Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) Bornie127 válasza Silent77 (#16348) üzenetére


Bornie127
senior tag

Én sem lehetek mindnetolvasó ennyi prohardver téma mellett. :DD

(#16352) peestike


peestike
senior tag

múltkor vettem a tollból+betétből, ingyen postával még nem sikerült megérkeznie... 32 napnál jár papíron. :(( :(((

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#16353) Silent77 válasza peestike (#16352) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Az bőven jó.
Nekem van már több mint 40 napos.
Aliról most nem rég 59 napra jött meg.
Türelem, lassulás van.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16354) peestike válasza Silent77 (#16353) üzenetére


peestike
senior tag

még nem kezdek aggódni, tudom, hogy ilyen ez a popszakma. :)
jobban bosszant most, hogy vettem 2 db akksit, posta nem volt opciós, vagy svéd ajánlott, vagy semmi.
erre adtak egy ilyen tn-t: Q10számXX. kép nem elérhető a csomagról, hogy esetleg közelítő értéket kapnék, hogy valami stimmel e. :)
nyitottam ticketet, leírtam nekik, hogy fizettem rendes tn-ért, adjanak is normális számot. válasz: jóvanaz, jön az ne problémázzak, nézzem ezen meg ezen a linken....
visszaírtam, hogy ok, megy az olvasás, meg leírtam, hogy szerintem milyen lenne a valódi Rx9számSE tn, ez meg nem az. majd 3 usd-ért valóban elvárnám. aztán visszajött ugyanaz a válasz, mint korábban.... csuklott is a sárga kis anyukája remélem, mert emlegettem.....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#16355) sambenez válasza peestike (#16354) üzenetére


sambenez
addikt

Ne a sárga anyukáját emlegesd, hanem írd be ide azt a Q-val kezdődő számot, és láss csodát még az "igazi " TN is ott lesz majd. :DDD

(#16356) peestike válasza sambenez (#16355) üzenetére


peestike
senior tag

Ok! Majd próbálom, még semmi. Valójában megírhatta volna akkor normálisan is. Ez kb olyan, mint az ali shipping, hogy LPsokszám, de maláj posta lesz egyszer csak...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#16357) Bornie127 válasza peestike (#16356) üzenetére


Bornie127
senior tag

Mert az LPsokszám maláj postára is van tracker, itt lehet nemzetközire átváltani a tn-t. Az LP-t is látja a legtöbb nyomkövető program.

(#16358) peestike válasza Bornie127 (#16357) üzenetére


peestike
senior tag

Tudom, hogy a cainiao szépen megmutatja, azért írtam, hogy hasonló a dolog. A királyi postával viszont csak a "rendes" számokat tudom megetetni.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#16359) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel a lámpával kapcsolatban?
Original Xiaomi Philips Eyecare Smart Lamp 2
Megéri az árát?

Előre is köszi

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#16360) Silent77 válasza Ferenc1989 (#16359) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Mi nagyon szeretjük, a hálóba raktam, a blitzwolf kikerült a gyerekek szobájába.
Dizájn bejön, a hátsó világítás pont jó hangulat fényhez.
Mikor vettem nem figyeltem, hogy a színhőmérsékletet nem lehet állítani, blitznél hozzászoktam.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16361) Pikkolo^^ válasza Silent77 (#16360) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az 1200 lumen nagyon durva, igaz az ára is :(

(#16362) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Rendeltem GB-ről egy pólót és egy nadrágot ami a mai napig nem jött meg.

Nadrág: március 30.-án fizettem, china post surface mail, BJ tracking number, free shipping volt, utolsó bejegyzés: HUNGARY, the transfer of customs-- 13-Apr-2017

Póló: március 26.-án fizettem, china post surface mail, BJ tracking number, free shipping volt, utolsó bejegyzés: HUNGARY, the transfer of customs-- 10-Apr-2017

Mi a teendő ilyenkor? :F

(#16363) bazsimano válasza m4rk.89 (#16362) üzenetére


bazsimano
őstag

varni...megerkezik az...

(#16364) m4rk.89 válasza bazsimano (#16363) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Hogyan értesítenek ha esetleg be kell mennem érte a postára?

(#16365) bazsimano válasza m4rk.89 (#16364) üzenetére


bazsimano
őstag

ha nem viszik ki...akkor bedobnak cetlit mint az ajanlott leveleknel! ertesitot hagynak!

sok a csomag, keves az ember...turelem...

(#16366) Silent77 válasza Pikkolo^^ (#16361) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Nem olcsó, de egyik se. :(
Előtte a xiaomit néztem, de a kinézet miatt inkább ezt választottam.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16367) cidalain


cidalain
veterán

meg tudjátok mondani hogy mennyi a vámhatár pontosan dollárban?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#16368) Vertigo18 válasza cidalain (#16367) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezt így elég nehéz ám megmondani a folyamatos árváltozgatások miatt...

A 22€ sincs kőbe vésve, mert egyébként Forintban van megadva a határ. Azt szokták mondani a "nagyok", hogy 23.75$ körül van az értékhatár.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#16369) V/ válasza cidalain (#16367) üzenetére


V/
titán

Az EKB €-$ keresztárfolyammal kel számolni. Az megvett dolog országba érkezés napi szokott számítani.
Ma a 22 € *1,0882 = 23,94 $

[ Szerkesztve ]

(#16370) Vertigo18 válasza V/ (#16369) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, ugye, hogy megmondtam, hogy jön majd egy "Nagy", aki megmondja a tutit? :R

Ezért írtam a 23.75$-t, mert a komoly tudással rendelkező kollega helyesen oda is írta, hogy "MA" ennyi lenne a 22€ átváltva. Holnap meg nem ennyi... :B

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#16371) pazzo válasza Silent77 (#16335) üzenetére


pazzo
tag

Jól értem, hogy pár napig, reggeltől lesz elérhető a toll ilyen olcsón?
Nem találom a linket, ezért kérdezek sületlenséget. :)
Köszi!

(#16372) beg válasza V/ (#16369) üzenetére


beg
veterán

Biztos?

4012/2015. tájékoztatás a 2016. évben alkalmazandó vám- és adómentes értékhatárokról

"Az ÁFA törvény 94. § (1) bekezdés c) pontja értelmében e jogcím alkalmazása esetén a termékimport 22 EUR összegig mentes az adó alól. Az említett összeg az ÁFA törvény 256. § (1) bekezdése szerint, a Magyar Köztársaság Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napján érvényes, az MNB által közzétett hivatalos forint/euró devizaárfolyamot (252,19 HUF/EUR) figyelembe véve 6.000.- HUF értékhatárt jelent."

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#16373) V/ válasza beg (#16372) üzenetére


V/
titán

Van 2017-re is, de küldtem privátot.

[ Szerkesztve ]

(#16374) cidalain


cidalain
veterán

köszi mindenkinek.
kb 24,5 körülig tudok lepontozni valamit. ez akkor még biztosan sok. várnom kell egy nagyobb mértékű akciót akkor még. áfával együtt meg már nem érné meg nekem az a termék.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#16375) Criminal017 válasza Ferenc1989 (#16359) üzenetére


Criminal017
őstag

Én ezt ajánlanám helyette: Xiaomi Mijia Smart LED Desk Lamp

Szeptember óta használom, egyszerűen tökéletes. Mi Home alkalmazással (is) megy, szeptember óta 4-5x frissített firmwaret, mindig csiszolnak valamit rajta. Abszolút ajánlott okoslámpa. :)

Anno csináltam egy videót is: [link]

(#16376) Pikkolo^^ válasza beg (#16372) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Tegnap ezt írta nekem a DHL.

Figyelemmel az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 94. § (1), valamint 93. § (1) bekezdésének
b) pontjában említett feltételekre, ÁFA mentesség az 1186/2009/EK rendeletben szabályozott elhanyagolható értékű
termékek importjára abban az esetben alkalmazható, ha azok összértéke küldeményenként nem haladja meg a
22 EUR-nak megfelelő pénzösszeget.
Amennyiben egy küldeményen belül érkező áruk értéke a 22 EUR-nak megfelelő, az aktuális – a vámkezelések
során alkalmazandó – árfolyam alapján számított értéket nem éri el, úgy sem vám, sem adó (ÁFA) fizetési
kötelezettség nincs.
22 EUR – 150 EUR értékhatár között, csak adó (ÁFA) fizetendő.
150 EUR áruérték felett vám és adó (ÁFA) fizetési kötelezettséggel kell számolni.
45 EUR értékig azok a nem kereskedelmi jellegű áruk mentesülhetnek vám és más adók megfizetése alól, amelyeket
magánszemély ellenszolgáltatás nélkül küld egy másik magánszemély részére.

(#16377) V/ válasza Pikkolo^^ (#16376) üzenetére


V/
titán

Nem menjetek már bele ebbe a dologba, felesleges.
Vártam egy reakcióra, de nem jött.
Így lenne egy kiegészítés.
A magyar vámhatóság is az Uniós Vámkódex alapján dolgozik, ott leírva hogy mit hogyan.
A lényeg, hogy €-ban számolnak, az EU-ban egységes a 22 € áfa és vámmentes határ. Nincs forint alaphoz viszonyítás.
Te is idézed: az aktuális – a vámkezelések során alkalmazandó – árfolyam alapján
Vannak különböző tájékoztatók abba beírt, meghatározott árfolyamokkal, forintra számított összegekkel, de mint írtam az € számít.
Amit én írtam az a tényleges számítás, ha nem €-ban fizettünk a termékért.
Ezt bárki ellenőrizheti aki kapott vámhatározatot.
Megnézik, hogy a keresztárfolyam alapján mennyi €-nak felel meg, de ennek csak a 22 körüli értékeknél van lényege, mert ránézésre is 25 $-tól már mindenképp felette van.
Ez nem így van leírva a tájékoztatókban, viszont a jogszabályokban így van leírva a számítás.
Az Áfa mértékét megint máshogy számolják ki.

[ Szerkesztve ]

(#16378) UHHH válasza Pikkolo^^ (#16376) üzenetére


UHHH
senior tag

Kicsit árnyalom: Telefonra és tabletra nincs vám, csak áfa. :)

(#16379) axlfsi válasza davenport (#16319) üzenetére


axlfsi
veterán

Ha ez tegnap valoban 130 dolcsi volt, akkor az valoban korrekt ar lehetett, mert most kattintottam es mar $343.69 :U :C :DDD
Valaki itt kozulunk vett belole?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16380) Bornie127 válasza axlfsi (#16379) üzenetére


Bornie127
senior tag

Venni nem vettem, de tényleg annyi volt. Néztem. Bár nekem euró van beállítva, de úgy csak 11X euró volt.

(#16381) üszök válasza axlfsi (#16379) üzenetére


üszök
őstag

Nekem most is annyit ír. Meg 8 darabos készletet.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#16382) davenport válasza Silent77 (#16340) üzenetére


davenport
aktív tag

Még egy ősrégi baseball stresszlabda, igaz egy komplett főosztály használta.

(#16379) axlfsi: nézegettem, de kell a B20 és ez nem tudja.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#16383) Paklee


Paklee
csendes tag

A DHL nem viccel a vámolással. Bár 22 és 150 euró közt "csak" áfát kell fizetni erre még szépen rászámolják a szolgáltatás díját ami további 5990 Forint/küldemény. Tehát rendelsz mondjuk 100 euró értékben arra jön 27% áfa + 5990 Forint szolgáltatási díj és az olcsónak gondolt termék máris 150 euródba kerül. Ennyiért pedig sokszor már itthonról is be lehet szerezni a termékeket.

(#16384) Real_Necro válasza Paklee (#16383) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezzel nem mondtál sok újdonságot. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#16385) V/ válasza Paklee (#16383) üzenetére


V/
titán

10-én beszélgettünk erről a témáról.

(#16386) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ha a get it free linkemmel valaki 2 darab terméket vásárol akkor az 2-nek számít?

(#16387) WestBam válasza -secret- (#16386) üzenetére


WestBam
senior tag

Van még ember aki nincs regisztrálva? :DDD
Azt vágod, hogy csak új regisztráló vásárló után írnak jóvá vásárlást?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#16388) -secret- válasza WestBam (#16387) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Persze vágom. Már húztam be egy telefontokot ingyé'.

Ez az ember aki rendelte az én linkemről, egyből kettőt rendelt és nincs regelve ezért kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#16389) blash


blash
tag

Mostanában rendelt valaki priority line szállítással Kínából? Még mindig a DPD hozza? Mennyi idő alatt ért ide?

[ Szerkesztve ]

(#16390) shield


shield
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Még nem rendeltem GB-ről. Állítólag a GB EU raktárról is szállít.
Egy ilyet vagy hasonlót szeretnék venni. Hol tudom megnézni, hogy melyik raktárból küldik? már kiguvad a szemem, de nem látom a raktárat és választani sem tudok. Még nem látom át a GB-et.
A Tomtop jó lett volna, de most nincs a német raktáron.
Esetleg másik bolt is jó lenne, mert 2 héten belül kellene.
A segítséget előre is köszönöm.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#16391) V/ válasza shield (#16390) üzenetére


V/
titán

Ha rákattintasz a sor végén lévő linkre az Add to Cart gomb felett:
Shipping Cost: FREE SHIPPING to Hungary Via Unregistered Air Mail
akkor ezt fogod látni:

A Stock in mutatja az országot.

[ Szerkesztve ]

(#16392) Knobber válasza blash (#16389) üzenetére


Knobber
aktív tag

Kb. egy hónapja, még mindig a DPD hozza.

Youtube: Knobber

(#16393) shield válasza V/ (#16391) üzenetére


shield
őstag

Köszönöm a segítségedet. :R
Ezek szerint raktár szerint nem is lehet keresni.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#16394) baandii válasza V/ (#16377) üzenetére


baandii
senior tag

azt esetleg megtudjátok mondani hogy vámeljárás alá vont terméknél mennyi az ügyintézési határidő?

[ Szerkesztve ]

(#16395) V/ válasza baandii (#16394) üzenetére


V/
titán

Az Aliexpress topikban írtam választ.

(#16396) üszök válasza shield (#16393) üzenetére


üszök
őstag

Lehet raktár szerint keresni. Főoldalon baloldalt a kategóriák között alulról a második a raktár választó. Ha egy termékből több raktárban is van akkor a terméknél látod az ár felett a lehetőségeket mint mondjuk ennél.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#16397) Flexy90


Flexy90
senior tag

Appon keresztül van egy becheckolós játék. Itt csak a napi 1 pontot lehet megszerezni, vagy a végén lesz más is? Egy ajándékcsomagot már elértem, azért 2 pont járt.

Xiaomi Fan

(#16398) powerwade válasza Flexy90 (#16397) üzenetére


powerwade
senior tag

Kemény 2 pont egy ajándékcsomag? :D Akkor azt inkább dugják fel maguknak... ezért nem fogok naponta becsekkolni. Még a Bangood is többet ad a napi appos megosztásért (20 pont)

(#16399) Exelsior24 válasza Flexy90 (#16397) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Hát legalább egy 20 pontra számítottam az ajándékdobozból az 1-1 pontok után, de ezek szerint nem erőltették meg magukat túlságosan. Amúgy nekem is 4.-e volt az első nap, mert aznap jelezte a play áruház, hogy van frissítés a mobil applikációhoz, azóta gyűjtögetem az 1 pontokat szorgosan.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16400) Bornie127 válasza Exelsior24 (#16399) üzenetére


Bornie127
senior tag

Legaljább neked jelezte a play, fórumban írták van ilyen, alternatív módon szereztem be az appot.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.