Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1829) Horvi78


Horvi78
újonc

Sziasztok!

Vásároltam 2017. 07.20.-án egy FSP Hyper 500W M tápegységet.
A tápegység viszont nem működik az én gépemmel, ezt jeleztem ahol vettem és 2017.07.24.-én vittem be a szervízbe.
2017. 08.08.-án visszakaptam a tápegységet, ahol bevizsgálták és közölték, hogy minden rendben működik, jó a tápegység.

Nekem most egy LC Power 600W típusú kb. 5-6 éves táppal működik a gépem. Minden rendben működik, fut rendben van, semmi újraindulás, lefagyás ilyesmi.

Asrock 970 Extreme3 alaplap
FX 6300 processzor
Gigabyte HD 7750 videókártya
Kingstone 120GB SSD
WD 1TB vincseszter

Ez a konfiguráció több mint 3 éve működik tökéletesen, hiba nélkül. Az FSP táppal viszont nem akar elindulni ez a konfiguráció, a bekapcsoláskor forognak a ventilátorok CPU hűtő, videókártya hűtés, ház ventilátor. Olyan az egész mintha kevesebb voltot kapna, pl. 5V-ot csak a 12 helyett, pl. az alaplapon lévő digitális optikai kimenet sem világít pirosan, míg a régi táppal ott látszik, hogy „kap áramot”. egyszerűen a monitor nem kap jelet, vagyis nem indul el a gép.

Alaplapon volt elemcsere, BIOS reset is. Darabokba volt szedve a gép, úgy sem indul el, csak a proci volt az alaplapon úgy sem működött. Memóra vissza úgy sem, videókártya vissza úgy sem.

Kérdésem, nem lehet hogy ez a táp nem támogatja AMD-s rendszereket? De nem egy olcsó és noname tápegység ez.
Kipróbáltam, egy másik gépben működik vele (Inteles) az én konfigom (AMD-s) az pedig továbbra sem.
Az AMD-s configuráció más voltot igényel?
Mi ilyenkor a megoldás? Másik tápegység vásárlása?
köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.