Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) Vertigo18 válasza wierra (#16750) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mielőtt osztanád az egyik legsegítőkészebb tagot...

Abból, amit te eddig leírtál, abból nem derült ki ez a "deffekt", hogy China wh volt felírva, mégis UK Wh-ból érkezett. A kolléga segíteni akart neked az általad adott információk alapján azzal, hogy elmondja, ha esetleg nem tudnád, hogy "Brit-hon" az Eu-tagja, emiatt nincs már "külön" adó, vagy vámteher, ha onnan vásárolsz.

Te ezt tudtad, így számodra többletinfo volt, amiért nem kell fejet harapni. El se tudod képzelni hány, meg hány ember csodálkozik az áfa miatt. Egy csomóan már a "Brexit" miatt ki is léptették lélekben az Eu-ból Angliát.

Arról ne is beszéljünk, hogy a kolléga van, hogy egy nap 10x megkapja egy másik topikban ugyanazt a kérdést és mindre türelmesen válaszol...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#16752) V/ válasza wierra (#16750) üzenetére


V/
titán

Ezt olvastam: UK-ből indult el a DPDUK szállításával ebből nem arra következtettem és más utalást sem láttam hogy: GB felületén "China warehouse" volt feltüntetve,
Arra írtam, amit olvastam. Az pedig átjött.
De nincs ezzel különösebb gond.
Mert nálad ez így volt az még nem a szerencsén múlt, hanem azon az áldatlan állapoton, ami van a Postánál és a végeredménye trehány munkavégzés. De erre nem célszerű alapozni.
De az így megspóroltak neked 27000 Ft-t. Ha erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#16753) wierra válasza V/ (#16752) üzenetére


wierra
senior tag

Bocs a kirohanásért. :R
Feltételeztem, hogy akit édekel a termék, az majd megkeresi a GB-n, ahol "CN warehouse" lokáció fogadja.
Igen, erről volt szó. ;)

Egy logisztikai cégnek mi köze van a postához...? :F

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#16754) V/ válasza wierra (#16753) üzenetére


V/
titán

Igaz, nincs köze. Figyelmetlen voltan a DPDUK szállításra.
De ha a DPD volt, akkor ők azért nem számoltak fel +költséget, mert a kínai raktárház kiírása ellenére, az UK DPD depóban lett feladva ide Magyarországra, ami így EU-n belüli mozgás volt.
Vagy ők is trehányan végzik a munkájukat, de az nem jellemző rájuk.
Az hogy ezt a Gearbest milyen trükkel csinálta meg, hát azt nem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#16755) Vertigo18 válasza V/ (#16752) üzenetére


Vertigo18
addikt

Most én látom rosszul, vagy alul, a kérdések és válaszok résznél az egyik leendő vevő megkérdezi, hogy Eu-ból, vagy Kínából jön? Erre a válasz az, hogy a vevő választja ki?

Ez most akkor mi ez? :F

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#16756) wierra válasza Vertigo18 (#16755) üzenetére


wierra
senior tag

Most olvasom a Q&A-t, amit írtál...
Tőlem nem kérdeztek semmit, hogy melyik wh-ból indítsák. Gondolom magától értetődött nekik, hogy UK-ből kellene szállítani, kaptam is hozzá EU adaptert.

Egyébként nagyon megérte az árát, okosan, viszonylag csendesen és alaposan dolgozik a gép. A Mi Home app már tud angolul is, letölthető a porszittyóra bársonyos angol hang-pakk is a kínai karatttyolás helyett. Az app magyarítása pedig folyamatban/tesztelés alatt van.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#16757) V/ válasza Vertigo18 (#16755) üzenetére


V/
titán

Én is látom, de nem értem ennél, más termék esetén tényleg lehet választani, ha épp van több raktárban.

(#16758) Vertigo18 válasza V/ (#16757) üzenetére


Vertigo18
addikt

Így van, mindenki ismeri a kis gombokat, ahol ki kell választani, hogy melyik raktárból érkezzen... És a váltásnál általában az ár is változik.

Itt meg a rendelés után "lehet" megjegyzésként hozzáfűzni, hogy "Please, send me from the UK-warehouse!"? :F

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#16759) V/ válasza Vertigo18 (#16758) üzenetére


V/
titán

Célszerű ezek szerint. De csak 2018 végéig, ha folytatódik a Breki :K

[ Szerkesztve ]

(#16760) Vertigo18 válasza V/ (#16759) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez azért érdekes, mert hónapok óta vadászok már Eu-stockos tabletra, de nem találtam olyat, ami árkategóriában megfelelt volna számomra. Ami meg jó volt, az Kínából jönne. Ezek szerint lehet, hogy annyi lenne a megoldás, hogy az "Q&A" részre odaírok és már jön is Eu-stockból?

Esküszöm, kipróbálom!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#16761) vasi89 válasza V/ (#16759) üzenetére


vasi89
addikt

Én azért bízom benne, hogy a vámunió megmarad. Azért Anglia is kitolna magával rendesen :F

(#16762) wierra válasza Vertigo18 (#16760) üzenetére


wierra
senior tag

Spemall-féle EU Express szállítással se találtal megfelelőt?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#16764) peestike válasza vasi89 (#16761) üzenetére


peestike
senior tag

Vagy, ha ki is esik a vámunióból, akkor legyen vám, mindenre 0%. ;]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#16765) V/ válasza vasi89 (#16761) üzenetére


V/
titán

Már eddig jól kitoltak magukkal, a vámunió olyan szintű szabályozás, amit közös EU jogszabály alapoz meg, nem lehet "meghívott" tagja, mivel aki nem EU-tag arra nem lehet érvényes a szabályozás, Nagy-Brinntania biztos nem marad benne. Ők EU függetlenek szeretnének lenni.
És ez is egyértelmű, hogy kilépéssel nem is maradhat benne:
„az Unió vámuniót alkot, amely a teljes árukereskedelemre kiterjed, és magában foglalja a behozatali és kiviteli vámok, valamint az azokkal azonos hatású díjak tilalmát a tagállamok között, továbbá közös vámtarifa bevezetését harmadik országokkal fenntartott kapcsolataikban”.

[ Szerkesztve ]

(#16766) vasi89 válasza V/ (#16765) üzenetére


vasi89
addikt

mondjuk eddig se nagyon rendeltem onnan de a GB eu raktára náluk van asszem. Úgy viszont szívás lesz :(

(#16767) V/ válasza vasi89 (#16766) üzenetére


V/
titán

A GB haladni fog az igényekkel, vannak még EU-s országok amelyeknél lehet lerakatot létrehozni, Hollandia tökéletes erre. Van kikötő, reptér és kiváló vasúti, közuti megközelítések és hely.

[ Szerkesztve ]

(#16768) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Itt is megkérdezem...

Ha egy terméknél nincs feltüntetve, hogy Kínából jön (de valszeg' onnan), akkor van olyan lehetőség a postázások kiválasztásánál, amit megfizetve már nem kell áfát fizetni, amivel nem fogják meg a vámon? Sajnos ezekkel nem nagyon vagyok tisztában, a rendeléseim 99%-a free shippinges.

Konkrétan itt van egy olyan választási lehetőség a postázásnál, hogy "DHL (Eu)", ami 12.75$-ba kerül, ez nem azt jelenti?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#16769) V/ válasza Vertigo18 (#16768) üzenetére


V/
titán

Már volt róla szó, ez nem azt jelenti és a DHL az biztos vám. És jobb szélen fent van egy bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#16770) Vertigo18 válasza V/ (#16769) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor ez az a 6k-s vámeljárási költség, amit már korábban említettél, ami a postánál 2500, ugye?

Tehát ezek, a postázási módok teljesen függetlenek a vámeljárástól, nem lehet valamelyik drágábbal kiváltani a vámeljárást...?!

Ha az adócsalásra vonatkozó kiírásra gondolsz (jobb szélen, fent...), akkor nem, nem azt akartam. Arra gondoltam, hogy ha mondjuk valamelyik drágább postázási módot választom, akkor mivel gyorsnak kell lenniük, ezért úgy csinálják, hogy már valamelyik eu-raktárból hozzák.

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#16771) V/


V/
titán

Csak azok nem kerülnek vámeljárás alá amelyek EU warehouse-ból jönnek, onnan kell vásárolni. Ami itt nincs ilyen módon, azt meg körbe kell keresnii a Neten esetleg más eladónál.
De vannak dolgok, amelyeket még a + fizetnivalóval is jobban megéri innen beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#16772) Vertigo18 válasza V/ (#16771) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi ismét...

Sajnos már hónapok óta keresgélek, de valami mindig sántít... Lehet, hogy az elvárásaimat kellene kicsit jobban optimalizálni, bár tény, hogy Eu-stockból viszonylag kevés tablet jön... a kínaihoz viszonyítva.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#16774) 206 cc


206 cc
senior tag

Nem vagyok valami szerencsés mostanában a GB-ve,....úgy tűnik a Nl postával feladott csomagjaim közül is egynek lába kélt!!....április 15-i feladás és semmi infó róla!...lassan lejár a 60 nap :F
Lassan csak kellene találni megbízható postát...bár azt gondolom ezután minden csomagomat csak nyomkövetéses ajanlott,verzióban rendelem!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#16775) wierra válasza 206 cc (#16774) üzenetére


wierra
senior tag

Eleve nem rendelek tracking (nagy értékű esetén biztosítás) nélkül.
Ebay-es Anycast dongle rendeléssel cumiztam be kétszer. Elsőre az eladó nem adta fel a csomagot, ellenben lelépett az ebayről. Második alkalommal meg nem akart megérkezni a csomag az istennek se. Mindkét esetben instant rebate működőtt.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#16776) V/ válasza wierra (#16775) üzenetére


V/
titán

Ne tünjön már kötekedésnek, de ha neked ajánlottan küldenek valamit, az csak a feladónak lesz biztosított, mert a nemzetközi postai egyezmény szerint addig a feladó tulajdona, amíg a címzett át nem veszi.
Neki fogják kifizetni a biztosítási díjat és ez kompenzálná az ő veszteségét, miután visszaadja nekem a pénzemet, mert nem teljesítette az adás-vételi szerződésünket.
De a pénzt anélkül is vissza kellene adnia, hogy én ajánlott postát fizetek neki.
Lehet, hogy rosszul gondolom.

Az említett két esetnél arra utaltál, hogy a pénzt visszakaptad? instant rebate

[ Szerkesztve ]

(#16777) 206 cc válasza wierra (#16775) üzenetére


206 cc
senior tag

Eddig a 20.-usd volt a lélektani határ onnan én is csak nyomkövetéssel rendeltem....de vagy összeszedem ilyen értékben a csomagokat vagy már lassan mindent -na azért 10 felett! -úgy kellrendelni!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#16778) bul07 válasza 206 cc (#16777) üzenetére


bul07
nagyúr

Amíg a PayPal véd én biza nem kérek, eleve sok 0.5-1-2$ cuccokat rendelek kész ráfizetés lenne
Ha normális ingyen postával küldik nincs gond

Persze a karácsonyi szezonba kétszer meggondolom hogy mit rendelek akkor még a nyomon követés se biztosítás

Másik oldalon(BG) is most vettem egy 20$ power bankot ingyen posta szépen meg is jött 21napra, ha kértem volna nyomon követést akkor se jött volna meg hamarabb

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16779) 206 cc válasza bul07 (#16778) üzenetére


206 cc
senior tag

Ez van velem is,hogy sok apró csomagot rendelek,mert nagy a család és általában én rendelek mindenkinek. Nem is volt ilyen gondom az eddigi kb. 5 évben mióta kintről gyakrabban rendelek......persze 1-2 elveszett akadt évente ,de vagy újraküldték vagy visszajött a pénz! Azonban kb az elmúlt kb.1,5 évben igen megszaporodott az elvesző csomagok száma!...ahogy most visszanéztem havonta van egy - kettő ami nem jön vagy sérülten érkezik!!!...elég sokat esett a szinvonal úgy sejtem! :F :Y
Nem győzök levelezni ,videókat küldözgetni a problémák miatt! Pedig figyelek,hogy kitől vagy honnan rendeljek...kb. az ebay vissza is esett nálam az utolsó esélyre onnan volt a legtöbb gondom!..GB,BG,Ali,Fasttech,Amozon...és E-bay a sorrend most nálam...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#16780) DJ Diablo válasza cidalain (#16721) üzenetére


DJ Diablo
tag

Én eddig is így csináltam. Amíg még volt belga posta, mindig azzal kértem. Cseh postát sose kaptam.

(#16781) wierra válasza V/ (#16776) üzenetére


wierra
senior tag

Biztosítást GB vásárlás esetén kötöttem eddig, gondoltam nem kockázatok 330 USD-t, így kötöttem rá 7 USD-ért biztosítást. Egyébként se ismerem a GB hozzáállását az ilyen "elveszett csomag" esetekben.

Igen, az ebay buyer protectionre gondoltam.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#16782) V/ válasza wierra (#16781) üzenetére


V/
titán

Értem, én is azt javaslom, hogy 30 $ értéktől legyen az fizetve, legalább szó nélkül újraküldik, ha tényleg elveszett. De ez a megoldásuk nekem azért nem igazán jön be.

[ Szerkesztve ]

(#16783) cidalain


cidalain
veterán

Megkaptam a ticketet a posta bejegyzésemre, hogy sajnos NL posta nem lehetséges.
Viszont nem ajánlott fel alternatívát, de mindenképpen választ vár, hogy továbbmenjen a process.

Kértem hogy akkor próbálja meg LVS vagy SYBPL postával küldeni.
Beírtam még hogy az országunkban sok probléma volt a BJ-vel, szóval azt mindenképpen próbáljuk meg elkerülni.

Kíváncsi vagyok mi lesz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#16784) Sterilzona válasza Silent77 (#16730) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Hello!
Nem csak neked, tőled kérdezem.
Hogy kell játszani?
Hiába nyomtam rá, how to play, nem jött be semmi.
Tegnap csak nyomkodtam a kókuszokra, lett elvileg kupon nekem is, meg pontot is kaptam. Meg volt ilyen share feliratos is. Megosztottam, nem tudom, mit ért. Ma viszont, csak ilyen share feliratos szöveg jött be. Elrontottam valamit vajon ?

(#16785) cidalain


cidalain
veterán

Rolling Stick kuponkóddal, ha valaki találkozik ne tartsa vissza.
1-1.5 dolcsi körül érdekelne

UPDATE:
a Wood minta van flash sale-ben 1.59-ért pont határeset nekem. (23 ponttal levihető 1.13 USD-re. az értékeléssel elvileg 50 pont szerezhető majd, így elég jó már az ár)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#16786) Silent77 válasza cidalain (#16785) üzenetére


Silent77
Topikgazda

[link]
Megelőztél.:)

Sterilzona: Nem tudom mi lehet, most próbáltam, nálam jó volt.
Igaz semmi értelmeset nem kaptam. :D

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16787) LallerHUN


LallerHUN
tag

Sziasztok!

A kókuszos játékban kapott kuponokról honnan tudom hogy mikre vonatkoznak, mármint milyen kategóriára?

Mert mikor megnyerem akkor kiírtja hogy mire vonatkozik, de pl van 4 db 8%-osom és nem tudom melyikre vonatkozik... A kuponoknál csak azt látom hogy meddig érvényes...

Vagy ezeket bármire fel lehet használni? Ha nem, akkor honna tudom hogy mikre lehet?

A Coupon Type csak ennyit ír mindegyikre: Common promotion code

Valakinek ötlet?

Köszi

(#16788) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Szeretném kikérni a véleményeteket. Rendeltem egy füllhallgatot, ami törötten érkezett meg. 06.01-jén Nyitottam titcketet, képpel mindennel, vissza is írtak, hogy három opció van, újraküldik, PP account-ra vagy GB walletre utalnak vissza. A PP-t választottam, azt válaszolták, hogy 48 őrán belül megkapom.
Ez volt 2-án, 5-én észrevettem, hogy a füles árát visszarakták a GB profilomra. Írtam nekik, hogy PP-ről volt szó, elnézést kértek és megírták, hogy intézik a PP-s utalást, 2 munkanap lesz.
Ez volt hétfőn és ma még nincs a PP számlámon a pénz. A GB walletben a füles ára "Reserved balance"-nek van jelölve.
Szerintetek még várjak vagy mit csináljak? Mennyi idő szokott ez lenne?
Köszi előre is! :R

(#16789) Supppe


Supppe
csendes tag

A GB-töl vettem egy mobilt és a minap szétrepedt mert az akkuja felpúposodott.

Fel vettem a kapcsolatot a GB supportal és kértem az egy éves garancia érvényesítését.

Küldtek is levelet hogy küldjem el Kinába ha tudakoltam meg ez kb. 6500ft kerülne.
Az Alliexpress-en az akku 18$

A kérdésem a következő lenne :
1. Azt már kiderítettem hogy a posta költséget nekem kell állnom amikor fel adom.. De amikor vissza érkezik akkor ajánlva jön és azt is én fizetem és annak mekkora költsége van?

2. Ha én el küldőm Kínába vissza fele nem kell vámot vagy áfát fizetnem? Vagyis hogy tudom én azt bizonygatni a postán hogy ne keljen. milyen papírokkal esetleg fotókkal. Mert Eu raktárból rendeltem és akkor nem kellett. Ha valakinek lenne esetleg tapasztalata és meg osztaná annak örülnék.

3. Ha a vissza úton eltűnik a csomag mit tehetnék? Mert amikor rendeltem ugye biztosítással jött de ha ők küldik?

4. Amikor rendeltem a Paypalon keresztül tettem és náluk van valami shipping meg térítés azt tudnám érvényesíteni ennél az esetnél. Ha igen milyen papírokkal és hogyan?

5. Esetleg kérjek inkább valami kompenzációt a GB vagy a Paypal-tól és javítsam meg magam. De erre van lehetőségem valahogy és hogy tehetném ezt meg?

Köszönöm a válaszokat.

(#16790) Met válasza Supppe (#16789) üzenetére


Met
nagyúr

.l

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16791) V/ válasza Supppe (#16789) üzenetére


V/
titán

1. A postaköltség 500 g-ig 3950 Ft, ha ennél nehezebb akkor 1000 g-ig 5780 Ft. A a HK posta oldalán ott hogy mennyibe kerül, hogy ezt miként fizeted meg a GB-nek arra ők tudnak válaszolni és lehet hogy nem postával is kérheted 6-12 $ valószínű
2. Ha CN23 vámárú nyilatkozattal küldöd ki ráírva hogy garanciális visszaküldés és rendelkezel az eredeti telefon vámhatározatával, akkor nem lesz áfa és vám a javított, vagy csere készülékre.
3. A GB ajánlottan vagy futárral küldi ha azt kifizeted, akkor lenne biztosítás rá elméletben, egyébként a szokásos postával küldi arra meg nincs.
4. Nem vonatkozik garanciális visszaküldésre, ami itt még belefér a 3 Day Dead on Arrival (DOA) visszaküldés és a 45 Day Money Back Guarantee esetén történő visszaküldés.
5. A PayPal-től ne várj kompenzációt ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#16792) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Már múltkor ki akartam írni ide, csak sajna valahogy kiment a fejemből.
Létezik egy AliExpress Tools nevű Chrome-ba beépülő modul vagy bővítmény, nem tudom melyik a pontos neve, de mindegy is a lényeg, hogy egy ideje tökéletesen működik a Gearbest weboldalán is.

A bővítmény lényege, hogy adott termékeket tudsz bekövetni vele és így figyelni vele az árukat, illetve vissza is tudod nézni vele, hogy mikor mennyibe került az adott termék.
Aliexpress-en már régóta használom, de feltűnt hogy bizonyos funkciói egy ideje Gearbest-en is működnek, például ez az ár visszanéző grafikon.
Elég egyszerű a használata, és szerintem egy nagyon hasznos kis bővítmény a böngészőbe.

Link a bővítményhez: [Ez a weboldaluk] ,
illetve itt is megtalálható: [Chrome bővítmény áruház]

A weboldalukon írják még, hogy Opera és Yandex böngészőkre is elérhető.
Alliexpress weboldalon további funkciói is működnek például videók vannak a termékekről, amiket a bővítmény használói tesznek fel, illetve értékelve vannak az eladók a vásárlók által.

Lőttem a programról pár képet, itt megtekinthetők:
[Kép 1]
[Kép 2]
[Kép 3]

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16793) Supppe válasza Exelsior24 (#16792) üzenetére


Supppe
csendes tag

Eu. raktárból volt rendelve nem rendelkezem vám árú nyilatkozattal.
Ebben az esetben mi a teendő?
Akkor a vissza utat is nekem kell fizetni?
És nincs semmi garancia arra hogy valaha vissza kapom?

(#16794) V/ válasza Supppe (#16793) üzenetére


V/
titán

A Gearbest ezzel küldi: Flat Rate Shipping, ha ennél jobbat akarsz, akkor azt fizeted, egyébként meg nem.
Hogy ehhez milyen nyomkövetési számot ad, azt nem tudom, de a szám még akkor sem biztosíték az elvesztés esetén a kártérítésre.

Ha nem EU-ból jön akkor ott az esély a vámeljárásra, akkor fizetni kell. Azt nem szokták elfogadni, hogy az eredetire valahol valaki fizetett áfá-t, mert kell egy olyan számla, amin részletezve van, hogy mennyi % lett fizetve. Ami általában nincs.
Teendő? Nem igazán van, a reménykedésen kivül más.

A GB szerződési feltételei adottak, de kérni bármit lehet. Vagy teljesítik, vagy nem.
We are in general unable to refund you postal fees. Ezt lehet úgyis olvasni, hogy általában nem térítjük.

[ Szerkesztve ]

(#16795) bul07


bul07
nagyúr

Múltkor megegyeztem az újraküldésről velük
Szerintetek valami értesítőt fognak küldeni hogy újra feladták a cuccokat?

Xiaomi Mijia tolat se adták még fel nekem, pedig lassan már három napja fizetem ki

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16796) powerwade válasza bul07 (#16795) üzenetére


powerwade
senior tag

3 napja? Én május 22 óta várom, hogy a "processing" átváltson 2 terméknél. Kicsit szar érzés, hogy a pénzemet elvették de szállításra 2 hete várok. Igazából csak most vettem észre, hogy még fel sem adták. Amikor rendeltem, akkor elvileg mindkettő cucc volt raktáron.

Silent77 nem tudnál ránézni privátban? :)

[ Szerkesztve ]

(#16797) Silent77 válasza bul07 (#16795) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Nem biztos, hogy küldenek.
Tollat még nekem sem, most került packed státuszba. Rendeléskor nem is volt raktáron.

powerwade: Persze, szívesen. Küld el priviben.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16798) peestike


peestike
senior tag

kaptam emailt, hogy feladták a jó áras tollat. ezt a számot küldték: SB3000154328. nekem ennyiből nem derül ki, hogy mi hozná majd, de legalább nem BJ-vel kezdődik. :)
remélem egyszer majd ideér....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#16799) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Review-knál hogy vannak az értékhatárok? Illetve az számít amit én fizettem érte vagy az alap ára (amit kiír reviewknál).

Xsináltam 12 dolcsis cuccra, videóval 10 pontot kaptam, igaz a videot vmiert nem nyitja meg a reviewnál.

(#16800) cidalain válasza PainKiller13 (#16799) üzenetére


cidalain
veterán

10 pont az az 1 dolcsis hatar.
Az a baj, hogy ugy fogalkaznak mindenhol hogy max ennyi meg annyi adhato.
Igy siman mondhatja hogy 10 usd felett ugyan 100 adhato, de most nincs kedvunk es csak 10-et adunk. Azert egy ticketet meger. De lehet hogy a video link hibas, ezert sima szovegesnek vettek csak. Erdemes lenne ezt ellenorizni, es ha rossz, ticketben korrigaltatni. (Mar ha meger neked egy tobb napos levelezgetes plusz 40-50 pontot)

En 1 usd alatt kapok 10 pontot (10 a max)
1-5 usd kozott meg szoktam kapni az 50-et (50 a max)
10 usd folott sose kaptam meg 70-nel tobbet (itt 100 a max)
A pontokat mostanaban nem duplazzak meg nekem, ha az elso 5-ben vagyok, ooyan cimszoval, hogy megkaptam a maxot, tobbet nem adhat, a dupla bonusszal sem. Hiaba nyitok ticketet ra, fals szoveggel haritanak, amikor meg mar nem tudnak mit mondani, egyszeruen nem valaszolnak...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.