplapi kodek, persze akkor még kisebb teljesítményű procik voltak de akkor is számít valahol, főleg ha zene halgatás közben vadul képszerkeszt az ember.

(#15463) bim válasza polika (#15461) üzenetére


bim
veterán

a bios vezérli a C1+EIST-el a szorzó levételt.ezt le is tilthatod hogy a általad beállitott maximális szorzón menjen folyamatosan...
auton hagyva minden feszt nekem a procim történetesen kevesebb feszt kap mint amennyit én kiteszteltem viszont a memot meg szétfeszeli.
drop kérdésben tévedtem.gorni világositott fel rola.ezuton is köszönöm neki. :R
idézet :A droop a proci tulajdonsága...nem a lapé...link
Egyes lapok csalással vagyis a proci túlfeszelésével érik el a biosban beállított értéket...

[ Szerkesztve ]

(#15464) Laraxior válasza bim (#15463) üzenetére


Laraxior
titán

[link]
ezt nézd meg...legfőképp a CPU-Z.Komoly :Y :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15465) polika válasza bim (#15463) üzenetére


polika
senior tag

Belekukkantottam a linkbe, megértettem. Gondolom lehetne az alaplapnak korrigálni de végül is lényegtelen. A másik oldala érdekesebb a dolgonak pl miért nem szedik lejebb a feszkót amikor a szorzót leveszi a BIOS ennél a C1+EIST beállításnál ha be van kapcoslva. Na mind1.

Már csak 1 kérdés lenne akkor, a C1+EIST-es szorzó levétel az jár energia megtakarítással ill kevesebb hő diszipációval a CPU-ból -> kisebb cpu fan sebesség -> kisebb zaj vagy nem.

(#15466) polika válasza Laraxior (#15464) üzenetére


polika
senior tag

4.1Ghz-en az 1.080-as vcore nem igazán hihető szerintem :) Kivéve ha folyékony nitrogénen nyomatja.

(#15467) bim válasza polika (#15465) üzenetére


bim
veterán

igen.kevesebbet fogyaszt a proci ilyenkor.történetesen erre találták ki.azt én sem értem miért nem lehet megoldani de sajnos ez van. :U

lara:bevallom picit hihetetlennek tűnik számomra az az 1V-os procifesz . :(

(#15468) Gorneck válasza bim (#15467) üzenetére


Gorneck
titán

Ez a proci sztem nagyon hűtve volt... :)

Gorneck#1239

(#15469) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Üdv.
Azt szeretném kérdezni,hogy a p35 ds3l tuningban ugyanolyan jól muzsikál-e,mint a sima ds3.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#15470) Laraxior válasza Gorneck (#15468) üzenetére


Laraxior
titán

Csórikámnak az infojában csak egy sima thermalright van feltüntetve,semmi víz,se jég se Nitro.... :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15471) Gorneck válasza hülyegyerek (#15469) üzenetére


Gorneck
titán

Szinte biztos nem...de csak magas FSB-n jön ez ki...

Laraxior: Vmi akkor se kerek...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#15472) Laraxior válasza Gorneck (#15471) üzenetére


Laraxior
titán

1.7V...mint kiderült a CPU-Z hibázott....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15473) Gorneck válasza Laraxior (#15472) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#15474) dethroner


dethroner
veterán

Van arra lehetősség, hogy az alaplap memoria kezelését teszteljem?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15475) sinci válasza nebulo5 (#15460) üzenetére


sinci
tag

Hali

És megy a tuning az Audigy mellett? mert én amikor betettem a hangkarit az fsb fix 266-ra beállt és kalap kabát, hiába van beállítva akármi a biosban fsb értéknek, mindig 266-al bootolt.
Én ki is vettem és azóta megy a tuning is normálisan... :U

[ Szerkesztve ]

(#15476) Gorneck válasza dethroner (#15474) üzenetére


Gorneck
titán

:(

Gorneck#1239

(#15477) dethroner válasza Gorneck (#15476) üzenetére


dethroner
veterán

A topik elején lévő stabilitás teszteket kipróbáltam.Azok nem jeleztek hibát.Amúgy ha lenne hiba, hogyan jeleznék? :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15478) Gorneck válasza dethroner (#15477) üzenetére


Gorneck
titán

Melyikre gondolsz?

Gorneck#1239

(#15479) dethroner válasza Gorneck (#15478) üzenetére


dethroner
veterán

Pl. OCCT.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15480) libus


libus
őstag

Egy GA-P35 DS3P-tervezek venni az E8400-as procimhoz. Szerintetek ki tudom majd hajtani a procim léghűtésel ebben a lapban? Meddig bírja a lap stabilan az FSB emelést? Ennek a lapnak a PCIEx16 slotja már tudja a 2.0-át?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#15481) Gorneck válasza dethroner (#15479) üzenetére


Gorneck
titán

Észrevennéd ha hibázna...de orthos vagy prime95 ajánlott...

Gorneck#1239

(#15482) dethroner válasza Gorneck (#15481) üzenetére


dethroner
veterán

Fagy53 szerint a memtest verziok sem mind kifogástalanok.Azt mondta az 1.7 verzió megy nála jól, de nekem meg a 3.3 van.És azt a nyamvadt 1.7-et sehol sem tudom letölteni.Van valami tipped merre keressem?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15483) Gorneck válasza libus (#15480) üzenetére


Gorneck
titán

Ki.
Sokáig.
Nem. De nem is lényeges.

Gorneck#1239

(#15484) Gorneck válasza dethroner (#15482) üzenetére


Gorneck
titán

3.4 is van már...

Pl innen.

Próbáld meg ezt is...

Egyébként akkor lehet a progi szívatott?

Gorneck#1239

(#15485) dethroner válasza Gorneck (#15484) üzenetére


dethroner
veterán

Lehet hogy az szivatott, de nem biztos, mert a microsoft oldaláról is szedtem egy memoria teszt programot, és az is talál hibákat.De azért megpróbálom egy régebbi verzióval is. Köszi :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15486) DroneZ^


DroneZ^
őstag

honnan lehet kideríteni hogy mennyire kompatibilis a ramom a lappal ha a gyártó elég silány adatokad ad meg? [link]

maximum az 1gigás ram.. és gyártóból sincs sok...
mondjuk asse tom mien chip van az enyémen. :))

[ Szerkesztve ]

(#15487) Gorneck válasza DroneZ^ (#15486) üzenetére


Gorneck
titán

Sehonnan...normális gyártó normális ramját kell venni...ennyi.

Gorneck#1239

(#15488) macready


macready
csendes tag

Vettem egy DS3L lapot.
Mi lehet akkor ha...
...első indításnál még rendesen ment, de utána többet nem. Ventik pörögnek, de nincs sípolás, nem jelenik meg se a bios se semmi. Sokmindent ptóbáltam, másik táp, másik vga, mindent lehúzva, bios resetelve, proci ellenőrzés jól illeszkedik-e, lap házból kiszedve és úgy külön, de semmi. Azt a magától leállást és újraindulást is csinálta párszor, amit a legelején írtatok, de nem jelenik meg semmi. Vigyem vissza a lapot?

[ Szerkesztve ]

(#15489) Gorneck válasza macready (#15488) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen ramod van benne?

Gorneck#1239

(#15490) macready válasza Gorneck (#15489) üzenetére


macready
csendes tag

2x1 GB DDR2 800-as Kingmax

(#15491) emre33


emre33
addikt

Scythe NINJA,ventilátor a ram-ok felé, 4 darab ram modul egy OCZ XTC Memory Cooler

ez elfér így egymás melett, vagy a ventilátort a másik oldalra kell rakni?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#15492) dethroner válasza Gorneck (#15484) üzenetére


dethroner
veterán

Hát az 1.7-es verzió is szinte rögtön indítás után hibákat talál. A másik testel kicsit szkeptikus vagyok, a windows alatt futó tesztekről nem sok jót olvastam.Még a 3.4-et is lefuttatom, merő kíváncsiságból, de már előre tudom az eredményét.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15493) Jorus válasza emre33 (#15491) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kénytelen leszel a másik oldalra tenni valszeg, csak ne felejtd el megfordítani!
Az én lapomon is kb. akkor hely van a CPU foglalat és a memók között, plusz az U8-120 is kb. egy súlycsoport a Ninjaval, és emigyen fért csak el RAM-hűtés a CPU hűtő mellett. Az OCZ hűtője is rendesen túlnyúlik a modulokon.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15494) dethroner


dethroner
veterán

Hát a 3.4-es sem hozott más eredményt, csupán annyit hogy miután megtalálja az első hibát 50 másodperc környékén, egyszerüen beakad, és nem megy tovább csak néhány fura dolgot, szerintem kódokat ír ki alulra.Lenne egy elég hülye kérdésem.Rosszul össze lehet rakni a gépet, úgy hogy azért működik?Pl néhány kábel nem a megfelelő helyre dugva stb?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15495) Falconium


Falconium
csendes tag

Az alaplapom egy Aerocool házban van, ami alapból vezérli a ventik sebességét a hőmérséklet függvényében. A probléma az, hogy 3 tűs csatlakozók (apa) jönnek ki a házból, amibe a ventit kellene dugni, de az alap dobozos venti (E6750) 4 tűs. Létezik ezekhez átalakító, vagy jobb, ha hozzá se nyúlok? :F

tel: 06706080321

(#15496) cettlee


cettlee
őstag

sráccok a déli hidam kurva meleg az nemgáz?

lenne egy olyan kérdésem hogy van egy zalman 7000alcu hüttöm ,az felmegy erre az alaplapra azzal a felfogatási móddal ahogy a 3200+ omra raktam fel? [link]

[ Szerkesztve ]

(#15497) zolynet válasza bim (#15451) üzenetére


zolynet
addikt

ok, nem fogom nyúzni a komolyabb hűtő érkezéséig, meg majd látom a tempet...
bios-ból melyik a nyerő? :F

Life is too short to stay stock!

(#15498) tlac válasza bim (#15447) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, ez is benne volt, mikor írtam neked régebben, hogy az e-s lapok jobban mehetnek...

(#15499) Gorneck válasza macready (#15490) üzenetére


Gorneck
titán

1-1 rammal próbáltad?

Gorneck#1239

(#15500) Gorneck válasza emre33 (#15491) üzenetére


Gorneck
titán

Elviekben igen...de elég necces...szal nem mondanám biztosra...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.