Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) csiby222 válasza peternac (#5847) üzenetére


csiby222
aktív tag

Az van ráírva gyártási ország Kína. De tudja a fene. Ha esetleg megvetted firkantsd már ide kérlek, hogy ez directdrives-e avagy sem. Nem sok infó van róla a neten.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#5852) ginola válasza Serpiko (#5844) üzenetére


ginola
addikt

Slaggal lehúzás csodákra képes.

(#5853) Serpiko válasza ginola (#5852) üzenetére


Serpiko
addikt

Ma reggel már nem olyan nedves ha nem lesz eső ma akkor holnap megcsinálom. A slagos dolog érdekes lehet teszek vele egy próbát.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#5854) Attix70 válasza IMGM6 (#5837) üzenetére


Attix70
aktív tag

Honda GX35 (pedig 4 ütemű) sem kell indításhoz letenni, viszont befűzős damilfejet használok én is amit piacon vettem. Nagyon jól használható, hátránya hogy nem férr rá sok damil (2x2.5m) viszont pikk-pakk megvan

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#5855) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok,
A Zasszony elfelejtette kivenni az akkus fűnyíróból az akkumulátort, jó 3-4 hete már úgy van bent a kerti fűtetlen tárolóban. Nem Magyarország, fagy még nincsen, de éjszakánként 4-5 fok alá is csökken a hőmérséklet, nappal 7-11 fok van kb.
Az akku kuka, mi? Jelentős kapacitás vesztés mindenképp garantált, ugye? :((( :O

[ Szerkesztve ]

(#5856) MaCS_70 válasza Ck. (#5855) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyáltalán nem. Kutya baja. Nem tudom, hogy a fúnyíród egyáltalán vesz-e ki áramot az akkuból álmában (nincs rá oka), de ha van is nyugalmi fogyasztása, annak jelképesnek kell lennie.

A LiIon akkuk egyébként évekig elvannak minimális önkisüléssel, tehát ha eleve nem tökig lemerítve hagytátok ott, akkor nem lehet gond. Ha pedig hűvös van, az csak jó, lényegében minél hidegebb (észszerű határokon belül), annál jobb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5857) tibcsiworld válasza Ck. (#5855) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Tudomásom szerint az akkunak a legideálisabb tárolási hőmérséklet a 6-7celziusz fok! (pl.: hűtő)

A lényeg, hogy legyen a töltöttség 40-50% környékén.

[ Szerkesztve ]

(#5858) den89 válasza Ck. (#5855) üzenetére


den89
tag

Semmi baja nem lesz, ne viccelj. :)

(#5859) Golota


Golota
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de szabad-e télen egy fűtetlen műanyag kerti tárolóban tartani (beton alapon áll) egy benzines fűnyírót? Egy elég jó kis Husquarna gépről van szó. Letakarnám, persze. Most a garázsban van, de nagyon kellene a hely.

(#5860) Morris válasza Golota (#5859) üzenetére


Morris
Topikgazda

Simán. Nálam is így van. Igaz, én télen is havonta egyszer nyírom a a füvet.

(#5861) MaCS_70 válasza Golota (#5859) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint Morris is írta, nincs semmi gond a hideggel.

Én mondjuk nem nagyon takarnám le.

A lényeg a benzin: az egyik iskola szerint el kell tüntetni a benzint a hosszabb időre leállított benzines gépekből -- nálam ez az elmélet elég rondán megbukott.

Ami viszont a családban tartott összesen tíz, hosszabb-rövidebb téli álomra kárhoztatott eszköznél bevált: teletölteni őket prémium vagy stabilizált benzinnel. Egyetlen olyan gépem van, ami így is (de amúgy is) hajlamos megmakacsolni magát, de a féktisztítónak az sem tud ellenállni! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5862) bigrob válasza MaCS_70 (#5861) üzenetére


bigrob
őstag

Én is 2 évig egy B&S motoros Makitát nyúztam, majd idén vettem egy ilyen motoros AL-KO-t, téliesítés nálam is úgy nézett ki, hogy be a fedett garázsba és csókolom.
Csak 100-as benzint tettem az összes fűnyírómba, tavasszal 2-vel többet kellett rántani és ment.
Amikor megkaptam a kölcsön gépet 95-ös benyával volt tankolva, be is taknyolt mindent és 2 óráig tisztítgattam.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#5863) MaCS_70 válasza bigrob (#5862) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így megy ez. A tényleges prémium (tehát nem csak márkázott) benzinekben nem csak az etanol kevesebb, hanem az adalékolásuk is erősebb, sőt, maga az alapbenzin is jobb - bár ez utóbbi a stabilitást talán nem érinti.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5864) Morris válasza MaCS_70 (#5861) üzenetére


Morris
Topikgazda

Én is ezt vallom.
Nem szabad kifogyasztani a benzint belőle.
Én most adalékoltam télire aztán lenyírtam a füvet. Félig van, de tuti nem fog betaknyolódni.
Szerintem is rosszabb ha üres. Nem tudom mi az alapja annak, hogy ki kell fogyasztani belőle a benzint.

(#5865) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ősszel viszonylag kevés benzinnel kell leállítani, a tél folyamán pedig 1x-2x be lehet indítani, járatni 15-20 percet, és rátölteni némi friss benzint. Így sem lesz semmi baj szerintem.

(#5866) Golota


Golota
aktív tag

Köszönöm mindenkinek. Feltankolom prémiummal és mehet a tárolóba :D

(#5867) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#5865) üzenetére


MaCS_70
félisten

De miért kevés benzinnel? Szerintem éppen hogy töltsük csordultig, hogy minél több benzin minél kevesebb levegővel érintkezzen.

Esetleges acél tank esetén meg a korrózió, ugye...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5868) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#5867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak amiatt, hogy legyen hely később rátölteni frisset, akár kétszer is. Mert azért nem fogok én sem egy tank benzint elpöfögtetni újév másnapján a kapálógépből. Na nem az anyagi része miatt, hanem mert ehhez órákig kéne hagyni az udvaron ketyegni. De amúgy korábban a fűkaszával pl. sosem foglalkoztam ilyen szempontból, azt ahogy letettem mondjuk október, november tájékán, úgy vettem elő a tavaszi első vágáskor. Sosem figyeltem arra, hogy beindítsam télen, vagy kevés, vagy sok benzin legyen benne amikor elteszem. Sőt, sok biztos nem volt, mert használat után sosem tankoltam tele, csak amikor újra kellett, és mindemellett mindig pöccre indult tavasszal is. Igaz az annyiban más, hogy 2T motor van benne.

[ Szerkesztve ]

(#5869) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#5868) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ahha!

Ez nálam azért nem szempont, mert egyrészt egy tanknyi otthon bőven elmegy az első nyírásra, ahol pedig nem, ott amúgy sem szokott gondom lenni a prémium benzinnel.

A tendencia egyébként elkeserítő. Emlékszem, hogy a kilencvenes évek elején a Tecumseh motoros AL-KO gépünkbe a szomszéd bácsitól kértünk kölcsön benzint, aki alapos mérnökemberként mindig tartott otthon tartalékot, és az adott pillanatban egy két évvel korábban bespájzolt, felcímkézett kannából töltött kifogástalan állagú 92-est. Tavaly egy másik szomszéd feledkezett meg egy félretett kannáról. A műanyagot (Shell kanna) a benzin konkrétan elkezdte oldani, míg az állaga eközben kocsonyásra módosult.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5870) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#5869) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát jahh, egyre silányabb minőségűek ezek a kannák. :)

(#5871) den89


den89
tag

Csatlakoznék azokhoz, akik hagynak benzint a fűnyíróban télre. Én annyit szoktam benne hagyni, ami az utolsó nyírás után marad, kb 1-2 decit. Én sem értem azt az elméletet, hogy mindenáron ki kell hajtani belőle a maradék benzint. :F
Nekem is fűtetlen tárolóban van a fűnyíró, semmi baja nincs, tavasszal 1-2-vel többet kell rajta rántani, de ezt leszámítva semmi. (Valószínűleg a fűtött helyiségben lévő gépek sem pöccre indulnak tavasszal.)
Viszont ami tényleg fontos, a prémium benzin.

[ Szerkesztve ]

(#5872) MaCS_70 válasza den89 (#5871) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól mondod: a benzin minősége a kulcskérdés. A teljes kiürítés az instabil, széteső benzin ellen véd, ami persze nyilván a porlasztóban szeretne valami mássá alakulni.

Sajnos láttam már egy tél alatt leamotrizálódó benzint, még ha nem is triviális a jelenség.

A kiürítésnek viszont tényleg teljesnek kellene lennie, porlasztóházastul, kifújásostul, ami azért elég nagy macera. És szerintem korróziós szempontból is jobb, ha nem levegővel érintkeznek a fém alkatrészek.

A prémium benzin nálam maradéktalanul bevált, és az elmúlt három év tapasztalatai a családban a Motorex benzinstabilizálóval is nagyon kedvezőek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5873) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én majd január elején, ha vége van az ünnepeknek, akkor fogom kitolni a fűnyírót és a kapálógépet is a kamrából, és beindítom őket egy 20 percre, fél órára, az alatt nagyjából ki is járják azt a kevés benzint ami van bennük, aztán töltök rá frisset, amivel a rotációs kapa már el lesz márciusig, a fűnyírót meg legfeljebb megjáratom majd még egyszer, mielőtt használni kell.

(#5874) fgo


fgo
tag

Sziasztok!

Fűnyírót szeretnék vásárolni.Kb. 400m2 területre kinézett típusok: Al-ko Premium 520 VSI, Honda HRG466 SKE, Makita PLM4621N2 ,Vélemény? Vagy más alternatíva?

(#5875) Morris válasza fgo (#5874) üzenetére


Morris
Topikgazda

Költségkeret, Elvárt feature-ök?

(#5876) fgo válasza Morris (#5875) üzenetére


fgo
tag

200e környéke ,önjáró,strapabíró,

(#5877) Morris válasza fgo (#5876) üzenetére


Morris
Topikgazda

(#5878) asdf_


asdf_
veterán

Ilyet vajon szabad venni? Még a márka sem volt említve a topikban. Nyilván kínai. A manual alapján szénkefés.
Mowox EM 4018 Kiszórósban megy, olcsón (30e) és elfilóztam rajta. Hogy nem full műanyag keret a fűgyűjtő, hanem félig zsákos, az a része nem tetszik, de talán túl lehet élni.

(#5879) Morris válasza asdf_ (#5878) üzenetére


Morris
Topikgazda

Ennyiért vehető.

(#5881) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A B&S motor berántózsinórját egy paraszthajszál tartja össze.

Mennyire lehet ezt otthon kicserélni, illetve tudnátok erre valami használható útmutatót?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5882) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#5873) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na tegnap megvolt a téli motorjáratás, fűnyíró, fűkasza, és rotációs kapa is be lett röffentve 10-15 percre, utána meg tele lett töltve a tank friss benzinnel. Így már el lesznek tavaszig.

(#5883) Attix70


Attix70
aktív tag

Valakinek van ötlete honnan lehetne beszerezni kardán porvédő gumit (Yamaha YLM446) ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#5884) G@ben


G@ben
addikt

Elektromos fűnyírót lehet függőlegesen tárolni hosszabb ideig az első kerekére állítva? Benzinesnél tudom, hogy nem szerencsés, mert oda folynak dolgok, ahova nem kéne, de nem tudom, hogy elektromosnál is van-e ilyen. Kb harmadannyi helyet foglalna így.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5885) pjen válasza G@ben (#5884) üzenetére


pjen
félisten

Nyugodtan, az enyémen vannak is akasztó fülek.

(#5886) G@ben válasza pjen (#5885) üzenetére


G@ben
addikt

Milyen típusod van? Az enyémen nincs ilyen, arra gondoltam, hogy a fogantyúnál nekitámasztom a falnak és teszek oda valami kampót.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5887) pjen válasza G@ben (#5886) üzenetére


pjen
félisten

Bosch city móver. Egyébként én is csak támasztom még nem csináltam kampót.

(#5888) G@ben válasza pjen (#5887) üzenetére


G@ben
addikt

Én mindénképp kiakasztom, nem lenne jó, ha az autóra vagy a bringákra dőlne.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5889) pjen válasza G@ben (#5888) üzenetére


pjen
félisten

Én is ki fogom csak legyen tavasz, fúrok kampókat a falra.

(#5890) pjen


pjen
félisten

Szevsztok. Aksis fűnyíró tulajoktól kérdezem, ti csináltok télen valamit az aksival? Én ősszel feltöltöttem és eltettem.Kéne tavaszig valamit csinálni vele? Meríteni, tölteni, bármi?

(#5891) MaCS_70 válasza pjen (#5890) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha lítiumos (mi más lenne):

Kb. 70%-ra töltve érdemes eltenni, ajánlott hűvös, de nem fagyos helyen tartani, egy éven belül nincs vele tennivatló.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5892) pjen válasza MaCS_70 (#5891) üzenetére


pjen
félisten

Köszi, akkor jól csináltam, hogy eddig nem csináltam velük semmit. :)

(#5893) tibcsiworld válasza pjen (#5892) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A legfontosabb, hogy ne legyen lemerülve. A hűtő, tehát 7 fok a legideálisabb, és a 40%. Én sajna nem tudtam meríteni, és véletlenül 100%-on hagytam. Nem először. Baja nem lett. :)

(#5894) pjen válasza tibcsiworld (#5893) üzenetére


pjen
félisten

Én is feltölttve tettem el most és előző évben is. Olan 20 fokon telelnek. Nemsokára kiderül, hogy bírják.

[ Szerkesztve ]

(#5895) hzsolee válasza pjen (#5894) üzenetére


hzsolee
őstag

Lehet ebben is megtaknyosodik a zelektron, mint az adalékolt benya :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#5896) pjen válasza hzsolee (#5895) üzenetére


pjen
félisten

Akkor veszek egy bárányt. Őszig autómatán nyírja a füvet, aztan kabát és pörkölt. :DD

(#5897) hzsolee válasza pjen (#5896) üzenetére


hzsolee
őstag

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#5898) pjen válasza hzsolee (#5897) üzenetére


pjen
félisten

És ágyelő is. ;]

(#5899) NPeti89


NPeti89
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnék vásárolni egy új fűnyírót, kb 600-700nm-es ház körüli "rét" nyírására. Oldalkidobós vagy mulcsozással használnám.

Az alábbi típusokat néztem ki:

AL-KO Classic 5.12 SP-B 155e
AL-KO CLASSIC PLUS 5.18 VS-B 173e
AL-KO 51.0 SP-B COMFORT 168e
AL-KO Highline 46.6 SP-B Plus 145e

Még az akksison is elgondolkodtam, bár félek hogy kevés lenne (eddig 51cm-es benzines tologatóssal kb 80 perc alatt végeztem)
AL-KO Energy Flex akkus fűnyíró 46.2 Li SP 2 db akkuval 228e

Segítséget kérnék a döntésben, illetve nyitott vagyok más javaslatokra.

(#5900) Morris válasza NPeti89 (#5899) üzenetére


Morris
Topikgazda

Mennyi a keret?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.